Déli Hírlap, 1970. április (2. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-06 / 79. szám

Asztalitenisz Debrecen, Kazincbarcika, Budapest Molnár Anna nyerte a Húszak versenyét Ismét öngól volt a divat Vereség az első félidőben MTK-DVTK 3:1 Í3:0) ♦ A peches „ikrek”. Mindketten szélsőhátvédek. Mindketten jól játszottak azon a bizonyos mérkőzésen. Mindketten ön­gólt lőttek! Nagyon szeretnénk, hti a Sáfrány—Kovács iker­pár nem gyarapodnék! Nagy dolog a hármas vagy négyes iker, de köszönjük, nem kérünk belőle! Fociban nem! (Jármay György rajza) Szombaton és vasárnap Debrecenben rendezték a ha­gyományos Tisztántúl baj­nokságot. 15 egyesület, több mint 100 versenyzője színvo­nalas mérkőzéseken döntötte el a bajnoki címeket. Az NB I-es csapatbajnokság rajtja előtt egy héttel megrendezett versenyen több kellemetlen meglepetés született. Tálas és Madarász (mindkettő MÉM- TE) NB Il-es ellenfelektől szenvedtek vereséget, Brillát (MÉMTE) pedig megyei I. osztályban szereplő játékos ütötte el a továbbjutástól. A megrendezett 5 versenyszám­ból hármat a MÉMTE ver­senyzői nyertek és kettő ju­tott a Szegedi Kender csapa­tának Bénák jóvoltából. Eredmények, Ifi egyéni: 1. Be­lize (Szeged), 2. Dubéczi (MÉM­TE), 3. Engi (MÉMTE) és Gara (DVSC). Női egyéni: 1. Molnár, 2. Kozma. 3. Liptai (valameny- nyien a MÉMTE versenyzői) és Hartyányi (Karcag). Férfi páros: 1. Bénák—Halasi (Szeged), 2. Ma­darász—Engi (MÉMTE), 3. Tálas —Egervári (MÉMTE) és Nagy L.—Nagy Z. (Szeged). Női páros: 1. Brilla—Kozma (MEMTE), 2. Földi—Liptai (MÉMTE), 3. Har­tyányi—Könytl (Karcag). Vegyes páros: 1. Dubéczi—Brilla, 2. Engi —Molnár. 3. Tálas—Földi és Eger­vári—Kozma (valamennyien a MÉMTE versenyzői). * Népes mezőnyök részvéte­lével szombaton rendezte a KVSE asztalitenisz szakosz­tálya a hagyományos felsza­badulási emlékversenyt. A jól sikerült versenyen a vá­rakozásnak megfelelő ered­mények születtek, talán csak Tósa (MÉMTE) veresége szá­mít meglepetésnek az ifjú­sági fiú egyesben. Az ifjúsági versenyt Fischer (DVTK) Népkeri, 1000 néző. Ve­zette: Dezső. MVSC: Vadas — Krom- paszky, Takács, Hernádi, Mezei, Szendrei, Buczkó (Tóth), Jónás, Molnár, Kiss. István. Jó labdarúgó időben, de igen egyenetlen talajon ke­rült sor a mérkőzésre. A gö­röngyös talaj már eleve lehe­tetlenné tette, hogy jó játék alakuljon ki, persze ebben a játékosok is ludasok voltak, mert nem erőltették a földön való játékot. Már a mérkőzés elején ki­tűnt, hogy az MVSC a táma­dásokra fogja fektetni a fő­súlyt. Ennek érdekében a csapat összeállítása is lénye­gesen megváltozott. Szent­marjai több helyen változta­tott a múlt vasárnapi csapa­ton. — Sikerrel. A szerencsé­vel sem álltak hadilábon a zöld-fehérek, hiszen három gólt rúgtak, de kettőt nem akcióból. Már a negyedik percben megszületett az MVSC vezető gólja, az Ikarus jóvoltából, hiszen Hoffmann 11. saját kapujának a jobb sarkába küldte a labdát. (Nagy ér­deme van a gólban Jónás­nak, aki erősen zavarta a hátvédet.) A gól után az MVSC továbbra is támadó szellemben játszott, s a 14. Totóeredmények I. Vasas—U. Dózsa 1 :J 2 Z. FTC—Bp. Honvéd 1:0 1 3. Salgótarján—Csepel 0:1 2 4. Haladás—Pécs 3:1 1 5. Komló—Videoton 3:0 1 ti. G.