Békés Megyei Hírlap, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-12 / 263. szám

SPORT 2001. NOVEMBER 12., HÉTFŐ —11. OLDAL IMS MEGYEI HÍRLAP Lovas Petra bronzérmes Megvan az első győzelem Felnőtt asztalitenisz Top 12 bajnokság A hét végén a fővárosban a Statisztika Marcibányi téri csarno­kában rendezték meg az idei felnőtt asztalitenisz Top 12 baj­nokságot, amelyen a nőknél asztalhoz állt Lovas Petra (felvé­telünkön) az Orosháza-Hungarotel válogatott játékosa. Budapest Szombaton a csoportmérkőzések során Lovas remekelt és a szak­emberek által erősebbnek tartott A csoportban valamennyi ellenfe­lét legyőzve csoportgyőztes lett. Először a korábbi négyszeres győztes, rutinos Braunt (BSE) verte 4:2-re, majd két könnyű 4:0- ás győzelem következett Csernyik és Nyitrai (mindkettő Statisztika) ellen. A folytatásban a válogatott kerettag, Pótát (Statisztika) nagy Végre győzelem küzdelemben 4:2-re győzte le az orosháziak 21 éves üdvöskéje. Az utolsó csoportmérkőzésen a ruti­nos, sokszoros válogatott, koráb­ban a Top 12-ön két alkalommal győztes néhány éve az orosházi csapatot erősítő, Éllő Viviennel (Statisztika) találkozott Lovas. Az összecsapáson a tavalyi címvédő ellen hatalmas küzdelem alakult ki és 3:3 után a mindent eldöntő szettben Lovas nyert, így csoport- győztes lett a fiatal Póta előtt. Vasárnap délután az elődöntő­ket és a dön­tőket ren­dezték a Magyar Pos­ta Kupáért kiírt Top 12 viadalon. Lovas a B csoport má­sodikjával, Kertaival (Postás-Matáv SE) talál­kozott. A mérkőzést a válogatott kerettag balkezes Kertai kezdte jobban, aki szoros szettekben 3:l-es vezetésre tett szert. Ezután az ötödik játszmában 6:3-ra veze­tett Kertai, amikor időt kért az orosházi játékos edzője, ami használt, hiszen a folytatásban ll:8-ra megnyerte a játszmát. A hatodik szettben is lendületben maradt Lovas, már 10:7-re veze­tett, ám ekkor érthetetlenül meg­torpant, s végül óriási csatában 14:12-re vesztett, mindez azt je­lentette, hogy az Orosháza- Hungarotel fiatal játékosa bronz­érmes lett. A viadalt Fazekas (Sta­tisztika) nyerte, miután 4:0-ra verte Kertait a fináléban. Bogdánffy Csaba, az orosházi­ak mestere így értékelt: - Az első napon nagyszerűen játszott Pet­ra, a másodikon óriási küzdelem­ben kapott ki Kertaitól. Előzete­sen a legjobb hat közé vártam, így mindenképpen dicséretet ér- demel teljesítményéért. iv.li Békési TE 1.—Hévíz 10:8 NB IA csoportos férfi asztalitenisz-mérkőzés, Békés. Békési győz­tesek: ifj. Balogh, Baranyi, Bohács, Domokos 2-2, a Baranyi, Bohács és az ifi. Balogh, Domokos páros. A párosokat a békésiek nyerték, majd a folytatásban mindig tartot­ták az előnyt a házigazdák. A remek teljesítményt nyújtó Podpinka és Muskó révén azonban — ők mind a négy egyéni mérkőzésüket hozták - 8:8-ra egyenlítettek a vendégek. A végén Baranyi szer­zett előnyt és Domokos biztosította be a hazaiak idei első győzel­mét. Budaörs—Békési TE 17:1 NB I B, női, Budarös. Békési győztes: Czebe 1. Az újonc vendégek több találkozón is nyert helyzetből vesztettek, így a végén a rutinosabb budaörsiek szerezték meg a győzelmet, bár a különbség túlzott. Egyenrangú ellenfelek Békéscsabai RSE-Eger 0:3 (-22, -17, -22) NB Il-es női röplabdamérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Maczák, ifj. Dunszt. Békéscsaba: Tóth É., Szépla­ki, Fábián, Kolarovszki, Mező, Kazár. Cs.: Bucsi (liberó). Játékos edző: Ka­zár Krisztina. Békéscsaba Az elmúlt esztendőben még a leg­magasabb osztályban játszott az Eger, ám mint ismert, támogatott­ság híján szétszéledt a csapat, és csak az NB II-be nevezték őket. Ám nevük megmaradt, és hátor­száguk is rutinnal rendelkezik, és hiába látszódott kívülről úgy, hogy egálban van a két csapat, nyertek a vendégek. Ez elsősor­ban annak volt köszönhető, hogy nyitásban erősebb volt a Heves megyei gárda. Az viszont feltűnt, hogy a nyitásokat gyengébben fo­gadták az egriek, de ütőerőben a csabaiak felvették a harcot vendé­geikkel. A játékos edző Kazár Krisztina szerint a végén bukta el a csapat a mérkőzést, és legalább egy szettgyőzelmet megérdemel­tek volna a kiegyensúlyozott és jó iramú mérkőzésen, amely egy órán át tartott. Felvételünkön Kazár Kriszta játékos edző (10) üt le, mögötte Mező Enikő figyeli az akciót D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Békéscsabai VSC-Pécs 7-5 (1-1, 1-0, 3-1, 2-3) “■W-XTÍ.**. I S'JflM I'SS I iMm y»t» Dr. Máté Attila kapus (hátul) remek teljesítménnyel járult hozzá csapata idei első győzelméhez, előtte a jól védekező Román György, és a gólra éhes pécsi Németh (8) d-fotós kovács Erzsébet OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Horváth, Vajda. Békéscsaba: DR. MÁTÉ — LUKÁCSI 2, Ludányi 1, dr. Szlávik 1, Román, Dávid 1, LATORCZAI 2, Pásztor Sz., Laczó P., Borsos, Puha, Méhes, Balázs. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Vándor 2, Bene 1, Németh 1, Hege­dűs 1. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 8/3. Négyméteresek: 1/0, ill. 2/2. Békéscsaba Egy jó játékerőt képviselő komp­lett Pécs érkezett Békéscsabára, de az idén már nem volt együtte­sükben kettős igazolású játékos. A csabaiak fegyelmezetten ját­szottak, és igyekeztek kockázat- és sablonmentessé tenni játéku­kat. Különösen vigyáztak arra, hogy minden támadási időt kiját­szanak, nem adva alkalmat arra, hogy a vendégek gyors megúszá- sokkal meglepjék őket. Lukácsi és Latorczai eredményesen lőtték át a védőfalat, de a védekező munkából is derekasan kivették részüket. Jellemző, hogy a házi­gazdák góljaik zömét akcióból lőtték, míg a pécsiek háromszor emberelőnyből, kétszer pedig büntetőből találtak a kapuba. Per­sze, ehhez kellett egy remekül vé­dő dr. Máté Attila is, aki jól fogta a ziccereket és a távolról eleresz­tett bombákat is. No meg arra is szükség volt, hogy fölállt védeke­zésben is eredményesen működ­jenek a csabaiak, és az emberhát­rányokat is jól védekezzék ki. így végül a kicsit birkózós meccsen megérdemelten nyert a hazai csapat, és megszerezte az idei bajnokságban az első győzel­met. ■ Könnyű győzelem Tiszaújváros Az idei utolsó kört rendezték a ví­zilabda OB II-ben, amelynek so­rán a Békéscsabai VSC II. a két mérkőzésből csak egyet játszott le Tiszaújvárosban, miután a Haj­dúszoboszló csapata betegségek és sérülések miatt nem tudott ki­állni. így ezt a mérkőzést 5—0-ás gólkülönbséggel a csabaiak javá­ra írták jóvá. Békéscsabai VSC II.