Békés Megyei Hírlap, 2003. december (58. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-20 / 296. szám

SPORT 2003. DECEMBER 20., SZOMBAT - 15. OLDAL <&RÉKÉS MEGYÉI HÍRLAP Aerobik-érmek a fővárosból Ma délután karácsonyi gála az ifiházban A HTC Fani csapata Budapest _________ A step- és dance aerobik döntőit Budapesten rendezték meg, ame­lyen a Hungarotel TC Fani aerobik szakosztály színeit négy csapat képviselte. A verseny végén a csa­bai lányok három ezüstéremmel térhettek haza, valamint a legki­sebbek is csak egy tizeddel marad­tak le a dobogó harmadik fokától. Eredmények. Dance aerobik. Open (felnőtt) kategória: 2. HTC Fani (Hévízi Klára, Hőgyes Jenni­fer, Szabó Nikolett, Szécsi Lili, Tö­rök Tünde, Vidó Barbara, Vízhá­nyó Ágnes). Step aerobik, 9-14 évesek: 2. HTC Fani A-csapata (Hegedűs Barbara, Knyihár Anna, Náfrádi Dóra, Óvári Anita, Reczai Beáta, Vidó Barbara), 5. HTC Fani B-csapata (Béládi Barbara, Bökfi Réka, Brachna Renáta, Kovács Kitti, Laurinyecz Lídia, Náfrádi Réka, Zombai Kitti), 8. HTC Fani C-csapata (Csarnai Csilla, Hunya Lilla, Komlósi Enikő, László Niko­lett, Szabó Regina, Szántó Kriszti­na, Ugrai Diána). Open (felnőtt): 2. HTC Fani (Hévízi Klára, Hőgyes Jennifer, Papp Bianka, Szabó Ni­kolett, Szécsi Lili, Török Tünde, Vízhányó Ágnes). Ma, szombaton 16 órai kezdet­tel tartja HTC Fani aerobik és fitness szakosztálya az Ifjúsági Házban az évadzáró Karácsonyi gáláját, amelyen fellépnek a házi­gazdákon kívül a Békés megyé­ben verseny aerobikkal foglalko­zó egyesületek, többek között a békési Línea Aerobik Klub, a do­bozi Művelődési Ház Aerobik csoportjai, a gyulai Stage Dance Club, a szarvasi Blue Gym Aero­bik Egyesület, az újkígyósi Aero­bik Klub és a békéscsabai Forma­bontó Rekreációs Központ aero- bikosai. Támogatók: FaniSport, Békés megyei Hírlap. m Túl a Héraklész felmérőn Tata Az őszi versenyszezon befejezé­se után tartják meg hagyományo­san a tornászok Héraklész-prog- ramjának felmérőjét. A tatai edzőtáborba három napon ke­resztül sereglettek az 1993-94-es és az 1986-92-es korosztály kép­viselői. Unyatyinszkiné Karakas Júlia, a Hungarotel Torna Club Békéscsaba edzője, a Héraklész program sportági referense el­mondta, hogy a felmérés a jövő évi keretek kialakítását célozta meg. Az első napon a legkiseb­bek fizikai, kondicionális felmé­rése folyt, különös tekintettel az erőre, a lazaságra, az ügyességre. A szakemberek mintegy ötven vi­déki és budapesti kerettagra vol­tak kíváncsiak. A következő két napban már külön vették a buda­pestieket és a vidékieket, ekkor huszonöt-huszonöt fő lépett sze­rekhez, hogy jó néhányan közü­lük új elemmel is előrukkoljanak. Három szeren az öt legértéke­sebb elemet lehetett bemutatni, az edzők ezeket a gyakorlatokat videóra vették, igaz a kiértékelés­re és a 2004. évi Héraklész kere­tek kihirdetésére azonban még néhány napot várni kell.