Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

SPORT 2002. ÁPRILIS 15., HÉTFŐ - 15. OLDAL íRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Nőtt a Ladány és a Gyomaendrőd előnye LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG OMTK-Rákóczi—Magyarbánhecyesi FC 2—0 (1—0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Bartucz. OMTK-Rákóczi: Ku­nos — Csegöldi, Csiszár, Zalai (Debreczeni), dr. Lehoczki — Kánya, Szlopóczki, Sebők, Horváth II. A. — Lovas, Sin (Szatmári). Edző: Pó­lyák László. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pálfi, Kondacs, Evanics, Zsibrita - Szlanyinka (Petrovszki), Bozsár (Kiss Z.), Kubik, Oláh - Kiss I., Málik. Edző: Turcsek Zoltán. 18. perc: Sin remek labdát kapott Horváth II. A.-tól. Három védőt kicselezett, és közelről a léc alá lőtt, 1—0. 84. perc: Horváth II. A. lövését kiütötte Jambrik, Kánya elé, aki kö­zelről a hálóba lőtt, 2—0. A sérülésektől és betegségektől tizedelt hazai csapat óriási lelkese­déssel hozta meg a győzelmet. Az eredmény a vendégcsapatra nézve hízelgő. Jó: Csegöldi, Zalai, dr. Lehoczki, Sin, Kánya, ill. Jambrik, Evanics. (Bot Ferenc) Mezőhegyes! SE—Szeghalom 2-1 (1-1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Halma. Mezőhegyes: Szilva - Szatmári, Dénes, Roszkos, Ko­vács, Faragó (Gróf), Varga, Berki, Zsoldi, Kolozsi (Garan), Diószegi (Trocsányi). Edző: Matajsz Pál. Szeghalom: Komáromi — Nagy (Pozsgai), Elek, Simon, Barna, Zsigovics, Mező, Vámos, Kovács (Zsombok K.), Zsombok A., Patai (Sáfián). Edző: Pálinkás Mihály. Kiegyenlített első félidő után nagy csatában a hazaiak sikere megérdemelt. Kiállítva: Vámos (két sárga lap után) a 80., Mező (reklamálásért) a mérkőzés lefú­jása után. G.: Varga a 15., a 72., ill. Vámos a 34. percben. Jó. Dé­nes, Kovács, Varga, Zsoldi, ill. Barna, Zsigovics. (Perlaki János) Gyomaendrőd FC—Füzesgyar­mat 3-1 (1-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Kálé. Gyomaendrőd: Szabó — Szurovecz, Dobó, Furka, Nagy I., Tanács, Vinkovics, Béla (Bóczér), Toldi, Mátyus (Kéri), Orovecz (Kocsis). Edző: Durucskó Péter. Füzesgyarmat: Bánfi - Lakatos, Bakk, Novák, Vámos, Bere, Kiripóczki, Várkonyi (Varga), Kincses (Pardi), Boros, Tőkés. Edző: Bánfi Attila. Csak idő kér­dése volt, hogy mikor dönti el a mérkőzést a hazai csapat. Kiállít­va: Kiripóczki (reklamálásért) a 68. percben. G.: Mátyus az 5., Bela a 67., Orovecz a 85., ill. Kin­cses a 60. percben. Jó: Furka, Do­bó, Nagy, ill. Lakatos, Bere. (Sza­bados Ferenc) Battonyai TK—Körösladány 1-2 (0-1) Battonya, 300 néző. V.: Rózsa. Battonya: Szőke — Major, Roczkó, Kovács Zs., Sztán (Kere­kes), Lovász, Árgyelán, Kovács K. (Kiss B.), Podina, Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Körösladány: Kiss - Salánki (Ko­vács Zs.), Tóth, Talpalló, Danó, Horváth T„ Szántó, Keresztesi, Darócz, Ombodi, Nagy (Ná- nási). Edző: Borgula János. Nagy iramú mérkőzésen az erő­sen tartalékos hazai csapat meglepően jól játszott a listavezető ellen, legalább az egyik pontot megér­demelte volna a sze­rencsével is szövetke­zett vendégek ellen. G.: Kovács Zs. a 80., ill. Ombodi a 35., Darócz az 55. perc­ben. Jó: Major, Rocz­kó, Árgyelán, Tur­bucz, ill. Talpalló, Szántó, Ombodi. (Lukács István) Vésztő-Szarvasi FC 3-0 (2-0) Vésztő, 350 néző. V.: Simon. Vésztő: Nagy - Czinanó E., Rábai M., Szántó (Hrabovszki), Jámbor (Pál), Fekete, Turbucz, Papp, Tóth Cs., Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Szarvas: Balatoni - Darida P., Kriska, Kugyela Zs., Somogyi, Darida Zs. (Zsigmond), Klimaj, Bogdán (Kugyela B.), Gulyás (Rohony), Bencze, Kiss. Edző: Somogyi Já­nos. Jó iramú mérkőzésen a ha­zaiak akarata érvényesült a me­zőnyben szervezetten játszó ven­dégek ellen. G.: Tóth Cs. a 7., a 10., Szántó a 62. percben. Jó: Nagy, Rábai M., Turbucz, Tóth Cs., ill. Somogyi, Klimaj. (Buz- gány József) Medgyesegyháza—Méhkerék 2-1 (1-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Viczián. Medgyesegyháza: Homik - Kuzma, Pintér, Göcző, Borbély (Mocsári L), Szabó A„ Vágási, Zsurzsucz, Kanál, Lipták (Gubcsó), Kindel. Edző: Ogrincs Pál. Méhkerék: Magda - Kocsis, Burai (Ungor), Rúzsa (Hajdú), Gugolya, Cziczeri, Bíró R., Berényi, Tapasztó, Barcsai, Séllei. Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 19 gólos: Darócz (Körösladány). 13 gólos: Géczi (Battonya), Tapasztó (Méhkerék). 12 gólos: Klimaj (Szarvas). 11 gólos: Szántó (Vésztő). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza), Mátyus (Gyomaendrőd). 9 gólos: Göblyös (Mezőberény), Vámos (Szeghalom), Kanál (Medgyesegyháza). 8 gólos: Bogdán (Szarvas), Nagy K. (Szeghalom), Kiss, Málik (Magyarbánhegyes), Tóth (Vésztő). 7 gólos: Baranyai, Lovas (OMTK-Rákóczi), Nagy J. (Körösladány), Nagy A. (Sarkad, Újkígyós), Turbucz (Battonya), Orovecz (Gyomaendrőd). Edző: Patka György. Lüktető, he­lyenként látványos mérkőzésen teljesen megérdemelten szerezte meg első tavaszi győzelmét a ha­zai gárda. G.: Kanál a 12., Göcző az 55., ill. Tapasztó a 76. percben. Jó: Kuzma, Vágási, Zsurzsucz, ill. Berényi, Tapasztó, Séllei. (Uhrin Pál) Újkígyós—Mezöberényi FC 1-2 (0-2) Újkígyós, 200 néző. V.: Vozár. Újkígyós: Héjjas — Karlovszki, Fabulya (Uhrin), Ancsin, Litauszki (Burkus), Palyik (Szil­ágyi), Ekker, Silló, Mladonyiczki, Dobroczki, Nagy A. Edző: Ecker József. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Benyovszki, Kiss, Maléth, Tollas (Pojendán), Vár­halmi, Kreisz, Bartyik, Wagner, Vári. Edző: Zolnai Pál. A kígyósi csapat két olyan mérkőzését vesztette el hazai pályán, ame­lyen a győzelem a kiesés elkerülé­se szempontjából nagyon fontos lett volna. G.: Mladonyiczki a 62., ill. Maléth a 18., Wagner a 36. percben. Jó: Karlovszki, Uhrin, Mladonyiczki, ill. Benyovszki, Kiss, Várhalmi, Wagner. (Ecker József) Sarkadi Kinizsi—Tótkomlós! TC 1-1 (0-0) Sarkad, 250 néző. V.: Czirbuly. Sarkad: Kovács - Deák F„ Alb, Magyar (Tóth), Pápa, Matus, De­ák Sz„ Jantyík, Karakas, Cseke, Abrudán (Hajdú). Edző: Himer István. Tótkomlós: Gellai — Trabak, Bányik, Pásztor T„ Faze­kas, Pásztor L., Pardi, Papp, Giliczó, Lövei (Karasz), Fülöp (Kaliska). Edző: Kvasznovszky József. Küzdelmes, végig színvo­nalas mérkőzésen igazságos eredmény született. G.: Deák Sz. (11-esből) az 50., ill. Papp a 64. percben. Jó: Alb, Matus, Karakas, ill. Bányik, Fazekas, Fülöp. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: OMTK-Rákóczi-Magyar- bánhegyes 3-0, Mezőhegyes-Szegha- lom 1-2, Gyomaendrőa-Füzesgyar- mat 4—1, Battonya-Körösladány 3-0, Vésztő-Szarvas 0—6, Medgyesegyhá- za-Méhkerék 3-1, Újkfgyós-Mezőbe- rény 1-1, Sarkad-Tótkomlós 4-1. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Körösladány 13 s 3 42­28 44 2. Gyomaendrőd 12 7 2 41­19 43 3. Szarvas 11 6 4 39­23 39 4. M.bánhegyes 10 6 5 34­27 36 5. Méhkerék 9 6 6 36­23 33 6. Tótkomlós 9 6 6 33­26 33 7. Sarkad 8 8 5 30­24 32 8. Battonya 7 7 7 41­35 28 9. Vésztő 7 6 8 37­31 27 10. OMTK 7 5 9 39­38 26 11. Füzesgyarmat 6 5 10 30-40 23 12. M.egyháza 6 5 10 32­44 23 13. Szeghalom 4 8 9 30­40 20 14. Mezőberény 5 5 11 31­41 20 15. Mezőhegyes 4 S 12 23­49 17 16. Újkígyós 3 4 14 14-44 13 A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Április 20., szombat: Szarvasi FC- Mezőhegyes, 17.00, Mezöberényi FC- Vésztő, 17.00, Füzesgyarmat-Újkígyós, 17.00, Körösladány-Sarkad, 17.00, Szeghalom-Battonya, 17.00. Tótkom- lós—OMTK-Rákóczi, 17.00. Április 21., vasárnap: Méhkerék-Gyomaendrőd FC, 17.00, Magyarbánhegyes-Med- gyesegyháza, 17.00. _______________■ Dö ntetlen a megyei rangadón _______Labdarúgó NB III, Alföld csoport_______ Jamina S E—Izsák 1—1 (1—1) sei juttatta a hálóba a labdát, 1- Békéscsaba, 150 néző. V.: Gom- 1. bős. Jamina: Kollár — Varga, Nyílt sisakkal, támadó szel- Pusztai, Pájer (Walfisch), Vandlik lemben játszott mindkét csapat, - Nagy M„ Kurilla, Friderikusz ezért élvezetes volt a játék. For­A mintás mezes jaminaiak nagy harcban tartották otthon az egyik pontot az Izsákkal szem­ben D-FOTÓi VERESS ERZSI (Szabó T.), Sajben (László) - dulás után a vendégek birtokol- Horváth, Kerepeczki. Edző: Zsí- ták többet a labdát, de a Jaminá- ros György. Izsák: Berta - Hor- nak több helyzete volt. Végül is váth, Márics, Bonea, Virág - reális eredmény született. Jó. Kurucsai, Bankes, Mezei G„ Ju- Kollár, Nagy