Délmagyarország, 1966. március (56. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-15 / 62. szám

fifflül Komló—SZEAC 3:0 (1:0) Komlón, 4000 néző előtt 10. percben Dezsöfi feltar- sorfal mellett Villányi a bal ií'Díii Pontversenyben első a Vasutas SZVSE—Debrecen 1:0 (0:0) került sor a volt NB l-es totta a tizenhatos előtt Bor- sarokba bombázta. 3:0. csapatok találkozójára. A dácsát. A megítélt közvetett A nagviramú küzdelem­mérkőzést az IBUSZ autó- szabadsrúgást Pataki I. Vil- ben a .szegedi csapat az első buszaival erkezo 200 szege- lányinak továbbította, aki félidőben nem tudta kihasz­di szurkoio is vegignézte. A az elmozduló sorfal mellett nálni a szél segítségét két csapat a következő ősz- a hálóba továbbított. 2:0. uevanakkor a komlói csapat szeallitásban lepett a pálvá- Válaszképpen ismét sze- kevés helvzetét is eredmé­na. Komló: Kiss — Bodai, gedi támadások következtek, nyesen oldotta meg s a sze­Csordós, Ruppert, Villányi de Nemes a kapu előtt em- Redi védelem megingását si­- Bánfalvi Pataki II. - berbe rúgta a labdát, majd kerük gólla értékesítenie. Vasarnap Szegeden bonyo- Garai. Pataki I., Bordács, Pusztai hagyott ki nagy oka a vereségnek az is hogy lítottók le a délterületi fel- Szigeti. SZEAC: Korányi - helyzetet. a ^gedi csatársorban' nem nőtt szabadfoga.su birkózó- Varhelyi, Kován, Arató — A 43. percben megásmét- vojt átütőerő bajnokságot hét egyesület Dezsőfi. Reménvik dr. — lődött a második gól. De- . - , '. „ ,, 34 versenyzőjének részvéte- Kószó. Nemes, Pusztai. Gi- zsőfi miatt ismét szabadni- győzelmet Komlo meg­lével. A pontversenyt a - licz, Boros dr. A mérőzést gás volt, s a legurított lab- érdemelte, de a gólarány Szegedi VSE nyerte az Oros- Emsberger vezette. dát a rosszul felálló szegedi túlzott házi Spartacus és a Kalocsai Az első 20 perc a széltől Honvéd előtt. támogatott szegedi csapat A bajnokok és a szegedi meddő fölényét hozta. Érde­hel.vezettek: 52 kg: 1. Né- kesebb esemény: Nemes ka­meth (Orosházi Spartacus), Pas lövése emberbe akadt, Z. Fodor (Szegedi VSE), 3. majd Boros dr. fejese ve- Vasárnap délután a Vas- színvonalas mérkőzésen az Kohányi (SZVSE). 57 kg: 1. szélyeztette a komlói kaput, utas-stadionban mintegy két- SZVSE megérdemelten nyert, Szűcs (Kecskeméti TE), 2. Azután feljött a komlói csa- ezer néző elótt vívta idei bár az együttes csatárjáté­Végh (SZVSE), 3. Hegyi pat. s a 31. percben megszo- első hazai bajnoki mérkózé- ka nem volt meggyőző. A (SZVSE). 63 kg: 1. Savanya rezte a vezetést. Pataki II. sét az SZVSE labdarúgó-csa* szegediek közül Farkas tel­(SZVSE), 2. Bárkányi kiugratta Szigetit, aki Korá- pata. jesítménye emelkedett ki. mintegv ötezren voltak kíváncsiak A rendkívül nehéz (SZVSE). 70 kg: 1. Seres nyiba rúgta a labdát. Az SZVSE: Simái: - Kek- Az UTC-böl átigazolt játé- V^SSk már a b^elerttés Sn fel£ (Kiskunfélegyházi Vasas), 2. erős lövé, miatt a labda ki- men Halász, Réti - Farkas, kos nagy területen mozgott ^LÍeUenm sarosak"volta' s Sük' arek értek e^ Szakacs (SZVSE). 78 kg: 1. pattant Korányitok s a gyors Tóth IV. — Biltsik. Bite, es a kapura is veszelyes . '.