Délmagyarország, 1939. október (15. évfolyam, 224-248. szám)

1939-10-24 / 242. szám

Kt-aá, 1939. október 21. ÖÉEMÁGYARORSÍSG 7 A gólkenfelen csatársor miatt nem iu diánk győzni Bokarestben Magyarország—Románia i:i (0:0) Bukarest, október 23. Több, mint 30.000 néző előtt, az olasz Dattijo vezetésével rendezték meg v/sáruap Bukarestben a Magyarország—Románia válogatott lu t ba Uiiic rközcst, amely 1:1 (0:0) arányú döutetleut eredményezett. A magyar esupat sokkal jobban futballozott és gólokkal kellett volna győznie, de csatárai nem tudtak eredmenyesek lenni a kapu előtt a sok helyzet ellenére sem. 'A magyar csapat szerezte meg a vezetést a II. félidő 31. percében kapuelőtti kavarodásból, az újpesti Tétij révén (1:0). A gól után a romá­nok átcsoportosították csatársorukat és Suielruuuu kiegyenlített. (1:1), A magyar csapatban kltogáslalanul játszott a közvetlen védelem: Bolidzsár, Korányi 1. cs Biró; a csapat legjobb embere: Sárosj UJ. A szegedi Tötb azért pere védhetett, mert térdzuzédása uem jött a meccsig reudbe, Dudás helyett pctlig íázuluy játszott. Szerencsés eluetemt győzelem a szegedi NBS-rangadOn HEAC-SZAH 2:0 (0:0) (A Délmagjarország munkatársától) A nap­sütéses, kellemes őszi vasáruapon mintegy J000 ember nézte végig az egyetemi stadionban a szc­.gedi NBB-rangadót: a KEAC—SzAK találkozót, amely a papírforma győzelmét eredményezte, det — a látottak alapján — nem reálisun: Az egye­temisták nem érdemelték meg a győzelmet, mert­a játéknak legalább háromnegyed részében a SzAK fölényben volt; a II. félidő 26. perréig a niros-feketék irányították a mérkőzést, de nem boldogultak a remek egyetemi védelemmel és szerencséjük sem volt. Az igazság kedvéért meg kell állapítani, hogy hosszú ideig részben azért nem számított az egyetemi csatárlánc. mert nem volt irányitója, amikor azután a II. félidő dere­kán Tihanyi középre húzódott, bekövetkezett a javulás és az eredményesség. Amikor a mérkőzésről szólunk, külön ki akar. juk hangs-ulyozai, hogy a jálék végig sportszerű volt. A játék lefolyásáról csak annyit, bogy az első negyedóra tapogatódzása után, a SzAKdön­, tő fölénybe került es pozícióját a II. félidő 36. percéig meg is tudta tartani, anélkül azonban, bogy gólt lőtt volna. Ekkor átcsoportosították az egyetemi csatársort; a 37. percben Vícsay szép labdát kapott, elhúzott Széli mellett és erőseu csavart lab­dája Góró fejő fölött a kapuban kö­tött ki. (1:0). A váratlan gól deprimálta a piros-feketéket, most inár kiegyensúlyozottabb lett a jálék, amely ujabb egyetemi gólt hozott, A 33. percben Dobai átjátszott Tihanyihoz, aki — szorongatva a SzAK-védökiöl — kapura lőtt cs a labda a későn vetődő tiórc • melleit gólba gurult (2:0). A játékosok munkájának elbírálásánál ki kell emelnünk Dósai remek, védését. A fiatal kapus imponáló biztonsággal hárított el minden kapura •orő akciót cs ebben kitűnő segítőtársa volt Tóth III. dr. Kívülük kifogástalan játékot csak Antal­tél és Molnártól láttunk a KEAC-bae. Dóczy szorgalmas volt, Koíózsy minden második „szere­lése,-. fölösleges, fault. A csatárláncban úgyszólván egyetlen használható ember nem volt vasárnap, aniig Tóth II. dr. volt a középcsatár. Apukor át. csoportosították a táraadósort, akkor lábraka­pott Tihanyi és Kovács II. is. Vicsay kitüpő, gól­erős futballistának ígérkezik. A Sz A K-nál Góró mind a