Békés Megyei Hírlap, 2002. október (57. évfolyam, 229-242. szám)

2002-10-14 / 240. szám

14. OLDAL - 2002. OKTÓBER 14., HÉTFŐ SPORT Klampár Tibor veterán bajnok Megóvták a mérkőzést a hazaiak XIII. dr. Bandi Andor asztalitenisz-emlékverseny A Magyar Szabadidősport Szövetség, a Magyar Országos Asz­talitenisz Szövetség, a Békés Megyei Asztalitenisz Szövetség, a Békés Megyei Szabadidős Klubok Tanácsa és dr. Bándi Andor családja a hét végén a békéscsabai sportcsarnokban rendezte meg a XIII. dr. Bándi Andor asztalitenisz-emlékversenyt, amely egyben magyar nemzetközi veterán bajnokság is volt. A tizenharmadik viadalon megszületett az első Békés megyei bajnoki cím a békési Klampár Tibor révén. Klampár Tibor d^otói lehoczky peter Békéscsaba A Himnusz elhangzása után dr. Tóth Miklósné, a megyei szabad­idős klubtanács titkára üdvözölte az öt országból megjelent több mint 150 versenyzőt és a vendége­ket. Dr. Szabó Terézia, a békéscsa­bai Réthy Pál Kórház igazgató fő­orvosa ünnepi beszédében méltat­ta a névadó munkásságát, hivatás- és sportszeretetét, majd Pap János polgármester nyitotta meg a ren­dezvényt. Várady Zoltán, a MOATSZ alelnöke elismerését fe­jezte ki a békéscsabai rendezők­nek, hogy immár tizenharmadik alkalommal adnak otthont a ma­gyar nemzetközi veterán bajnok­ságnak. Honti Pál, a Békés Megyei Szabadidős Klubok Tanácsának el­nöke Árendás Bélának, a Sütőker Rt. vezérigazgatójának, Szentesi Lászlónak, a Nutricia vezérigazga­tójának, Vádi Lászlónak, a Nutricia menedzserének és Bertalan Sán­dornak, a megyei szabadidős klub­tanács nyugalmazott titkárának nyújtotta át a „Békés megye sza­badidős sportjáért” kitüntetést. Tizenhat asztalon folytak a küzdelmek. Dr. Csenki Gábor, a békésiek játékosa a következőket mondta: - Eddig valamennyi via­dalon elindultam, most jól állok, hiszen csoportomban eddig két győzelmet arattam, egy szentesi és egy tiszafüredi játékost győz­tem le. Sajnos, ma már rohanó vi­lágunkban csak az ilyen alkalmak adnak lehetőséget arra, hogy a ré­gi barátokkal, sporttársakkal ta­lálkozzunk, elbeszélgessünk. Kovács János, a Békési TE NB I-es csapatának játékosa az egyik győztes mérkőzése után: - Ötö­dik alkalommal veszek részt a Bándi-emlékversenyen, eddig korosztályomban háromszor si­került győznöm, most a döntőbe jutás a cél, hiszen olyan vetélytár- sakkal kell megküzdenem, mint klubtársam, a világ- és Európa- bajnok Klampár Tibor vagy a címvédő szolnoki Skumát. Dr. Tóth Miklósné, a Békés Megyei Szabadidős Klubok Taná­csának titkára a következőket mondta a viadalról: - Örvende­tes, hogy rekord létszámú me­zőny jött össze a mostani verse­nyen, Németországból, Romániá­ból, Horvátországból és Szlováki­ából érkeztek külföldi vendégek. Jól szervezetten zajlik a rendez­vény, évek óta már nagy körülte­kintéssel szervezi a viadalt Jám­bor Zoltán, a megyei asztalitenisz szövetség főtitkára és csapata. Eredmények. Férfiak. I. kategória (40—49 évesek): 1. Klampár Tibor (Bé­kés), 2. Kovács J. (Békés), 3. Popovics (Szeged) és Skumát (Szolnok). II. kt. (50—59 évesek): 1. Gréczi Károly (Bu­dapest), 2. Péter (Cegléd), 3. Antal (Mosonmagyaróvár) és I. Surbek (hor­váti. III- kt. (60—64 évesek): 1. Arató Csaba (Pécs), 2. Faházi (Budapest), 3. Fógel (Ózd) és Papp (Budapest). IV. kt. (65—69 