Békés Megyei Hírlap, 2007. november (62. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-05 / 257. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2007. NOVEMBER 5., HÉTFŐ 10 A TISZÁNTÚLON A LEGNAGYOBB Mesterlövészek a megye egyben A megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 12 gólos (azaz csapa­tának 12 labdánál jár): Ács (Me­zőhegyes). 11 gólos: Burkus (Szabadkígyós), Boér (Kondo­ros). 10 gólos: Tamási (Sarkad- keresztúr). 9 gólos: Janis (Kon­doros), Fehérvári (Frühwald-Ja- mina). 8 gólos: Toldi (Gyoma- endrődi FC), Barcsay (Méhke­rék). 7 gólos: Elek T. (Füzes­gyarmat). 6 gólos: Kajtár (Szarvas), Zsóri (Battonya), Gál (Mezőhegyes), Árgyelán (Bé­kés), Göblyös (Frühwald- Jamina). 5 gólos: Tóth L. (Füzesgyarmat), Horváth (Bé­kés), Lövei (Rákóczi Vasas- OMTK), Werle (Battonya). ■ Az állás: 1. S.-keresztúr 9 2 2 32- 9 29 2. Sz.-kfgyós 9 2 2 27- 8 29 3. Méhkerék 9 2 2 25-12 29 4. Battonya 7 3 3 22-16 24 5. Kondoros 7 1 5 34-28 22 6. Rákóczi 6 3 4 25-19 21 7. Jamina 6 1 6 27-28 19 8, Szeghalom 6 1 6 20-25 19 9. Kaszaper 5 3 5 17-14 18 10. Mezőhegyes5 3 5 31-30 18 11. Gy.-endrőd 5 1 7 25-27 16 12. Bszt.-andrás5 1 7 14-24 16 13.Békés 3 3 7 21-32 12 14. Szarvas 3 2 8 13-20 11 15. F.-gyarmat 2 2 9 22-39 8 16. Mezőberény 2­11 11-35 6 Következik. November 10., szombat: Bat- tonya-Gyomaendrőd, Rákóczi-Vasas- Szabadkígyós, Békés-Mezőberény, Szeg- halom-Békésszentandrás, Szarvas-Me­zőhegyes, Fiizesgyarmat-Kaszaper, Sar- kadkeresztúr-Kondoros. November 11., vasárnap: Méhkerék—Jamina, mind 13.30. ■ Ifjúságiak Jaminá-Füzesgyarmat 10-1, Szabadkígyós-Békés 3-1, Battonya-Rákóczi Vasas 3—1, Mezőhegyes—Méhkerék 3—3, Békésszentandrás— Szarvas 0-3, Mezőberény- Szeghalom 1-3, Gyomaend- röd-Kondoros 4-2, Kasza- perSarkadkeresztúr 0-2. Vízilabda-eredmény Gyoman labdarúgás A dobogósok nem hibáztak és meglógtak a mezőnytől Egy jaminai szabadrúgás. A házigazdák könnyű győzelmet arattak az alsóházi Füzesgyarmat ellen, a 4—1-es eredmény önmagáért beszél. FRÜHWALD-JAMINA— FÜZESGYARMAT 4-1 (2-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság. Békéscsaba, 200 né­ző. V.: László. Frühwald-Jamina: Stumpf - Szabó T., Kolarovszki, Balogh J., Hrabovszki, Gyeraj, Lábos (Fehérvári), Nagy M. (Lengyel), Pájer, Zsilák (Kollár), Göblyös. Edző: Pásztor József. Füzesgyarmat: Dávid - Mészá­ros, Varga, Ulrich (Szekeres), Farkas, Szepesi, Fekete, Hercz (Tóth K.), Takács, Boros, Elek. Játékosedző: Boros Tibor. Kiál­lítva: Stumpf (utolsó emberként a 16-oson kívül kézzel ért a lab­dához) a 45. percben. G.: Nagy M. az 5., a 15., Balogh J. az 58., Fehérvári a 80., ill. Kolarovszki (öngól) a 25. percben. Jó: Nagy M., Balogh L, Szabó T., Göblyös, ill. Varga, Ulrich. Pásztor József: — Egy könnyű mérkőzést tettünk nehézzé, de tíz emberrel is megérdemelten gyűjtöttük be a pontokat. Boros Tibor: — Elismerésem minden serdülő, ifjúsági és felnőtt korú játékosomnak, hogy az első csa­pat rendelkezésére állt. EgyeÜen posztot nem tudtunk