—Gyön­gyös 14-3 (4-2, 3-1, 2-0, 5­0). OB II-es férfi vízilabda-mérkő­zés, Tiszaújváros, 100 néző. V.: Madarasi Gy„ Madarasi A. Békés­csaba: Csabai — Szüvásy 5, Jám­bor 3, Zahorán 1, Gyebnár 2, Si- paki, Pásztor Sz. 1, Zleovszki, dr. Szeberényi, Csendes, Darida. Já­tékos edző: Csabai Zoltán. A nyá­ron zömében úszókból verbuvá­lódott Gyöngyös legyőzése nem okozott fejtörést a rutinosabb bé­késcsabaiaknak. A bírók elrontották a játékot Autópark-PVSK—Szarvasi KK 73:37 (13:6, 20:7, 23:14, 17:10) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Pécs, 50 néző. V.: Dudás, Makosky. Szar­vas: Kondacs E. (7), Pasek (5/3), Bobvos (6), Juhász (5), Kondacs A. (8). Cs.: Radics (4), S. Farkas (2), Nyemcsok (-), Kakuk (-), Juhos (-). Edző: Darida Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Czukor (15/3), Réder (13), Izsáki (13). Kipontozódott: Kondacs E. a 22., Tamás a 38. percben. Pécs ke meghúzódott. Akkor vesztette- el igazán szinte egész kezdőcsapa- Nem a legjobb előjelekkel utazott tát a Szarvas, amikor a rendkívül a baranyai székhelyre a Körös-par- halványan muzsikáló Dudás, ti együttes, ugyanis a ponterős Makosky játékvezetői páros rossz Vida Anna nyelvvizsgázott, Zsig- ítéletei révén idő előtt, már a 22. mond Fruzsina pedig munkahelyi percben kipontozódott Kondacs E. elfoglaltság miatt nem tarthatott a is. így aztán a’szarvasiak szinte kö- csapattal. S hogy a szegény embert zépiskolás csapatukkal folytatták a az ág is húzza: Pasek is hamar ki- küzdelmet. Ám az egész mérkő- vált a játékból, miután egy föld- zésre rányomta bélyegét a bírók harcnál ráestek a kezére, a könyö- szarvasiakat sújtó ítéletsorozata, így aztán az is elmondható, hogy a vereség és a gólkülönbség túlzott. Mindkét csapatnak eddig há­rom győzelme és két veresége volt, ezért mindenki kiélezett küzdelmet várt, de a durván ját­szó pécsiek malmára hajtotta a vi­zet, hogy a szarvasiak ennyi hát­rány után megilletődötten ját­szottak. Darida Károly: - Ez egy olyan mérkőzés volt, amit hamar el kell felejteni. Szomorú vagyok, hogy ilyen körülmények között kellett vesztenünk, remélem, a MAFC ellen jövő héten javítunk. B Bravúros újoncgyőzelem Hazai fölény a rangadón A Fekete fivérek gólpárbaja Tököl-Medgyesegyháza 28-31 (12-15) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Tököl, 200 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Medgyesegyháza: Lovászné — KARLOVSZKI 6, Valaczkai 3, Zelei 4, Csiffáry 2, Medvegy 5, BACSA 5. Cs.: Lovas (kapus), TÓTH 5, Bódi 1, Gáspár, Juhász. Edző: Papp Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Garai 8, Erdei 6. Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 11/7. Tököl Nem a legjobb előjelekkel utazott az újonc medgyesi együttes a jó erőkből álló, több volt NB I-es já­tékost fölvonultató tököliek ott­honába, hiszen Magyar sérülés, Belanka betegség, Fekete iskolai elfoglaltság miatt nem tarthatott a csapattal. Ennek ellenére jól kezdtek a vendégek, tudatos já­tékkal két-háromgólos előnyre tettek szert, miközben az első tíz percben több nagy ziccert is ki­hagytak. Szünet után felváltva estek a gó­lok, de a tököliek három gólnál nem tudtak közelebb kerülni a vendégekhez. Mivel két vendég­játékosnak is két kétpercese volt, ezért Papp edző átalakította csa­pata védekezését. A félidő köze­pén öt góllal vezettek a medgye- siek, ám az utolsó tíz percben két hétméterest hibáztak, így feljöt­tek a hazaiak két gólra, miköz­ben Bacsát harmadik kétpercese után piros lappal kiállították a já­tékvezetők. A küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen a tudatosabban játszó tar­talékos vendégcsapat rászolgált a két pontra. Papp Lajos: - Bravúrnak tar­tom, ha egy újonc csapat idegen- ben nyer.