Délmagyarország, 1971. október (61. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-05 / 234. szám

KEDD, 1971. OKTÓBER 5. SZEOL—MÁV-DAC 3:1 (1:0) Az NB ll-ben: vereségek Második helyen a Komló A vasárnapi csonka NB I­es fordulóban négy mérkő­zést játszottak a csapatok. Nagy meglepetésre a Komló a fővárosban fektette két­vállra az MTK-t. A Pécs to­vább gyengélkedik, a Tata­bánya és a Videoton annak ellenére, hogy csak egy-egy góllal győzött, mégis végig fölényben játszott. Eredmények: Komló—MTK 1:0 (1:0), Videoton—Szom­bathely 1:0 (1:0), Pécs—Rá­ba ETO 0:0, Tatabánya— VM Egyetértés 3:2 (1:1). A bajnokság állása: 1. tr. Dózsa 2. Komló 3. Vasas 4. FTC 5. Kába ETO 6. Tatabánya 7. Szombathely s. Csepel 9. Bp. Honvéd 10. Diósgyőr Salgótarján 12. Egyetértés 13. Eger 14. Videoton 15. Pécs 16. MTK 6 5 1 - 19: 4 11 7 4 2 1 10:10 10 7 4 1 2 15: 8 9 6 4 1 1 14: 8 7 2 4 1 9: 7 7 3 2 2 12:11 7 3 1 3 9:7 7 2 3 2 8:10 6 2 2 2 7: 7 7 3-4 13:14 6 2 2 2 7: 8 7 2 2 3 7 13 3 7 2 14 7-34 7 1-6 8:10 9:13 6:14 1: 7 4:13 Labdarúgó NB ill A labdarúgó NB III leg­utóbbi fordulóiában több meglepetés akadt. A gyomai­ak idegenben nyertek, még­hozzá Békéscsabán, de ugyancsak értékes a Szalvai SE mezőkovácsházi győzelme is. Meglepő, hogy a Csong­rád Csongrádon 2:0-ás veze­tés után pontot vesztett. Eredmények: Mezőkovács­házi MEDOSZ—Szalvai SE 0:1 (0:1). Békéscsabai Agyag­ipar—Tiszaföldvári Tsz SK 3:0 (2:0). Békéscsabai VTSK —Gyomai TK 1:3 (1:1). Kecskeméti TE—Békéscsabai MÁV 3:0 (2:0). Kiskunfél­egyházi Vasas—Szentesi Víz­mű 3:2 (2:1). Mezőfi SE— Makói Spartacus 2:0 (1:0). Csongrádi SC—Sarkadi Kini­zsi 2:2 (2:0). Mint arról va­sárnapi számunkban már beszámoltunk, Újszegeden a SZAK—Hódmezővásárhelyi HÖDGÉP találkozó 1:1 (0:0) arányú döntetlen eredményt hozott, szombaton. A bajnokság állása: 1. Bcs. VTSK 2. Kecskemét 3. Gyomai TK 4. HÖDGÉP SK 5. Mezőfi SE 6. Kk.-félegyháza 7. Bcs. Agyagip. 8. Bcs. MAV 9. Csöng. SC 10. SZAK 11. Sz. Vízmű 12. Sarkad 13. M. Spart. 14. Szalvai SE 15. Mk.-háza 16. Tiszaföldvár 8 7 - 1 21: 4 14 8 6 - 2 18:11 12 8 4 3 1 8: 5 11 8 4 2 2 14:10 10 8 4 2 2 10: 6 10 8 4 2 2 10: 9 10 8 3 3 2 17:12 9 8 4 - 4 9:9 8 3 14 10:10 8 15 2 11:12 8 2 3 3 12:16 8 2 2 4 10:12 8 2 2 4 4:7 8 2 2 4 7:16 8 116 16:15 8 1 - 7 4:17 ^•CXJ BBB" "WQ. P * »**<, W*M ^ Jjfc^ L..J-AA* „xfflr* ülMiUlMla.-'li^^ « ^ llfflllip* "* " 8* N ^ p^^fflp \ ff'HrHt J^JtjSgj tJmíimZÉ.f^l 1 P^SPBPÍÍS fjSmX : BP^ r^Sii Wm ' ''§L y HVB k í Í WeSxsé s i * Ilii SlSÉI§ ' üli A második félidő 17. percében Pataky góljával csapat (Liebmann 2:l-es vezetést szerzett a Béla felvétele) szegedi Az ideális labdarúgóidő el- el a győri kapuvédő a ka­lenére vasárnap kora dél- pufa tövénél, majd Kerekes után félig telt villamosok ha- harmincméteres bambáját ladtak a Tisza-parti stadion felé. Mindössze 3 ezer főnyi közönség gyűlt össze a lelá­tókon, amikor Zsolt játék­vezető sípjelére Horváth út­jára indította a