Délmagyarország, 1940. május (16. évfolyam, 98-121. szám)

1940-05-25 / 116. szám

DUPLA VAJAS Különböző nagyságokban. miifdenCszonibaton délután ll0lSÍlIS§SSI!3 M ÜlIliSliÖiíI, fogyasztásra Rendélje meg: KOHN BiNŐ-nél Petőfi S. sugárut 3. Tel. 13-21. SPORT Megérdemelten gxőzöii az vrnapt mévkő*ésent mégis ötödik maradi a Szeged Szeged—Elekivomos 1:0 (0:0) Budapest, május 24. Most, hogy már hll va. gyünk rajta, bevallhatjuk, nem hittünk a szegedi csapat urnapi győzelmében éspedig azért, mert Marósinak fárdtan kellett kiállani a küzdelemre. .. . . . Szeged _ lásia rácáfolt; nagy gondot fordított a védelemre, de minden alkalmat megragadott a támadásra. Éppen ezért sokkal veszedelmesebb volt végig, rnin't a II. félidőben fölényben jáiszó Elektromos. A budapesti cégcsapat a II. félidőben csak azért kerüihetett kellemetlenül nagy fölénybe, mert a piros-fehérek az eredmény megtartására töreked­tek. Ez a fölény semmit sem von tehát le a győ­zelem értékéiből: amis szükség volt rá, gólra ját­szott a Szeged és ekkor bizony többet is lőhetett volna,, mint egyei. Kétségtelenül meg lehet álla­pítani, hogy a játékban a Szeged volt az ötlete­sebb együttes. Meddő támadások után a II. félidő 1. percében Lukács belőtte a pirosífehérek egyetlen gólját Nagy középreadott labdájából. Ezután védelemre rendezkedett be és cZt a lakli­kát is kitűnően végezte. A szegedi csapat legjobb embere Haifai volt, kivüle Tóth, Baróti és Nagy futballozott kiemelke­dően. Egyetlen szegedi játékos ellen sem lehet kifogást emelni; Marosin határozottan látszott, hogy fáradt. Bár a Szeged győzött, az ötödik helyet mégsem cserélhette föl a negyedikkel, mert a Kispest >s két pontot szerzett Űrnapján, mégpedig, nagy gól­arány kíséretében. A Nemzeti Bajnokság többi eredménye; I.- osz­tály: Szürketaxi—Törekvés 1:1 (0:0), Ferencváros ••—'KAC (Kassa) 1:0 (1:0), Ujpest-Gamrna 4:3 '•(2:1), Szolnoki MAV-Ilungária 1:1 (1:0), Kispest -Haladás 6:1 (2:0). TI. osztály: dunántuli cso­port: Tokod—MTK 2:1 (0:1), Érsekújvár—Tata­bánva 1:0 (0:0), SFAC—Alba Regla 4:1 (1:0), Ko­luárom—PVSK 3:1 (1:0), Péuzügy-Lampart 2:1 (l;l), Dobog—Zugló >1:0 (1:0), felvidéki csoport: B VSC-Losonc 1:0 (1:0), DMA VAG—D VSC5:3 (4:0), Nyiregyháza—Beregszász 4:0 (1:0), Munkács —KSC 1:1 (1:0), SBTC—ÜAC 6:1 (4:1), BSzKRt­Pereces 2:0 (1:0), SSB— Ózd 2:0 (1:0). KORDA RIMA-KALAP (IRIDIVAT ÖLTÖNY T A V A $ Z I FELÖLTÖ Intézeti rutték Tiroli* és sportnadrágok Bérkabét Esőköpeny Nem mmM a Szeüeű Bocskai ellen A KIM nok men nincs csapata — A UAU összeállítása (A Délmagyarország munka társától) A Sze­gednek a negyedik helyért folyó küzdelmének egyik ujabb akadálya lesz a Vasutas-stadionban vasárnap lebonyolítandó Bocskai-elleni mérkőzés, amely egybon a piros-fehérek idei ítlhoni bucsu­játéka. A piros-fehérek esélyei a negyedik hely­re megnőttek az Elektromos lcgyözésevel, annak ellenére, hogy a Kispest is győzött. Ezt ' azért lehet mondani, mert a Bocskait valószínűleg le­győzik a szegcdiek és reménykedni lehet a kas­sai sikerben is, viszont a Kispest az Újpesttel és • a Szolnoki MA V-val játszik meg. — A kilátások vasárnapra jobbak — mondotta Húlmán József intéző —, mert könnyebb az ellen­fél. Ez nem azt jelenti, hogy könnyen kell venni a játékot, mert meglepetések is érhetik