- Akik új elemeket is bemu­tattak, azok előnybe kerültek. Az új keret februárban versenykö­rülmények között ad majd szá­mot tudásáról. A kisebbeknél hét, a nagyobbaknál tizenöt bé­késcsabai tornászt mértünk fel, reményeim szerint jövőre leg­alább ugyanennyien képviselik majd a Hungarotel Torna Clubot. Örvendetes, hogy a programnak maradt egy kis pénze, amit a há­rom központ, Szombathely, Bu­dapest és Békéscsaba, rehabilitá­ciós célokra használhat majd fel - mondta Unyatyinszkiné Kara­kas Júlia. o.p. Békési 4. helyek A Békési TE utánpótlás korú súlyemelői Bábolnán léptek dobogóra a fiatalok korosz­tályos bajnokságán. ______ Békés________ Ba logh János edző tanítvány! közül a legeredményesebben Barna László szerepelt, aki a kö­lyök korcsoportban eddigi leg­jobbját tíz kilóval túlteljesítve a 69 kilós súlycsoportban 65 kilót szakított és 82,5 kilót lökött, az összetettben elért 147,5 kilós tel­jesítményével a bronzérmessel azonos eredményt ért el, csak testsúllyal szorult le a dobogó­ról, vagyis negyedik lett. Ugyan­csak a negyedik helyen kötött ki a 77 kilós Czina Zoltán aki 42,5 kilót szakított és 50 kilót lökött, összesítésben 92,5 kilóig jutott. Szalai István az 56 kilósok kö­zött a nyolcadik helyen kötött ki (105-45+60 kg). B Sport a helyi médiában Csaba Tv. December 21., vasár­nap, 19.45: Sporthírek. Benne képes tudósítások: megyei úszó diákolimpiái döntő, Karácsony Kupa vívás, futsal teremfoci, gyermek és felnőtt sakk rapid­bajnokság, további megyei hí­rek. Ismétlések: december 21., vasárnap, 22.15; december 22., hétfő, 18.35; december 24., szerda, 22.25. Orosházi Városi Tv. Decem­ber 22., hétfő, 19.20: Sporthí­rek. Csaba Rádió. December 21., vasárnap, 20.30: Hosszabbítás: a hétvégi sportesemények ösz- szefoglalója. Hétköznap, 17.50 és 20.30: Hosszabbítás. ■ KARÁCSONYI AKCIÓ! Minden stoplis cipő ap aaq/ minden ruházat — t0"0U /0 Sportmez+napdrag 4500 Ft 2800 Ft A legnagyobb csapatok felszerelései (pl. Real, Manchester, Barcelona, | Bayern, Juventus stb.) P Sálak, minőségi órák, zászlók, pénztárcák és eredeti mezek! Eredeti Előre-sál, -sapka, -mez csak a MEGASPORTTÓL! Kellemes ünnepeket kívánunk! Békéscsaba, Rákóczi u. 1. Tel.: (66) 444-040. Sok kosár, mégis vereség Debreceni Sportiskola-Szarvasi KK 105:78 (28:14, 28:16, 16:21, 33:27) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Debrecen, 100 néző. V.: Gergely, Farkas. Szarvas: KONDACS E. (33), Túróczi (15), Szűcs (16/6), Pungor (4), Rajnai (2). Cs.: Kondacs A. (4), S. Farkas (4), Újvárosi (-), Juhász (-), Filyó (-). Edző: Király Sándor. Azt ellenfél legjobb dobói: Teri (38/6), Simái O. (23/6), Simái I. (19), Megyesi (17/3). Kipontozódott: Szabó a 33., ill. Kondacs E. a 38. percben. kosarat dobtak, amivel máskor akár mérkőzést is lehet nyerni, most a sok eladott labdának is köszönhetően alulmaradtak a fi­atal debreceni csapattal szem­ben. Király Sándor: - Elsősorban önmagunkat kell legyőzni. Az összeszokottságot gyakorlandó hétfőn is és a két ünnep között is edzéseket tartok a lányoknak. ■ ___________Debrecen __________ Kü lönösen az első két negyedben védekezett vékonyan a