Békés Megyei Hírlap, 2007. március (62. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-19 / 65. szám

SPORT 11 2007. MÁRCIUS 19., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Kiizzadták az első sikert a lilák labdarúgó nb ti Dani Péter megmozdulása mintaszerű volt, három pontot ért BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- MAKÓ 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Berger (Forgács, Agócs). Békés­csaba: Harman - Szenti, Brlázs, Juhász, Horváth (Kocsis D. a 46.) - Okos, Szilágyi, Pozsár (Bogdán a 87.), Ursz — Cseke (Tóth-Kovács a 71.), Dani. Veze­tőedző: Csató Sándor. Makó: Czirbus - Szamosszegi (Podo- nyi a 69.), Mórocz, Magyar, Pus­kás - Szűcs D. (Varga R. a 81.), Huszárik, Kis K. — Kulacsik, Bány (Hadár az 58.) — Schreiber. Vezetőedző: Kolozs­vári János. Sárga lap: Szamosszegi a 6., Kis K. a 36., Puskás az 52., Ursz a 64., Szűcs D. a 73., Hadár a 81. percben. 53. perc: a kitörő Okost alapo­san helybenhagyta Puskás a ma­kói 16-os jobb sarka előtt két mé- , térré, amiért nemcsak szabadni- 1 gást kapott a Békéscsaba, hanem | a vendégek védője sárga lapot is. J A labdát Pozsár Gábor lőtte be a S kapu előterébe, Czirbus Gábor, a vendégek portása kivetődött elő­re, de Dani Péter megelőzte és hat méterről, előrevetődve a léc alá fe­jelte a labdát, 1—0. Némi meglepetésre a vendé­gek nagy dinamizmussal kezd­tek, ami rövid időn belül három szögletet eredményezett. Igaz, ezt követően jó húsz percen át a csabaiak kapujukhoz szögezték a Makó gárdáját, egymás után vezették a támadásokat, Czirbus Gábornak viszont helyén volt a szíve. De segített rajta a kapufa Az első félórában bőven akadt dolga a Békés megyéből indult makói kapusnak, Czirbus Gábornak, amit jól megoldott. Itt például Horváth Tamás (14) fejesét fogja, balra az előtérben Dani Péter, aki viszont a második félidőben eldöntötte a pontok sorsát. is, hiszen Okos egy remek táma­dás végén a felső lécre bólintott. A folytatásban igencsak vissza­esett a lila-fehér csapat, ráadásul a védelem is bizonytalankodni kezdett és nem sok kellett ah­hoz, hogy összehozzanak egy gólt. Harman József sem állt fel­adata magaslatán, először egy hazagurított labda a lábán rosz- szul pattant meg, ám szerencsé­jére nem a kapuba, hanem szög­© BUDAPEST BANK A GE Money Bank tagja letre pattant. A finisben pedig a kezéről vágódott a saját kapuja felé a labda, de ekkor Juhász György segítette ki, és a gólvo­nalról kivágta a játékszert. A csabaiak gólja azonban remek volt, Dani Péter érdeme. Az más kérdés, hogy ezt követően a de­rekát fájlalta és már nem tudott annyit segíteni a csapaton. A fi­nisben a makóiak mindent egy lapra téve rohamoztak, de min­den lehetőséget elügyetlenked­tek, így a lilák megőrizték mini­mális előnyüket és megszerez­ték első tavaszi győzelmüket. Jó: Juhász, Okos, Szilágyi, Dani, ill. Czirbus, Mórocz, Magyar. Csató Sándor: — Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. Ha a végjátékban picit ponto­sabbak vagyunk, több góllal is nyerhettünk volna. Remélem, ez a győzelem feloldja a görcsöt a labdarúgókban. Kolozsvári Já­nos: - Mindkét csapatnak vol­tak lehetőségei, amelyekből egyet a hazaiak kihasználtak és ez számunkra végzetesnek bi­zonyult. A döntetlenre rászol­gált volna csapatunk. ■ Jávor Péter-Verasztó Lajos Rosszul játszottak, a finisben ll-essel kikaptak labdarúgó nb ii Belvon edző szerint több bosszantó egyéni hibát vétett a vendéggárda Karcagon KARCAG-OROSHÁZA FC 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Karcag, 400 néző. V.: Berettyón (Tóth, Forgács). Karcag: Bánó - Ramos, Orosz, Kocsis, Kádár G.