Békés Megyei Hírlap, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

10. OLDAL - 2000. NOVEMBER 27., HÉTFŐ Megvan az első győzelem Csepel-Auto Trader—Előre FC Békéscsaba 1—2 (1-0) Harmadszor is a fürdővárosiak nyertek Gyulai Termál FC-Csorvás SK 2-1 (1-0) Magabiztos békési siker NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 1000 néző. V.: Veres (Horváth, Bendik). Gyula: Such — Ferenczi, Resetár, Botyánszki — Gajdács, Tamási, Kulcsár, Sárosi — Pozsár, Tóth, Dobi. Edző: Fodor Sándor. Csorvás: Czirbus — Molnár, Laurinyecz, Varga — Szeverényi, Raducu, Lábos, Szegedi, Benyovszki — Lévai, Fórizs. Edző: Pásztor József. Csere: Benyovszki helyett Vadas az 55., Lévai h. Brlázs az 55., Lábos h. Hídvégi a 72., Gajdács h. Brakszatórisz a 84., Tóth h. Borúzs a 88., Dobi h. Ekker a 90. percben. Gólszerző: Tóth a 32., Sárosi a 71., Vadas a 80. percben. Sárga lap: Raducu (Dobi akasztásáért) az 5., Molnár (Dobi elleni szabálytalanságért) a 31., Tamási (rúgásért) a 33., Fórizs (nem állt hátrébb a sorfal) a 66., Varga (Ferenczi le- talpalásáért) a 86., Brakszatórisz (Hídvégi buktatásáért) a 87. percben. Kiállítva: Laurinyecz a 70. percben. Szögletarány: 8:3 (3:2). Gyula 15. perc: Egy védőkről lepattanó lövést Czirbus bravúrral tolt szög­letre. v 18. perc: Egy szép Pozsár- Dobi akció futott végig a pályán, a védők szögletre mentettek. 27. perc: Dobi indította Gajd­ácsot, akinek lövésébe a védők az utolsó percben léptek bele. 32. perc: Pozsár jobb oldalról végzett el egy szabadrúgást, amely átszállt a hosszú oldalra, és az ott érkező Tóth közelről fe­jelte a csorvási kapuba a labdát, 1-0. 70. perc: A meglóduló Pozsárt Laurinyecz elkaszálta, ezért a csorvási védő a kiállítás sorsára jutott. 71. perc: A folyamatos hazai támadások során Sárosi futtából laposan lőtte Czirbus kapujába a pettyest, 2-0. 80. perc: Szegedi labdájával Vadas lódult meg ellenállhatatla­nul, és laposan bombázta a gyu­laiak kapujába a játékszert, 2—1. 93. perc: A háromperces hosz- szabbítás lejárta előtt még Szeverényinek adódott egyenlíté­si lehetősége, de Such bravúro­san védett. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, bár a hazaiak több és veszélyesebb támadáso­kat vezettek. A második félidő el­ső tíz percében a hazaiak nagy elánnal küzdöttek, és jelentős fö­lényre tettek szert. A kettős csere felhozta a vendégeket, de három­négy perc alatt rendezték a gyula­iak soraikat, és továbbra is szám­talan gólhelyzetet dolgoztak ki. 2-0 után azonban kissé leült a tíz ember ellen játszó hazai csapat, és az utolsó percekben hallatlan erővel igyekeztek a csorvásiak megszerezni az egy pontot. Ez azonban nem sikerült. Jó: Ferenczi, Sárosi, Pozsár, Dobi, Tóth, ill. Szegedi, Fórizs. Fodor Sándor: — Harmadszor győztük le a Csorvást. A második félidőben fizikálisán és játékban is felülmúltuk ellenfelünket. Pásztor József: - Gyengén ját­szottunk. JENEI KÁLMÁN A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Kisvárda- Tiszaújváros 0-2, Abony-Kislé- ta 1—1, Eger—Makó 0—0, Diós- győr-Borsod Volán-Jászberény 1—0, Baktalórántháza—Demecser 3-0. A gyulai Kulcsár balról és a csorvási fürdővárosiak nyerték 2-1-re küzd a labdáért. A megyei NB ll-es rangadót a D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A labdarúgó NB II Keleti csoport állása 1. Borsod V. 2. T.újváros 3­2 1 7­1 3 9 6- 5 7 3. Kisvárda 2 1 1 5- 4 7 4. Kisléta 1 3­4- 3 6 5. Eger 1 3­3- 2 6 6. Baktalóránth. 