Békés Megyei Hírlap, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-10 / 84. szám

SPORT 2000. Aprilis 10., hétfő —11. oldal ftRÉKÉS megyei hírlap Utcahosszal vezet a Csorvás Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság G.: Bíró K. a 10. a 70., Patka (11- esből) a 43., Berényi az 50., Mári- Vésztő—Sarkadi Kinizsi 1—0 (O—O) usz (11-esből) az 55., Kocsis Z. a Vésztő, 400 néző. V.: Gulyás. Vésztő: Juhász - Czinanó B„ Rábai M., 67., ill. Tarján a 22., Varga a 38., a Pap, Prekop (Baksa) - Fekete L, Turbucz, Molnár, Jánosi - Rábai R. 72., Gyivicsán a 85. percben. Jó: (Szántó), Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. Sarkad: Sándor - Rúzsa, Boldogh, Vass, Gajdács - Iszáka, Deák, Karakas, Matus - Ba­logh (Klembucz), Képíró. Edző: Cserháti István. 66. perc: A második félidőre csúszóssá vált talajon Fekete Lajos kí­gyózott át a vendégvédelmen, lövése a kapufáról Jánosi elé pattant, aki a kapuba fejelt, 1—0. A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. A második félidőre a talaj irreálissá vált, tudvalévő volt, aki rúg egy gólt, megnyeri a mécs Kocsis (a mezőny legjobbja), Berényi, Séllei, Magyar T., Mári­usz, ill. Varga, Lovász, Diószegi. (Árgyelán Mihály) Elek SK—Szarvasi FC 0—2 (0-2) Elek, 300 néző. V.: Szabó I. S. eset. Jó: Juhász, Jánosi, Pap, Fekete L., ill. Sándor, Vass, Deák, Kép- Elek: Tézár - Szabó (Tereszán), hó- Kapocsán, Lakatos, Lázok, Gyu­Csabacsüd—Mezöberényi FC Medgyesegyháza—Gyulavári lai. Bálint, Ilyés, Gémes (Túró­0—0 3—1 (1—1) czi), Lénárt, Zsiga (Bolsi). Edző: Csabacsűd, 300 néző. V.: Ma- Medgyesegyháza, 200 néző. Resetár Zoltán. Szarvas: Tóth - joros. Csabacsűd: Balatoni - V.: Sipos. Medgyesegyháza: Ifj. Kugyela (Lénárt), Takács, Mold- Gombár (Tusjak), Pisont, Fügedi, Bíró - Pintér, Temesvári, Göcző, ván (Baráth), Rohony, Darida P, Gulyás, Csicsely, Pillár, Varga T., Holecz, Kovács, Szabó Zs. (Tasi, Klimaj, Somogyi, Nagy, Darida Urbancsok, Mizik A., Varga J. Szekeres), Kindel, Kanál, Szabó Zs., Kovács (Kriska). Edző: So- (Mizik Gy.). Edző: Halász Ferenc. A. (Zsurzsucz), Petruzsán A. mogyi János. A mezőnyben jól Mezőberény: Barabás - Nagy Edző: Bíró Géza. Gyulavári: Sző- játszó, de kapura veszélytelen fia- Cs„ Bereczlti, Nagy L, Kondacs, ke - Számfira (Csúz), Alb, Sarka- tal hazai együttes sorsa az első Szűcs (Gondár), Várhalmi (Pe- di, Zimbrán, Kiss, Petruzsán félidőben megpecsételődött. Ki­eze), Bokor, Savu, Rácz, Kreisz. (Guti), Géczi, Ferenczi, Bíró R. állítva: Lakatos (második sárga Edző: Kajlik Péter. Az irreális tala- (Balla), Uhrin. Edző: Fodor Sán- kp után) a 61. percben. G.: Nagy jú pályán nem alakulhatott ki fo- dór. Két nagyon jól felkészített a 17. (11-esből) a 43. percben. Jó: lyamatos, jó játék, csak kimondottan a szeren­csével