- Lajkovics, Repjuk (Ulveczki a 89.), Palásti, Kovács (Donka a 80.) — Papp (Tóth L. az 56.), Do­mokos. Vezetőedző: Sándor Ist­ván. Orosháza: Tóth Z. - Csi­szár, Molnár R., Futaki, Szabó N. - Kerepeczki, Szeverényi, Závoda (Lovas a 46.), Baranyai- Bosnjakovic (Pardi a 75.), Búza (Kis-Szabó a 68.). Vezető­edző: Belvon Attila. Sárga lap: Futaki (buktatá­sért) a 19., Baranyai (engedély nélkül ment vissza a pályára) a 23., Csiszár (szándékos sza­bálytalanságért) a 44., Lovas (buktatásért) a 49., Molnár R. (buktatásért) a 87., Pardi (gán­csolásért) a 89. percben. 87. perc: Baranyai egy, a vendé­gek javára megítélt szabadrú­gást elhamarkodottan az ellen­félhez passzolt. A kapura törő Domokost Molnár a büntetőte­rületen belül szabálytalanul szerelte. A játékvezető tizen­egyest ítélt, amit Domokos biz­tosan értékesített, 1-0. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. Folyamatos játék nem alakulhatott ki, mert a nagy szél zavarta mindkét csa­pat játékosait. Az első félidőben jobbára mezőnyjáték folyt, a ka­puk nem igazán kerültek ve­szélybe. A második játékrészt mindkét csapat nagyobb erőbe­dobással kezdte, így már szín­vonalasabb, izgalmasabb mér­kőzés folyt a pályán. A találko­zó hajrája jobbára a Karcag fö­lényét hozta, és a góljukhoz kel­lett a vendégvédők hibája is, mivel a lefújás előtti percekben szerzett büntetővel otthon tar­tották a három bajnoki pontot. Jó: Domokos, Bánó, Repjuk, ill. Futaki. Sándor István: — Nagyon jó karakterű csapatot győztünk le, ami eddig még nem sikerült. Belvon Attila: — Ilyen rosszul régen játszottunk. Több bosz- szantó egyéni hibát vétettünk, úgy támadásban, mint védeke­zésben. ■ Guti Ferenc A labdarúgó NB II további ered­ményei: Nyíregyháza—Kecs­kemét 3-2, Jászberény-Vecsés 1-0, FTC-Szolnok 0-0, Ka- zincbarcika-Jászapáti 1-1, Bu- dafok-Baktalórántháza 1-3, Tuzsér—Bocs 1—2. ■ 8UURA díjmentesen lefogwihatö! A labdarúgó Borsodi Liga 21. fordulójának eredményei: Győr-Pécs 0-0, Diósgyőr— Paks 2-1, Tatabánya-Vác 1-2, REAC- Zalaegerszeg2-1, Fehérvár-Kaposvár 1- 2, Újpest-Sopron 1-0, Bp. Honvéd- Debrecen 2-1. Az MTK-Vasas mérkőzést ma 18 órakor játsszák. ______________ Az állás: 1. Debrecen 14 3 4 39-16 45 2.MTK 14 3 3 38-15 45 3. Zalaegerszeg 12 3 6 35-26 39 4. Újpest 11 3 7 28-19 36 5. Diósgyőr 10 2 9 28-28 32 6. Fehérvár 9 3 9 28-27 30 7. Vasas 9 3 8 21-25 30 8.Pécs 7. 8 6 22-25 29 9. Bp. Honvéd 8 4 9 35-31 28 10. Győr • 7 6 8 25-28 27 11. Paks 7 5 9 21-22 26 12.Kaposvár 7 2 12 25-27 23 13. Tatabánya 7 2 12 31-38 23 14. Sopron 7 2 12 17-34 23 15. REAC 6 5 10 26-36 23 16.Vác 2 6 13 15-37 12 Az NB II állása: 1. FTC 12 5­43-9 41 2. Nyíregyháza 12 5­41-14 41 3. Szolnok 8 6 3 25-21 30 4.Bocs 8 4 5 20-20 28 5.Tuzsér 7 5 5 22-24 26 6. Orosháza 6 6 5 26-26 24 7. Karcag 6 6 5 18-21 24 8. Kecskemét 5 7 5 25-24 22 9. K.-barcika 4 10 3 26-22 22 lO.Vecsés 5 5 7 27-27 20 11. B.-lórántháza 4 6 7 18-25 18 12. Budafok 4 4 9 15-24 16 12. Makó 4 4 9 13-26 16 14. Békéscsaba 4 2 11 13-24 14 15. Jászapáti 3 5 9 11-25 14 16. Jászberény 3 2 12 20-31 11 Következik. Március 25., vasárnap. Jásza- páti-Budafok, 15.00, Szolnok-Kazinc- barcika, 15.00, Makó-FTC, 15.00, Ve- csés-Békéscsaba, 15.00, Orosháza- Jászberény, 15.00, Kecskemét-Karcag, 15,00, Tuzsér-Nyíregyháza, 15.00, Bakta- lórántháza—Bocs, 15.00._____________ Az NB III állása: 1. Örkény 11 1 2 23-11 37 2. Cegléd 10 4 1 30-14 34 3. Algyő 9 2 4 35-11 29 4.Hmv.-hely 8 3 4 30-13 27 5. Szolnok 7 4 4 26-18 25 6. Gyula 7 3 5 26-23 24 7. Mezőtúr 7 2 6 27-31 23 8.Monor 6 2 7 26-25 20 9. K.