Délmagyarország, 1969. április (59. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-15 / 84. szám

SPORT Szolnoki MTE-SZEOL 2:1 (0:0) Dorozsma az élen A válogatott veresége A magyar labdarúgó-válo­gatott Porto Alegreben leját­szotta második mérkőzését A magyar együttes szereplése ezúttal vereséggel végződött, 1:0 (0:0) arányban kikapott a Gremiótól. A találkozónak 80 ezer nézője volt. A Gre­mio gólját a 74. percben He­liopirlu lőtte. NB lll-as eredmények A labdarúgó NB III-ban a Kossuth SE—SZAK találko­zót már szombaton leját­szották. és azon — mint ar­ról beszámoltunk — 1:1 volt a végeredmény. A vasárnapi eredmények: Szentesi Vízmű—Szarvas 1:1 (1:1). Szentes. Hódmező­vásárhelyi MEDOSZ—Szal­vai SE 3:3 (2:0). Vásárhely. Mezőhegyes—Tiszaföldvár 3:0 (1:0). Mezőhegyes. Sarka­di Kinizsi—Orosházi Kinizsi 1:0 (0:0). Sarkad. Kecskeméti Fémmunkás—Mezőberény 2:1 (1:0). Kecskemét. B. Agyag­ipar—B. VTSK 2:1 (1:0). Bé­késcsaba. Kun Béla SE—Kis­kunhalas 3:0 (1:0). Félegyhá­za. A bajnokság állása: 1. Szarvas " " " 2. Mezőhegyes 3. Bcs. Agyagipar 4. Bcs. VTSK 5. H. MEDOSZ Kossuth SE Szentes ». Orosháza 9. Kun Béla SK 10. Szalvai SE 11. Tlszafőldvár 1!. Kecskemét 13. sarkad 14. SZAK 15. Kiskunhalas 16. Mezőberény 5 3 2 - 5:2 5 3 1 1 3:3 5 3 1 1 7:3 5 3 1 1 1:5 5 2 2 1 6:5 5 2 2 1 6:5 5 2 2 1 6:5 5 2 1 2 6:4 5 2 - 3 8:7 5 I 2 2 7:7 5 2 - 3 4:6 5 2 - 3 3:9 5 1 2 2 1:4 5 - 3 2 4:7 5 1 1 3 3:1 5 - 2 3 2:5 Szolnok, 3000 néző, vezet­te: Czirják. A mérkőzés előtt megnö­vekedett Subits edző gondja, mert Mészár és Tamon mel­lé Nemes is a sérültek lis­tájára került. Mindhárman a Zwickau elleni mérkőzésen sérültek meg. Ezért a kö­vetkező csapatot küldte a pá­lyára: Gilicze — Várhelyi III., Molnár, Magyar, Kő­vári — Varga, Vörös, Dávid — Székely. Pikó, Va6s. — SZMTE: Nagy P. — Heid­rich, Papp I., Molnár — Kol­láth, Papp II. — Sebők, Him­mer II., Imri, Nagy í\, Kecskó. Változatos mezőnyjátékkal Indult • a mérkőzés, az első negyedórában enyhe szegedi fölény alakult ki. Már az 5. percben gólhelyzetet hagyott ki Székely, amikor Vörös át­adását mellé lőtte. Tíz perc eltelte után feljött a hazai csapat is. A 14. percben Nagy F. 16-osról lőtt bom­báját Gilicze csak kiütni tudta, de rávetődéssel meg­szerezte a labdát a beroha­nó csatárok elől. A 17. perc­ben a kitörő Pikó lábát a kapus elhúzta, a játékvezető sípolt, azonban mérlegelés után kirúgást ítélt A fél­idő hátralevő részében mind­két csapat kivette részét a támadásokból, de a vé­delmek jól romboltak és így nem jutottak lövéshez a csa­tárok. Szünet után a csapatok nagy akarással vetették ma­gukat a küzdelembe. A 47. percben Vörös megsérült, de néhány perces ápolás után tovább játszott. A 62. perc­ben Pikó a jobb szélen el­futott, beadását Vass tiszta helyzetben kapta, ő azonban lövés helyett emelgette a labdát és a védők tisztázni tudtak. Egy perc múlva meg­ismétlődött az előbbi jelenet: ge, mert győzelem esetén a Pikó újabb ragyogó elfutás tabella élére kerültek volna, után pontosan ívelt Vass elé, A szegedi csapatból Gilicze, aki tiszta helyzetben két mé- Molnár, Magyar és Vörös