szarvasi csapat, amelyben ismét egy újonc, Pungor debütált. A házi­gazdák ekkor jó felfogásban ko­saraztak és sok pontot értek el. A szarvasiak játékán még igencsak érződött az összeszokottság hiá­nya, s bár a Körös-partiak is sok Toyota: új csapatfőnök ______ Tokió__________ A japán Tomita Cutomu szemé­lyében új főnöke lett a Forma-l­es Toyota csapatnak. Elődje, a svéd Öve Andersson - aki 30 éve dolgozik a vállalatnál - tanács­adói szerepkörben tevékenykedik tovább. Tomita 1969-ben fejlesz­tőmérnökként került a céghez, s a jövőben John Howett elnökkel együtt irányítja a Forma-l-es is­tállót. A 2004-es modellel - ame­lyet január 17-én mutatnak be a kölni főhadiszálláson - a leg­utóbb a konstruktőrök között a 8. helyen záró Toyota jövőre már az első ötben szeretne végezni. ■ Megvan az első győzelem Békéscsabai Előre NK-Kőbányai Spartacus 28-26 (12-15) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Bé­késcsaba, 400 néző. V.: Jancsó, Marczinka. Békéscsaba: Tosovics - KARI HORVÁTH 4, Szilágyi 3, Lipov- ka 4, HAJDÚ 2, Vass 7 (2), ANCSIN 8. Cs.: Triffa (kapus), Csiffáry, Deák, Semjéni, Such. Edző: Koieszár György. Kőbánya: Herr - Nagy A., LALUSKA 6, Baboi 3, VIGLÁSI 10 (3), Andrási, Kovács 1. Cs.: Mátyás (ka­pus), Halmai 3, Rózsa 1, Szucsánszki 2, Csepregi. Edző: Palásty László. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétmétere­sek: 2/2, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-2, 6. p.: 3-2, 10. p.: 4-4, 19. p.: 8-7, 28. p.: 11-14, 31. p.: 12-16,41. p.: 18-18, 47. p.: 20-21, 52. p.: 23-21, 56. p.: 27- 23. BáKÍSCSABA Ancsin szerezte az első gólt, majd felváltva estek a gólok. Mindkét csapat keményen védekezett, tá­madásban sok hibával játszott. A 7. percben Nagy Andrea megsé­rült és már nem is tért vissza. A fővárosiaknál Viglási lőtte a gólo­kat, míg a másik oldalon Vass ta­lált többször is a kapuba. A 16. percben már a harmadik vendég játékost kellett ápolnia a gyúró­nak. Idegesek voltak a kézilabdá­zók, emiatt sok hiba csúszott a já­tékukba. A 21. percben Palásty edző időt kért, majd két perccel később a lila-fehéreknél Triffa állt a kapuba. A félidő hajrájában Koieszár edző is kikérte az idejét, de ez nem használt, a fővárosiak három góllal elhúztak és ezt meg­őrizték a félidő végéig. Fordulás után már négy góllal vezettek a vendégek, de a csabai­ak fokozatosan dolgozták le a hátrányt és a 41. percben egyenlí­tettek. Ebben az időszakban Tosovics jól védett, Hajdú kemé­nyen védekezett Viglásival szem­ben. A 45. percben Laluska meg­sérült, két percig a pályán ápolták majd ölben vitték le az átlövőt. A hazaiak megérezték, hogy van keresnivalójuk és a szurkolók biztatása mellett, elsősorban a jó teljesítményt nyújtó Ancsin gólja­ival az 54. percben már 25-21-re vezettek. A fővárosiak időt kér­tek, de nem tudták kizökkenteni a csabaiakat a ritmusból, akik 28- 23-ra elhúztak. Az utolsó két percben Semjéni és Such is lehe­tőséget kapott a lila-fehéreknél, ám utóbbi rossz megoldása után a végén