Déli Hírlap, 1970. december (2. évfolyam, 281-305. szám)

1970-12-07 / 286. szám

áfa délutánt Magyar válogatott-MVSC Alig búcsúztak el a felsza­badulási kézilabdatorna rész­vevői, ismét kézilabdások ve­szik birtokukba a miskolci sportcsarnokot. Ma reggel Miskolcra érkezett a világ- bajnoki címet védő magyar női kézilabda-válogatott. Mint ismeretes, csütörtökön fél 6- kor a miskolci sportcsarnok lesz a színhelye a Magyar- ország—NSZK találkozónak. A magyar csapat mától kezd­ve a helyszínen készül a mér­kőzésre, s az előkészület ke­retében ma délután 17 órai kezdettel az MVSC csapatá­val játszik barátságos mér­kőzést. Holnap ismét előké­születi mérkőzésre kerül sor, ugyancsak 17 órakor a sport- csarnokban. Ekkor a Kazinc­barcika csapata lesz a ma­gyar női válogatott ellenfele. A KK-ért Az MTK is a legjobb nyolc között MTK—TORINO 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) Tegnap délelőtt az MTK a leg­jobb nyolc közé jutásért KK visszavágót játszott otthonában a Torino együttesével. MTK-támadásokkal kezdődött a mérkőzés, ám rövidesen eldur­vult a játék az olaszok és az igen gyengén bíráskodó Kopclo ..jóvoltából”. Különösen az ola­szok szabálytalankodtak sokat, így jó és szép játék nem is ala­kulhatott ki. A vendégek a 46. percben sze­rezték meg a vezetést. Az MTK elkeseredetten támadott, egyre inkább eldurvult a mérkőzés. A magyar csapat a 67. percben Be­csei lövésével egyenlített. Miután Torinóban is 1:1 volt az ered­mény, a szabályok értelmében axis perc hosszabbítás követke­zett. Tovább folytatódott a ke­mény, durva játék. A 97. perc­ben Cerese-t kiállította a bíró. A hosszabbítás második részé­ben, a US. percben Szuromi meg­szerezte a továbbjutást jelentő gólt. A meccs után tömegvere­kedés tört ki a pályán, amelyet az olasz játékosok kezdeményez­tek. Totóeredmények 1. Arezzo—Reggina 1:0 1 2. Atalanta—Palermo 1:1 X 3. Bari—Monza 1:0 1 4. Bresci—Livorno 2:1 1 4. Bresca—Livorno 2:1 1 5. Casertana—Mantova 0:1 2 6. Catanzaro—Massese 1:0 1 7. Modena—Ternana 0:4 2 8. Novara—Taranto 0:0 X 9. Perugia—Cesena 1:0 1 10. Pisa—Como 0:0 X 11. Trento—Alessandria 2:0 1 12. Propatria—Triestina 1:1 X 13. Padova—Reggiana 0:1 2 POTMERKOzESEK: 14. Verbania—Venezia 0:1 2 15. Parma—Lecco 2:2 X 16. Reviso—Legnano 1:0 1 Marosi ma is világklasszis Kézilabda torna a sportcsarnokban A magyar válogatott fölényesen győzött >|c Tiba (Özdi Kohász) volt a legeredményesebb Borsod me­gyei játékos, 12 gólt lőtt a három mérkőzésen. (Szabó István felvétele) Szombaton és vasárnap a miskolci sportcsarnokban ren­dezte meg nemzetközi felszabadulási tornáját a megyei kézi­labda szövetség. A tornán részt vett a magyar A válogatott. Jugoszláviából Szerbia válogatottja, Csehszlovákiából a Szlovák válogatott, valamint Borsod megye válogatott együt­tese. A torna, különösen a magyar válogatott jóvoltából, igazi csemegét jelentett a kézilabdázás híveinek. A két napon összesen mint­egy 1500-an nézték végig a négy csapat által vívott hat mérkőzést. A körmérkőzéses rendszerben lebonyolított tor­nát biztosan nyerte a ma­gyar válogatott, amelynek tagjai közül külön is kiemel­kedett Marosi István, az óz­diak több mint százszoros válogatottja. A magyar válo­gatott játékán érezni lehetett, hogy mostani szereplésük csupán a felkészülés egyik állomása, időnként mégis olyan briliáns játékot produ­káltak, ami minden igényt kielégített. Jól szerepejtek a szerb válogatott tagjai is, kü­lönösen a három jugoszláv nagyválogatott. A szlovák vá­logatott közepes teljesítményt nyújtott, és ezt lehet elmon­„Meccslabdáról” vesztett az MVSC NYÍREGYHÁZI SPARTACUS—MVSC 3:2 (9. —9, —9, 10. 