-MAVÁG—Egyetértés 1:0 1 7. Szív. MÁV—Oroszlány 1:3 2 8. Várpalota—ZTE 0:3 2 9. Fősped—Bp. Spartacus 2:1 1 10. Bari—Internazionale 0:1 2 II. Lanerossi—Sampdoria 2:1 1 12. Roma—Fiorentina 0:1 2 13. Napoli—Bologna 0:0 x Pótmérkőzések: 14. Vasas Izzó—Nyíregyh. 1:1 x 15. Volán—Kazincbarcika 1 ró 1 y megérdemelten nyerte. Több tehetséges serdülő korú ver­senyzőt láthattunk, közülük is kiemelkedett Bodó és Berta (MÉMTE) bátor, tá­madó játéka. * Eredmények: női egyéni: i. Tatár, 2. Gál, 3. Gábor és Újvári (valamennyien a B. Volán ver­senyzői). Férfi egyéni: i. Szabó, 2. Ignácz (mindkettő DVTK), 3. Tósa (MÉMTE) és Fülöp (DVTK). Férfi páros: 1. Szabó—Tósa (DVTK. MÉMTE), 2. Ignácz—Fű­lő p (DVTK), 3. Végső—Kovács (KVSE) és Tr^styónszky—Majo­ros (B. Volán). Vegyes páros: 1. Szabó—Tatár (DVTK, B. Volán). A hűvös, szeles idővel csupán az MVSC 27 kerékpárosa dacolt a szikszói országúton a jubi­leumi emlékverseny keretében. Ugyanis a KVSE versenyzői in­kább Debrecenbe utaztak egy hasonló jelentőségű viadalra, • s csupán 2 kerékpárosuk .ftévedi" a miskolci rajthoz, a versenyt viszont ezek is feladták. A legnagyobb várakozás a Géra—Négyes! párharcot előzte meg. Előbbi a Béke- versenyre, utóbbi a párizsi FSGT viadalára készül, a szakemberek kíváncsiak vol­tak tehát a két versenyző formájára. A 80 km-es távon ezúttal Géra bizonyult jobb­nak, aki alaposan, visszavá­gott legutóbbi vereségéért klubtársának. A versenyke­rekes ifjúságiak kocogós fu­tama után a vaskerekes ifjú­percben újabb gólt lőtt. Egy ártatlannak látszó labdába kézzel beleütött egy Ikarus- védő, és a játékvezető 11-est ítélt A vendégek tiltakoztak, de a játékvezető hajthatatlan maradt. (Szerintünk sem volt szándékosság a kezezésben.) A büntetőnek Krompaszky futott neki, erős lövését No­vak először Kiss T., majd Krompaszky elé ütötte, s ő másodszorra már nem hibá­zott. 2:0. Szünet után némileg javult a játék színvonala, de a kö­zepes nívót így sem érte el. Kétségtelen, hogy a lelkesebb MVSC továbbra is uralta a a mezőnyt. „Hamut hintek a fejemre! Szánom-bánom bűnömet!” Hoffman II., az Ikarus hát­védje ilyen monológot mond­hatott volna ebben a testtar­tásban, miután az MVSC el­len elvesztett, 3:0-ás mérkő­zésen saját hálójába „segí­tette” a labdát! Vagy talán a csípőre tett kézzel közeledő, volt MVSC-kapus, Novák „megtorlását” várja? (Szabó István felvétele) 2. Ignécz—staroveczky (DVTK. B. Volán), 3. Trestyánszky—Gá­bor (B. Volán) és Erdélyt I.—Üj- vári (B. Volán). Ifjúsági fiú egyéni: 1. Fischer (DVTK). 2. Tósa (MÉMTE). 