lehetett volna a ka­puba találni. Az össze­csapáson a küzdőjelleg dominált, végül is reális eredmény született. Jó: Pisont, Fügedi, Varga T., Varga J., ill. Barabás, Nagy I., Kondacs, Kreisz. (Szilágyi Mihály) Orosházi MTK—Med­GYESBODZÁS 1—2 (0—1) Orosháza, 150 néző. V.: Gyekiczki. OMTK: Ja­kab - Csiszár, Bányik, Pardi, Szlopóczki, Csor­dás (Lovas T.), Szatmári (Horváth), Baranyai, Zsóri, Dobi, Holecska (Lpvei). Edző: Szendrei Béla. Medgyesbodzás: Szabó P. — Rácz, László, Dumitriu, Unyatinszki (Deák), Litauszki, Ecker, Szabó G„ Tóth (Benyov- szki), Friderikusz, Pod- maniczki. Edző: Sebes­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokság góllövőlistájának élmezőnye. 22 gólos: Tóth A. (Csorvás). 20 gólos: Belicza (Csorvás). 16 gólos: Tarján (Tótkomlós). 11 gólos: Krecsmarik (Kamut). 9 gólos: Tóth (Füzesgyarmat), Horváth (Vésztő), Nagy (Körösladány), Varga (Tótkomlós). 8 gólos: Vad (Füzesgyarmat), Varga J. (Csabacsűd), Lénárt (Szarvas), Bakos J. (Körösladány). 7 gólos: Szivák, Szabó (Medgyesbodzás), Göblyös (Mezőberény), Boros (Füzesgyarmat), Klimaj (Szarvas), Ombódi (Körösladány). 6 gólos: Jancsó (Csabacsűd), Darida R, Darida Zs. (Szarvas), Guti (Gyulavári), Lövei, Lovas T. (Orosháza), Zsombok, Turbucz (Vésztő). 5 gólos: Számfira, Deák (Gyulavári), Baranyai (Oroshá­za), Botyánszki (Kamut), Tapasztó, Magyar (Méhkerék), Bakos Z. (Körösladány), Juhász (Tótkomlós), Balogh (Sarkad), Oláh (Gyulavá­ri), Schneider (Csorvás), Kanál (Medgyesegyháza), Nagy (Szarvas). 4 gólos: Cziglédszky (Szarvas), Zádori (Tótkomlós), Kovács (Medgyesegyháza), Fekete (Vésztő), Ekker (Medgyesbodzás), Boldogh (Sarkad), Talpalló (Körösladány). Bálint, Kapocsán, Lázok, ill. Takács, Rohony, Nagy. (Hotya Mihály) Füzesgyarmat—Kamut ELMARADT A szolnoki Nagy játék­vezető az óriási esőzést követően játéktér alkal­matlansága miatt nem engedélyezte a szombati mérkőzés lejátszását. Ifjúságiak: Vésztő- Sarkad 2-0, Csabacsűd- Mezőberény 0-3, Füzes- gyarmat-Kamut 3-0, Orosházi MTK-Med- gyesbodzás 6-0, Csor­vás—Körösladány 4—1, Medgyesegyháza-Gyu- lavári 3—2, Méhkerék- Tótkomlós 1—5, Elek— Szarvas 0-5. Következik tyén János. A hazaiak a legjobb helyzeteket is elpuskáz- csapat mérkőzésén - bár a Gyű- rjjjs ták-négy kapufa, kihagyott 11- lavári mezőnyben többet birto- MedeveVbod“rfs“w‘3o'lcörös- es-, a vendégek viszont jól kont- kolta a labdát - megérdemelt ha- ia(j^ny-Oroshäzi MTK 16 30 A Békés megyei I. osztá­lyú labdarúgó-bajnok­ságban következik. Áp- 15., szombat: Kamut­ráztak. G.: Szlopóczki a 65., ill. zai siker született. G.: Kanál a 23., Szabó G. a 28., a 48. percben. Jó: Szabó A. az 53., Holecz a 69., ill. Baranyai, ill. Szabó R, László, Uhrin a 9. percben. Jó: Temesvá Szabó G. (Selmeczi László) Szarvas-Csorvás, 16.30. Gyula­vári-Elek, 