Délmagyarország, 1959. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-15 / 216. szám

( Kedd, 1959. szeptember 15. A Megérdemelt győzelem Ózdi Kohász—SZVSE 3:2 (0:1) Uhrin — Juhász, Bischofí, Réti — Balázs, Mőszmer — Halász, Becker, Batki, Gyi­mesi, Farkas összeállításban az SZVSE csatárok indítot­ták el a labdát. Változatos, de kapkodó játékkal kezdő­dött a mérkőzés. Mindkét csapat szövögette támadá­sait, azonban a játékosok so­kat hibáztak. Az SZVSE las­san enyhe fölényre tett szert és a 14. percben Mőszmer beadása után nagy kavaro­dás támadt az ózdi kapu előtt. Becker kapufát rúgott, a labda Halász elé került, aki közelről a hálóba vágta: 1:0. Három perc múlva az ózdi középcsatár. Zalai előtt 1 nyílt volna lehetőség az egyenlítésre. Egyedül, veszé­lyesen tört kapura, Uhrin jó szögben kifutott és sikerült meggátolnia a gólszerzést. Ezután az SZVSE támadott többet, viszont a 27. perc­ben a kitűnő Zalai ismét -megszökött?, és a szegedi védők csak az utolsó pilla­natban mentettek előle. Utá­na egymás után alakultak ki a veszélyes helyzetek a szegedi kapu előtt, és há­romszor is "majdnem gól lett?. A vendégek erős nyo­mása nem tartott sokáig, a szegedi vasutasok magukra találtak, és szép támadásokat vezettek. A közönség sokszor jutalmazta tapssal a csatá­rok játékát, szép lövéseit, amelyeket több esetben ra­gyogóan védett Olaj, a ruti­nos ózdi kapus. A másik ol­dalon viszont ismét szeren­csés kimenetellel végződött az észak-magyarországi csa­pat egyik veszélyes támadá­sa. A fordulás után az első percben Halász kapufája, majd válaszként az ózdiak veszélyes szabadrúgása je­lentett izgalmat. A két csa­pat támadásai szépen gör­dültek, de a kapura lövés nem ment. A 16. percben nagyszerű akciót kezdemé­nyeztek az ózdi csatárok, a labda Zalai elé került, aki remek góllal egyenlített: 1:1. Feljött a vendégcsapat és két ízben is Uhrin önfelál­dozással mentett a veszélyes ózdi csatárok elől. Az ózdiak fölényt harcoltak ki és a 36. percben Széles, majd egy perc múlva Kismarton volt eredményes: az SZVSE ka­puja előtti nagy kavarodás­ból két gól is született. 3:1! A 40. percben Halász szépí­tett: 8:2. Az első félidőben az SZVSE támadott többet, ve­zetésre is szert tett, azonban ugyanekkor az ózdiak több esetben nagyon veszélyesek voltak. A második félidő el­ső negyedórájában még úgy nézett ki, hogy az SZVSE megnyeri a mérkőzést, az egyenlítés után azonban erőnlétben is jobban bírták az iramot az ózdiak és a helyzetek alapján is megér­demelt győzelmet arattak. Az SZVSE-től többet várt a szegedi közönség. A csa­patból csupán Balázs és Ha­lász játékát lehet kiemelni. Borzási bíró jól vezette a mérkőzést. M. T. Csak a szttregiek döntetlenje volt meglepetés a megyei bajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokság hetedik fordulójában általában a várt eredmények születtek. Csak az számít meglepetésnek, hogy a Szó­regi Rákóczi otthonában pontot adott le a Nagylak— Csanádpalotának. Nagylak—Csanádpalota— Szóregi Hákóan 1:1 (1:0). Szőreg. A hazai' csapat ffssik­állitása