ját­terről a kapusba lőtt. Sors- szőtt jól. döntő hibák voltak. Fokoza- A játékvezető mindkét csa­tosan átvette a hazai csapat pat terhére sokat tévedett, a játék irányítását és a 74. H. Gy. percben Himmer II. a Gili- A labdarúgó NB I B to­czéről visszapattanó labdát vábbi eredményei: Békés­földön fekve juttatta hálóba csaba—Szállítók 2:2. Ganz­1:0. A 88. percben Kolláth a MÁVAG—Videoton 2:1. ZTE jobbszélen elfutott, beadását —Pécs 4:1. Oroszlány—Kecs­Nagy F. mintegy 8 méterről kémét 3:0. Sz. MÁV Előre— óriási erővel lőtte a kapuba. Nagybátony 1:0. Győr—Ozd 2:0. A 90. percben Dávid 0:0. Várpalota—Előre 1:0. baloldalról beívelt szöglete Miskolc—Bp. Spartacus 1:1. átszállt a védők felett, Pikó visszafejelte a labdát az 5-ösre, melyet Székely mint­egy 2 méterről a hálóba fe­jelt. 2:1. Jó iramú, színvonalas mér­kőzést vívott a két csapat. A SZEOL nagyobb technikai és taktikai felkészültségét a ha­zalak lelkesedéssel ellensú- Bp. spart. lyozták. Győzelmük megér- „.M,""*,™0 demeltnek mondható, mert 14. Békéscsaba kevesebb gólhelyzetüket job- ó«t ban kihasználták. Azért is Nagybátony sajnálatos a SZEOL veresé- is. Győri Dózsa A bajnokság állása: 7 4 2 1 IS: « 10 7 5 - 2 17: 8 10 1. Zalaeg. TE 2. Videoton 3. Kecskemét 4. Oroszlány 5. Várpalota S. Szeg. EOL 7. Szóin. MTE 8. Pécsi B. 9. Szállítók 10. Előre 7 4 2 1 8: 4 10 7 3 3 1 10: 5 9 7 4 1 2 7: 6 9 7 3 2 2 10: 5 8 7 3 2 2 11:10 S 7 3 2 2 6:9 7 2 3 2 9:8 7 2 3 2 44 4 7 2 3 2 8: 8 7 2 3 2 5:5 7 2 2 3 7:11 7 2 2 3 5:9 7 2 1 4 7: 8 7 2 1 4 5:10 3 7 1-6 3:12 2 7-25 1:11 2 Budafok—Sz. Dó 2:1 (1:0) Budafok. 600 néző. Vezet­te: Orosz. Budafoki MTE: Németh—Kárpáti, Szöllősi, Dinnyés, Hermann, Haraszti, Pataki. Kolbert (Taschner), Sebestyén, Sárközi, Ilia. Sz. Dózsa: Bánfi—Károlyi (Por­törő), Csörögi, Csanádi, Pa­taki, Madarász, Kovács, Ba­logh, Szlovák (Bíró) dr. Ha­jós, Bóka. Az első negyedórában a hazai csapat volt támadás­ban. de csatárai nem tud­ták a jól záró lila-fehér vé­delmet áttörni. Ezt követően a Dózsa fokozatosan átvette a játék irányítását, de tá­madósora próbálkozásai -rendre elakadtak a kemény hazai védőkön. A 38. perc­ben a hazaiak szerencsés gólt szereztek. Hermann hosszan szöktette Iliát a bal­oldalon, Károlyi beérte, de gyengén adott haza, a lab­dát Ilia elcsípte és a kimoz­duló Bánfi mellett a kapu közepébe lőtt. 1:0. Kiegyen­súlyozott lett a játék. Az utolsó percben szép, táma­dás után Balogh lőtt tiszta helyzetben mellé. A második félidőben a Dózsa támadott többet, a 10. percben mégis a hazaiak ér­tek el újabb gólt. Károlyi partdobása a beugró Sebes­tyén elé került, aki fordu­lásból a balsarokba lőtt. 2:0. Továbbra is a Dózsa maradt lendületben és a 31. percben sikerült szépítenie: Balogh kiugrott a tizenha­tosnál, a jó ütemben érkező Hajós elé talált, aki közel­ről nem hibázott. 2:1. A küzdelmes, színvonalas mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Németh és Sebestyén, illetve: Bóka, Csörögi. A labdarúgó NB II továb­bi eredményei: Mezőkovács­háza—Bocskai SE 1:6. Jász­berény—KISTEXT 2:0. DVSC —KTE 4:0. Pénzügyőr—Szol­nok 1:0. Cegléd—Kiskun­félegyháza 7:0. Gyula—Deb­recen 0:0. 