Délmagyarország, 1958. november (14. évfolyam, 258-283. szám)

1958-11-04 / 260. szám

Kedd, 1938. november 4. 6 Az első félidőben nagyszerűen játszott a SZEAC SZEAC—Ózdi VTK 3:0 (3:0) Ismét győzött mind a két szegedi NB III~as csapat A labdarúgó NB III tize- uian Jánosi Csabaihoz to- 12. percben Karolyi I. kiug­dik fordulójában a két sze- vábbította a labdát és a rott, átadását Kiss közelről A SZEAC-palyan játszott diek támadtak többet. A ta- A SZEAC-ból Portörö, í gedi csapat tovább folytatta jobbösszekötő hálóba tejelt, lőtte a hálóba. 2:0. A félidő a ket esapai. mintegy 5000 madások azonban a 16-os Vass, Zallár és Polyvás ját- j jó szereplését, győzött az 4.1. A 22. percben szabadni- közepén a B. MÁV is rúg nczö előtt. Keresztes (Buda- táján rendszerint elakadtak, szőtt legjobban, a vendég­pest) játékvezetésével. mivel az ózdi védelem fel- csapatban Róth és Hajner SZEAC: Mészáros — Be- javult és most már biztosan nyújtotta a legegyenletesebb nák, Portörö, Vass — Ba- rombolt, teljesítményt. ráth, Zallár — Szabó, Poly- . vas. Hajós, Nyári, Boros. Ózd: Szántó — Kovács. Róth, Hajner — Ferdinánd. Derenkó — Borbás, Zalai. Siska, Kismarton. Rubint. Pompás szegedi támadá­sokkal kezdődött a játék. Az Közel egyenrangú ellenfelek Szolnoki MÁV—Szegedi VSE 2:0 (1:0) Szolnokon mintegy 2000 tudták kihasználni a szege­Építők és a Spartacus-Vasas gás után Jánosi volt ered- hatott volna gólt, de Apró is. A Gyula—Orosháza rang- menyes, majd az Agyagipar- üresen maradt kapu eloJ adó döntetlenül végződött, ból Vári lőtt gólt. 5:2. A 33. kivágta a gólba tartó labdát. A Mezőkovácsháza győzött percben Tanács egyéni já- Utána a szegedieknek vol­J Makón és megőrizte máso- ték után ú.iabb gólt lőtt. lak helyzeteik. | öik helyét, a Szegedi Építők Utána a békéscsabai Bieliket Gyulai MEDOSZ—O rosti a­továbbra is harmadik. leleselés miatt kiállítottál;, zi Kinizsi 0:0. Gyula. Vezet­Szegedi Építők—Békéscsa- Az utolsó gól a 37. percben te: Tárkány (Szeged). A bai Agyagipar 7:2 (3:1). SZE- e^'t Tanács lövéséből. rangadón végig nagy küzde­AC-pálya. 2000 néző. Vezet- Szegedi Spartacus-Vasas— lem alakult ki, a hazai csa­té: Katona (Budapest). Az Békéscsabai MÁV Bocskai pat közelebb állt a győze­Építők összeállítása: Lenko- 2:0 (1:0). Békéscsaba, 1000 lemhez. Az első félidő 12. • n - Jl - n A'/A, A ItoPnA-'i 1 1 I i ! -r „ —— . „V- „ . f;,P^cbf" néZÖ tíÖtt ÍÓtóZOtt 8 két di CSatf°k- A ""f20? ^^ va - R^z óvári Enesei - néző. A Spartacus öizeáüí- pereében tizenegyeshez ju­lugott, .10] ivelodott a kapu pat jon a hazai csapat kapura , V ,.-. ' lása: Kollár — Hamzsek. tott „ evi.lai az csapat kapura |B6ka ^ Zovics, tása: Kollár Hamzsek. tott a gyulai csapat, de az S nér n^errof a8^óba ^L.^e" JU_ ^T4? ^ Taná^X Bes^mi - Juhász, Stt^ZTg* fejelt. 