két gólban ludas. A két hátvéd: llerczeb és Széli hasznosan ját­ízoll, a fedezet sorban elsőrendű volt Kovács IV. és Ilujdu; Maróii szürke. A csatársor legjobbja Solt, Albert ezúttal is bebizonyította, hogy tud­ürömmel állapitjuk meg, hogy a sérüléséből fc 1­Óitori prnzeket és nesiuslímlargua Köf, valamint történe mi tárgyú emlékérmeket meűv£!eire ftereseh. Ajánlatok „Gyűjtő 13/7" jeligére BLOCKNER. hír­detőirodába, Budapest, Városháza u- 10. kéretnek. gyógy ult Lendvai kezd a régi lepni, A két szél­ső: Kis IV. és Török használhatatlan. ltubint kifogástalanul vezette a meccset. Hihosofl 01 SZTK es OZ P1TK \ mac autofa elgázolt ctu Kerékpárost é» cmtalf nuoicembei rei Ke/dttk a Kecskemé­tiek nmüne/ftvasdrüciuen (A Dclmagyarország munkatársától) A sze­gedi I. osztályban vasárnap a favoritok győztek az MTK kivételével, amely nagy meglepetésre otthonában vereséget szenvedett a sereghajtótól. Szeged: Vasutas—Reménység 11:0 (1:0). Ve­zette: Sehmődl József. Még ebben az arányban is megérdemelte a ©'özeimet a Vasutas. Góllövők: Péli (1), Borbály I. (3), Bakos (3) és HaUssy. — Sylvánia—MAK 3:1 (1:1). Vezette: Lázy Ist­ván. Nagy küzdelem utan, némi szerencsével se. gitettc győzelemre a kék-sárgákat. Góllövők: Kiss II. (2), Halasi, illetve Szabó. Maior (MAK) egy 1 l-est kiha©ott. Kecskemét: KTE—SzTK 3:0 ('2:0). Vezetle: G'rulich Ernő. Megérdemelt győzelem. A gólokat Tóth I. CJ) és Magyar II. lőtte. Makó SzTE MTK, 3:1 (1:0). Vezette: Vezér Ernő- Nagy meglepetés. A szentesiek szerencsé­vel nyertek. Góllövök: Czibula, Budai, illetve Varga. Hódmezővásárhely: KAO-Munkások 3:9 (1:1), Vezette: Liliom András. Ezzel az egy góllal meg­érdemelte a ©özeimet a KAC, amely majdnem lemaradt a játékról, A kecskemétiek autója Cson­grád alalt elütött egy kerékpárost, aki agyráz­kódással »meguszta« a karambolt. Nyolc játékos folytatta az útját, hármat azonban tanúságtétel miatt visszatartottak a hatóságok. Ezért 8 em­berrel állt ki a meccsre a KAC, a három hiány­zó futballista ne©edórás késéssel kapcsolódott a küzdelembe. A gólokat Barakonyl, Várszegi, Kii­ment (Tl-rsböl), illetve Biró (1 l-esből) és GríJn­vald lőtte. II osztályú bajnoki mérkőzések. Szeged: MAK 11—KEAC II. 1:1 (1:0). Vezette: Barcs Góllövők: Marjai, illetve Kirinyi. — Vasutas II.—Ujsztgedi II. 0:0. Vezette: Kutin. A Vasutas II. jobb gól­aránya révén őszi első lett a Postással szemben, ré- Honvéd—Kiskundorozsina 2:1 (1:1). Vezette; Kobaulek. Góllövők: Hegedűs, Mosonyi, illetve Gyémánt. — Felsüváros—Móraváres 3:2 (1:1). Ve­zette: Vezcr Dezső. Meglepetés. Góllövök: Szeli, Csonka. Gémes, illetve Sár-la I. és Zombori. -» Szőrt g: Rákóczi—IJT VE II. 3:0 (1.0). Vezette: Szabó/Góllövők: AVolf (2) és Tóth. Szövetséiíidijas találkozók: Szeged: Zrínyi II. —Móraváros II 9:6 (5:3). Vezette: Zseniben 11. Góllövők: Czako (3)-, Biczók (3), Gríjnberger (2), Zsurkán. Illetve Gál (3, kettőt tl-esből), Kónya ;«) és Kecskeméti. — Sylvánia II —Felsővárof II. 7.0 (2:0). Vezette: ördög Góllövők: Katona !f. (1\ Spitzer TI (2; és Csótt I. — KEAC III—SzTK II. 3:0. Barátságos. Vezette: Ábrahám. Az SzTK a 20 perces várakozási idő után állt ki a mérkő­zésre, ezért a kct. pont az egyetemistákat illeti meg. A barát-ágos juték 30 nercig tartott. Gól­lövők: Büky (3) és DeveeserL Ifjutógi bajnokság: S>ö?ged: SzAK-SíTK 31 (3:1). Vezette: Juhász