Szucsánszki talált a ka­puba és ezzel csak két góllal nyer­tek a házigazdák. Mindez azt je­lenti, hogy azonos pontszám ese­tén előnyben lesz a Spartacus, mivel idegenben több gólt lőtt, mint a csabaiak a fővárosban, ahol 25-23-ra kaptak ki. A küzdelmes, sok hibával tarkí­tott mérkőzésen, a nagy akarással játszó csabaiak második félidőbeli Remek hétvége lehet Remek hétvégéjük lehet a magyar férfi kézilabdacsapatoknak az eu­rópai kupák nyolcaddöntöinek hétvégi mérkőzésein. A Bajnokok Li­gájában a Pick Szeged egy héttel korábban szenzációs játékkal 29-22-re verte a címvédő francia Montpellier-t. A hétgólos előny ugyan csalóka - erről a női válogatott tagjai tudnának hosszabban mesélni de a Tisza-partiak talán nem bízzák el magukat. Az biz­tos, hogy a riválisnak teljes gőzzel kell támadnia az első másodperc­től kezdve, mert csak így van esélye a továbbjutásra. A Fotex KC Veszprém 33-29-re kapott ki a Barcelona otthonában, s a különbség nem ledolgozhatatlan. Nagyon ritka egy szezonban, hogy a magyar bajnok ilyen sok gólt kap. Ha csak a védelem telje­sítménye javul az első összecsapáshoz képest, akkor nem lehet gond. Az EHF Kupában a Dunaferr szombaton és vasárnap is Dunaújvá­rosban fogadja a spanyol CB Valenciát. A vendégklub a csőd szé­lén áll, ezért nincs pénze a hazai rendezésre. Békéscsaba Csaba FC—Rubeola FC Csömör 2-4 (0-1) Magyar Kupa futsalmérkőzés, 2. forduló, első találkozó, Békéscsaba, 100 néző. V.: Gyertyás, Pataki. Csaba FC: Kollár — Laurinyecz, Nagy M., Gajdács, Barcsay. Cs.: Szabó S. (ka­pus), Tobai, Katona, Hunyadi. Edző: Királyvári Károly. Biztonságos védekezésre ren­dezkedett be a házigazda Csaba FC az NB I egyik bajnokesélyese ellen. A taktika hatékonynak bizonyult, mivel a vendégek csak a félidő vé­gén tudták megszerezni a vezetést. Bár szünet után is partiban maradt ellenfelével a Csaba FC, a csömöri­ek két gyors góllal 3-0-ra elhúz­tak. Nem adták fel a hazaiak és két szépségdíjas Katona-góllal szoros­sá tették az eredményt. Az egyenlí­tésre azonban már nem volt mód, ugyanis 10 m-es büntetőrúgás után a rubeolások újra kétgólos előnyre tettek szert, amit már nem tudtak behozni Barcsayék. Kitűnő erőfel­mérőn a csabaiak jól helytálltak az ismertebb csömöriek ellen. G.: Ka­tona 2. Jó: Kollár, Katona. A visszavágót január 5-én Csö­mörön rendezik. A sötét mezes vendégek nagy csatában nyertek Békéscsabán a Magyar Kupa első fordu­lójában D-FOTÓ: EHOCZKY PÉTER » 1 Ancsin Tímea (világos mezben) nyolc góllal járult hozzá a békéscsabai csapat idei első győzelméhez d-fotúi lehoczky píter teljesítményükkel megérdemel ten nyertek és ezzel megszereztél első győzelmüket az NB 1-ben. Koieszár György: - Győzel műnket kiváló erőnlétünknek kö szönhetjük. A második félidőbei négy gólos hátrányból fordítót • tunk négy gólos előnyre. Remé- ; lem most már elindulunk felfelé. Palásty László: - Szűkös kezdő­• csapatunkból ketten is kiestek, ■ így a fiatalokat kellett szerepeltet- i nem, akik még nem érettek az él­■ vonalra. v.l