Délmagyarország, 1962. augusztus (52. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-14 / 189. szám

6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1962. augusztus 14. Sikert aratott a go-kart Ax MHS Csongrád megyei elnöksége vasárnap Szegeden, a Széchenyi téren jól sikerült go-kart-versenyt rendezett mint­egy 3000 néző előtt, amelyen hódmező­vásárhelyiek, budapestiek és jászberényiek indultak, összesen tizennyolcan. A 125 köbcentiméteres Danúvia—Cross-gépek versenyében több előfutam lebonyolítása után a döntőben Hamar Zsigmond (Bp. Danúvia) szerezte meg a győzelmet, már sodik a motorkerékpáros-versenyekről jól ismert hódmezővásárhelyi Técsi Sándor lett, aki az MHS versenyzője. Harmadik Endrédi Gyula (Fővárosi Autóbuszüzem), negyedik Tóth László (Jászberényi Előre). A Szeged város díjáért megrendezett fu­tamot Morvay Árpád (Fővárosi Autóbusz­üzem) nyerte meg. — Képünk a Széchenyi téri versenypálya egyik legnehezebb ka­nyarjánál, a Tisza Állami Áruház előtt készült. Ismét győzött a Ruhagyár és a Szőregi Rákóczi A szegedi csapat közelebb állt a győzelemhez Sz. Építők—B. Építők 1:1 (1:0) Üjszegeden a ceglédi Vi­rág játékvezetésével mérkő­zött meg a két csapat, mint­egy 800 néző előtt. A Sze­gedi Építők összeállítása az alábbi volt: Vadányi — Ve­réb, Molnár, Lakatos — Sza­bó, László — Tóth Gy., Ma­kai, Bezsenyi, Somogyi, Kal­már. Eléggé változatos küz­delmet vívott a két csapat, a szegedieknek azonban lé­nyegesen több helyzetük volt. Az utolsó percekben például — az egyébként jól játszó — Tóth Győző két óriási helyzetet hagyott ki, egyet mellé lőtt, a másiknál pedig a kapusba lőtte a lab­dát. Érdekesség, hogy a szege­diek első gólja már az első percben megszületett: szép beadás után Kalmár fejelt a kapuba. A B. Építők a má­sodik félidő közepén egyen­lített ki: Mitykó 35 méter­ről küldött lövése nyomán a labda a vetődő Vadányi alatt jutott be a kapuba. & SZVSE-Kecskeméti Dózsa 2:0 (0:0) Mintegy két és fél ezer né­ző előtt a következő össze­állításban lépett pályára a szegedi vasutascsapat: Uhrin — Juhász I., Kerényi, Mősz­mer — Batki, Balázs — Saj­tos, Juhász II., Rábai, Bischof, Majzik. Az első fél­időben mindkét csapat, de különösen az SZVSE csatá­rai több helyzetet hagytak ki. A nagy meleg ellenére a játék igen iramos volt. Egy alkalommal Vadas játékve­zető egy erősen vitatható 11-est nem adott meg a vas­utas együttes javára. A szünet után sem csök­kent a játék irama, erős küzdelem folyt a pályán. A kecskeméti Gyenes teljesen szabadon állt a 6-oson és Uhrinba lőtte a labdát: nagy helyzet volt. Aztán a 14. percben Bischof lövése a kapufáról vágódott a háló­ba: 1:0. A vendégcsapatnak is akadt gólhelyzete, azon­ban az utolsó pillanatban mentettek a vasutasvédők. A 39. percben ismét Bischof