1:0. Egy percre ra Lengyel, Fehérvári — Csák, egyesből esett, Horváth löt­Polyvas nagyszerűen tort Csáhj Horváth Rozmis. Do- te Szünet után a 10. perc­kapura és a védők között 12 ^ ben Csábi lőtt gólt. Az méterről lélmagasan a léc „' _ JuhaS5, SZVSE-bő) Uhrin, Juhász, mellé lőtt. 2:0. A második Laczi és Horváth játszott' gol utan Vass 20 méteres veres, vinrce szabadrúgása Szántó kezéről La"-1 — Bojtos. Gyimasi. legjobban. Szegeden játszik bajnoki rik révén a vendégcsapat a hálóba 1:0. Védhetetlen zohegyesi MEDOSZ 4:1. Me­volt eredményes. 2:1 A fél- Sói volt. A gól után a hazai zőhegves. idő hátralévő részében me- csapat támadott, de a Spar- Kecskeméti TE—Nagykő­zónyjáték folyt Az utolsó tacus-Vasas védelme jól állt tösi Kinizsi 1:0. Nagykőrös. percekben Jánosi 20 méter- a laban- A fébdö utokió P61." SPit?or (Szeged). . .. ,, ; .., .... 0 .. cetben valtozatos volt a ja- Hódmezővásárhelyi MTE— IÁI cilfpriitt 9 rpnil nmflllpl P7n-VPrQPi)V I g el 8 ték- Szünet u,a" végig asze- Kiskunfélegyházi Építők 2:1. JUI oIKCIUllű IC|lUlvlllllUGIlCtU VGIdGiiy to. percben egy szögletrúgás gediek támadtak löbbet. A Hódmezővásárhely. a felső lécre, onnan pedig a Becker, Horváth. Majzik. pályán kívülre pattant. Tíz Jórészt változatos volt a fS? ÍaTS j^H^n. ~ "térközé* a Kecskémét, Do­dégek is vezettek néhány helyzeteket azonban nem zsával. formás támadást. A 23. perc­ben Boros ívelt szabadrúgá­sát Szabó a kapufának fe­jelte. A 30. percben esett Szombaton és vasárnap Gumimotoros modellek: 1. főtte a bal alsó Tarokba Szegeden, a közforgalmi re- Azor (Dózsa) 846 pont. Ezután nyomasztóvá vált a PÜlőtéren bonyolították le Mechanikus modellek. 1. hazaiak Orf v+ M-Magyarország repülőmo- Gasko tBp. MAV) 900 pont. dclmc nagy munkában volt. dellezö-bajnoteágát melyen Vitorlázó modellek 1. Az ózdiak a 40. percben lót- az ország különböző reszei- Frigyes (Dózsa) 394 pont. Eb­tek először kapura, de a ti- ból több mint 200-an vettek ben a csoportban a szegedi­zenhatosról küldött lövést részt. Mind a három szam- ek koz.ul Bazsik (Magyar Mészáros biztosan védte. ban fővárosf versenyző gyo- Honvedelmi Sportszoyetseg) 843 ponttal a negyedik he­l.ven végzett. u n°s< A szegedi csapat mar Csóti — Kiss, Török, Káró- válogatott kapusa, kivédte a az elsó percben gólt ért el: lyi n- Kószó, Károlyi I. Na- büntetőt. Tanács két játékost is ki- 8-'°n tol játszót, ezen a mér- Mezőkovácsházi Petőfi— cselezett és éles szögből nagy kőzésen a szegedi csapat. Az Makói Vasas 1:0. Makó. gólt lőtt. Az 5. percben Já- első félidő 18. percében Ká- Békéscsabai Építők Előre nosi elfutott, beadását Ta- ro'y' I elfutott a szélen, be- —Hódmezővásárhelyi Dózsa nács továbbította a hálóba, adását az előrehúzódó Csóti 2:2. Békéscsaba. A Szegedi VSE vasárnap 2:0. A 13. percben Krcsma- 16 méterről, kapásból lőtte Kiskunhalasi Kinizsi—Me­A megyei labdarúgó-bajnokság Szünet után is a szege- aött. K. Lombik—SZTC 11 :5 eredmenyei Újszegedi TC—Szegedi Dó- Szünet után egy ideig a lövő: Szita. Jó: Vadanyi, zsa 1:0 (1:0). Dózsa-palya. Dózsa támadott, majd újsze- Sprőber I, Zab, Szita, illetve: 1000 néző, vezette: Dukai gedi támadások következtek. Hegyes II, Siha. Tóth S. i (Szentes). Bálint Andrásnak volt két * • UTC: Bacsa - Fürtön, veszélyes kiugrása, de D. Szegedi Textiles-Nagylak­Lantos, Fülöp — Eszteleczki, Nagy mindkél esetben Csanádpalota 4:0 (0:0). Tex­Bálint J. — Fehér, Bálint A., tisztázott. Bakó és Bá- tilművek-pálya. Szünet után Bakó, Hegyes. Csiszár. lint A. lövése a kapufát ta- sokat támadott a hazai csa­Röplabda-iticrkőzések Szegeden «* „ ,,„, .