a futball­ban a favoritokat. Ugy érzem, hogy érik a ne­gyedik hely . . . Az Összetételre vonatkozólag az intéző közöl­te, hogy az Elektromost legyőző csapat játszik a Bocskai ellen. Az idei utolsó szegedi I. osztályú meccsnek ki­tűnő előjátéka a KEAC—WMFC találkozó. Az egyetemi csapatot még nem állították össze. Pa­taky Sándor közölte, hogy több helyen változások várhatók. A. SzAK,' amely vasárnap Budapesten játszik a Budakalász ellen, összeállította együttesét. Frá­gay Ferenc intéző kijelentette, hogy ez a csapat játszik , a Budakalász ellen: Bokor—Rózsa, Széli •-.Kovács IV., Horváth, Vági—Földesi, Énekes, Szabó, Albert, Török. (Lendvai I., elfoglaltsága miatt maradt ki a csapatból.) * A Szeged—Bocskai, a KEAC—WMFC r« a Vasutas—Sylvánia mérkőzés jegyeit elővételi kedvezménnyel szombaton 19 óráig áruéi)ja a Üélmagyarorfzág jegyirodája. (Aradi-utca 8.) —oQo— ! Fe?$ö*narisko!a—Békéscsabai Felsőkereskedelmi 2:0 (2:0) (A Delmagyarorezág munkatársától) 1500 néző előtt rendezték meg csütörtökön a Hunyadi-téri i'Páíyán a Felsőipariskola—Békéscsabai Felsőke­reskedelmi találkozót, amelyen a két együttes a Szent László-vándordij középdöntőjébe váló jutá­sért mérte össze erejét. A küzdelemből a szegedi csapat megérdemelten ke­rült ki győztesen 2:0 (2:0) arányban Kiss Il.-nek a 21. és Érlelnek a 35, percben lőtt góljával. Márton egy 11-est kihagyott a II. félidő 30. per­cében. A szegedi csapatból Biacsy, Erdei, Borbély II. és Kiss I. játszott különösen jól. Vidra játékvezető megfelelt. . . A mérkőzésre Békéscsabáról mintegy 120 fő­éi pl sziurkológárda érkezett, közötte a női felső­kereskedelmi 10 tanulója. —oO«—' A flszo csoport Dalnoka: a Postás (A Délmagyarország munkatársától) A szegé di alosztályban Űrnapján csak II. osztályú baj­noki és szövetségdidijas meccsek voltak. A II,. Osztály Maros-csoportjában — amint jelentettük — már régebben eldőlt a bajnokság kérdése a Felsöváros javára, 21 16 4 4 81:28 36 24 15 6 3 57:81 3ft 24 17 1 6 64:39 35 24 11 3 7 69:40 31 24 13 5, 6 51:39" 31 25 11 fj 8 37:35 28 24 11 5 8 41:42 27 21 10 4 10 13:46; 24 24 9 3 12 32:58' 21 24 9 . 2 13 42:53 20 24 8 4 12 32:42 20 24 5 4 15 34:64 14 25 5 3 17 27:76 13 26 2 — 24 15:24 4 csütörtökön pedig bajnoksága a Tisza-csoport biztosította be magának » Postás. Nem vitás, hogy a Postás megérdemelten jutott •a bajnoki cimhez, a Mindszent ellen mutatott já­téka azonban sok kívánnivalót hagyott hátra. Eíédmények: U. osztály; Szeged: Postás­Mindszent 1:0 (1:0). Vezette- Magvar dr. Géllövő:. Heimann (öngól). — SzAK II.—Vasutas ti. 3:1 (2:1). Vezette: ősemberi II. Góllövök: Lendvai 1 (2). Kis IV., illetve Szigeti. - Felsőváros-KEAC u: 4:2 (3.1). Vezette: Gaál Géza. Góllövők; Zam­bó (2), Csonka, Nagv illetve Péter (2). Szövetségi díj: Szeged: KEAC III.—Felsőváros­it. 3:0 (1:0). Vezette: Solti Ili. Góllövők: Sztabó. Tihanyi és Tóth II. dr. — Zrinvi II.-Alsóváros II. 2:0 (0;0). .Vezette Barua. Góllövők: Tolh és Zsurkáu. Barátságos mérkőzések; Szeged: SzTK-Mtt­raváros 8:0 (3:0), Vezette: Adányi. Gólövök: Kal­már (3), Károlyi (3), Kókay és Tormay. — Új­szeged—SzAK 1:1 (1:0). Vezette: MojZes. Góllö­vők: Kovács dr., illefve Török. Püspöki tanonc­otthon—Jégkunvhóc 3:2 (1:1). Vezette; Góré. Gól­lövők: Kovács (2), Volopóv (öngól), illetve Sátori » (2), —oQ»»— NEMZETI BAJNOKSÁG 1. o-zlály I. Hungária t újpest 3, Ferencváros 4. Kispest . 