Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-05 / 103. szám

14. OLDAL - 2003. MÁJUS 5., HÉTFŐ S P 0 R T BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A Szabadkígyós kiütötte a Bánhegyest A szarvasiak idegenben nyerték a rangadót LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Sarkai»—Újkígyós 2—2 (0—2) Sarkad, 180 néző. V.: Szabó Z. Sarkad: Örkényi - Szűcs, Hajdú (Petruzsán B.j, Alb, Báli, Dé- musz, Szegedi, Matus, Bende, Balogh (Tóth), Bagi. Edző: Kar- kus János. Újkígyós: Héjjas - Szarka, Uhrin, Ancsin, Unya- tinszki, Viczián (Palyik, Burkus Gy.), Ekker, Silló, Burkus R„ Dobróczki, Abrudán (Kolarov- szki). Edző: Sebestyén János. Két gyenge napot kifogó csapat csatá­ját láthatta a szép lassan elfogyó közönség. G.: Tóth a 49., Szegedi a 95., ill. Szarka a 7., Silló a 16. percben. Jó: Bende, Bagi, ill. Szarka, Ancsin, Silló. Karkus János: - A mérkőzés elején mi nem figyeltünk, a végén a Kígyós, így az eredmény reális. Sebestyén János: - Figyelmet­lenségünk miatt nem nyertük meg a mérkőzést, így az ered­mény igazságosnak mondható. (Kiss Gábor) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 20 gólos: Boér(OMTK- Rákóczi). 17 gólos: Málik (Magyarbánhe- gyes). 14 gólos: Kanál (Medgyesegyháza). 13 gólos: Lénád (Gádoros), Szántó (Vész­tő). 12 gólos: Ugrai (Gádoros), Moldván (Békésszentandrás). 10 gólos: Kaliska (Tótkomlós), Mátygs, Hunya (Gyomaend- rőd), Szatmári L, Gróf (Mezőhegyes). 9 gólos: Tóth (Szabadkígyós), Kiss (Békés­szentandrás), Karakas (Battonya), Novák (Körösladány). 8 gólos: Ombodi (Szegha­lom), Toldi (Gyomaendrőd). 7 gólos: Lo­vász (Tótkomlós), Kiss I. (Magyaibánhe- gyes), Papp (Méhkerék), Vámos (Szegha­lom), Tóth Cs. (Vésztő), Ekker (Szabadkí­gyós). Körösladány—Méhkerék 0—1 (0-0) Körösladány, 200 néző. V.: Fe­hér. Körösladány: Juhász - Kö­vér (Horváth I.), Mező, Tóth (Bo­tos), Földi, Horváth T., Kereszte­si, Molnár, Bakos J., Schultz, Novák. Edző: Szabados Zoltán. Méhkerék: Patka — Gugolya, Bu­rai, Rúzsa, Kocsis Z., Séllei, Ta­pasztó (Hajdú), Cziczeri, Papp, Bogyó (Csotye), Stier. Edző: Bu­rai Sándor, Iszály Mihály. Iramos mérkőzésen a hajrát jobban bíró vendégcsapat szerencsés körül­mények között vitte el az igen ér­tékes három pontot. G.: Papp a 91. percben. Jó: Molnár, Mező, Földi, ill. Stier, Rúzsa, Kocsis. Szabados Zoltán: - Nem nyi­latkozom. Burai Sándor: - Meg­érdemelten győztünk. (Ponta Sándor) Szeghalom—Békésszentandrás 2-0 (1-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Brusznyiczki. Szeghalom: Komá­romi - Nagy (Simon), Elek, Biha­ri, Zsombok K„ Zsigovics (Vámos L), Hajdú, Patai (Pardi), Vámos A., Sáfián, Macsári. Edző: ifj. Zsombok János. Békésszentand­rás: Tusjak — Bencsik, Mrena (Bagdi), Palotai, Chlebik, Molnár (Pjevara), Farkas (Medveczki), Moldván, Csipái, Bordács, Kiss. Edző: Varga László. A szezon leg­jobb játékát bemutató szeghalmi­ak végig irányították a mérkőzést és biztos győzelmet arattak. G.: Vámos A. a 40., Nagy az 58. perc­ben. Jó: Elek, Hajdú, Vámos L., Pardi, Macsári, ill. Tusjak, Ben­csik, Mrena. Ifj. Zsombok János: - Az első félidőben kimaradtak a helyzete­ink, a másodikban viszont már jól futballoztunk és gólt is rúg­tunk. Varga László: - Megérde­melt hazai siker született. (Zs. J.) Tótkomlós—Mezőhegyes 0—3 (0-1) Tótkomlós, 250 néző. V.: Sze­keres. Tótkomlós: Szabó — Dobi, Bányik, Pásztor L., Lovász, Pász­tor T„ Fazekas (Fülöp), Papp, Kaliska, Lövei (Karasz), Krátki (Juhász). Edző: Kvasznovszky József. Mezőhegyes: Bordás - Roszkos, Nagy, Kovács Zs„ Kő­vács R., Kertmegi (Halász), Var­ga, Zsoldi, Gróf, Szatmári, Csor­dás (Egeresi). Edző: Matajsz Pál. A két szomszédvár presztízsmér­kőzésén a szerencsésebb Mező­hegyes nyert. A hazaiaknak a má­sodik játékrészben igen sok hely­zetük maradt kihasználatlanul. G.: Csordás az 5., Gróf az 57., Roszkos a 90. percben. Jó: Dobi, Pásztor L, ill. Nagy, Varga, Gróf, Szatmári, Bordás. Kvasznovszky József: - Míg a Mezőhegyesnek minden, addig nekünk semmi sem sikerült. Bí­zom benne, hogy nem csak én szégyellem magam. Matajsz Pál: - A női partjelző annyira felizgat­ta a csapatot, hogy háromig meg sem álltak. (Tóth B. István) Gyomaendrődi FC—Orosházi MTK-Rákóczi 1-0 (0-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Mozsár. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Gál F. (Orovecz), Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Béla, Tol­di, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. OMTK-Rákóczi: Tóth — Boér, Csegöl- di (Debreczeni), Brachna, Székely, Szűrszabó (Havan- csák), Pardi, Horváth II., Kánya, Godár, Kruzslicz. Edző: Pó­lyák László. Küzdel­mes mérkőzésen a já­tékot végig irányító hazai csapat megér­demelten nyert. G.: Hunya a 70. percben. Jó: Tanács, Tolnai, Furka, Gál F„ ill. Brachna, Godár, Par­di. Plástyik János: ­A küzdeni akarás dia­dala volt a mai. Pólyák László: — Sajnálom csapatomat, úgy érzem, jobban játszottunk, mint a gyo­maiak. Közelebb álltunk a győze­lemhez, a legrosszabb, hogy a gólpasszt is mi adtuk. (Szabados Ferenc) Battonya—Gádoros 3—0 (1-0) Battonya, 200 néző. V.: Dumit- ru (román). Battonya: Szőke — Szabó R„ Roczkó, Pilán, Fekete, Putnoki (Sztán), Árgyelán, Szám- fira, Karakas (Domsik), Deák (Oláh), Zsóri. Edző: Mákos Ár­pád. Gádoros: Berki — Lénáit, Pisont Z„ Törtei (Mészáros), Ben- csik, Lengyel (Pisont R.), Jemei, Tasi, Ugrai, Szkalonai, Bagi. Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégek többet támad­tak ugyan, de a hazai csapat vé­gül is hozta a kötelező győzel­met. Kiállítva: Szabó R. (máso­dik sárga lap után) az 55. perc­ben. G.: Szabó R. a 2., Deák a 70., Sztán a 85. percben. Jó: Szőke (a mezőny legjobbja), Deák, Árgyelán, ill. Pisont Z„ Tasi, Bagi. Mákos Árpád: — Az első fél­időben lefocizott bennünket a Gádoros, forduláskor mégis ná­lunk volt az előny. A második fél­időben 35 percet emberhátrány­ban játszva sikerült újabb gólokat szerezni, és így a győzelmet is. Kozmer Imre: — Helyzeteink alapján az első félidőben eldönt- hettük volna a mérkőzést, de el­lenfelünk három hibánkat maxi­málisan kihasználta. (Lukács Ist­ván) Szabadkígyós— Magyarbánhegyes 5—1 (2—1) Szabadkígyós, 250 néz.’ V.: Alberti. Szabadkígyós: Szen- csenkov - Kundia, Bozsó A., Bo- zsó Z. (Süli), Bánfi A., Bánfi R. (Hajdú), Kovács G„ Ekker, Schneider, Tóth A., Tobai (Majo­ros). Edző: Nemes László. Ma­gyarbánhegyes: Jambrik - Pécs (Evanics), Bozsár, Fejes, László, Szlanyinka, Tóth N., Sajben (Lé­vai), Kiss, Gábor, Pájer. Edző: Bí­ró Géza. A nagy kedvvel pályára lépő hazaiak közönségszórakoz­tató mérkőzésen megérdemelt, nagy gólarányú győzelmet arat­A világos mezes szarvasiak idegenben legyőzték a Kondorost a labdarúgó NB III Alföld csoportjában a megyei rangadón. Az eredmény: Kondorosi TE—Szarvasi FC 0—2 d^otó, kovács Erzsébet tak. Kiállítva: Evanics (a játékve­zető megsértéséért) a 82. perc­ben. G.: Ekker a 6., a 76., a 83., Schneider a 13., Kovács G. a 49., ill. Sajben a 12. percben. Jó: Bánfi A„ Kovács G., Ekker, ill. Szlanyin­ka. Nemes László: - Menekülés a győzelembe. Bíró Géza: - A sze­zon leggyengébb játékát nyújtot­tuk, bennünket csak a játékveze­tők ténykedése múlt alul. A mi já­tékosunkat kiállítja. Miért? A kígyósi játékost szándékos rúgá­sért nem állítja ki. Miért? Mert Schneider Ákosnak hívják? (Tóth Lajos) Vésztő—Medgyesegyháza 2—2 (2-1) Vésztő, 200 néző. V.: Rózsa. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z. (Láz­ár S.), Rábai, Szántó Cs. (Fekete), Litauszki, Jánosi, Szabó S., Tóth S., Szőke, Tóth Cs., Czinanó. Edző: Királyvári Károly. Med­gyesegyháza: Homik — Kiss, An­csin, Petruzsán, Göcző, Holecz, Gubcsó, Szabó A. (Zsadány), Zsurzsucz, Kanál, Pintér. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. A hazai csapatból hiányzott az igaz hajtás, küzdeni akarás, így meg kellett elégednie az egy ponttal. Kiállítva: Kanál (szöve­gelésért) a 28. percben. G.: Czina­nó a 28., Tóth Cs. a 38., ül. Pintér a 24., Szabó A. (11-esből) az 51. percben. Jó: Rábai, Szabó S., ill. Homik, Göcző, Szabó A. Királyvári Károly: — Egy órát játszottunk tíz ember ellen, még­sem látszott meg a különbség. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: - Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat minden tagja. (Buzgány József) Ifjúságiak: Sarkad-Űjkígyós 2—5, Körösladány—Méhkerék 8—2, Szegha­lom—Békésszentandrás 3—3, Tótkom­lós-Mezőhegyes 1-2, Gyomaendrőd- OMTK 5—2, Battonya—Gádoros 4—3, Szabadkígyós-Magyarbánhegyes 5-1, Vésztő-Medgyesegyháza 7-0. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Battonya 13 5 5 41- 18 44 2. Gyomaendrőd 12 6 5 43-20 42 3. Szeghalom n 5 7 32-26 38 4. M.egyháza 9 8 5 34-32 35 5. M.bánhegyes 10 4 9 40-41 34 6. OMTK-Rákóczi 9 6 8 48-37 33 7. Vésztő 9 6 8 40-37 33 8. Tótkomlós 7 11 5 33-31 32 9. B.szentandrás 9 S 9 37-37 32 10 Szabadkígyós 8 6 9 31-26 30 tt. Gádoros 8 6 8 47-46 30 12. Mezőhegyes 8 5 10 37-35 29 13. Méhkerék 8 5 10 25-33 29 14. Körösladány 6 8 9 28-36 26 15. Sarkad 4 6 13 22-56 18 16. Újkígyós 3 6 14 22-49 15 A tabellában nem szerepel a félbe­szakadt Medgyesegyhá: mérkőzés eredménye. za—Gádoros Következik. Május 10., szombat: OMTK-Rákóczi-Tótkomlós, 17.00. Gá­doros—Gyomaendrődi FC, 17.00. Békés- szentandrás-Körősladány, 17.00. Me- zőhegyes-Szeghalom, Í7.00. Újkí­gyós-Vésztő, 17.00. Május 11., vasár­nap: Magyarbánhegyes-Battonyai TK, 17.00. Medgyesegyháza-Szabadkígyós, 17.00. Méhkerék-Sarkad, 17.00. ■ Labdarúgó NB III Alföld csoport Jamina SE—Rákóczifalva 0—0 Békéscsaba, 200 néző. V.: Sa­mu. Jamina: Kollár — Szabó (Kertész), Pusztai, Nagy M„ Fri- derikusz - Fehérvári, Kurilla, Cseke (Balogh), Czinanó (Vand- lik) - Marik, Borbola. Edző: Zsí­ros György. Rákóczifalva: Ulvicz- ki A. — Kácser, Bartusz, Szeberé- nyi, Kun - Draskóczi (Ulviczki M.), Peszeki, Ludasi, Nyolczas — B. Tóth, Ruskó. Edző: Gömöri Bé­la. Alacsony színvonalú, sok hi­bával tarkított mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jó: Kollár, Nagy, Szabó, Kurilla, ill. Bartusz, Kun, Ludasi, Peszeki. Zsíros György: — Sokat kivett belőlünk a május 1-je, az ered­mény igazságos. Gömöri Béla: - A mérkőzésen mezőnyjáték folyt, de ha helyzeteinket kihasználjuk, győzhettünk volna. (Fülöp Csa­ba) Kondorosi TE—Szarvasi FC 0-2 (0-0) Kondoros, 300 néző. V.: Ne­mes. Kondoros: Adamik - Sárosi, Kiszely, Gombár, Lestyán (Varga T.) — Janis, Hrabovszki, Jansik, Lipták - Palyusik (Dián), Varga J. Edző: Halász Ferenc. Szarvas: Balatoni — Rónyai, Tóth, ifj. Somogyi, Kugyela - Kriska, Darida (Klimaj), Bogdán, Nagy — Bencze, Kiss. Edző: So­mogyi János. 63. perc: Sárosi utolsó ember­ként feltartotta Klimajt. A játékve­zető második sárga lappal jutal­mazta, s ennek kiállítás lett az eredménye. 82. perc: A középpályán a ha­zai csapat eladta a labdát, majd a vendégcsapat ügyesen ugrattak ki Klimajt a bal oldalon, aki 15 mé­terről kilőtte a hosszú sarkot, 0—1. 