Békés Megyei Hírlap, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

SPORT 2002. NOVEMBER 18., HÉTFŐ - 13. OLDAL tRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A békéscsabaiak első döntetlenje Békéscsabai Előre FC-Siófok 1-1 (0-0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző. V.: Sápi (dr. Hegyi, Sza­bó II. J.). Békéscsaba: Fekete 6 — Lapsánszki 5, Grujics 6, Udvari 6 — Tóth Gy. 5, Bánföldi 6, Gavrilovics 5, Szilveszter 5, Vincze Z. 5 — Miculescu 5, Kereszt­úri 6. Edző: Garamvölgyi Lajos. Siófok: Németh G. 6 — Panties 5, Kuttor 6, Pusztai 5 — Sipeki 0, Schwarcz 6, Schultz 6, Gaál 5, Koller 5 — Fülöp 5, Filipovics 4. Edző: Csank János. Csere: Sipeki helyett Erős (5) a 7., Filipovics h. Szabó Cs. (-) a 66., Koller h. Ko­vács P. (-) a 71., Gavrilovics h. Hoffmann (-) a 78., Keresztúri h. Megyesi (-) a 80. percben. Gólszerző: Keresztúri a 64., Schwarcz a 81. percben. Sárga lap: Udvari (Gaál buktatásáért) a 32., Panties (a sípszó után eldobta a labdát) a 37., Fülöp (Bánföldibe hátulról belerúgott) az 59., Koller (Gavrilovics lerántásáért) a 63., Grujics (Fülöpöt felvágta) a 65. percben. Szögletarány: 7:5 (5:3). Békéscsaba 4. perc: A békéscsabai térfél kö­zepéről egy hatalmas előreívelés Miculescu előtt landolt, aki Pusz­tai fölött átemelt, majd kilenc mé­terről, bal lábbal a kimozduló ka­pus mellett a jobb felső sarok mellé lőtt. 7. perc: A védőkről visszapatta­nó labdát Keresztúri ballal, 15 méterről, félfordulattál kapura lőtte, ám a labda Kuttorról szög­letre vágódott. 16. perc: Bánföldi 28 méteres szabadrúgását a bal felső sarok elől tolta szögletre Németh Gá­bor, a csabaiak második jobb ol­dalról végrehajtott sarokrúgását követően Udvari bólintott kapura nyolc méterről, de a kapu közepe felé tartó labdát Németh könnye­dén hárította. 19. perc: Grujics szabálytalan­kodása után Schultz rúghatott szabadot 22 méterre a csabai ka­puval szemben, a jobbösszekötő helyéről: jobb lábas, bal alsó sarok felé tartó lövését Fekete hárította. 30. perc: Bánföldi indította a jobb oldalon Tóth Györgyöt, be­adása után Keresztúrit a 16-oson belül ellökték, a játékvezető továbbot intett. 33. perc: Tóth György előreíve- lését Keresztúri öt méterről, bal lábbal a bal kapufa mellé durran- totta a kimozduló Németh mellett. 35. perc: Fülöp 12 méterről le­adott nagy lövését Fekete kiöklöz­te, a labda Schultz előtt landolt, aki ugyancsak 12 méterről ismé­telhetett, ezt a lövést Fekete láb­bal, spárgázva hárította. 39. perc: Vincze Z. balról kö­zépre adott, Miculescu 26 méter­ről, nagy erővel, jobb lábbal meg­célozta a kaput, ám Németh a bä felső sarok elől nagy vetődés után szögletre tolta a labdát. 45. perc: Vincze Zoltán bal ol­dali beadására Németh Gábor re­mekül mozdult ki, és az ötösön magasra felugró Miculescu fejéről leöklözte a labdát. 47. perc: Fülöp legurítását Schultz 18 méterről, jobb lábbal meglőtte, de Fekete résen volt, és kiöklözte a labdát. 53. perc: Fülöp hosszú előre- ívelése az ötös bal sarkán álló Filipovics előtt hullott le, aki Ud­varitól szorongatva, mellé lőtt. 60. perc: Miculescu a felezővo­nalról a kiugró Keresztúri elé emelt, aki már-már lőtt volna, amikor Panties az utolsó pillanat­ban lelopta a lábáról a labdát. 