___________________■ Békési FKC-Tiszaföldvár 29—22 (19—10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 600 néző. V.: Bonifert, Serfőző. Bé­kés: ÁRDELEÁN P. - Nyitrai 4, GILAN 4, UNYAT1NSZKI9, Polgár Z. 1, Felföl­di 3, Korcsok 4. Cs.: Petrovszki (kapus), NAGY T. 2, Gálik, Dögé 1, Gávai, Pol­gár T. 1, Gyulavári. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Nagy J. 8, Berkó 7. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4. Békés Az elején lendületes volt a hazai csapat, kilencedik percben már 5—1-re vezetett. A nyitott védeke­zés nem ízlett a vendégeknek, Nagy Tamás követő emberfogás­sal kísérte a földváriak gólgyáro­sát, Berkót, ami láthatóan megza­varta a vendégeket. Az első félidő végére kilencgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. For­dulás után ismét békési gól kö­vetkezett, majd a 36. percben a sportszerű találkozón Polgár Zol­tán megkapta harmadik kétper­ces kiállítását, így már nem térhe­tett vissza a pályára. A beállós ki­válása után Gávai edző hadrend­beli változtatásokat alkalmazott, s a 4L percben már 12 góllal ve­zettek. A mérkőzés utolsó harma­dában a cseréknek is lehetőséget adott a hazaiak mestere, így csök­kenteni tudta hátrányát a tavaly még NB I-es földvári gárda. Jó iramú, az osztály színvona­lát messze meghaladó rangadón a minden tekintetben jobb hazai­ak megérdemelten győztek. Gávai Ferenc: - Játékosaim ne felejtsék a találkozó első negy­ven percét, a jövőben ez legyen az etalon. ■ Újkígyós Csaba KC—Nyíregyháza 25—32 (11—17) NB 1 B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 400 néző. V.: Szabó, Tóth. Újkí­gyós Csaba: Ecker G. — Dócs G„ FEKETE B. 7, Hovanyecz 1, Vörös Á. 5, Ha­rangozó B. 1, Harangozó V. 3. Cs.: Ecker Zs. (kapus), Sándor 4, Vörös A. 1, Pocsai 3, Rácz, Nagy M. Edző: Ruck László, Vörös Árpád. Szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél legjobb dobói: Farkas 10, Kemény 8, Fekete L. 6. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 3/1. Újkígyós Nagy érdeklődés kísérte a talál­kozót, amelyen két egykori újkígyósi, Fekete László és Pereverzia Mihály is pályára lé­pett a vendégeknél. Már a mérkő­zés elején magához ragadta a kezdeményezést a nyírségi csa­pat, jól védekeztek, támadásban pedig rendre góllal fejezték be akcióikat (10. perc: 2-5). Ruck edző időt kért, átszervezte a vé­dekezést, így 9-8-ra fordítottak a kígyósiak, de ezzel el is lőtték puskaporukat. A félidő hajrájá­ban sorra lőtték góljaikat a ven­dégek, miközben a kapujukban Pereverzia bravúrok sorozatát mutatta be. Fordulás után elmaradt a ha­zaiak feltámadása, továbbra is a tavaly még élvonalbeli nyírségiek irányították a játékot, jól véde­keztek, és magabiztosan tartották 6-8 gólos előnyüket a mérkőzés végéig. Küzdelmes összecsapáson a látottak alapján teljesen megér­demelten győzött a nyíregyházi együttes. Vörös Árpád: — A mai napon jobb volt a tavaly még NB I-es szabolcsi gárda. _____________■