-félegyháza 5 3 7 18-16 18 10. Csongrád 4 3 8 18-35 15 11. Baja 4 1 10 22-33 13 12. Újszász 3 4 8 19-30 13 13.Túrkeve 3 3 9 18-32 12 14. Szarvas 1 3 11 13-39 6 Az NB lll-as labdarúgó-bajnokságban következik. Március 24., szombat. Mező- túr—Kiskunfélegyháza, 15.00, Monor-Új- szász, 15.00, Túrkeve-Szarvasi FC, 15.00, Gyulai Termál FC-Örkény, 15.00, Cegléd— Szolnok, 15.00, Csongrád-Baja, 15.00, Algyő-Hódmezővásárhely, 15.00. Feltámadtak poraikból labdarúgás Húsz éve is öt gól esett, de más leosztásban A Gyulának feladták a leckét labdarúgás A finisre összeomlott a fürdővárosi egylet SZARVASI FC-CSONGRÁD 5-0 (2-0) NB IÍI-as labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V: Somogyi I. Szarvas: Demjén - Rónyai, Pákozdi, Benczúr, Kiss - Kiszel (Medvegy), Klimaj, Kajtár, Csellár S. - Darida P. (Zahorecz), Bene. Edző: Cziglédszky Ákos. Szakmai igazgató: Koltai Lajos. Csongrád: Palatínus - Forgó, Janiga (Sarusi), Lovas, Szeri - Korom, Nemes (Váradi), Bagi, Szabó - Bárdosi (Kovács), Ber- tók. Edző: Kurucz István. 7. perc: Csellár beívelését Bene a hálóba bólintotta, 1-0. 25. perc: Klimaj lövése a ka­pusról visszapattant a csatár elé, aki a hálóba gurított, 2-0. 55. perc: Darida Péter Bene elé passzolt, aki a hálóba lőtt, 3-0. 78. perc: Szabadrúgásból Csellár ballal a hosszú felső sa­rokba lőtt, 4-0. ■ Váratlanul könnyű győzelmet arattak a Körös-partiak. 83. perc: Kiss a félpályáról előre ívelte a labdát, amelyért Palatínus és Bene egyszerre ér­kezett, a kapus elütötte Benét, amiért a játékvezető kiállította. A kapuba Szabó állt (mivel mindhárom cserelehetőséget kihasználta már a vendégcsa­pat). A 11-est Bene a bal alsó sa­rokba lőtte, 5-0. Egyperces néma tisztelgés előzte meg a találkozót Holp Zsoltra, a februárban elhunyt szarvasi labdarúgóra emlékez­tek. A hazai csapat mindig ak­kor lőtte a gólokat, amikor az el­lenfél már-már fölállt. Éppen húsz évvel ezelőtt játszott Szarvason a csongrádi együttes, akkor a hazaiak 3—2-re nyertek. Most is öt gól született, csak ép­pen más elosztásban. Jó: Demjén, Benczúr, Bene, 111. Bagi. Cziglédszky Ákos: - Köszö­nöm a fiúknak a lelkesedését és a sportszerű viselkedést. Kurucz István: - A jobban moti­vált hazaiak még ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek. ■ Kepenyes György KISKUNFÉLEGYHÁZA—GYULAI TER­MÁL FC 5-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkő­zés, Kiskunfélegyháza, 200 né­ző. V.: Kristóf. Kiskunfélegyhá­za: Tóth P. - Nádasdi, Kele­men, Nagy, Kovács — Polgári (Fricska), Valkovics (Lengyel), Kádár (Szabó T.), Katona - Barna, Szabó A. Edző: Gyurik József. Gyula: Kiu — Fabulya, Bányai P., Pribojszki, Ótott (Tóth R.) - Cseke, Tamási, Laurinyecz, Süli, Kádár (Sztra- czinszki) - Bányai T. (Bagi B.). Edző: Oláh Ferenc. 1. perc: Valkovics négy méter­ről a bal sarokba bólintotta a labdát, 1-0. 62. perc: Katona egyszerre érte el a labdát a kifutó Kiuval, mégis be tudott adni, és Barna közelről a kapuba lőtt, 2—0. 68. perc: Katona egy hosszú indítás után balról vette be a gyulai kaput, 3-0. 69. perc: Sülit szándékos sza­bálytalankodás miatt kiállította a játékvetzető. 71. perc: Szabó Attila kilépett a védők közül és a hálóba lőtt, 4-0. 91. perc: Szabó Tamás névro­konához hasonló módon talált a kapuba, 5-0. A hazaiakra megnyugtatóan hatott az első percben esett gól, és ettől kezdve a biztonságra tö­rekedtek. Szünet után felgyorsí­tották a gyulaiak a játékot, vá­ratlanul gólt szereztek a hazai­ak, s ezután a harmadik találat és a kiállítás megpecsételte a fürdővárosiak sorsát. Jó: Nádas­di, Katona, Barna, Szabó A., ill. Pribojszki, Laurinyecz. Gyurik József: - Sportszerű csapat ellen sikerült nyernünk. Szebb jövőt kívánok a fiatal gyulaiaknak. Oláh Ferenc: — Gratulálok a hazai csapat győzelméhez. ■ Ö. 0. F. Az NB III további eredményei: Baja-Cegléd 0-2, Újszász- Mezőtúr 1-1, Túrkeve-Hód- mezővásárhely 0-1, Szolnok- Monor 1-3, Örkény-Algyő 1-0. ■