Békés Megyei Hírlap, 2002. augusztus (57. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-05 / 181. szám

14. OLDAL - 2002. AUGUSZTUS 5., HÉTFŐ SPORT Jobbak voltak a vendégek Békéscsabai Előre FC-FC Brasov (román) 0-1 (0-0) Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 500 néző. V.: Szabó II. S. Bé­késcsaba: Fekete (Tímár, Kurucz) — Futaki, Gabala, Udvari — Szeverényi, Braga (Grujics), Bánföldi, Vincze (Bujáid), Megyesi — Szilveszter (Hoffmann), Gavrilovics. Edző: Pásztor József. Brasov: Dossey (Arcanu) — Stan (Balint), Bodea (Cocán), Niculea — Andrási, Sarmasan, Isaila, Dani, Stere (Stinga) — Onofras (Vasc), Vascko (Luca). Edző: Marius Lacatus. érhetnénk el, ha a középpályáról vagy a védelemből belépnénk a játékba és így létszámfölényt tud­nánk teremteni az ellenfél kapuja előtt. Békéscsaba 60. perc: Vincze húsz méteres lö­vése után Arcanu a labdát a jobb felső saroknál nagy bravúrral a felső kapufára tolta. 66. perc: Sarmasan baloldali beadása után a csereként beállt Luca 4 méterről fejjel, a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát, 0-1. A hazaiaknál Fehér sérülés mi­att nem léphetett pályára és azt is megtudtuk Pásztor József vezető­edzőtől, hogy Grujicsnak még mindig nem érkezett meg a játék- engedélye Kínából. Az egy hétig Gyulán edzőtábo­rozó román 1. ligás együttes ellen az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de azok kimaradtak. Fordulás után mezőnyfölénybe kerültek a ven­dégek, ami a félidő közepén góllá érett. Ezután a román gárda job­ban adogatott, több veszélyes ak­ciót vezetett és megérdemelten nyert a formálódó lila-fehérek el­len. Pásztor József: - Egyértelmű­en jobb csapattól kaptunk ki, a vendégek többet birtokolták a labdát. Nekünk több helyzetet kellene teremtem, de ezt csak úgy Szeverényi (világos mezben) csatája a román középpályással d-fotó: veress erzsi Feledhető játék, három pont Orosháza FC-Kazincbarcika 1-0 (1-0) Orosháza 7. perc: Fekete indításával Kovács I. P. lépett ki a hazai védők közül, a kapujából kifutó Such elhúzta a vendégek csatárának lábát. A jo­gosan megítélt büntetőt Fekete lőtte, a jobb alsó sarokba tartó labdát azonban Such remek vető­déssel kiütötte és a hazai védők felszabadítottak. 20. perc: egy jobb oldalról a vendégek kapuja elé belőtt labdá­ba Kovács Roland beleért, a já­tékszer így irányt változtatott, és a tehetetlen Nagy mellett a kapu jobb oldalába vágódott (öngól), 1-0. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. Az első nagy helyzet a hazai csatárok előtt adódott, ami­kor is a kilépő Dobi elől a vendé­gek kapusa merész vetődéssel há­rított. A megítélt büntető után, Such bravúrjának köszönhetően, nem jutott előnyhöz a vendégcsa­pat, és ezután a hazaiak átvették a játék irányítását, ha szerencsés körülmények között is, de a 20. percben megszerezték a vezetést. A második félidőben jobbára az orosháziak térfelén folyt a játék, a vendégcsatárok sorra dolgozták ki jobbnál jobb helyzeteiket, de a