„, . • „ , , Horváth (O. Spartacus), 2. komlói Bordács a hálóba Karaai. Katona. Tóth II., volt. A debreceniek az első h '«„T u Villám (SZVSE) 87 kg: 1. rúgta. 1:0. Debreceni. GÖCS: Gilányi - félidőben sok jó támadást f ^ífL'SSÜfff??S£ l^fP^lf^P^ Markó (Kalocsai Honvéd). A második félidő kezdetén Gécs, Kádár, Árva — Kovács vezettek, végig határozottan, 02 kg: 1. Bodon (O. Kinizsi), ismét Szeged lépett fel tá- III., CXláh — Németi, Papp, de nem durván játszottak. Nehézsúly: 1. Földházi madóan, de csatársorában Hetei. Móré II.. Sidó. * , (SZVSE). nem volt elég átütőerő. A Szegedi támadásokkal tara- A labdarúgó NB II továb- 10 gyozon dódött a mérkőzés és a ven- bi eredményei: Bp. El őrre— dégek védelme mindjárt Bp. Spartacus Oá). Szolnoki nagy munkában volt. Ne- MTE—Jászberényi Lehel lá). gyedóra eltelte írtán feljöt- Pénzügyőrök—KISTEXT 4:3. tek a debreceniek, de hely- Gyula—Kecskemét 0:3. Bé­zeteit a gyári csapat sem késcsaba—Salgótarján 1:1. tudta kihasználni. A 22. Cegléd—Nagybátony 4r2i percben Farkas sza had rúgó- Borsod—Kiskunfélegyháza Vidéki sikerek a mezei versenyen CZrónyl Péker feívételíl IDÉNYNYITÓ MOTOCROSS-VERSENYT rendeztek vasárnap Hódmezővásárhelyen. A nagyszabású viadá)­a hazaiak kedvence a harmadik esés után feladta a küz­delmet. A 125 kem-esek között Petró András (Bp. Honvéd), a 250-eseknél Jakab János, az 500-asoknál Szabó II. Lász­A tizedik verseny előkészületei Vasárnap borús es hideg Bp Törekv. 32. 3. SZVSE a sorfalban akadt el. Ez időben rendezte meg a Sze- I. 37. 1500 m serdülő A.): 1. utám megint fölénybe került gedi Spartacus hagyományos Horváth (Bp. Törekv.) 4:23.5, a Vasutas A 30 percben egy országos mezei tütóverse- 2. Farmosi (Szentesi Vízmű) gyors támadás végén Karsai nyét a körtöltés Tölgyes ut- 4:29.6. Csapat: 1. Sz. fehérv. került jó helyzetbe de kö­cai szakaszánál. Budapesti. 13. 1. Szegedi Spartacus 30, zeH lövését Gilányi' szöglet­szekesfehérvári, békéscsabai. 3. SZVSE 40. 1000 m serdü- re ütötte gyulai martfűi továbbá sok lő B): 1. Fazekas (Martfűi Szünet'után egv ideig znv megyebeli egyesület indítót- MSE) 3:20.2. 2. papp (Martfű) hogó esőben játszottak a a elatlétáit es így rekord- 3:26.4. Csapat: 1. Martfű 6. csapatok. A szegedi tómadá­tunTT idénv első meze] N6k- 100<1 m fe,nőt,: 1. Fe- sok folytatódtak. A 7. pere­fn tó versen vén Az ecves fu- rcnci (Bp- Törekv.) 3:09.0, 2. ben Karsait szabálytalanul rúgó-bainokság vasárnapi lelkesedéssel ellensúlyozták, gyalta a sorrendi teendőket* Aa. ebnúlt évek során vezö bizottsága megtartotta rendszeresen megrendezés- alakuló ülését. A szervező re kerülő, s már hagyomá- bizottság elnöke: Tóth And­2/2. Miskolc—Szolnoki MAV nyossá vált szegedi nemzet- rás, az MTS Szeged Városi 2:1. közi maratóni verseny szer- Tanácsának elnöke, elnök­helyettese: Nyíró György, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára, titkára: Tóth Ist­ván, az OKISZ sportosztá­lyának munkatársa. Az alakuló ülésen Tóth András ismertette a felada­A Csongrád megyei labda- kai tudását a vásárhelyiek tokát. A bizottság megtár­Meglepetések megyei bajnokságban tamok csaknem minden ka- Nagv (Szóreg) 3:22.0, 800 m akasztották a tizenhatos vo- „toritól,n több meglepe-_ „ ,,<-«,„ hogy az albizottságok veze­Dorozsma-^Szegedi VSE II. 1fti megkezdhessék munka. tegóriában szép küzdelmeket ifjúsági: 1. Bringmann (Gyu- nála előtt. A szabadrúgás- tes akadt. Ezek közé szá- „.