Déli Hírlap, 1980. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-26 / 121. szám

Labdarúgó JNß II Három gól tíejőcsabán9 a második félidőben Az MVSC alulmaradt Leninváro^ban A 35. fordulót bonyolítot­tak le a labdarúgó NB 11 Keleti csoportjában. A két miskolci csapat közül ezút­tal a Honvéd Papp J. SE játszott itthon. A békéscsa­bai TASK együttesét fogad­ták, es a második félidő szi­porkázó játéka után győzni is tudtak ellenük. Az MVSC-, nek is a második félidőben ment jobban Lenin városban, amikor is 3:0-ás hazai veze­tés után két góllal szépíteni* tudtak az eredményen. HONVED PAPP J. SE— BÉKÉSCSABAI TASK 0:1 (0:1) Talán a nemzetközi gyermek­nap volt az oka, hogy ilyen* ke­vés nézőt nagyon rég nein látott a hcjoesabai pálya, mint tegnap, a ..kiesési rangadón”. Mester sípjelekor nem lehettek többen a lelátón 200-250-nél. Vágó György, a Honvéd Papp J. SE edzője a következő tizenegyet küldte pályára: Elekes - Dálnoki (a 49. percben Makszim), Bodo- lai, Czerva, Fodor - Farkas, Palkovics, Czékmán - Kvaszta, Tokár, Kerék (a szünet után Ré­páéi). Tapogatózó kezdés után, erőtel­jes Honved Papp J. SE rohamok vezették be az első félidőt. A vendégek igyekezték fékezni a hazaiak lendületét, de egy-két előretolt csatáruk nem sok hely­zetet tudott teremteni. A Honvéd Papp J. SE végigtámadta az el­ad félidőt, a Békéscsabai TASK mindössze kétszer tudott átmen­ni a hazaiak térfelére. Ebből az egyik félt is eredményezett* a 29. percben. A bal 16-os oldal­vonala mellett teljesen feleslege­sen baktatták Magyar (a vendég csatár már kiszorított helyzetben volt), es a játékvezető - jogos«. — ll-est ítélt. A bünteiörugásho/ Eros am iiCtvi, es ci o.s ion esc a jobb Kapuia mellet», telinagasan vágódott Elekes hálójába. A goi sem zavarta meg a mis­kolciakat, «»e nem is ösztönözte őket hatásosabb támadásokra, tették-vették a labdat, de min­den elképzelés nélkül, es ami feltűnő voll, főleg közepén pró­bálták befejezni az akciókat. Ha időnként ki is ue. u»i a ... . szélre., az csak a jobbszél le­iteten. JeiiCinzo a táinauojaleiv- ra, hogy bal szélen mindössze kétszer lUiott akció, akkor is a hátvéd Dalnoki vezette. Hogy a szíincioen mit mond­hatott Vágó György ed/.o. azi le leitete»t mérni a Papp J. SF második félidei játékán. Egysze­rűen nem ismertek elveszett lab­dát. futtatták a széleket, és a csereként beállt Képási vezérle­tével rendre gólhelyzeteivel te­remtettek a vendég Oláh kapuja előtt. Az 35. percben Czékmán kö­zépről a jobb szélen lehűlő Kvaszta ele játszotta a labdát, akiről védője egy másodperccel elkésett. így K\ aszta senkitől sem zavartatva ívelhetett be. Jó­kor éi'Kezett Képási, és fejese a kapu bal oldalában utat talált a halóba, 1:1. '\z 59. percben majdnem meg­ismétlődött az előző jelenet, az­zal a különbséggel, hogy ezúttal nem lett gól belőle. A vezető gólra nem kellett sokat várni. Egy ártatlannak tű­nő támadás után a labda a jobb oldalon hagyta el a játékteret. Szöglet, egy fejes és a labda a bal felső sarokba kötött ki, 2:1. Gólszerző: Palkovics. Ezután - ha a sebességet még lehetett fokozni - lendületesebb lett a iaték. Tokár 16 m-es óriá­si lövése kötött kj az oldalháló­ban, a 61. percben. Maga a já­ték is szebb lett. Egy Tokár- Répási akció után, a második uiiuobcu csereként beállt esatar alig lejeit valamivel mellé a 63. percben. Ezért nemiképp varat., tanul hatott a hazaiak kapusá­nak. Elevenek rendkívül rossz megmozdulása. A 7$. percben (jóllehet három védő is zavarta a