14) Óriási küzdelmet vív a bennmaradásért az MVSC női ■öplabdacsapata, de — nincs szerencséje! Ezúttal a har- nadik mérkőzésüket vesztet­ték el ..mérkőzés-labdáról” l:2-re, s egyre kevesebb a re­mény, hogy jövőre is NB 1-esek maradnak. Most, az idény egyik legjobb játékát nyújtva, két és fél órás küz­delemben szenvedtek veresé­get Nyíregyházán. Az első játszmában fej-fej •nellett haladt a két csapat, im Halász balszerencsés sé­rülése a védőmunkában olyan zavart keltett, hogy a ha- raiak vezetést szereztek. A második játékrészben sok ügyes ejtéssel, jól helyezett ütésekkel a nagy lelkesedés­sel játszó vasutasoknak sike­rült az egyenlítés. Ezután Os­torházi vezérletével „ismétel­tek” a miskolciak és megsze­rezték a vezetést. A negyedik játszmában kiütközött az MVSC-n az idegfáradtság. Pontatlanokká váltak a fel­adások, a nyitásfogadásokba is sok hiba csúszott és a Spartacusnak sikerült az egyenlítés. A befejező játékrészben ki­tűnően ütöttek a miskolciak, 8:5-ös vezetéssel cseréltek térfelet, majd 12:T-re is ve­zettek. Ezután ismét jött a „rövidzárlat” és 14:13-as ál­lásnál két mérkőzéslabdát sem tudtak beütni. Elvesztet­ték a mérkőzést. Jók: Ostor­házi, Kővári. Kukucskáné. MONOSTORI GYULA dani a Borsod megyei csa­patról is. A borsodiak játé­kán látszott, hogy keveset voltak még együtt. Ennek el­lenére időnként szép akció­iknak tapsolhatott a sport- csarnok közönsége. A hat találkozó rövid kró­nikája: MAGYARORSZÁG A— BORSOD 23:13 (12:3) A megillet ődötten játszó Borsod megyei csapat csak 8:4 után tudott gólt lőni, szép teljesítmény viszont, hogy a második félidőben a váloga­tott csak ll:10-re nyert elle­nük. Marosi ezen a találko­zón nem játszott. SZERBIA—SZLOVÁKIA 19:14 (10:11) A második félidőben, 13:12- es vezetésről vesztettek a szlovákok. SZLOVÁKIA—BORSOD 18:15 (8:9) Az első félidő közepén már négy góllal (6:2) vezettek a szlovákok. Ezt a magyar csa­pat a félidő végére kiegyen­lítette, sőt a vezetést is meg­szerezte. A második félidő­ben hamar átvette a vezetést a szlovák válogatott, a 12. perc után már 15:10 volt az eredmény a javukra. Ezután már a borsodiak csak három gólra tudták megközelíteni a vendégeket, akik ellen jobb összjátékkal akár győzni is lehetett volna. A szlovák csa­patból ezúttal is a veterán Briestanszki szerezte a leg­több gólt. ötöt. MAGYAR A VÁLOGA­TOTT—SZERBIA 24:21 (12:10) A szerb válogatott némi meglepetésre kemény ellen­félnek bizonyult, s az őket kissé könnyedén vevő ma­gyar csapat. f0:10 után, csak az utolsó három percben tu­dót kétgólos vezetést szerez­ni az első 25 percben. A má­sodik félidőben a Marosi ve­zette magyar támadósor gyor­san lőtte a gólokat, s a 16. percig előnyüket hét gólra (21:14) növelték. Ezután is­mét kiengedtek, s a szerbek a tornát eldöntő találkozó végére két gólra faragták le hátrányukat. A magyar csa­pat végső győzelme azonban így sem volt kétséges. SZERBIA—BORSOD 26:21 (12:10) Az első félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat, kétszer a borsodiak is vezet­tek. A második félidő elején nagyon elhúztak a vendégek, s a 15. percben már tíz gól­lal (25:15) vezettek. Ezután jött fel a borsodi válogatott, és a hátralevő tíz percben hat gólt ért el a szerbek, he­tesből lőtt egy góljával szem­ben. MAGYAR A—SZLOVÁKIA 22:17 (12:19) Az első félidőben, a 16. percig a szlovák válogatott vezetett egy-két