16.30. Mezőberény­ri, Kanál, Holecz, Petruzsán, ill. SÖ' e?,?ya1lmat_ Alh FprpnrA P.pr/i uhrin Méhkerék, 16.30. Április 16., va­Csorvás—Körösladány 3—0 (2-0) Csorvás, 850! néző. V.: Medo- varszki I. Csorvás: Ölei — Koszta, Schneider, Benyovszki, Molnár, Alb, Ferenczi, Géczi, (Uhrin Pál) TC sárnap: Sarkad-Medgyesegyhá- za, 17.00. Tótkomlós-Csabacsűd, 17.00. Méhkerék—'Tótkomlósi 6—4 (2-2) Méhkerék, 300 néző. V.: Koch. A megye' i. osztály állása Tóth, Popol, Czimpian, Ivanics Méhkerék: Patka (Pataki L.) — (Ianu), Stef (Kun), Belicza. Edző: Berényi, Burai, Bíró T., Tapasztó, Moós János. Körösladány: Kiss - Máriusz, Kocsis, Gugolya (Má- Nagy K„ Földi, Szabó, Talpalló, nea), Bíró K. (Csotye Zs.), Ma- Fabulya, Szántó, Keresztesi (Da- gyár T., Séllei. Edző: Patka nó), Bakos J„ Ombódi, Nagy J. György. Tótkomlós: Bordás — Ba- (Ragály). Edző: Borgula János. A kai (Horváth), Dávid, Diószegi, hazai győzelem megérdemelt a jól Pásztor L., Papp, Pásztor T., Ju- játszó vendégek ellen, akik a hely- hász, Lovász, Varga, Tarján zeteiket nem tudták kihasználni. (Gyivicsán). Edző: Kvasznovszky G.: Belicza az 5., a 85., Popol a 30. József. Küzdeni tudásból és aka- percben. Jó: Schneider, Benyov- ratból jelesre vizsgázott a hazai szki, Molnár, Czimpian, Belicza, csapat. A 82. percben Mánea egy ül. Fabulya, Keresztesi, Bakos J„ ütközés után súlyosan megsérült, ^‘mat-l^muTmXkőzIs eredmé­1. Csorvás 17 2 1 63- 15 53 2. Tótkomlós 12 5 3 54-21 41 3. Vésztő 11 3 6 37-30 36 4. Gyulavári 10 5 5 36-28 35 5. Körösladány 10 3 7 40-30 33 6. Szarvas 9 3 8 45-35 30 7. M.bodzás 9 3 8 35-30 30 8. Méhkerék 8 5 7 31-32 29 9. Csabacsűd 6 11 3 28-30 29 10. M.egyháza 8 3 9 31-39 27 11. Mezőberény 5 7 8 19-27 22 12. OMTK 6 3 11 26-40 21 13. Kamut 6 3 10 23-38 21 14. Sarkad 5 4 11 24-36 19 15. Füzesgyarmat 4 4 11 36-47 16 16. Elek­2 18 13-63 2 Ombódi. (Lestyán Mihály) és a gyulai kórházba-szállították. nye A Totó 14. heti eredményei í. Leverkusen—Dortmund ........ .................3-1 1 2. VfB Stuttgart—Wolfsburg .... .................2-5 2 3. Hertha BSC—Frankfurt ......... .................1-0 1 4. Schalke 04—Kaiserslautern .. .................1-2 2 5. Duisburg—Freiburg ............... .................1-2 2 6. Udinese—Internazionale .... .................3-0 1 7. Bologna—Juventus ................. .................0-2 2 8. Cagliari—Verona ..................... .................0-1 2 9. Lazio—Perugia ....................... .................1-0 1 10. Lecce—AS Roma ..................... .................0-0 X 11. Piacenza-Bari ....................... .................2-1 1 12. Reggina—Venezia ................... .................1-0 1 13. AC Milan—Fiorentina +1. mérkőzés: lapzártakor tartott 14. Newcastle—Chelsea ............... .................1-2 