Békés Megyei Hírlap, 1999. június (54. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-14 / 136. szám

SPORT 1999. június 14., hétfő Csak a Barátság győzött Bajnok lett a Gyoma FC Jam ina SE—Baja 0—0 NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 250 néző. V.: Ledzényi. Járni na: Kollár — Hajdú, Pusztai, Sajben, Iványi (Zsibrita) — Csulik, Deák (Szarvas), Ottlakán, Kurilla — Hídvégi (Horváth Z.), Szelei. Edző: Turcsek Zoltán. Baja: Kámán — Csepregi, Szűcs, Viszmeg, Pilcsuk (Földvári) — Milassin, Goretich, Szabó, Koch — Barna, Czifra (Kiss). Edző: Evanics Zoltán. Ragyogó időben lejátszott mérkőzésen az első félidő 41. percében Szűcs lövését Kollár remekül hárította, míg a másik oldalon Horváth Z. öt perccel a lefújás előtt nagy helyzetben lőtt a kapu fölé. A látottak alapján a döntetlen igazságos. Jó: Kollár, Hajdú, Szelei, ill. Csepregi, Viszmeg, Barna. (T. Z.) Ifjúságiak: Békéscsabai Jamina SE—Baja 1—0. Hódmezővásárhely—Békési FC 3-0 (1-0) Hódmezővásárhely, 500 néző. V.: Nagy I. Hódmezővásár­hely: Kovács — Szűcs, Erdei, Kiss K., Molnár — Borbás Zs., Fazekas (Huszár), Kazán, Var­ga — Balogh (Borbás P.), Szrenka. Edző: Neményi Béla. Békés: Hanyecz — Szabó, Laurinyecz, Pálfi, Lipták — Szenti, Kubik, Litauszki, Baukó — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Király vári Károly. Az első félidőben sokáig a középpályán pattogott a labda, majd a játékrész utolsó percé­ben az előre húzódó Erdei veze­tést szerzett. A második játék­részben továbbra is védekeztek a békésiek, a hazaiak Szűcs ré­vén növelték előnyüket. Kubik kiállítása után a fiatal Borbás P. újabb gólt lőtt, így megérde­melten nyertek a házigazdák. Diósgyőr—Előre FC Békés­csaba 3—1 (0—1). Kiemelt if­júsági labdarúgó-mérkőzés, U- 18 korosztály, Diósgyőr, 50 né­ző. V.: Urobel. Békéscsaba: Kollár — Csernyik, Zahorán, Szeverényi, Semjéni — Bányai, Csúz (Boér), Szabó S., Oláh — Gémes (Ursz), Lovas. Edző: Marik László. Az első félidő­ben a megszerzett gól mellett további két óriási ziccert ki­hagytak a csabaiak. A második félidőben öngóllal egyenlített a Diósgyőr, majd egy szabályta­lan góllal fordított. Ezután hu­szonöt percen át nagy fölény­ben volt a Békéscsaba, de a helyzetek kimaradtak, s a talál­kozó végén egy kontrából nö­velte előnyét a hazai csapat. G.: Szabó S. Jó: Semjéni, Oláh, Szabó S. Diósgyőr—Előre FC Bé­késcsaba 3—1 (1—0). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-16 korosztály, Diósgyőr, 50 néző. V.: Gecsei. Békéscsaba: Nagy — Walfisch, Bali, Mosz- heim, Palotai — Cseke, Csapó, Szabó Zs., Puskás (Juhász Z.) — Hrabovszki (Horváth T.), Kardos (Leurinyecz). Edző: Ja­kab Péter. A második félidőben Jó: Szűcs, Erdei, Kiss K., Ka­zán, ill. Szenti, Fehérvári. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Békési FC 5—0. Gyomaendrődi Barátság— Malév SC 4—0 (3—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Kárász. Barátság: Halász — Sárosi, Karsai, Bócsik (Varga), Lipták — Lévai, Molnár T., Brakszatórisz, Nagy Z. (Mes­ter) — Janis (Ilyés), Nagy I. Edző: Fodor Sándor. Malév: Baranyi — Deák, Szemere, Bí­ró, Molnár P. — Várszegi, Fi- csor, Takács, Mayer — Dóm­ján, Németh. Edző: Bodnár Ist­ván. 34. perc: Molnár P. utolsó emberként nagyot hibázott, Nagy I. elvette tőle a labdát, már úgy tűnt, hogy elcselezi magát, ám érkezett Janis, aki hat méterről a hálóba lőtt, 1—0. 40. perc: Lipták 28 méterről kapura lőtt, a jól eltalált lövés egy védőt érintve a kapuba vá­gódott, 2—0. 44. perc: Nagy I. jó ütemben passzolt Brakszatóriszhoz, aki a tehetetlen kapus mellett lőtt a hálóba, 3—0. 