3. Trestyánszky (B. Volán) és Kovács (MÉMTE). * Budapesten rendezték csü­törtökön és pénteken az ifjú­sági leány Húszak bajnoksá­gát. A versenyen részt vett Molnár (MÉMTE) és egy ve­reséggel, jobb játszmaarány- nyal megnyerte az 1970. évi országos Húszak bajnokságát Csik (Szombathely) és Ku- chár (Statisztika) előtt. sági Vadászi pompás ver­senyzésének örültek még a szakemberek, aki szorgalmá­val egyre jobban igazolja az előlegezett bizalmat. A díjkiosztásra csupa MVSC-kerékpáros sorakozott fel, mintegy jelezve azt. hogy a megyében jelenleg — saj­nos — ez az egy számottevő szakosztály működik. Versenykerekes felnőttek: 1. Géra. 2. Négycsl. Ifjúságiak: 1. Hubai, 2. Marcsi, 3. Szilágyi. Ju­niorok: 1. Kovács. 2. Kohári. Vaskerckes ifjúságiak: 1. Va­dászi, 2. Bader, 3. Sándor. Ser- _. dűlök: 1. Kiss, 2. Ottokár, 2. Esz- lári. Közhasznú gépkategória: 1. Sánta, 2. Bártfai, 3. Gárdy. Út­törők: 1. Roman, 2. Tóth. Sol­tész. A versenyzők valameny- nyien az MVSC egyesületéhez tartoznak. — Mo. — A második félidő 29. per­ceben esett a mérkőzés 3. gólja. Kiss Tibor 3—4 védőt kicselezve, már-már kisod­ródva, nehéz szögből a kapu bal sarkába lőtt (szép egyéni teljesítmény volt). A mérkőzés utolsó percei­ben még fel-felvillant az MVSC nagyobb tudása, de ez további gólokban nem jutott kifejezésre. Átlagon felül Ta­kács, Szendrei, Jónás és Kiss T. játszott. — Kedves színfoltja fel­szabadulásunk ünnepének a hagyományos váltófutás — hangsúlyozta Tok Miklós, a városi tanács vb-elnökhe- lyettese beszédében. S az el­hangzott szavak tükrözik a valóságot. A szeszélyes időjárás elle­nére is kettős embersorfal szorongott a váltófutás útvo­nalának két oldalán már jó­val a verseny indítása előtt. Az úttesten pedig a jármű­vek helyét ezúttal a szivár­vány minden színében tar- kálló sportmezes fiatalok foglalták el. A célban is nagy volt az izgalom a zsűri tábo­rában. Hogyan sikerül a nagy verseny? Hiszen a legidősebb versenybíró sem emlékezett arra, hogy a váltófutások 20 éves történetében ilyen csú­szós, nyálkás útvonal volt-e egyáltalában, de hogy 60 együttes még nem jelent meg a rajtnál; az biztos! A hősi emlékmű megko­szorúzása után a győztesek boldog örömmel szorongat­ták a serlegeket, s a helye­zettek is elégedettek voltak, mert a kitűnően sikerült Meglehetősen vegyes érzel­mekkel ültünk fel az MTK- pálya lelátójára Hőrich Tibor szakosztályvezetővel és Svid- ró János intézővel. A mérkő­zés előtt az öltöző folyosóján összetalálkoztunk Bukovi Mártonnal, aki így szólt a diósgyőriek szakosztályveze­tőjéhez: — Az az érzésem, hogy nem lesz sok oka a mérge­Az első percekben még re­ménykedtünk ... Gass a 3. percben ügyesen tisztára ját­szotta magát, s a 16-os sarká­ról élesen a kapu elé lőtte a labdát. Az MTK védői nehe­verseny méltó demonstrá- ciójá volt a 25 éves jubi­leumnak. Általános iskolás leányok (H csapat): l. 3. sz. Dayka utcai ált. iskola, 2. 37. sz. ált. iskola, 3. 