az alábbi volt: Bu­davári — Nagy, Szántó,"Se­bők J. — Lakatos L., Király — Sípos. Karsai, Sebők B., Kákái; Komlódi. A vendé­gek meglepően jól játszot­tak, míg a szőregi csapat tel­jesítménye a vártnál gyen­gébb volt. A Rákóczi gólját Sebők Béla szerezte. — If­júsági: Szőreg—Csanádpalo­ta 3:0. Újszegedi TC—Szegedi VSE II 2:2 (0:0). Vasutas­pálya. UTC: Bacsa — Esz­teleczki, Farkas, Tóth — Bakó, Havrincsák — Dok­tor, Solymár, Hegyes Pusztaszeri, Bálint A. SZV­SE II: Török — Ifi, Tánczos, Vincze — Suhajda, Laczi — Tóth II, Tóth I, Kisistók, Kasuba, Horváth. A meg­fiatalított újszegedi csapat nagyon lelkesen játszott. Be­fejezés előtt hat perccel az UTC még 2:0-ra vezetett. Horváth a második félidő elején ipegsérült és utána a Vasutas tíz emberrel ját­szott. Gól lövő: Hegyes, Pusz­taszeri, illetve: Kisistók (2). — Ifjúsági: SZVSE—UTC 2:1. Dorozsmai MEDOSZ—Hód­mezővásárhelyi Honvéd 3:1 (1:1). Dorozsmán a hazai csapat Nagyiván — Gyuris I., Joó, Simon — Gyémánt, Farkas — Gyuris II., Lájkó Dudás, Solymosi, Benke ösz­szeállításban szerepelt. Az első félidőben a honvéd-csa­pat, fordulás után a hazaiak támadtak veszélyesebben. A dorozsmai csapat góljait Solymosi, Lajkó és Gyuris II. lőtte. A LABDARUGÓ NB I ALLASA 1. Bp. Honvéd 7 21:13 11 2. U. Dózsa 7 12: 7 10 3. Ferencváros 7 11: 7 10 4. MTK 7 17:11 10 5. Diósgyőr 7 9: 8 8 fi. Tatabanya 7 7: 5 7 7. BVSC 6 9: 8 7 8. Dorog 7 10:13 6 P Pécs 7 8:11 5 10. Szeged 8 6:10 5 11. Vasas 6 8:11 4 12. Csepel B 6: 9 4 13. Szombathely 7 9:15 4 14. Salgótarján 7 9:14 3 Eredmények: Ferencváros—Do­rog 5:3 (2:3). Bp. Honvéd—Pécs 4:3 (3:1). MTK—SBTC 4:3 (3:1). Újpesti Dózsa—Szombathely 3:1 (2:1). Tatabánya—Diósgyőr 2:0 (1:0). A SZEAC—Csepel és a Vasas—BVSC találkozókat nem­zetközi mérkőzések miatt később­re halasztották. Alsóvárosi MÁV—Nagymá­gocsi MEDOSZ 4:1 (1:1). Szabadság tér. A Kanalas — Bullás S., Bakacsi, Barna — Vajas, Bullás I. — Dudás, Bank, Tombácz, Balogh, Hódi összeállítású alsóvárosi csapat végig többet táma­dott és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Gól­;i alkat Tombácz (3) es Hodi lőtte. — Ifjúsági: Alsóvá­ros— Ííagymágocl 8:0. Csongrádi AK—Szegedi Ju­ta 3:1 (1:1). Csongrádon a gyári csapat az alábbi össze­állításban • lépett pályára: Varga — Kasza, Abramov, Bodoni — Komáromi dr., Balog — Kopasz, Vörös, Csá­szár, Czirok, Vincze. Az első félidőben Császár góljával sokáig vezetett a Juta. bár a játéknak ebben a részében a csongrádiak támadtak töb­bet. Szünet után a szegedi csapat játszott fölényben. A befejezés előtt tíz perccel még 1:1 volt az eredmény. — Ifjúsági: Csongrád—Juta 3:3. Szegedi AK—Kisteleki TE 2:1 (1:1). SZAK-pálya. SZAK: Szabó I — Szabó II, Födi, Markovics — Tóth, Paplógó — Kismarczi, Vö­rös, Adányi, Benedek, Visz­meg. KITE: Molnár — Csúri I, Virág, Csókáéi — Csaba, Csúri II — Szűcs, Czirok, Szanka, Pigniczki, Szénási. Nagy küzdelemben győzött a SZAK. Góllövő: Viszmeg és Kismarczi, illetve: Széná­si. — Ifjúsági bajnoki: SZAK—Kistelek 5:0. Szegedi Dózsa—Szegedi Textiles 3:1 (1:0). Szombaton