Délmagyarország, 1962. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-29 / 123. szám

Kedd, 1962. május 29. 6 Eredményes csatárjátékkal győzött a vasutascsapat SZVSE—Jászberényi Lehel 5:0 (3:0) így kellett volna Kajakverseny a Tiszán tippelni Annak ellenére, hogy a Szegedi Építők is itthon ját­szott, mintegy háromezer szurkoló nézte végig az NB III-as labdarúgó-találkozót, A két együttes így állt fel: SZVSE: — Uhrin — Réti, Kerényi, Mőszmer — Balázs, Batki — Sajtos, Bischóf, Rá­bai, Karsai, Majzik. Jászbe­rény: Pálhuber — Fortuna, Rábai bombáját védte Pál­huber és a kapufa. Maid Bischóf teljesen tisztára ját­szotta magát és közelről kapu mellé lőtt. A mérkőzés további részében már nem sikerült bevenni a jászberé­nyiek hálóját. A ' találkozón jól játszott mindenki és főleg a két ka- az SZVSE, a védelem is szi­pus, a helyén van-e!) Az lárdan állt a lábán, s küló­Pancsics, Nóvák — Jóasa, újabb gól nem sokat váratott nősen a csatársor remekelt. L Vasas—Trnava 1 5:0 Z. MTK—Ostrava 1 4:2 3. D. Zágráb—FTC 1 3* 4. CZ. Belgrád-Honv. 1 13) 3. Juventus—Hr. Králové í 3:3 «. Atalanta —Partizán X 3:3 T. Bologna—Sl. Bratlsl. 1 3:0 «. Florentin*—Vojvo­dina t 0:1 9, DVSC—DVTK X 3:2 10. Sz. Építők-Cegléd X 0:0 11. Szombalh.—BVSC 1 33 12. Kaposvár—Budai Sp. 3 0:1 Nagy I., — Fülöp, Nagy III., Pecha. Lugosi, Tóth. A szegedi csapat kezdett nappal szemben, támadások sorozatát vezette és az 5. percben Sajtos magasan beívelt labdáját Majzik a kapu szájából fejelte 1:0. Ujabb szegedi roham követ­kezett, s egy kapu előtti tu­multusban — a 7. percben — Bischóf fejese a balsarok­ban kötött ki: 2:0. Tovább folytatódott az SZVSE fölénye, Bischóf fe­jesét szépen védte Pálhu­ber, majd Rábai 22 méte­res szabadrúgása szállt a kapu mellé. Aztán Mőszmer hazaadássa! tisztázott és fo­kozatosan feljött a jászbe­magara. A harmadik perc- Sajnos, Karsainak nem ment Az nypröo«zt«yban 13-an ben a játék, különben értek el 12 találatot, A nyere­Rábai szabadrúgásába be- több góllal győzhetett v;»i- ményösszeg egyenkint tawo Ft. lerobbant Majzik és szép na a bajnokjelölt csapat. A 2. nyerőosztályban 809-an fejesével 4:0-ra növelte az Ha ezt a formáját fokozza értek el 11 találatot. A nyere­SZVSE előnyét. A 8. perc- az SZVSE a hátralevő há- ményösszeg egyenként 296.25 Ft. ben Bischóf remek lövése rom mérkőzésen — a Békés­talált a bálóba: 5:0. csabai Építők ismét pontot hálóba: Változatos volt a küzdelem, vesztett. Szentes 2:0-ról ki­a szegedi szögletek is az egyenlített! —, akkor min­SZVSE jobb csatárjátékát den valószínűség szerint si­Jelezték. Bischóf fejesét a kerül győzedelmeskednie és gólvonalról fejelték ki a kivívni az első helyet jászberényi védők, később M. T. A 3. nyerőoszfályban 8910-en értek el 10 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 36.25 Ft. A 10 és 11 találatos -nyere­ményösszegek kiűzetése junlus 4-én, a 12 Június 7-én kezdődik. (MTI) (Llebmamn íelv.) A Szegedi MHS három győztes versenyzője: a Jójárt Ka­talin, Vígh Mária kettős és a háttérben Futó Katalin Az élcsoport sorrendje nem változott A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója A Csongrád megyei labda- zeteit nem tudta kihasználni, rúgó-bajnokság legutóbbi mert Szabó, a makóiak ka­rényi csapat A 16- percben fordulójában a Makó, a Sze- pusa ragyogóan védett. Gól­Batki megsérült, levitték g(Kii Dózsa és az UTC is győ- lövő: Balogh, Práger. — If­a pályáról, és csak öt perc zött, és így a sorrend az él- jusági: Makó—Sándorfalva múlva tért vissza, kötéssel csoportban nem változott. 