Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-13 / 110. szám

SPORT 2003. Május 13., kedd - 15. oldal Megállíthatatlan a vezető négyes Alaposan kitömték a bucsai hálót BÉKÉSNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG BÉKÉSNET MEGYEI III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyulai Köröstáj—Mező kovács há­za 1-7 (1-2) Gyula, 120 néző. V.: Mihálik. Gyula: Monori - Tar, Kakas, Cseke, Vincze, Oláh, Perlaki, Szelei, Kama­rás, Mihucz (Gergő), Kurta P. (Kiss). Edző: Bagi Tibor. Mezőko­vácsháza: Marofka — Zsótész, Dumitriu, Márkus, Húsvéth (Sipos), Mészáros, Papp, Koncz, Marócsik (Zábrák), Mohamed, Szabó. Edző: Szabó Ferenc. A céltudatosabb ven­dégcsapat maximálisan kihasználta a hazaiak figyelmetlenségeit. G.: Szelei a 37., ill. Szabó a 2„ a 10., a 47., a 48., Mészáros az 50., Papp a 70., Mohamed a 83. percben. Jó: Kiss, ill. Szabó, Zsótész, Mohamed, Mészáros. Bagi Tibor: - Amíg mi az öltöző­ben hűsöltünk, addig a vendégek el­döntötték a mérkőzést. Szabó Fe­renc: — Második félidei gólra törő játékunkkal biztosan győztük le a sportszerűen küzdő hazaiakat. (Al­berti János) Dévaványa—Csabacsüd 0—3 (0-1) Dévaványa, 200 néző. V.: Bol- doczki. Dévaványa: Darvasi - Cza- kó I., Pálfi, Vaszkó, Pesztránszki, Séllei, Szakács, Adamecz (Farkas), Czakó L. (Kálmán), Bányai (Nagy), Tagai. Edző: Barna Sándor. Csaba­csüd: Kondacs — Kővágó, Pajov (Radics), Valencsik, Csicsely, Fe- kécs, Pillár, Kiss, Urbancsok, Gom­bár (jansik), Koszti. Edző: Gombár György. A győzelmet jobban akaró, helyzeteit maximálisan kihasználó csabacsüdiek még ilyen arányban is megérdemelten nyerték a kiesési rangadót. G.: Kővágó a 10., a 66. és a 85. percben. Jó: Czakó I., ill. Kő­vágó, Kondacs, Urbancsok. Barna Sándor: — Nagyon szé­gyellem magam, remélem a csapat is. Gombár György: - Helyzetki­használásban és akaratban egyértel­műen a hazaiak fölé nőttünk, ami három értékes pontot eredménye­zett. (Vass József) Sarkadkeresztúr—Füzesgyarmat 1-0 (0-0) Sarkadkeresztúr, 210 néző. V.: Bodó. Sarkadkeresztúr: Cserháti — Rózsa, Berényi, Fábián, Rúzsa (Bállá), Molnár, Csúz, Petruzsán, Bányai, Kóra, Zsoldos. Edző: Cser­háti István. Füzesgyarmat: Bánfi - Kovács, Tóth (Gyáni), Bakk, Kiri- póczki, Bere, Várkonyi (Ajtai), Baksa, Varga, Sándor (Barna), Vad. Edző: Lázár István. A kulturáltan játszó vendégek ellen nehezen sze­rezte meg a három pontot a hazai csapat. G.: Bállá az 56. percben. Jó: Bállá, Berényi, Molnár, ill. Kiripócz- ki, Baksa, Tóth. Cserháti István: - A nagy me­legben nem találtuk a játék ritmu­sát, így elég nehezen tudtuk meg­szerezni a három pontot. Lázár Ist­ván: — Egy pontot feltétlenül meg­érdemeltünk volna, sajnálom a ki­hagyott ziccereket. (Bakucz Péter) Csanádapáca—Elek 1—1 (0—1) Csanádapáca, 100 néző. V.: Suck. Csanádapáca: Dobák — Nagy, Hajdú G., Fábián, Szekeres Cs., Szekeres