Déli Hírlap, 1990. április (22. évfolyam, 76-98. szám)

1990-04-02 / 76. szám

Kosárlabda, NB II. Fergeteges ötpercek MEitL-MAfC Martos 1U-IG2 (66 53) if A mezőnyben egyenrangú ellenfél volt a MEAFC. (Szabó István felvétele) Az XB II. rájátszásában másodszor lépett pályára a Miskolci EAFC. A Drahos László vezetése alatt álló gárda ezúttal sem okozott csalódást a közönségnek. Negyvenpercnyi játék után „padlóra küldték” ellenfelü­ket, a MAFC Martos csapa­tát. A miskolciak kezdőötöse — Botár, Deák, Lőrincz, Szeghalmi, Kakas — már az ötödik perc végére biztos A huszonegyedik fordulót játszották le szombaton a labdarúgó N3 I-ben. Csak egy mérkőzést játszottak va­sárnap: Tatabányán a bá­nyászcsapat a Rába ETO-t fogadta.. Itt nem bírtak egy­mással a csapatok és igaz­ságos döntetlen született. A szombati játéknapon egy igazán nagy meglepetés szü­letett. A Veszprém szerepelt a Bozsik-stadionban a Bu­dapesti" Honvéd együttese ellen. A hazaiak nem várt vereséget szenvedtek a ven­dégektől. A Ferencváros el­hozta a három pontot Szé­kesfehérvárról. miután egy góllal bevették a Videoton- Waltham kapuját. A Bé­késcsaba négy találattal ver­te meg az egykor szebb na­pokat látott Vasast a vi­harsarki városban. A Siófok Vác találkozó a hazaiak győzelmét hozta a Balaton partján. Továbbra is jól sze­repel a bajnokságra törő MTK-VM együttese, amely ezúttal négy gólt rúgott a Csepelnek. A tabellát válto­zatlanul vezető Üj pesti Dó­zsa egy góllal szerezte meg a Megyeri úton a három pontot, míg a szombathelyi Haladás nem bírta bevenni a DVSC hálóját. előnyt szerzett (21-24). A MAFC azonban nem voh olyan könnyű ellenfél, mint amilyennek ezek után tűnik. Meg-megszorpngatták a ha­zaiakat, de a vezetést nem sikerült átvenniük. Lőrincz három pontot érő kosarai még mindig biztosították a csapat előnyét. Volt néhány olyan pillanat a mérkőzésen, amikor a fővárosiak „meg­táltosodtak” és rövid időn belül behozták hátrányukat. Míg a tizedik percben még Az Újpesti Dózsa ugyan még őrzi vezetését az első osztály táblázatán, ám egy­re jobban szorongatja őt az MTK-VM. Mindössze egy pont hátránya van a kék­fehér csapatnak. Ez azon­ban könnyen behozható. A pécsiek nyolc ponttal lesza­kadva követik az MTK-VM- et. Az FTC jelenleg a ne­gyedik helven található. A sereghajtók: a Csepel, a Vá­ci Izzó és a Haladás. EREDMÉNYEK: Bp. Honvéd— Veszprém 0-2 (0-1): Békéscsa­ba—Vasas 4-1 (1-1) ; Siófok—Vá­ci Izzó 3-2 (3-2); Haladás— DVSC 0-0; Csepel—MTK-VM 2-4 (0-4); Üjpesti Dózsa—Pécsi MSC 1-0 (0-0); Videoton-Waltham— FTC 0-1 (0-0); Tatabánya—Rába ETO 0-0. az ne i. Állasa 1. Ü. Dózsa 21 15 1 5 32-14 4fi 2. MTK-VM 21 14 3 4 33-13 45 3. Pécsi MSC 21 10 7 4 28-15 37 4. FTC 21 10 4 7 31-23 34 5. Siófok 21 7 9 5 22-19 30 6. Tatabánya 21 9 3 9 14-19 30 7. Veszprém 21 6 10 5 17-16 28 8. Videoton­Waltham 21 6 9 6 15-19 27 9. Vasas 21 7 5 9 22-28 2fi 10. Békéscsaba 21 7 5 9 18-25 26 11. Bp, Honvéd 21 6 5 10 20-27 23 12. DVSC 21 5 8 8 14-22 23 13. Rába ETO 21 4 9 8 20-20 21 14. Haladás 21 5 6 10 25-30 21 15. Váci Izzó 21 3 10 8 17-25 19 16. Csepel 21 2 10 9 20-33 16 négy ponttal vezetett a MEÁFC, a lefújás előtt öt perccel már egy ponttal ve­zetett a sárga mezben játszó ellenfél (46-47). Drahos edző gyakran cserélt most is, így senki sem játszott „kifulla­dásig” a pályán. A fiatal já­tékosok közül Deák, Erdélyi és Pázsitka játszott, Németh Tamás és Stumpf azonban ezen a mérkőzésen nem lé­pett a pályára. A lendüle­tes, szép