békéscsabaiak támadóját) a 16-oson' kívülre futott, és meg­próbálta menteni kapuját, azon­ban a békéscsabai csatár átemel­te. A labda behullott volna a kapuba, ha Fodor kézzel nem hárít. Ismét U-es következett, és a labda mögé ismét Erős állt. lövése ezúttal is nagy erejű volt, de a labda a kanufáról visszavágódon a mezőnybe. Ezt a lélektani előnyt a 84. percoen ismét góllal használta ki a honvédcsapat. Képási ka­pott remek labdát a bal oldalon. A Ltí-os oldalvonaláig futott, majd beadott. A beívelt labda Kvasz­ta tejéről mintegy Í3 m-ről a jobb felső sarokba vágódott, 3:1. A hátralevő időben nem válto­zott a játék képe. A hazaiak tá­madtak, a vendégek védekeztek. Az első félidő unalmas, lapos, alacsony színvonalú játékát a másodikban harcias, jó játék \ állottá fel, és ebben a küzde­lemben ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a Honvéd Papp J. SE. A hazaiak közül Fodor és Képási játéka tetszett. OLEFIN SC-MVSC 3:2 (3:01 .Az első félidő a nagy leninvá- rosi fölény jegyében zajlott le, a második félidőben kiegyenlítet­tebbé vált a küzdelem. Ekkor az MVSC kihasználta adódó hely­zeteit. Sajnos, 3:2 után, eldurvult a mérkőzés, amit jelez az is, hogy két kiállításra és 4 sárga­lapos büntetésre kényszerült a játékvezető. A vendégek mind­két gólját Egry lőtte. D. TÓTH BÉTA A világ legjobb modellezői között Siker Salzburgban Nem reg közöltük. hogy Tokaji Tamás, egyetemünk utolsó éves hallgatója. Mis­kolcon megnyerte a model­lező körrepülö-múrepülők meghívásos versenyét, majd a Budapest-bajnokságon a harmadik helyre került. A technikai sportág kiváló művelőjének újabb sikeres szerepléséről adhatunk hírt. Részt vett a Salzburgban 11 tőkés ország és hazánk leg­jobb modellezőinek verse­nyén. s egy-egy NSZK-beli. illetve francia versenyző, va­lamint a budapesti Vellat Ti­bor mögött a negyedik he­lyen végzett. A 23 modelle­ző viadalán a harmadik ma­gyar, a korábbi országos baj­nok. Mórotz Attila (Százha­lombatta) hetedik lett. Tokaji Tamás (aki külföl­dön most versenyzett elő­ször) eredményével nagy lé­pést tett afelé, hogy részt vehessen az augusztusban Lengyelországban megrende­zésre kerülő világbajnoksá­gon. Ehhez azonban még ar­ra van szükség, hogy a‘ jú­nius 21—24-én Budaörsön le­bonyolítandó országos baj­nokságon is az élvonalban végezzen. A salzburgi nemzetközi versenyen egyébként a má­sik — a sebességi — kate­góriában két gyulai model­lező. Szegedi Sándor és Máit József végzett az első. illetve a második helyen. T. I. Sorsoltak Aranyjelvényesek az olimpiára Nagyszabású, sorsolással összekötött ünnepéllyel ért véget vasárnap délelőtt a margitszigeti úttörőstadion­ban a több mint két év óta tartó „Aranyjelvényesek az ©ümpiára” tömegsportakció. Az ünnepséget Varga László, a KISZ KB titkára nyitotta meg. majd több mint négyórás színes műsor követ­kezett, amelyben élsportolók szórakoztatták az ország leg­jobb tömegspörtolóit. A mű­sor végére eldőlt, hogy ki az- a kétszáz aranyjelvényes, aki az Expressz vendégeként részt vehet a moszkvai nyári olimpiai játékokon. A kétszáz kihúzott nyertes nevet a Népsport közölni Totó Bauxitb.-Komlói B. Mohács-VTE-Haladas Olefin SC-MVSC D. Kinizsi-Ózdi K. H. Szabó I.. SE­Nyiicgyháza KKFSE-Váci Híradás Brescia-Monza Como-Pistoise Lanerossi-Bari Matera-Verona Parma-Cesena Pisa—I.ccce Taran to-Atalanta Palcrmo-Genoa 2:3 2 5:2 1 2:0 1 Tenisz rm —•<*' - r**» -r-f laroczyek sikere A római nemzetközi te­niszversenyen a párosban Tcróczy Balázs az amerikai Eliot Teltscherrel az oldalán az elődöntőben 6:7. 