T., Rózsa, Elekes, Benkovics, Keresztély, Szilágyi. Edző: Oláh Imre. Elek: Pataki — La­katos, Csonka (Lénáit), Lázok, Pus­kás, Sánta, Gyulai, Fekete, Erdei, Márk, Donnert. Edző: Kiss Tibor. Ideges hangulatú, helyenként ke­mény mérkőzésen mindkét csapat a győzelemre játszott. Az apácaiak annyira tartalékosán álltak fel, hogy még a kapuba is mezőnyjátékost kellett beállítaniuk. G.: Benkovics a 70., ill. Gyulai a 35. percben. Jó: Szekeres T„ Elekes, Keresztély, Szil­ágyi, ill. Pataki, Lakatos, Csonka, Gyulai, Erdei. Oláh Imre: — Dicséret a jelenlé­vőknek, mivel kapus és cserék nél­kül is mindent megtettek a pályán, ez a mai napon egy pontra volt elég. Kiss Tibor: - Két ellentétes félidő, kihagyott helyzetek mérkőzése és enyhén szólva is pártos játékveze­tés. (Tóth B. István) Csorvás—Nagyszénás 6—0 (5—0) Csorvás, 180 néző. V.: Pataki. Csorvás: Farkas — Sü­tő Zs„ Botyánszki, Tár- nyik (Krámli, Orvos, Kun, Kaszai (Répás), Lábos, Simon, Belicza, Boldizsár (Sütő M.). Edző: Turcsek Zoltán. Nagyszénás: István (Lipcsei) - Takács, Horváth Zs., Moszhe- im, Pusztai, Boros, Uh- lár, Gulyás, Gyuris (Asztalos), Horváth Z. (Zsigovics), Ozgyin. Edző: Füredi János. A nagy kedvvel játszó hazai csapat gyorsan bebiztosította a bajno­ki pontokat, a további­akban már csak az eredmény tartására tö­rekedett a szimpati­kus, helyenként jól ját­szó Nagyszénás ellen. Kiállítva: Gulyás (má­sodik sárga lap után) a 23. percben. G.: Lábos a 15., a 27, Simon a 19., a 34., Belicza a 39. és a 79. percben. Jó: Botyánszki, Lábos, Simon, Belicza, ill. Asztalos, Pusztai. Turcsek Zoltán: — A csapat nagyszerű első félidőt produkált, kár hogy a második felvonásban már csak a saját szórakoztatásukra játszottak a fiúk. Füredi János: - Az első félidőben adakozó ked­vünkben voltunk, gólokat és ember­előnyt adtunk, amit a Csorvás kö­szönettel elfogadott. A második fél­időben már sikerült elfogadható tel­jesítményt nyújtani, ami a csapat­nak morális tartást adhat a további­akban. (Evanics István) Tarhos—Kunágota 2—2 (2—0) Tarhos, 150 néző. V.: Vozár. Tarhos: Vári A. — Vári P., Szabó, Fodré, Provosinszki, Gézárt, Fehér, Rózsavölgyi, Tótfalusi, Méhes, Püski (Djabbar). Edző: Zsigmond Károly. Kunágota: Csomós - Lacz- kó, Varga, Samu, Balogh (Pócsik), Kovács (Nagy), Multyán Zs., Multyán Cs., Dómján, Bíró, Körösi. Edző: Szilágyi János. A fölényben játszó hazaiaknak nem volt elég a 2—0-ás vezetés a győzelemhez. G.: Méhes a 20., a 30., ill. Dómján az 55., Varga a 70. percben. Jó: Méhes, Vári P., Fodré, ill. Bíró, Csomós, Var­ga, Samu. Zsigmond Károly: - Közelebb álltunk a győzelemhez, de a nagy lehetőségeknél megremegett a lá­bunk, így elszalasztottuk a győzel­met. Szilágyi János: - Az a csapat, amely nulla-kettőről fel tud állni, di­cséretet érdemel, habár az első fél­időben nem gondoltam volna erre. (Zs. K.) Kaszaper—Doboz 3—0 (1—0) Kaszaper, 