akciókkal és durva személyi hibákkal tarkított első félidő végeredménye 60- 53 lett. A szünetben az öltözőkben taktikai megbeszélés folyt, a lelátókon pedig a szurkoló- sereg kisebb csoportokba ve­rődve tárgyalta meg az el­telt húsz perc eseményeit. A második félidő szédüle­tes tempóban indult, a ven­dégek meghajtották az egye­temieket. Még jóformán fel sem eszméltek a miskolciak — Kakas, Lőrincz, Szeghal­mi, Deák, Kovács — és már­is vezetett az ellenfél (68- 71). Ismét jól jöttek a há­rompontos kosarak. Bar- nóczki és Botár becserélése után pedig már senki sem állíthatta meg a kék-fehére­ket, Botár (Bubu) most is a legjobb formáját nyújtva, végigcselezte az ellenfél já­tékosait. Állva hagyva a megdöbbent budapestieket, és szemet gyönyörködtető ziccerekkel zárta akcióit. A közönség ütemes tapssal ju­talmazta kedvencét. A tize­dik percben már biztosan vezettünk. A kétségbeesett MAFC-osok mindent meg­próbáltak azért, hogy meg­állítsák a miskolciakat, de ezzel csak a személyi hibái­kat szaporították. Ebben a játékrészben is volt ■ egy olyan pont, amikor kétséges­sé vált a MEAFC győzelme. Egyik pillanatról a másikra leengedtek a fiúk. Az éber fővárosiak ezt kihasználva, kiegyenlítettek (93-93). Né­hány csere és időkérés, az edző megnyugtató szavai és tanácsai azonban megint elég volt „fiainknak” ahhoz, hogy magukra találjanak, és végleg „letarolják” az ellen­felet. Fergeteges iramú öt perc után az egyre jobban tomboló közönség biztatása közepette, 111-102-es vég­eredményt állítottak . be a miskolci fiúk. akik közül a legjobb teljesítményt' Botár, Lőrincz, Barnóczki, Deák, Pázsitka, Szeghalmi és Er­délyi nyújtotta. M. R. TOTO 1. Nürnberg—1. FC Köln 1-1 x 2. Kaisersl.—B. Uerdingen 2-1 1 3. Bayreuth—Schalke 04 1-1 x 4. Hertha BSC— Blau-Weiss 90 3-0 1 5. Kassel—Duisburg 2-1 1 6. Darmstadt—Meppen 3-3 x 7. Münster—Unterhaching 2-2 x 8. Fortuna Köln—Freiburg 1-1 x 9. Avellino—Parma 0-1 2 10. Cagliari—Torino 0-0 x 11. Foggia—Brescia 3-1 1 12. Pisa—Ancona 1-0 1 13. Triestina—Pescara 2-1 1 +1 St. Pauli—E. Frankfurt 2-2 x A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása sze­rint, a héten 21 darab teli- találatos szelvény volt, me­lyeknek értéke egyenként 456 709 forint. A 13-asok 299 718 forintot, a 12-esek 4733 forintot, a 11 -esek 381 forintot, a 10-esek pedig 84 forintot érnek. Labdarúgás, NB 1. Kikapott Kispesten a Honvéd Labdarúgás, NB ll.9 Keleti csoport Egy fejes döntött Eger SE—DVTK 10 ) Észak-magyarországi rang­adót játszott tegnap a DVTK együttese az Eger SE ellen. A diósgyőriek tavasszal még egyszer sem vonultak le vesztesen a pályáról, sőt, ha az őszi találkozókat is fi­gyelembe vesszük, tizenegy­szer voltak veretlenek. Most megszakadt ez a szép soro­zat. A Knotz — Bém. Varga, Csizi, Héjas (Kalász), Huszák, Katona, Lakatos (Tóth Lász­ló). Tóth György, Csiba. Ha- nyecz összeállításban pályá­ra lépő piros-fehérek jól kezdték a mérkőzést. Azotj- nal támadóan léptek fel a hazaiak rutinosabb gárdája ellen. Már a harmadik perc­ben szabadrúgáshoz jutat­tak. A labdát Huszák állí­totta le, ám lövése lepat­tant a sorfalról. Változatla­nul a diósgyőriek rohamoz­ták ellenfelük kapuját. Az egriek csak időnként tud­ták átlépni a felezővonalat, és alig-alig jutottak el Knotz kapuja elé. Az előtt azon­ban helyén volt a védelem, és jól szűrte meg a táma­dásokat a Varga vezette hátvédsor. Lakatos egyik beadása után is parázslóit a levegő a hazaiak tizenhato­sán