Déli Hírlap, 1970. augusztus (2. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-17 / 192. szám

Főváraíi vsidígsk a S^akolczay ern’ákysrsenyen Az előzetes nevezések már sejtették, hogy nem egysze­rű verseny lesz az MVSC tragikusan elhunyt egykori kerékpárosa — Szakolczay Bertalannak — emlékére megrendezett viadal. A szakvezetők nem is csalód­tak, sem az indulók számát, sem a verseny színvonala' illetően. A nevezett versenyzők kö­zül ugyan a Hajdú megyeiek nem érkeztek meg, viszont a fővárosból húsz kerékpáros is rajthoz állt a rangos via­dalon, s velük az indulók létszáma közel 80 főre emel­kedett. A színvonal is várakozáson felüli volt — bár Géra és Négyessy hiányzott —. mert az MVSC-s Marcii és a KS’ versenyzői olyan taktika' érettségről lettek bizonysá­got, amely örömmel töltötte el a szakvezetők szívét. Kü­lönösen a versenykerekes if­júságiak és juniorok futamá­ban volt nagy a „harci kedv”, és ez utóbbit Marczi, a felnőttekétől is jobb időt hajtva nyerte meg! A nyolc kategória versenyéből egyéb­ként az MVSC kerékpárosai ötöt nyertek. Eredmények. Verseny kere­kes felnőttek: í. Király (KVSE), 2. Kovács (MVSC), 3. Váradi (KVSE), Juniorok: 1. Marczi (MVSC), 2. Sóvári (KVSE), 3. Kohári (MVSC). Verseny kerekes ifjúságiak: Kertész, 2. Kiss, 3. Sikló­si (valamennyien a Központi Sportiskola versenyzői). Vas­kerekes ifjúságiak: 1. Csa­tó, 2. Simon, 3. Ottokár (mind az MVSC kerékpáro­sa). Vaskerekes serdülők: 1. Báder. 2. Budaházi. 3. Mádi (mind MVSC). Közhasznú gépkateeória: 7. Bucz, 2. Do­monkos, 3. Farkas (vala­mennyien MVSC). Űttörő I. kategória: 1. Sober (KSI). 2. Csató II. (MVSC), 3. Román (MVSC). Úttörő II. kategó­ria: 1. Singer I., 2. Singer fi., 3. Molnár (mind MVSC). (monostori) Expressz sport A belga Jean Pierre nyer­te a kerékpáros világbajnok­ság 272 kilométeres profi or­szágúti versenyét. A második helyen a dán Mortensen, a harmadikon az olasz Gimon- di végzett a győztessel azo­nos, 6:33.58 órás időered­ménnyel. * Harmadik helyen áll a ma­gyar öttusacsapat. Varsóban Teke Ellenfél nélk nyeri a MÉM T OVIK—Ceglédi Építők 6:2 (2804 — 2632) Az utolsó helyezett ceglé­diek maguk sem remélték, hogy két pontot sikerül sze­rezniük Diósgyőrben. Végül is. még 449 iás viszonylag ,,kis” eredménnyel is pontot tudtak rabolni. A 7:l-es győ­zelemre mindenképpen meg­volt a lehetőség, de egyszer­re két játékos indiszponált versenyzése szerteíoszlatta ezt a reményt. Egyénileg: Kubacsck 487, Zambó 483, Szomorú 482, Kiss 421, CHatz ■**?. Bóta 499. Élesedik a küzdelem a me­gyei I. osztályban is. Örven­detes, hogy mindkét miskol­ci csapat kitűnően szerepel. Vasárnap mindkét együttes hazai pályán játszott, ellen­fél azonban csak a Miskolci Bányásznak jutott. A MÉM­TE ellenfele, az Ózdi Spar­tacus ugyanis — egyelőre is­meretlen okok miatt — nem .jelent meg a pályán a ki tű zott időpon Iban. M. Bányász—Sajókaza 7:1 (2460 — 2264) Biztos pereces! győzelem í A sajókazaiak balszerencséje. I hogy hatodik játékosuk mind­össze egy fával maradt el a második pont megszerzésétől. MÉMTE—Ózdi Sp. 8:0 (2279 — 0) A szabályok által előirt egyórás várakozási idő letel­te után a MÉMTE lejátszotta a mérkőzést. NÉMETH ZOLTÁN * „Most merre menjek ...?'