játszották. Szentesi Kinizsi—Hódme­zővásárhelyi Vasas 2:1 (1:1). Hódmezővásárhelyen ját­szották. Több jó eredmény a városi atlétikai bajnokságon Szomöaton és vasárnap rendezték meg a SZEAC­stadionban Szeged város fel­nőtt és ifjúsági atlétikai baj­nokságait, melyen főleg a női vonalon ismét gyér szá­mú versenyző indult el. Emiatt a kiírt 58 verseny­számból 14 versenyt nem is lehetett megtartani. Az ide­ális időben gyorsan pergő rendezésben lebonyolított versenyen két megyei csúcs és több jó eredmény szüle­tett. A teljesítmények közül Trényi és a többi kalapács­vető, elsősorban Katona dr. és Baumstark egyre inkább javuló formája, Vereezkey I. osztályú szinten felüli ge­relyhajítása, Kiss Antalné is­mételt I. o. szintű megyei csú­csa a diszkoszvetésben, Batki 400 m-es gátfutó és Bárká­nyi 5000 m-es eredménye emelkedett ki. örvendetes volt Sárkánynak a 380 cen­timéteres csúcsmagasságon majdnem sikerrel járó kísér­lete a rúdugrásban és ugyan­ezen számban Bakó Antal új megyei ifjúsági csúcsa. Jó eredményt, értek el a 110 m-es gátfutásban Szailer és Darvas. Az egyesületek közül az SZTC és az SZVSE 13—13, a SZEAC 7, a Sportiskola 6, míg a Szegedi Spartacus 5 bajnokságot nyert. A jobbak teljesítményei: Felnőttek. Férfiak, 200 m: Batki (SZTC) 23,6. 400 m: Batki 52,8. 5000 m: Bárkányi (SZVSE) 15:30,8. 400 m gát: Batki 56,3, ma­gas: Perjési (.SZVSE) 180, távol: Madar (SZVSE) 645, hármas: 1. Kukovecz (SZVSE) 13,17, 2. Klonkai (SZTC) 13,15, rúd: Sárkány (SZVSE) 360, súly: 1. Tö­rök (SZEAC) 13,39, 2. Tré­nyi (SZVSE) 12,56, diszkosz: Tiscsev (SZVSE) 38,62, ge­rely: 1. Vereezkey (SZEAC) 63,54, 2. Szabó (SZVSE) 54,82, kalapács: 1. Trényi 59,32, 2. Dr. Katona (Sz. Spart.) 48.23, 3. Baumstark (SZVSE) 45,89, 4. Török B. (SZVSE) 44,78, 5. Molnár (SZVSE) 43,01. Nők, diszkosz: Kissné (SZEAC) 38,80, megyei csúcs! Ifjúságiak. Férfiak. 200 m: Szailer (SZTC) 23,5, 110 gát (91,4): 1. Szailer 15,4, 2. Dar­vas (Sportisk.) 15,8, rúd: Ba­kó (SZVSE) 340. megyei csúcs. Diszkosz: Nikolasev (SZTC) 38,06, gerely: Varga (SZTC) 51,42. Nők, súly: 1. Berta (SZEAC) 10,48. 2. Sző­ke (SZVSE) 10,34, diszkosz: Vörös (SZVSE) 33,44. 4 Kinizsi úszóversenyén néhány igen jó eredmény született. 200 m női gyors: 1. Büky (Kinizsi) 2:48,8. 100 m férfi gyors: 1. Szalay (SZEAC) 1:03,8. 100 m férfi hátúszás: 1. Korpási (SZEAC) 1:10,8, 2. Szoboszlai (Kinizsi) 1:11,2. 100 m férfi ifjúsági pillangó: 1. Kasza (Kinizsi) 1:13,4, 2. Gyémánt (Kinizsi) 1:15. Az egyesületek közötti versenyt a SZAK nyerte 304 ponttal, 2. Kinizsi 225, 3. SZVSE 45, 4. SZEAC 41 ponttal S=0=R=0=K=H=ll=N A Csepel labdarúgó­csapata az Isztanbulban ját­szott Fenerbahcse elleni Bajnokok Tornája mérkő­zésén 1:1 arányú döntetlent ért el. Félidőben a magyar csapat 1:0-ra vezetett. A mérkőzés visszavágója Bu­dapesten lesz. * Megkezdődött az asztali­tenisz NB I. és NB II. A Szegedi Textiles NB l-es férficsapata a fővárosban játszotta első mérkőzéseit. SZTC—Pénzügyőrök 9:7. A szegedi győztesek: Nagy L. (4), Nagy Z. (3) és Gazdik (2). Egyetértés—SZTC 