szenzációs formában védő Such minden próbálkozásukat meghi­úsított. A mérkőzés hajrájában új­ra az orosháziak vették át a játék irányítását, de újabb gólt már ők sem tudtak szerezni. Összességé­ben, ha feledhető játékkal is, de megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Jó: Such (a mezőny legjobbja), sport! első a sportban Kiss, Ferenczi, Raducu, ill. Nagy, Bányai, Deák, Fekete. Fodor Sándor: — A legfonto­sabb első győzelem megvan. So­kat dolgoztunk. Bízzanak ben­nünk, a játék lesz még jobb is. Koleszár György: - Gratulá­lok játékosaimnak, jól játszot­tunk. GUTI FERENC A labdarúgó NB II Keleti csoport to­vábbi eredményei: Ózd-Baktalóránt- háza 3—1, Mátészalka-Bőcs 1-2, Nyír­egyháza—Tiszaújváros 3—0, Makó— Szeged 3—1 A labdarúgó NB II Keleti csoportjá­ban következik. Augusztus 10., szom­bat: Bőcs-Ózd, 17.00. Tiszaújváros- Mátészalka, 17.00. Baktalórántháza- Makó, 17.00. Szeged-Orosháza, 17.00. Augusztus 11., vasárnap: Kazincbarci­ka—Nyírbátor, 17.00. Gyula-Nyíregy- háza, 17,00. __________ ■ NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 500 néző. V.: Veres (Szabó Z., Takács A.). Orosháza: Such — Raducu, Molnár, Kovács T„ Ferenczi — Serban, Kiss, Pozsár, Dobi — Kovács P., Hadár. Edző: Fodor Sándor. Kazincbarcika: Nagy — Kovács Roland, Bányai, Kovács Richárd, Hanász — Harnócz, Engi, Deák, Kere­kes — Kovács I. P., Fekete. Edző: Koleszár György. Csere: Dobi helyett Belvon a 40., Pozsár h. Baranyai az 51., Kovács P. h. Stef a 70., Kovács Richárd h. Kovács II. P. a 75., Deák h. Bari a 78. percben. Gólszerző: Kovács Roland (öngól) a 20. percben. Sárga lap: Kovács P. (gáncsolásért) az 50., Hanász (buktatásért) a 87. percben. Szögletarány: 4:5 (2:3). Cherekes veretlenül az élen Ezüst napok Berlin Lengyel Imre a második helyen végzett toronyugrásban szom­baton, Hajnal ötödikként fejezte be a versenyt. Még ugyanezen a napon Ko­vács Agnes a csalódást keltő ne­gyedik helyen végzett, Reményi Diana az ötödik helyen kötött ki 200 m mellen. Vasárnap már jobban ment a magyar úszóknak, nyitányként Risztov Éva a második helyen végzett 200 m pillangón. Ugyan­csak ezüstérmes lett 400 m ve­gyesen Batházi István, a táv má­sodik felében már nem volt két­séges, hogy másodikként fejezi be a versenyt. Nem sokkal később Risztov Éva tovább folytatta remek sze­replését: 400 m gyorson csupán minimális különbséggel maradt le a szám címvédője és világbajno­ka, az ukrán Jana Klocskova mö­gött. A 16 éves magyar úszó sike­rének értékét nem csak az növeli, hogy több mint két másodperccel megjavította saját idei országos csúcsát, hanem az is, hogy mind­ezt alig 40 perccel a 200 m pillan­gó döntője után tette. A magyar férfi vegyesváltó 3:37.22 perces országos csúccsal az ötödik helyen végzett. ■ Befejeződött Battonyán az Agrár Kupa nemzetközi ér- tékszámszerző sakkverseny, amelyet az aradi Cherekes Marius veretlenül nyert meg, a 11-fordulós viadal során nyolc győzelmet aratott és há­rom döntetlent ért el. Battonya