2­2 5- 5 6 7. Gyula 1 2 1 5- 5 5 8. Jászberény 1 1 2 12- 4 4 9. Demecser 1 1 2 5- 5 4 10. Csorvás 1 1 2 4- 5 4 11. Abony 1 1 2 4- 6 4 12. Makó­2 2 1- 4 2 Záróra a negyedik vonalban is Labdarúgó NB III, Alföld csoport Kispest-Honvéd—Újpest 2—3 (1-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Szarka. Gól: Egressy (23., 66.), ill. Dvéri (35.), Orescsuk (55.), Ko­vács P. (80.). Videoton—Zalahús-ZTE 2—1 (2-0) Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Hanacsek. Kiállítva: Vilotics (Vi­deoton, 45.). Gól: Korsós (16.), Zombori (39.), ill. Sabo (51.). Ferencváros—MTK Hungária 0-0 (0-0) (1-0) Debrecen, 3000 néző. V.: Hajdó. Gól: Siklósi (28.), Bajzát (60.), Szabó (92. — 11-esből), ill. Vayer (49., 77.). Matáv Compaq Sopron— Dunaferr 1—2 (0—1) Sopron, 3000 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Preisinger (84.), ill. Zavadszky (38.), Mozgovoj (75.). A Vasas-Tatabánya mérkőzést ma játsszák. 14 ú 12 12 12 8 7 7 6 5 5 12. ZTE 1-34-84 A táblázatban a pontok tartal­mazzák az alapszakaszból ho­zott bónuszpontokat is. Botrány a női Afrika Kupa-döntőn Johannesburg Szurkolói rendbontás miatt fél­beszakadt a női labdarúgó Afri­ka Kupa-döntő. A dél-afrikai Jo­hannesburgban 20 ezer néző előtt rendezett finálé 65. percé­ben tört ki a botrány, ekkor Ni­géria már 2-0-ra vezetett a házi­gazdák válogatottja ellen. A né­zők üvegeket és köveket dobál­tak be a pályára. Miután a ren­dezőknek nem sikerült meg­nyugtatniuk a szurkolókat, a ka­meruni játékvezető, Ondó Akono lefújta a találkozót. Az Afrika Kupát így a címvé- dő Nigéria nyerte. __________■ Békési FC—Gyomaendrödi VSE 3-0 (2-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békés, 200 néző. V.: Bartucz. Bé­kés: Baji - Semjéni, Czipó, Sán­dor - Szenti (Kubik), Kasik, Fa­zekas, Nagy Z., Tátrai - Tamás (Bíró), Borbola. Edző: Zsíros György. Gyomaendrőd: Hanyecz — Tímár, Katona, Dinya, Bélteki — Furka S. (Ilyés), Furka L. (Tóth), Nagy T„ Béla - Kovács, Hunya. Edző: Plástyik János. 23. perc: Az alapvonal és a 16- os találkozásától Kasik mesteri szabadrúgását Hanyecz csak bel­jebb segíthette, 1—0. 35. perc: Borbolát szerelték szabálytalanul a 16-oson belül. Szenti büntetője a lécre, onnan Hanyecz hátára, végül a kapuba került, 2—0. 53. perc: Faze- Szünet kas labdájával Borbola harco­san kilépett, s 12 méterről a hálóba lőtt, 3-0. Egy órán át egyértelmű volt a hazai csapat fölé­nye. Lendületes támadásaik végén helyzetek alakultak ki, a gól sem váratott magára sokáig. A találkozó hajrájában kiegyensúlyozottabbá vált a játék, azonban a Békés ekkor is veszélyesebb volt. Jó: Baji, Szen­ti, Kasik, Fazekas, ill. Kovács, Hunya. (Nagy Mihály Tibor) Algyö—Jamina SE 2—0 (O—O) Algyő, 200 néző. V.: Kovács. Algyő: Halász - Ádelhardt, Gá­bor, Krajczár, Kazán - Illés, Ta­kács G., Kothencz, Angeli (Pálin- kó) — Brinszky (Terhes), Süli (Bodó). Edző: Takács Zoltán. Ja­mina: Kovács — Hajdú (Lipták), Pusztai, Pájer - Mircea, Horváth, Oláh, Lakatos, Cseke, Pozsár (Mochnács) - Fejes (Jantyik). Edző: Szarvas András. 57. perc: Süli szöglete után Gá­bor Zoltán emel­kedett a legma­gasabbra, és hat méterről a kapu közepébe, a léc alá fejelt, 1—0. 65. perc: Süli befutott egy gya­korlatilag elérhe­tetlen labdát, pontosan pasz- szolt középre, és az érkező Ádelhardt bepasszolta a bőrt a hosszúba, 2—0. Két kulturáltan futballozó csa­pat jó meccset csinált az utolsó fordulóbeli mérkőzésből. A ven­dégek fiatalos lendületét a hazai­ak elsősorban rutinjuk révén múlták felül. Talán ha a Jamina nem csak a védekezésre koncent­rál, szorosabbá tehette volna a ta­lálkozót. Bár az is igaz, hogy Ko­vács bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy csak két gólt rúgjon az Algyő. Jó: Süli, Takács G„ Gábor, ill. Kovács (a mezőny legjobbja), Cseke. (Bárok István) További eredmények: Szajol- Martfű 1—0, Szeged—Dömsöd 1— 3, Kiskunfélegyháza-Hódmező- vásárhely 1—1. Szabadnapos: Ör­kény. A labdarúgó NB III Alföld cso­port állása 1. Békés 2 1 1 7- 3 13 2. Kkfélegyh. 