14:2. A válogatott Bercziket és Bubonyit szerepeltető fővá­rosi csapat ellen nem sok esélye volt a Textilesnek. Két győzelmüket Nagy László szerezte. Az SZTC NB II-s női csapata Szegeden 8:8 arányú döntetlent ért el az NB I-ből most kiesett • Ceg­lédi VSE ellen. Itt a szegedi játékosok közül Kamocsai (3), Bodóné és Vikorné (2—2), Nagyné 1 győzelmet aratott. * Egy győzelem, egy vere­ség. Ez az NB 11-es női röp­labda-csapatainak vasárna­pi mérlege. Az újszegedi pályán játszott mérkőzések eredményei: Textiles—Nyír­egyházi Spartacus 3:0 (6, 13, 10). Tartalékosan is biz­tosan győzött a Textiles, melyből Kasza, M. Zsiga és Erdész játszott legjob­ban. Bp. VKSE—Spartacus 3:2 (—10, 15:9. 15:7, —10, 15:9). Meglepetés a Sparta­cus veresége. Csapatukból Csíkos és Ujszászi játszott csak jól. * A városi labdarúgó-baj­nokság eredményei. Lemez­gyár—Gőzfűrész 3:0. Hon­véd—Előre 4:1. Bőrösök— Postás 1:1. Erdőgazdaság— Helyiipgf 3:0. * A SZEAC NB 11-es férfi kézilabda-csapata Debrecen­ben játszott bajnoki mérkő­zést. DVSC—SZEAC 6:5 (5:4). Egyenlő ellenfelek. A hazai csapat az utolsó perc­ben dobta győzelmet jelentő gólját. * Az Építők-pályán vasár­nap játszott összevont me­gyei bajnoki kézilabda-mér­kőzések eredményei. Férfiak: Szegedi Spartacus—Hódme­zővásárhelyi Hunyadi 20:15 (8:7). Vezette: Szedő. Szege­di VSE—Hódmezővásárhelyi Textiles 25:18 (11:9). Vezet­te: Hajdú. Nők: Hódmezővá­sárhelyi Textiles—Szegedi Bőrösök 6:0 (3:0). Vezette: Tritz. A Szegedi Textiles­Kiskunhalasi Dózsa mérkő­zés elmaradt, mert a kiskun­halasi csapat visszalépett a bajnokságtól. * Szegeden vasárnap rendez­ték meg a hagyományos horgászversenyt a Szegedi Horgászegyesület és a Sze­gedi Kiskereskedelmi Válla­lat közös rendezésben, ösz­szesen hatvanan indultak. Az első díjat Király Tóth Imre. a második díjat hé­ber István, a harmadik di­jat Mohos Károly nyerte. Az ifjúságiak versenyén ifj. Gabnai János győzött. * A járási labdarúgó-baj­nokság eredményei. Móra­halom—Üllés 9:0. Mórahal­mon. Sándorfalva—Algyő 2:1. Sándorfalván. Ujszent­iván—Ásotthalom 3:2. Uj­szentivánon. Deszk—Kübek­háza 4:1. Kübékházán. A MEGYEI LABDARUGÓ­BAJNOKSÁG ALLASA Érték es pontokat szereztek NB Il[-as csapataink 1. SZVSE II 2-3. Szentes 2-3. Szőreg 4. Dózsa 5. Alsóváros 6. Csongrád 7. Dorozsma 8. UTC 9. Textiles 10. SZAK 11. Juta 12. H. Honvéd 13. H. Vasas 14. Csanádpalota 15. Nagymágocs 16. Kistelek 17. Mindszent 7 17: 4 11 7 15: 6 11 7 15: 6 11 7 23: 8 10 7 17: 7 10 6 11: 7 10 7 13: 9 10 6 15: 9 7 6 11: 7 7 6 8: 3 6 7 6:16 4 6 11:16 3 6 5:10 3 7 5:16 3 7 12:27 2 7 8:20 2 6 5:25 2 Gyengén rajtoltak a sze­gedi NB III-as labdarúgó­csapatok, de most már hét­ről hétre jó eredményeket érnek el. A hatodik és most a hetedik fordulóban egyik szegedi csapat sem szenve-* dett vereséget. Makói Vasas—Szegedi Épí­tők 3:3 (1:1). Makón az Épí­tők az alábbi összeállításban lépett pályara: Kovács — Solymosi, Rácz. Enesei — Bóka dr., László — Gréczi, Övári, Biltsik, Tanács, Tö­rök. Az Építők támadásai­val kezdődött a játék. Mint­egy 25 perces nagy szegedi fölény azonban nem ered­ményezett gólt, mert részben a lövések nem sikerültek és a makói kapus kitűnően vé­dett. Közben egy veszélyes ellentámadást Enesei csak szabálytalanul tudott meg­akasztani a tizenhatos vona­lán belül, s a megítélt tizen­egyessel vezetéshez jutott az M. Vasas. 