„, g , Vezette- r-iZZl "-T vidéki sikereket hoztak, lal MEDOSZ) 2:21.2, 2. Lajos rnit elsősorban az UTC Szen- ^j a defro^mai^pat területelken a Bringmann Mária, Jóksó (Makói VSE) 2:25.3, Csapat: a sarfal. .mellett , elsuhanó, tesen elszenvedett veresége Ottó és Gömöri Ildikó biz- , r.vlllo 1R , <-7 fnhérv 17 ^ÍÜ-JÜ-®^^^ és a Kistelek vásárhelyi tosan, győzött. 1. Gyula 16, 2. Sz. fehérv. 17, helyezett lövését Gilányi yasarnelyl máris jo formaban „ ' . ' ann „ _ ^'ÜT pontszerzese. Varatlan ered­3. Makó 31, 600 m serdülő könnyen védte. A 27. perc­. ... , , _ , mény az is, hogy a tavaly Férfiak. 5000 m felnőtt: A.): 1. Gömöri (Csongrád m. ?en egy szöglet utón Farkas még NB Szegedl Épi_ 1. Jáksó (SZVSE) 15:26.4. 2. Sportiskola) 1:39.6, 2. Ko- |e®7 * w? ™fÍ tök az újonc Halász (Sz. Spartacus) J\ ,p<;m ,.43 4 CsaDat. A győzelmet jelentő gol a 16:06.6. 3. Novak (SZVSE) rorn (C.srn. SI) 1T34. Csapat. 30. percben esett: a debre­1615 2 C^apal• 1 SZVSE I. Csm. SI 10, 2. Martfű 16. cem vedok nem tudtak fel­10.' 2. "SZVSE II. 27, 3. Buda- 3. Bp. Törekv. 36. 400 m szabadítani, és a labdát az (()j0) s ^ vezette- Len­H. Textilest eredmények: nem tudta legyőzni. Szentesi Klapka MTE— Szegedi Textilmüvek 1:0 lelkesen és gólratörően ját- Többek között elhatárcm­szott. Az egj-etlen gólt Tóth i®^ h°gy honnan hívnak; István szerezte. me& versenyzőket Eszerint .. . .... , . . . . . , a Szovjetunió, Anglia, Megyei .fjt.sag, labdmugó- Ausztria_ Belgium, Dánia, edmenyek: Kistelek—H. Csehszlováikia, Finnország, _5-„27 jnST^T -feS^'évia. Lengyelország, SZVsE 3.2 Sz. Epitok—Hod- NDR NSZK Románia ^ mezo\rasarhelyi Textiles 4:1. az USA aUétikai A Textilművek—Szentesi szövetségeihez 8—10 napon Csapat: 1. Szfehérv. 8, 2. Monostori Tibor í? kimozduló ' x x v.ioo, 1 V rrcx— . __ - _ toi^ ^^vtr ros pálván végig nagy küz- a szentesiek motorhiba hivatalos meghívást, a ver­ieiso saras- —^ „ írSc+^i, senykiirást. delmet vívott a két csapat, miatt késtek, helyenként A fúzió során megerősödött pesti Törekvés 28. 2000 m. serdülő B.): 1. Tóth (Martfű) ktí. 'a rossz, helyenként sá- KMTE mérkőzés elmaradt, belül már el is küldik a ifjúsági: 1 Urcz (Székesfc- fi-„ , Ifi7u (Makói VSK , Kimozauto • _ .. hérvári MAV Előre) 5:49.0. 2. 65'6' ^ ^f* ' ' R íMott a Kostyalik (Bp. Törekv.) 5:57.0. 66.1, Csapat: 1. Martfű 6. ba fejelte. — Joirainu _ szentesiek a belső válság Q r» IX r» * KI miatt tartalékosan kiálló W—1\—W—IX.