100 néző. V.: Csipái. Kaszaper: Mező - Kun (dr. Mikite), Forgó Z„ Kőszegi J., Deák, Bállá, Forgó Sz., Zádori (Kocsor), Elek, Kőszegi T. (Somogyvári), Kőszegi L. Játékos edző: Dr. Mikite Attila. Doboz: Balog I. - Futaki, Barcsay, Skumáth, Komlósi (Gergely), Lukucz, Balog Zs., Furák (Fekete), Gyebrovszki, Tóth, Szatmári (Bodó). Edző: Szűcs Mihály. A ven­dégek kulturáltan futballoztak, de a kaszaperiek most megtalálták góllö­vőcipőjüket. G.: Deák (11-esből) a 15., Zádori a 65., Forgó Z. a 75. perc­ben. Jó: Bállá, Zádori, Kőszegi J., Forgó Z., ill. Futaki. Dr. Mikite Attila: - A mai mér­kőzésen gólarányt javíthattunk vol­na. Ennyit jelent egy jó irányító játé­kos. Szűcs Mihály: - A kilencven percből hetvenötöt végig támad­tunk. Kapufát lőttünk, helyzeteink voltak, de gólt sajnos még találni sem tudtunk. A hazai csapat lesgól­ja és ajándék tizenegyese megpe­csételte sorsunkat. (Papp László) Kamut—Mezőberény 1—4 (0—1) Kamut, 230 néző. V.: Iványi. Ka­mut: Kohut — Knapp (Gál), Gyeb- nár, Sajben, Koszta, Gera, Darócz, Pozsár, Urda, Gilik, Botyánszki. Edző: Borgula János. Mezőberény: Barabás - Pántya (Pojendán), Gé­zárt, Kiss, Bereczki, Gál (Kukely), Benyovszki, Vári, Bokor (Balogh), Wagner, Somvári. Edző: Ramos Já­nos. A szomszédok rangadóján mindkét csapat nagy akarással ját­szott, a vendégek kíméletlenül ki­használták helyzeteiket, nem így a hazaiak. G.: Darócz az 55., ill. Wag­ner a 11., Vári a 70., Barabás a 75., Kukely (11-esből) a 86. percben. Jó: Gilik, Darócz, ill. Bereczki. Borgula János: — Hatvan percig kulturáltan fociztunk, helyzeteink is voltak, rúgtunk három kapufát, utána teljesen elfáradt a csapat. A herényiek kontratámadásaikból lőtt góljaikkal megérdemelten győztek. Ramos János: - Az eredménynek örülök, viszont a teljesítmény elma­radt. Néhány játékos mélyen tudása alatt játszott. (Szlancsik János) Ifjúságiak: Gyulai Köröstáj-Mező- kovácsháza 3-5, Sarkadkeresztúr- Füzesgyarmai G—5, Csanádapáca-Elek 1-2, Csorvás-Nagyszénás 9-3, Tar- hos-Kunágota 5-1, Kaszaper-Doboz 1-2, Kamut-Mezőberény 6-4. A Dévaványa-Csabacsüd mérkőzést ké­sőbb játsszák. A BékésNet megyei II. osztály állása 1. Csorvás 16 6 2 56-18 54 2. M.kovácsháza 16 5 3 68-28 53 3. S.keresztúr 15 6 3 45-25 51 4. Mezőberény 15 5 4 43-22 50 5. Kunágota 12 3 9 41-38 39 6. Tarhos 11 6 8 48-48 39 7. Kamut 11 2 11 37-36 35 8. Nagyszénás 9 7 8 30-34 34 9. Csanádapáca 8 7 9 38-41 31 10. Gy. Köröstáj 7 8 9 30-35 29 11. FUzesgyarmat 8 4 12 33-37 28 12. Csabacsüd 5 6 13 36-60 21 13. Elek 4 8 12 27-36 20 14. Kaszaper 5 5 14 24-38 20 15. Dévaványa 5 4 15 27-46 19 16. Doboz 2 4 18 18-59 10 A BékésNet megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Május 17., szombat, 17.00: Tarhos- Sarkadkeresztúr, Füzesgyarmat-Csa- nádapáca, Nagyszénás-Kamut, Mező- berény-Gyulai Köröstáj, Mezőkovács- háza-Dévaványa, Kunágota-Doboz. Május 