Békés Megyei Hírlap, 2004. szeptember (59. évfolyam, 204-229. szám)

2004-09-20 / 220. szám

2004. SZEPTEMBER 20. HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Pontot veszített, de még vezet a Mezőberény A fehér nadrágos Mezőkovácsháza csapata háromszor köszönt be a tótkomlósl kapuba a hét végi fordulóban Tudósítóinktól Vésztő-Békés 4-1 (1-0) Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-mérkőzés. Vésztő, 280 néző. V.: Hanyecz. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai, Litauszki, Jánosi (Reszler), Türbucz, Szőke (Lázár), Bakos, Papp, Hidvégi (Szántó), Czinanó B. Edző: Borgula János. Békés: Kollár - Vadas, Kubik Cs., Kubik T., Sárközi (Farkas), Sándor, Fe­hér (Porcellán), László, Marik (Ásós), Pősze, Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. A vártnál gyengébb küzdel­met hozott a két csapat találko­zója, de végül a hazaiak ered­ményesebb csatárjátékuknak köszönhetően hozták a győzel­met. G.: Bakos a 16., a 76., Jáno­si az 52., Turbucz a 63., ill. Ma­rik a 70. percben. Jó: Pál, Bakos, Czinanó B., ill. Kollár. Borgula János: - Sajnálom, hogy nem tudtuk játékunkkal kellőképpen szórakoztatni a kö­zönséget. Nem feküdt nekünk a Békés védekező játéka. Király­vári Károly: - Megérdemelt ha­zai győzelem. (Buzgány József) Gyomaendrődi FC-Szabad- kígyós 3-1 (1-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Bol- doczki. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tímár, Csikós, Dinya, Ta­nács, Szegedi, Béla, Hegedűs (Szilágyi), Osan (Mátyus), Hunya (Furka L.). Edző: Zsombok Attila. Szabadkígyós: Sódar - Süli, Holecska, Bozsó Z., Kiss, Lipták (Ekker A.), Ekker G., Kovács (Burkus), Tóth, Bozsó A., Szalai (Bozsó F.). Játékos edző: Kiss László, Ekker Attila. A mérkőzés egészében fe­gyelmezetten és harcosan ját­szó gyomaendrődiek végig fö­lényben voltak és megérdemel­ten nyertek. G.: Szegedi (11-es- ből) a 16., Tanács a 80., Hunya a 83., ill. Bozsó F. a 90. percben. Jó: Hegedűs (a mezőny legjobb­ja), Béla, Hunya, Tanács, ill. Só­dar, Bozsó A. Zsombok Attila: - Taktikusan és gólratörően játszottunk, megérdemeltük a győzelmet. Kiss László, Ekker Attila: - Az első félidőben a gól ellenére vol­tak lehetőségeink, sajnos nem tudtuk kihasználni őket. Szü­net után kinyíltunk és az ellen­fél megkontrázott bennünket. (Szabados Ferenc) Sarkadkeresztúr-Magyar- bánhegyes 1-0 (0-0) Sarkadkeresztúr, 250 néző. V: Brusznyiczki. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Gyulai, Bányai P., Zimbrán, Cseke F., Szabó (Mol­nár), Csúz, Rózsa, Erdei, Petru- zsán, Zsoldos (Papp). Edző: Cser­háti István. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szlanyinka, Bozsár, Vágási, Tolnai, Pusztai, Cseke T. (Fejes), Kurilla, Zsibrita, Málik, Matúz. Edző: Türcsek Zoltán. A két csapat nem a valódi já­téktudásával rukkolt elő. A házi­gazdák egy helyzetet kihasznál­va fontos három pontra tettek szert G.: Bányai P. az 55. perc­ben. Jó: Bányai R, Cseke R, Ró­zsa, Gyulai, ill. Matúz, Zsibrita. Cserháti István: - A mai győ­zelem a maximális hozzáállás, akarat diadala volt. Végig szer­vezettek voltunk, adódó lehető­ségünket kihasználtuk. Tur- csek Zoltán: - Hiába játszot­tunk végig mezőnyfölényben, sajnos egy kapushiba eldöntöt­te a mérkőzést. (Balcucz Péter) Békésszentandrás-Mező- berény 0-0 Békésszentandrás, 300 néző. V: Viczián. Békésszentandrás: Ttisjak - Mrena, Gugolya, Palo­tai, Csipái, Bobvos F., Kovács (Chlebik), Sinka (Farkas), Bakró, Virág, Pisont. Edző: Var­ga László. Mezőberény: Bara­bás - Bereczki, Gézárt, Raducu, Gidófalvi, Szűcs Zs., Szűcs Z., Bokor (Kiss Z.), Benyovszki, Wagner, Kocsor (Gál). Edző: Vrbovszki János. Küzdelmes mérkőzésen a lel­kes hazai csapat megérdemelte a döntetlent a listavezetővel szemben. Kiállítva: Virág (szán­dékosan rálépett ellenfelére) a 69. percben. Jó: Ttisjak, Gugo­lya, Bakró, Pisont, ill. Barabás, Raducu, Gézárt Varga László: - Egy kis sze­rencsével nyerhettünk volna, de a végén örülhettünk a dön­tetlennek. A kiállítást elhamar­kodottnak tartom. Vrbovszki Já­nos: - Ezzel a játékkal örülhe­tünk a döntetlennek. (V. L) Mezőkovácsháza-Tótkomlós 3-0(2-0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V: Benyovszki J. Mezőkovácsliáza: Vígh - Papp J., Szűcs (Adel- mann), Mészáros, László (Sipos), Németh, Husvéth, Kindel, Bíró T., Multyán, Szabó G. (Molnár). Edző: Szabó Ferenc. Tótkomlós: ifj. Bordás - Dobi, Giliczó (Arató), Czollner, Dávid, Karasz (Somogyvári), Fazekas, Papp L, Zsigovics (Tarján), Kaliska, Pász­tor. Edző: Bordás Sándor. A helyzetek sokaságát kidol­gozó mezőkovácsháziak jó já­tékkal nyertek a sportszerű tótkomlósiak ellen. G.: Szabó G. 13., László a 20., Bíró T. a 86. percben. Jó: Kindel, Mészáros, Husvéth, Németh, ill. ifj. Bor­dás, Giliczó, Dobi. Szabó Ferenc: - Helyzeteink alapján nagyobb gólarányú győ­zelmet is arathattunk volna a lelkesen küzdő komlósiak el­len. Bordás Sándor: - Alázat és akarat nélkül ezt a játékot nem lehet játszani. (Szabó Lajos) OMTK-Rákóczi Vasas-Mező­hegyes 2-1(1-1) Orosháza, Rákóczitelep, 300 né­ző. V.: Németh Gy. OMTK: Tóth - Debreczeni, Godár, Zalai, Hor­váth II. A., Papp, Skorka, Kánya (Szukancsik), Trungel, Moszhe- im, Mátyus (Lövei). Edző: Kvasznovszky József. Mezőhe­gyes: Jakab - Árgyelán, Kovács, Zsoldi, Csizmadia, Berki, Varga, Ács, Szatmári G., Gróf, Horváth Sz. (Faragó Á.). Edző: Rédli Ta­más, Varga Péter. A határtalan lelkesedéssel és hat húszéves játékossal játszó orosházi csapat megállította az ellenfél eddig tizenhat gólt rúgó sorát, és teljesen megérdemel­ten tartotta otthon a három baj­noki pontot. G.: Kánya a 28., Trungel a 75., ill. Horváth Sz. a 12. percben. Jó: Tóth, Godár, Za­lai, Papp, Kánya, Trungel, ill. Zsoldi, Árgyelán. Kvasznovszky Józsefi - Fan­tasztikus mérkőzésen vesztes állásból sikerült legyőzni a Me­zőhegyest, amely igazolta a jó hírét. Rédli Tamás, Varga Péten - Az első félidőben eldönthet- tük volna a mérkőzést, sajnos csak két kapufát rúgtunk. A második játékrészben a hazai csapat akaratban fólénk kere­kedett. (Bot Ferenc) Csorvás-Méhkerék 2-1 (1-1) Csorvás, 220 