Délmagyarország, 1934. október (10. évfolyam, 222-246. szám)

1934-10-30 / 245. szám

1934 október 30. n f! I M A C, y A R O R S Z A G 9 <t \j.mmmammtmmmmmmm 11 ívmajmmmmmmmmmmmmmmmmmrnmBmmmm^mmmmmmmmm^memmicmm m iiiimiib— ^—mmmmmm—^mam—^mt i imuimmmw Sport Pompás játékkal biztosan győzőit a Szegedi FC Soroksár ellen Szeged FC Soroíts^r 4:2 (2:1) Boronkiy Gábor, a Szeged FC—Soroksár mér­lözés bírája a meccs után ezeket mondotta: »a jobb csapat győzött«. Ez a megállapítás egyálla­í:n nem tükrözi vissza a két csapat közti kü­lönbséget és — az eredményt nem lehel reális­>uJe elfogadni. 4:2 (2:1) arányban »vésett a Sze­{^ed FC — irreálisan. Anpyíval jobb volt a szegedi csapat a Soroksárnál, hogy nvn veszthette el a mérk^rélt, bár a soroksáriak rúgták az első gólt és később egy góllal megkötő. UatSk a Szeged FC-t. Ugy 'á ott vasárnap a Szeged FC, ahogy ba'noki mérkőzést kell: az első. perctől, az utol­sóig q irány fát la a játékot és nagy Isik szedéssel ki'uciölt. A győzelem igen értékes sak azért, meri ezáltal megszilárdult - Szeged FC rangja és pozíciója, haaem, ;n,8rt jálél: volt, olyan, ami­lyent már régen, látott a közönség. Keljemftj meglepetést hozott a csatársor já­téka,; egyszerűen, ötlelesen és igen veszélye en ]»,Szott. Gólratörő volt ez a formáció, minden megmozdulása veszélyt jelentett. A két szélső: Tombácz és Korányi kcpviselta a lendüle'et. Bog­nár és Vastag a technikai képzettséget, Mester az összekötőkapcsot a csatársor és a halfsor közölt. Vastag szegedi bemutatkozása sikerült. Bognár pompás fejesgóljáért, Korányi kü°.3nöscn remek n#.rmadik góljáért külön di séretet érdemel. Ez­utlal is a halfsor volt a csapat legjobb része. Itt kiemelkedően Somogyi játszott, kár, hogy a második félidő végefelé kissé visszaesett. Gyur­csó végig ismét elsőrangú volt, Bertók jól egé­szitelle ki a triót. Fejsérülése ellené.e hősiesen küzdött. \ vérle'em volt a csapatnak az a része, amelytől — többet várt a szegedi közönség. Pá­linkás ideges volt, Riesz és Schmidt is, pedig ezúttal lényegesen könnyebb dolguk vo'.t, mint az Újpest ellen. Imponáló biztonsággal kezdte meg a játékot b szegedi csapat és talán ez volt az oki annak, hogy a 13-ik percben Kelemen révén a Sorok­sár meglepetésszerűen megszerezte a vo:etést; a jobbszélső a Pálinkás állat kiütött labdát a háló­ba továbbította, 0:1. A gól utáni ellentámadás­nak a 26-ik percben lett eredménye: Somogyi naiv:~eriien tört előre és a 16-oson belül V'as­tngnak adta át a labdát, a centert azonban faul­tol Iák, ij-es járt \o ía érte, de Korányi a: el­pcrdiilö labdát a há óbi gurította, 1:1. A 40-ik ]»rcben megismétlődött a- előbbi jelenet, most a7»nban Somogyi Korányi elé »tálalt«, a szélső most sem hibázott. 2.7. A második fé i;lőben tiz emberrel jött ki. a Szeged FC a pályára, mert Bertók összeesett az öltözőben az első . félidőben szenvedett sérülése miatt. Mester húzódott vissza helyére és amikor később ismét beállt a csapatba Bertók, a bal­összekötő poszton játszotta végig a mérkőzést. Tiz szegedi játékos volt a pályán, amikor a 6-ik percben egy hendsz miatt megilélt 16-os szabad­rúgásból Bognár előírásszerű gólt fejelt. 