Békés Megyei Hírlap, 2002. február (57. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-18 / 41. szám

SPORT 2002. FEBRUÁR 18., HÉTFŐ - 13. OLDAL A papírformának megfelelően Every Day Orosháza-Kőbánya Rév TSC 33-24 (15-13) Továbbjutottak a vízilabdázók Békéscsabai VSC-Kaposvár 10-4 (2-2, 2-0, 3—1, 3-1) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 900 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Orosháza: Hodik — GÚ­NYA 4, Németh 3, Dayka 2, ROSTA 1.4, PÁSZTOR 5, AMBRUS 7 (2). Cs.: Vayer (kapus), HARSÁNYI 7 (3), Oláh, Bajusz, Raffai 1, Szepesi. Edző: Buday Fe­renc. Kőbánya: Ihász — Gigler, Szabó 2, Molnár 2, Rácz 1, Csányi, Gróf 2. Cs.: Kerekes (kapus), JÓZSA M. 8 (5), Soós 1, SZILÁGYI 4 (1), Székely 2, Kemény 2 (1), Kiss. Edző: ifj. Kiss Szilárd. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/7. Az eredmény alakulása: 7. perc: 3—0, 10. p.: 6—0, 16. p.: 10-6, 23. p.: 13-10, 34. p.: 18-14, 41. p.: 23- 14, 54. p.: 28-21. Orosháza Idegesen kezdett a két újonc együttes, az első gólra a hatodik percig kellett várni, ekkor a sérü­léséből felépült Pásztor talált a kapuba. A folytatásban is a haza­iak irányítottak, jól védekeztek, és a 10. percben már 6—0-t muta­tott az eredményjelző tábla. A folytatásban feljöttek a fővárosi­ak, elsősorban Józsa Máté jóvol­tából, aki a hétméteresek mellett ügyes átlövésgólokkal is gyarapí- tott csapata góljainak számát. A félidő közepén négy gólra olvadt a hazai előny, majd Buday edző időt kért, ám ez sem segített, hi­szen Józsa Máté továbbra is sorra lőtte góljait, így az első félidő vé­gén kétgólos orosházi előnyt mu­tatott az eredményjelző tábla. Fordulás után nagy lendület­tel kezdtek a házigazdák, elsősor­ban Ambrus, valamint a feljavult Németh három góljával fokozato­san elhúztak, és jó védekezés mellett a 41. percben már kilenc- gólos előnyre tettek szert. A ven­dégek mindent megpróbáltak, különböző fölállási variációkat al­kalmaztak, a cseréket is pályára küldte ifj. Kiss Szilárd edző, de ez sem segített az újonc sereghajtón. Az utol­só tíz percben már a cseréknek is lehető­séget adott Buday edző, akik közül a re­mek formában játszó fiatal Harsányi Viktor élt leginkább az alka­lommal, aki sorra szerezte góljait. Összességében a küzdelmes, jó iramú mérkőzésen elsősor­ban a második félidő­ben mutatott jobb tel­jesítményével ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a zöld-sárga együttes, amelyet vastapssal ju­talmazott a szép szá­mú szurkolótábor a lefújáskor. Buday Ferenc: - A fiúk nagy koncentrá­lással dolgoztak a mérkőzésen, átérez- Rosta István (kezében a labda) négy gólt lőtt a kőbányaiak­ték a találkozó fon- _____________________d^otó. kovács tRzatarr to sságát, kevesebb hi­bát vétettek, mint korábban, és pontot, ifj. Kiss Szilárd: - Ezen teljesen megérdemelten gyűjtőt- az estén egy jobb Orosházától ték be a számunkra fontos két kaptunk ki._________________v.l. Re mek meccs után vereség _______ Békéscsaba_________ Békéscsab ai RSE—Debreceni Biogál 2:3 (-12, 21, 23, -16, - 10) NB Il-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: ifj. Dunszt F., Maczák. Békéscsaba: TÓTH É., Nagy E., MEZŐ, Szép­laki, KOLAROVSZKI, Kazár. Cs.: Bucsi (liberó). Játékos edző: Kazár Krisztina. Az első szettben még kereste önmagát a hazai csapat és a nyi­tásfogadások is gyengék voltak. A folytatásban összeszedte magát a csapat, remek játékot nyújtva for­dított, s az egykor Békéscsabán is megfordult Vásárhelyit remekül sáncolták. A negyedik szettben ismét a nyitásfogadások gyenge­sége miatt vesztettek a csabaiak, majd a mindent eldöntő ötödik játékrészben 8:6-ról bukták el né­hány megingás miatt a rangadó­nak beillő csatát, amely egy óra 21 percig tartott. A játékos edző, Kazár Krisztina (10) leütése a debreceni sorfal mellett D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Magyar Kupa férfi vízilabda-mérkőzés a 16 közé jutásért, visz- szavágó, Békéscsaba, 100 néző. V.: Horváth, László. Békéscsa­ba: dr. Máté — Lukácsi 2, Ludányi, dr. Szlávik, Zleovszki, Dá­vid 3, Latorczai 1, Pásztor A. 2, Laczó P., Borsos 1, Berki D., Méhes 1, Balázs, Sipaki. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Horváth 2, Donkó 1, Maár 1. Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 11/2. Négyméteresek: 0/0, ill. 0/0. Az eredmény alakulása: 0—1, 2—1, 2—2,4—2,4—3, 7—3, 7—4. Békéscsaba Az elmúlt héten Kaposvárott már jelentős előnyre tett szert a Békés­csabai VSC OB I B-s férfi csapata, hiszen a somogyi székhely 25 mé­teres fedett uszodájában megren­dezett találkozón 15-8-ra nyertek dr. Szlávikék. így aztán igazán iz- gulnivalója senkinek sem volt, tu­ti biztosra vette mindenki, hogy a viharsarkiak tovább jutnak a leg­jobb 16 közé, ahol már OB I-es el­lenfél vár majd rájuk. Nehezen lendültek bele a csa­patok, ráadásul Donkó révén a vendégek szereztek vezetést. Igaz, nem sokáig örülhettek az előny­nek, hiszen gyors két békéscsabai válasz következett. Még egy alka­lom adódott, amikor felszívhatták magukat a kaposváriak, az első ne­gyed utolsó másodperceiben Hor­váth betalált Máté kapujába, így az első negyed 2-2-vel zárult. Ezt kö­vetően azonban Lukácsi vezérleté­vel egyre inkább mezőnyfölénybe került a hazai csapat. Lukácsi nem­csak keményen és jól védekezett, hanem remekül irányította a gár­dát, ahol a mindinkább előnybe kerülő Békéscsaba sok cserével még a fiatalokat is vízbe küldhette. Egy pillanatig sem forgott veszély­ben a hazaiak győzelme, és azok is szép megoldásokat mutattak be, akik ritkábban jutnak szóhoz más Lukácsi (fehér sapkában) motorja volt a békéscsabai csapatnak. Itt Donkó mellett indítja útjára a labdát _______ I____________ »fotó, lehoczky péter A kupában és a bajnokságban is remekeltek Első helyen végeztek az őszi idényben a Békés megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnokságban szereplő gádorosiak: tíz győ­zelmet arattak, négy döntetlent értek el, mindössze egyszer akadtak legyőzőre. Gólkülönbségük 41—16, 34 ponttal várják a tavaszi folytatást. Gádoros Kérdéseinkre a Kozmer Imre és Pisont András edzőpáros vála­szolt.- Milyen tervekkel vágtak neki a bajnokságnak?- A rövid felkészülési idő mi­att elsősorban a tavaszi jó szerep­lés átmentése és a dobogó vala­melyik fokának elérése volt a cél. Az elképzeléseket maradéktala­nul teljesítettük.- Kikkel elégedett?