Déli Hírlap, 1970. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-26 / 251. szám

HB II. Továbbra is versenyben Kazincbarcikai Vegyész —KELTEX 4:1 (1:0) Kazincbarcika, 1200 néző. Vezette: dr. Demeter. K. Vegyész: Győri — Lip­csei, Ködmön, Erdőst, Szitka, Várhelyi, Lázár (Szűcs), Varga, Balázs, Rácsi, Cser- venka. Edző: Nagy György. A Vegyész közepes- telje­sítménnyel is könnyű és biz­tos győzelmet ért el. A KEL­TEX csak a védekezéssel törődött és a 10. percben már gólt is kapott. Ráczi a saját térfelének közepétől indult meg, s nagy iramban több játékost átjátszva rúgta a kapuba a vezető gólt, (1:0). A Vegyész ezután túlságo­san is könnyen vette a já­tékot, s támadásait főleg középen erőltette. A KEL- TEX-védelem viszont, az első félidőben jól állt a lá­bán. Az 53. percben újra Ráczi volt eredményes, ez­úttal 25 méterről lőtt hatal­mas gólt, (2:0). Az újabb gólra a 77. perc­ig kellett várni, amikor Cservenka pontos beadását Varga zavartalanul fejelte a hálóba, (3:0). Két perc múlva szépítet­tek a vendégek: Pelles nagy góljával (3:1), majd egy perc múlva Szitka állította be a végeredményt (4:1). A Ve­gyészből különösen Ködmön, Ráczi és Cservenka játéka emelkedett ki. SZ. GY. Súlyemelő NB L T izénkét uj megyei csúcs k Kitűnően szerepelt a DVTK súlyemelő-szakosztálya a tegnapi NB I-es fordulóban. A diósgyőri súlyemelők összesen 12 megyei csúcsot javítottak meg. (Jármay György rajza) Vasárnap délelőtt a DVTK - stadion tornatermében a Csepel és az MTK súlyeme­lői voltak a diósgyőriek el­lenfelei az NB I-es csapat­bajnoki fordulóban. Mindkét együttes nagy teljesítményre késztette a DVTK verseny­zőit. Papp Gábor, a diósgyőri súlyemelők edzője, a küzdel­mek befejezése után örömtől sugárzó arccal hirdette ki az eredményeket és adta át a díjakat, öröme érthető is, hiszen alig győzte jegyezni a DVTK súlyemelőinek ered­ményeit. A tegnapi forduló során a DVTK súlyemelői tizenkét új megyei csúcsot állítottak fel! A légsúlyú nyomásban Szűcs 110, fél­nehézsúlyban Sólyom nyo­másban 135, szakításban 107,5, lökésben 152,5 és ösz- szetettben 387,5 és 400, köny- nyűsúlyban Pagonyi szakí­tásban 100, összetettben 340, az ólomsúlyú Wágner nyo­másban 152,5, lökésben 170 és összetettben 442,5 kilóra javította a megyei csúcsot. A győzelmet végül is a Csepel csapata szerezte meg Kosárlabda Kettős diósgyőri siker DVTK—OSC 82:52 (48:32) NB II., női. A diósgyőri lányok szama­ra a hazai tét nélküli mérkő­zések nagyszerű alkalmat nyújtanak a fiatalok beépí­tésére. Voltak időszakok, amikor csak ifjúsági játéko­sok voltak pályán. Különö­sen László biztató ígéret. A DVTK végig irányította a já­tékot, főleg az első félidőben volt meggyőző a játéka. Legjobb dobók: László 20, Lugosi 19, Jászka 12. DVTK—MEAPC 103:78 (52:36) NB II., férfi. Parázs hangulatú első es valamivel csendesebb máso­dik félidő jellemezte a mér­kőzést. A DVTK az elején 18:5-re és 26:7-re is vezetett, de az egyetemisták a 14. percben 35:32-re feljöttek. Innen újra elhúzott a Diós­győr. A második félidőben fel­váltva estek a kosarak. A félidő közepétől a DVTK újra növelte előnyét. A ha­zai pálya és a középjátéko­sok eredményessége közötti különbség döntött. Jók: Baumann, Harczos, Gallyas, Kelemen, illetve Sípos, Nagy. Legjobb dobók a DVTK- nál: Gallyas 25, Kelemen 18, Király 15, illetve a MEAFC- nál: Sipos 26, Nagy Béla 19. K. N. MVSC—DASE 52:45 (39:22) Remekül bevált a vasutas fiúk fél zóna — fél ember- íogásos védekezési taktikája, mellyel szemben a debrece­niek sehogy sem találtak el­lenszert. A vendégek közép­játékosainak semlegesítése, s az alapvonalról indított cseles betörések alkalmazása nemcsak a játék irányítását tette lehetővé, hanem 8—10 pontos állandó vezetést is