Békés Megyei Hírlap, 2003. június (58. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-10 / 133. szám

SPORT 2003. Június 10., kedd - 15. oldal Újra a Gyomaendrőd az élen Csorvás nyerte a rangadót férfi divatáruüzlet Békéscsaba, Andrássy út 8. AZ ÖN MÉRETÉRE IS 2 NAP ALAH! (66)321-033. 32856 Tibor. A nagy melegben a győzel­met jobban akaró dévaványaiak jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetik a győzelmet. G.: Nagy a 4., Czakó 1. a 28., Kovács a 65., ill. Puskás az 55. percben. Jó: Kovács, Nagy, Adamecz, ill. Puskás, Erdei, Gyulai. Barna Sándor: - Fegyelmezet­ten és taktikusan játszottunk, helyzeteink jelentős részét ki­használva megérdemelt győzel­met arattunk. Kiss Tibor: — Ma a győzelmet jobban akaró Dévavá- nya nyert két pontrúgás és egy félidőnyi előny ezt a végered­ményt hozhatta. (Vass József) Kaszaper—Nagyszénás 3—1 (1-0) Kaszaper, 200 néző. V.: Mihálik. Kaszaper: Mező - Kun, Forgó Z„ Kőszegi J., Somogyvári (Kocsor), Szanda (Borsi), Forgó Sz„ Deák, Zádori (Kőszegi T.), Bállá, Lovas. Edző: dr. Milate At­tila. Nagyszénás: István - Aszta­los (Mihalecz), Pusztai, Horváth Z„ Boros, Faragó, Gyömrei (Va- laczkai), Uhlár, Moszheim, Hor­váth Zs., Zsigovics (Gyenge). Edző: Füredi János. A kiesés ellen küzdő hazai csapatnak nagy erő­feszítések árán sikerült megsze­rezniük a győzelmet. G.: Forgó Z. a 20., Lovas a 60., Balia a 79., ill. Faragó a 65. percben. Jó: Forgó Sz„ Kun, Lovas, Balia, ill. Faragó, Horváth Zs., Pusztai. Dr. Mikite Attila: - A me­zőnyben kulturáltan futballozó Nagyszénást sikerült legyőznünk a kapu előtti határozottabb játé­kunknak köszönhetően. Elisme­résem Balta Sándornak, hogy ér­dekünkben feláldozta ausztriai útját. Füredi János: - Annyi helyzetet hagytunk ma ki, hogy törvényszerű volt a vereségünk. Minden elismerésem Bállá Sán­dornak, hogy ennyi idősen is a pályán láthattuk. (Papp László) CSANÁDAPÁCA—KUNÁGOTA 1—3 (1-D Csanádapáca, 150 néző. V.: Szabó Z. Csanádapáca: Hajdú V. - Nagy M., Szabó, Szekeres T„ Molnár, Szilágyi, Hajdú G„ Tóth A., Keresztély, Elekes, Dobák (Kovács). Edző: Oláh Imre. Kun­ágota: Csomós - Laczkó, Bíró, Samu, Körözsi (Nagy), Multyán L., Multyán Zs., Multyán Cs., Dómján (Kovács), Méreg, Suha- nyeczki (Balogh). Edző: Szilágyi János. Törvényszerű volt a vere­ség. G.: Szekeres T. a 35., ill. Multyán Cs. a 27., a 60., Multyán L. a 90. percben. Jó: Hajdú G. (a mezőny legjobbja), Szekeres T., Elekes, ill. Laczkó, Samu, Mul­tyán L, Multyán Cs. Oláh Imre: - Nem nyilatko­zom. Szilágyi János: - Sportsze­rű mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk a végére elfáradt hazai csapat ellen. (Tóth B. Ist­ván) Ifjúságiak: Doboz—Mezőberény 2— 1, Csabacsüd-Mezőkovácsháza 0-17 (!), Csorvás-Sarkadkeresztúr 6—4, Ka- mut-Tarhos 1-1, Gyulai Köröstáj-Fü- zesgyarmat 5-0, Dévaványa-Elek 2-3, Kaszaper-Nagyszénás 7-1, Csanáda- páca-Kunágota 10-0. A BékésNet megyei II. osztály állása 1. Csorvás 19 7 2 68-24 64 2. M.kovácsháza19 6 3 85-33 63 3. Mezőberény 19 5 4 59-25 62 4. S.keresztúr 17 7 4 55-29 58 S. Kunágota 14 4 10 48-42 46 6. Tarhos 12 7 9 57-57 43 7. Kamut 12 3 13 43-45 39 8. Nagyszénás 10 7 11 36-43 37 9. Gy. Köröstáj 9 8 11 39-48 35 10. Füzesgyarmat 10 4 14 41-50 34 11. Csanádapáca 8 7 13 41-57 31 12. Elek 6 9 13 39-42 27 13. Kaszaper 6 6 16 30-48 24 14. Csabacsüd 6 6 16 45-73 24 15. Dévaványa 6 4 18 35-55 22 16. Doboz 4 4 20 25-75 16 A BékésNet megyei 11. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Június 14., szombat, 17.00: Füzesgyar- mat-Dévaványa, Csanádapáca-Csor- vás, Sarkadkeresztúr-Kamut, Tarhos- Gyulai Köröstáj, Mezőberény-Csaba- csüd, Elek-Kaszaper, Nagyszénás-Do- boz, Kunágota-Mezőkovácsháza. ■ \ világosabb mezes battonyaiak padlót (füvet) fogtak a hét végén a bajnoki címért való küz­delemben, ugyanis hazai környezetben kikaptak a Gyomaendrődtől, amely ezzel az élre ug- 'Qtt, a hazaiak pedig a harmadik helyre estek vissza ___________d-fotó: veress erzsi LaNC AST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szabadkígyós—Tótkomlós 3—1 (1-1) Szabadkígyós, 220 néző. V.: Fehér. Szabadkígyós: Szencsen- kov - Majoros (Ragály), Bozsó Z„ Kundia, Bánfi A„ Kovács G., Ekker, Hajdú (Bánfi R.), Tóth A„ Bozsó A., Tobai L. (Süli). Edző: Nemes László. Tótkomlós: Szabó - Jámbor, Bányik, Pásztor L, Lo­vász, Pásztor T., Dobi (Fazekas), Papp, Kaliska (Karasz), Tarján (Lóvéi), Krátki. Edző: Kvasznov- szky József. Rendkívül nehéz mérkőzésen csak a véghajrában tudta feltörni a bunkerfocit bemu­tató komlósi védelmet a kígyósi gárda. G.: Kovács G. a 30., Tóth A. a 87., Ekker a 89., ill. Tarján a 10. percben. Jó: Kovács G., Bánfi A., Tóth A., Ekker, ill. Szabó, Bányik. Nemes László: - Töretlenül hittünk a győzelemben, örvende­tes, hogy sokadik mérkőzésünket tudtuk nulla-egyről a magunk ja­vára fordítani. Kvasznovszky Jó­zsef: - Játékosaink míg a szöglet jogosságát vitatták, a hazaiak megszerezték a győztes gólt. (Tóth Lajos) Battonya—Gyomabndrödi FC 0-1 (O-O) Battonya, 250 néző. V.: Majo­ros. Battonya: Szőke - Lovász, Roczkó, Pilán, Deák, Putnoki, Ár- gyelán (Kovács), Számfira, Zsóri (Fekete), Turbucz, Sztán (Kara- kas). Edző: Mákos Árpád. Gyo­maendrőd: Szabó - Vatai, Gál, Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Béla, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. A nagy me­leg ellenére jó iramú, tipikusan egygólos mérkőzésen egy pontrú­gás döntötte el a mérkőzést a Gyoma javára. G.: Toldi a 70. percben. Jó: Szőke, Putnoki, ill. Furka, Tolnai, Tanács, Toldi. Mákos Árpád: - Gratulálok a Gyomának. Plástyik János: - Örülök a győzelemnek, de két na­gyon nehéz mérkőzés van még hátra. (Lukács István) Mezőhegyes—Méhkerék 2—2 (2-1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Ve­res. Mezőhegyes: Bordás - Rosz- kos, Nagy, Kovács Zs., Kertmegi (Sopsich), Faragó, Varga, Szatmá­ri L, Gróf, Szatmári G„ Merlák (Szabó). Edző: Matajsz Pál. Méh­kerék: Patka - Gugolya, Stír, Rúzsa, Kocsis, Séllei (Hajdú), Ta­pasztó, Cziczeri (Burai), Papp, Csotye, Martin. Játékos edző: Bu­rai Sándor. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkes vendégek megérdemelten vitték el az egy pontot Mezőhegyesről. G.: Varga a 15. és a 21., ill. Kertmegi (öngól) a 20., Papp a 80. percben. Jó: Var­ga, Roszkos, ill. Papp, Kocsis. Matajsz Pál: - Ennél már csak jobb jöhet. Burai Sándor: - Igaz­ságos döntetlen született. (Perla­ki János) Orosházi MTK-Rákóczi— Újkígyós 3—1 (1—0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Csipái. OMTK-Rákóczi: Tóth I. - Zalai, Godár, Brachna, Horváth II. A., Szűrszabó (Cse- göldi), Kánya (Havancsák), Szlo- póczki, Székely, Sin (Pardi), Boér. Edző: Pólyák László. Újkígyós: Varró - Ancsin, Szlancsik, Kar- lovszki, Szarka, Unyatinszki, Pa- lyik, Silló, Ekker, Rövid, Abru- dán. Edző: Sebestyén János. A mérkőzés előtt elbúcsúztatták az aktív játékvezetéstől visszavonu­ló Csipái Bélát. A Rákóczi csapata ezen a mérkőzésen is bizonyítot­ta, hogy hetek óta a fair play sza­bályai szerint futballozik és egy kulturáltan játszó vendégcsapatot győzött le. G.: Szlopóczki a 28., Boér az 59., Brachna a 79., ill. Unyatinszki a 66. percben. Jó: Kánya, Szlopóczki, Székely, ill. Silló, Ancsin, Unyatinszki. Pólyák László: - Sikerült ne­hézzé tenni a mérkőzést, mivel csak az első húsz percben öt százszázalékos ziccert hibáz­tunk, a folytatásról nem is beszél­ve. A lényeg, hogy sikerült meg­nyerni a találkozót. Sebestyén János: - Igen tartalékos csapat­tal, cserék nélkül a mezőnyben jobban játszottunk, de a gólokat a hazaiak rúgták. (Bot Ferenc) Gádoros—Sarkad 4—3 (2—1) Gádoros, 200 néző. V.: Gyer- tyás. Gádoros: Baki - Törtei, Bencsik, Pisont A., Liszkai (Pi- sont R.), Tasi (Mészáros), Len­gyel (Pisont Z.), Szkalonai, Jemei, Lénárt. Edző: Kozmer Im­re, Pisont András. Sarkad: Priboj- szki (Petruzsán J.) - Kovács (Pet- ruzsán B.), Démusz, Hajdú, Báli, Bagi, Szegedi, Alb, Bende, Ba­logh, Matus (Szűcs). Edző: Karkus János. A mai délutánon mindkét csapat csak a támadójátékkal fog­lalkozott, így a kö­zönség szórakozott, az edzők idegesked­tek. G.: Lénárt a 2., Szkalonai a 29., Pi­sont A. (11-esből) az 55., Törtei a 79., ill. Matus a 20., Bagi a 47., Balogh az 50. percben. Jó: Berki, Tasi, Törtei, Jemei, Szkalonai, ill. Szege­di, Démusz, Alb. Kozmer Imre: - Nyögvenye­lős győzelem, csak a küzdeni tu­dásunkat tudom dicsérni. Kar­kus János: - Hiába rúgtunk ide­genben három gólt, ez is kevés­nek bizonyult. (Páli István) MAGYARBÁNHEGYES— Körösladány 4—2 (1—0) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Dumitru Florin. Magyarbán­hegyes: Jambrik - Gábor (Eva- nics), Bozsár, Lévai (László L.), László Z„ Szlanyinka, Tóth, Saj- ben, Kiss, Málik, Pájer. Edző: Bíró Géza. Körösladány: Sipos - Bo­tos, Keresztesi J., Kövér (Tóth J.), Horváth, Mező, Novák, Molnár (Keresztesi Zs.), Bakos, Schultz, Horváth (Papp). Játékos edző: Molnár Tamás. Jó játékvezetés mellett a hazai csapat akár na­gyobb arányú győzelmet is arat­hatott volna, ha Sipos kapus nem fog ki ilyen jó napot. Kiállítva: Kiss (második sárga lap után) a 79., ill. Tóth (utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért) a 83. percben. G.: Málik a 8„ a 62., a 82., Sajben a 68., ill. Bakos az 55., Mező a 60. percben. Jó: Tóth, László Z„ Málik, Szlanyinka, Sajben, ill. Sipos, Mező, Molnár, Keresztesi Zs. Bíró Géza: - A győzelmet nem kell megmagyarázni, a vereséget nem illik. Molnár Tamás: - A győzelmet jobban akaró és erővel jobban bíró hazai csapat megér­demelten nyert. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza—Szeghalom 0-3 (0-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Kurucz. Medgyesegyháza: Liszkai — Göcző, Juhász, Vágási, Ancsin, Pintér, Holecz, Kanál (Gubcsó), Zsurzsucz, Kiss II. Á„ Zsadány (Szabó). Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. Szeg­halom: Komáromi - Nagy (Par­di), Elek S., Bihari, Vámos L, Zsi­govics, Zsombok K., Vámos A., Elek T„ Sáfián, Macsári (Patai). Edző: ifj. Zsombok János. Míg a hazai csapat sorra hagyta ki a helyzeteit, a végig védekezésre kényszerült vendégek három tá­madásból három találatot értek el. Alattomos, sportszerűtlen játé­kuknál a még sportszerűtlenebb közönségük tűnt ki egy nyugdí­jas bántalmazásával. G.: Elek T. a 26. és a 78., Vámos A. az 58. perc­ben. Jó: Liszkai, Göcző, Ancsin, Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 23 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 21 gó­los: Málik (Magyarbánhegyes). 18 gólos: Lénárt (Gádoros). 17 gólos: Kanál (Medgyes­egyháza), Szántó (Vésztő). 16 gólos: Ugrai (Gádoros). 15 gólos: Moldván (Békésszent- andrás). 13 gólos: Mátyus (Gyomaendrőd), Tóth (Szabadkígyós). 12 gólos: Gróf (Mező­hegyes), Novák (Körösladány). 11 gólos: Ka­liska (Tótkomlós), Kiss (Békésszentandrás), Szatmári L. (Mezőhegyes), Toldi (Gyomaend­rőd), Ekker (Szabadkígyós), Tóth Cs. (Vésztő). 10 gólos: Hunya (Gyomaendrőd), Karakas (Battonya). ill. Komáromi, Zsigovics, Vámos L„ Elek T., Sáfián, Zsombok K. Szabó András, Temesvári Csaba: - A helyzeteit jobban ki­használó vendégcsapat megérde­melten nyert. Ifj. Zsombok Já­nos: — Még ilyen arányban is megérdemelten nyertünk egy nagyszerűen előkészített pályán. Gratulálok a csapatnak. (Uhrin Pál) Békésszentandrás—Vésztő 1-5 (O-O) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Simon János. Békésszent­andrás: Tusjak - Bencsik T., Pje- vara, Juhász (Varga), Csipái, Mol­nár, Farkas, Moldván (Bagi), Bak­ró (Bencsik I.), Bordács, Kiss. Edző: Varga László. Vésztő: Nagy Zs. — Rábai, Szántó, Litauszki, Já­nosi, Tóth S. (Tarsoly), Nagy Z., Tóth Cs. (Szőke), Papp, Czinanó, Szabó. Edző: Királyvári Károly. Rekkenő hőségben a szentandrá- si vezetés után a vésztőiek tíz perc alatt a maguk javára fordítot­ták az eredményt. Kiállítva: Bor­dács (utánrúgásért) a 72. perc­ben. G.: Farkas az 54., ill. Szántó a 67., a 74., a 82., Tóth Cs. a 62., Nagy Z. a 65. percben. Jó: Pjeva- ra, Bencsik T., ill. Szántó, Tóth Cs., Jánosi, Litauszki, Nagy Z. Varga László: — Á kezdőjáté­kosok hiányát nagyon megérezte a csapatom, a vendégek győzel­me megérdemelt. Királyvári Kár­oly: - Nulla-egyről három fejes­góllal tudtunk fordítani, s ez igen ritka eset a magyar pályákon. Megérdemelten nyertünk. (V. L.) Ifjúságiak: Szabadklgyös-Tótkom- lós 1-4, Battonya-Gyomaendrőd 6-1, Mezőhegyes-Méhkerék 11-1, Orosházi MTK-Rákóczi-Újkígyós 5-1, Gádo­ros-Sarkad 1-3, Magyarbánhegyes- Körösladány 0-4, Medgyesegyháza- Szeghalom 1-9, Békésszentandrás- Vészlő 4-0. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Gyomaendrőd 14 8 6 50-26 50 2. Szeghalom 15 5 8 42-32 50 3. Battonya 14 6 8 50-24 48 4. OMTK-Rákóczi 13 6 9 59-43 45 5. Szabadkígyós 12 7 9 42- 31 43 6. Vésztő 12 7 9 52-43 43 7. Gádoros 11 8 9 66-59 41 8. M.bánhegyes 12 5 11 48-47 41 9. B. szentandrásll 6 11 46-48 39 10. M.egyháza 10 8 10 37-50 38 11. Tótkomlós 8 12 8 38-40 36 12. Mezőhegyes 9 7 12 47-48 34 13. Méhkerék 8 9 11 31-41 33 14. Körösladány 7 9 12 38-52 30 15. Sarkad 5 7 16 33-69 22 16. Újkígyós 5 6 17 34-60 21 Következik. Június 14., szombat, 17.00: Sarkad-Magyarbánhegyes, Bé- késszentandrás-Mezőhegyes, Méhke- rék-OMTK-Rákőczi, Újkígyós-Gádo­ros, Körösladány-Medgyesegyháza, Szeghalom-Szabadkígyós, Tótkom- lós-Battonya, Vésztő-Gyomaendrődi FC. Doboz—Mezőberény 1—4 (1—2) Doboz, 190 néző. V.: Szabó Gy. Doboz: Szabó S. — Furák, Gyebrovszki, Skumáth, Fekete, Lukucz, Szűcs M., Barcsay, Bodó (Petrina), Gergely, Szatmári. Játé­kos edző: Szűcs Mihály. Mezőbe­rény: Barabás - Bereczki, Kiss Z„ Szűcs Zs. (Kukely), Gézárt, Benyovszki, Somvári M., Pántya, Bokor, Vári (Kocsor), Wagner (Gál). Edző: Ramos János. Sport­szerű mérkőzésen a játékvezető ítéleteivel mindkét csapat labda­rúgóit megzavarta. A hazaiak jól játszottak a mezőnyben, de a gó­lokat a herényiek rúgták. Kiállít­va: Barcsai és Pántya (kakaskodá­sért) a 65. percben. G.: Fekete az 5., ill. Vári a 6., a 86., Benyovszki a 28., Kocsor a 88. percben. Jó: Fekete, Szűcs M., Gergely, ill. Ba­rabás, Bereczki, Gézárt, Benyov­szki, Somvári M. Szűcs Mihály: - A két csapat között nem volt ennyi különbség, sajnos, amit a herényiek kapura lőttek, abból gól született. Ramos János: - Nagyon meleg volt és fe­szülten játszottunk. Sikerünk megérdemelt. (S. A.) Csabacsüd-Mezőkovácsháza 3-4 (0-1) Csabacsüd, 100 néző. V.: Ivá- nyi. Csabacsüd: Kondacs - Va- lencsik, Koszti (Radics), Mizik, Csicsely (Bracsok), Jansik (Kővá­gó), Fekécs, Gombár Cs., Palyov, Pillár, Urbancsok. Edző: Gombár György. Mezőkovácsháza: Bíró - Papp, Mészáros, Kapócs, Maró- csík, Zábrák, Húsvéth, Kindel, Balázs, Koncz, Mohamed (Szabó G.) Edző: Juhász Zoltán. A hazai­ak elkerülhető gólokat kaptak, s habár az utóbbi idők legjobb játé­kát nyújtották, mégis vereséggel kellett lejönniük a játéktérről. Ki­állítva: Urbancsok (második sár­ga lap után) a 86. percben. G.: Gombár Cs. a 69., Pillár a 82., Kő­vágó a 90., ill. Koncz a 3., a 61., Marócsik a 73., Papp a 76. perc­ben. Jó: Mizik, Gombár Cs., Pa­lyov, ill. Marócsik, Húsvéth, Kin­del, Koncz. Gombár György: - Ilyen gólo­kat nem lenne szabad kapnunk, s ha ezeket elkerülnénk, mérkő­zést is tudnánk nyerni. Juhász Zoltán: - Nehéz, de nagyon érté­kes győzelmet arattunk. Négy­egyes vezetésünk után gyermeteg hibákat követtünk el. (G. Gy.) Csorvás-Sarkadkeresztúr 2-1 (0-1) Csorvás, 300 néző. V.: Brusz- nyiczki. Csorvás: Farkas - Bo- tyánszki, Fabulya, Kun, Támyik (Orvos), Boldizsár, Benyovszki, Lábos, Ivanics (Ladnyik), Be- licza, Kaszai (Krámli). Edző: Tűr­ések Zoltán. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Rózsa, Berényi, Fábi­án (Ancsin), Zimbrán, Molnár (Mundrucz), Csúz, Petruzsán, Bányai, Kóra, Zsoldos (Bállá). Edző: Cserháti István. A nagy szá­mú szurkolóval érkező vendég­csapat nehezen tudta elviselni, hogy a csorvásiak néhány helyze­tüket gólra váltották, ők pedig a jobbnál jobb lehetőségeket is ki­hagyták. Kiállítva: Kóra (a játék­vezető megsértéséért) a 70. perc­ben. G.: Ivanics a 49., Belicza a 77., ill. Zsoldos a 45. perc­ben. Jó: Farkas, Kun, Támyik, Boldizsár, Benyovszki, Belicza, ill. Rózsa, Berényi, Zimbrán. Turcsek Zoltán: - Idegileg jobban bírtuk a rangadó lég­körét és ez döntött. Cserháti István: - Amíg az íróasztal mögül döntenek a csapatom sorsáról, addig nincs miről beszélni, fgy lehet becsületes sportemberekkel meg- utáltatni a labdarúgást. (Evanics István) Kamut—Tarhos 1—1 (1—0) Kamut, 100 néző. V.: Pintér. Kamut: Kohut - Pozsár (Lenke- fi), Gyebnár, Gilik, Knapp V., Koszta, Knapp A., Gera, Darócz, Botyánszki, Horváth. Edző: Bor- gula János. Tarhos: Vári A. - Vá­ri P„ Szabó Z., Fodré, Fehér, Püski, Rózsavölgyi, Gézárt (Zsig- mond), Djabbar (Balogh), Nagy, Méhes. Játékos edző: Zsigmond Károly. A nagy melegben leját­szott sportszerű mérkőzésen „szezon végi” játékkal igazságos eredmény született. G.: Botyán­szki a 42., ill. Nagy a 87. percben. Jó: Knapp V., Gilik, Koszta, ill. Vári P„ Szabó Z. Borgula János: - Igazságos eredmény, sajnálom, hogy ezt a három percet nem bírtuk ki. Zsigmond Károly: - Kicsit elfá­radtunk a bajnokság végére, s ta­lán a türelmünk is elfogyott. (Szlancsik János) Gyulai Köröstáj—Füzesgyar­Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 30 gólos: Balázs (Mezőkovácsháza). 26 gólos: Méhes (Tarhos). 17 gólos: Kóra (Sarkadke­resztúr). 16 gólos: Belicza (Csorvás). 14 gó­los: Bíró (Kunágota), Szabó (Mezőkovácshá­za), Lábos (Csorvás). 13 gólos: Marócsik (Me­zőkovácsháza). 12 gólos: Bányai T. (Gyulai Köröstáj, Sarkadkeresztúr), Zsoldos (Sarkadke­resztúr), Wagner, Vári (Mezőberény). 11 gólos: Csák (Füzesgyarmat), Nagy (Tarhos). 10 gó­los: Elekes (Csanádapáca), Czakó L (Dévavá- nya), Urbancsok (Csabacsüd), Botyánszki (Ka­mut), Kővágó (Csabacsüd), Multyán Cs. (Kuná­gota). MAT 6—0 (2—0) Gyula, 150 néző. V.: Németh. Gyula: Veres (Tikász) - Tar, Ka­marás, Kakas, Perlaki (Gergő), Vincze, Mihucz, Oláh, Szelei, Gimesi (Kiss), Cseke. Edző: Bagi Tibor. Füzesgyarmat: Dávid - Ko­vács, Kiripóczki, Bak, Haraszti, Sándor, Baksa (Barna), Vad, Tóth, Szabó, Kincses. Edző: Lázár István. A hazai csapat idei leg­jobb játékával nyert. G.: Cseke a 15., Oláh a 45., az 50., Mihucz az 55., a 65., Kamarás a 85. percben. Jó: Veres, Kamarás, Mihucz, Oláh, ill. Bak. Bagi Tibor: — Örülök neki, hogy igazi sportemberek alkották a csapatot, amely eredményes já­tékkal párosult. Lázár István: - Megérdemelt hazai győzelem. (Alberti János) Dévaványa—Elek 3—1 (2—0) Dévaványa, 200 néző. V.: Benyovszki. Dévaványa: Darvasi — Czakó I., Borbíró, Vaszkó, Nagy (Farkas), Tóth K., Pesztrán- szki, Adamecz, Zeller (Kálmán), Kovács, Pálfi. Edző: Barna Sán­dor. Elek: Pataki — Puskás (Popu- cza), Rádai, Lázok, Lakatos, Bíró, Gyulai, Erdei, Kapocsán (Sánta), Márk, Fekete (Lénárt). Edző: Kiss