1. Szegedi VSE 2. Debr. VSC 3. Pénzügyőr 4. Jászberény 5. Budafok 6. MGM Debr. 7. KISTEXT 8. Bocskai 9. Gyula 10. Cegléd 11. Szoln. MAV 12. Mk.-háza 13. Kccsk. TE 14. Kiskunf. 15. Szegedi D. 16. Tűzálló 5 4 1 5 3 2 5 3 2 5 3 1 5 2 3 5 14 5 3­5 2 1 5 2 1 5 2­5 1 2 5 2­5 11 5-2 5-1 3-1 - 18: 8 - 9: 1 - 7: 2 15:3 - 8: 5 2: 1 7: 6 t 8 8 7 7 « 4 2 13:11 5 2 5:55 3 14: 6 2 4: 5 3 5:14 3 5: 9 3 3:14 4 4:9 4 9:7 Nehéz győzelem A Szegedi Kender asztali­tenisz-csapata a hatodik for­dulóban — a vártnál nehe­zebb mérkőzésen — is meg­őrizte \ eretlenségét. Vasár­nap a Dugonics utcai általá­nos iskola tornatermében a Ceglédi VSE ellen 14:11 ará­nyú szoros eredményt ért el. A hazai csapat „lefutottnak" érezte a mérkőzést, ami majdnem megbosszulta ma­gát. Már 8:l-re vezettek, amikor a CVSE sorozatban nyerte a játszmákat, s végül örülhetett a Kender a mini­mális győzelemnek. A sze­gediek közül Bénák és Nagy 4—4, Halasi II., Fehér és Nagy Zoltán 2—2 győzelmet aratott. A Szegedi Spartacus NB II-es női asztalitenisz-együt­tese is Szegeden mérkőzött, és a BGSC-től 10:6 arányú vereséget szenvedett A ha­zai csapatból Kamocsay és Csikós 3—3 találkozót nyert. SZVSE—K. Tűzálló 2:0 (1:0) Liebmann Béla felvétale Az első gől előtti pillanat Zelman Ferenc felvétele A Dorozsma csapata a vasárnapi mérkőzés után. Guggol­nak: Nagy. Turzó, Aradi, Ungi, Jernei. Alinak: Tatai, Lő­rincz, Lázár, Soós, Losoncz, Szalai, Joó és Takács edző A Csongrád megyei labda- amikor a vendégcsapat Kocz­rúgó»bajnokságban már csak kás góljaival 2:0-ra vezetett, egy pontveszteség nélküli Az első félidőben jobb volt csapat van, és az meglepe- a Spartacus, szünet után a tésre a Dorozsma együttese. KITE sökat támadott, de Veretlen még az Alsóváros, csak egy kapufát ért el. A a Csongrád és a Makói Spar- hazaiak mentségére szolgál, tacus is. A szegedi járás csa- hogy infulenza miatt tarta­patai közül vasárnap a Do- lékosan álltak ki. rozsma és a Szőreg győzött. Dorozsma—Szegcdi Építők Szőreg—Hódmezővásárhelyi 2:1 (1:0). Dorozsma. Vezette: Mctripond 3:1 (0:1). Szőreg. B. Szűcs. Sorozatos hazai tá­Vezette: Kószó. A Budavári madások után a félidő utol­I. — Agócs, Kertész, Lévai, só percében esett a gól: Balla III., Németh (Tácsi), szögletrúgás után Ungi volt Puskás, Balla I-, Szekula, eredményes. Szünet után az Móra, Budavári II. összeáll!- Építők játszott tervszerűb­tású hazai csapat sorozatos ben, és a 15. percben Hor­támadásai felőrölték a ven- nyák révén egyenlített. A dégek erejét. Különösen a hajrában a Dorozsmának második félidőben játszott több helyzete akadt. Ungi jól a Szőreg. Az első félidő- kapufalövése után a 82. ben egy rövid hazaadást Gi- percben Jernei átadását Lo­licz elcsípett és a kapus mel- soncz fejjel továbbította Un­lett a hálóba gurított. For- gi elé, aki a győztes gólt dúlás után a hazai csatárok megszerezte csapatának, nem maradtak adósak a gól- Csongrádi SC—Szegedi Spar­lövéssel és megérdemelten tacus 2:1 (1:1). Csongrád. A tartották otthon a két pon- szegediek balszerencsés mér­tot. Góllövő: Gilicz, illetve kőzést víbtak, mert a közép­Móra (11-esből), Szekula, fedezetet játszó Papp szünet Balla I. után mindjárt megsérült, és Szegcdi Postás—Apátfalva végleg lement a pályáróL A 1:0 (1:0). Apátfalva. Vezette: csongrádiak Fássy góljával Polyák (Hódmezővásárhely), győztek. A Spartacus gólját A hazaiak gyors támadásait tizenegyesből Gerendeli sze­a vendégek ügyesen lelassí- rezte. tották. A mérkőzést mindkét Mindszent—Szentesi Kin!