6:3, 7:6- ra nyert a chilei Gildmeister és az ecuadori Gomes által alkotott páros ellen. így Ta- róczyék bekerültek a döntő­be, ahol ellentelük az auszt­rál Edmondson, Warwick pá­ros lesz. Taróczyék egyébként a legjobb négy között a cseh­szlovák Lendl. Smid duó el­len győztek 6:7, 7:5, 6:3 aranyban. ★ Jellemző jelenelet örökített meg fotóriporterünk A Volán játékosai élő rédelmi falat vontak kapujuk elé. amit a diósgyőriek nem tudtak /eltörni (Szabó István ]elvételei) Labdarugó \lí I Furcsa vereség... Diósgyőri LTK—Bp. Lolán 0:2 A találkozó lefújása után a diósgyőri szurkolótábor szé­gyenkezve és bosszúsan hagy. ta el a stadiont. Érthető, hi­szen elsősorban ünnepelni jöttek és jó mérkőzést sze­rettek volng látni. Ehelyett azonban egv furcsa es csúnya vereségnek lehetlek szemta­núi. Előzetesünkben óva intettük a DV TK labdarűgócsapatat attól, hogy a siker fényében komoly- ta tanul vegyék a Volán elleni összecsapást. Tudtuk azt, hogy a kiesés ellen harcoló - és ezek után úgy tűnik, bent maradt - budapesti , együttes nem tesz könnyű ellenfél. Jóslatunk egyik része bevált, hiszen a vendégek hallatlanul nagy akarással küz­döttek. Igaz, hamar megnyugod­hattak, hiszen másfél perc eltel­tével már a diósgyőriek kapujá­ba juttatták a labdát. Az atléti­kai pályán, nemzetiszínú lobo­góval letakart asztalra helyezték el a szerdán elnyert Magyar Népköztársasági Kupát. A díszes serleg fénye, úgy látszik, elva­kította a hazai labdarúgókat, és Labdarúgás 2:2 x apróhirdetés öl lát Miskolc i. Megyei Postahivatal városi hírlap osztály a 8 órás el­foglaltsággal férfi munkaválla­lót keres éjszakai hírlapkiosztói munkakörbe. Jelentkezni lehet: Miskolc 1. Postahivatal, földszint 22. szoba, Kazinczy u. 16. adás-vétel Eladó egy jó állapotban levő, gépkocsiba is szerelhető gyer­mek sportkocsi és egy kis méretű gyermekágy. Érdeklődni a 75-444- es telefonon lehet. NB I Sajnos, egyedül a DVTK szol­gáltatott meglepetést a labdarú­gó NB 1 30. tódultjában azzal, hogy otthonában kapott ki a Vo­lán SL-től. Egyébként egy ki­esője már van az NB 1-nek, a PVSK, miután Pécsett — 4:0 arányoan - kikapott az MTK- VM-től. Az első két helyen to­vábbra is a Bp, Honvéd és - négy pont hátránnyal - a Vi­deoton áll, mivel a szombati mérkőzéseken mindketten győz­tek. Eredmények: DVTK—Volán 0:2, Dunaújváros -Vasas 3:1, Videoton-ZTE 3:0, Bp. Honvéd—MA V Előre 2:0, PVSK-MTK-VM 0:4. Rába ETO DMVSC 3:i, Salgótarján—Üjpest 3:4. Tatabánya—PMSC 2:0, Fe- rencváros-Békéscsaba 3:0. NB II Három fordulóval a bajnokság vége előtt, az NB II Keleti cso­portjában még mindig nem dőlt cl a kiesés kérdése. Sőt, több csapat is „érdekelt”. A 35. for­dulóban különösebb meglepetés nem született. A hazaiak nyolc helyen győztek, és mindössze két találkozó végződött döntetlennel. Eredmények: Lehel SL-Orosháza 2:1, Olefjn SC—MVSC 3:2, Gyula-Balassa- gyarmat 5:1, Asztalos SE-Szarvas 1:0. Debreceni Kinizsi-Özd 2:0, Kazincbarcika-DUSE 1:0, Szabó L. SE—Nyíregyháza 1:1. Papp J. SE—Békéscsabai TASK 3:1, Szol- nok-Hódmezővásárhely 3:3, Gyöngyös-Egér 2:1. A bajnokság állása: A bajnokság állása: 1. Ny.-háza 35 20 9 6 79-30 49 2 Sz. MÁV 35 16 8 11 60-40 40 1. Honvéd 30 17 10 3 59:32 44 3. H.-vásárhely 35 12 14 9 38-27 38 2. Videoton 30 17 b 7 62:41 10 4. DUSE 35 15 8 12 43-40 38 3. Ü. Dózsa 30 16 6 8 72:58 38 5. Szabó L. SE 13 11 11 43-38 37 Vasas 30 13 10 7 63:46 36 6. Ózd 35 13 11 11 49-54 37 s! FTC 30 13 9 8 65:46 35 7. Gyöngyös 35 13 11 U 42-48 37 6. Tatabánya 30 13 9 8 45:35 35 8. Eger 35 12 12 11 43-44 36 7. Rába ETO :0 14 3 13 54 :53 31 9. K.