--aorfi iK.fq színvonalas mérkó- Vasárnap Szegeden jat- j Dózsa: D. Nagy - Révész, lálta el. A félidő közepén fö- pat. Góllövő: Kovács (2). Ko­n.lrla^aof s l^ „Torma szott « 3ZTC NB ^ télfi Molnár, Ördög - Balek, De- lénybe került a Dózsa és az nya, Halmai. - ífjúságtek: ui NB Il-es íoplabdacsapat zésen. közel ket egytorma asztalitenisz-csapata bajnoki a„„;„- _ m. v,-. cr—ttt/o — „„„,...„_ „„i, ^„.L,„.+;„__ 61 . noi idehaza mérkőzött. képességű csapat játszott. A mérkőzést, melyen az 1—2. Délelőtt Újszegeden az szegedi csapat legjobbjai: helyezett K. Lombiktól nagy SZTC a Nyíregyházi SZSE Fabiánné és Mucsiné küzdelemben vereséget szen­ellcn 3:0-ra győzött. A sze- Miklós, fabianne ts Mucsinc. ve(Jett A s2egedi csapatból gedi csapat minden tekintet- Az NB l-es Szegedi Hon- Nagy László három, Nagy ben jobbnak bizonyult. Kü- véd vasárnap nem játszott Zoltán és Vikor egy-egy mér­lönöscn Faragoné, Kasza II- .. , és Bartos játszott jól. mérkőzést. kozest nyert. Az Építők-pályán délután került sor a Szombathelyi Haladás—Sz. Spartacus-Va­sas találkozóra, melyet a vendégcsapat nyert meg 3:2- A labdarugó NB I nyolca- Újpesti Dózsa—MTK niér­rc. A Szombathely már 2:0- dik fordulójában nem is kőzésen — melyet a Dózsa ra vezetett, majd a magára annyira az eredmények, mint nyert meg 2:l-re — a győz­talált szegedi csapat ki- az eredmények kialakulása- tes csapat az utolsó percek­egyenlített. A döntő játsz- nak körülményei jelentettek ben érte el góljait. Vasárnap mát a vendégek nyerték meg érdekességet. A szombati a Tatabánya és a Csepel is Á Vasas került az NB I élére Az NB II keleti csoportjának megismételte a Dózsa bra­vúrját: vesztesnek látszó mérkőzést fordított mindkét csapat a maga javára. további eredményei: Bp. Debrecen. Bp. Előre—Kecs- A nyolcadik forduló to­Spartacus—Borsodi (Bükk- keméti Dózsa 4:2 (2:2). Kecs- órriekesseoe a Doroe aljai) Bányász 1:0 (1:0). Bu- kémét. Pénzügyörök-Salgó- vabbl erdekessege a Dorog dapest. Miskolci MTE-Jász- tarjáni SE 3:1 (1:1). Buda- első győzelme es a Vasas berényi Vasas 4:0 (2:0). Mis- p^t ú.iabb döntetlenje volt. A dovics - Blaha. Horváth. UTC védelme gyakran csak Textiles—Csanádpalota 1:1 Szél I, Bite, Bozóki. szabálytalanság arán tudott (1:0). A megyei rangadón nagy szerelni. Az utolsó percek- Móravárosi Kinizsi—Kiste­iramban kezdődött a játék, ben is nagy volt az iram, leki TE 5:0 (1:0). Kinizsi-pa­Az első negyedórában a Dó- az eredmény azonban már lya. Góllövő: Kószó (2). Sze­zsának és az UTC-nek is két- nem változott. keres. Lovászi, Szécsi. Ifjúsa­két jó helyzete volt. A 21. Az UTC-ben Bacsa, a Dó- giak: Kistelek-Kinizsi 2:2 percben Bálint A. húsz mé- zsában Molnár volt a leg- (1:0). térről laposan lőtt