évesek): 1. Mayer József (Bu­dapest), 2. Jónás B. (szlovák), 3. Perhac B. (horvát) és Beck (német). V. kt. (70—74 évesek): 1. Halász János (Bu­dapest), 2. Ragoncsa (Pécs), 3. Belányi (Dorog) és Mezei (Budapest). Nők. I. kategória (40—49 évesek): 1. Széles Mária (Nyíregyháza), 2. Czirják (Nyír­egyháza), 3. Váradyné (Budapest) és Perhac V. (horvát). II. kt. (50 év feletti­ek): 1. Zacher Gizella (Budapest), 2. Lészai M. (román), 3. Petőházi (Buda­pest) és Kóródi (román). Támogatók: Magyar Szabadidősport Szövetség, Békés Megye Képviselő-tes- tülete Önkormányzati Hivatala, Békés­csaba Város Önkormányzata Oktatás, Közművelődési és Sportirodája, Hunga- rotel Rt., Unicon Ruházati és Szolgálta­tó Rt. Baromfitransz Kft., Bábolna Rt., Alianz Hungária Biztosító Rt., Henkeí körösladányi gyára, Nutricia Rt., Sütőker Rt., Garzon Szálló Kft., Paulik & Társai Bt., Renault Márkaképviselet, Békéscsaba, Trezor Liktor Kft., CIB Bank Rt., Tej-Express Kft., Réthy Pál Kórház-Rendelőintézet Békéscsaba, Bé­kés Megyei Humánfejlesztési és Infor­mációs Központ, Csanálosi László ma­gánvállalkozó, a városi sportcsarnok üzemeltetője, dr. Pécsi Huszár Zoltán képviselő, Békés Megyei Hírlap. v. l. Emelt fővel búcsúztak Portovik Juzsnij (ukrán)-Every Day Orosháza 26-26 (14-9) EHF Kupa férfi kézilabda-mérkőzés a harminckettő közé jutásért, visszavágó, Juzsnij, 300 néző. V.: Bejinariu, Pripas (románok). Orosháza: SZIKORA A. - GÚNYA 7, Németh 1, DAYKA 6, Rosta 1.3, Pásztor, Ambrus. Cs.: SZABÓ L. (ka­pus), Harsányi 4 (1), CZINA 5, Oláh, Patocskai, Bajusz. Edző: Ökrös Csaba. Az ellenfél legjobb dobói: Shkrobanetts 10, Kumogorodsky 8. Kiállítások: 24, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/1. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2—2, 18. p.: 6—5, 27. p.: 12—8, 36. p.: 17—15, 45. p.: 20-22, 5S. p.: 23-23. Juzsnij Csaknem kétnapi utazás után szombaton reggel érkezett meg az orosházi csapat az Ogyesszától 60 kilométerre fekvő ukrán város­ba. A lázas beteg Czina és Oláh szombatra felgyógyult, és a ki­sebb húzódással bajlódó Gúnya is rendbe jött a mérkőzés kezde­tére. A találkozó elején felváltva es­tek a gólok a gyér számú szurko­lótábor előtt rendezett összecsa­páson. A vendégek hatos falat vé­dekeztek, ami igen határozott volt, így neíiezen tudták átlőni a gyors hazai támadókat. Ha mégis átjutott a labda a falon, Szikora kapus remekelt. Támadásban el­sősorban a szélső Gúnya jeleske­dett a gólszerzésben, aki gyors in­dítások után lőtte góljait. Az első félidőben az orosháziak négy hét- méterest hibáztak, így a félidő hajrájában elhúzott az ukrán baj­nokság elmúlt évi bronzérmese. Fordulás után fokozatosan jött fel a zöld-sárga együttes, Dayka remekül irányított, Czina pedig rendre betalált a hazaiak kapujába, így a 45. percben két­gólos orosházi előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A házigaz­dák nem adták fel, s némi játék­vezetői segédlettel gyorsan egyenlítettek. A vendégek azon­ban újult erővel támadtak, az utolsó percben átvették a veze­tést, ám 14 másodperccel a lefú­jás előtt hétmétereshez jutott a Portovik, amit értékesítettek, így alakult ki a döntetlen. Ezúttal régi napjaira emlékez­tetőén játszott az orosházi csapat, amely most bánhatja csak igazán, hogy az első mérkőzésen, hazai