Egyébként érdekesség a verse­nyen, hogy a négy aradi induló végzett az első négy helyen és a nyolc battonyai követte őket. Cherekes végig vezetve megérde­melten nyerte a viadalt, érvénye­sült a 2300-as FIDE-értékszáma. Kellemes meglepetés volt a 68 esztendős Baur Lajos szereplése, aki már az ötvenes években Bé­kés megye egyik legjobb sakko­zója volt, ám idő közben Angliá­ba költözött, ahol 42 évig élt, majd négy-öt évvel ezelőtt telepe­dett vissza. Két éve iratkozott fel a FIDE-listára, most 16 ponttal növelte értékszámát. Ugyancsak meglepetés a 62 esztendős aradi Telbis György szereplése, aki évtizedek óta nemzetközi levelezési mester, a román levelezési olimpiai sakk­csapat elsőtáblása. Ő is több évti­zed után tért vissza a tábla mel­letti játékhoz. Amúgy a viadal kilenc FIDE- értékszámmal rendelkező ver­senyzője közül öten növelték ér­tékszámukat (Farkas +30, Baur +16, Cherekes +6, Bajusz +6, Kelly +3), négyen pedig vesztet­tek pontjaikból (Gálity -30, Sztoján -17, Deutsch -12, Telbis - 10). Ugyanakkor két kandidátus Terék Gyula (1830) és Hrabovszki Pál (1818) feliratko­zott a FIDE-listára. Az esemény jó felkészülési le­hetőséget biztosított a battonyai NB Il-es csapatnak az ősszel kez­dődő bajnokságra. A 10. forduló eredményei: Deutsch-Sztoján 1:0, Cherekes-Terék 1:0, Gálity-Hrabovszki P. 1:0, Telbis— Baur 0:1, Szél—Kelly 0:1. Döntetlen: Bajusz—Farkas. 11. forduló: Kelly-Deutsch 1:0, Farkas—Szél 1:0. Döntetlenek: Hrabovszki P.—Bajusz, Baur—Gálity, Terék—Telbis, Sztoján—Cherekes. A végeredmény: 1. Cherekes Marius (Arad) 9,5 pont, 2. Farkas Lőrinc (Arad) 8, 3. Telbis Gheorghe (Arad) 8 (a második és harmadik között a Berger-számítás döntött), 4. Kelly Lász­ló (Arad) 7,5, 5. Baur Lajos 7, 6. Deutsch István 6,5, 7. Bajusz György 5, 8. Gálity Illés 5 (a hetedik és nyolcadik között a Berger-számítás döntött), 9. Sztoján Miklós 3,5, 10. Terék Gyula 3, 11. Hrabovszki Pál 2,5, 12. Szél Béla 0,5 (az ötödik helyezettől kezdve mind Battonya). B.GY. Lezárult az alapszakasz A hatodik fordulóval folytatódott az idei Rádiói Dél-alföldi strandröplabda-bajnokság küzdelemsorozata, amelynek ez­úttal a dévaványai strand adott otthont. Ezzel az alapszakasz le is zárult, a fináléra augusztus 17—18-án kerül sor Gyopárosfürdőn. Dévaványa A hatodik fordulóban is az első napon a férfi párosok küzdelmére került sor. Ezúttal 16 duó adta le nevezését. A hatodik forduló dön­tőjében a Csima Ákos, Márkus Gábor kettős 21:13 arányban nyert a sarkadi Takó Ferenc, Pásztor Tibor ellen. Egyébként ezen a napon remek volt az időjá­rás és jól előkészített pálya fogad­ta a versenyzőket. A hatodik forduló végeredménye. Férfiak: 1. Csima Ákos, Márkus Gábor (Baja, Szeged), 2. Takó Ferenc, Pásztor Tibor (Sarkad), 3. Hajnal Attila, Trenka Zoltán (Szeged), 4. Hajdú Tamás, Te­mesvári Zoltán (Szeged), 5. Hegedűs Roland, Nagy Attila (Szeged, Békéscsa­ba), 6. Balogh Attila, Nagy Attila (Sar­kad, Gyula), 7. Páder Balázs, Tátrai Sán­dor (Szeged), 