49. perc: Nagy I. mintaszerű jobb oldali beadását Molnár P. szép mozdulattal, öt méterről a bal sarokba fejelte, 4—0. A hazaiak győzelme akár na­gyobb arányú is lehetett volna, hiszen a gólokon kívül helyze­tek sokaságát hagyták kihaszná­latlanul. A vendégek jobbára a védekezéssel törődtek, eredmé­nyes támadójátékra nem futotta erejükből. Baranyi nagyszerű teljesítményének köszönhetik a fővárosiak, hogy négy góllal megúszták. Jó: Sárosi, Karsai, Lipták, Lévai, Nagy L, ill. Baranyi. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Malév SC 2—1. gyorsan egyenlítettek a vendé­gek, majd nagy fölényben ját­szottak, de nem tudtak gólt sze­rezni, így az utolsó öt percben lőtt két góllal nyertek a hazaiak. G.: Horváth T. Jó: Laurinyecz, Horváth T. « 8 é Ferencváros—Előre FC Bé­késcsaba 3—2 (3—2). Serdülő (U 15 korosztály) országos döntő labdarúgó-mérkőzés, csoportmérkőzés, Budapest, 150 néző. V.: Tóth P. Békés­csaba: Váradi — Laurinyecz, Botyánszki, Kolarovszki (Mócz), Lipták — Okos, Ju­hász P„ Lipcsei, Horváth T. — Zöld, Mede (Jakab). Edző: Szokolay Sándor. Kitűnő ira­mú, végig küzdelmes mérkőzé­sen az első félidőben a lila-fe­hérek irányítottak, ám több helyzetet kihagytak, míg az FTC kevesebb helyzetéből há­rom gólt szerzett. Fordulás után a nagy melegben egy kissé visszaesett az iram, a lila-fehé­reknek ekkor is több helyzete volt, de az egyenlítés nem sike­rült, mivel a játékvezetők ítéle­teikkel rendre a fővárosiakat tá­mogatták. G.: Zöld, Juhász P. Jó: Okos, Juhász P., Zöld. Mezőberényi FC—Csongrád 1_5 (0-3) Mezőberény, 250 néző. V.: Varga II. András. Mezőberény: Gúth (Balogh) — Pojendán, Göblyös, Udvamoki, Nagy — Szűcs Z., Várhalmi (Zolnai), Bokor, Pecze (Szűcs Zs.) — Kreisz, Vári. Edző: Vrbovszki János. Csongrád: Sós — Keller, Márta, Pálfi, Babos (Verebélyi) — Kecskés (Mike), Barna, Tóth (Jemei), Szarvas — Takács, Kulacsik. Edző: Kurucz István. 19. perc: Kecskés szögletét a védőket megelőzve, Barna fe­jelte a hálóba, 0—1. 28. perc: A kapufáról kipat­tanó labdát Kulacsik a kapu kö­zepébe vágta, 0—2. 37. perc: Nagy buktatta Szarvast a 16-oson belül, a bün­tetőt Márta értékesítette, 0—3. 77. perc: Hazai kontratáma­dás végén Bokor szélről belőtt labdáját Göblyös—Szűcs Zs. fejjáték után Szűcs Zs. fejelte a labdát a hálóba, 1—3. 86. perc: Jernei a 16-os sar­káról kilőtte a bal alsó sarkot, 1 4. 90. perc: Szarvas ugratta ki Kulacsikot, aki tíz méterről, la­posan gurított a hálóba, 1—5. A bajnokságra törő vendég­csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet a lelkes hazai csapattal szemben. Jó: Kreisz, ill. Barna, Kulacsik. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Csongrád 7—0. Kerekegyháza—Battonyai TK 1-0 (0-0) Kerekegyháza, 300 néző. V.: Lovász. Kerekegyháza: Ma- lecz — Lovas, Kulmann (Kecs­keméti), Torbavecz, Váczi — Pécsi (Bodor), Máté, Virág, Komonyi — Kánisz, Juhász. Edző: Nagy János. Battonya: Ölei — Szatmári, Roczkó, Pi- lán, Oláh — Putnoki, Árgyelán, Turbucz, Kovács K. — Mákos Á., Kovács Zs. Edző: Juhász Zoltán. 80. perc: Máté húzott el a jobb oldalon, beadását Juhász a jobb sarokba lőtte, 1—0. Küzdelmes mérkőzésen a két csapat igazolta a tabellán elfog­lalt helyét. Jó: Máté, Juhász, ill. Ölei, Turbucz, Pilán, Kovács K. (Lukács István) Ifjúságiak: Kerekegyháza— Battonyai TK A—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kisújszállás—Szajol 1—1 (1—1), Örkény—Mélykút 3—0 (1—0), Kunszentmár- ton—Makó 1—0 (0—0). Az NB III Alföld csoportjá­nak állása 1. Kunszentm. 