1:0. Néhány perc múlva Török kiegyenlített. 1:1. Fordulás után a ma­kóiak támadtak erősen és sorozatos támadásaikkal ki­zökkentették játékukból a szegedieket. A félidő köze­pén már 3:l-re vezettek a hazaiak, amikor ismét ma­gára talált az Építők. Elő­ször Tanács tizenegyesből lőtt gólt, majd egy szép tá­madás során Tanács kapufa­lövése után a visszapattanó labdát Óvári bombázta a ka­puba. 3:3. Az Építők védel­mében Solymosi, csatársorá­ban pedig Biltsik játszott legjobban. Móravárosi Kinizsi—Kecs­keméti TE 2:1 (0:1). A Cse­repes sori pályán a Katona — Konkoly, Sárközi, Mol­nár — Guti, Tanács II. — Kószó. Zsurkán. Lovászi, Bite, Gál összeállítású sze­gedi csapat nagy küzdelem­ben megérdemelten győzött. Az első félidőben a KTE játszott tervszerűbben és a félidő előtt nyolc perccel vé­delmi hibából meg is sze­rezte a vezetést a vendég­csapat. Szünet után a ha­zaiak támadtak többet. A félidő közepén Kószó beadá­sába az egyik kecskeméti védő kézzel nyúlt bele, s a megítélt tizenegyest Lovászi félmagasan a léc mellé lőtte. 1:1. Nagy küzdelem folyt a győztes gólért, melyet a 34. percben a Kinizsi ért el. Egy előrevágott labdára Kó­szó a félpályánál kiugrott és a kapust is kicselezve lőtt a " hálóba. 2:1. Szép csatártel- _ jesítmény volt. A Móravárosi Kinizsiből Sárközi, Kószó é9 az újonc Gál játszott legjob­ban. A KTE-ből kitűnt a középhátvédet játszó, Szege­den is ismert Bitó. A mér­kőzés nem volt magas szín­vonalú. inkább küzdelem folyt, mint szép játék. Szegedi Spartacus-Vasas— Nagykőrösi Kinizsi 2:2 (1:J). Nagykőrös. A szegedi csa­pat összeállítáK»i: Kollár — Sándor, Apró, Rózsavölgyi —< Juhász, Jójárt — Kószó, Ör­dög, Balek, Szélpál, Károlyi. Az első félidőben sokat tá­madott a Spartacus és a 35. percben Károlyi beadását Balek a hálóba lőtte. 1:0. A félidő utolsó percében tűi szigorúan megitélt tizen­egyesből egyenlítettek a ha­zaiak. Fordulás után a 15. percben a nagykőrösi Kor­nyik elfutott, s szép lövés­sel megszerezte a vezetést. 1:2. Utána egy összecsapás után Szélpált és Kornyikot a játékvezető kiállította. A hajrában erősített a szegcdi csapat. A jól játszó Rózsa­völgyi egy alkalommal előre­tört és váratlan nagy lövés­sel kiegyenlített. 2:2. A Spar­tacus-Vasas tervszerűen, szé­pen játszott és az egyik pon­tot feltétlenül megérdemelte. A szegedi csapatból 3 há­rom hátvéd és Balek játéka emelkedett ki. AZ NB II ALLASA Kitiintten szerepelnek tekecsapataink Az egycsoportos NB l-es férfi tekebajnokságban há­rom szegedi csapat vesz részt, s mindhárom együt­tes a táblázat első felében foglal helyet. A bajnokság­ban az FTC vezet 100 és fél ponttal, második a Bp. Előre (90-en felüli pont­számmal), majd egymás után a szegediek következ­nek: 3. Sz. Postás 68, 4. Sz. Építők 84, 5. SZVSE 