64. perc: Tóth György jobbról laposan begurított a siófoki kapu előterébe, a labda a védők lába kö­zött elgurult, a 11-es pont tájékán álló Gavrilovics okosan átlépte, így a balösszekötő helyén érkező Keresztúri felé gurult a labda, aki futtából, bal lábbal, 12 méterről a kapu bä alsó sarkába lőtt, 1—0. 77. perc: Érős jobb oldali be­adását Fülöp öt méterről fölé fe­jelte. 81. perc: A csabai térfélen, a jobb oldalvonalhoz közel har­mincméteres szabadrúgást ívelt előre Schultz, ami a sok védő kö­zött az éppen egyedül hagyott Schwarcz fejére szállt. A Balaton- partiak középpályása nyolc mé­terről a bal felső sarokba bólin­tott, 1—1. A két újonc csapat találkozójá­nak kezdő rúgását Tóth Hajnalka a Kronborg Epterv Kft. megbízá­sából végezte el. A vendégcsapat­ban három helyen is változtatott a korábban megadott kezdő csapa­ton Csank János, Grósz helyett Pusztait, Erős helyett Sipeki, Sza­bó Csaba helyett Filipovics került az együttesbe. Már az első percekben látszott, hogy a vendégek nem adják könnyen a bőrüket, már a saját térfelükön letámadták a házigaz­dákat, emiatt nehezen tudott ki­bontakozni a csabai együttes. A negyedik percben azonban meg­szerezhette volna a vezetést az Előre, ha Miculescu pontosabban céloz. Egy ütközés után Sipeki megsérült, a vendégek középpá­lyása már nem is tudott visszatér­ni, helyére Erős állt be a siófoki együttesbe. Hamar kialakultak a párok, Fülöpöt Lapsánszki, Fili- povicsot Udvari kísérte, míg a má­sik oldalon Keresztúrit a hórihor- gas szerb légiós, Panties, Micules- cut pedig Pusztai őrizte. Az első negyedórában nagy csata folyt a középpályán, egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni. Ezután mezőnyfölénybe került a Békés­csaba, amit két szöglet is jelzett. A félidő második felében fokoza­tosan átvette az irányítást az egy­kor Békéscsabán is szerepelt Schultz vezérletével a Balaton- parti gárda, de a kapu előtt a ven­dégek is körülményesek voltak. Következik Az NB l-es labdarúgó-baj­nokságban következik. No­vember 22., péntek: Győr- Újpest, 18.00. November 23., szombat: Zalaeger- szeg-MTK, 13.00, Debre- cen-Videoton, 14.00, Sió­fok—Sopron, 15.00, Kispest- Békéscsabai Előre FC, 17.00, Ferencváros—Duna- ferr, 18.00. Jó iramú, küzdelmes volt a játék, a siófokiak többet birtokolták a labdát, de a lila-fehérek mindig közbe tudtak lépni egy-egy ven­dégakció alkalmával. Fordulás után nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, beszorí­totta kapuja előterébe a Békéscsa­bát. Előbb Schultz lövését hárítot­ta bravúrral Fekete, majd Filipo­vics óriási helyzetben hibázott. És ahogy az lenni szokott, a másik együttes büntetett. A félidő köze­pén egy remek csabai akció után a volt válogatott Keresztúri hig­gadt megoldással vezetéshez jut­tatta csapatát. Sorrendben ez volt az ötödik bajnoki mérkőzése a csatárnak, amelyben betalált az ellenfél kapujába. A vendégek nem adták fel, Csank János a gól után azonnal cserélt, a nehézke­sen mozgó Filipovics helyett a fürgébb Szabó Csabát állította a Balaton-partiak csatársorába. Tá­madott a vendégcsapat, de a bé­késcsabaiak jól védekeztek. A hajrában Keresztúri kérte edzőjé­től, hogy cseréljék le, így Megyesi állt a volt válogatott csatár helyé­re, akinek vastapssal köszönte meg a publikum a remek teljesít­ményt. A vendégek mindent meg­próbáltak az egyenlítésért, a szög­leteknél és a szabadrúgásokról Kuttor és Panties is előre húzó­dott, és egy ilyen szabadrúgás után, miközben a csabai védők a két hórihorgas