- A kapuban a Berki, Ivanics páros jól teljesített, de ehhez hozzájárult a védelem jó játéka is. A Takács, Pisont Z„ Pisont A., Brachna összetételű hátsóalakza­tot csak a második fordulóban tudták megadásra kényszeríteni. A középpályán a Szlopóczki, Lengyel, Pillár, Szkalonai négyes nem csak jó játékkal segítette a védelem dolgát, hanem igen te­vékenyen kivette a részét a táma­dásokban és a góllövésben is. A csatársorunk teljesítménye az őszi szezon második felében érte el a kívánt eredményességet. A Lénárt, Héjjas T., Pisont R., Ugrai kvartett nagyon jól segítette egy­mást, mert közülük mindig akadt a nehéz helyzetekben is, aki gól­jával vagy góljaival előremozdí­totta a csapat eredményes sze­replését. A házi góllövők verse­nyét Lénárt vezeti tíz találattal. Rajta kívül még a következők voltak eredményesek: Lengyel, Ugrai 5-5, Pisont A., Pillár, Szkalonai 3-3, Héjjas T„ Pisont R. 2—2, Pisont Z„ Medvegy 1—1. A Magyar Kupában is remekelt az együttesünk, nagy nevű csa­patokat búcsúztattunk a kupától, így a Szarvast, a Mezőberényt, a Gyomaendrődi Barátságot, az Orosháza FC-t. Csak az NB IB él­mezőnyéhez tartozó Kecskeméti csapi * &tunk­ifC tudtál Hatját állni nak.- Milyen az utánpótlás-hely­zet?- Az utánpótlás-nevelésre is nagy súlyt fektetünk. Újjászer­veztük a serdülőcsapatokat. A ve­zetőség részéről jó döntésnek bi­zonyult a kicsik bajnokságban való szerepeltetése, mert csak így lehet időben saját nevelésű játé­kosokat beépíteni a korosztáílyos csapatokba.- Milyenek a működési feltéte­lek? — A feltételeket elsősorban a polgármesteri hivatal biztosítja, rajta kívül a Gádoros és Vidéke Takarékszövetkezet és a Varga Pékség szponzorálja a csapatot. A tavaszi szezonra nagy játékos­mozgást nem tervez a vezetőség, úgy néz ki, a csapat együtt ma­rad. A felkészülést január köze­pén kezdtük meg, a cél természe­tesen megfelelő felkészüléssel a feljutó helyek valamelyikének el­érése, titokban a bajnokság meg­nyerése. H. GY. Csak a finisben ébredtek OSC-Szarvasi KK 84:61 (19:12, 24:15, 23:12, 18:22) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Szokolai, Kiss. Szarvas: Kondacs E. (19), Pasek (11/3), Nyemcsok (-), KONDACS A. (12), Vida (11). Cs.: Szabó (2), Juhász (2), Radics (-),S. Farkas (-),Kakuk (-). Edző: Vida Béla. Az ellenfél íegjobb dobói: Horinka (13), Bogdán (13), Szalai (12), Herczeg (10). Kipontozódott: Papp a 36. percben. Hét elsőség a téli atlétikai bajnokságokon Budapesten, az Olimpiai Csarnokban rendezték meg az atlé­ták fedett pályás bajnokságát, a Népstadion körül szabad té­ren pedig a gyaloglók téli bajnokságát. Mindkét eseményen ott voltak a Békéscsabai AC legjobbjai, akik remek hét végét zártak. Budapest Budapest Új játékos mutatkozott be a szar­vasiaknál, a Kecskemétről érke­zett középiskolás Szabó Viktória. Az első öt perctől eltekintve az első három negyedben végig alá­rendelt szerepet játszott a szarvasi csapat, amely egyébként az őszi fordulóban hazai környezetben két ponttal legyőzte a szintén kö­zépmezőnyben tanyázó főváro­siakat. Most viszont rengeteg hibá­val játszottak a Körös-partiak, sok labdát eladtak és számtalan ziccert kihagytak. így aztán hamar kiala­kult a húszpontos különbség a két csapat között, amit a fővárosiak szinte