3:1. A ió-ik percben Pálinkás érthetetlen hibájából Szecsci 3.2-re hozta fel a Soroksárt. A kétgólos előnyt a 40-ik percben Korányi biztosította a Szeged FC-nek futtából lőtt bombájával. 4:2. Kitűnő pompás játékkal szép győzelmet aratott a magáratalált szegedi csapat. A meccsnek két érdekes vendége volt, két so­roksári munkanélküli fiatalember: Hartmann Pál és Sebők József, akik gyalog jöttek Szegedre kedvenc csapatuk mérkőzésére. Csütörtökön in­dultak el Soroksárról és vonaton mentek vissza — a szegedi drukkeick pénzéből... Uiahi» meglepetés az amatőröknél A vasárnapi amalőrfordulónak egyetlen meglepetése van: a KAC Kecskeméten pontot vesztett az újonc Sz. Máv.-val szemben. SzAK—MTE 3:3 (3:1) Szeged. Az első félidőben a SzAK, a máso­dikban a móravárosi csapat támadott többet, reálisnak kell elfogadni az eredményt. A gó­lokat dr Wahl, Vadász, Baróti, illetve Sánta (2) és Wittmann lőtte. A bíró Bognert a SzAK­ból indokolatlanul kiállította. IlTVE-SzTK 2:1 (1:0) Szeged. Az SzTK kapuelőtt tehetetlen csa­társora miatt vesztette el a mérkőzést. Góllö­vők: Gravácz, Szabó, illetve Mezei. KEAC—KTK 3:1 (2:0) Kiskunfélegyháza. A bajnokcsapat megérde­melten győzött, bár a kecskeméti bíró sokat té­vedett terhére; egy jogosulatlan 11-est adott el­lene, hármat nem ítélt meg javára és két sza­bni vszerü gólját annulálta. Á gólokat-Tóth II. (2), v. Fekelekovács, illetve Sahin II. lőtte. Vasutas—SzTE 3:2 (2:1) Szentes. Értékes és megérdemelt győzelmet aratott a szegedi csapat Sajtos, Virág és Szé­kelv góljaival az SzTE ellen, amelynek góljait Nyáry és Király szerezte. MAR—MTK 0:0 Makó. A makói derbi 1500 néző elólt igazsá­gos eldöntetlen eredményt hozott. KAC—Sz. Mav. 2:2 (1:0) Kecskemét. A KAC annak ellenére, hogy fö­lényben játszott, csak szerencsével tudta el­döntetlenné tenni a mérkőzést: a második fél­idő 43 percében egyenlített ki. HMTE-KTE 1:1 (0:1) Hódmezővásárhely. Nivótlan mérkőzés, reá­lis eredmény. Másodosztályú bajnoki mérkőzések. Szeged: Zrinvi-KAC-Vasutas H. 7:0 (20). KEAC II — Postás 2:2 (1:0), SzAK II.-SzFIE 3.0 (0:0). Batto­nya: IJTC-BTK 2:1 (0:1) Kistelek: KiTE-KPLE 7:1 (3:0). Makó: MTK II— MAK II. 3:2 (1:0). Sző­reg: Rákóczi—SzEATC 2:1 (0:0). KISOK-hajnok­ság. Hódmezővásárhely: Református gimnázium— Piaristagimnázium 3K) (1:0). Egyéb eredmények: Svlvánia SE-UTC II. 5:0 (2:0). UTC iíj. Sylvánia SE II. 7:1 (3:1). SzAK ifj—Ipar 2:2 (2:0). A szegedi futók jó szereplése a kassai mara­toni versenyen. A szegediek kitűnően szere­peltek a Kassán megrendezett maratoni ful6­versenyen; a csapatversenyben a második he­lyen végzett a Vasutas együttese 36 ponttal a prágai Sparta mögött Egyénileg G y e t v a y 2 óra 50:40 perces idővel hetediknek érkezett a célba, Csonka 2 óra 54:05 perccel kilence, dik. Szalma 3 óra 03:09 perces idővel tizen­ötödik lett. V a s s. a SzAK futója, aki kerék­páron tette meg Kassáig az utat. a tizennegye­dik helyen végzett, ami jó teljesítmény. A versenyen Európa