18., vasárnap, 17.00: Elek- Csorvás, Csabacsüd—Kaszaper. ÉSZAKI CSOPORT Szarvasi LSZK—Okány 0—8 (0-3) Szarvas, 50 néző. V.: Benyov­szki. Szarvas: Wéber — Hajduch, Rumi, Gábos, Hovány, Bohák, Boh­rát, Zahorecz, Sárkány, Závoda (Kókai), Veles. Játékos edző: Rumi György. Okány: Sajti - Silling, Ko­máromi, Mártha (Varjú), Mohácsi, Buka, Pál, Sújtó, Szabó, Jámbor, Szatmári. Edző: Király Endre. A mérkőzést ilyen arányban is megér­demelten nyerte a vendég csapat. G.: Jámbor 4, Mohácsi 2, Buka, Súj­tó. Jó: Rumi, ill. Mohácsi, Szabó, Jámbor, Szatmári. Rumi György: — Hiányzik a tűz a csapatomból és a sötét alagút vé­gét sem látom. Király Endre: - Nemcsak az eredménynek, hanem a mutatott játéknak is örülök. (Kepenyes György) Zsadány—Mezőberény II. 5—4 (3-0) Zsadány, 100 néző. V.: Nagy. Zsadány: Sütő — Kiss B. (Gombos), Száva, Fábián, Szabó E, Muntyán, Kovács, Ürmösi, Szabó Z„ Kutasi, Vásárhelyi. Edző: Nagy Róbert. Mezőberény: Wagner - Gál, Pecze G., Szabó 1, Zolnai, Schaffer, Ba­logh D., Maléth, Balogh L„ Pecze P„ Lestyán. Edző: Gál András. Nagy iramú első félidő után a hazai csa­pat visszaesése és fegyelmezetlen­sége révén a biztos győzelmet ne­hézzé tette a maga számára a máso­dik félidőben. G.: Ürmösi 2, Kutasi, Vásárhelyi, Fábián, ill. Maléth 2, Ba­logh L. 2. Jó: Kutasi, Száva, Vásár­helyi, Szabó Z„ Fábián, ill. Maléth, Balogh L„ Pecze P. Nagy Róbert: - Egy padlón lévő ellenfelet sikerült felhozni a meccs végére. Beinschróth Mihály tech­nikai vezető: - Elismerésem a ha­zai csapatnak, megérdemelten győztek. (Muntyán Sándor) Kötegyán—Békéscsabai MÁV 2-2 (2-0) Kötegyán, 50 néző. V.: Ács. Kötegyán: Dobi - Somogyi, Gurzó, Csatári' (Forgács), Czirlé, Papp, Kodreán, Herczeg, Csíkos (Deák), Berényi, Iszáka I. Edző: Gurzó Sán­dor. MÁV: Magda — Dobó, Szalai (Tóth), Prekop, Galovicz (Török), Méhes, Lovas, Marik, Nouas, Mla- donyiczki, Kohanyecz. Edző: Braun Attila. A két csapat remek futballal rukkolt ki. A helyzetek kimaradtak, így igazságos döntetlen született. G.: Iszáka I., Csíkos, ill. Tóth, Lovas. Jó: Papp, Dobi, Iszáka I., Csíkos, ill. Lovas. Gurzó Sándor: — Sok helyzet ki­maradt mindkét oldalon, igazságos döntetlen. Braun Attila: - Kima­radtak a helyzetek, jó csapattal szemben jó a döntetlen, mivel ket- tő-null után talpra tudtunk állni. (Nagy Lajos) Gerla—Bucsa 14—2 (8—1) Békéscsaba, MÁV-pálya, 50 né­ző. V.: Simon József. Gerla: Szalai- Andó, Laukó, Carutasu, Orodán (Halász), Hankó (Mlinár), Némedi, Bodzás (Hrubecz), Bucsi, Bíró, Dió­szegi. Edző: Koszecz László. Bucsa: Füzesi — Nagy J., Kovács, Nagy F„ Dede, Bányai I. I., Fűző, Tóth, Bá­nyai I. II., Nagy S. Edző: id. Bányai István. Az edzőmérkőzés jellegű ta­lálkozón gólrekord született. A tíz fővel kiálló vendégek az első félidő végére lélekben már feladták a mér­kőzést. Kiállítva: Laukó (szabályta­lan szerelésért). G.: Bíró 