környezetben nyolcgólos veresé­get szenvedett ukrán ellenfelétől. A nemzetközi porondon bemutat­kozó Every Day 52-60-as gólkü­lönbséggel búcsúzott az EHF Ku­pától, de emelt fővel tehette ezt. Ökrös Csaba: — Örülök, hogy a csapatnak volt tartása, láttam biztató jeleket a fiúk játékában, ebből kell építkeznünk a jövő­ben. _ Szarvasi KK-OSC 51:53 (6:13, 18:16, 8:10, 19:14) A szarvasiak (világos mezben) óriási és a kosárlabdában szokatlan „bunyós” meccset vív­tak vasárnap. Az utolsó pillanatban vitatható gólt kaptak, amellyel elveszítették a mérkőzést és ezért meg is óvták a derbit. Felvételünkön Kondacs Enikő a fővárosiak szorí­tásában D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V.: Papp, Pozso­nyi. Szarvas: Kondacs E. (5), Pasek (5/3), Kondacs A. (6), Juhász (4), V1DA (17/6). Cs.: Tóth (2), SZABÓ V. (7/3), Radics (5), Nyemcsok (-), S. Farkas (-). Edző: Vida Béla. Az ellen­fél legjobb dobói: Tolnai (16), Szalay (14/3). Kipontozódott: Pallagi a 33., Tolnai a 34. percben. Szarvas Rendkívül agresszíven lépett föl a fővárosi csapat, a kemény véde­kezésük sokkal inkább beillett a kézilabda-mérkőzések sorába, sem mint a kosárlabdáéba. Ez nem ízlett a szarvasi lányoknak, de edzőjüknek, Vida Bélának sem, aki a sorozatos reklamálá­sok miatt technikait kapott. A vendégek az agresszív játéknak köszönhetően szinte végig vezet­tek a mérkőzés alatt, miközben a Körös-partiak a nagy lökdösődés­ben alig tudtak kialakítani hely­zeteket. Az utolsó negyedben gondolt egy merészet Vida Béla edző és ugyanolyan harcmodor­ral küldte pályára lányait, ahogy az OSC küzdött. Általában sza­bálytalan körülmények között szereztek labdákat és hasonló ag­resszív játékuk révén megkezd­ték a felzárkózást. Oly annyira, hogy harminc másodperccel a vé­ge előtt már két ponttal a Körös­partiak vezettek. A lefújáskor az egyik fővárosi lány megemelke­dett, 51:51-es állásnál elindította útjára a labdát, amely a kosárba hullott. A szarvasiak szerint a le­fújást jelző sípszó után hagyta el a játékos kezét a labda, a bírók szerint nem, így az OSC-t hirdet­ték ki győztesnek. A szarvasiak azonban nem hagyták annyiban, mindezt a jegyzőkönyvre ráve­zettették és megóvták a találko­zót. Vida Béla: — Ha ilyen durva irányba halad a kosárlabda, mint amit a mai mérkőzésen tapasztal­tunk, akkor nem jó irányba halad a játék. Ifjúságiak: Szarvasi KK-OSC 52:54. ■ Súlyos vereség a Kurca partján Berták Szentes-Békéscsabai VSC 12-2 (3-0, 1-1, 5-0, 3-1) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Szentes, 100 néző. V.: . Bátori, Genser. Bé­késcsaba: dr. Máté — Lukácsi 1, Balázs, dr. Szlávik, Dávid 1, Latorczai, Pász­tor A., Laczó P., Borsos. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Matajsz, Vadas 3-3, Ludányi 2, Zentai, Melkun, Piti, Orosz. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 5/1. Négyméteresek: 0. Szentes Egyik csapat sem volt boldog, amikor a napokban fölállított sá­tor alatti medencébe ereszkedett, ugyanis egyelőre nem tudták föl­melegíteni a vizet Szentesen, így mondhatni csapvízben küzdött meg mindkét csapat. Hamar el­merevedtek a játékosok, ráadásul a békéscsabaiak azért kerültek még nagyobb hátrányba, mert mindössze két cserejátékosuk volt. Ettől függetlenül ez a nap nem az övéké volt, semmi sem jött