M., Kurilla, Sajben, hász - Gréczi, Mezei A. Játékos ill. Berta, Juhász, Gréczi. (Szar­edző: Gréczi Gábor. vas András) 32. perc: Kurilla szép egyéni Békési FC—Kondorosi TE 1—1 akció végén a léc alá bombázott, (1—0) 1—0. Békés, 300 néző. V.: Holczim­39. perc: Kurucsai bal oldali mer. Békés: Nagy G. - Sándor, beadása után Juhász a hosszú Pécs (Pősze), Czipó - Lakatos, oldalról, öt méterről csukafejes- Belicza, Vadas, Fazekas, Nagy (Kubik) - Kané, Borbola. Edző: Klembucz János. Kondoros: Adamik - Varga, Kurucz, Jansik (Dián), Gombár - Kiszely, Jáno­si, Lipták (Trnyik), Benczúr — Palyusik, Varga (Skorka). Edző: Halász Ferenc. 41. perc: Fazekas szabadrúgá­sából Kane a kapust megelőzve juttatta a labdát a kondorosi ka­puba, 1—0. 81. perc: Lipták 18 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok­ba csavarodott, 1-1. Nagy iramú mérkőzés volt, több hazai helyzettel. Azonban az a plusz, ami a győzelemhez kell, ezúttal mindkét csapatból hiányzott. Jó: Sándor, Kubik, Kane, ill. Jánosi, Lipták. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények: Rákó- czifalva—Kiskőrös 1—0, Hódme­zővásárhely—Örkény 2—1, Kalo­csa—Szentes 1—4. Szabadnapos: Gyomaendrődi VSE, Algyő. Az NB III Alföld csoport 1. Szentes 10 4 3 állása 31-14 34 2. Kiskőrös 10 3 4 31-21 33 3. Rákóczifalva 9 3 3 25-18 30 4. Algyő 9 2 4 21-11 29 5. Kondoros 7 4 6 19-20 25 6. Hmv.hely 6 5 4 17-14 23 7. Békés 6 4 7 20-26 22 8. Izsák 5 6 6 31-31 21 9. Örkény 5 4 8 18-22 19 10. Kalocsa 5 1 9 21-24 16 11. Gy.endrőd 3 2 10 16-30 11 12. Jamina 2 2 12 14-33 8 13. Csongrád­­0- 0 0 Az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Április 20., szombat: Kondorosi TE-Jamina SE, 17.00, Algyő-Kalocsa, 17.00. Április 21., vasárnap: Szentes—Békési FC, 17.00, Izsák—Hódmezővásár­hely, 17.00, Örkény-Rákóczifal- va, 17.00. Szabadnapos: Gyoma- fq4tQdi.iVSE, Kiskőrös. ■ A labdarúgó NB I—ben történt Labdarúgás Diósgyőr—Előre FC Békés­csaba 2—0 (1—0) NB l B ifjúsági A korcsoportos (U 19) labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 100 néző. V.: Kovács. Békéscsaba: Váradi - Szenti, Ondrejcsik, Bíró - Kom- róczki, Tasnádi (Czira), Kolarovszki, Matúz - Somiyai (Csikai), Jakab, Ács (Zsilák) Edző: Silviu Iorgulescu. Megérdemelten nyert a Diós­győr, labdarúgói agresszívebben játszottak és jobban alkalmaz­kodtak a rossz talajú pályához, helyzeteiket is jobban kihasz­nálták. Jó: Komróczki, Matúz. Eger—Előre FC Békéscsaba 0-0 NB I B ifjúsági B korcsoportos (U 17) labdarúgó-mérkőzés, Eger, 50 né­ző. V.: Kóródi Békéscsaba: Harman - Rubus, Stír, Pribojszki R., Sipka - Hajdú (Nagy N.), Potocska, Germán, Lengyei (Márkus) - Gyaraki (Radnó­ti), Cina (Gonda). Edző: Jakab Péter. A második félidőben játszott jól a Békéscsaba, de a legjobb helyzetek