góllal. Ez­után fordult a kocka. A ma­gyar csapat átvette a veze­tést, s ezt a meccs végéig már ki sem engedte a kezé­ből. A legtöbb magyar gólt e~''Ual js a káprázatos trük­kök sorozatát bemutató Ma­rosi szerezte. A TORNA VÉGEREDMÉNYE: 1. Magyar A 2. Szerbia 3. Szlovákia 4. Borsod 3 3-69:51 6 3 2 — 1 66:59 4 3 1 — 2 49:56 2 3 ------- 3 49:67 0 A tornán 45 játékos össze­sen 233 gólt dobott. A gól- lövő listán Marosi csak má­sodik lett, mert egy mérkő­zésen nem szerepelt. Az él­mezőny: Martincsevics (Szer­bia) 17, Marosi (magyar A) 16, Takács (magyar A) 15, Tiba (Borsod) és Briestanszki (Szlovákia) 12—12, Zamaro- vics (Szerbia) 11. (A borsodi válogatott góljait 12 játékos lőtte: Tiba 12, Szombati 8, Csoltkó 6. Kiss és Marosvári 5—5, Surányi 3, Fodor, Simo. nyi, Pál és Pálmai 2—2, Ko- sik és Noviczki 1—1). HORVATH KALMAN Asztalitenisz Újabb mérkőzés az INÍB I-ért Ditrói és Kriston az úttörő-olimpia megyei bajnoka Nagy várakozás előzte meg az asztalitenisz NB I. tegna­pi utolsó fordulóját. Amíg a férfiak mezőnyében már el­dőlt a bajnoki cím és a ki­esés sorsa, addig a nőknél még, csak az első hely talált gazdára. Nehéz helyzetben van a MÉMTE és az Egri Vörös Meteor női csapata, a két csapat között a bajnokság be­fejeztével pontegyenlőség ala­kult ki. A szabályok értel­mében ilyen esetben a mér­kőzésarány nem dönt és újabb találkozóra kerül sor a kiesés eldöntéséért. Szomba­ton este a Bp. HSC ellen a MÉMTE lányai bebiztosíthat­ták volna bennmaradásukat. A maratoni, éjszakába nyúló mérkőzésen azonban balsze­rencsésen és idegesen ját­szottak a lányok. Ezt bizo­nyítja az elvesztett 14, döntő játszmás mérkőzés is. Vasár­nap a lényegesen nagyobb já­tékerőt képviselő Bp. Postás ellen már könnyen megadta magát a csapat és súlyos ve­reséget szenvedett. A MÉMTE férficsapata a Bp. Spartacus ellen búcsú­zott az NB I-től. Az NB I-es női csapatbaj­nokságot a Bp. Statisztika, a férfi csapatbajnokságot a Bp. Spartacus nyerte. A női me­zőnyben az egyik kieső már ismert: a Budapesti Vörös Meteor, míg a másik az Eger —MÉMTE újrajátszásra ke­rülő mérkőzés vesztese lesz. a férfiaknál a MÉMTE és az OGSC csapata mondott bú­csút a legjobbak mezőnyé­nek. Eredmények: BP. SPARTACUS—MÉMTE 21:4 NB I férfi. Végig alárendelt szerepet Játszott a miskolci csa­pat. A négy győzelmet Madarász (2) és Tálas (2) szerezte. BP. HSC—MÉMTE 17:8 NB I női. Három és fél órás mérkőzést játszottak a Munkás lányai. A fővárosiak több mér­kőzést csak szerencsével nyertek meg. A miskolci győzelmeket .Molnár (4), Brilla (3) és Kolos (1) szerezte. BP. POSTAS—MÉMTE 18:7 NB I női. A lényegesen jobb játékerőt képviselő fővárosi csa­pat végig vezetve, fölényesen nyerte a találkozót. A miskolci csapat győztesei Molnár (4). Lip­tai (2) és Kolos (1). * Szombaton délután az if­júsági házban rendezték meg az úttörő-olimpia asztalite­nisz megyei döntőjét. A fiuk­nál 14, a lányoknál 10 ver­senyző állt asztalhoz a to­vábbjutás reményében. Mind­két számban miskolci siker született. A fiúknál Kriston Zsolt, a lányoknál Ditrói Éva került az első helyre. Ez egy­ben azt is jelenti, hogy ők képviselik megyénket, a hó­nap végén megrendezésre ke­rülő országos döntőn. Űttörő-olimpia megyei fiúba!- nők: Kriston (Miskolc, 4. sz. Alt. Iskola). 2. Pálkövi (Hernádné- meti). 3. Jaczkó (Vis) és Bálint (Sátoraljaújhely). Leány megyei bajnok: Ditrói Éva (Miskolc, 4. sz. Alt. Iskola). 2. Czimma (Mis­kolc, 37. sz. Alt. Iskola). 