-barcika 35 14 7 14 51-44 35 8. ZTE 30 10 11 9 46:48 31 10. Papp J. SE 31 13 8 14 54-55 nI4 9. MTK-VM 30 11 8 11 44:44 30 11. Szarvas i > It 10. 13 36-41 34 10. Pécsi MSC 30 10 9 11 49 :36 29 12. MVSC 35 11 11 13 53-54 33 11. DVTK 30 11 6 13 41:38 28 13. Gyula 55 14 5 16 44-50 33 12. D.-újváros >0 9 10 11 49:51 28 14. Asztalos SE 35 14 5 16 47-52 33 13. B.-csaba 30 8 11 11 45:59 27 15. D. Kinizsi 35 12 9 14 47-54 33 14. Volán ;o 9 9 12 36:50 27 16. Lehel SC 31 9 15 11 33-45 33 15. Debrecen ;o 7 12 11 33:37 26 17. Olefin 35 12 7 16 35-48 31 16. MÁV Előre ;n 6 9 15 26:52 21 18. B. TASK 35 11 8 16 33-42 30 17. S—tarján 30 5 9 16 30:50 19 19. B.-gyarmat 35 12 6 17 35-50 30 18. Pécsi VSK 30 4 7 19 Stt* 20. Or őshaza 3J 9 U iä 33Uäl 23 ifc Kutasi sokszor próbálkozott távoli lövésekkel, de ami Veszprémben sikerült, az most Diósgyőrben nem, hibát hibára halmoztak. Tulaj­donképpen ennek . köszönhet^, hogy a Volán ilyen hamar ve­zetést szerezhetett. Németh a jobb oldalon, senki­től sem zavartatva futhatott el, majd középre lőtt, és az érkező Magos nevető harmadikként (Ku­tasi és Salamon egymást zavarta a labda elrúgásában) a kimoz­duló Veréb mellett, a kapu jobb oldalába helyezett. A szurkolók úgy gondolták, ez meg nem je­lentheti azt, hogy csapatuk ne győzhetne. Borostyán is így vé­lekedett — igaz. még a kezdés előtt -, hiszen fotóriporterünk­nek a következőt mondta: „Ma sok gólt rúgunk és biztosan győzünk”. A játék képe azon­ban nem ezt mutatta. A diós­győriek ugyan támadtak, de semmi veszélyt sem jelentettek Kovács kapujára. Meddő fölényt harcoltak ki« állandóan az ellen­fél térfelén pattogott a labda, de az eredmény nem változott. A Volán játékosai néha 8 emberrel védekeztek, megszállták kapujuk előterét és minden diósgyőrit szorosan fogtak. Az utóbbi nem került nagy fáradságukba, hi- szer esek melléjük kellett állni, ugyanis a vasgyáriak nem mo­zogtak. Ha nem láttuk volna, hogy Veszprémben milyen nagyszerű játékkal győzte le. a DVTK a Vajöt, ágykor nem hittük volna el áz ott járták beszámolóit. De láttuk, és megdöbbentünk: ho­gyan lehet három nap alatt ilyen gyorsan elfelejteni fociz­ni? a hazaiak elgondolás nélkül és lelkesedés nélkül játszogattak. Ügy tűnt, nem zavarja különö­sebben őket az sem, hogy az ellenfél vezet. A közönség en­nek ellenére harsányan biztatta a együttest. Arra gondoltak ta­lán, hogy a játékosok még nem pihenték ki a kupadöntő fára­dalmait, ezért aztán taktikai uta­sításokat kiabáltak be. Például azt, hogy ne középen próbálkoz­zanak, hanem a széleken. A játékosok azonban vagy nem hallották, vagy nem akarták meghallani a szurkolók segítő tanácsát és csinálták tovább azt, amit elkezdték. Néha ugyan helyzeteket is teremtettek, de Kutasi fejesén, Görgei lövésén kívül, semmi veszélyt nem je­lentettek ezek az akciók. Élénk­séget csak az hozott a játékba, ha néha Salamon jobbszélsőt játszott, vagy Szántó balszélsőt, a jobbhátvéd időnként közép­pályásként is szervezte a játé­kot. De hiába vitték fel a vé­dők a labdát, nem volt szabad társ, akihez továbbítani tudtak volna. A félidő vége felé már a közönség is kezdte megelégelni azt a játszadozást, amit a pályán láttak, illetve amit a labdarúgók az idegeikkel csináltak. Bár Ku­tasi két lövéssel is próbálkozott, amelyek nem sokkal kerülték el a Volán kapuját, ez sem hozott sok szint. A