­részről sok kihagyott gól- zsi 4:0 (2:0). Mindszent helyzet jellemezte. Karsai a 25. percben lőtt góljával ér­Vasutas pálya. 2000 néző. percben megszületett a pi- tékes két pontot szerzett csa­Vezette: Barcs. SZVSE: Si- ros-kékek második gólja: dr. patának. A jó teljesítményt mai — Csigér, Karsai, Sza- Szamosvölgyi tört előre, a nyújtó Postás megérdemel­lai, Hájas, dr. Szamosvölgyi, tizenhatosnál Tóth I-hez ten győzött Csúcs — Dér, Farkas, Tóth I., Sándor játszott, ő Kisst ugratta ki Becsei, Holkó, Vass, Szécsi, (Majzik), Sonkó, Kiss. és a balszélső a védőktől Fürdők, Murányi II., Tápai, Az első félidőben a vasuta- szorongatva 8 méterről a Karsai, Lakatos összeállítás­hálóba emelte a labdát, ban. 2:0. Makói Spartacus—Kisteleki Élénk iram, kemény bele- TE 2.-0 (2:0). Kistelek. Ve­vendégek védelmével szem- menések, közepes színvonal zette: Gaál. A mérkőzés már J*; s2stej!-p,{, az első húsz percben eldőlt 14! Szentesi A megyei bajnokság állása: sok irányították a játékot, de támadósoruk a lelkesen, néha túl keményen játszó ben nem tudott kibontakoz- jellemezte a játékot. A ni. Sorozatos támadások vasutasok végig fölényben után a 28. percben végre játszottak, de a csatárok megszületett az SZVSE ve- sokszor nem értették meg zető gólja. Sándor futott el egymást és így a gólhely­a jobb oldalon, csavart be- zetek egész sora maradt ki­adását az előrehúzódott Far- használatlanul. L Porommá 9 3 - » 7 a * 8. Alsóváros 3 2 1- 8:2 1 3. Csongrád 3 2 1 - 4.-2 • 4. Apátfalva 3 2 1 - 4:1 0 5. Makói Sp. 3 I 2 . 3:1 4 8. Sz. Postás 3 3 • 1 4:3 * 7. Szőreg 3 2-1 7:7 4 I. H. Mcripond 3 1 1 1 6:3 3 ». Sz. Kender 3 1-2 3:2 2 10. Mindszent 3 1 - 2 4:4 2 Sz. Spart. 3 1 - 2 5:5 2 12. Kistelek 3 - 1 2 Irt 1 13. Sz. Építők 3 - - 3 1:6 _ 14. Szentesi K. 3 - - 3 0:9 — kas a magasba fejelte, a visszaesett labdát ugyanő 10 méterről a tömörülő vé­dők között védhetetlenül lőtte a bal hosszú sarokba. 1:0. Jók: Csigér, Hájas és Kiss. Nyilatkozatok: Polyák Gyula az SZVSE edzője: Ha gólhelyzeteinknek csak a felét tudtuk volna értékesí­teni, sima mérkőzés lehetett Vereséggel kezdtek kézilabdásaink Vasárnap a kézilabda-baj­nokságban is megkezdődtek a küzdelmek az NB I B-s és A második félidő soroza- volna, de így elég nehéz az NB H-es ligában. A sze­tos vasutas támadásokkal folytatódott, a vendég csa­pat szervezetten védekezett, csatársora időnkint szórvá­nyos támadásokat vezetett, de ezek a kapura igazi ve­szélyt nem jelentettek. A 30. volt. Palovecz Béla a K. Tűzálló edzője: Játékosaink­nak szokatlan volt a rossz talaj, a hazai csapat meg­érdemelte a győzelmet. S. M. S=0=R=0=K=B=A=N gedi csapatok eredményei: Nyíregyháza—Szegedi