volt az eredményes és a végeredmény 2:0 lett. Az egyre javuló formát mutató SZVSE megérdemelten sze­rezte meg az NB II-ben első győzelmét. A Csongrád megyei labda- Mán egyenlített ki. Irt. A Hegedűs, Kiss II., illetve: rügó-bajnokság második for- hajrában nagy fölényt har- Ramotai. dulójóban nem akadt különö- coltak kl a hazaiak, de a jól Móravárosi Kinizsi Szen­sebb meglepetés. A kitűnő védekező alsóvárosi védelem tes- Kinizsl 2.2 s d, Ru_ Csehszlovák CSapal sikere formában levő, újonc Sze- mellett nem tudtak újabb hagyár—Szegedi " " F New Yorkban „„__ „ AK 3:0. gedi Ruhagyár ismét győzött, gólt lőni. Szombati eredmények, czúttdl is jó ^ólfiríinnyül A sem regiek csak nehezen sze- Szőregi Rákóczi-Hódmezó- Ifjúsági tojnoki eredmé- A tavaly első ízben kiírt rezték meg a két pontot, de vásárhelyi Honvéd 1:0 (0:0). nyek: SZEAC-Sz. Dózsa 2:0 New York-i nemzetközi szép teljesítmény tőlük, hogy Szöreg. Vezette: Megyei. A SZVSE—UTC 6:1. Móraváros labdarúgótornát a Prágai már négy pontjuk van. A Szoreg ossreallítósa: Buda- -.Szentesi Kinizsi 4:0. SZAK Dukla 8 együttese „ S négy szegedi járásbeli csapat van - Szántó Puskás Dobo -Ruhagyár 4:2. Szőreg-H. meg ^ 7 — Kistelek Sándorfalva. Do- — Király, Nyan — Lévai, MEDOSZ 1:0. Alsóváros—Do- , , ... . wJrmTfe SréreT- közüí Kókai, Sebők III., Varga, Se- rozsma 2:1. Kistelek-Textil- Iden * második kiirasban vwtéíimp egyik sem szenve- Wk E Sportszerű mérkőzésen művek 1:1. Sándorfalva-H. f brazil America együttese ^T^eÁJ^C^ szemben a második fé!idő 30. percéig, Vasa 1:1. ?f_tt A két csaját a két hódmezővásárhelyi együttes ismét kikapott. A felnőtt bajnokság állása: 1. Sz. Ruhagyár 2. Szőreg 3. Dorozsma 4. Sándorfalva 5. Móraváros 6. Újszeged 7. Szentesi H. 8. Szegedi Sp. 9. Textilművek 10. Alsóváros a gólig változatos volt a já­ték. Utána fölénybe került a Rákóczi. A gólnál Sebők I. Eredmények: szögletrúgása után a vásár­helyi kapus saját kapujába Kisteleki TE—Szegedi Teoc- ütötte be a labdát 111 müvek 23 (2:0). Kistelek. Vezette: Csepregi. Kistelek: Sándorfalvl SK—Hódmező­Bozó — Csűri L,« Csókási, vásárhelyi Vasas 2:1 (Irt)). Martus — Csűri n„ Muhel — Sándorfalva. Vezette: dr. Jár­Vandor, Czirok, Szűcs, Stuhl, mai. A Sándorfalva összeál­Szénásl. Textilművek: Sár- lítása: Tari — Vigh, Bezdán, kány — Csányi, Sárközi, Ju- Gera I. — Tápai, Gera II. — hász — Csóti, Kúnszabó - Kiss II. Szabados, Hegedűs, Szentig K. Huszka, Miklós, Börcsök, Kiss I.. Süli. Helyenként ke- Kwtelek Vincze, Gombos. Az első fél- mény, sót durva mérkőzésen időben a Kistelek, szünet a sándorfalvi csapat sokkal ^ után a textilescsapat ját- többet támadott, mert a ven­szőtt jobban. Az eredmény dégek védekezésre rendez- 18 Honvea igazságos. Góflövő: Csűri II., kedtek be, időnként nyolc Versenyen kívül: Szénást, illetve: Börcsök (11- hátvéddel játszottak. Góllövő: 10. SZVSE IL esből). Csűri IL, (öngól). Szeged] VSE—Üjszegedl TC 4:1 (2:1). SZAK-pálya Vezet­te: Zöldi. SZVSE: Kádár L — Szabó II., Réti, Tóth IL — 2 8: 1 4 2 4: 2 4 2 5: 2 3 az elmúlt napokban »Ame­rika bajnoka« elmért két mérkőzésen találkozott. Az első mérkőzés 1:1 arányban döntetlenül vég­2 3* 2 3 zöúött. Vasárnap a máso­2 4: 3 3 dik találkozón 20 000 néző előtt a csehszlovákok 2:1 (1:1) arányban nyertek, és ezzel megszerezték a végső győzelmet. (MTI) 1 9: 0 2 1 1: 0 2 1 4: 2 2 2 3: 3 2 1 1: 1 1 2 4: 6 1 2 2:11 1 2 3: 5 ­2 1:5­2 1:5­2 1:6­2 4: 5 2 Így kellett volna tippelni S=0=R=0=K=B=H==N= győzött, 2. Szombathelyi Ha ladás. A SZEAC labdarúgó-csa- 4864 fa. Az egyéni versenyt mrui Pata holnap, szerdán a Kis- dr. Ladvánszky József (Pos­Itabfe*. SSSár. Pető, ^ kunhaLasi ™OSZ-«llAt- tás) nyerte meg 885 fával, hó L UTC- Kohá — Révész szik barátságos mérkőzést * i£kó pISraT- VarlT^ ""SPw A VaSUtaS Kupa tekemér' gyes IL - Ábrahám. Jakab, stadionban délután fél 5 orai Hegyes L Hegyes III, Bálint, kezdettel. A -versenyen kívüli* mérkő- . . . .. . . , zésen főleg mezőnyjáték Keszthelyen rendezték meg renket csapat indult. folyt A vasutasok tartalék- a Balaton Kapa röplabda­csapata javuló formát muta- mérkőzésekét csak női csa­S^JSS^JÜSt részvételével. A két­2. Molnár, Kisistók (1 l-esből), ">»P« tornán majdnem illetve: Frank (öngól). Szentesi Honvéd—Szegedi Dózsa 1:0 (0:0). Szentes. Ve­zette: Szeghő. A Dózsa ösz­szeállitása: Horváth — Ré­vész, Könczöl, Balogh A. — Boda, Heretik — Rácz, Szél el döntetlent a kupagyőztes II. Szél I. Hoikó, Körmendi. Bp. Vörös Meteorral. A ne­A szegedi csapat tervszerűb- héz mezőnyben azonban így ben játszott, helyzete is akadt sem todtak bejutni a dön­néhány, de a góllövés nem tőbe. négy győzelemmel es ment a csatároknak. A mér- döntetlennel végeredmeny­kőzés egyetlen gólja a befe- ben csak az ötödik helyet jezés előtt három perccel szerezték meg. esett az egyik szentesi fede­zet jól rátalált, húszméteres lövéséből. L FTC—U. Dózsa X 23 2. MTK—Komló X 23 3. SBTC—Vasas 1 1:0 4. Pécs—DVSC X 03 5. Tatabánya—Győr 2 13 6. Szombath.—Dorog 2 1:4 7. Eger—DVTK 2 0:1 8. DEAC—Egyetértés 1 1:0 9. SZVSE—Kecskemét 1 2:0 10. Szolnok—Előre 1 4:0 IL Csepel Autó—Budai 2 0:1 12. Mosonm.—Oroszlány X 23 13. Győr MAV—PVSK 1 1:0 Világrekorder — a Szőke Tiszán Szénási Im­re hosszútáv­úszásban vi­lágrekordot ál­lított fel. A budapesti Kon­takta gyár dolgozója a végleges érté­kelés alapján __ 44 óra 50 perc ^ L alatt tette meg " * f£: a 220 kilómé- ?