90. perc: Egy gyors vendégak­ció után a hazai védők nem tud­tak felszabadítani, Bencze esz­mélt a leghamarabb, aki hat mé­terről bepofozta a labdát az üres kapuba, 0—2. Az első félidőben a hazai csa­pat enyhe mezőnyfölényben ját­szott, de nem tudta kihasználni a szél adta lehetőségeket. A máso­dik játékrészben a Szarvas na­gyobb sebességre kapcsolt, és ami nem jött be a Kondorosnak, az bejött a Körös-partiaknak, így a második félidő alapján megér­demelt vendégsiker született. Jó: Varga T., ill. Tóth, Kriska, Somo­gyi, Bencze. Halász Ferenc: - Mi két kapu­fát rúgtunk, a vendégek két gólt. Csak az a baj, hogy bele is törőd­tünk abba, hogy ilyen balszeren­csénk van. Somogyi János: — He­lyén volt a fiúk szíve, a Kondoros két kapufát, mi két gólt rúgtunk. A csütörtöki meccs után óriásit változott a fiúk mentalitása. (K. Gy.) Gyomaendrődi VSE—Szajol 0-4 (0-3) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Garas. Gyomaendrőd: Kiss — Csi­kós, Szabó, Katona, Ilyés - Uhrin (Mester), Kéri (Farkasinszki), Hídvégi, Göblyös - Beinschrot, Osan. Edző: Paulik János. Szajol: Kolláth — Fekete, Kader, Papp, Pintér — Földi, Mészáros, Bódi (Térjék), Donkó - Mrauszki (Vasadi), Sárkány. Edző: Kocsis Andor. 20. perc: Ide-oda pattogott a labda a hazai 16-oson belül, Donkó érkezett, és hat méterről a bal felső sarokba lőtt, 0—1. 35. perc: Egy előreívelést a ha­zai védők rosszul találtak el, a fel­pattanó labdát Sárkány a hosszú sarokba emelte, 0—2. 42. perc: Egy beívelés után Földi helyezett közelről a hálóba, 0-3. 80. perc: Sárkány labdát szer­zett, majd kicselezte a kifutó Kisst, azután még aki rátámadt, és a hálóba lőtt, 0-4. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a sokkal, de sokkal szervezet­tebben és lelkesebben játszó ven­dégcsapat üyen arányban is meg­érdemelten nyert a szétesően ját­szó hazaiak ellen. Jó: Kiss, ill. Donkó, Sárkány, Földi. Paulik János: — Ilyen hozzáál­lással nem számíthatunk jobb eredményre. Már az első félidő­ben eldőlt a mérkőzés. Kocsis Andor: - A mi helyzetünkben idegenben négy gólt rúgni, bra­vúrnak számít. Úgy érzem, meg­érdemeltük a győzelmet. (Feuerwerker Béla) Békési FC-Harta 4-2 (1-1) Békés, 200 néző. V.: Szabó K. Békés: Kovács A. - Pálfi, Sándor, Kubik - Feuerwerker, Szenti, Fa­zekas, Szabó Zs. (Szarvas), Pősze — Fejes, Horvát. Edző: Hanyecz János. Harta: Zsinka — Bálint, Molnár, Vékony, Mádi - Ispán, Sebestyén, Bujáki, Felföldi - Sza­bó L, Kovács T. Játékos edző: Szauer Tamás. 35. perc: Fejes lőtte középre a labdát, s az érkező Horváth az ötösről a hálóba bombázott, 1—0. 36. perc: Sebestyén szabadrú­gása megpattant a sorfalon, és a közbeugró Felföldi a léc alá fejelt, 1-1. 55. perc: Szabó L. cimbalom­szögből lőtte ki a hosszú sarkot, 1-2. 70. perc: Pősze némi közel­harc árán juttatta túl a labdát a gólvonalon, 2—2. 75. perc: Feuerwerker pontos beadása után remek fejes góllal szerzett vezetést Horváth, 3—2. 83. perc: Pősze ment el a bal szélen, beadott, és Fejes bombája a bal sarokba talált, 4—2. Nyílt sisakkal játszó csapatok, változatos mérkőzés. Az első fél­időben többet futott a Harta, de a békésiek nem kerültek hátrányba ekkor sem. A második félidőben aztán a hazai csapat akarata érvé­nyesült. Végül reális eredmény született az érdekes gólok mérkő­zésén. Jó: Sándor, Szenti, Feuer­werker, Horváth, ill. Sebestyén, Felföldi. Hanyecz János: — Gratulálok csapatomnak, küzdöttünk és meglett az eredménye. Szauer Zoltán: - A hét végére elfogy­tunk, a meccsen pedig szétes­tünk. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények: Hódme- zővásárhely-Túrkeve 1—3, Szentes— Algyő 0-0, Kisújszállás-Karcag 1-1, Jászberény-Fegyvernek 2-2. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 19 3 2 74- 15 M 2. Karcag 14 6 3 42- 19 48 3. Jászberény 13 7 4 52-23 46 4. Jamina 11 7 6 41-41 40 5. Algyő 12 3 8 45-30 39 6. Kisújszállás 9 8 6 43-33 35 7. Kondoros 9 7 8 41-37 34 8. Rákóczifalva 8 8 8 32-28 32 9. Harta 8 8 8 45-43 32 10. Szarvas 9 4 10 38-60 31 11. Túrkeve 7 6 10 29-36 27 12. Szajol» 6 5 13 50-65 23 13. Hmv.hely 6 5 13 30-49 23 14. Gyomaendrőd 5 4 15 32-56 19 15. Fegyvernek 5 3 15 41-69 18 16. Békés 4 4 15 23-56 17 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Május 10., szombat: Jászberény-Kis- újszállás, 17.00. Szarvasi FC-Hódme- zővásárhely, 17.00. Rákóczifalva- Békési FC, 17.00. Túrkeve-Szentes, 17.00. Fegyvernek-Algyő, 17.00. Május 11., vasárnap: Karcag-Gyomaendrődi VSE, 17.00. Szajol-Jamina SE, 17.00. Harta-Kondorosi TE, 17.00. ■ Erdős Viktor nyerte a viadalt Végegyháza A fennállásának tizenötödik évfordulóját ünneplő Végegyházi Sakk Sportkör és a helyi önkormányzat vasárnap rendezte meg Jubileum elnevezésű egyéni sakkversenyét, amelyen öt- venhatan ültek asztalhoz. Szlamcsik Andrásnak, aki évek óta a végegyházi sakkozás „mo­torja”. A hét fordulós sakkversenyen ötvenhatan ültek asztalhoz, a győzelmet a várakozásnak megfe­lelően a korosztályos világbaj­nok, makói színekben versenyző, békéscsabai Erdős Viktor szerezte meg százszázalékos teljesítmény­nyel Emődi Gyula nemzetközi mester előtt. Az első tizenöt he­A rendezvényt Varchó István pol­gármester nyitotta meg, aki meg­emlékezett a tizenöt évvel ezelőtt létrejött sakk sportkör alapítói­ról, akik közül többen eljöttek az ünnepségre. A Békés Megyei Sakk Szövetség vezetői, Petró Jó­zsef elnök és Jozaf Csaba titkár ajándékot nyújtottak át a helyi sakk sportkör elnökének, lyezett díjazásban részesült, s több különdíjat is átadtak. A ren­dezvény végén fehér asztal mel­lett ünnepeltek a végegyházi sakkbarátok. Végeredmény: 1. Erdős Viktor (Ma­kó) 7 pont, 2. Emődi Gy. (Pénzügyőr) 6, 3. Sándor P. (Békési TE) 5,5,4. Deák Z. (Békési TE) 5, 5. Vass Gy. (Békéscsaba) 5, 6. Erdős A. (Békéscsaba), 7. Molnár M. (Battonya) 5, 8. Bajusz Gy. (Battonya) 5, 9. Petró J. (Békési TE) 4,5, 10. Váczi S. (OMTK) 4,5, 11. Debreczeni J. (Kardoskútj 4,5, 12. Gyüre J. (Békéssámson) 4,5, 13. Józaf Cs. (Mezőberény) 4,5,14. dr. Baricz K. (Békéssámson) 4,5,15. Halász M. (Vég- egyháza) 4,5. _____________________■