2:0. az arcán. (Könyökkel megütötték és ÚJSZEGEDI TC— ALSÓVÁROSI MÁV— erősen íelrepedt a szeme SZEGEDI HONVÉD 5:1 (0:0) SZEGEDI AK 2:1 (1:0) alatt a bór.) Csökkent a nagy iram, majd ismét az SZVSE Újszeged. Vezette: Vörös Szabadság tér. Vezette: kezdeményezett. A 24 perc- B. A Honvéd az első félidő- Horváth M. Mindkét csapat ben Pálhuber a 16-osról ben jól tartotta magát. A 35. nagyon lelkesen játszott, az A Szegedi Kender SE két- Gy. (MHS), 2. Gyulai (Ken­tauiatosaké pedig napos kajak-kenuversenyt der). K—1 ifjúsági 5000 m: rendezett a Tiszán. 1. Vörös (MHS), 2. Horpácsi Eredmények. A <MHS)- Cenu—1 ifjúsági Nők: Kajak—1 3000 m: 5000 m: 1. Farkas (MHS), 2.­1. Szkiva (Sz. Kender), 2. Némethy (MHS). K-I 10 000 Nagy E. (Kender). Portya- m: 1. Varhelyi (MHS) 2. kajak—1 ifjúsági 2000 m: 1. Teimel (Kender). K—2 ifju­Zombori (Kender), 2. Prisz- sági 500 m: 1. Balázs Voros linger (MHS). PK—1 serdülő (MHS), 2. Flórián, Kalmar 2000 m: 1. Futó (MHS), 2. (MHS). K-2 1000 m: 1. Mol­Paplógó (MHS). K—2 ifj. 500 nár. Oravecz (Kender) 2. m: 1. Jójárt, Vígh (MHS), 2. Ventilla, Vasárhelyi (SZEAC) Vörös V., Vörös D. (MHS). PK—1 serdűlő 500 m: 1. PK—1 ifjúsági 500 m: 1. Horpacsi Gy. (MHS), 2. Szal­Zombori (Kender), 2. Mészá- ma (Kender). K—1 500 m: 1. tos (SZEAC). K—1 ifjúsági Szoboszlai (MHS), 2 Csanyi 500 m: 1. Jójárt (MHS). 2. (MHS). K-l 500 m III osz* Vígh (MHS). PK—l serdülő tály: 1. Kispéter (SZEAC) 2. 500 m: 1. Futó (MHS), 2. Csillag (Kender). C—1 it.ju­Ádók (MHS). K—1 500 m: sági 500 m: 1. Farkas (MHS), A megyei felnőtt bajnokság állása es az üres kapuba guri- A mérkőzés sorsa a máso- Kerék. — Ifjúsági: Alsóvá­tott: 3:6. dik félidő első negyedórája- ros—SZAK lta. Nem sakkal később Karsai ban dőlt el, amikor az UTC jó helyzetben kapu mellé három gólt lőtt. Góllövő: Fe­lött. Ezután a balszélsö Tóth hér 2. Varga, Fülöp. Serege egyedül tört kapura és (öngól), illetve: Rácz. — Uhrin merész kiszaladással Ifjúsági: Honvéd—UTC 1:0. 1. Makó 27 53:23 39 2. Sz. Dózsa 27 75:31 37 3. Újszeged 27 62:38 :i6 4. Szentes 27 56:36 34 5. Móraváros 27 58:33 6. Szóreg 27 38:38 29 7. Alsóváros 27 36:31 38 8. Dorozsma 27 39:39 26 9. H. Honvéd 27 49:43 25 10. Sándorfalva 27 37:58 24 11. H. Vasas 27 40:62 23 12. Textilművek 27 34:54 23 13. Mindszent 27 31:45 21 14. Sz. Juta 27 33:48 19 15. SZAK 27 33:56 19 16. Sz. Honvéd 27 29:69 17 Férfiak: PK—1 ifjúsági D60 m: 1. Lévai (SZEAC), Moór (Kender). K—1 10 000 1: 1. Czirok (Kender), 2. A LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁGOK ÁLLÁSA NB ni SZENTESI HONVÉD— HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI VASAS 1:0 (0:0) mentett. Ezt követően Mősz­mernek kellett tisztáznia ve­szélyes helyzetben. Ismét fel­jött a vendégcsapat, de ké­sőbb kiegyenlítetté vált a játék. MINDSZENTI MEDOSZ— SZEGEDI JUTA 4:3 (0:2) Ai Sz. Kender asztalitenisz-csapata az NB l-ben NB ll-«s Bradmények Nagyszerű napjuk volt va- Bodóné, Csikós, Molnárné, sárnap a Szegedi Kender SE Gilly