• Dr. Dornvány Mihály, a MEAFC tájékozódási futója a bokrok között, kezében tájolóval keresi a helyes irányt a BEAC nemzetközi tájékozódási futóver­senyén, amelyet a Tapolca környéki hegetekben rendeztek meg. Végül is sikerült „betájolnia” magát és a férfi ti. osz­tály harmadik helyezettjeként ért a célba. „Fáradt öregurak Egerben feiger—Sacket*Jeliérvári MÁV 3*0 (izO) A kezdőrúgás elvégzése után Bircsák .játékvezető megállította a játékot. A sportolók és a nézők néma állással adóztak a fiatalon elhunyt Zilahi Zoltánnak, az Egri Dózsa volt csatára em­lékének. Szombaton réggé gyorsvonat gázolta halálra . téglási vasútállomáson. Kevesen voltak kíváncsiak a mérkőzésre, s bizony, azok jártak jól, akik odahaza ma­Ifik 3 felnőttek között Vasárnap délelőtt mindós sze egy labdarúgó-mérkőzés játszottak Diósgyőrben. En­nek a mérkőzésnek volt a né­zője Fügeczky Róbert elnök is. Nem mintha szokatlan dolog lenne, hogy az elnök megnézi a legkisebbeket is Érdeklődése most mégis több volt a szokásosnál. Egy „új” csapat debütálására volt k; vánesi. Velünk együtt. A nemrégiben lebonyolí­tott vasas ifjúsági torna kel­lemetlen tanulságai késztet­ték arra a DVTK-t, hogy az utánpótlás fő bázisát jelentő ifjúsági csapatot megerősít­se. Erre, mások példáján okulva, az látszott a legjobb megoldásnak, hogy a megyei NB-s tartalékbajnokságban ezentúl nem a III. csapat, hanem az ifi I. játszik. Na­gyobb megterhelés, a nehe­zebb ellenfelek ellen való küzdelem mindenképpen job ban szolgálhatja az ifik fej­lődését, mint az, ami eddig /olt (nem volt megfelelő el­lenfelük, sok kétszámjegyű győzelmet arattak). A bemutatkozás — annak ellenére, hogy Marosvári Emil fiai 3:2-re kikaptak az NB III-as Edelényi Bányász tar­talékcsapatától — sikeresnek mondható. A rutintalanság, s nem kismértékben a balsze­rencseokozta a vereséget. Az ifik ügyesen mozogtak, jól kombináltak, csak a gólhely­zeteik maradtak ki. Különö­sen Marczis, Köteles, Szabó Z., Fekete és Rogosz játéka tetszett az edzőnek, aki na­gyon bizakodó, „öt meccs után nézzen meg bennünket — mondotta —, fog ez még jobban is menni!” Elhisszük, hiszen már az első mérkőzés is bizonyította: jó ötlet ke­rült megvalósításra. A „megszüntetett” DVTK III. játékosai sem kerülnek „talonba”, a csapat valószí­nű a városi bajnokság nívó ját emeli majd. (horvóth) r adtak, vagy inkább a strandra mentek. Gólokban ugyan nem volt hiány, a szurkolók „szájaíze” mégis keserű maradt. Eseménytele­nül múlt el az első negyed­óra. Az egriek rossz felfogás­ban játszottak, nem töreked­tek akciók szervezésére, cél­talanul és unottan rúgták a labdát, „fáradt öregurak” be­nyomását keltették. Később ugyan a közönség sűrű mél­tatlankodására megemberel­ték magukat, s akkor már labdarúgást láthattunk — rö­vid percekre. A fehérváriak keményen és határozottan, de nem min­dig tiszta eszközökkel pró­bálták megakadályozni, hogy a hazaiak kapujuk közelébe jussanak. Egy ízben az egri Szűcsöt durván a földre rán­gatták, amelyet a játékvezető kiállítással torolt meg. Az eset a 16-os sarkánál tör­tént, innen végezték a sza­badrúgást, amelyet mindjárt 11-es büntető is követett, mert az egyik vasutas védő kézzel csapott a labdába. A szekesfehéroariafk kapusa a büntetőt kivédte. Ezután még két ..ordító” helyzete akadt az egrieknek, s csak fél óra múltán, nehezen született meg az első gól. Szünet után, mindjárt az első másodpercekben Bán­kúti fejelt a hálóba. Igen sportszerű jelenetet láthat tunk: Devecseri, a vasutasok kapusa gratulált a gólszerző­nek. Unalmas percek követ­keztek ezután, s csak azon mulathatott a közönség, ho gyám „eteti” az egri védőket Papadimitriusz, ha hozzá ké­nül a labda. A harmadik gól a fehérváriaknak igen szeren­csétlenül esett: egy támadás­nál Devecseri Icifutott kapu­jából és úgy várta a haza- adást védőjétől, aki érthetet­lenül, nagy erővel saját ka­pujába lőtt. A három gól ellenére is, Devecseri volt a mezőny leg­jobbja. Az egriek közül di­csérni senkit nem lehet. PATAKY DEZSŐ A Vasas megnyerte a spanyolországi tornát A Vasas szép sikeréről ér­kezett jelentés Malagából. A nemzetközi