2 1­8- 4 12 3. Szeged 2 1 1 7- 5 12 4. Algyő 2 1­7- 3 11 5. Szajol 1 2­6- S 9 6. Dömsöd 2 1 1 5- 4 9 7. Örkény 1 2­6- 4 8 8. Hmv.hely 1 2 1 6- 7 8 9. Gy.endrőd 1­3 4- 8 4 10. Martfű­­4 2- 8 2 11. Jamina­1 3 2- 9 2 A táblázatban a pontok tartalmazzák az alapszakaszból hozott bónuszpon­tokat is. ■ A Totó 47. heti eredményei í. Cottbus—1 FC Köln ................ .............0-2 2 2. Dortmund—Wolfsburg............. .............2-1 1 3. Freiburg—Bayern München .... .............1-1 X 4. Rostock—Hamburg .................. .............1-0 1 5. Frankfurt—Hertha BSC ........... .............0-4 2 6. Werder Bremen—VfB Stuttgart .............1-0 1 7. Leverkusen—Kaiserslautern .. .............4-2 1 8. Bari—Udinese ......................... .............2-1 1 9. Parma—Lazio ......................... .............2-0 1 10. Perugia-Bologna .................... .............1-3 2 11. Reggina-Brescia törölve (lásd a pótmérkőzést) 12. Vicenza—Internazionale ......... .............0-0 X 13. AS Roma—Fiorentina lapzártakor tartott +1. mérkőzés: 14. Rangers—Celtic ...................... Pótmérkőzés: .............5-1 1 15. Leeds United—Arsenal............. .............1-0 1 Üllői út, 12 000 néző. V.: Ábra­hám. Debrecen—Győri ETO 3—2 A labdarúgó NB I állása 1. Újpest 3­1 9- 5 2. Dunaferr 3­1 6- 6 3. FTC 2 2­7- 0 4. Videoton 3 1­7- 2 5. MTK 1 3­5- 2 6. Győr 2­2 6- 7 7. Vasas 1­2 2- 4 8. Tatabánya­1 2 3- 10 9. Debrecen 1­3 7-10 10. Kispest 1 1 2 8- 8 11. Sopron­2 2 4- 6 Hosszúra sikeredett az őszi szezon, különösen ezzel az alapszakasz-küz­delemmel. Most viszont hosszú pihenő következik minden osztályban, jön­nek az átigazolások, s kérdés, hány csapat ma­rad meg a nagy pénzte­lenségben. Budapest NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Béke tér, 300 néző. V.: Harsányi (Filus, Kovács). Csepel: Kiss Sz. 0 — Kovács N. 5, Hegedűs 1, Balázs 6 — Márkus 5, Morvay 6, Mbemba 5, Lukács 6, Várkonyi 6 — Ördög 5, Wukovics 6. Edző: Schróth Lajos. Békéscsaba: Matkó 0 — Czipó Z. 6 — Valentényi 6, Udvari 6, Kovács T. 5 — Balog Zs. 5, Bánföldi 7, Csipkar 4, Ursz 5 — Fehérvári 6—2=4, Negrau 5. Edző: Vágó Attila. Csere: Csipkar helyett Simon (6) a szünetben, Kovács T. h. Majchrovics (6) az 52., Ursz h. Boros (-) a 68., Lukács h. Szatmári (-) a 80., Márkus h. Filó (-) a 86. percben. Gólszerző: Wukovics a 42., Bánföldi a 64., a 81. percben. Sárga lap: Udvari (szándékos kezezésért) a 41., Morvay (sípszó előtt elrúgta a labdát) a 48. percben. Kiállítva: Hegedűs a 6., Fehérvári a 85. percben. Szögletarány: 4:2 (3:1). helyén állt, ezért a játékosok igen­csak fogadkoztak, hogy megszer­zik a három bajnoki pontot a régi rivális otthonában. Alig kezdődött el a találkozó, amikor a hatodik percben a játékvezető Hegedűst kiállította. Ez a momentum meg­határozta az egész mérkőzést. A korán adódó létszámfölényt a vendégek sokáig nem tudták ki­használni, inkább a hazaiak kez­deményeztek többet. A negyed­órás késés igencsak megzavarta a játékosokat is, mert elég gyen­gécske volt a mérkőzés, nem ala­kult ki jó játék. A Békéscsaba las­san, körülményesen, futballozott, és főleg a középpályán maradt alul. A félidő hajrájában a szemfü­les Wukovics vezetést szerzett a 6. perc: Hegedűs buktatta a kitö­rő Fehérvárit a 16-os jobb oldal­vonalánál, a csúnya esetet köve­tően a játékvezető a zuhanyzóba küldte a csepeliek söprögetőjét. 