valamennyi nemzete kép­viseltette magát, résztvettek a finnek is. éppen ezért a szegediek eredményei elsőranguak. A Szeged FC közgyűlése. A Szeged FC vasár­nap tartotta meg tisztújító közgyűlését dr. H e d­ry Miklós elnökletével. A szokásos jelentések után a közgyűlés egyhangúlag a következő tiszti­kart választotta meg: Diszelnökök: Baranvi Tibor, Grósz Marcell, bástyái Holtzer Tivadar, v. Nagyszombatby Mik­sa, dr. Pálfy József, vitéz dr. Shvoy Kálmán, dr. Tóth Béla, báró dr. Tunkl Tamás. TÍ>. elnökök: dr. Buócz Béla, Faragó Lajos, Gál Miksa, Kardos Mihály, Pásztor József, Scultéti Sándor, Wolf Miksa Egyesületi elnök: dr. Hedry Miklós. Társ­elnökök; Gergely Jenő. vitéz Irányi László, dr. Wagner Jenő Wolf Endre. Ügyvezetéssel meghí­zott társelnök: Villányi Armand. Alelnökök; Be­regi Miklós, Bleicher Viktor, Deutsch Albert. Fi­scher Simon, Horváth Sándor, Hegyi Zoltán, Kohn Benő, Löfflér György, Sziklai Jenő. Szolcsányt István, Vér György, Czappán Szilárd. Igazgató; Kovács István Főtitkár Badc Pál. Titkár: Bárt­fay László. Főjegyző: Weisz Imre. J«győ: Gár­dos Béla. Főpénztáros: Pető Gyqrgy. Pénztáros: Matyasovszkv Lajos. Gazda: Mészáros József. Háznagy: Solti Mihály Szertáros; Fodor Miklós. Intéz«: Gynrmathv Mihálv FUenőrök: Kardos En­dre, Lacher László. Löffler Lajos. Számvizsgálók: Sculléty Sándor, Börcsök János, Rőser Miklós. Az első liga vasárnapi eredményei. Buda­pest; Újpest—Ferencváros 1:1 (1:1). A derbin az Újpest játszott jobban Budai 11—Somogy 6:0 (3:0). Phöbus—III. kerület 2:1 (1:1). Deb­recen: Bocskai—Kispest 2:2 (2:0). Miskolc: Hungária—Attila 2:0 (0:0). A szegedi birkozóderbit a Vasutas csapata nyerte meg a tartalékos Toldi együttesével szemben. Eredmény 4:2. A mérkőzést tulfütöU atmoszférában rendezték meg. Az izgalmak fő­leg a nagyközépsúlyú mérkőzésen robbantak ki és ennek az lett az eredménye, hogy a zsűri a meccset vezető Vörös bírót „leléptette". Eredmények: a légsulyban a Dékánv—Toldi­párt leiéntették, mert 47 perces birkózás után sem tudták eldönteni a mérkőzést. A Vasutas­ból Dobó II., Szabados. Szűcs és Dobó L, a Tol­diból ördög és Kurucz 1. győzött. Gyenge eredmények a vasárnapi atlétikai ver­senyen. A KEAC atlétikai versenye, amelyet va­sárnap rendeztek meg az SzTK-pályán, • gyenge eredményeket hozott. Szenior eredmények: 100 m.; 1. Angelmayer 1. (SzTK) 11.6. 400 m. 1. Góby I. (KEAC) 53 mp. Súlylökés; 1. Dávid (KEAC) 12.81 m. Diszkoszvetés: 1. Dávid (KEAC) 38.56 m. Ge­relyvetés: 1. Vargyas (KEAC) 49.15 m. Távolug­rás: 1. Angelmayer I. (SzTK) 684 cm! Magasug­rás; 1. Góby I /KEAC) 178 cm. Rudugrás: 1 Soóky (SzAK) 3 m 4x200 m.; 1 KEAC 1:4 p Ifjúsági eredmények: 100 m.: 1 Fnrngó (KEAC; 11.2 mp. 400 m.: 1 Gsfkéy (KEAC) 56.1 rop Súlylökés; Cse­kev (KEAC) 1048 m. Diszkoszvetés: 1. Keltcr (KEAC) 38.42 m. Ib ii [* rá r. [« i? [1 r. f* P: ; • It 1» a legfőbb mmw szénírcdalm5, művé­szeti és képeshetitap Előfizetési ára: 1 hóra . 70 fillér negyedévre 2 pengő Egyes szám ára fc W fillér. EiőlizeteseHei Szegeden felvesz a Magyar Távirati Iroda, Tisza Lalos körút 73 sz. 20