5, Némedi 3, Diószegi 2, Bucsi 2, Laukó, Sza­lai, ill. Nagy S., Füzesi. Jó: Bíró, Némedi, Diószegi, Bucsi, ill. Tóth, Nagy S. Koszecz László: — A két csapat között játéktudásban meglévő kü­lönbség gólokban is megmutatko­zott. id. Bányai István: - Tíz játé­kossal felállva csak így sikerült. (Kiss Sándor) Kétsoprony—Csárdaszállás 0—2 (0-2) Kétsoprony, 150 néző. V.: Bagdi. Kétsoprony: Petrovszki P. I. — Petrovszki P. II., Leszkó Sz. (Lauri- nyecz), Szenczi, Surin, Kékesi (Leszkó P.), Kerekes R„ Kerekes A., Ancsin (Viczián), Petrovszki Zs., Petrovszki A. Edző: Purzsa Roland. Csárdaszállás: Kovács A. - Geszti (Burai), Szabó, Bartyik, Csejtei, Ko­vács I., Horváth (Tóth S.), Lakatos, Tóth I., Varga, Farkas. Edző: Halmo- si József. A tartalékos fiatal hazai csapat nyolcvan percig fölényben játszott a bajnokesélyes ellen, de a gólhelyzeteit nem tudta gólokra vál­tani. G.: Tóth I., Varga. Jó: Szenczi, Kerekes R., Petrovszki Zs., ill. Ko­vács I., Lakatos. Purzsa Roland: - Két elkerülhe­tő egyéni hiba miatt veszítettük el a mérkőzést a bajnokesélyes ellen. Halmosi József: - Nagyon hajtós és lelkes ellenfelet sikerült legyőzni. (Laurinyecz János) DÉLI CSOPORT Kardos-Örménykút—Békéscsabai Előre (U-16) 4-2 (3-0) Kardos, 50 néző. V.: Kotolák. Kardos-Örménykút: Galáth Z. - Zahorecz (Bíró Zs.), Opauszki, Son­koly, Jelen, Galáth P. (Bíró Z.), Tóth, Sztvorecz Z., Kondacs, Sztvorecz L., Varga. Játékos edző: Galáth Pál. Bé­késcsaba: Harman — Nagy (Csende), Pribojszki, Juhász, Gál (Komáromi), Varga, Rubus, Zsilák, Csejtei, Becsei, Lengyel. Edző: Ja­kab Péter. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. G.: Tóth 2 (egyet 11-esből), Sztvorecz L., Je­len, üli. Komáromi, Zsüák (11-es- ből). Jó: Zahorecz, Tóth, Galáth V., ill. Zsilák, Pribojszki, Juhász. Galáth Pál: - Négy-null után saj­nos elfáradtunk. A tanult kollégám, ha a saját csapatával foglalkozna, komolyabb eredményeket is elér­hetnének. Jakab Péter: — Nem ér­tem a felfokozott hangulatot, ami a mérkőzést körítettel Egy jó pályán jó mérkőzést játszhattunk volna, ha a hazaiak legalább annyit törődtek volna a játékkal, mint a játékvezető­vel. (-th) Pusztaföldvár—Lökösháza 0—0 Pusztaföldvár, 40 néző. V.: Maginyecz. Pusztaföldvár: Ökrös — Vokanics, Bús (Fülöp), Fekete, Ka­sza, Kvak (Kormányos), Holecska, Sinka, Klembucz, Gulácsi, Nagy R. Mb. edző: Kormányos Antal. Lö­kösháza: Bajusz — Zima, Povázsai, Stír A., Farkas, Murvai, Szincsák, Bauer, Stir M. (Orbán), Borsi, Gugh. Edző: Varga István. Meddő játék folyt a pályán, a vendégeknek vala­mivel több helyzete volt, végül igaz­ságos eredmény született. Jó: Holecska, Gulácsi, Fekete, ill. Pová­zsai. Kormányos Antal: — Elképzelés nélküli játék, igazságos pontosztoz­kodás. Varga István: - Igazságos döntetlen született. (Zalai Antal) Medgyesegyháza II.