—D—M—IM3 textiles ellen csak nehezen nyertek. A gól a második Szegeden két vívóversenyt recen—Szállítók 4:0. Miskole— félidő közepén esett: gyors rendeztek. A SZEAC II. osz- Győr 1:1. Eger—Szombathely támadás végén Olasz a ti- tályú kardversenyén: 1. Fe- 1:3. Egyetértés-Oroszlány0:0. Vereséget szenvedett a Spartacus zenhatosról trlált a hálóba. rencz Péter (Szegedi Postás), BVSC—Budafok 1:0. Kapos­Szentesi Vízmű—Űjszegcdi 2. Apro L. (Sz. Postás), A Honvéd győzött Megkezdődött a labdarúgó jutott a szegedi csapat. Az Martfűi MSE—Szegedi TC 2:0 (2:0). Szentes. Ve- Sándor (SZEAC). A Postás 3. vár—Székesfehérvár 1:0. NB III. Az első lordulóban első lövést Kurucz kivédte, Spartacus 3:1 (0:1). Martfű. zette- Szeghci' A lelkesebben orozágos serdülő tőrversenyén nem akadt különösebb meg- a játékvezető a kapus el- Kalocsai Honvéd—Kalocsa! játszó hazai együttes ^^ — közel százan indultak. Fiúk: Szegeden a Rókusi Torna­1. Kovács (Békéscsabai csarnokban került sor a v .. — — - -- .1-- --- r srmotr 11 /1 í\\ XT 1 ,) ct 110^01 v.^, y n 1 is^o umt^ lepetés, általában az esé- mozdulása miatt ujbol ru- VTbK 1:1 (1:0). Kalocsa. érdemelt győzelmet aratott , . »,„ . j.. Ívesek gvöztek. három talál- gattó a büntetőt, de a kitű- Kiskunhalasi MEDOSZ—Ti- A gólokat Gál n ^ ^^ VTSK), 2. Avramov (Sz. Pos- férfi kosariabda NB I del­kozó pedig döntetlenül vég- nően védő csongrádi kapus szaföldvári Tsz SK 4:3 (2:2). szf,rezte tas). 3. Rákóczi (Csongrádi vidéki rangadojara. amelyen zódött. A csoport egyik újon- megint hárítani tudott. A Kiskunhalas. Orosházi Kini- Kisteleki TE—Hódmezővá- Pet6fi> Lányok: X. Török a vidék legjobbjának szá­(1:0). ca, a Szegedi Spartacus tizenegyes újra rúgása mi- zsi—Mezőhegyesi Kinizsi 3:0 sárhelvi Honvéd l-l Martfűn vívta meg első mér- att Oláh I. sportszerűtlenül (1:0) Orosháza. Makói Va- Hódmezővásárhely. Vezette: ^If kőzését és bór a szegedi reklamált, amiért a jatekve- ra^Bekes^bai . VTOK Szélpá, Küzdelmes játék együttes a félidőben ügis alulmaradt a tavaly .. , . actiRe,l"-[ elcsúszott kaous mellett a . ,rn .. , . ,. . befejezes előtt Sándor egye- Petőfi—Békéscsabai Honved „ ni-,, f Dg NB Il-es hazaiakkal ,. .,, , „» halóba jutott. 1:0 a Kistelek ni jatekkal szerezte. 1:0 (0:0). Mezokovacshaza. javára A 33 ^^ Bpzó ^ a kisteleki kapus súlyosan veze­tett. nagy küzdelem utón mégis alulmaradt a tavaly még szemben. Szegedi Honvéd—Csong­rádi Petőfi 3:0 (1:0). Szeged. 200 néző. Vezette: Sári L. (Kiskunhalas). Honvéd: Bor­bély — Ábrahám, Domon­kos. Véber — Szalai, Viczián — Kiss II.. Sonkó. Szabó, Sándor. Vékony. Csongrád: Kurucz — Borda. Mészáros, Czombos — Herczeg, Oláh II. — Szántai, Pozsár, Gát, Paróczai, Oláh I. Az első félidőben mezőny­fölényben volt a Honvéd, mind a két oldalon csak ke­vés helyzet adódolt-. A 35. percben kapuelőtti kavaro­dás kötben Vékony vállal­kozott lövésre és a labda az alső sarokba jutott. 1:0. Szü­net után a csongrádiak szin­te alig menték át a félpá­lyán. A 9 percben tizen­egyeshez jutott a Honvéd és Kiss II. lövését Kurucz ki­védte. Sonkó kapufalövése után a 17. percben Kiss II. huszonöt méterről megcéloz­ta a kaput és a labda véd­hetetlenül vágódott a háló­ba. 2:0. Az utolsó negyed­órában ismét tizenegyeshez n ,7 nTT- ^UJ^tt TE Szélpál. Küzdelmes játék zető a balszélsőt kiállította. " •} • Makó. Kecskemeti TE a 2g ^ —Mezőtúri Honved 1:1 (1:1). Az utolsó gólt öt perccel a Kecskemét Mezőkovácsházi első gól: Bischoff lövése az (Sz. Postás). 