összeállítású szegedi sportolóinak. Egy másik cik- együttes — amely tavaly ke­Szentes. Vezette: dr. Bar­na (Szolnok megye). Jó ira­mú mérkőzésen az utolsó I percekben dőlt el a mérkő­S'zeged. Vezette: Saegho. A zés sorsa Kovács tizenegyes- JHHI WgM szegedi csapat az első hat- bői lőtt góljával. A döntet- künkben beszámolunk a Sze- rült fel az NB Il-be — szép A második félidő érdekes, van percben sok jó támadást len eredmény igazságosabb gedi Kender NB l-es női te- sikert ért el, mert kiharcol­ritka epizóddal kezdődött. vezetett, a nagyszerűen haj- lett volna. — Ifjúsági: Sze- ke- és női röplabda-csapatá- ta magának a bennmaradást. A jászberényiek vezettek rázó vendégek azonban meg gedi EAC—H. Vasas 6:0. nak győzelmeiről. NB Il-es támadást és akkor derült tudták fordítani a mérkő- csapataink vasárnapi ered­ki, hogy Uhrin nincs a zést, nagy küzdelem után MÓRAVÁROSI KINIZSI— menyei közül kiemelkedik a kapuban: nyertek. Góllövő: Sánta (mes- HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI Balázs csak a gólvonalról terhármae), Tóth, illetve: Fe- HONVÉD 3:2 (2-1) A röplabda NB II-ben a Szegedi Spartacus kitűnő 1. Szegedi VSE 27 66:33 39 2. Bcs. Építők 27 56:24 37 3. J. Vasas 27 56:28 26 4. SZMTE 27 58:30 35 5. Gyula 27 54:29 34 6. H. MEDOSZ 27 49:37 30 7. J. Lehel 27 47:38 29 8. Martfű 27 51:41 27 9 Csongrád 27 50:46 27 10. Szarvas 27 39:59 24 u: Kecskemét 27 42:46 23 12. Orosháza 27 43:53 22 13. Bcs.-MÁV 27 32:60 20 14. Sz. Kinizsi 27 38:69 18 15. Szentes 27 30:69 17 16 Szegedi Spart. 27 25:74 14 tudott menteni. Az törtónt kete 2, Császár. — Ifjúsági: ugyanis, hogy a játékoskijé- Juia—Mindszent 0:0. gyári sportegyesület férfi asz­talitenisz-csapatának sikere Jászberényi Vasas—Szege­di Spartacus 5:0. Hmv. ME­tauren.sz-csapau.naa sikere ,é Vasárnap idegenben győz­az asztalit en 1 szezok utolso . „ rj. * MAKÓI VASAS­SÁ NDORFÁLVI SK 2K) (1:0) rátot idő előtt lejárták, a közönség azon át tódult a nézőtérre, s emiatt Uhrin és Majzik nem tudott a pályá­ra jutni. (A játékvezetőnek a kezdés előtt meg kellett gő. A hazai csapat lendüle­volna győződnie arról, hogy tesebben támadott, de hely­Szeged. Vezette: Halász, bajnoki mérkőzésükön is T^n IZtt^^Ví~ DOSZ-Békéscsabai MAV pest tett az NB I-be jutás ie- 3:J Békéscsabaj Építők­Szentes 2:2. Gyula—Oroshá­tek. A Szegedi Juta most ve­reséget szenvedett. Sz. Spar­za 2:0. Szarvas—KTE 1:1. 21) után a Kinizsi kapusa meoszerezté/c a két Porttot és tacu*_Budai Dobozgyir3:0. Csongrád-Martfű 1:1 Szol­„,. így megnyerve a bajnoksá gyengen vedett, 2:2-es alias- ^ bejutottak az NB I-be. nái Zsurkán egy tizenegyest Sándorfalva. Vezette: Pen- mellé lőtt. Góllövő: Szeke­res 2, Zsurkán, illetve: Nagy, Szabó. — Ifjúsági: H. MEDOSZ—Kinizsi 4:0. Női mérkőzés. Egyetértés— '^r'T.X^Mi Szegedi Juta 3:1. Férfi mép­Szegedi Kender-Ceglédi k-zés Min(J a két játék Bu_ dapesten volt. noki MTE—Szolnoki Kinizsi 2:0. DOROZSMAI MEDOSZ— SZEGEDI TEXTILMŰVEK 3:0 (0:0) Dorozsma. Vezette: Jurka Az első félidőben a gyári csapat bizonyult jobbnak, szünet utáni jobb játékával a Dorozsma megérdemelten VSE 14:4. Cegléd. A szegedi­ek közül Nagy L. és Nagy T. 4—4, Nagy Z. 3, Vikor 2, a Nagy L„ Nagy Z. páros 1 győzelmet aratott. Vasárnap Szegeden NB II­A SZEAC férfi