labdát. SZEOL: Bencze (8) — Czompó (8), Emódi (7), Ma­gyar (7), Kerekes (7) — Var­ga (8), Pataky (9) — Jósa (7), Pikó (6) (Kajtár, 81. perc). Dávid (9), Berkes (7). MÁV-DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nyers — Né­meth, Tóth S. — Pálos, Gyo­moréi, Horváth (Szálai), Tóth K. (Molnár), Szekeres. A szegedi kék-fehérek vezet­ték az első támadásokat. Per­ceken át a felezővonal és győriek 16-osa között patto­gott a labda. Érdekes, hosszú időn át eredményes had­renddel játszottak a vendé­gek: elsősorban területet védtek, és a „győri iskolá­hoz" híven, rendkívül sike­resen alkalmazták a lestak­tikát. mert rendszerint két­három szegedi csatárt talált lesen a játékvezető sípja kapujuk előterében. Nem is jutottak lövőhelyzetbe Dávi­dék hosszú időn át, Tóth kapus is csupán csendes szemlélője volt a mezőnyjá­téknak. Az első veszélyes helyzet Bencze kapuja előtt alakult ki a 11. percben, amikor Szekeres egy előre­vágott labdával a felezővo­nal közeléből kapura húzott, és Bencze jól időzített kifu­tással szedte fel a labdát a balszélső előd. A 15. perc­ben szögletrúgáshoz jutott a SZEOL; Dávid ívelte az ötösre a labdát, de Jósa fe­jese centiméterekkel elszállt a kapu felett. Az eredmény­telen szegedi fölényt ritkán szakította meg egy-egy győri ellentámadás, csupán a szü­net előtti negyedórában vált élénkebbé a játék. A 32. percben Varga elfutott a jobb szélen, beadását a fe­dezetlenül maradt Jósa kap­ta, a szélső fejese azonban a kapu mellett suhant el. Né­hány perccel később Szeke­res ismételte meg a félidő elején látott szólóját: ismét lefutotta a szegedi védőket, Bencze ezúttal is kifutással tisztázott. Beszorultak a ven­dégek, most már záporoztak a lövések Tóth kapujára. Előbb Berkes lövését csípte Izgalmas versenyre került sor Cegléden. A Pest Me­gyei Tornaszövetség itt ren­dezte meg az ifjúsági II. osztályú egyéni leánytor­nász-bajnokságot. A találko­zón Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Pest megye versenyzői indultak. Csong­rád megyét Szekeres Márta a Szegedi Sbortiskola torná­sza képviselte, aki az erős mezőnyben megszerezte a területi bajnoki címet. Eredmények: Felemás-kor­lát: 1. Szekeres Márta 17,7 pont, 2. Kernács (Ceglédi Építők) 17,4 pont, 3. Gyeb­rovszki (Békéscsaba) 17 pont. Műszabadgyakorlat: 1. Sze­keres 18,4 pont, 2. Kernács 18 pont, 3. Szendrei (Ceglé­hárította. A szegedi rohamok a 40. percben értek góllá: Dávid a szögletzászló köze­léből végzett partdobást. A kapu elé szálló labda Kovács fején irányt változtatva Jó­sához került, aki a jobb alsó sarokba fejelt. (1:0.) A második félidő erőtel­jes hazai támadásokkal kez­dődött. Ügy látszik, használt a szünetben adott edzői uta­sítás, mert a változatlanul lesre játszó győri védőkkel szemben átadás helyett gyak­ran vállalkoztak egyéni ak­ciókra Dávidék Az 51. perc­ben Varga cselezte be ma­gát Tóth kapuja elé, de 12 jezés előtti percekben Berkes beadása után