30. sz. ált. iskola. Általános isko­lás fiúk (21 csapat): 1. 4. sz. Szabó Lajos utcai ált. iskola, 2. Teke DVTK—Kecskeméti Petőfi 7 :l (2858:2585). Idei legjobb játékuk­kal rukkoltak ki a diósgyőriek, s még ilyen arányban is teljes mértékben rászolgáltak a győ­zelemre. Egyénileg: Glatz 494. Bényei 453, Kubacsek 477, Bóta 456, Kiss 473, Hanzók 505. M. Bányász—MÉMTE 7:1 (2518: 2328). A megyei I. osztály „rangadóján" meglepően nagy­arányú — de teljesen megérde­melt — pereces! győzelem szü­letett. A bányászcsapat minden egyes játékosa átlagon felüli teljesítményt nyújtott, a MÉMTE- versenyzők közül csupán a pon­tot szerző Szecsödl János 424 fás eredményé mondható jónak. Ezzel a győzelemmel az M. Bá­nyász átvette a vezetést a baj­nokságban. Az NB I. legutóbbi fordulójá­ban — pénteken —, az Ózd 6:2- re győzött az SZVSE ellen. Németh Zoltán lődésre. Nyerni fogunk... Most nagyon jó az MTK. Tátrai mester, s természe­tesen a játékosok is pont­szerzésben reménykedtek. A taktikai utasításban a gólve­szélyes Szuromi „kikapcsolá­sát" kérte az edző és gyors lámadásindításokat, bátor kapura lövéseket. A két együttes a következő össze­állításban futott ki a pá­lyára: zen mentettel: szögletre. Egy perccel később Horváth lö­vését védte Hajdú. Ezután az MTK átvette a játék irá­nyítását, s egyre inkább kez­dett beválni Bukovi jóslata. 3U. sz. ált. iskxüa, 3. 12. sz. ált. iskola. Középiskolás leányok (10 csapat): 1. Herman G.. 2. Földes G.. 3. Zrínyi G. Középiskolás fiúk (12 csapat): 1. Kohóipari T., 2. Földes G., 3. Villamosipari T. Nők: 1. DVTK. Férfiak: l. MEAFC, 2. DVTK. Kosárlabda Húsvét és április 4-e közötti időben sűrített fordulót játszot­tak az NB IH-as csapatok. A le­játszott mérkőzések meglepetést nem hoztak. A várt papírforma szerint alakultak az eredmények. Eredmények, férficsoport: Nyír- ' egyházi Mezőgazdasági Tech­nikum—Ózdi Kohász 62:50 (32:34), Égre—Szerencsi Kinizsi 59:63 (30:25), DEAC—Nagykálló 85:59 (38:22). Nyíregyházi Spartacus— Tiszafüred 91:58 (43:25), Ózdi Kohász—Miskolci Vörös Meteor 66:44 (31:21), Kazincbarcika Fel­sőfokú Technikum—Nagykálló 66:71 (39:29), Szerencsi Kinizsi— Tiszaszederkényi MTK 69:83 (27:40), BEAC—Nyíregyházi Spar­tacus 49:71 (29:19), Eger—Tisza­füred 73:64 (35:21). Női csoport: Miskolci Postás- Miskolci Egyetem 28:30 (7:9), MVSC—Szerencsi Kinizsi 53:22 (23:13), Ózdi Kohász—Miskolci Postás 47:51 (15:24), Szerencsi Kinizsi—Tiszaszederkényi MTK 45^9 (23:32). Hallatlanul gyors szélsőikkel szinte percenként Veréb ka­puja elölt voltak. Beszorult a DVTK, a két középpályás is hátra ment a védelmet segí­teni. A ti.'percben Veréb bravú­rosan védte Sárközi bal felső sarokba tartó lövését, majd Szuromi elől hárított merész, belevetődésse). A 10. percben Horváth. — Cass — Udvarev volt a labda útja. azonban a jobbszélső gyenge lövését Hajdú könnyedén védte. A szórványos diósgyőri táma­dások