3. Szé­les (Ózd, I. sz. Alt. Iskola) és Egri (Mád). D. Z. Kosárlabda Végeredményben a 4. helyen A DVTK női NB 11-es csa­pata lejátszotta az 1970-es bajnoki év utolsó mérkőzé­sét, s Diósgyőrben, a Tipog­ráfia ellen 69:43 arányú győ­zelmet aratott. A hazai csa­pat az első félidőben lelépte ellenfelét, a második félidő pedig „adok-kapok” játékot hozott, mindkét részről sok kihagyott helyzettel. Lugosi 22 pontjával kiemelkedett a mezőnyből. Jászka 10, Vágó, Csató és Hojevác 6—6 pontot ért el. A diósgyőri lányok ezzel az NB II. negyedik helyén vé­geztek, ami a vártnál gyen­Birkózás Válogatottak az emlékversenyen Miskolc város felszabadu­lásának tiszteletére vasárnap országos I. osztályú kötött­fogású birkózóversenyt ren­deztek. A minősítések meg­szerzése szempontjából igen fontos versenyen tíz sport­egyesület félszáz versenyzője indult. Néhány súlycsoport­ban igen színvonalas mérkő­zések voltak. A diósgyőri Rusznyák és Deák (DVSC), válogatott ver­senyzők ezúttal a szabadfogá- súaktól „átrándultak” a klasz- szikus birkózók mezőnyébe. A két szabadfogású váloga­tott közül Rusznyáknak sike­rült a végső győzelmet meg­szerezni, mert az egy súly­csoporttal feljebb induló Ber- dó (DVTK) nem várt győzel­met ért el Deák ellen. A tisz­teletdíjas emlékverseny győz­tesei a következők lettek: 48 kg-ban: 1. Márta (Tisíakécs- kei Tsz) 72 kg-ban: 1. Kiss (Ganz-MAVAG). 2. Holczer (Új­pesti Dózsa), 3. Mezei (Honvéd Papp József SE). 77 kg-ban: i. Gyáli (Újpesti Dózsa), 2. Rudva (Honvéd Papp József SE), 3. Új­házi (Szegedi VSE). 62 kg-ban: 1. Réczi (Kiskunfélegyházi Va­sas), 2. Rácz (DVTK), 3. Idei (Kinizsi Húsos). 68 kg-ban: 1. Rusznyák (DVTK). 2. Tóth (Kis­kunfélegyházi Vasas), 3. Varga (Újpesti Dózsa). 74 kg-ban: 1. Seres (Kiskunfélegyházi Vasas), 2. P. Nagy (DVSC), 3. Pétsi (Új­pesti Dózsa). 82 kg-ban: 1. Ber- dó (DVTK). 2. Deák (DVSC). 3. Stefán (DVTK). 90 kg-ban: 1. Ju­hász (DVTK). 2. Piri (Szegedi VSC). 3. Fazekas (Ganz-MAVAG). 100 kg-ban: 1. Varga (Ganz-MA­VAG). 2. Hajdú (DVTK), 3. Nagy (Honvéd Papp József Sí). Ne­hézsúlyban: 1. Erdélyi (Újpesti Dózsa), 2. Zajos (DVSC», 3. Gi- bárszky (Honvéd Papp József SE). GUTMANN JÓZSEF gébb eredmény, különösen ha figyelembe vesszük, hogy ezt a helyet nyolc vereséggel ér­ték el. Teljesítményük 69 százalékos. Feltűnő, hogy amíg otthon öt, addig idegen­ben csak három vereséget szenvedtek. A bajnok BEAC-tól és a második helyezett Debreceni VSC-től mindkétszer veresé­get szenvedtek a diósgyőriek. A BEAC megérdemelten nyert bajnokságot. Ha a DVTK a papírforma szerinti két vere­séggel áll, még bajnokságot nyerhetett volna, hiszen a BEAC-tól csak az utolsó per­cekben kapott ki. Ekkor vi­szont már nem állt rendel­kezésre a kitűnő Vízkeletiné Doróczi Judit, aki anyai örö­mök előtt áll, s leállt. A leg­több pontot az évben Lugossi érte el, aki egyetemi tanul­mányai miatt jó néhány ed­zést kénytelen volt kihagyni, így teljesítménye nem volt egyenletes. Jászkától a jövő­ben mind az edzéslátogatás, mind játék szempontjából többet vár az egyesület. Ho- lyevác ha magatartásán ja­vít, a csapat erőssége lehet. Sokat fejlődött László. Ö, to­vábbá Simkó és Nagy a jövő játékosai. Szorgalmukért, lel­kes játékukért dicséret illeti elsősorban Csatót, valamint Vágót, Lukácsot és Tóthot. K. N. Nyitány a jégen Napsütéses időben vasár­nap délelőtt a szabadkorcso­lyázással fejeződött be a BSE idénynyitó műkorcsolya- és jégtánc-versenye. A női mű­korcsolyázásban a kötelezők után a harmadik helyen álló Wágner szabadprogramjával behozta hátrányát és az első helyen végzett.