biztosított. Meglepő volt, hogy az alacsonyabb ter­metű hazaiak a palánk alatt is nagy biztonsággal szerez­ték meg a lepattanó labdá­kat, s távolról is kitűnően dobtak. Novotny, majd Justh korai kipontozása ugyan per­cekre zavart okozott a mis­kolciak játékában, azonban a jól alkalmazott cserék kö­vetkeztében újra magukra találtak, s kitűnően időzített dobásokkal sikerült is a mér­kőzést megnyerni. A győze­lem a 2 bajnoki ponton kívül Közíiletek figyelem! A CENTRUM ÁRUHÁZ. átköltözésével feleslegessé vált berendezési tár­gyak, raktári állványok jutányos áron eladásra kerülnek. Érdeklődni személyesen: Miskolc, Széchenyi u. 111, sz. alatt. Távbeszélőn: 16-331-5 szám, 36—37. mellek. a DASE-vel szembeni 3 éves kudarcsorozat végét is jelentette. Kosárdobók: Tisza (14), Magyar (9), Novotny (8), Justh (7), Pázsitka (6), Lantos Kormos, Béres, Mende (2—2). A kitűnő teljesítményt nyújtó együttesből is külön dicséret illeti Novotni, Tisza és Magyar lendületes já­tékát. (monostori) Az NB III. s. fordulójában egy rangadóra is több elmaradt mér­kőzés lejátszására is sor került, a kisorsolt találkozókon kívül. A DASE női csapata Nyíregyházán aratott győzelmével már meg­nyerte a bajnokságot. Így az MVSC két korábbi veresége kö­vetkeztében, annak ellenére sem kerülhet lejjebb, hogy mérkőzé­seit sokkal biztosabban és na­gyobb különbséggel nyeri, mint a debreceni ellenlábas. A női mérkőzések eredményei: Miskolci Postás—DASE 40:68, LMTK—Szerencs 80:19, DEAC— DASE 44:56. MVSC—Miskolci Postás 74:34, DASE—Nyíregyházi Tanárképző 54:29, DEAC—OKSE 40:45. A férfiak eredményei: DEAC— Egri Finommechanika 58:53, LMTK—Miskolci Vörös Meteor 2:0 (a Meteor nem állt Id a mér­kőzésre), Nyíregyházi Sparta­cus—Szerencs 86:47, NagykáUó— LMTK 67:71, DEAC—ÓKSE 54:83, I .MTK—Szerencs 7D :44, Miskolci Vörös Meteor—Nyíregyházi Fel­sőfokú Mezőgazdasági Techni­kum 55:86, Egri Finommechanika —KFSC 40:38, Tiszafüred—Nyír­egyházi Tanárképző 105:111. 1956,10 kilóval, második a DVTK 1772,30 és harmadik az MTK 1557,30 kilós telje­sítménnyel. Örvendetes és biztató a DVTK súlyemelői­nek nagyszerű formája. Még két forduló van hátra az NB I-es csapatbajnokságban, s a nehezebb ellenfelek most következnek. — A következő két for­dulóban mérkőzünk a Tata­bánya, a Szombathely, Oroszlány és a MAFC csa­pataival. Bízom abban, hogy ott is sikerül néhány kima­gasló teljesítményt elérnünk. Ki nem eshetünk, viszont az előbbrelépésre sincs remé­nyünk — mondotta a díjki­osztás utgn Papp Gábor, a diósgyőriek edzője. F. GY. Birkóatás Gonda és Rusznyák első lett Szombaton és vasárnap szünetelt a birkózó csapat- . bajnokság. A lehetőséget megragadva a Csepel SC or­szágos szabadfogású I. osz­tályú versenyt rendezett Bu­dapesten, amelyen csaknem egy év kihagyás után, most már egyéni versenyben is indult a diósgyőri Gonda Viktor. Rusznyák József, aki még ebben az évben Mon­góliába és Törökországba utazik a válogatottal,'1 szin­tén bizonyítani akart. A két birkózó szereplését teljes. si­ker koronázta, hiszen Gonda Viktor a 62 kilogrammos, Rusznyák József pedig a 68 kilogrammos súlycsoportban első helyen végzett. Győzel­meikkel mindenképpen emel­ték a DVTK NB I-es csapa­tának esélyeit a szombaton. Diósgyőrben sorra kerülő első fordulóra, ahol a Hoh- véd Szamuely és a DVSC ellen sorsdöntő mérkőzésekre kerül majd sor. G. J. Góllövőlistái A labdarúgó NB I. 11. íördulo iában 21 gól született. Egyedül a diósgyőri Fekete ért el két gólt. A góllövőlista élcsoportjában le­vő játékosok közül Juhász és Bene eredményesnek bizonyult. Kozma viszont nem talált a há­lóba. A komlói Juhász ismét ve­zet, Bene pedig utolérte Kozmát. a góllövőlista élcsoportja: 10 gólos: Juhász (Komló). 