megtölteni tartalommal, és ezt a jobb erők­ből álló hazai csapat könyörtele­nül kihasználta. Ebben a formá­ban kihoztuk magunkból a ma­ximumot. ■ Szabó Zoltán SZABADKÍGYÓS-BÉKÉS 4-0 (2-0) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Medovarszki. Szabadkígyós: Sódar — Kindel, Bozsó Z., Bánfi A., Bérezi, Tóth Z. (Boruzs), To- bai (Ekker G.), Btykus, Szabó Z., Süli (Holecska), Piti. Edző: Ekker Attila. Békés: Hegyes - Kerepeczki (Brád), Minya, Ta­kács (Szabó S.), Vadas, Czina- nó, Polczer, Gera (Rónai), Kiss Z., Mracskó, Jánosi. Játékosed­ző: Mracskó Mihály. G.: Burkus a 16., az 56., Bérezi a 27., a 74. percben. Jó: Bérezi, Kindel, Só­dar, Süli, ill. Polczer. Ekker Attila: — Megnyugtató előnyünk birtokában pontatlan­ná vált a támadó játékunk, de a védelmünk ismételten helytállt. Mracskó Mihály: - Sajnos négy- nullnál jutott eszünkbe, hogy vol­na keresnivalónk. ■ Tóth Lajos BATTONYA-RÁKÓCZI VASAS 0-0 Battonya, 300 néző. V: Be- nyovszki Z. Battonya: Schvarcz - Szabó R. (Számfira), Roczkó, Géczi, Serban, Karászi, Bozsár (Putnoki), Baukó (Lovász), Ko­vács P., Werle, Zsóri. Edző: Ju­hász Zoltán. Rákóczi Vasas: Ök­rös — Debreczeni, Nagy D. (Gulácsi), Papp L., Lovas, Vin- cze, Boros, Lövei, Pásztor, Ele­kes, Szántó. Edző: Kvasznovsz- ky József. Jó: Roczkó, Serban, Karászi, Kovács R, ill. Ökrös, Debreczeni, Lövei, Pásztor. Juhász Zoltán: - Nem feküdt az ellenfél agresszív és alatto­mos játéka, de ennek ellenére gólokkal kellett volna nyer­nünk. Kvasznovszky József: — Idegenben utoljára augusztus­ban rúgtunk gólt, márpedig e nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Két pontot hagytunk Battonyán. ■ Lukács István MEZŐHEGYES-MÉHKERÉK 1-4 (0-2) Mezőhegyes, 250 néző. V.: György. Mezőhegyes: Kerekes - Lovász, Pataki, Borbély (Pet- róczki), Kovács R., Gál, Varga, Zsoldi, Stanciu (Szeder), Szabó Á. (Martonosi), Ács. Edző: Má­kos Árpád. Méhkerék: Patka — Semjéni (Karakas), Balogh Zs., Berényi, Huszár, Rúzsa J., Bondár, Barcsay, Gajdács, Csúz (Rúzsa L.), Csotye (Lukucz). Edző: Bíró Róbert. Kiállítva: Varga (reklamálásért) a 31. percben. G.: Ács (11-esből) a 89., ill. Semjéni a 3., a 27., Kara­kas a 80., Balogh Zs. a 91. perc­ben. Jó: Pataki, Zsoldi, ill. Rúzsa J., Gajdács, Huszár, Semjéni. Mákos Árpád: — Megérde­melt vendégsiker. Bíró Róbert: — A kiállításig is jobbak vol­tunk, utána kissé könnyelműen játszottunk. ■ Perlaki János BÉKÉSSZENTANDRÁS-SZARVAS 0-1 (0-0) Békésszentandrás, 600 néző. V.: Szeles. Békésszentandrás: Kondacs - Gugolya, Darida, Pety- kó, Csipái, Kiss L, Cziglédszkl, Sinka, Bakró, Virág, Kiss T. (Nyemcsok). Edző: Varga László. Szarvas: Demjén — Stanley, Ró- nyai, Kiss M., Kiszel, Klimaj, Kaj­tár (Zahorecz), Csellár (Fekécs), Darida (Kugyela), Benczúr, Pá- kozdi. Edző: Somogyi János. Kiál­lítva: Benczúr (második sárga lap után) a 82. percben. G.: Darida a 78. percben. Jó: Kondacs, Darida, Petykó, Bakró, ill. Stanley, Kiss M., Klimaj, Csellár. Varga László: - A túlzott aka­rás bénítólag hatott, a vendégek megérdemelten nyertek. Somo­gyi János: - Odaadó játékunk 3 pontot eredményezett. ■ V. L. MEZŐBERÉNY-SZEGHALOM 1-5 (0-4) Mezőberény, 65 néző. V: Csa­tári. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss Z. (Pojendán), Csók (Lestyán), Lakatos, Wag­ner, Győri, Szűcs Zs., Laudisz, Szűcs J. (Gál), Pántya. Edző: Borgula János. Szeghalom: Ko­máromi - Nagy K., Simon (Ta­kács), Sáfián Zs., Tatár, Zsom­bok K., Hajdú (Szabó), Zsom- bok J. (Lele), Vámosi, Sáfián J., Bihari. Edző: ifj. Zsombok Já­nos. Kiállítva: Pántya (második sárga lap után) a 75. percben. G.: Lakatos a 85., ill. Zsombok K. a 3., Zsombok J. a 18., Hajdú a 28., Nagy K. a 37., Vámos a 65. percben. Jó: Győri, Kiss Z., Gál, ill. Sáfián Z., Zsombok J., Si­mon, Tatár, Zsombok K. Borgula János: - Hetek óta már lélekben sem tudjuk felven­ni a versenyt. Felháborító az, hogy a mérkőzés végén nem tudtunk elegendő meleg vizet biztosítani. Ifj. Zsombok János: — Ez a mérkőzés már az első per­cekben eldőlt. Kicsit sajnálom, hogy a második félidőt elszóra- koztuk. Annak örülök, hogy mindenkinek tudtam játéklehe­tőséget adni. ■ Gurmai Sándor GYOMAENDRŐDI FC-KONDOROS 4-6 (2-2) Gyomaendrőd, 280 néző. V: Sárközi. Gyomaendrőd: Szabó Z. — Csikós, Gál Z., Horváth (Bo- dzás), Bokor (Gál E), Bukva, Farkasinszki (Szegedi), Ada- mecz, Toldi, Kovács Gy., Béla. Edző: Szegedi Ferenc. Kondoros: Kovács A. — Boér (Omiljak), Rómer (Kerekes), Sárosi, Somo­gyi, Mitykó, Szűcs, Medvegy (Fhisztai), Janis, Baki, Hanyecz. Edző: Hanyecz István. Kiállítva: Csikós (második sárga lap után) a 85. percben. G.: Kovács Gy. a 36., Csikós a 45., Toldi a 48., Béla a 72., ill. Janis (11-esből) a 25., Boér a 28., a 67., Hanyecz a 62., Baki a 76., Szűcs a 90. percben. Jó: Bela, Adamecz, ill. Szűcs, Boér, Somogyi, Janis, Hanyecz. Szegedi Ferenc: - Hazai pá­lyán nem lehet hat gólt kapni, ezek után levonom a konzekven­ciát, és felajánlom a lemondáso­mat. Hanyecz István: — Nem gondoltam, hogy a győzelemhez hat rúgott gól is majdnem kevés lesz. ■ Szabados Ferenc KASZAPER-SARKADKERESZTÚR 0-1 (0-0) Kaszaper, 200 néző. V: Meder varszki 1. Kaszaper: Jambrik - Pécsik, Bíró, Csenki, Szanda, Evanics, Tasi, Kánya, Szabó G. (Kun), Bakos, Péli. Edző: Ölei De­zső. Sarkadkeresztúr: Farkas — Benyovszki (Erdei), Démusz, Edu, Bányai P., Németh, Tamási, Kovács Gy. (Szabó M.), Deák, Petruzsán (Gombkötő), Zsoldos. Edző: Cserháti István. G.: Deák a 74. percben. Jő: Bíró, Szanda, Csenki, Péli, ill. Farkas, Démusz, Deák, Tamási, Zsoldos, Edu. Ölei Dezső: - Mindkét olda­lon adódtak lehetőségek, de egy jól eltalált lövés eldöntötte a há­rom pont sorsát. Döntetlent ér­demeltünk volna. Cserháti Ist­ván: — Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A sors óriási aka­ratunkat azzal díjazta, hogy egy jól eltalált szabadrúgás után a csatából mi jöttünk ki győzte­sen. ■ Sajtos Tibor Sereghajtó nyeretlenek döntetlenje vízilabda Igazságos eredmény született az Árpád fürdő vízében Értékelés és