2 Röviden TEMESVÁRI BÉKÉSEN, (f) Hét főn délután a békési Farkas Gyula Mezőgazdasági Szakképző Inté­zet és Gimnázium vendége lesz Temesvári Miklós labdarúgó edző. A legutóbb Diósgyőrben dolgozott, ismert tréner 15 órától tart élménybeszámolót. Meghívó­ja az iskola tanára, egykori debre­ceni egyetemi csapatbeli játékos­társa, Stefanik György. LABDARÚGÁS. Az As című spa­nyol napilap szerint szívműtéten esett át a gyógykezelésen Kubá­ban tartózkodó Diego Maradona. Az újság úgy tudja, nogy az ope­ráció sikeres volt, és az argentin labdarúgó jól van. Mindezt arra alapozza, hogy Maradonáról Ku­bába érkezése után naponta je­lentek meg fényképek, az utóbbi hetekben azonban egy sem. ■ Békéscsabai VSC-Tatabánya 9-7 (2-2, 2-0, 3-3, 2-2) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Pen­gő, Horváth. Békéscsaba: MÁTÉ - LUKÁCSI 1, Balázs, DR. SZLÁVIK 1, HUBER 3, Dávid, Latorczai 1, LUDÁNYI2, Laczó P. 1, Borsos, Puha, Pásztor. Edző: dr. Szlávik Győző, Lukácsi Sándor. Az ellenfél dobói: Csanádi 3, Tátrai 2, Kővári, Kiss 1-1. Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 8/3. Négyméteresek: 0/0, ill. 1/1. nyertek a házigazdák, akik az el­lenfél támadásaikor remekül kitol­ták a védőket, akik így nem na­gyon kerültek helyzetbe. A statisz­tikához tartozik, hogy az ellenfél hét góljából hármat ért el akcióból, ugyanakkor a csabaiak valameny- nyi találata ez utóbbiból született. Békéscsaba Igazi rangadó várt a két csapatra, hiszen a felsőház hetedik és nyol­cadik helyezettje csapott össze va­sárnap. A csabaiak gondolva a meccs fontosságára, ismét csata­sorba állították Hubert, ami jó hú­zásnak bizonyult, hiszen nemcsak három góllal járult hozzá a békés­csabaiak győzelméhez, hanem számtalan gólpasszt is adott, és re­mekül irányította a gárdát. Egyéb­ként gyors, pörgő mérkőzést ho­zott a rangadó, sok úszással és ki­egyenlített játékkal. A csabaiak az­zal kerültek ellenfelük fölé, hogy a második negyedben nem tudták bevenni a remekül védő Máté ka­puját. így végig magabiztosan, leg­alább egy góllal vezetve, szervezet­ten védekezve, megérdemelten Huber mellett az egyik legjobb Máté Attila kapus volt, aki remek védéseivel járult hozzá csapata győzelméhez fotó, such tamás Megvan a Gyoma első tavaszi győzelme Labdarúgó NB III Gyoma FC—Dömsöd 1—0 (O—O) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Tóth G. Gyoma: Hajdú — Feuer­werker, Gonda, Furka, Dobó - Bélteki (Szurovecz), Orovecz, Dinya, Tóth Zs. (Vinkovics) — Ko­vács, Hunya. Edző: Kéki Elek. Dömsöd: Palkovics - Király, Jaksa, Pádár, Elekes - Burai, Kaj- dácsi, Tóth, Bene (Módos) - Guitmann, Kisvincze. Megbízott edző: Madarász András. 64. perc: Dobó és Kisvincze összecsapott. A játékvezető meg­lepetésre mindkét labdarúgót ki­állította. 