Dávid elől a kapu torkából vágta szöglet­re a labdát Nyers. Jó iramú, de közepes szín­vonalú mérkőzést vívott a két csapat. A SZEOL az el­ső félidőben nem találta meg ellenfele lestaktikájának ellenszerét. Szünet után a gyors, gördülékeny szegedi rohamok sorát láttuk, és az egyenlítő gól ellenére is leg­feljebb a győzelem aránya volt kétes. Bencze kétszer kiejtette a labdát, különben biztos ke­zű őre volt kapujának. Nagyszerű kifutásai megér­demelték a közönség elisme­rő tapsát. A védelem né­hányszor zavarba jött, a méteres lövését a léc mellől Czompó nyújtotta közülük a szögletre ütötte a kapus. SZEOL-támadások közben a vendégek ritkán látható gól­lal egyenlítettek. Gyömörei a szegedi kaputól mintegy 30 méterre lövésre szánta ma­gát. és a nagyszerűen elta­lált labda a jobb sarokba vágódott (1:1). A gólra he­ves támadásokkal válaszolt a SZEOL. Az 56. percben Jó­sa beadására felugró Ma­gyart Kovács az 5-ös sarká­ról kézzel lökte az alapvo­nalon túlra, de Zsolt továb­bot intett. A 62. percben is­mét partdobás után került Tóth kapujába a labda. Ek­kor is Dávid dobta a 11-es pont közelébe a labdát, Tóth a kaputól mintegy 20 méter­re álló Pataky elé öklözte, aki nagyszerűen ismerte fel a helyzetet: a kapus felett a hálóba ívelt. (2:1.) A szege­di támadások a 72. percben újabb gólt eredményeztek. Berkes pontosan tette a lab­dát az előrefutó Dávid elé. Az ezúttal is lesre játszó győri védők közül a szegedi csatár kapura tört, és a. ki­mozduló Tóth mellett a há­lóba gurított. (3:1.) A befe­legegyenletesebb teljesít­ményt. Magyar játéka ezút­tal elmaradt a szokottól. Pa­taky volt csapata és a me­zőny legjobbja. „Hátára vet­te a pályát", legjobb napjai­ra emlékeztetően játszott. Gólja nagyszerű helyzetfel­ismerését dicséri. Varga és Dávid is átlagon felülit nyúj­tott. Jósával felgyorsult a támadósor. Kár. hogy a szél­ső több helyzetét elkapkod­ta. Zsolt nagyvonalúan és jól bíráskodott, de a Magyarral szembeni szabálytalanság mérlegelésekor hibázott. Hernádi Gyula A bajnokság állása: 1. ZTE 2. DVSC 3. SZEOL 4. Dunaújváros 5. Dorog 6. Békéscsaba 7. MÁV DAC 8. Bp. Spart. 9. Oroszlány Kecskemét 11. Várpalota 12. G.-MAVAG 13. Pénzügyőr 14. SZMTE Volán SC 16. Szállítók 17. Özd 18. Pécsi Bány. 9 6 2 1 23: 8 14 9 5 3 1 12: 4 13 9 6 12 20:13 13 9 5 3 1 11: 5 13 9 4 4 1 13: 6 12 9 4 3 2 14: 8 11 9 4 3 2 15:11 11 9 3 4 2 10:12 10 9 4 1 4 19:16 9 9 3 3 3 18:15 9 3 2 4 7:11 9 2 2 5 9:13 9 1 4 4 7:13 9 2 2 5 10:17 9 2 2 5 9:16 9 2 2 5 11:19 9 13 5 10:16 9 12 6 10:25 A két szegedi NB Il-es labdarúgócsapat az elmúlt hét végén idegenben szere­pelt, Az SZVSE szombaton Debrecenben, a Dózsa va­sárnap Gyulán lépett pá­lyára. MGM Debrecen—SZVSE 3:1 (2:1) 400 néző, vezette: Vidó. Debrecen: Szabó I. — Va­sas, Patai III., Terényi, Pa­tai II., Oláh, Molnár, Potyók (Mészáros), Szóráth, Mezei, Szabó II. SZVSE: Ludányi (Simái) — Czibere, Terh.es, Szalai, Komjáthi, Kutasi, Kiss, Sándor, Tóth