budapestiek jól vé­dekeztek és néha — elsősorban Németh és Magos révén — gyors, széleken vezetett akciókkal pró­bálkoztak, vagy tartották a lab­dát. A szünetre füttykoncert mellett vonultak az öltözőbe a diósgyőri játékosok. Sőt, ‘a tri­bünről egy-két szurkoló bundá­nak minősítette a találkozót. Szó, ami szó, a látottak alapján oka leheteti ezt feltételezni. A második félidőben Tatár is beállt Kádár helyére, amit a B- közép nagy üdvrivalgással és he­ves zászlólengetéssel nyugtázott. Az első percekben azonban Ve­réb kapuja előtt volt esemény. Juhász távolról lőtt, a labda a térdelő Veréb lábai között átcsú­szott, és a kapus, hátranyúlva, csak. másodszorra tudta elcsípni a labdát, a gólvonal előtt. Ezt ktfí'etÖén a diósgyőriek ismét mezönyíölényben játszottak,,^ ,<és egy-két helyzetet is teremtettek a Volán kapuja előtt. Egy szög­let után Szántó lövése lepattant a vendégek élő védelmi faláról, pontosan Kutasi elé, akinek ka­páslövése csak centiméterekkel zúgott el a jobb kapufa mellett. Ezután Tatár fejese szállt fölé. A válogatott játékost egyébkent hárman is fogták. Mégis néha helyzetbe hozta magát, de ennél többre nem tellett erejéből. A 63. percben Szántó lövését védte lábbal Kovács. Három perccel később növelte előnyét a fővá­rosi együttes. A diósgyőriek a támadás közben elíelediteztek a védekezésről, Drugonics a jobb oldalon megugrott, középre lőtt, és az érkező Hatvanger 5 m-ről a bal alsó sarokba bombázott. Ezzel el is dőlt a mérkőzés. A szurkolók nem tudták mire vél* ni, mi történhetett az együttes­sel. Nem akarták elhinni, hogy a diósgyőri labdarúgók így há­lálják meg bizalmukat, buzdítá­sukat, szeretetüket. Mintha a já­tékosok számára teljesen mind­egy lett volna, mi lesz az ered­mény. Sőt, úgy tűnt, hogy az sem izgatta őket, vajon mit gon­dol most az a hatezer ember, aki kilátogatott a DVTK-stadion- ba. Csalódást okoztak mindenki­nek és ez megbocsáthatatlan. Arról nem is beszélve, hogy na­gyon fontos két ponttól fosztot­ták meg a csapatot. Ilyen maga­tartást, ilyen lélektelen, akarat­gyenge, alibi-futballt - úgy gon­doljuk, az egyesület vezetői és a szurkolók is egyetértenek ezzel —. nem akarunk látni többet. A mérkőzés jegyzőkönyve: DVTK—Bp. Volán 0:2 (0:1). Diósgyőr, 6000 néző, vezet­te: Bártfai. DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Kutasi, Kádár (Ta­tár), Oláh. Kerekes, Görgei — Borostyán, Fükő, Fekete (Szalai). DARAB GYULA Az olasz totóbotrány második fordulójában A Juventust felmentik? Milánóban várhatóan ma hir­detnek ítéletet az olasz fekete totó botrányának ..második for­dulójában”. Az AI* hírügynök­ség jelentése szerint, az ügyész- elegendő bizon yíték hiányában elvetette a vádat a Juventus el­nökével, Bonipertivel és edzőjé­vel, p Trapattoni val szemben, s nem kerül sor arra sem, hogy a torinói „öreg hölgyet” kizár­ják az első ligából. Ezzel szemben a Bologna csa­patára büntetések várnak a Ju­ventus ellen januári i:l-ért, va­lamin* az Aveilmo elleni mér­kőzésért. Várhatóan Savoldit 3 évre tiltják el, az elnök Fabb- rettit pedig 1 évre száműzik a sportéletből. Ezenkívül a Bologna öt játékosa és vezetője számíthat még hat hónaptól három évig terjedő tüntetésre. Az Avellinora 10 millió lírás büntetést kér az ügyész, mivel a Lazio ellen gya­núsnak tűnik az 1 :l-es januári eredmény. A Lazio két játékosá­ra, Giordanora és Manfredoniára 1-1 éves eltiltás vár, ámbár e két labdarúgót a Milan—Lazio találkozó ügyében 18—18 hónapra egyszer már megbüntették.