„§| teres távot a Tiszán. Tizen­hat tagú ex­pedíció kísér­te, elsősorban Braunsvetter János, edzője. Az orvosi vizs­gálat megálla­pította, hogy a rendkívüli fáradtságon kí­vül semmi el­változás nem történt szer­vezetében, csu­pán annyi, hogy az úton nyolc kilót fo­gott. Egy al­kalommal öt percig aludt a a vízen, miközben úszott. A percenkénti és az óránkénti mé­rések átlagkiszámítása alapján mintegy 400 ezer karcsapást tett. Szénási Imrének tegnap délelőtt a VTST gyönyörű kris­tályvázáját nyújtották át ajándékként, s habár világrekord­ja nem hivatalos, mégis a legnagyobb elismeréssel kell adóz­nunk kitűnő sportbravúrjának. Képünkön: Szénási Imre, a Szőke Tiszán piheni fáradalmait. A labdarúgó-bajnokságok állása DEAC—Egyetértés 1:0. Salgó­tarján—Bp. Spartacus 1:1. Ganz­MAVAG—Láng 1:1. Diósgyőr— Eger 13. Miskolc—Nyíregyháza 6:2. Szolnok-Bp. Előre 4:0. Ozd —Borsod 3 dl. 13-an értek el 11 találatot. A nyereményösszeg egyenként 20 ezer 810 forint. 244-en értek el 10 találatot. A kőzóseken a Kecskeméti MÁV nyereményösszeg egyenként 1108 forint 75 fillér. •J T7CV Ti 201S-an értek el 9 találatot. a. özegeui VÖL. N A nyereményösszeg egyenként 178.75 forint. Papp László Szegeden mindegyik NB l-es csapat részt vett. A Szegedi Ken­der tizenhárom résztvevő kö­zül az ötödik lett. Érdekes­ség, hogy a szegedi leányok egyszer sem szenvedtek ve­reséget. csupán egyszer értek A Szegedi Igazságügy SK labdarúgó-szakosztálya ifjú­^aV-őr^I töretett* núT^ik mi ma, MEDOSZ Irt (1.0). Do- még nincseneK NB I 1. Dorog 2 8:2 4 2. Győr 2 4:1 4 3. Újpest 2 4^ 3 4. Honvéd 1 4:1 2 5-6. Pécs 2 1:1 2 5-6. Salgótarján 2 2:2 2 7. Szeged 3 2:4 2 8-9. Debrecen 1 0:0 1 8-9. Komló 1 2:2 1 10. Ferencváros 2 2:3 1 11-12. Vasas 2 13 1 11-12. MTK 2 3:9 1 13. Tatabánya 1 13 — 14. Szombathely 2 2:6 — Újpesti Dózsa—Ferencváros 2 a. Dorog—Szombathely 4:L Salgó­tarján—Vasas 1:0. Komló—MTK 2:2. Pécs—Debrecen 0:0. Győr­Tatabánya 1:1. Bp. Honvéd— SZEAC 4:1. (Szombaton Játszot­ták.) NB II 1. Diósgyőr 2 4:1 4 2. Ganz-M AVAG 2 73 3 3. Miskolc 2 63 3 4. Láng 2 2:1 3 5. Ozd . 2 3:1 2 6. Szolnok 2 43 2 7-8. Kecskemét 2 2:2 2 7-8. Egyetértés 2 3:3 2 9. DEAC 2 2:3 2 19-11. Nyíregyháza 2 3:6 2 19-11. SZVSE 2 3:8 2 12. Borsodi B. 2 13 2 13. Bp. Spartacus 2 3:4 1 14. Salg. KSE 2 13 1 15. Bp. Előre 2 9:4 1 16. Eger 2 03 — NB TN 1. Szolnok 2 53 4 2. Martfű 2 73 4 a. T. Vasas 2 4 3 4 4. Békéscsaba 2 83 2 5. Mezőhegyes 2 3:2 3 8. Gyula 2 33 2 7. Cegléd 2 23 2 8. Orosháza 2 33 2 9. Szarvas 2 13 2 10. Makó 2 2:5 2 11. Szeged 2 1:1 1 12. J. Vasas 2 2:3 1 13. J. Lehel 1 4:2 1 14. H. MEDOSZ 2 2:8 1 15. Csongrád 2 1:5 — 16. Kecskemét 2 0:2 — A Makói Vasas—Szegedi Epitők múlt héten elmaradt mérkőzés 2 pontját 0:0 gólaránnyal a ma­kói csapat kapta meg. mert a szegedi csapat nem Jelent meg a mérkőzésen. Törökszentmiklós—Cegléd 2:1. Mezőhegyes—Jászberényi Lehel 1 :L Jászberényi Vasas—H. ME­DOSZ 1:1. Szolnok—Kecskemét 1:8. Orosháza—Csongrád 3:1. Gyula—Szarvas 