játékosra figyeltek, Schwarcz révén fejjel egyenlíteni tudott a Siófok. Az utolsó percek­ben mindkét csapat nagy erőfe­szítéseket tett a győzelem meg­szerzésére, de már egyik sem tu­dott újítani. A küzdelmes, végig jó iramú találkozón a látottak alapján igaz­ságosnak mondható pontosztoz­kodás született. Garamvölgyi Lajos: - A Sió­fok igazolta jó hírnevét és tabel­lán elfoglalt helyezését. A helyze­tek alapján nyerhettünk volna, ám a végén kiengedtünk a ke­zünkből két pontot. Sajnálom, hogy nagy lehetőséget szalasztot­tunk el az idény utolsó hazai mér­kőzésén, ráadásul Grujics besár­gult, így nem számíthatok rá a Kispest elleni kiesési rangadón. Csank János: - A mérkőzésen kijött, hogy melyik a jobbik csa­pat. Többet birtokoltuk a labdát, mint a hazaiak, irányítottuk a já­tékot. Úgy vélem, a helyzetek alapján nyernünk kellett volna. Keresztúri (10) zsinórban az ötödik meccsén szerez gólt, ezúttal - mint felvételünk is tanúsítja - a siófoki Németh Gábor kapujába talált be D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A labdarúgó NB I további eredményei Capello a lemond? MTK Hungária-Győri ETO 2-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 1500 néző. V.: Megyebíró. Kiállítva: Böjté (Győr, 86.). G.: Illés (76.), Ferenczi (86. - 11-esből). Zalaegerszeg-Dunaferr 2-1 (1-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Dubraviczky. G.: Urbán (35. - 11-esből), Kenesei (81.), ill. Lengyel (38. - 11-esből). Sopron-Ferencváros 1—3 (0-2) Sopron, 4000 néző. V.: Juhos. G.: Bausz (a 76. percben), ill. Tököli (9.), Gera (31.), Kriston (73.). Videoton-Kispest-Honvéd 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Ábrahám. G.: Térjék (32., 89.). Újpest—Debreceni VSC 1—1 (0-0) Megyeri út, 2500 néző. V.: Makai. G.: Kovács Z. (67.), ill. Kerekes (86.). A labdarúgó NB I állása 1. MTK Hungáriái! 2 2 32-13 35 2. Ferencváros 9 2 3 27-11 29 3. Győri ETO 8 3 4 26-17 27 4. Újpest 8 2 5 31-22 26 5. Debrecen 6 7 2 31-24 25 6. Zalaegerszeg 7 3 5 29-24 24 7. Siófok 6 4 S 21-21 22 8. Videoton 3 S 7 15-24 14 9. Dunaferr 3 4 8 21-29 13 10. Sopron 3 4 8 17-27 13 11. Békéscsaba 3 1 11 20-41 10 12. Kispest 2 3 9 17-34 9 Fabio Capello, az AS Roma labdarúgócsapatának vezető­edzője azon gondolkodik, hogy lemond a játékvezetők sorozatos hibái miatt, ame­lyek szerinte folyamatosan az együttesét sújtják. Róma- Ha ez így folytatódik tovább, akkor visszavonulok az olasz fut- balltól és külföldre megyek - dü­höngött a tréner a szombat esti, Internazionale elleni rangadó után, amely végül 2-2-es döntet­lennel ért véget. Capello hozzátette: az AS Ro­mát a bírók „mesterségesen” tartják a csak UEFA Kupa-indu­lást érő 5-6. helyen, ráadásul az újabb pontvesztéssel már csak hetedikek a fővárosiak. A mérkőzés rendkívül feszült légkörben zajlott le, a rómaiak szerint Salvatore Racalbuto játék­vezető az összes kétséges szituá­cióban a vendégeknek kedvezett. A bírónak többször is figyelmez­tetnie kellett a hazaiak kispadját az állandó reklamálások miatt. Az AS Roma irányítói leginkább egy Montella fellökéséért járó' büntetőt kémek számon Racal- butón. A találkozó lefújását követően sem csillapodtak az indulatok: Christian Panucci megütötte az Internazionale egyik alkalma­zottját, majd az öltözőfolyosón is folytatódott a szóváltás és a dula­kodás1. Az esettel várhatóan a fe­gyelmi bizottság is