—Békéssám- son 6—2 (4—1) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Csatári. Medgyesegyháza: Relu — Plástyik, Juhász, Széli, Potocska (Csete), Szűcs Zs. (Gubcsó), Ko­vács, Zsadány, Csomós (Valyuch), Bozsó, Besenyei. Edző: Gellény Fe­renc. Békéssámson: Döme — Csenki, Kerekes, Krajcsovics G„ Fo­dor, Gulyás (Varga), Katona, Kraj­csovics A„ Rancz, Csordás (Abo- nyi), Hajdú (Kulima). Edző: Újvári János. A házigazdák magabizto­sabb, meggyőző játékkal akár na­gyobb arányban is győzhettek vol­na. G.: Bozsó 4, Plástyik (11-esből), Zsadány, ill. Csordás, Kerekes. Jó: Juhász, Plástyik, Bozsó, Zsadány, ill. Hajdú, Csordás. Gellény Ferenc: - Csapatomnak a nagy meleget és a Sámsont is sike­rült legyőznie. Újvári János: — A mai napon csak ennyire voltunk ké­pesek. Megérdemelt hazai győze­lem született. (Uhrin Pál) Telekgerendás—Gerendás 1-4) (0-0) Telekgerendás, 250 néző. V.: Viczián. Telekgerendás: Leszkó — Nagy Z., Balogh, Aradszki, Vidéki, Lukács, Gajdács (Kántor), Hrabov- szki, Nagypál (Belicza), Valyuch (TóthZs.), Sipiczki P. Edző: Gajdács Tibor. Gerendás: Kis - Zleovszki (Zatykó), Adamik, Faragó, Oláh, Ba­kos (Nagy I.), Botyánszki, Kómár, Kun, Nikora (Tóth L.), Benyovszki. Edző: Lengyel József. A hazaiak számára a mérkőzés pozitívuma - a három pont megszerzésén túl - az volt, hogy az ősz óta megerősö­dött vendégek ellen, több hónapos kihagyás után újra pályára lépett a sérüléséből felépült Kántor és a kül­földi munkavállalásból hazatért Belicza. G.: Sipiczki P. Jó: Leszkó, Balogh, Aradszki, Lukács, Nagypál, ill. Kis, Faragó, Benyovszki. Gajd­ács Tibor: - Ilyen összeállításban sikernek könyvelem el a győzelmet a jól játszó vendégek ellen. Lengyel József: — Döntetlen szagú mérkő­zésen egy talált góllal győztek a ha­zaiak. (Hegedűs József) Kétegyháza—Dombegyház 2—5 (0-1) Kétegyháza, 50 néző. V.: Flinta. Kétegyháza: Szelezsán A. - Faur, Isztin, Szelezsán Gy., Dila, Mészá­ros (Grósz), Abrudán, Uhrin, Bottá, Papp, Árgyelán (Csumpilla N.). Edző: Negye Zoltán. Dombegyház: Kontró - Szatmári, Tapasztó, Gyüre L. (Lugasi), Szilágyi, Szalai (Méne­si), Gyüre I. (Kiss Cs.), Kiss Zs., Baj­kán, Talpai, Csabai. Edző: Ménesi Róbert. Kihagyott tizenegyes és ha­zai helyzetek, tízperces jégesőszü­net az első félidőben, sportszerű mérkőzés, vendéggyőzelem. G.: Abrudán, Isztin, ill. Gyüre I., Szil­ágyi, Csabai, Talpai (11-esből), Lu­gasi. Jó: Papp (a mezőny legjobbja, Dila, Isztin, Uhrin, ill. Szilágyi, Tal­pai. Negye Zoltán: — Más eredmény is születhetett volna, ha kihasznál­juk helyzeteinket. Ménesi Róbert: - Nyomott idő, nyomott játék. (Bencze László) A megyei III. osztály állása Északi csoport 1. Bcs. MÁV 12 2 i 54-lt 38 2. Csárdaszállás 12 2 i 39-10 38 3. Gerla 10 1 4 54-21 31 4. Okány 10 1 4 41- 18 31 5. Kötegyán 9 1 5 35-39 28 6. Kétsoprony 4 2 9 30-34 14 7. Zsadány 4­11 26-64 12 8. Mezőberény II. 3 2 9 23-26 11 9. Szarvas 3­12 32-59 9 10. Bucsa 1 1 12 12-55 4 A táblázatban nem szerepel a fél­beszakadt Mezőberény II.