Elő­re 15:13 (7:6). Nyíregyháza, 500 néző. Sz. Előre: Baranyai — Füredi, Fülöp, Szabó, Hol­lós, Skoumál, Isaszegi. Csere: Albert, Dobó, Dömösi. Teljesen egyenrangú ellen­felek küzdöttek a pályán. A második félidő elején négy kihagyott szegedi helyzet után vezetésre tettek szert a A SZEOL II. osztályú kard- A szegedi labdarúgó-csa- hazaiak, s ezzel a mérkőzés vívóversenyét Apró László palok holnapi, szerdai edző- sorsa eldőlt. Az Előre leg­(Szegedi Postás) nyerte, 2. mérkőzései: SZEOL—Szegedi jobbjai Baranyai és Szabó Pest (Csepel SC), 3. László Spartacus. SZEOL-stadion, 4 voltak. Az újoncok közül (SZEOL). Húszan indultak. óra. SZVSE—Szegedi Ken- Dobó jól megállta a helyét. * der, Vasutas-stadion, 4 óra. Kőbányai Sörgyár SE—Sze­Az ifjúsági birkózók bu- Kossuth SE—Szegedi Dózsa, gedi Tanárképző 16:5 (3:3). dapesti seregszemle-verse- Szőreg, 4 óra. Újszeged, Kisstadion. Vezet, nyén a szegediek három első helyet szereztek. A 17 és 18 évesek külön Indultak. Ben­kő Gyula (624. sz. ITSK), Nagy Imre (ITSK) és Süme­gi István (SZVSE) első, Mar­kovits L., Pocsai, Móczó, Ta­kács. Király, Kószó (mind ITSK). Komáromi, Török (SZVSE) második, Kocsonyi és Nagy J. (ITSK) harmadik lett súlycsoportjában. te: Lázár (Kártyássy). NB II-es női csapatunk összeál­lítása: Ludányi — Bürgés, Bojki, Nóvák, Cseppentő, Kutas, Nacsa. Csere: Gerber, A Tanárképző veresége még ilyen arányban is meg­érdemelt. Lövőerő nélkül és kapus hiányában mérkőzést nyerni nem lehet. A szegedi csapat góljait Nóvák, Csep­pentő és Bojki (2) dobták. Lázár Lajos szarvasi já­tékvezető jól bíráskodott így kellett volna tippelni! 1. Ganz-M.VVAG—Videoton 2:1 1 2 Szolil. MTE-SZEOL 3. Várpalota—Előre 4. Békéscsaba—Szállítók 5. Zalarg. TE—Pécsi B. 6. Oroszlány—Kecskemét 7. Jászberény—KISTEXT 9. Pénzügyőr—Szoln. MAV 9. EVTK—Salg. KSE 10. Kazincbarcika—Borsod 11. Bologna—Cagliari 2:1 1 1:0 1 2:2 x 4:1 1 3:0 1 2:0 1 1:0 1 3:0 1 2:0 1 2:2 x 1:3 2 0:1 2 Az 5 db 13 találatos 23 429.— forintot, a 421 db 12-esre 742,— forintot fizetnek ki. 4270-en értek el 11 találatot, egyenként 73 forintot kapnak. A 10 találatosok száma 24 255, nye­reményösszegük egyenként 20,— forint. (MTI) A felújított EGYETEMI ÉTTEREM ápr. 16-tól 6,30—22 óráig üzemel. Választékos SEGGELI Bőséges EBED Házias VACSORA engedményes, olcsó árakon. Etel, ital kávé. fagylalt, cukrász- és édesipart ter­mékek bő választékával várjuk Kedves Vendégein­ket! 6 DÉLMAGYARORSIÁG KEDD, 1969. ÁPRILIS 15. Szegeden a déli területi fel nőtt szabadfogású birkózó- 12. Napoli—Fiorentlna bajnokságon a Szegedi VSE- KK^-^-'T1­ből Fodor Sz., Végh és Höhn Kls«">»ye-izző győzött. Kovács Sándor Bu- Húszan értek el telitalálatot, dapesten versenyzett, ahol ebből 15 a 13 plusz 1 találatos sérülés miatt feladta a küz- ?zílvé.ny-. .Nyereményösszegük delmet. egyenként az illeték levonása után 34 999,— forint. i:° ' fz^oTAbR^S?AkG Szocialista Munkáspárt Koláe.SaS^„óJa 10'I t,elefon: 13-S.35- l3-°03- ~ k"adó: « „„ H ÍT ^ A .^P01 vyomla-. Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index: 29 053). - Előfizetési dU egy hónapra 20 íorinl ^