foglalkozik majd. Franco Sensit, az AS Roma el­nökét pénteken három hónapra eltiltotta és 40 ezer eurós (közel 10 millió forintos) pénzbüntetés­re ítélte a liga, mert csalással vá­dolta meg több nagycsapat veze­tőjét és a bírókat. ■ Kihasználták az előnyt Gyulai Termál FC-Bőcsi KSC 4-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 250 néző. V.: dr. Bendik (Kószó, Lászlai). Gyula: Steigerwald — Socaciu, Géczi, Semjéni — Papp, Lázok, Tamá­si, Gajdács, Hóbei — Tóth, Dobray. Edző: Szabó Attila. Bocs: Szerencsi — Si­mon, Farkas, Takács, Sivák — Sipos, Nagy, Kulcsár, Vass, Szakszón — Simkó. Játékos edző: Kulcsár Sándor. Csere: Tóth helyett Zöld a 70., Nagy h. Vodila a 76., Dobray h. Boruzs a 78., Kulcsár h. Kundrák a 80., Papp h. Lakatos a 85. percben. Kiállítva: Simon, Sivák mindketten a 61., Farkas a 77. percben. Gólszerző: Dobray (11-esből) a 61., Tamási a 71., Dobray (11-esből) a 76., La­katos a 89. percben. Sárga lap: Dobray (rúgásért) a 10., Sivák (akasztásért) a 15., Semjéni (gáncso­lásért) az 44., Takács (buktatásért) a S3., Kulcsár (beszédért) a 62. percben. Szögletarány: 6:2 (3:1). Gyula 61. perc: A kiugró Tóthot a 16-os vonalán szabálytalanul szerelte Simon, 11-es. A büntetőt Dobray a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. 62. perc: A gól után a reklamá­ló Sivákot a játékvezető kiállítot­ta, mivel már volt egy sárga lapja. 71. perc: Gajdács nagyszerű labdával ugratta ki Tamásit, aki 15 méterről a kifutó kapus mel­lett a hálóba passzolt, 2—0. 76. perc: Lázokot szabálytala­nul szerelték a 16-oson belül, Dobray a büntetőt az előzőhöz ha­sonló módon értékesítette, 3—0. 77. perc: A fejét elvesztő Far­kas szándékosan megrúgta a gyulai gólszerzőt, így mehetett zuhanyozni. 89. perc: A frissen beállt Laka­tos jobbról, tíz méterről a bal sa­rokba lőtte a pettyest, 4—0. Nagyon óvatosan kezdett mindkét együttes, láthatóan arra törekedtek, hogy gólt még vélet­lenül se kapjanak. Ezért nem meglepő, hogy túlnyomó részt a középpályán pattogott a labda, mindössze egy-két bőcsi kontra­támadás, illetve egy szép Dobray- szabadrúgás, valamint Gajdács kitűnő lövése hozta némileg iz­galomba a nézőket. A pihenő után mindkét csapat nyílt sisakos támadójátéka élvezetessé tette a mérkőzést. A hazaiak egy pontos támadást követően 11-est harcol­tak ki, amit a vendégek nehezen viseltek el, és kettős, majd ké­sőbb hármas emberhátrányba kerültek, amit kihasznált a hazai gárda. A bőcsiek csak saját ma­gukat okolhatják a vereségért, a gyulaiak az utóbbi hetek teljesít­ményéhez képest jelentősen ja- vultak. Jó: Dobray, Géczi, Tamá­si, Hóbei, ill. Kulcsár, Takács. Szabó Attila: - Amit most ér­zek, azt szavakban nehéz kifejez­ni a sorozatos sikertelenség után. Nagyon örülök a győzelemnek, és annak, hogy az elmúlt héten sikerült néhány játékos fejében rendet tenni. Kulcsár Sándor: — Kiegyenlített mérkőzés volt ad­dig, amíg a játékvezető „sport­szerűtlenül” bele nem nyúlt a já­tékba. ■ Váratlan hazai vereség Orosháza FC-Nyírbátor 0-2 (0-2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 300 néző. V.: Kóródi (Szigetvári, Ficze Gabriella). Orosháza: Such — Raducu, Szabó N., Molnár, Serban — Ko­vács P„ Kiss, Dobi, Belvon — Pozsár, Baranyai. Edző: Fodor Sándor. Nyírbá­tor: Szalma — Tóth T., Kovács M., Csapos, Czerula — Minczér, Erdei Z„ Sza­bó Zs„ Erdei L. — Huszti, Tóth A. Edző: Tóth János. Csere: Szabó N. helyett Ferenczi á szünetben, Baranyai h. Lovas a 74., Tóth A. h. Vonza a 86. percben. Kiállítva: Serban (utánrúgásért) a 6. percben. Gólszerző: Tóth A. az 5., Tóth A. a 35. percben. Sárga lap: Czerula (buktatásért) a 27., Huszti (reklamálásért) az 53., Kovács M. (reklamálásért) a 76. percben. Szögletarány: 6:1 (3:0). Orosháza 5. perc: Huszti keresztbe ívelését az őrizetlenül hagyott Tóth A. 14 méterről a jobb oldali kapufa se­gítségével juttatta a kapuba, 0—1. 