szabadrú- jobb játékos. Dukai jól ve- Szegedi A K—Derekegy házi gást. A csúszós labda a le- zette a mérkőzést. MEDOSZ 2 0 (10) SZAK­guggoló kapus keze és lába Ifjúsági bajnoki mérkőzés: Lyva Góllövő- Vai-a es Dózsa—UTC 1:0 (0:0). Gól- Adányi. _ Ifjúságiak: SZAK • —Derekegyháza 3:1 (1:0). közt a hálóba jutott 1:0. A gól után a Dózsa támadott, az UTC védelme nagy mun­kában volt. Szél I. nagy lö­vését Bacsa szép vetődéssel szögletre ütötte. Az utolsó tíz percben változatos volt a játék, ekkor Hegyes, Blaha, majd Bálint A. lőtt egy-egy kapufát. EZ A HETI TOTÖ­TELITALALAT kolc. UTTE—Egyetértés 2:1 (0:1). Soroksár. Debreceni VSC—Ceglédi VSE 2:0 (0:0). Szegcdi súlyemelők Szolnokon táblázaton a Vasas 12 pont­A bajnoksag állása: tal első, a második MTK­1. Szegedi EAC 10 26: 4 17 nak is 12 P°ntia Van­2. Debr. VSC 10 12: 5 13 Az NB I vasarnapi ered­3. Borsodi B. 10 20:10 13 menyei: 4. Bp. Spartacus 10 17:12 13 Csepel—Bp. Honvéd 3:2 5. Misk. MTE 6. Jászberény 7. Egyetértés 8. Pénzügyőrök Szolnokon rendeztek meg a vidéki ifjúsági súlyemelő­bajnokságot, melyen a Sze- 9. Kecskemét gedi Spartacus-Vasas ver- 10. UTTE senyzöi a következő eredmé- 11. Özd nyeket éi+ék el: Ollman kis- 12. SZVSE középsúlyban bajnok lett, 13. Bp. Előre második helyen Várszegi, 14. Salg. SE Szalma II, harmadik helyen 15. Szolnok pedig Kiss végzett. 16. Cegléd 10 17-17 10 (°:2)- CSCPel BP Vasas_ 10 17-15 9 Györ 0:0- Népstadion. Fe­10 10: 9 9 rencváros—Diósgyőr 3:1(1:0). 10 11:15 9 Népstadion. Dorog—Salgó­10 11-20 9 t8rján 1:0 (1:0)' G01"0^3^0 10 10-14 8 —Szombathely 1:1 (1:1). 10 19:26 8 Szombathely. Tatabánya— 10 10:19 8 Miskolc 2:1 (0:1). Miskolc. 10 11:13 7 10 10:21 7 A Városi A«lé!ikai Szövetség megalakította vezetőségét. Elnök: Szabó László, h. el­nök: Zsarkó Gábor, az ifjú­sági bizottság vezetője: Zse­dényi István, az edzőbizott- 12. Milán—Intcr. Csongrádi AK—Szöregi Rá­íóczi 5:1 (3:1). Csongrád. A szőregiek gólját Kucsera sze­rezte. — Ifjúságiak: Csong­1. 0. Dózsa—MTK törölve rád-Szőreg 2:0 (0:0). Hódmezővásárhelyi Vasas 5:1 1 -Dorozsmai SK 4:2 (4:1). Do­L0 1 rozsma. A 3. percben a do­1:2 2 rozsma vezetett l:0-ra. Utá­1-1 x na a Vasas csatárai na­..... , gyon jól használták ki hely­2. FTC—Diósgyőr 3. Dorog—SalBTC 4. MVSC—Tatabánya 5. Szombath.—BVSC 6. Csepel—Bp. Honv. zeteiket. Szünet után a dó­ság vezetője: Kertész Fe­renc, míg a technikai bizott­ság vezetője Rakonczai László lettek. A vezetőség legfonto­sabb feladatát képezi a fej­lesztési terv elkészítése, maid ennek nyomán a város atlé­tikájának fellendítése. 7. Szállítók—P. Dózsa 0:2 2 rozsmaj csepat játszott fö­1:1 x lényben. Góljaikat Solymosi 0-1 2 lőtte. — Ifjúságiak: Dorozsma 1-2 2 -H. Vasas 1:1 (1:0). Alsóvárosi MÁV—Szegedi 3:3 x Juta 7:0 (4:0). Meglepetés a 1:| x Juta súlyos veresége. Góllö­8. Szfchérvár—Láng 9. PVSK—Komló 10. Egyetértés—UTTE 11. Fiorent.—Juvcnt. 13. Bp. Spart.