8. Ajtony Ákos, Tarkó Ákos (Győr, Békéscsaba). Az alapsza­kasz végeredménye: 1. Hajnal Attila, Trenka Zoltán 84 pont, 2. Csima Ákos, Márkus Gábor 72,3. Takó Ferenc, Pász­tor Tibor 64, 4. Páder Balázs, Tátrai Sándor 44, 5. Hegedűs Roland, Nagy Attila 40, 6. Hegedűs Tamás, Szalai Má­tyás (Szeged) 36, 7. Hajdú Tamás, Te­mesvári Zoltán 34, 8. Balogh Attila, Nagy Attila 20. A vegyes párosoknál is 16 ne­vezés futott be. Vegyes páros: 1. Bucsi Adrienn, Nagy Attila (Békéscsaba), 2. Bodó Ani­kó, Trenka Zoltán (Szeged), 3. Kopasz Krisztina, Csima Ákos (Békéscsaba, Ba­ja), 4. Fábián Ildikó, Ajtony Ákos (Bé­késcsaba, Győr), 5. Páder Zsófia, Páder Balázs (Szeged), 6. Petre Tímea, Hege­kó 53, 4. Bucsi Adrienn, Bucsi Barbara 40, 5. Ilovai Regina, Kreininger Anita (Szeged), Szikszai Barbara, Nagy Krisz­tina 30-30,7. Széplaki Nóra, Guj Diána (Békéscsaba) 26, 8. Szöllősy Zsuzsa, Schulcz Anikó (Szeged) 20. Támogatók: Dévaványai Áfész, Dé­vaványai Aranykalász Mgtsz, Dévavá­nyai Vadásztársaság, Dévaványa Fel- emelkedéséért Közalapítvány, dévavá­nyai önkormányzat, GYISM. dűs Roland (Szeged), 7. Nagy Krisztina, Nagy Attila (Békéscsaba, Gyula), 8. Me­ző Enikő, Tarkó Ákos (Békéscsaba). Az alapszakasz végeredménye: 1. Bodó Anikó, Trenka Zoltán 87 pont, 2. Bucsi Adrienn, Nagy Attila 44, 3. Kopasz Kriszti­na, Csima Ákos 42,4. Szöllősy Zsuzsa, He­gedűs Roland (Sze­ged) 35, 5. Márkus Klára, Csikós Szilárd (Szeged) 32, 6. Hunyadiné Kolarovszki Margit, Ajtony Ákos (Békés­csaba, Győr) 24, 7. Nagy Krisztina, Nagy Attila 22, 8. Szikszai Barbara, Magyar Zsolt (Békéscsaba, Gyula) 10. Nők (hat páros): 1. Tóth Éva, Mező Enikő (Békéscsaba), 2. Márkus Klára, Bodó Anikó (Sze­ged), 3. Bucsi Adri­enn, Bucsi Barbara (Békéscsaba), 4. Szikszai Barbara, Nagy Krisztina (Bé­késcsaba), 5. Fábián Ildikó, Széplaki Nóra (Békéscsaba), 6. Fo­dor Eszter, Gyebnár Anikó (Békéscsaba). Az alapszakasz vég­eredménye: 1. Tóth Éva, Mező Enikő 65 pont, 2. Fábián Ildi­kó, Hunyadiné Kola­rovszki Margit (Bé- Kormos Mihály, az egyik főszervező itt játékvezető is (felül). Izgal- késcsaba) 55, 3. Már- más csatákat hozott az alapszakasz zárőfordulója kus Klára, Bodó Ani- d-fotó: veress erzsi Az egyéni hibák döntöttek Nyírbátor-Gynlai Termál FC 3-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyírbátor, 200 néző. V.: Fábián (Telek, Már­kus). Nyírbátor: Salamon - Kovács M„ Balogh, Czerula, Dobi — Minczér, Ko­vács I., Szabó Zs., Lőrincz - Bernáth, Gerliczki. Edző: Németh Károly. Gyula: Steigerwald - Papp, Tamási, Semjéni, Czifrák - Hóbei, Géczi, Lázok, Gajdács — Boruzs, Tóth A. Edző: Szabó Attila. Csere: Tóth A. helyett Zöld a 68., Szabó Zs. h. Fehér a 72., Lőrincz h. Tóth A. a 88. percben. Gólszerző: Bernáth a 47., Géczi az 59., Gerliczki a 65., Lőrincz a 87. percben. Sárga lap: Tóth A. (Gyula — kezezésért) a 20., Hóbei (akasztásért) a 63., Papp (reklamálásért) a 79. percben. Szögletarány: 10:4 (7:2). Nyírbátor 13. perc: hazai szabadrúgás után Lőrincz labdája a jobb kapufán csattant. 