9 gó­los: Bene (U. Dózsa) és Kozma (Bp. Honvéd), 7 gólos: Branikc- vits (Ferencváros), Dunai II. (U. Dózsa). Horváth F. (Salgótarján)^ és Tóth K. (Tatabánya), 6 gólos: Farkas (Vasas). Horváth A. (Diósgyőr) és Máté (Pécs). Röplabda Vasutas bravúr Kaposvárott ■ rflfe DASE—MVSC 3:2 (7, —10, 4, —15, 10) A több mint két órán át tartó mérkőzésen nagy küzdelmet, de kevés szép játékot láttak a szur­kolók, A vast as fiúk a második és negyedik játszmában a me­zőnymunkában felülmúlták ellen­felüket, aránylag jól is ütöttek, s ez eredményezte a kétszeri egyenlítést. A befejező játékrész­ben a válogatott kerettag Dvo- rákot képtelenek voltak „lesán- colni’% s ez okozta a vereségei. Homa és Siklósi játéka érdemel elismerést. MTK—DVTK 3:1 (10, 1, —K, 10) Az NB Il-es női találkozón a diósgyőri lányok nem tudtak já­tékba lendülni. Az MTK köze­pes teljesítménnyel is biztosan szerezte meg a győzelmet. Ami leginkább szembetűnt: a DVTK lányai nem értették meg egy­mást a pályán, sorozatos hibákat vétettek. Hiányzott a csapatból a kollektív játék. Egyedül Borsodi teljesítményét lehet dicsérni. "k Hiába volt minden akarás, az MTK győztesen távozott Diósgyőrből. (DVTK—MTK 1:3.) MVSC—KAPOSVÁRI VASAS IZZÓ 3:1 (10, —14, 4, 13) A bennmaradás szempont­jából sorsdöntő fontosságú mérkőzést vívtak a Vasutas- lányok Kaposvárott. Széllel szemben kezdték a mérkőzést és kitűnően sike­rült ütésekkel, biztos sánco­lással végig vezetve nyerték az első játszmát. Ezután gyengén sikerültek a nyitás- fogadások, a mezőnyben is Papp Lajos világbajnokságot nyert A 40. sportlövő világbaj­nokság küzdelmei során a férfiak nagyöbű sportpuska versenyét bonyolították le. Ebben a versenyszámban vá­ratlan, szép magyar siker született: Papp Lajos a tér­delő testhelyzetben, 384 kö­rös teljesítményével világ- bajnokságot nyert, az össze­tett versenyben pedig az ötödik helyre került. Csa­patban az Egyesült Államok szerezte meg a bajnoki cí­met a Szovjetunió és Cseh­szlovákia előtt. Eddig 42 vi­lágbajnoki cím sorsa dőlt el. A magyar válogatott, a csupán egyéni versenyekben elért három első helyével az éremtáblázat hatodik helyén all, első a Szovjetunió. csökkent a lendületük, a ha­zaiak mégis csak erős bírói segédlettel tudtak egyenlí­teni. A harmadik játszmá­ban ellenállhatatlanul ütöt­tek Ostorháziék és percek alatt újra vezetést szereztek. A befejező játékrészben is jól kezdtek a miskolciak, az­tán a biztos vezetés tuda­tában kissé „kiengedtek”, s ez majdnem megbosszulta magát. Egy téves jegyző- könyvi bejegyzés és két sze­rencsés ejtés következtében 13:13-ra alakult az ered­mény. A hajrában aztán két tiszta ütés „ült” és a Vasút nyerte a fontos találkozót. Ostorházi, Knkucskáné és Kővári játékát külön is ki kell emelni, a kitűnő telje­sítményt nyújtó Vasutas együttesből. OVBSE—MEAIC 8:# (XI, 1», 5) Bajnokcsapatot köszöntöttek a hazai szurkolók és a vendég- egyetemisták Farkaslyukon, s az ÖVBSE kitűnő játékkal hálálta meg a figyelmességet. Átlagon felüli teljesítményt Marczis, Fürjes, illetve Báthory és Gubicza nyújtott. Totóereitmények 1. Bp. Huuv.—FTC 1—1 X 2. Tatabánya—Haladás 2—0 J 3. Dunaújv.—Rába ETO 2—3 2 4. Komló—Salgótarján 2—2 .X 5. Szeged—Pécs U—U X b. MÁV DAC—Kecskemét 3—ü 1 7* Székest. MÁV— Szolnoki MTE 0—Ü X 8. Ikarus—Esztergom 0—1 2 9. Gyula—Cegléd 1—3-> 10. loggia—Bologna 1—1 X 11. Internazior.ale— Cagliari 1—3 o ?2. Juventus—Milan 0—2 2 13. Lanerossi—Torin o 1—1 X 14. Pótmérkőzés: Varese—Roma M—0 X A* alias Mezőgazdasági Gépjavító VaJ- lalat Felsőzsolca, felvételre keres 4—5 éves normásgyakorlattal ren­delkező gépésztechnikust. Fizeté, megállapodás szerint. Jelentkezem a műszaki fejlesztési osztályon. intggatan Garázs a Érdeklődni számon. belvárosban kiadó, a 37-065-ös telefon