J., V. Tóth, Szabó, Tímár. Jól kezdett az SZVSE, lendületes, gyors támadásai során a csatárok már az el­ső percekben két gólhelyze­tet elhibáztak, de a 10. perc­ben Tóth J. lefutotta a deb­receni védőket és megsze­rezte a vezető gólt. 0:1. A szegedi együttes irányította továbbra is a mérkőzést — mégis a hazaiak egyenlítet­tek. A 31. percben Ludányi megsérült egy kifutás során. Vidó nem sípolt, és az újból kapu elé ívelt labda a több méteres lesen álló Molnár elé került, aki a még tán­torgó Ludányi mellett a há­lóba lőtt. 1:1. A szünet előtti percekben újabb játékveze­tői tévedés segítségével ju­tott a Vasutas kapujába a labda. Mezei kézzel tette ma­ga elé a labdát, Terhes sze­relte — és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Po­tyók értékesítette. 2:1. Az 50. percben Sándort egy összecsapás után a já­tékvezető kiállította. A Vas­utas tíz mozott 70. percben V. Tóth beadá­sát Tóth J. a hálóba fejelte, de Vidó nem adta meg a szabályos gólt. Vasutas-roha­mok közben Szabó II. elfu­tott, beadását Szóráth a há­lóba vágta. 3:1. ,Az SZVSE idei legjobb játéka ellenére vereséget szenvedett a kíméletlenül játszó MGM ellen. A sérül­tek listájára került Ludányi, Szabó, Simái és Terhes is. Vereségükben kétségkívül döntő szerepe volt a feltű­nően indiszponáltan működő gyulai játékvezetőnek, Vidó­nak. Gyulai MEDOSZ— Szegedi Dózsa 2:0 (1:0) 1000 néző, vezette: Tompa. — Kószó, Nóvák (Mé­Medgyesi, II., Kádár, — Gőcze, Gyula: Vörös Szilágyi, Lovász, száros), Csöke, Tóth I., Himer Arató. Dózsa: Jáger Várhelyi I., Csanádi. Sziko­ra (Somogyfalvi), Madarász, Bóka, Csömör, Magyar, Bíró) Sonkó (Bozó). A hazaik nagy lendület­tel kezdtek és a 24. percben Arató partdobását Jáger rö­viden ütötte ki és az 5-ösön pattogó labda Várhelyi lá­báról a hálóba jutott. Ön­gól. 1:0. Szünetig többnyire a szegediek térfelén folyt a játék, de a Dózsa-védelem jól zárt. A második félidőben is a keményen, de sportszerűen játszó MEDOSZ uralta a mezőnyt, a szegedi lilák el­vétve jutottak át a felező­vonalon. A 63. percben Tóth J. Jáger kapujának bal fel­ső sarkába bombázott. 2:0. A hátralevő időben kitáma­dott a Dózsa, a 76. percben Csömör már csak a gyulai kapussal állt szemben, az ötösről azonban kapu mellé lőtt. A lelkesen és jól játszó MEDOSZ megérdemelten győzött, a Dózsa-csatároknak nem ízlett a gyulai védők kemény játéka. Csupán Ma­darász és Gőcze játszott át­lagon felül. H. Gy. További eredmények: Bp. emberrel is roha- Postás—KISTEXT 3:0, DEAC az egyenlítésért. A —Szolnok 4:2, Láng—BKV Előre 2:2, Szarvas—Cegléd 2:2, 0:0, 0:0. Budafok—Kiskunhalas Középítők—Jászberény Á bajnokság állása: 1. Budafok 8 8 3 1 18: 9 11 2. BKV Előre s * 3 1 12: 7 11 3. KISTEXT 8 5 ­3 13:10 10 Szegedi D. 8 < 3 3 10: 7 10 5. Kiskunhalas 8 8 2 2 11: 9 16 6. Láng ( 2 5 1 15:13 9 7. Gyula 8 3 3 2 17:16 9 8. Közép. Ep. 8 X 8 2 11: 7 8 9. Cegléd 8 3 3 3 14:13 8 10. DEAC 8 3 J 8 12 :U 3 11. MGM Debr. 8 3 