kézilabda­csapata Komlón mérkőzött meg a bajnoki pontokért: Komlói Bányász—Szegedi Szabálytalanságokkal tarkilotl okol vívó-mérkőzés Bajai Vasas—SZVSE 11:9 A Rókusi Tornacsarnok- fejelésért is megintették, s a ban ezúttal a Bajai Vasas nagyváltósúlyű Klem győ­együttesével mérték össze zött a második menetben, erejüket az SZVSE ökölvf- amikor az edző bedobta a vói. A légsúlyban Agi mér- törülközőt a ringbe: 9:5. A közés nélkül megszerezte a középsúlyban viszont a ba­vendégcsapatnak az első Két. jai Kollárt léptették le te- győzött. Góllövő: Losonc, pontot. A harmatsúlyú Kállai nyeresei miatt, egyébként is Par„a< — ifi.Wési! pedig a ringben bizonyult, jobb volt Fonyó ós szorosabb ^ „ ixjusagi. jobbnak a szegedi Takács- lett az eredmény: 9:7. Ezután Dorozsma—Textilművek 1:0. nál, aki a harmadik menet ismét egy vitatható menet kezdetét feladta, s így az következett: a félnehézsúly- c ^ c oze6eui ic u.*, eredmény 4:0 lett. Az SZVSE ban a szegedi Zöldi kiütötte KOCZ1 &zegea. özom- Kender legyőzte a vezető Bp. Legjobb dobó: Olah Anna cus—Egyetértés 2:1. Diós­reménységének. a pehelysú- Gozsityot, láthatóan szabá- haton játszották. Előrét, a szegedi csapat ke- 465, Zarkáné 432. Tóth L.-né győr—DVSC 2:2. Szolnok— es női asztalitenisz-mérkő- EAC 20:15 (12:7). Vereséget zést rendeztek, amelyen a he- szenvedett a SZAK vízilab­lyi csapat vereséget szenve- da-együttese is a Szegeden dett. Gödöllői Ganz—Szegedi játszott mérkőzésen: Tatabá­Spartacus 12:6. A bajnokság nyai Bányász—Szegedi AK a nőknél is befejeződött. A 3:2 (0:1, 0:0, 2:0, 1:1). B tavaszi első a tekebajnokságban NB l-es eredmények NB II 1. DVSC 2. Egyetértés 3. Láng 4. Bp. Előre 5. Diósgyőr 6. G.-MÁVAG 7. Miskolc 8. ÖEAC 9. Szolnok 10. Borsodi B. 11. Kecskemét 12. Bp. Spartac. 13. Cegléd 14. Ny.-egyháza 15. Szegedi Ép. 16. KISTEXT 27 61:30 59 27 34:19 33 27 48:35 33 27 57:37 32 27 38:28 32 27 40:37 31 27 38:33 28 27 29:32 28 27 33:24 27 27 35:33 27 27 38:43 24 27 32:48 24 27 31:34 23 27 22:33 23 27 20:47 14 27 23:62 14 A teke női NB I-ben va- rült a táblázat élére, tavaszi sárnap befejeződött az 1962. első lett. évi bajnokság tavaszi idénye.' NB l-es női tekeeredmé­Szegedi Dózsa. Szőreid Rá Mivel az utolsó fordulóban a nyek: Sz. Kender—Bp. Elő- VAG 0:0. Miskolc—Debre­^ második helyezett Szegedi re 6:2, 2527:2395 Szeged, ceni EAC 1:0. Bp. Sparta­Bp. Előre—Nyíregyháza 3:1. KISTEXT—Ganz-M A­lyú Tóthnak ellenfelét, Pus- lyosan, azonban a mérkőzés­kast a második menetben ki- vezető a kiszámolás után be­számolták, s 4:2-re alakult jelentette, hogy Zöldi állj! az eredmény. (Vitatható, után ütött, s Gozsityot hir­hogy vajon szabályos volt-e dette ki győztesnek. Ezsors­Tóth döntő ütése, amely döntő párharc volt. mert az­Puskas tarkóját érte ...)_ A után már hiába győzött a ne­418, illetve: Ballagóné 456. Magyar Likőr—SZAK 6:2, 2407:2369. Budapest. Legjobb dobó: Szikoráné 432, illetve: Bálóné 400, Sajtosné 398. A férfi NB I-ben a Szege­labdarúgó-csapata vasárnap tők nagyon sokat támadott, di VSE meglepetésre ideha­Sz.