2:9. Martfű—Ma­kó 53. Összeállították a labdarúgó válogatott kereteket A-kcret: Ilku, Szentmihályi, Mát­rai, Mészöly, Sárosi, Ihász, Solymosi, Nagy, Sipos, Mol­nár II., Göröcs, Albert, Rá­kosi, Monostori II.. Fenyve­si. Az A-csapat szerdán 16 óra 30 perckor Petőfibá­nyán játszik edzőmérkőzést. B-keret: Jakab (DVSC), Cselényi (Szolnok), Nóvák, Szabó (Szeged), Lakat, Fellegi, Pa­lotai, Szini, Bakos, Bene, Nemes. Machos, Kertes, Csóri, Kúti. A B-keret szerdán 16 óra 30 perces kezdettel Ba­lassagyarmaton szerepel. só^W Kanalas — Bakacsi ,Bazolv'a' 8zerdán, P6"4^ mintegy ezer néző előtt ke- ütései mindig veszélyt jelen Csúcs ken jelentkezzenek a Textil- rüu ^ a háromszoros olim- tenek ellenfelei számára. A művek-pályán Szőos Lajos Vasárnap délelőtt az új­szegedi szabadtéri színpadon ból, de így is látni lehetett, hogy kitűnően boxol, erős II., Bakacsi I_, Bank Jójárt — Szekeres. Tombácz, "L'l^'^w ^"T^toT Dudás, Pacsika. Nagy. Do- edzAnél- délu4án 5 arttoL rozsma: Aradi — Fekete, Joó, Veres — Bernáth, Jenei — Lajkó. Farkas, Simon, Du­dás, Fábián. Az első félidő­ben az alsóvárosi csapat bi­zonyult jobbnak, és a 43. Labdarúgó-rangadók külföldi bírókkal piai bajnok és hivatásos bemutatóval együtt bonyolí­Európa-bajnok Papp László tották le a Ferencvárosi TC— * ökölvívó-bemutatójára. A vi- Szegedi Dózsa barátságos Szabadtéri Kupa teke- lághírű magyar sportoló ökölvívó-mérkőzést, amelyen mérkőzéseken a Szegedi Pos- Szegeden is nagy sikert ara­tás (dr. Xgwlvánszky, Sár- tott, a bemutató előtt és kány. Korián. Herczcg. Bata, után is a közönség lelkesen Balda) csapata győzött 5062 ünnepelte. Papp Laci a két percben Szekeres megszerezte fával, második a Szegedi edzőtársával, Bene Lászlóval a vezetést. Szünet után óriási Építők 4948 fa, harmadik a és Erdődi Jánossal vívott lelkesedéssel rohamozott r% D. Vaa megyei válogatott 4871 mérkőzésen csak időnként budapesti csapat 19:11 arányban nyert. Ezen a sze­gediek közül Kovács, Márta, Tóth M. és Surján győzött, Onódi, Vazorka és Molnár Ede pedig döntetlent ért el. — Képünkön Papp Laci MKnnsy. A 20. percben,. Eá- fa» negyedik & Pécsi fipttők adott ízelítőt igazi tudásá- jobbról látható. Ez a hét ismét mozgal­mas lesz a labdarúgó-sport­ban. Szerdán az első fordu­lóból elmaradt Bp. Honvéd— Komló NB I osztályú baj­noki mérkőzést játsszák le 16 órai kezdettel Kispesten, ugyanazon a napon kezdj meg előkészületeit az A. és B-válogatott is. Augusztus 19-én, vasárnap játsszák le a harmadik for­duló hét mérkőzését. Rész­letes program: Ferencváros —Bp. Honvéd, Népstadion. Vasas—0. Dózsa. Népsta­dion. Mindkét mérkőzést külföldi bíró vezeti. Győr­Pécs, Győr. Szeged—MTK, Szeged, 15.30, játékvezető: Zsolt. Dorog—Tatabánya, Do­rog. Komló—Szombathely, Komló. Debrecen—Salgótar­ján, Debrecen.