nem jelentettek ve­szélyt az MTK kapujára. A csatárok sokat körülményes- kedtek, s különösen lassúnak tűntek a hazaiak gyors játé­kosai mellett. Az első gól nem sokáig vá­ratott magára. A 15. percben egy sza­badrúgás után Sárközi üresen kapta a 16-os sar­kánál a labdát, s várat­lan nagy erejű lövést küldött a kapura. Veréb már csak nézni tudta, nem volt ideje közbelépni. (A focit gólra iátssszák, vi­szont ehhez kapura is kell lőni. Az első diósgyőri lövést csak 20 perc múlva követte a másik.) Becsei a 3«. percben meg­sérült. s Kottán állt a helyé­re, aki 4 perc múlva remek góllal mutatkozott be. Jobb oldali szögletnigás után. Sáfrány vetődve fejeik- ki a labdát, a befutó Kottán magasra felugor­va, a kapura fejelt. Ve­réb csak beljebb segíteni tudta a labdát. A félidő befejezése előtt 2 perccel következett a 3. gól, amelyre senki sem számított. Szuromi az alapvonaltól belőtte a labdát. Sáfrány olyan szerencsétlenül nyúlt a lövésbe, hogy lá­báról a vetődő Veréb mellett a hálóba pattant a labda. A második félidőben Sáf­rány és Hajdú helyett Föl­dest és Fekete kapott helyet a csapatban. Lényegesen megváltozott a játék képe. Elmúlt az első félidei kapko­dás, szervezettebbé vált a DVTK védelme. Az 50. perc­ben Horváth 20 méteres sza­badrúgását védte Hajdú. majd Gass két lövése jelen­tett veszélyt az MTK kapu­jára. * Verébnek sok dolga akadt, mert a hazai csatárok veszé­lyesen és minden helyzetből kapura lőttek. Az 56. percben Hajas az utolsó pillanatban mentett szögletre. Földesi. majd Fzkete sikertelenül próbálkoz >tt bevenni az MTK kapuját. A fővárosi együttes mezőnyí'ilényben volt. de a DVTK védelme biztosan áll­ta a támadásokat. Többnyire a két 16-os között pattogott a labda, csupán a távoli lövé­sek okoztak némi izgalmat. A 80. percben Gass—Fe­kete összjáték után Horváth- hoz pattant a 'íabda A csa­tár nagy erejű kapáslövése a felső lécen csattant. Meg­élénkültek a DVTK támadá­sai, az eredmény viszont el­maradt. Az utolsó percben IJdva- rev több védőt is kicse­lezett, Feketéhez jáf- szott. aki 3 méterről megszerezte a diósgyő­riek becsiileígólját. A mérkőzést végignézte Machos Ferenc, a magyar if­júsági válogatott edzője is. — Véleményem szerint jó mérkőzés volt. Az MTK na­gyon szépen és ötletesen ját­szott, azt hiszem ettől a csa­pattól nem szégyen kikapni. Elsősorban az ifjúsági válo­gatott játékosaimat figyel­tem meg. s nagyon elégedett vagyok Földesi és Gass játé­kával. Könnyű győzelem MVSC—IKARUS 3:0 (2:0) D. Z. Géra visszavágóit htsiitus „háziverseny” az országúton KOVÁCS ISTVÁN 60 csapat a Kettős jubileum a felszabadulási váltón — Monostori — MTK: Hajdú — Török, Oláh, Készéi, Strasszer, Cselényi. ‘Oborzil, Sárközi, Szuromi, Becsei, Kunszt. Edző: Pallcskó Tibor. DVTK: Veréb — Kovács, Kolláth, Salamon, Sáfrány, Mathesz, Hajas, Udvarev, Horváth, Gass, Hajdú. Edző: Tátrai Sándor. FELFÖLDI GYÖRGY