47. perc: gyors nyírbátori kont­ra végén, Lőrincz beadása után Czifrák elcsúszott, Bernáth „eltört” labdája Steigerwaldot érintve a hálóba jutott, 1—0. 59. perc: Hóbei beadása után Géczi a jobb alsó sarokba fejelte a pettyest, 1—1. 65. perc: egy balról átívelt lab­dát Gerliczki a jobb sarokba emelt, 2—1. 81. perc: Géczi átívelt labdája a felső kapufa találkozásánál csat­tant. 87. perc: Semjéni elcsúszott, Lőrincz a jobb sarokba lőtte a já­tékszert, 3—1. A három, Romániából igazolt gyulai játékos engedélye nem ér­kezett meg, így nélkülük állt fel a nyitó fordulóban a fürdővárosi csapat. Az első félidőben ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, bár hazaiak többet támad­tak, Steigerwald és a védelem mindig tisztázni tudott, sőt a vendégkontrák gólveszélyt jelen­tettek. A második félidőben a gyors hazai gól nem szegte ked­vét a gyulaiaknak, előbb egyenlí­tettek, majd az irányítást is átvet­ték, ám egyéni hibák után meg­szerezte a győzelmet a nyírbátori gárda. Jó: Lőrincz, Dobi, Bernáth, ill. Steigerwald, Tamási, Géczi, Gaj­dács. Németh Károly: - Nagyon masszív ellenfelet nagyon nehe­zen győztünk le. Szabó Attila: - Jól küzdöttünk, de az egyéni hi­bák eldöntötték a mérkőzés sor­sát. ■ A labdarúgó NB I-ben történt Ferencváros—Kispest-Honvéd 4-0 (2-0) Debrecen-Dunaferr 3-2 (2-1) A Totó 31. heti eredményei 1. FTC—Kispest ............................................... . .4-0 1 2. Békéscsaba-Zalaegerszeg....................... helyette 1. sz. pótmérkőzés: Aarau—St. Gallen ..1-1 X 3. Győr-Sopron ............................................. .. 2-0 1 4. Siófok-Videoton ...................................... .1-1 X 5. Bastia—Lens............................................... .1-1 X 6. Lille—Bordeaux ......................................... .0-3 2 7. Marseille-Nantes...................................... .0-2 2 8. Montpellier—Rennes................................ .1-0 1 9. Nice-Le Havre........................................... .1-2 2 10. Paris SG-Auxerre .................................... .. 1-0 1 11. Sedan—Sochaux......................................... .0-0 X 12. Strasbourg—Ajaccio.................................. .1-1 X 13. Troyes—Monaco......................................... .0-4 2 Plusz egy mérkőzés: 14. Debrecen—Dunaferr .................................. .3-2 1 A Békéscsaba-Zalaegerszeg mérkőzést később játsszák. Az NB I állása 1. FTC 2­­6- 0 6 2. Győr 2­­6- 2 6 3. MTK 2­S- 2 6 4. Debrecen 2­­5- 3 6 5. Dunaferr 1­1 5- 4 3 6. Zalaegerszeg­1­3- 3 1 7. Videoton­1 1 2- 4 1 8. Siófok­1 1 I- 3 1 9. Kispest 1 1 3- 7 1 10. Békéscsaba­1 2- 4­11. Újpest­2 2- 5­12. Sopron­­2 1- 4­Következik A ladarúgó NB I ben követke­zik. Augusztus 10., szombat: Dunaferr-Győr, 17.00. Sopron- Zalaegerszeg, 17.00. Békéscsa­ba—Ferencváros, 17.00. Video- ton-Újpest FC, 19.30. MTK— Debrecen, 19.30. Kispest-Siófok, 20.00 ■ Újpest FC-MTK 1-2 (0-1) Siófok-Videoton 1-1 (0-1) Győr-Sopron 2-0 (2-0)