42. perc: Morvay bal oldali szabadrúgását követően Wuko­vics öt méterről fejelt a kapu jobb oldalába, 1—0. 64. perc: Bánföldi egy kitűnő szabadrúgás-kombináció után 17 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 1-1. 81. perc: Bánföldi az alapvo­naltól 22 méterre, balról ívelt a kapu elé, mindenki egymásra várt, így a labda akadálytalanul hullott a kapu bal oldalába, 1—2. Késés Csepelen nem kis nyugtalanságot okozott, hogy a játékvezetők sokat késtek. Kovács Benő asszisztens 12.32-kor érkezett meg, Harsányi József és a Filus Sándor pedig 12.45-kor. A bírók el­mondták: ők a mérkőzés eredeti időpontjára, 17 órára voltak kiér­tesítve, ezért késtek. A 13 órás kezdésről csak szombat délelőtt kaptak,,fülest” telefonon. Simon Gábor, a Csepel technikai vezetője elmondta, hogy a Hiva­tásos Labdarúgó Szövetség visszaigazolása egy hónappal ezelőtt megérkezett az egyesülethez a 13 órás kezdésről. így tulajdon­képpen senki sem értette, hogy hova tűnt az a négy óra, ameny- nyivel korábban kezdődött a találkozó. 85. perc: Fehérvári hátulról alaposan helybenhagyta Már­kust, így a csabai támadó is a ki­állítás sorsára jutott. A játékvezetők nem érkeztek meg a kezdés időpontjára, ezért negyedórás késéssel, 13.15 órakor kezdődött a találkozó. A mérkő­zés napjáig a Békéscsaba három találkozón is vereséget szenve­dett, null ponttal a tabella utolsó hazaiaknak. A fordulás után meg­változott a vendégek játéka, hatá­rozottabban, lelkesebben futbal­loztak, és érezni lehetett, hogy előbb-utóbb kiegyenlítenek. Ez a 64. percben Bánföldi remek talá­latával sikerült is. A játék színvo­nala azonban továbbra sem volt kielégítő, de igazság szerint a küz­dőszellem sem. A mérkőzés haj­rájában a Csepel elfáradt, a vendé­Alföld Autó Kft., Békéscsaba, KIA MOTORS Kétegyházi út 18. Telefon: (66) 449-968. . gek egyre többször értek oda a ha­zaiak tizenhatosához. A 81. perc­ben újabb szabadrúgáshoz jutot­tak a csabaiak, megint Bánföldi állt a labda mögé, és 22 méterről ismét betalált. Mint később kide­rült, ez a gól a vendégcsapat győ­zelmét jelentette és egyben azt is, hogy a viharsarki gárda hosszú szünet után megszerezte a három bajnoki pontot. A látottak alapján a hazai csapat nem érdemelt vere­séget. Harsányi József játékvezetőt igencsak megzavarta a késés, He­gedűs kiállítása egy kicsit elha­markodottnak tűnt, és utána rög­tön nem ítélt meg egy büntetőt a vendégeknek. Összességében nem állt feladata magaslatán, de ugyanez mondható el assziszten­seiről is. Schróth Lajos: - Ajándék kiál­lítás, ajándék szabadrúgás, nem is tudok mit mondani, törvény- szerű volt a vereségünk. Mégis úgy érzem, hogy a mai találkozón nem a jobbik csapat szerezte meg a győzelmet. Vágó Attila: - A második fél­időben fejben és mentálisan is egy egészen más Békéscsaba ját­szott. Úgy érzem, megérdemelten szereztük meg első győzelmün­ket. A labdarúgó NB I B Keleti csoport további eredményei: Kunszentmárton-Bőcs 2-0, BVSC-Szolnok 2—1, Csongrád- BKV Előre 0—1, Kecskemét—Fót 1—1, Monor-Nyíregyháza 3-2. A labdarúgó NB I B Keleti cso­port állása 1. BVSC 3 1­5­1 10 2. Nyíregyháza 3­1 14­5 9 3. Kecskemét 2 2­5­3 8 4. Fót 2 2­4­2 8 5. BKV Elére 2 1 1 5­2 7 6. Kszt.márton 2 1 1 4­1 7 7. Csepel 2­2 5­6 6 1 8. Monor 1 2 1 4­4 5 9. Békéscsaba 1­3 3­6 3 10. Szolnok­1 3 4­9 1 11. Bécs­1 3 2­8 1 12. Csongrád­1 3 3­10 1 Gólnélküli örökrangadó A labdarúgó NB 1-ben történt i