néző. V.: Madácsi. Csorvás: Farkas - Kun (Kaszai N.), Szurgyi, Pogonyi, Sznopek (Németh), Tóth, Benyovszki, Ivanics, Krámli, Belicza, Simon (Csökő). Edző: Füredi János. Méhkerék: Patka - Semjéni, Rúzsa, Hajdú, Séllei, Cziczeri, Kocsis, Bondár (Bálint), Gajd­ács, Csotye (Uhrin), Barcsay (Tapasztó). Edző: Boka Demeter. Á harcosan játszó Csorvás megérdemelten nyert a jó ké­pességű vendégek ellen. G.: Tóth a 44., Belicza a 67., ill. Haj­dú a 16. percben. Jó: Tóth, Beli­cza, Szurgyi, Farkas, Benyovsz­ki, ill. Gajdács, Kocsis, Hajdú. Füredi János: - Most sikerült megint agresszívan játszani, és a szerencse is velünk volt. Boka Demeter: - Nekünk minden csapatból sikerül kihoznunk a maximumot. (Evanlcs István) Nagyszénás-Szeghalom 1-1(0-1) Nagyszénás, 250 néző. V.: Valach. Nagyszénás: István - Boér, Hatfaludi (Valaczkai), Sárosi, Boros, Kiszely, Szkalo- nai, Horváth Zs. (Gyuris), Laka­tos (Nagy D.), Janis, Uhlár. Edző: Pólyák László. Szegha­lom: Ivicevic - Nagy (Elek S.), Komoróczki, Simon, Macsári, Zsigovics, Bihari (Mészáros), Vámos, Elek T., Sábán, Zsom­bok K. (Kincses). Edző: ifj. Zsombok János, Tar Zoltán. A hazai csapat szokásához híven a mérkőzés első tíz percét átaludta, majd fokozatosan át­vette a játék irányítását. Szünet után a vendégcsapat a nagy szerencsének és Valach játék­vezető sporttársnak köszönheti az egy pontot. G.: Kiszely a 65., ill. Zsombok K. a 10. percben. Jó: Kiszely, Boros, Szkalonai, Nagy D., ill. Ivicevic, Zsigovics. Pólyák László: - A második félidőre nagyot javult a csapat támadójátéka, s ezt a mérkőzést helyzeteink alapiján gólokkal is megnyerfiettük volna. Pontról pontra lépnünk kell előre. IQ. Zsombok János, Tar Zoltán: - Ha az első félidőben nem hisz- szük el, hogy már megnyertük a mérkőzést, akkor most három pontnak örülhetnénk. (H. Zs.) Ifjúságiak: Vésztő-Békés 0-0, Gyo­maendrődi FC-Szabadkígyós 3-1, Sar- kadkeresztúr-Magyarbánhegyes 6-4, Békésszentandrás-Mezőberény 1 -8, Mezőkovácsháza-Tótkomlós 2-2, OMTK-Mezőhegyes 1 -4, Csorvás-Méh­kerék 2-4, Nagyszénás-Szeghalom 1-15. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgábajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 10 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 8 gólos: Bakos (Vésztő). 6 gólos: Málik (Magyarbánhegyes), Acs (Mezőhegyes), Bíró T. (Mezőkovácsháza). 5 gólos: Szegedi (Gyomaendrőd). 4 gólos: Barcsay (Méhkerék), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Hunya (Gyomaendrőd). 3 gólos: Belicza (Csorvás), Bagi (Méhkerék), Elek T. (Szeghalom), Skorka (OMTK-Rákóczi), Gál, Wagner, Kocsor (Mezőberény), Petruzsán (Sarkadkeresztúr), Tolnai (Magyarbánhegyes). Békéscsabai bravúr a Magyar Kupában A vízilabdaélet újra indulásának előhírnöke, hogy a hét végén megkezdődött a Magyar Kupa-sorozat elő- csatározása. Ennek során érdekelt volt a Békéscsabai VSC OB I B-s férficsapata is, amely Hódmezővásárhe­lyen az egyik négyes selejtező csoportban szállt vízre a házigazdák OB I B-s és OB II-es, valamint a Bertók Szentes OB I B-s együttesének