82 ponttal. A legutóbbi eredmények. Férfi NB I.: Postás—FTC 5'A:2V2- A rangadót Szege­den játszották. Győri Len­szövő—Építők 5:3. Győr. SZVSE—KISTEXT 7:1. Sze­ged. Férfi NB II.: SZAK— Egri Vasas 6:2. Eger. Női NB I.: Szegedi Textiles— Bp. Előre I. 6:2. A sokszo­ros bajnokcsapat ellen győ­zött Szegeden a textiles­csapat. A SZAK NB l-es női csapata szabadnapos volt. 1. Pénzügyőrök 7 9: 3 0 2. Debrecen 7 17: 9 9 3. Egyetértés 7 11: 7 9 4. Kecskemét 7 9: 6 8 5. Borsodi B. 7 8: 7 8 6. Bp. Előre 7 13:11 8 7. Jászberény ,7 9:13 8 8. Bp. Spart. 7 13:10 7 9. Miskolc 7 9: 7 7 10. Szolnok 7 5: 5 7 11-12. SZVSE 7 8:10 7 11-12. N.-bátony 7 8:10 7 13. UTTE 7 7: 7 6 14. Ozd 7 10:11 S 15. Diósgyőri B. 7 5:13 5 16. Orosháza 7 4:16 2 Eredmények: Kecskemét—DVSC 2:1 (0:1). UTTE—Orosháza 4:2 (1Ü). Szolnok—Miskolc 1:0 (0;0). Egyetértés—Bp. Előre 1:1 (fiO). Pénzügyőrök—Borsodi Bányász 2:0 (2:0). Jászberény—Bp. Spar­tacus 3:2 (1:1). Nagybátony— 2:2 (2:1). AZ NB III ALLASA 1. Cegléd 6 10: 1 10 2. Mezőkovácsháza 6 14: 8 9 3. Martfű 7 13: 9 9 4. Gyula 5 16: 4 8 5. Makó 7 10: 9 8 6. Szarvas 7 10:13 8 7. Szegedi Építők 6 17:14 6 8. B.-csabai MÁV 6 8: 7 6 9. Szegedi Kinizsi 6 7:11 6 10. B.-csabai Ep. 7 10:16 6 11. Szolnoki MTE 6 12:10 5 12. Nagykörös 6 9: 8 5 13. SZEAC II 6 9: 9 6 14. Szegedi Spart. 7 11:15 5 15. Törökszentm. 7 9:24 5 16. Hmv. MTE 6 12:15 4 17. Kecskeméti TE 7 6:10 3 Eredmények: Cegléd—Mezőko­vácsháza 3:0 (2:0) Cegléd. B. Építők—HMTE 4:3 (1:1. Békés­csaba. Martfű—Békéscsabai MAV 2:2 (1:1). Martfű. Szolnoki MTE—T. Fáklya 4:0 (1:0), Török­szentmiklós. A SZEAC II sza­badnapos volt. A TOTO 37. HETI TELI­TALÁLATA Fenerbahcse—Csepel 1:1 x Ferencváros—Dorog 5:3 1 Szombatit.—U. Dózsa 1:3 2 DVTK—Tatabánya 0:2 2 Szolnok—Miskolc 1:0 1 Kecskemét—Debrecen 2:1 1 Pénzügy—B. Bányász 2:0 1 Egyetértés—Előre 1:1 x Szállítók—B. Spartacus 1:0 1 ZTE—Sztálinváros 0:5 2 PVSK—Komlő 2:1 1 Bulgária—Szovjetunió 1:0 1 Három pályázó ért el 12 ta­lálatot. A nyereményösszeg egyenként 113 698.75 forint. 84-en értek el 11 találatot. A nyereményösszeg egyenként 4061.25 forint. 819-en értek el 10 találatot, a nyereményösz­szeg egyenként 155 forint. A 10 találatos nyeremények kifizetése szeptember 21-én, a 11 és 12 találatosaké pedig szeptember 24-én kezdődik. DÉLMUGYHROHSZIG a Magyar Szocialista Munkás­part szegedi bizottságának lapja Megjelenik nétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős szerkesztő: Siklós János Szerkesztőség: Szeged. Sztálin sétány 10­Telefon: 35-35. 30-03. 40-80 Éjszaka: telefon: 35-06 és 34-38 Kiadja a Déltnagyarország Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó Kalmar Jánosné Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér 3. Telefon: 35-00. 31-18 (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomia: s Szegedi Nyomda Vállalat Szeged. Kárász utca 9. Igazgató Vincze György a lapot árusltasban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terjesztik Előfize­tési di.1 egy hónapra ii Ft. Előfizethető bármeiv postahi­vatalnál és kézbesítőnél. I