88. perc: Hunya remek csellel ment el a bal oldalon. Pontos be­adását Feuerwerker a hálóba vágta, 1—0. Irreális talajon, vizes pályán le­játszott mérkőzésen a hazaiak vé­gig lelkes játékot mutattak, egy­mást kisegítve küzdöttek, és meg­érdemelten nyerték meg a szá­mukra oly fontos találkozót. Jó: Furka, Dinya, Hunya, ill. Palko­vics, Jaksa. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC- Dömsöd 1-0. Hajós— Battonyai TK 4—1 (3-0) Hajós, 200 néző. V.: Bálint Zs. Hajós: Tomik - Ercsi (Pintér), Pencz, Nagy, Huber - Hepp (Pes­ti), Sztankó, Fuszenecker, Gomb­kötő - Tamási, Hangya. Edző: Barákovics István. Battonya: Fü- löp — Oláh (Dancsó), Roczkó, Pi- lán, Simon — Putnoki, Árgyelán, Zima, Mákos - Turbucz - Lász­ló. Edző: Szilágyi János. 14. perc: Egy jobb oldali hazai beadást követően Hepp nehéz szögből kapura lőtt, a labda Roczkót érintve került a batto­nyai kapuba, öngól 1—0. 30. perc: Egy kapu előtti tömö­rülés után Huber 16 méteres lövé­sébe Zima beleért, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, ön­gól, 2-0. 40. perc: Nagy védelmi hiba után Hangya biztosan helyezett a vendégkapuba, 3—0. 70. perc: Zima lerántotta a ki­törő Hangyát, a büntetőt Tamási biztosan értékesítette, 4—0. 82. perc: Az egyedül kapura törő Putnokit szabálytalanul sze­relték a 16-oson belül. A megítélt 11-est Turbucz értékesítette, 4— 1. Iramos, küzdelmes mérkőzé­sen a battonyai csapat a gyorsan kapott három gól után a második félidőben egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak, ám a gól­különbség túlzott. Jó: Huber, Hepp, Hangya, ill. Roczkó, Put­noki, Turbucz. (Lukács István) Ifjúságiak: Hajós-Battonyai TK 10-2. Csongrád—Békéscsabai Jamina 2-1 (0-0) Csongrád, 1200 néző. V.: Kálé. Csongrád: Soós - Makszimics (Verebélyi) - Gógh, Trininics, Koncz — Tóth-Kása, Vámos (Tóth Gy.), Barna, Csehi - Kulacsik (Szarvas), Juhos. Szakmai igaz­gató: Sándor István. Jamina: Ko­vács — Pozsár, Pusztai, Sajben, Oláh — Balogh (Szeverényi), Lita- uszki, Kurilla, Csulik - Horváth (Lakatos), Fejes (Pájer). Edző: Ottlakán Mihály. 53. perc: Kurilla indítását Csulik kapta a bal oldalon, aki egy pattanás után a hálóba bom­bázta a pettyest, 0—1. 77. perc: Baloghot az egyik csongrádi védő megütötte, a csa­bai játékosnak felszakadt a szem­öldöke, kórházba kellett szállíta­ni, ahol összevarrták a sebét. 78. perc: Kapu előtti kavaro­dás után nem tudtak felszabadí­tani a vendég védők, ide-oda pat­togott a labda, végül Csehi köz­vetlen közelről a hálóba helye­zett, 1—1. 