Délmagyarország, 1964. augusztus (54. évfolyam, 179-203. szám)

1964-08-18 / 193. szám

HÁROMEZER METER — HARMINC MÉTER — HÁROM MÉTER... A szegedi honvédelmi napon Nemesnek nem sikerült Bp.Honvéd-SZERC 1:0(1:0) Hatalmas közönség előtt vontatottan kezdődött meg a honvédelmi nap műsora a szegedi repülőtéren. Igaz, az első szám nagyon lendületes volt: a harcászati bemutatón a katonák gyorsan foglalták el a terepet. Ratatáztak a géppuskák, robbanlak a lö­vegek, a magasban rakéták villogtak és felrobbant egy bódé is. Az egész repülőteret mesterséges köd borította el. Azután körülbelül egy ne­gyedóráig csend lett. A kö­zönség türelmesen várako­zott, de — nem tudni miért — a következő szám késett. Végre jöttek az MHS Csong­rád megyei klubjának ver­senyzői, akik motorkerék­párjaikkal ugrottak, deszka­pallón egyensúlyoztak és egy keréken is haladtak előre. A hangosan beszélő tréfá­san megjegyezte: — Még jó, hogy a közfor­galomban szabályosan köz­lekednek és csak a versenye­ken bravúroskodnak... Majd az MHS központi mo­toros klubjának akrobatikus csoportja következett. Fiúk és leányok rendkívül ügye­sen motoroztak. — Szakosztályunknak hu­szonnégy tagja van — mond­ta közülük egy kedves szőke leány, Schneider Zsuzsa. — Fábián Endre edző vezetésé­vel a budaörsi repülőtéren gyakorolunk és majdnem minden vasárnap el­utazunk egy-egy városba. Júliusban -Kaposvárott, Mó­ron és Dabason tartottunk be­mutatót ... Amíg beszélgettünk, a hang sebességénél is gyorsabban megérkeztek a lökhajtásos gépek. Háromezer méter ma­gasból szinte egy pillanat alatt termettek a repülőtér fölé, ahol mintegy harminc méter magasságban haladtak el többször is. Közben a földön folytatód­tak a bravúros gyakorlatok. A férfiak három méter ma­gas létrán egyensúlyozták magukat. A létra természe­tesen a motorkerékpárra volt erősítve, a motor pedig elég sebesen haladt. Most már ment minden — ahogy mondani szokták — mint a karikacsapás. Jöttek és győztek a műrepülők, ju­goszlávok csehszlovákok és magyarok a dugóhúzókkal és a többi lélekvesztő gyakorla­taikkal. Különösen világbaj­nokunk, TÖth József aratott nagy sikert, aki társaival egészen közelről, Algyőről re­( pült Szegedre. Válogatottja­ink ugyanis közel két hó­napig ott készültek fel a szeptember 1-én Spanyolor­szágban megtartandó műre­pülő világbajnokságra. A délelőtti műsort még sok látványosság tarkította. A ballonvadászat során három repülőgép léggömböket talált el, volt ejtőernyős bemutató és amit Szegeden csak na­gyon-nagyon ritkán lehet lát­ni — helikopterek keringtek a levegőben. Metzger Károly Képeinken: 1. ejtőernyősök. 2. Négy lány egy motorke­rékpár... Az MHS akroba­tikus motorosai. 3. Tóth Jó­zsef műrepülő világbajnok. 4. A helikopterek iránt — mint képünk bizonyítja — nagy volt az érdeklődés. 5. A délutáni nemzetközi motorke­rékpáros salakverseny egyik jelenete, amelyen a Debrece­ni Rádics Ferenc győzött. (Somogyi Károlyné és Liebmann Béla felvételei) A SZEAC Kispesten újabb bajnoki mérkőzésén Korá­nyi —r Kővári, Kürtösi dr., Sándor — Dezsőfi, Pataki — Csömör, Szlovák, Nemes, Reményik, Arató összeállí­tásban játszott. Dezsőfi Ti­chyt őrizte, s így Csömör volt a jobbfedezet. A Honvéd többet támadott és egygólos győzelme megér­demelt. A szegedi csatárok közül csak Nemes volt a ka­pura veszéyes, akadt is több jó helyzete, de balszeren­cséjére nem tudta kihasznál­ni. Dezsőfi ügyesen tartotta Tichyt, a leggólképesebb Honvéd-csatárt, Korányi több veszélyes lövést kivé­dett. A győztes gólt az első félidő 26. percében Balogh lőtte 18 méterről nagy erő­vel a jobb alsó sarokba. Gelei és Varga vidéki bajnok Gyulán rendezték meg a vidéki atlétikai bajnokságot, amelyen a Csongrád megyei versenyzők köréi a követ­kezők kerültek fel a győ­zelmi dobogóra. Férfiak. 