be a csabaiaknak, óriási zic­cereket hagytak ki, a pattintott lö­vések a gólvonal előtt álltak meg, máskor pedig a kapufán csattant a labda. Mindez ellenkező előjel­lel érvényes a szentesiekre, akik­nek viszont minden bejött, és vé­gül is egy birkózós meccsen - amelyet jobban bírtak a házigaz­dák - megérdemelten nyert a kétpontosok csatájában a házi­gazda. Több mint két hónapja nem tud megfelelő körülmények kö­zött edzeni a békéscsabai csapat, így aztán egyre jobban érződik a labdahiány is játékukon, ami leg­inkább a labdakezelésben ütkö­zött ki. Úszásban ugyanakkor fel­vették a versenyt a Kurca- partiakkal, de ez édeskevés a bol­doguláshoz. u Tartalékosán a fővárosban Budapest BVSC-TFSE—Békéscsabai RSE 3:1 (-19,15, 14, 19) NB Il-es női röplabdamérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Huszti, Péterfy. Békéscsaba: Gyebnár, BUCSÍ B„ Mező, KAZÁR, POCSAJI, Fábián. Edző: Kormos Mihály. Erőteljesen tartalékos csapattal utazott a fővárosba a békéscsabai csapat. Tóth Éva hüvelykujja a múlt heti mérkőzésen elrepedt, így nem állt a gárda rendelkezésé­re, Széplaki pedig munkahelyi el­foglaltság miatt nem tarthatott a csapattal. Ezúttal Kolarovszki Margitra sem számíthatott Kor­mos Mihály edző. Ettől függetle­nül az első szettben öröm volt nézni a viharsarkiak játékát, akik remek játékot nyújtottak, sok pon­tot értek el nyitásból, Kazár Krisz­ta pedig jól blokkolt. A második és harmadik szettben megtört a csa­baiak lendülete, a fővárosiak fölé­jük kerekedtek, a vendégek pedig loholtak az eredmény után. A ne­gyedik szett megint változást ho­zott, 20:19-ig fej-fej mellett gyűj­tötték a pontokat a csapatok, a végjátékot azonban nem bírták a békéscsabaiak, és az 1 óra 7 percig tartó játékban buta hibákat vétve, elvesztették a találkozót. Juniorok: BVSC-TFSE-Békés- csabai RSE 0:3 (8,18, 25). m Magabiztos győzelem Az első sárréti siker Jobbak voltak a hazaiak Békéscsabai Előre NK-Kiskunhalas 32-24 (18-10) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 400 néző. V.: Hargitai, Markó. Békéscsaba: SZIGETI - KOVACSICSOVA 10, Felegyi 1, Csendes 3, Hajdú 4, VASS 10, Ancsin 1. Cs.: Trifa (kapus), Mahler, Such, Valyuch, Valaczkai 1, Szöllősi 1, Zsuzsa 1. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Gönczöí 9, Kurgyis 4. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3. Szeghalmi NKC-Ceglédi Kék Cápák 27-19 (14-8) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Szeghalom: Riczu — Hajdú 2, Sárközi, Krista 5, DOBÓ 5, Zsadányi 3, Bacsa 6. Cs.: Szabó G., Lovas (kapusok), NAGY CS. 2, Gulyás 1, Csikós 2, Búza 1. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobója: Barta 5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1. Füzesgyarmat Tiszaföldvár-Újkígyósi KC 32-18 (15-8) NB 1 B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Tiszaföldvár, 300 néző. V.: Éles, Szentesi. Újkígyós: Tyetyák — Katona 5, Albrecht 6, Greksza, Nagy N. 1, Harangozó V. 3, Darida. Cs.: Ecker Zs., Ecker G. (kapusok), Fekete 3, Oláh, Asztalos, Dócs. Edző: Balogh József, Bacsa István, szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellen­fél legjobb dobói: Berkó 11, Nagy J. 7. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. Békéscsaba A vendégek kezdtek jobban, 2-0- ra, majd 3—1-re vezettek. A csaba­iak zsinórban három gólt szerez­tek és 4-3-ra fordítottak. A 10. percben 5-5-öt mutatott az ered­ményjelző, majd Szigeti jó védé­sei után gyors indításokból és át- lövésekből a 14. percben 9—5-ös vezetéshez jutottak a lila-fehérek. A halasiak nem adták fel, 9—7-re felzárkóztak, de ezután újabb négy lila-fehér gól következett, így a 20. percben 13-7 volt az állás. A félidő végéig tovább növelte elő­nyét a házigazda együttes. Fordu­lás után két-három támadást el­rontottak a csabaiak, a vendégek viszont kétszer betaláltak. A haza­iak tartották a 6-8 gólos előnyü­ket. A 40. percben a fiatal Trifa állt a csabai kapuba, majd a hajrában Zsuzsa is lehetőséget kapott a fia­talok közül, Such pedig végigját­szotta a mérkőzést védekezésben. Az első félidőben elsősorban Kovacsicsova gyors indításokból elért góljaival és a jó védekezés­nek köszönhetően megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. For­dulás után semmi sem veszélyez­tette győzelmüket. Szabó Károly: - Az első fél­időben jól védekeztünk, a máso­dikban többet hibáztunk. ■ Az eddig pont nélkül álló ceglédi­ek ellen első győzelmük meg­szerzésére készültek a sárrétiek. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat, miközben a hazaiak két hétméterest elhibáz­tak. A14. percben 5-5 volt az ál­lás, majd erősítettek a szeghalmi­ak, hatékonyabbá vált védekezé­sük, támadásban pedig — gyors lerohanások után - sorra lőtték góljaikat és fokozatosan elhúztak a ceglédiektől. Az első félidő vé­gén hatgólos sárréti előnyt muta­tott az eredményjelző tábla. Szü­net után remekül kezdtek a szeg­halmiak, nyitott védekezésükkel nem boldogultak a vendégek, így a 36. percben már 19-8 volt az állás. Ezt követően Zsadányi edző a cseréknek is lehetőséget adott a játékra. Ebben az idő­szakban némiképp csökkentette hátrányát a ceglédi gárda, de a hazaiak tartották megnyugtató előnyüket. A küzdelmes mérkőzésen a jó teljesítményt nyújtó szeghalmiak megérdemelten nyertek, megsze­rezve ezzel első győzelmüket a magasabb osztályba. Zsadányi Sándor: - Korrekt játékvezetés mellett megszerez­tük első győzelmünket az NB IB- ben, ami jó alap lehet a megkez­dett munka folytatásához. ■ Tiszaföldvár Remekül kezdtek a hazaiak, akik a nyáron alaposan megerősödtek, hiszen hozzájuk igazolt a volt szegedi és ózdi NB I-es játékos, Ördög. Az ötödik percben 4-0-ra vezetett a Földvár, majd folytatta jó játékát a házigazda együttes és a 15. percben már 8-2-re veze­tett. A vendégek nem boldogultak a rendkívül magas tiszaföldvári védőfallal, így az első félidő végén hétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. Fordulás után a játékvezetők sorra állítot­ták ki mindkét oldalon a kézilab­dázókat, a kígyósi gárda nem tu­dott mit kezdeni a hazaiak jó vé­dekezésével, így fokozatosan el­húzott a Tiszaföldvár. A folytatás­ban felváltva estek a gólok, a föld­váriaknál Berkó volt elemében, míg a másik oldalon Albrecht ta­lált többször is a kapuba. A hajrá­ban a közönség támogatása mel­lett növelte előnyét a hazai csa­pat, amely megérdemelten nyert. A küzdelmes, jó iramú találko­zón a kígyósiak nem tudtak mél­tó partnerei lenni a több, volt NB I-es játékost felvonultató hazai együttesnek. Bacsa István: - Igazi bal átlö­vő nélkül többre nem vagyunk képesek. ■