társaságában. Munkatársunktól Váratlan és remek rajtot vett a békéscsabai pólós csapat, ugyanis a csoportjában szereplő ellenfelek mindegyikét legyőzte, így száz- százalékos teljesítménnyel máris bejutottak a legjobb 16 közé. A folytatásban a 12 OB I-es és a most négy alacsonyabb osztályú to­vábbjutó csapat ismét csoportmérkőzéseken, tornajellegű, kétna­pos kupasorozatban játszik. Négy helyszínen zajlanak a követke­ző szombat, vasárnap az események: Szeged, Szentes, Szolnok, Eger. Hogy a békéscsabaiak mely OB I-es együttesekkel és melyik helyszínen szállnak ismét vízre, az hétfőn dől el. A hódmezővásárhelyi torna eredményei: VÍZILABDA Békéscsabai VSC-Hódmezövásárhelyi VSC 1.9-6 (2-1,2-2,2-1,3-2) Hódmezővásárhely. V.: Schlosszer, Székely. Békéscsaba: dr. Má­té - Lukácsi 1, Balázs 1, dr. Szlávik 1, Laczó P. 2, Dávid 2, Latorcai 1, Borsos 1, Puha, Laczó Gy. Játékos edző: Balázs Lajos. Gól ember­előnyből: 4/2, ill. 3/0. Négyméteresek: 0. Izgalmas csatát hozott a régi rivális elleni küzdelem, de az első perctől kezdve a békéscsabaiak vezettek. A vendéglátók egy alka­lommal, a második negyedben három-háromra még följöttek, de utána a harcos, sok úszással tarkított találkozón magabiztos győ­zelmet aratott a Békéscsaba, annak ellenére, hogy idény eleji for­mát nyújtottak, ám ez mindkét csapatra jellemző volt, hiszen sok hibával játszottak. Bertók Szentes-Békéscsabai VSC 7-9 (1-2,1-2,2-1,3-4) Hódmezővásárhely. V.: Székely, Schlosszer. Békéscsaba: dr. Má­té - Lukácsi 2, Balázs, dr. Szlávik 2, Laczó P. 2, Dávid 1, Latorcai 1, Borsos 1, Laczó Gy. Játékos edző: Balázs Lajos. Gól emberelőny­ből: 5/5, ill. 3/3. Négyméteresek: 0. , « Érdekes mérkőzést hozott a szombat esti második csata, ugyan­is Puha kiválása miatt a békéscsabaiak mindössze nyolc mezőny- játékossal (Laczó György is a mezőnyben játszott) küzdöttek, míg a szentesiek a maximális 14 játékos nevezték erre a találkozóra. Náluk csak a remek center, Orosz Róbert hiányzott. A Békéscsa­ba ekkor már sokkal kevesebb hibával játszott, remekül védekez­tek és miként az első találkozón, ezúttal is dr. Máté Attila a kapu­ban remekül állta a szentesi rohamokat. Békéscsaba VSC-Hódmezövásárhelyi VSC II. 13-8 (4-1,4-1,3-2,2-4) Hódmezővásárhely. V.: Székely, Schlosszer. Békéscsaba: Laczó Gy. - Lukácsi 1, Balázs 2, Laczó P. 1, Dávid 2, Latorcai 4, Zahorán 1, Jámbor 1, Borsos 1, Puha, Gyebnár. Játékos edző: Balázs Lajos. Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 9/2. Négyméteresek: 0/0, ill. 1/1. Ismét megfogyatkozott a békéscsabai gárda, ugyanis dr. Máté Attila kapus és dr. Szlávik Győző a második napon munkahelyi el­foglaltság miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére, viszont né­hány rutinos régebbi játékos beugrott erre a találkozóra. Az erősen tartalékos csabaiaknak ez sem okozott gondot, há­rom negyeden át remekül dolgoztak, s már 11-4-re vezettek. Az utolsó játékrészben a védekezésük fellazult, egy kissé kiengedtek, de már egy pillanatra sem forgott veszélyben megérdemelt győ­zelmük. FOTÓ: VERESS ERZSI