—Bucsa mérkőzés eredménye. Déli csoport 1. Telekgerendás 12 2 1 47- 17. 38 2. M.egyháza II. 12 1 2 49- 19 37 3. Lökösháza 8 4 2 33-13 28 4. Békéssámson 8 2 5 34-26 26 5. Dombegyház 7 3 5 39-21 24 6. Pusztaföldvár 6 2 7 31-22 20 7. Gerendás 4 1 10 25-46 13 8. Kardos-Ö. 3 1 11 23-39 10 9. Kétegyháza 3 1 11 18-41 10 10. Bcs. Előre U-16 2 1 11 22-75 7 Az elmaradt Lökösháza —Bcs. Előre U-16 mérkőzés ügyében még nem született döntés. A BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Északi csoport. Május 17., szombat, 12.00: Mezőberény-Kötegyán; 17.00: Bcs. MÁV-Kétsoprony, Csárdaszállás- Szarvas, Okány—Gerla, Bucsa-Zsa- dány. Déli csoport. Május 17., szom­bat, 17.00: Gerendás-Medgyesegyháza II. Május 18., vasárnap, 17.00: Békés- sámson-Kardos-Örménykút, Domb- egyház-Telekgerendás, Bcs. Előre U- 16-Pusztaföldvár, Lökösháza-Kétegy- háza. Totónyeremények A 19. heti totónyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt; 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 4 millió 238 ezer 905 forint; a 12- esek 44 ezer 749; a 11-esek 2928; a 10-esek 644 forintot érnek. A Góltotón 6 találatos szelvény nem volt; az 5-sök 105 ezer 653; a 4-esek 11 ezer 831 forintot fizetnek. A helyes tippsor: 2,1,2, x, x, x, 1,1,1, 2,1, 2, x és 2. m Szerdán pótolnak Békésen A labdarúgó NB III Alföld csoportjában május 14-én, szerdán 17 órakor pótolják a korábbról elhalasztott Békési FC-Fegyvemek ta­lálkozót. A kiesési rangadón, ha a sereghajtó békésiek legyőzik a Jász-Nagykun-Szolnok megyei együttest megelőzhetik vetélytársu- kat a tabellán. A fehér mezes gerendásiak alaposan feladták a leckét a listavezető telekieknek, s így a házi­gazda csupán egyetlen aprócska góllal tudta otthon tartani a három pontot __________________________________________ D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 24 gólos: Balázs (Mezőkovácsháza), Méhes (Tarhos). 14 gólos: Bíró (Kunágota), Belicza (Csorvás), Szabó (Mezőkovácsháza). 12 gó­los: Kóra (Sarkadkeresztúr), lábos (Csorvás). 11 gólos: Marócsik (Mezőkovácsháza), Csák (Füzesgyarmat), Bányai T. (Gyulai Köröstáj, Sarkadkeresztúr). 10 gólos: Zsoldos (Sarkad­keresztúr), Elekes (Csanádapáca). 9 gólos: Keresztély (Csanádapáca), Czakó L. (Dévavá­nya), Botyánszki (Kamut), Kővágó (Csaba­csüd). 8 gólos: Szekerest. (Csanádapaca), Urbancsok (Csabacsüd), Horváth Zs. (Nagy­szénás), Nagy (Tarhos), Wagner, Vári (Mező­berény). 7 gólos: Szűcs (Kamut), Gulyás (Nagyszénás), Papp (Kunágota, Mezőkovács­háza). 6 gólos: Boldizsár, Simon (Csorvás), Szűcs (Mezőberény). 5 gólos: Erdei (Sarkadkeresztúr), Fejes (Kamut), Multyán Cs., Varga (Kunágota), Szatmári (Doboz), Sza­kács (Dévaványa), Kapocsén (Elek), Benyov­szki J. (Csorvás), Oláh (Gy. Köröstáj), Krcsma- rik (Mezőberény), Zádori (Kaszaper).