belül. Az egriek csak nehezen szabadították fel ka­pujukat. Főleg a mezőny­ben folyt a játék, és itt ál­landósult is a vendégek fö­lénye. A veszélyes egri kö- zéppályássor sem tudott a játék képén változtatni. Az első félidő második felében kiegyenlítettebb lett a játék, ám a kapuk nem forogtak veszélyben. A szünet után a diósgyő­riek ott folytatták, ahol az első játékrészben abbahagy­ták. Támadtak, és egyre ve­szélyesebb helyzeteket te­remtettek a hazaiak tizen­hatosán belül. A negyven­hatodik percben Hanyecz adott jó labdát Csibának, aki a kifutó kapus fölött belsővel lágyan ívelte át a labdát. Üres volt a kapu, a pöttyös azonban a felső léc fölött elhagyta a játékteret. Óriási/ helyzet volt! Ezután ismét mezőnyjátékot láthat­tak a szurkolók. Nagy küz­delem folyt a két kapu kö­zött. A hatvanadik percben ismét a diósgyőriek előtt adódott gólszerzési lehető­ség. Tóth György, Csiba, majd Hanyecz volt a labda Vtja. A gyors adogatás vé­gén Hanyecz gondolt egyet és félfordulattal meglőtte azt. A labda csak centimé­terekkel ment el a kapufa mellett. Ha a játékos job­ban eltalálja a pöttyöst, az a hálóban köt ki. Az ellen­fél kapusa ugyanis csak nézett; nem volt rajta a lö­vésen. Mint az lenni szo­kott, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A hatvanhetedik percben jobb oldali támadást vezettek az egriek. A beadásra rajtoló Fodor jól érkezett és a lab­dát élesen Knotz kapujának jobb alsó sarkába fejelte. (1-0). A gólért nem hibáz­tatható a diósgyőri portás, az védhetetlen volt. Ezután kitámadott a DVTK. Min­dent egy Japra tettek föl a játékosok. Emiatt fellazult a piros-fehérek védelme, amit a hazaiak megpróbáltak ki­használni. Ez azonban még egyszer nem sikerült nekik, mivel a hátvédek tartották a frontot, többször lesre is állítva az ellenfél csatárait. Kemény, küzdelmes mér­kőzésen nyert a szerencsé­sebb csapat. A diósgyőriek nem érdemeltek vereséget. Legalább az egyik pont az övék lehetett volna. Most azonban elpártolt tőlük For­tuna. Pedig egyenrangú el­lenfelei voltak a DVTK já­tékosai az egrieknek. Ezen a mérkőzésen már nem az volt a képlet, mint az őszi itthoni találkozón. Akkor ugyanis egy, még alakuló­ban levő, ráadásul önbizal­mát vesztett gárda fogadta a hevesi labdarúgókat. Nem csoda, hogy a tegnapi meccs után meglehetősen letörten jjc Jégkorong VB Budapesten vették tudomásul a piros­fehérek a rég nem ismert vereség érzését. Ráadásul úgy kaptak ki a piros-fehé­rek, hogy végig méltó el­lenfelei voltak azoknak az egrieknek, akik az őszi győ­zelem után magabiztosan léphettek pályára a hazai közönség előtt. (mitterpach) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Debreceni Kinizsi—Szegedi Dó­zsa 1-2 (0-1); Kecskeméti SC— Salgótarjáni Síküveggyár a-< (0-3); Szolnok—Szarvas 2-1 (1-0); Mezőtúri Honvéd—Metripond SE 0-0; Baja—BVSC 1-0 (1-0); Sze­ged SC—Debreceni MÍE i-i (1-0); Kazincbarcika—Nyíregy­háza 0-0. AZ NB II. ÁLLÁSA KELETI CSOPORT %> Szeged 20 14 4 2 36-11 4« 2. K.-barcika 20 11 4 5 27-16 37 3. Eger 20 11 3 fi 30-23 3fi 4. DVTK 20 8 7 5 29-26 31 5. Szarvas 20 8 6 fi 23-21 30 6. Kecskemét 20 9 3 8 29-30 30 7. BVSC 20 8 4 8 22-22 28 8. Metripond 20 7 5 8 25-22 Ifi 9. Baja 20 6 7 7 19-21 25 10. DMTE 20 5 9 fi 27-23 24 11. S. Síküveg. 20 7 3 10 30-32 24 12. Szolnok 20 6 fi 8 25-35 24 13. D. Kinizsi 20 6 5 9 17-20 23 14. Nyíregyháza 20 6 5 9 14-19 23 15. Mezőtúr 20 3 8 9 13-28 17 16. Szegedi D, 20 3 5 12 11-35 H (Mező István rajzai