1 8 •11:14 3 12. Szarvas 8 3 3 3 8:12 3 13. Bp. Postás 8 3 1 8 11:16 3 14. Jászberény 8 2 3 8 8:11 6 15. SZVSE 8 3 1 8 8:15 S 16. Sz. MAV 8 ­3 S 10:19 3 Középiskolai atléták megyei vetélkedője A hét végén Szegeden, az at­létika elsőszámú utánpótlás bázisai, a megyei középfokú is­kolák atlétái, adtak egymásnak bajnoki találkozót, melyről az orszálgos váltőfutó bajnokság miatt pár élvonalbeli futó hi­ányzott. Ennek ellenére szép küzdelmeket láthattunk, és több kiemelkedő teljesítmény akadt. így elsősorban Almási Lászlónak, a szegedi Rózsa Fe­renc gimnázium tanulójának a 6 kg-os kalapáccsal elért 60,53 m-es kitűnő új megyei ifjúsági — „ , csúcsa, mely országos szinten mérkőzés, Diósgyőr. Vezette: Gyenge játékuk mellett meg js az élvonalhoz tartozik. A Virik, Mokovszky. A SZEOL a játékvezetők is sorozato- szegedi fiatalok közül Fodor TTiah Pemálr Révész Tóth „, . ... .... Zoltán és Pós Aranka 3—3 baj­Vigh, KemaK, ttevesz^ lom, san 6ket SU3tottak teves ite- nofaágot_ nyert, a Varga Béla hazaiak — ezt Meglepetés Miskolcon DVTK—SZEOL 74:47 (32:24) alulmaradtak £ NB Il-es női kosárlabda- egyetemistákkal miskolci szemben. Szekeres területi bajnok di Építők) 17,2 pont. Ugrás­ban: 1. Szekeres 17,7 pont, 2. Szalay (Nagykőrös) 17,7 pont, 3. Szendrei 17,4 pont. Gerenda: 1. Szekeres 18 pont, 2. Szalay 17,6 pont, 3. Kernács 17,5 pont. Az összetett bajnokságban első lett Szekeres Márta 71,8 ponttal, 2. Kernács 70,2 pont, 3. Szendrei 67,8 pont. Szekeres Márta kitűnő szereplése biztosan jó ha­tással lesz a serdülő I—II. osztályú tornászainkra is, akiknek területi bajnoksága október 10-én lesz Kiskun­félegyházán. Az országos vi­dékbajnokságra pedig októ­ber 16—17-én kerül sor Pé­csett. Balaton, csere: Kertész, Vass, Halász, Szabó, Bartal, Körmöczi összeállítású csa­pata nagyarányú vereséget szenvedett. A nagyobb já­tékerőt képviselő hazaiak mind a mezőnyben, mind pedig a palánkok alatt jobbnak bizonyultak és meg­érdemelt győzelmet arattak. Legjobb szegedi dobók: Ré­vész 10, Halász 8. MEAFC—SZEOL 60:57 (31:33) NB H-es férfi kosárlabda­mérkőzés, Miskolc. Vezette: Virik, Mokovszky. A SZEOL­ban a következő játékosok játszottak: Faragó, Láng, Zöllei, Kecskeméti, Hézső. Csere: Wirth, Kertész, Mol­dovai, Kisteleki. A szegedi fiúk nem tudták megismé­telni elmúlt heti jó játéku­kat, és szoros küzdelemben leteikkel. A látván — szívósan, sokszor túlkeményen védekeztek. A szegediek rossz dobóformá­jára jellemző, 17 büntetőt nem tudtak értékesíteni! Egyedül Láng játszott jól, amit pontjainak száma is bi­zonyít. Legjobb szegedi do­bók: Láng 26, Zöllei 11, Kis­teleki 10. testnevelő által jól felkészített szegedi Tisza-parti gimnazisták pedig a fiú és a leány pontver­senyben fölényesen győztek. A meghívásos diszkoszvetésben Tégla Ferenc jelenlegi átlagfor­máját dobta. A szegedi vonat­kozású érdekesebb eredmények. Fiúk: I. korcsoport. 