labdarúgótorna döntőjében a Vasas 3:2 (0J)) arányban legyőzte Malaga csapatát, s ezzel megnyerte az arany kupát, értéke 250 ezer peseta. A második félidő elején Mészöly öngóljával a spanyo­lok szereztek vezetést, ezt Müller egyenlítette s utána Farkas lőtt gólt. Erre Cabral. szombaton megkezdődött a Barátság-kupa nemzetközi ifjúsági öttusaviadal. A ver­senyen bolgár, csehszlovák, lengyel, magyar és szovjet öttusázók vesznek részt. A lovaglás után a magyar együttes a harmadik helyen áll. * Vereség Lengyelországtól. A szófiai nemzetközi kosár­labda-viadalon a magyar vá­logatott újabb vereséget szen­vedett. Ezúttal a lengyel lá­nyokkal szemben maradtak alul 63:53 (29:23) arányban. * Szentes első lett Wiener Neustadtban. Befejeződtek a nemzetközi ökölvívótorna küzdelmei Wiener Neustadt­ban. Szentes a döntőben is biztos győzelmet aratott, így első lett könnyűsúlyban. Jer- zsabek, Józsi és Juhász a döntőben vereségei szenve­dett, s a második helyen vé­geztek. A Bakony Vegyész nyerte a nemzetközi kézilábdator- nát. Veszprémben vasárnap befejeződött a második nem­zetközi női kézitabdatorna. amelyet a Napló-kupáért ír­tak ki. A legjobbnak a Ba­kony Vegyész együttese bizo­nyult. A döntőben 10:5 (8:3) arányban legyőzték az FTC csapatát. * Olaszország és Magyar- ország jutott tovább a gya­loglók Lugano-kupa elődön­tőjéből. Tegnap Dunaújvá­rosban került sor a Lugano- kupáért kiirt nemzetközi gyaloglóversen y egyik elő­döntőjére. A közép-európai zóna négy csapata — Olasz­ország, Csehszlovákia, Svájc és Magyarország válogatottja — állt rajthoz. Az 50 és a 20 kilométeres versenyszámok összesítése alapján a pont­versenyt Olaszország nyerte 44 ponttal, a 40 pontot elérő magyar együttes előtt. így a két ország válogatottja jutott tovább. Barta győzött az EB-n Az ifjúsági sportlövő Euró- pa-bajnokságon a standarc pisztolyszámban a csehszlo­vák Barta győzött 583 körrel. A magyar Pataki 576 körre] holtversenyben a negyedik helyen végzett a szovjet De- niszjukkal és Rodinnel. A csapatversenyt Csehszlovákia nyerte, Magyarország az ötö­dik lett. a Malaga közópesatára a 90 perc letelte előtt válaszolt. A 30 perces hosszabbításban Farkas nagy lövésével a Va­sas megszerezte a győzel­met s így a torna elsőségét ezúttal is igazi kupacsa­patnak bizonyulva. A harmadik helyen a Real Madrid végzett, 4:2-re le­győzve a Zágrábi Dinamó csapatát. Nem edző! - Menedzser! Ernst Ocwirk hiyatalosar nem működhet edzői minő­ségben az 1. FC Köln csapa tánál, mivel a nyugatnéme labdarúgó szövetségtől errt nincs engedélye. A kölni együttes vezetésé ge azonban megoldotta * gordiusi csomót: a volt nagy szerű osztrák játékost, ak tréneri minőségben már Olaszországban és Ausztria ban is tevékenykedett, me nedzsernek szerződtette, fi szövetség]!ak pedig bejelen tette: — edzőnk. Rolf He rings diplomás tréneri (He rings korábban gerelyvetés ben volt nyugatnémet baj nők és rekorder.) 1. Komló—Ü. Dózsa o:b 2. Salgótarján—Dunai« v. 3 ;l 3. Videoton—MTK l :l 4. Haladás—Diósgyőr 3:2 5. Rába ETO—Szeged 2:0 t>. Oroszlány—Egyetértés 1:2 7. Debr. VSC-MÁV DAC 1:2 8. Leninváros—Nagybátony 11:2 6. Kisterenye—K.-barcika 6:0 10. MVSC—Nyíregyháza 3:0 11. Cehei SC—Ceglédi VSE 1:2 12. Vecsés—Középületép. 0:2 13. Ajka—Bauxitbányász 4:1 Pótmérkőzések Y4. B. VTC—Máza-Szá&zv. toü T5. Z.-éger szegi D.—S avarja Olcsóbb lett 3 TOMI f „Kiváló áru ” minősítésű TOMI mosószerek változatlan minőségben, de olcsóbban kaphatók TOMI PRÍMA NAGY DOBOZ 16,70 TOMI PRÍMA KIS DOBOZ 6,50 TOMI EXTRA NAGY DOBOZ 11,70 TOMI EXTRA KIS DOBOZ 6,90 TOMI SUPER NAGY DOBOZ 9,50 TOMI SUPER KIS DOBOZ 5,90 TOMI AUTOMAT 9;90 BIO TOMI 9f90 VÁSÁROLJA BIZALOMMAL!