tervezés a junior Eb-n járt atlétáknál TVSK BÉKÉSCSABA-EGRI VÍZMŰ 11-11 (3-4, 3-2, 2-2, 3-3) OB I B-s férfi vízilabda-mérkő­zés, Békéscsaba. V.: Pásztor, László. Békéscsaba: DR. MÁTÉ - LUKÁCSI, SZILÁGYI 3 (2), dr. Szlávik, Nagy S. 1, DÁVID 2, La­torcai 1, Dányi, Mucsi, BORSOS 2, Dobra 2, Várhegyi (kapus). Edző: Szilágyi József. Az ellenfél dobói: Novák, Alibán 3-3, Köbö­löcs 2, Csáld, Wolf, Búza 1-1. Gól emberelőnyből: 15/2, ill. 7/3. Ötméteresek: 2/2, ill. 1/1. Kipontozódott: Novák a 25., Szabolcsi a 27. percben. A bajnokság sereghajtói, az ed­dig pont nélküli két csapat ke­rült össze az Árpád fürdő víizé­ben szombaton. (A korábban a Tipo VSE ki nem állása miatt a csabaiaknak megítélt két pon­tot a versenybizottság fölülbí­rálta és elrendelte, hogy pótol­ják a mérkőzést, amelyet a két együttes november 25-én 11 órakor játssza le az Árpád für­dőben.) Nos, ezen a találkozón villám­rajtot vett a vendég gárda, amit alátámaszt: 1—3-at, majd 3—3 után 3-6-ot is mutatott a vil­lanyóra. Nehézkesen játszottak a hazaiak, s ismét megbosszul­ta magát, hogy az emberelő­nyös helyzeteket sorra elpus­kázták. Ettől függetlenül akció­gólokkal megkezdték a felzár­kózást, sőt 7-6-ra átvették a ve­zetést is a házigazdák. Ám to­vábbra is érződött a csabaiak já­tékán, hogy még nem értett ösz- sze az idősebb és fiatalabb játé­kosállomány. A finisben ismét egy kicsit statikussá vált a ha­zaiak játéka (11-10), de a hajrában Latorcai emberelőny­ből egy bombagólt lőtt, majd a túloldalon Máté Attila kapus nemes egyszerűséggel leütötte a labdát a Lukácsi Sándor által szorongatott támadó egri játé­kos kezéről. így végül igazságos döntetlen alakult ki. Szilágyi József: - Remélem, ezzel a pontszerzéssel végre megindulunk fölfelé. ■ Lukácsi Sándor jól védekezett. Békéscsabán, a Szlovák étterem vendégeként szombaton a Bé­késcsabai Atlétikai Club vezetői értékelték a sportolók és edzőik jelenlétében az idei junior Euró- pa-bajnokságon szerepelt atlé­ták munkáját. Tóth Sándor, a klub ügyvezető igazgatója el­mondta, az idei Európa-bajnok- ságon három elsőéves junior versenyzőjük indult. Márton Anita diszkoszvetésben hato­dik, súlylökésben hetedik lett, Petrovszki Tibor diszkoszvetés­ben nyolcadikként zárt, míg a 110 m-es gátfutásban Baji Ba­lázs egy századdal maradt le a döntőről. A szakember elmond­ta, hogy megtárgyalták a 2008- as junior világbajnokságra való felkészülés lehetőségeit. A két dobóatléta új sportszereket kért, s mindhárman 2008-ban a montenegrói Barban edzőtábo­rozhatnak. Szó volt a fiatalok továbbtanulásáról is, Baji Ta­más a fővárosban szeretné foly­tatni felsőfokú tanulmányait, és edzője, az egykori hatszoros magyar bajnok magasugró Medovarszki János a klub és a magyar szövetség támogatásá­val Budapesten segítené tanít­ványa felkészülését. Köles Ist­ván alpolgármester elmondta: az önkormányzat támogatja a Tünde utcai atlétikai centrum kerítésének kiépítését és egy elektromos időmérő berende­zés beszerzését. ■ V. L. i *