—Borsod 1:0 Hivntalos tető-nyeremények vő: Batkí (3), Gombos (2). Vajas és Virág. — Ifjúságiak: Alsóváros—Juta 3:0 (3:0). Szentesi Kinizsi—Mindszen­ti SE 2:0 (0:0). Szentes. A gó­lok az utolsó percekben es­tek. Góllövő: Halász és Ko­vács. Ifjúságiak: Szentes— A megyei Járósi labdarú«ó-bajnokság íz NB III OSZTÁLY ÁLLÁSA: Ásotl halom—Deszk 1:1. mert a röszkei csapat nem Meglepetés a vezetó deszki utazott el Algyőre. csapat pontvesztesége. Ásott- A bajnokságban tovabbra halmon játszották. Sándor- ig Deszk vezet 13 ponttal> falva Kübekháza 1:1. Ez az mágodik Sánd0rfalva 11 eredmény is meglepetésnek ^ harmadik Uj8zent_ ... Oroehaza 10 15: 4 18 2. Mezökovácshaza 10 20:10 15 3. Sz. Kpitök 4. Sz. Spartacus G. Gyula « Bckéocsab. Ép. 7. Makói Vasas ü H. Dózsa 9. Kiskunhalas 10 23:15 13 10 14: 6 13 10 21:10 13 10 20:12 13 10 17: 9 10 10 14:18 10 — , . rí' _ ' r * — - v, riiaikutiiiaia.1 10 I5ll7 9 számít. Sandorfalvan mer- iyán n ponttal) negyedik 10. Kiskunf. Ép. 10 14:15 8 közöli a két csapat. Moraha- Mórahalom n ponUal. Üj- »• Kecskeméti TE xo 7:10 7 lom—Üllés 4:3. Ülléscn. Üj- lt. Nagykőrös 10 16:28 szentiván-Pusztamérges 7:1. szentíván nyolc a tobbi csa" « Békéscsabai A. IO I<:2. Üjszentivánon. Az Algyő- pat kilenc mérkőzést jat- » Röszke mérkőzés elmaradt, szőtt. 16. Mezőhegyes 10 10:27 A Sportfogadási és Lotto Mindszent' 2:0. Igazgatóság közli, hogy 1958. grdekesség, hogy a nyolc­?V«Uno?óeTbelü ! 4u !trC ból hal mérkőzésen csak az 1,057 643 darab kethasabos- PBVi.. i„HPtt oóit »a»v labdarúgó-bajnokág állása nak megfelelő tippszelvény S^rKi érkezett be. ' ín ffi-in í^ Az k nyerőosz­ín on í" , tályban felosztásra kerül ín íi' ío 475 939 forint, a III. nyerő­re ib.il iz osztalyban 634587 forint. Ví­1. Dózsa 2. UTC 3. SZTC 4. SZAK 5. Kistelek 6. Kinizsi 7. Dorozsma 8. Alsóváros 9. H. Vasas 10. Szentes 11. Mindszent 12. Szőreg 13. Csongrád 14. Juta DÉÉMAGYARORSZAG 10 23:23 12 10 19:10 11 10 19:17 11 gaszdíjra ezen a héten 317 293 forint jut. A Magyar Szocialista Munkafi­párt szegedi bizottságinak lapja Szerkesztő bizottság: szerkesztőség: Szeged Sztálin sétány 10. Telelőn: 35-35 és 30-03 , „ „„ , „ , „ 19 ialálatni halán értek Slklos János felelős szerkesztő. 10 22:16 10 taiaiatot naian euek N. utVáii és dr. i.ökös Zoltán 10 23:21 10 el> a nyeremenyosszeg egyen- szerkesztők 10 14:13 10 79 323,75 /orint. 10 15:14 10 11 találatos szelvénye 139 10 18:20 10 pályázónak volt, a nyere­10 20-25 8 ményösszeg egyenként 3423,75 ín r,.,n n forint Éjszakai telefon: 35-06 és 34-88 10 13:20 7 iorim. Kiadóhivatal: szeged. Klauzál 15. Csanádpalota 10 8:28 4 10 találatot 1631-en értek tér 3. 16. Derekegyháza 10 13:26 2 el. A nyereményösszeg a íanot árusításban és előflze­Az ifjúsági bajnokság él- egyenként 388.75 forint. ^,aUCS?»U™eflőnzSr­csoportjában: 1. Dózsa 18 A 10 talalatos nyeremeny- sí díj i hóra u— rt. Eiöiizet­pont, 2. UTC 17 pont, 3. összegeket november 10-től, helő bármelv postahivatalnál és Kistelek 15 pont. Mindegyik a 11 és a 12 találatosokét pe- kézbesítőm-1 csapat itt is 10 mérkőzést dig november 13-tól fizetik _ ... „,,,„, •,, . . Szegedi Nyomda Váualat játszott. ki. Telelne vezető: Vincze György