100 m: 1. Fodor (Tisza-parti) 11.4, 2. Bacsó (Tisza-parti) 11.7, 400 m: 1. Varga (Építő) 52.9, 1500 m: 1. Bárkányi (Tisza-parti) 4:28.9; 200 m gát: 1. Vörös (Tisza-par­ti) 30.9. 1000 m akadály: 1. Szúnyogh (Építő) 3:14.6, 10 km gyaloglás: 1. Sárközi (Építő) 56:32.6, magas: 1. Tóth (Tex­Igy kellett volna tippelni! 1. Bp Honvéd—ü. Dózsa törölve 2. SBTC—FTC törölve 3. Videoton—Haladás 1:0 1 4. MTK—Komló 0:12 5. Pécs—Rába ETO 0:0 x 6. SZMTE—Kecskemét 2:2 x 7. Pénzügyőr—FOSPED 3:11 8. Dorog—Bp. Spartacus 1:1 x 9. Lenínváros—Misk. VSC 0:4 2 10. Ikarus—Nagybátony 1:0 1 11. Rakamaz—Kazincbarcika 1:2 2 12. Kistereuye—Vác 0:0 x 13. Nyíregyháza—BVSC 0:12 14. Szarvas—Cegléd 2:2 x 15. Gyula—Sz. Dózsa 2:0 1 16. Középületépitfi—Lehel 0:0 x 13 plusz egy találatos szel­vény ezen a héten nem volt. 13 találatot egy pályázó ért el, nyereménye 492 475,— forint. 12 találata 15 pályázónak volt. Egyenként 21 888,— forintot kap­nak. 11 találatot 188 szelvényen értek el, a nyerményösszeg egyenként 1746,— forint. A 10 találatos szelvények száma 1413 darab, nyereményük 341,— fo­rint. A 41. hétre átvitt jutalom­összeg 227 998,— forint. (MTI) til) 175, gerely: 1. Bagdi (Er­dész) 46.18, kalapács: 1. Al­mási (Rózsa) 60.58 megyei if­júsági csúcs!, 2. Favlovics (Épí­tő) 53.50, 3. Sándor (624 ITSK) 46.52, 4x100 m: 1. Tisza-parti 47.7 4x400 m: 1. Tisza-parti 3:45.8, 4x1500 m: 2. Énítők 20:30.0. II. korcsoport. 100 m: 1. Veres (Radnóti) 12.0, 8 km gyaloglás: 1. Gulyás (Tisza­parti) 44:40.0, távol: 1. Maksa (Rózsa) 535. gerely: 1. Flender (Erdész) 35.68, kalapács: 1. Ko­rom (Rózsa) 38.22. Pontver­senyben: 1. Tisza-parti 122, 2. Építők 101, 3. Rózsa 101, 4. Er­dészet 74, 6. 600 ITSK 45. Leányok: I. korcsoport. 100 m: 1. Pósa (624 ITSK) 13.3. 200 m: 1. Pósa 27.8, 100 m gát: 1. Gilicze (Tisza-parti) 18.9, 2. Vá­ri (Kg. Szakk.) 19.4 távol: 1. Pósa 492, 2. Sós (624) 488, ge­rely: 1. Skultétity (Tisza-parti) 32.24, 4x100 m: 1. Tisza-parti 55.3, 4x400 m: 1. Tisza-parti 4:35.6, n. korcsoport. 400 m: 1. Nagy Zs. (Körösi Kg. Szakk.) 66.6. 80 m gát: 1. Nagy Zs. 13.6, 2. Bódi (Tisza-parti) 13.9, távol: 1. Tombácz (Tisza-parti) 4B7, 2. Nagy Zs. 475. gerely: 2. Para­gi (Vasútf.) 26.96. Pontverseny­ben : 1. Tisza-parti 95 4 624 ITSK 31, 7. Rózsa 20, 8. Körösi 19, 9. Ságvári 16. Meghívásos számok. Férfiak. Diszkosz: 1. Tégla (SZVSE) 61.98. Nők. 400 im: 1 Laskai (SZVSE) 60.4, 800 m: 1. Laskai 2:22.4. Legjobb váltóink Budapesten, a Népstadion rekortanján fu­tottak az országos bajnoki cí­mért, és közülük öten a döntő­be kerültek, a gyors műanyag­borítás jóvoltából valamennyi­en üj megyei csúccsal, nagy küzdelmek után. Férfiak. Hiú­ságiak. 4x800 m: 2. SZVSE (De­ák, Csanádi, Urbán Tóth) 8:09.0, 4x1500 m: 5. SZVSE (Deák. Csa­nádi, Urbán, Tóth) 17:11.0. Nők: Felnőttek: 4x100 m: 4. SZEOL (Vassné. Bajusz, Pöth­né, Kószó) 48.6, 4x200 m: 5. SZEOL (Vassné, Bajusz Póth­né, Kószó) 1:44.5. 4x800 m: 8. SZEOL (Somogyi, Bajusz, Kószó, Greksa) 10:17.0. Monostori Tibor