5. Szeged 6. Törekvés 1: Elektromos ' 8. "Gamma 9. Bocskai 10. Haladás II. Szolnoki MÁV 12. Szürketaxi 18. KAC (Kassa) 14 Nemzeti —o()o— * A Vasutas-tckézök veresége Kecskeméten. Urnabíán Kecskeméten, a KM A V ellen játszott a Vasul as kerületi tekemeccset, amelyet nagy küz­dőiéin után 8 fadifferenciával elvesztett. A leg­jobb egyéni teljesítményre kitűzött dijat Fekete '•(Vasutas) nyerté még; 389 darab találata volt. X A főiskolai válogatott sulvos veresége To­rinóban. A magyar főiskolai válogatott Űrnapján Torinóban az olasz főiskolások elíen játszott és 1:8" (0:3) arányban sulvos vereséget szenvedett. A magyar csapat egyetlen gólját Örtutay szerezte, főiskolásaink között két szegedi is játszott: Ko­lozsy és Kováes II. x Felhőszakadás miatt félbeszakadt a KEAC Vasutas teniszmérkőzés. Űrnapján rendezték nieg az idei első alföldi csapatbajnoki teniszmér­kőzést' az egyetemisták üjszegédi pályáin, , A' KE'AC és a Vasutas mérte' össze erejét az el&ö mérkőzésen, amelyet azonban a felőszakadá? miatt t'éibe kellett szakítani. Amikor félbeszakadt a játék 2:2 arányban ei döntetlenül állott a meccs* éppen' a párost játszották, amelyben a Vasutas­kettős 5:2 arányban vezetett. A mérkőzési-jur,tus 23-án folytatják. Ugyancsak az alföldi csapatbaj­nokságért, Űrnapján Orosházán vendégszerzőt a KEAC együttese az OTK ellen és fölényesen, 6.0 arányban győzött.. x A Vasutas-kerékpárosok sikere. A Vasutas kerékpárosai résztvettek az'MVSC rendezésében lebonyolított Miskolc—Tornaalja—Miskolc ország­úti versenyen. A szegediek közül Hódy a 120 ki­lométeres fő versenyben .4:13 órás idejével ne­gyedik lett. Az V. osztályú versenyen Ktaflek 4:20 órás teljesítményével n" második helyen végzeth Fehér második lett a vaskerekesek kőzött X Egyperces szünet, a, hősi halottak emlékeze­tére. Gidófalvy Pál dr. miniszteri biztos elrendel­te, bogy Vasárnap, a Hősök napján* megreude­zendö mérkőzések T. félidejének 20, percében egy­perces szünetet kell tartani a világháború halot­tainak emlékezetére. A kegyeletes szünet idején 'a játékosok a sípjelre megüllausik és feszes vi­gyazzban a játékvezető felé fordulnak. •X Az alsóv/írosi leventék nem jelentek meg, elmaradt az első bajnoki meccs. Ugy volt, hogy pénteken rajtolnak az egyetemi stadionban a le­venték a bajnokságért, a» első meccs azonban el­maradt, mert az alsóvárosiak nem jelentek meg. A bajnoki mérkőzés helyett' az fejjél nélkül ma­radt belvárosiak a FélsővárOs kombinálltitt ját­szottak 2x30 perces edzőineccscl. Győzött a felső­városi együttes 3:1 (1:1) aránvban. Góllövők: Báló, Csonka (11-esbőÍ), -Hlaváthy, illetve vitéz Ármány. A meccset Tóth jói vezette. •••nn^MHaMnngwEM SZERKESZTŐI ÜZENET Sziklai jenő és Patkós Irma tisztelői. Kizáró­lag névaláírással ellátott levelekkel foglalkozha­tunk érdemben, önök pedig következetesen elfelej­tik leveleiket aláírni. A szegedi színház ügye a város kezében vau, a dönlés felelőssége tehát; a Várost terheli. Egyébként tudjuk, hogy Sziklai Je­nő igazgatónak Szegeden sok hive van. •"—•ii ni ••• iiiiiii I. nyelvoktatás, korrepetálás* Csoport és nr agánórák. Mindennemű fordítások. Jelenkezés: DÉLMAÜYARORSZAG Ki ADÓ HIVAT A LA BAJT