Építők—Cegléd 0:0 A Szegedi Építők NB Il-es Az első félidőben az Épf­Borsodi Bányász 2:1. Láng— Kecskemét 3:2. szegedi Engi és a bajai Gu- hézsúlyban Tímár — a bajai délután a SZEAC-stadionban de csak két kapufát lótt. Bc- za súlyos vereséget szenve benyák könnyűsúlyú ököl- Baricsot is kiszámoltak —, az alábbi összeállításban lé­vívók párharca döntetlenül végeredményben a vendég- pett pályára: Palotai — Ve­végzödött, habár a vendég- együttes 11:9 arányban ke- réb, Molnár, Enesei — Bó­öklöző végig szebben küz- rült ki győztesen. ka dr., Bezsenyi — Jánosi, dött. s Engi tenyeresekkel szabálytalankodott: 5:3. Is­mét többször kellett figyel­meztetni a kisváltósúlyú Ku­cserát (SZVSE) fejeléseiért, mély ütéseiért, aki a szépen öklöző Nagy ellen a harma­dik menetben feladta a küz M. T. Makai, Biltsik, László, Tóth. zsenyi és Biltsik lövése csat­tant a kapufán. A ceglédiek megerősített védelme, élén a volt szegedi középhátvéd Mednyánszkival, jól rombolt. Fordulás után mindkét kapu dett. Győri ETO—SZVSE 7:1, 4923:4810. Szeged. Legjobb dobó: Juhász 864, illetve: Füleki 853 A Siegedi Kender női röp­labda-csapata fontos két pon­A KK és a Roppan Kupa eredményei gyakran veszélybe került. A tot szerzett vasárnapi mér­hazaiak közül Tóth újabb ka- kőzésén és így most már az pufát lőtt, a CVSE-nek négy NB I-ben való bennmaradása helyzete maradt kihasznúlal- biztosítottnak látszik. Sz. lanul. Palotai nagyszerűen Kender—Bp. Vasas Dinamó védett. 3:1 (12:15. 12, 15. 6). Szeged. A mérkőzést általában az A játék első felében a ven­A labdarúgó Közép-európai Kupa harmadik fordulójá­delmet• 7-3 Csak"'egy me- ban a n^Si'31' csapatok közül az itthon játszók győztek, az netre került sor a váltósúly- idegenben szereplők vereséget szenvedtek. Eredmények: Va- jeílemezVeThogy "a csatári.k~a dfeeC a "ha jrában" a hazaiak ban Román (SZVSE) — bár sas—Trnava 5:0 (2:0), MTK—Ostrava 4:2 (2:1). Mindkét mér- jól működő védelme':, m-.-i- játszottak lényegesen jobban, a bíró állj! jelzése után... kozest a Népstadionban játszották. Zágráb—Ferencváros 2:0 lett nem tudtak gólt lőni. .)„ NB l-es férfi kosárlabda­— kiütötte Sárkadit, s a (2:6). Zágráb. Crvena Zvezda—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Belgrád Palotai, Molnár, Bewen; - m/ • - Budapesten — pontaránv 7:5 lelt. a szegedi A Rappan Kupában Pécsett: Pécsi Dózsa—Blauw Wit László, illetve: MednyúisszM ő •'' • ' \C az OSC-től Szabóra már egyszer nyolcat 5:2 (2:1). Ugyancsak szépen szerepelt Dorogon a bányász- Kaltanecker, Császár, Pintéi ?":f; • . !.-•<) arányú veresé­réamolt a merkóaébveaete, csapat; Dorog—Chaux de-Eonds 4:1 (0:1). Kertész Imre get szenvedett. DEL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munka* párt Csongrád megyei és Szegéé városi bizottságának lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkeszti btzottsá# Felelős szerkesztő: Dr. Lökés Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar riiiacsköztá*­saség útja 10. Telefon: 35-15, 30-03 Rjszakai telefon: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyet Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kővár; LászM Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér S. Telefon: 35-00, 31-16. (Beküldött kéziratot nem őrzündl meg és ne.ro adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Wyomda Vállalat Szeged, Kárász utca 9. Terjesztik a Csongrád megyM postahivatalok. Előfizetési <n) egy hónapr-- II Ft ElóIizethotS bármely pc ...vatatnáf é