dr. Góllövők: Énekes (2) ii Szilágyi. — Újszeged—Felső város -1:3 (2:0). Ve­zette: Pgtaky I. Góllövők; Bozóki I (2), Botok; II , Sánta, illetve Lakatos és Gyepes. — Alsóvá­ros-Vasutas 3:1 (2:1). Vezette: SoM UI. GóUv­vök: Virág, Ábrahám II., Nagy, illetve Németh­— Zrínyi—Móraváros 3:3 (00). Vezette: Borbély­Góílwvuk: Gcra, Torna j, illetve Hódi és Rádi. —ooo— - ' Szegedi I. osztály t KAC 6 6-- 20:5' 12 2. Sylvánia 6 5—1 10:8 10 3. Vasutas £41 — 30.1 0 4. KTE 7 4-3 16:17 8 5. MTK 6 2 2 2 12:11 6 6. MAK , 7 2 2 3 11:14 6 7. Újszeged •. i 5 2 1 2 9:8 5 8. Reményscg 7 2 1 1 10.20 5 9. Munkások 7 2-5 14:21 4 10. SzTK 5 113 8:13 3 u irrve « t f i imi 3 12. Sz'l'E 7 115 y 19 3 X Gyenge eredmények a kerületi atlétikai vál­tóbajnokságokon. Vasárnap rcudezték meg a bti­nyadttéri sporttelepen a délkerületi atlétikai sze­oior váltóbajnokságokat, amelyek gyenge ered­ményeket hoztak. Eredmények: 4x100: E KEAC 16.J, 2. Vasutas 49, 4x100: 1. Vasutas 3:50.6, 2. bzTK 3:56, 4x1500: 1. Vasutas A) 18:52.6, 2. Vas­Utas B) 19-49. A kifogástalan reudezésért Zsig­mond Istvánt illeti dicséret. X Atlétikai háziverseny u Klauzál-gimnázium­ban. A Klauzál-gimnázium sportköre vasárnap házi atlétikai versenyt rendezett a következő crctl­menyekkel: 100 ni: 1. Alónyal 12, 2- Kardos G. 12.2, 3. Kardos' M. 12.3, 200 ni: I. Kardos G. 26, 2. Smidt 26.4, 3. Zeic® 27, magasugrás: 1. Mányai 172, 2- Fonyódi 155, 3. Benkö 155, távolugrás: 1. Mányai 592, 2. Fonyódi 555, 3. Kardos M. 530, 400 ni.: 1. Kardos M- 58, 2. Eöry 63, 3. Sonnenwirtb 64, 800 tn: 1. Eöry 2.29, diszkoszvetés: 1. Fonyó­di 37, 2. Fényei 32, 3. Nyitrai 30, hármasugrás; 1­Mányai 1191, 2- Fonyódi 10.92, 3. Eöry 1015. X Az NBB vasárnapi eredményei. Az NBB vasárnapi eredményei; alföldi csoport: Vasasok -Rákoskeresztúr 3:1 (1:0), Postás-FTC M (0:0), AVMFC-UTE 5:2 (1:2), Csepeli MOVE-Szentlti­rinc 1:0 (2:0); dunántuli csoport: Alba Regia-* Egyetértés 0:0, ZugJó-PVSK 2:1 (2:1), SVSLi— Tatabánya 0:0, Dorog— Pénzügy 1:1 (1:0), B­MÁVAG—Budakalász 3:0 (0:0), MTK-Komáront 2:1 (1:0); felvidéki csoport: KSC—Lesouc 2:0 (0:0), BVSC-8SE 0:0. SBTC-Beregszász 10.1 (5:0), DV8C—Fülek El (0:0), UAC-Pcreces ÍM (1:0), D. MAVAG—SK Ruszj 4:2 (1:1), Tokodé Érsekújvár 2:0 (1:0). , X Farkas István kitüntetése. Farkas Istvánt, a Vasutas súlyemelő bajnokát szombaton, Buda* pest súlyemelő bajnokságainak versenyén n»ele£ ünneplésben részesítették abból az alkalomból bogy a kiváló súlyemelőt s a vidéki súlyemelés úttörőjét a M.i©ar Birkózó Szövetség elismerése jeléül, szövetségi arunyjclvénnyel tüntette ki. X A Toldi Klub megkezdte edzéseit. A Szeged? Toldi Klub a mult héten megkezdte edzéseit. Most mór rendszeresen, kedd cs csütörtök este tartják edzésüket a Toldi-bii kozók a Klauzál-gimnázium tornatermében, ahol ujjájavitott szőnyeg cs hk deg-meleg viz áll a versenyzők rendelkezésére. —oOo— NEMZETI BAJNOIvSAO. B) Liea alföldi csoport. 1. AVMFC 2. Csepeli MÜVE 3. FTC 1. B. MAVAG ű. postás 6. KEAG 7. UTE 8. Vasasak 9. SzAK 10. Rákoskeresztúr 11. Szentlörine 12. Budakalász 7 7 — 8 7 4 5 •t 0 3 3 3 «> á 1 1 2 3 2 í 2 •i 8 1 — 7 — — 39:7 Jí 20:5 13 26:7 11 22:8 10 21:18 ló 9:4 8 18:15 13:18 13:20 12:30 7:33 6:89 — Guttsiiö! csía, disztá, és ICHUÖleléh, magastörzsü és bOÜOITOZSáh kaphatók Demeter Ferenc kertészetébe:* Ujgzeecd. Szóregi-ut 4?. Telefon; 22—10-