2. Ferenczi (B. mító vendégek biztosan győz­VTSK), 3. Tánczos (Sz. Pos- tek. Bajai Bácska—SZEAC 102:73 (48:35). A bajaiak irá­* nyitották a játékot és sok­A Szovjetunió nyerte a kai jobban dobtak kosárra, jégkorong világbajnokságot, mint a szegediek. Legjobb A döntőben a szovjet együt- dobó: Kovács 33, Halmos 17, tes Csehszlovákia ellen 7:1 illetve: Dobó 17, Hódy Sz. (4:0, 2:1, 1:0) arányban győ- 16, Faragó I. 15. megsérült és kórházba szál I Jítottók. A második félidő- Kalmár György labdarúgó- A faftoszláy labdarügó-bap • ben a hazaiak feljöttek, de ^^ kétéves burmai műkő noksagban: L Vojvodma 25 < csak a 38. percben Koczkás dése után a napokban végle_ pont; 2. Szarajevó 20 pont; 3. szabadrúgás-góljával tudtak gcsen visszatért Szegedre. Dinamó 19 pont egyenlíteni. A nagyon lelke- * ' sen játszó KITE feltétlenül zVara János helyett dr. rászolgált az egyik pontra, várhalmi Károly lett a Tex­Hodmczővasárhelyi Texti- tilművek labdarúgó-csapató­lcs—Szegedi Építők 0:0. nak edzője. Hódmezővásárhely. Vezette: * Géczi. Meglepően jó iramú A labdarúgó NB I B to­ós színvonalas mérkőzésen vábbi eredményei: Ganz MA­az Építők nagyobb techni- VAG—Nyíregyháza 1:0. Deb­DÍL-MAGYARORSZÁ6 (97 kellet! volna t'ppelnl! 1. SBTC—Ferencváros 2. Dunaújváros—MTK 3. Tatabán\a-Cscucl t. Győr—Diósgyőr 5. Komló—Szeged 6. Kaposvár—Székcsfv. 7. Eger—Szombathely 8. Debreeen—Szállítók 9. Egyetértés—Oroszlány 10. Gyula—Keeskemét 11. Szol. MTE—Jászberény 2 0:1 ma 120 darab, nyeremény szel­x 0;0 vényenként 4487 forint. 1 1:0 A 12 találatos szelvények szá­1 1:0 ma 2274 darab, nyeremény szel­1 3:0 vényenként 165.- forint. 1 1:0 2 1:3 11 találatot 17 313 szelvényen , , „ értek el, nyeremény szelvényen­2 ként 21 forint 60 fillér. 2 0:3 A 1(1 találatos szelvények szá­_ 1 1-0 ma 77134 darab. nyeremény íi: MiskoieV B.—Szol. MAV 1 2!" szelvényenként 7 forint 30 fll­13. Esztergom-Pécsi Bány. 1 2:0 lpr­+1 A közölt számok és összegek (Liebmann B felv) 14. Cagltart—Milán 2 1:2 csak tájékoztató jellegűek: a 13 plusz 1 találatot 59 fogadó nagyszámú szelvény miatt vég­,,,, . . _, „ „.. „„„.-. , - „ -, • •, ért el. nyereménvük a lutalom- leges eredményt csak kedden ad Vékony (feher mezben) a Szegedi Honved első goljat mn, CByü„ nm)l, fnrint w a sportfogadási és Lottó lövi A 13 találatos szelvények szá- Igazgatóság. (MTI) A Magyar Szocialista Munkáé­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Főszerkesztő: dr. Lőkős Zoltán. szerkesztőség: Szeged. Magvar Tanácsköztársa­ság Út1a 10 Telffon: 35-35. 30-05 Éjszakai telefon 35-06 Kladla a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállaiat Felelős ktadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársa­ság ötta 10 Telefon: 35-00 . 51-10 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomta a Szegedi Nyomda. Szeged. Batcsy-Zsitinszkv u 28. sz. INDEX 25 -83 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok Előfizetési di) egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kén* kealtOméL 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd. 1966. március 16 9