83. perc: A csereként beállt Verebélyi hat méterről a kapuba továbbította a labdát, 2—1. A békéscsabaiak meglepték a listavezetőt, hiszen bátor táma­dó játékkal, nyílt sisakkal vetet­ték magukat a küzdelembe. A vendégek fölvették a hazaiak rit­musát, s a 25. percben Fejes ke­csegtető helyzetbe került, de a kapu mellé lőtt. A második fél­idő elején egy korszerű támadás végén megszerezte a vezetést a csabai együttes, ám ezután moz­gósította erőtartalékait a listave­zető - amelyet a játékvezető is támogatott -, és fordítani tudott. Az utolsó tíz percben támadtak a jaminaiak, de gólt nem sikerült elérni, a 90. percben Oláh lövése a kapufán csattant. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Tóth-Kása, Barna, ill. Pusztai, Litauszki, Csulik. (Sz. A.) Ifjúságiak: Csongrád-Jamina SE 1-2. Makó—Békési FC 1—0 (O—O) Makó, 600 néző. V.: Pákolicz. Makó: Ménesi - Fábián (Pataki), Dálnaki, Magyar, Krucsó (Marto- nosi) - Kondacs (Anda), Szabó, Sümeghy, Kiss - Bálint, Feren- czy. Edző: Kolozsvári János. Bé­kés: Kurucz — Szenti, Lauri- nyecz, Varga, Nagy — Kulcsár, Pálfi, Kubik (Bagyinka), Gombos- Fehérvári, Borbola. Edző: Zsí­ros György. 60. perc: A jobbösszekötő he­lyén, a kaputól húsz méterre sza­badrúgáshoz jutottak a hazaiak. Sümeghy a sorfal mellett, ballal elcsavarta a labdát, és az a jobb sarokban kötött ki, 1—0. 68. perc: Pálfi megkapta máso­dik sárga lapját, s ezért a kiállítás sorsára jutott a vendégjátékos. A találkozó előtt az aktív játék- vezetéstől visszavonuló, Bács- Kiskun megyei Pákolicz játékve­zetőt búcsúztatták a szövetség vezetői. Kemény küzdelem ala­kult ki az első játékrészben, ki­egyenlített erők csatáját láthatta a szépszámú publikum a csoport élcsapatainak rangadóján. A má­sodik félidőben a hazaiak gólja után a békésiek magukra találtak, átvették az irányítást, de a szeren­csével hadilábon álltak. Borbola, Fehérvári és Gombos is egyenlít­hetett volna, de lövésük után célt tévesztett a labda. A döntetlen re­álisabb lett volna. Jó: Dálnaki, Bá­lint, Kondacs, ül. Szenti, Varga, Gombos. Ifjúságiak: Makó—Békési FC 1-1. További eredmények: Szajol— Kisújszállás 2-5, Örkény-Hód- mezővásárhely 1—1, Kerekegyhá- za-Mélykút 0-2, Martfű-Algyő 0-2. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnok­ság Alföld csoportjában követ­kezik. Április 15., szombat: Battonyai TK-Szajol, 17.00. Bé­késcsabai Jamina SE-Gyoma FC, 17.00. Április 16., vasárnap: Algyő-Hajós, 17.00. Dömsöd- Martfű, 17.00. Mélykút-Csong- rád, 17.00. Békés FC—Örkény, 17.00. Kisújszállás—Makó, 17.00. Hódmezővásárhely—Kerekegyhá­za, 17.00. Az NB III Alföld csoport állása 1. Csongrád 18 3­63­14 57 2. Makó 13 5 3 50­18 44 3. Hmv.hely 13 4 4 41­14 43 4. Békés 12 5 4 44­17 41 5. Szajol 12 2 7 49­27 38 6. Kisújszállás 11 3 7 54­23 36 7. Algyő 11 2 8 54­42 35 8. Örkény 10 3 8 46­31 33 9. Jamina 9 2 10 25­30 29 10. Dömsöd 8 4 9 42­41 28 11. Mélykút 7 5 9 31­48 26 12. Hajós 7 2 12 28­49 23 13. Martfű 5 5 11 31­37 20 14. Gyoma FC 2 4 15 19­70 10 15. Kerekegyháza i 3 1 17 21­83 10 16. Battonya 1 2 18 9­64 5