400 m: 3. Tóth 50.8. 10 km gya­loglás: 3. Antal 47:53.6, hár­masugrás: 2. Gulyás 14,03, rúdugrás: 2. K. Nagy 350, diszkosz: 2. Tégla 49,25 me­gyei felnőtt és ifjúsági csúcs, gerely: 1. Varsa Bé­la 66,35 megyei felnőtt csúcs, kalapács: 2. Trényi 56.09. Nők. Magas: 1. Gelei Éva 158, 2. Várkonyi 155. Félbeszakadt a Szentesi Kinizsi-Textilművek mérkőzés A Csongrád megyei lab­darúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában nem akadt na­gyobb meglepetés. Szentesen az Sz. Kinizsi—Textilművek mérkőzésen botrány volt, s ezért a találkozót nem fe­jezték be. Szegedi Ruhagyár—Dorozs­ma 0:0. Juta-pálya. A ven­dégcsapat többet támadott. A II. félidő 30. percében a Doroczsmából Abranovot ki­állította a játékvezető. Szegedi Spartacus—Hód­mezővásárhelyi Honvéd 4:1 (1:1). Hódmezővásárhely. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott volt a játék. A vezetést a szegediek szerezték meg Hódi révén, majd Balogh ki­egyenlített. Szünet után job­ban játszott a Spartacus. Ek­kor a 15. percben Bite, Var­ga és Nyári góljával már 4:1 volt az eredmény. Szentesi Honvéd—Sándor­falva 5:1 (4:1). Sándorfalva. A hazaiak csak a játék ele­jén nyújtottak jó teljesít­ményt, amikor Szabados góljával a vezetést is meg­szerezték. Később felülkere­kedett a Honvéd. Góljaik közül Tóth és Gob kettőt­kettőt, Gerendelj egyet lőtt. Bezdánt a sándorfaívi csa­patból kiállították. Szentesi Kinizsi—Szegcdi Textilművek 1:0 (0:0). Szen­tes. A megfiatalított szen­tesi csapat a második félidő 15. percében Pusztai góljá­val megszerezte a vezetést. A mérkőzés nem fejeződött be, mert a befejezés előtt három perccel botrány miatt félbeszakadt. Ebben az ügy­ben a megyei szövetség dönt. Hódmezővásárhelyi Vasas —Szentesi Vízmű 1:0 (lá)). Hódmezővásárhely Kisteleki TE—Szegedi VSE II. 3:1 (1:0). Üjszeged. Soron következik A szabadtéri játékok utol­só hetében vagyunk és a zá­ró napokon — ugyanúgy mint eddig — gazdag sport­műsort bonyolítanak le. A soron következő szege­di események közül kiemel­Értékes pontokat szereztek az NB lll-asok Újszegedi TC—Kiskunha­lari MEDOSZ 5:2 (2:2). Kis­kunhalas. Az újszegedi gó­lokat sorrendben Meggy esi, Farkas, Varga, Hegyes T. és Pusztaszeri II. lőtték. Mind­egyik csatár egy-egy gólt szerzett. A hazaiak egyéb­ként az élsö félidő 15. per­cében már 2:0-ra vezettek, de az UTC jó erőnlétével meg tudta fordítani a mér­kőzést. Szegedi Építők—Csongrádi Petőfi 1:1 (1:1). Csongrád. A hazaiak többet, az Építők veszélyesebben támadtak. Tóth Győző gólját a csong­rádiak Gál II. révén egyen­lítették ki. Nemzetközi motorcsónakverseny A szabadtéri játékok augusztus 20-án délelőtt 10 sportműsorának záróakkord­ja a nemzetközi motorcsó­nak verseny lesz, amelyet rendeznek meg a Tiszán. órakor és délután 3 órakor SZEAC—BEAC 95:78 (40:30) A Rókusi Tornacsarnokban megrendezett NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzésen a szegediek Merényj dr., Faragó dr. — Brandstatter — Faragó, Hűvös összeállí­tásban kezdtek. Az első félidőben sok pontatlan átadás ós lanyha iram jellemezte a játékot. Ekkor főleg Faragó jelentett veszélyt távoli dobásaival. Szünet után felja­vult a SZEAC. Merényi drt nagyszerűen indított, s a támadók