végig megtartottak. Az OSC taktikája bevált: a letámadásokkal szinte megbénította a vendégeket. Persze, ebben az is közrejátszott, hogy a korábbi hetekben kivált Zsigmond Fruzsina helyére két kö­zépiskolás diák állt irányítónak, akik még nincsenek megfelelő ru­tinnal felvértezve. A palánk alatt is kevés lepattanót szereztek a ven­dégek, így aztán csak az utolsó ne­gyedben tudtak némileg föltámad­ni, ekkor talpra álltak, de hát ter­mészetesen a tetemes hátrányt be­hozni már képtelenség volt. Vida Béla: — Ez az a pillanat, amikor nem feltétlen jó edzőnek lenni. ■ Nézzük a gyaloglókat! A felnőtt férfiak 35 kilométeres távján nem talált legyőzőre Urbanik Sándor, aki 2:49:19 órás eredménnyel is­mét téli bajnoki címet harcolt ki. Felesége, Urbanikné Rosza Mária a 20 kilométeres távot nyerte l:40:46-tal. Egyikőjüket sem tud­ták igazán megszorítani, és ered­ményeik arról tesznek tanúbi­zonyságot, jó úton járnak a felké­szülésben. A fiatalabbak közül a 17 esztendős Csont Attila, aki még ifjúsági korú, a juniorok mező­nyében 20 kilométeren szerzett bajnoki címet 1:39:42 órával, ami egyben új ifjúsági magyar rekord is (a régit a tatabányai Poldán Fe­renc tartotta 1995-ből l:40:06-tal). Ugyanitt második testvére, Csont András l:42:54-gyel. Valamennyi gyalogló edzője Tóth Sándor. Az Olimpiai Csarnokban szombaton délután a 400 méteres számokban legyőzhetetlennek bi­zonyultak a békéscsabaiak. Szél Tibor (felvételünkön) 48,17 má­sodperccel nyert bajnoki címet, a másik Erdős Péter-tanítvány, Kun Alice pedig 56,16-os szép futással ért elsőként célba. Ugyanitt Bob- csek Emese bronzérmes lett 57,78 másodperccel. Eközben a dobószámok során szintén kettős békéscsabai siker szüle­tett, ugyanis súlylökésben Kiss Ferenc két tanítvá­nya végzett az élen: 1. Lukóczki Nárcisz 14,25 m, 2. Laurinyecz Gyöngyi 13,19. Adorján László tanítványa, a me­zőny legtöbb magasugrójánál fia­talabb Filyó Tibor negyedmagá­val bronzérmes lett, teljesítménye 250 cm. Vasárnapra maradtak a 200-as egyéni számok és a váltók. A fér­fiaknál 200 méteren Szél Tibor is­mételt, újabb bajnoki címét 21,93 másodperces eredménnyel érde­melte ki. A hölgyeknél Kun Alice bronzérmes lett 24,79-cel, s ugyanitt Bobcsek Emese 25,87 másodperccel hetedik. A nők 4x2 köröS (360 méter) békéscsabai váltója Kun, Bob­csek, Kiss N., Knyihár összeállí­tásban bronzérmes lett. A férfiak hasonló számában a Szél, Oláh, Patócs, Tábor M. négyes a nyolca­dik helyen kötött ki. Tóth Sándor, a Békéscsabai AC ügyvezetője, vezetőedzője öröm­mel újságolta már az első napi eredmények után: - Kun Alicének és Szél Tibornak egyaránt megvan az esélye arra, hogy kijusson a március elején Bécsben megren­dezendő fedett pályás atlétikai Eu- rópa-bajnokságra, hiszen nagyon közeli teljesítményt nyújtottak a szintidőhöz képest, ám most az is sokat nyomhat a latba, hogy mind­ketten az élen végeztek. A szövet­ség elnökségének végleges dönté­se február 20-ára várható. ■ bajnoki mérkőzéseken. így a fiatal Pásztor Attila és Méhes is remekül megvillant, Dávid „Lecsó” pedig gólerősségével hívta fel magára a figyelmet. Összességében 25-12-es gólkü­lönbséggel, kettős győzelemmel vette az akadályt a Békéscsaba.