is kimaradtak. Jó: Rubus, Stír, Pribojszki R., Nagy Sopron—Zalaegerszeg 2—0 (2— 0) Sopron, 3500 néző. V.: Kassai. G.: Sira (12.), Tóth M. (19.). Dunaferr—Győri ETO 2-1 (1-0) Dunaújváros, 1000 néző. V.: Világi. G.: Tököli (4L, 78.), ill. Nicsenko (59.). Ferencváros-Debrecen 0—1 (0-0) Üllői út, 5000 néző. V.: Ábra- hám. G.: Balog (80., öngól). Újpest—Kispest-Honvéd 4—0 (2-0) Megyeri út, 6000 néző. V.: Me­gyebíró. G.:Lőw (5.),Túlio (24.), Piros­ka (66.), Móri (87.). Videoton—MTK Hungária 2-3 (0-3) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Bede. G.: Gajic (47., 85.), ill. Némedi (23., öngól), Illés (30.), Zavad- szky (39.). Haladás-Vasas 2-2 (2-2) Szombathely, 5000 néző. V.: Kiss B. G.: Alex (23.), Filipovic (31.), ill. Gyánó (7.), Váczi (29.). Az NB I állása 1. MTK 20 4 6 55-26 64 2. Zalaegerszeg 16 6 8 58-36 54 3. Ferencváros 16 4 10 53-34 52 4. Újpest 12 7 11 54-50 43 5. Videoton 11 10 9 40-40 43 6. Dunaferr 13 8 9 54-35 41 7. Sopron 9 9 12 44-49 36 8. Debrecen 7 13 10 33-43 34 9. Győri ETO 7 11 12 42-52 32 10. Kispest 8 8 14 37-59 32 11. Haladás 7 10 13 36-59 31 12. Vasas 5 8 17 40-63 23 A Dunaferrtől 6 büntetőpont le­vonva. ■ Egy pont idegenből Ismét jött Dobi Robi Bocsi KSC-Gyulai Termál FC 1-1 (1-0) Orosháza FC-Szeged FC 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Bőcs, 100 néző. V.: Kormos G. (Szabó II., L. Tóth). Bőcs: Balázs - Farkas I., Farkas A., Pozder, Szaniszló - Sinkó, Dobos, Lehoczki, Mogyoródi — Szakszón, Kulcsár. Játékos edző: Kulcsár Sándor. Gyula: Steigerwald — Resetár, Tamási, Serban — Lábos, Papp, Géczi, Czifrák, Nagy — Lapsánszki, Boruzs. Szakmai vezető: Dávid Imre, edző: Szabó Attila. Csere: Géczi helyett Gajdács a 46., Sinkó h. Vass a 63., Papp h. Fehérvári a 70., Boruzs h. Lázok a 73, Mogyoródi h. Molnár a 80. percben. Gólszerző: Lehoczki a 7., Resetár (11-esből) a 83. percben. Kiállítva: Serban (Dobos buktatásáért) az 50. percben. Sárga lap: Dobos (Papp visszahúzásért) a 15., Farkas (Lábos visszahúzásáért) a 23., Géczi (Pozder buktatásért) a 40., Resetár (kezezésért) az 59. percben. C • Q í A . C 1 Imre: — 0-1 után tíz emberrel helyzetek sokaságát hagytuk ki, ami sajnos csak a döntetlenre volt elég. Külön örömmel tölt el a fiúk erőtől duzzadó játéka. A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Má­tészalka—Makó 1—1, Demecser— Baktalórántháza 3-0, Jászberény- Karcag 1-0, Kazincbarcika-Nyír- bátor 1-0. Szabadnapos: Tiszaúj- város. Az NB Il-es labdarúgó-bajnok­ság Alföld csoportjában követ­kezik. Április 21., vasárnap: Szeged—Demecser, 17.00, Karcag— Orosháza FC, 17.00, Nyírbátor— Tiszaújváros, 17.00, Gyulai Termál TC—Mátészalka, 17.00, Bak­talórántháza—Bőcs, 17.00, Makó- Kazincbarcika, 17.00. Szabad- napos: Jászberény. ___________■ NB 11-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 500 néző. V.: dr. Bendik (Szabó, Vida). Orosháza: Such — Ferenczi, Molnár, Raducu, Kovács T. — Pozsár, Dobi, Brlázs, Kovács P. — Lévai, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Szeged: Dobó — Rácz, Mórocz, Krausz, Gelbmann — Puskás, Dóra, Fábián, Csúri — Kulacsik, Mile. Edző: Szalai István. Csere: Ferenczi helyett Dávid a 38., Fábián h. Szekeres a szünetben, Szekeres h. Gyimesi a 60., Pozsár h. Stef a 65., Hadár h. Kiss L. a 70. percben. Gólszerző: Dobi a 66. percben. Sárga lap: Csúri (buktatásért) a 25., Pozsár (gáncsolásért) a 39., Krausz (el­lenfele visszahúzásáért) a 75. percben. Szöglet: 6:3 (4:1). Orosháza 66. perc: Lévai hatalmas bedobá­sát Molnár fejjel tovább csúsztat­ta, és az előrevetődő Dobi hét méterről a kapu jobb oldalába fe­jelte a labdát, 1—0. Álmos játszadozással kezdő­dött a mérkőzés, a hazaiak játé­kából ezúttal hiányzott a legutób­bi hazai mérkőzésen látott tűz és lelkesedés. A vendégek sorozatos szabálytalanságokkal és műesé­sekkel próbálták széttördelni a já­ték ritmusát. A második játék­részben mintha egy kicsit na­gyobb fokozatra kapcsoltak volna a hazaiak, melynek a 66. percben meg is lett az eredménye. A látottak alapján a közepes színvonalú, de küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak győzelme megérdemeltnek mondható. Jó: Dobi (a mezőny legjobbja), Such, Kovács P., Molnár, Brlázs, ill. Do­bó, Mórocz, Mile. Fodor Sándor: - Nagyon meg­dolgoztunk a három pontért, el­lenfelünk minden eszközzel szét­tördelte a játékot, de ismét jött Dobi Róbert. Szalai István: - To­vábbra is küzdünk és bízunk a bentmaradásban. OUTI FERENC Az NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 12 3 3 37-25 39 2. Tiszaújváros 9 6 2 34-18 33 3. Orosháza 9 4 5 33- 19 31 4. K.barcika 8 5 4 30-18 29 5. Makő 8 5 5 29-26 29 6. Jászberény 8 4 6 23- 19 28 7. Bőcs 6 8 4 32-27 26 8. Mátészalka 6 6 6 26-28 24 9. Nyírbátor 5 3 9 25-32 18 10. Szeged 4 6 7 16-23 18 11. Karcag 4 5 8 18- 27 17 12. Gyula 4 2 12 17-36 14 13. B.lórántháza 1 3 13 18-41 6 Az első tíz-tizenöt perc kivéte­lével a gyulai csapat végig irányí­tott és végigtámadta a mérkőzést, helyzetek sokaságát hagyta ki és a hazaiak szerencsés körülmé­nyek között szereztek egy pontot. Jó: Balázs, Kulcsár, ill. Steigerwald, Tamási, Boruzs, Lábos. Kulcsár Sándor: - Gratulálok a Gyulának, ma szerencsésen szereztünk egy pontot. Dávid Bőcs 7. perc: Resetár szabálytalan sze­relése miatt a játékvezető szabad­rúgást ígért. A beadást Lehoczki bólintotta a hálóba, 1—0. 64. perc: Czifrák húsz méter­ről a felső kapufát találta telibe. 83. perc: A kitörő Gajdács lá­bát a kapus elhúzta: 11-es. A megítélt büntetőt Resetár értéke­sítette, 1—1.