közül végeredményben Brandstatter 21, Hűvö6 16, Faragó pedig 14 pontot dobott. A vendégeknél Kar­dos bizonyult a legeredményesebb dobónak 28' ponttal. Megkezdődtek e röplabda­mérkőzések Beszámoltunk már arról, hogy Szegeden a héten nem­zetközi röplabda-mérkőzések lesznek ós országos jellegű női röplabdatornát rendez­nek. Tegnap játszották az első női nemzetközi találko­zót, amelyen a Szegedi Ken­der a Partizán Zrenyanin (Nagybecskerek) ellen 3:2 arányban győzött. A női felnőtt és női ifjú­sági torna szerdán kezdődik az újszegedi kisstadionban. Holnap délelőtt 9 órától, dél­után pedig 5 órától lesznek mérkőaések. Így kellett volna tippelni 1. Pécs—FTC x 1:1 2. Tatabánya—Győr 1 5:0 3. DVTK—Csepel 2 2:4 4. DVSC—Dorog 2 2:3 5. Szombathely—Ozd x 1:1 6. Székesfehérvár—SBTC x 1:1 7. MAV-DAC—Budafok 1 3:1 8. Egyetértés—Szállítók 1 3:2 9. Jászberény—SZMTE 1 2:0 10. Nagybátony-Eger 2 1:2 11. Baglyasa.—Kecskemét x 0:0 12. KISTEXT—Bp. Spart. x 0:0 13. Kaposvár—PVSK x 2:2 +1 14. Mosonm.—Traktor 1 2:0 13, és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem akadt. 12 találatot 20 pályázó ért el, nyereményösz­szeg szelvényenként 27 331,25 Ft. 11 találatos szelvények száma 318 db, nyereményösszeg 687,50 forint. 10 találatos szelvények száma 2630 Ft. Nyereményösszeg 125,­forint. A 121 474 Ft Jutalomalap a kö­vetkező 34. fogadási héten 13 plusz 1 találatot elért pályázók között kerül felosztásra. A 10 és 11 találatos nyeremé­nyeket augusztus 22-től, a 12 találatos szelvényeket augusztus 27-től kezdve fizetik ki. (MTI) kedik a mai nemzetközi női röplabda-találkozó, ame­lyen a városunkban tartóz­kodó jugoszláviai (nagy­becskereki) csapat a szegedi válogatottal méri össze tudá­sát. A játék ma, kedden a Kisstadionban délután 5 órakor kezdődik. Szerdán és csütörtökön délután országos- I* II., és III. osztályú birkózóverseny lesz a Rókusi Tornacsarnok­ban. Szerdán délután bonyolít­ják le Újszegeden a nagy ér­deklődéssel várt UTC—Cse­pel SC MNK labdarúgó­mérkőzést. délután fél 5 órai kezdettel. Száztizenöt induló Szegeden első alkalommal rendezték meg a szabadtéri játékok országos vándordí­jas evezősversenyét. A szom­bati és vasárnapi versenyen összesen 34 számot bonyo­lítottak le. A részt vevő öt egyesület (Hajógyár. SZEAC, Csepel SC, Bajai Spartacus és Szol­noki MTE) száztizenöt eve­zőse szép versenyt vívott. Népes mezőnyök indultak, az érdeklődés azonban cse­kély volt a verseny iránt. A legjobban szereplő ver­senyzők között tizenhárom tiszteletdíjat osztottak ki. A csapatversenyt a Bp. Hajó­gyár nyerte meg, második a Csepel, harmadik a SZEAC együttese lett. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkái­oárt Csongrád megyei és Szegő* várost bizottságának lapja. Megjelenik aétíő kjvételévm mindennap. Szerkeszt! a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lókőa Zoltán Szerkesztőset: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja K. Telefon: 35-35. 30-03 Éjszakai telefon: 35-OS Kiadja s Csongrád Megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó: Kován László Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. sz. Telefon: 35-00. 31-10. (Beküldött köziratot nem őrzünk meg es nem adunk vissza.) A lapot nyomja t Szeged) Nyomda VáUalai Szeged Káróm a a INDEX t» 9S.v Terjesztik a snngraa megyei postahivatalok. Előfizetési dl) egy hónapra 12 Ft Előfizethető bármely postahivatalnál és ké» DesltőnéL 8 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1964, augusztus 18.