6. perc: Serban az őt szabály­talanul szerelő Tóth A. után rú­gott, ezért a játékvezető azonnal kiállította a hazaiak védőjét. 35. perc: Csapos indította Tóth Attilát, aki a tehetetlen Such mellett hat méterről a kapu bal alsó sarkába gurított, 0—2. 76. perc: Dobi betört a vendé­gek büntetőterületére, ott Tóth T. buktatta. A megítélt büntetőt a sértett lőtte, de Szalma vetődve a mezőnybe öklözte a labdát. Tapogatózó játékkal kezdő­dött a mérkőzés. A bekapott gól után egy felesleges szabálytalan­ságot követően emberhátrányba kerültek a hazaiak, akik a me­zőnyben ugyan támadgattak, de valamirevaló veszélyt nem jelen­tettek Szalma kapujára. A máso­dik játékrész orosházi fölénnyel kezdődött, és jobbára a vendégek térfelén folyt a játék, de a hazaiak gyámoltalan csatárjátéka miatt nem tudtak betalálni a kitűnően védő Szalma kapujába. A látottak alapján a taktikusan és helyen­ként jól játszó vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott. Jó: Pozsár, Belvon, ill. Szalma (a mezőny legjobbja), Czerula, Tóth T., Tóth A„ Csapos. Fodor Sándor: - Nagyon ne­héz bármit is mondani, nem másban, hanem saját magunk­ban kell a hibát keresni. Tóth Já­nos: — Nehéz helyzetünkben ez egy csodálatos játék volt, és úgy érzem, megérdemelten nyer­tünk. GUTI FERENC A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Szeged-Máté- szalka 1-0, Tiszaújváros-Baktalóránt- háza 0—1, Kazincbarcika—Ózd 9—0, Makó—Nyíregyházi Kertváros 1-0. Az NB II Keleti csoport állása 1. Makó 12 1 3 34-14 37 2. Nyíregyháza 10 3 3 39-14 33 3. K.barcika 9 3 4 46-19 30 4. Bőcs 9 1 6 34-34 28 5. Szeged 7 5 4 24-19 26 6. Orosháza 7 4 5 29-25 25 7. Ózd 7 3 6 45-32 24 8. Gyula 6 1 9 19-27 19 9. Nyírbátor 5 2 9 21-29 17 10. Mátészalka 5 1 10 22-36 16 11. B.lórántháza 2 7 7 15-30 13 12. Tiszaújváros 1 1 14 9-58 4 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. No­vember 23., szombat: Baktalóránthá- za-Nyírbátor, 13.00, Ózdi Kohász- Szeged, 13.00, Bőcs-Kazincbarcika, 13.00, Tiszaújváros-Gyulai Termál FC, 13.00, November 24., vasárnap: Nyír­egyházi Kertváros—Orosháza FC, 13.00, Mátészalka—Makó, 13.00. ■ Értékes győzelem Békéscsaba Békéscsabai Előre FC—Siófok 1-4) (O—O) NB I-es junior labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Bodnár. Békéscsaba: Kurucz (Matkó) - Kovács N., Czipó P., Kolarovszki (Ondrejcsik), Bujáki - Szabó S. (Popol), Brlázs, Szoboszlai, Ursz - Cseke (Juhász R), Okos (Tóth R.). Edző: Silviu Iorgulescu. Siófok: Berki - Soós, Pálfi, Horváth Gy. - Szajcz, Grósz, Kovács A., Usvat, Horváth A. (Horváth L.) — Csordás, Ticz (Kalmár). Edző: Mári Attila. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. For­dulás után mezőnyfölénybe kerültek a hazaiak, számtalan helyzetet alakítottak ki, amelyből egyet értékesítettek. G.: Szoboszlai. Jó: Czipó P„ Bujáki, Brlázs, Szoboszlai, Okos, ill. Berki. ____________■