19 5 5 57—25 62 2. Csongrád 18 6 5 53—25 60 3. Gyomaendrőd 17 8 4 56—30 59 4. Hmv.hely 16 8 5 52—23 56 5. Kisújszállás 15 9 5 48—24 54 6. Örkény 16 5 8 69—33 53 7. Szajol 14 5 10 54—42 47 8. Mélykút 15 2 11 47—40 47 9. Baja 10 8 11 44—36 38 10. Békés 10 7 12 34—40 37 11. Jamina 9 8 12 25—37 35 12. Makó 10 4 15 40—45 34 13. K.egyháza 8 3 18 37—63 27 14. Battonya 6 3 20 27—60 21 15. Malév 4 2 23 25—84 14 Szarvasi FC—Vésztő 2—0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó- mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V.: György S. Szarvas: Tóth — Darida Zs., Takács, Rohony (Kugyela), Baráth, Nagy F., Bencze, Kovács, Bogdán (Darida R.), Klimaj (Kozák), Sindel. Edző: Paulik János. Vésztő: Nagy Zs. — Démusz, Prekop, Szilágyi, Rábai M„ Fe­kete L., Barna (Tóth), Turbucz, Papp (Fekete Z.), Rábai R., Zsombok. Edző: Tar Zoltán. Rendkívül alacsony színvonalú, érthetetlenül ideges hangulatú mérkőzésen a hazaiak sok hely­zetük közül kettőt értékesítet­tek. Kiállítva: Zsombok (két sárga lap után) a 33., Démusz (beszédért) a 4L, Sindel (két sárga lap után) a 46. percben. G.: Bencze a 10., Darida Zs. a 49. percben. Jó: Darida Zs., Ta­kács, ill. Rábai M. (Csabai Pál) Füzesgyarmat—Tótkomlóst TC 5-3 (3-2) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Salamon. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Bánsági (Petri), Nagy, Novák (Sárközi), Vad, Bere, Pardi, Salya, Tóth, Boros, Kovács Zs. Edző: Kovács End­re. Tótkomlós: Czirbus — Trabak, Kaliska, Pásztor L., Lo­vas, Diószegi, Pásztor T., Papp, Kvasznovszki, Zádori, Zsigo- vics. Játékos edző: Kvasznov­szki József. Változatos, jó ira­mú, gólokban gazdag mérkőzé­sen a hazaiak sikere megérde­melt. G.: Pardi a 3., Nagy a 25., Tóth a 8., az 57. és a 75., ill. Zsigovics a 15., Zádori a 45., Pásztor T. (11-esből) az 50. percben. Jó: Nagy, Vad, Bere, Salya, Tóth, ill. Pásztor T., Zádori, Zsigovics. (Szabó László) Orosházi MTK—Kamut 1-1 (0-1) Orosháza, 100 néző. V.: Makay. OMTK: Kunos — Godár, Bányik, Dobi, Pardi, Szlopóczki, Szabó, Lovas T., Sebők, Kinyó (Berezvai), Lo­vas A. (Pusztai). Edző: Petne- házi György. Kamut: Kovács A. — Hajdú (Győri László), Varga, Balogh (Kovács Á.), Igricz, Krecsmarik, Lenkefi, Rácz, Győri Levente, Gilik (Antmann), Botyánszki. Edző: Bora Imre. A kiesés szempont­jából rendkívül fontos mérkőzé­sen a vendégek az első félidő­ben nagyobb akarással küzdöt­tek, az ÓMTK nem tudott iga­zán összpontosítani, amit iga­zol, hogy Bányik két 11-est is elhibázott. Igaz, hogy Krecsma­rik 1 l-esét a 92. percben Kunos hárította. Az OMTK ifjúsági csapata mai győzelmével meg­szerezte a bajnoki címet. G.: Lovas A. a 73., ill. Krecsmarik (11-esből) az 5. percben. Jó: Szlopóczki, Berezvai, Kunos, ill. Lenkefi, Rácz, Kovács A. (Selmeczi László) Mezőhegyest SE— Medgyesegyháza 3—6 (1—2) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Csuka. Mezőhegyes: Szántó — Dávid, Gróf (Trócsányi), Zsófi, Kovács, Zsoldi, Medve, Berki, Hulánszki (Páncsics), Kolozsi, Zábrák. Szakmai igazgató: Krecsméri Tibor. Medgyesegy­háza: Homik — Göcző, Kiss, Temesvári, Holecz, Engelhardt, Tasi, Szabó A., Kanál, Vágási, Szabó Zs. (Mocsári). Edző: Ogrincs Pál. A hazai csapat az első félidőben partnere volt a vendégeknek. A második fél­időben a vendégek macska-egér játékot játszottak, és megérde­melten győztek. G.: Zsóri a 4., Páncsics a 72., Berki a 79., ill. Szabó A. a 12., az 56., a 85., Holecz a 40., Vágási az 52., Ka­nál a 62. percben. Jó: Zsóri, Zábrák, Kovács, ill. az egész vendégcsapat. (Perlaki János) Doboz—Gyoma FC 0—1 (0-1) Doboz, 150 néző. V.: Dajka. Doboz: Gazsó — Szabó, Bene­dek, Lukucz (Suba), Varga, Nagy, Kiszely, Barcsay (Sku- máth), Udvari, Szűcs, Békési (Vatrán). Játékos edző: Szűcs Mihály. Gyoma: Hajdú — Vatai, Gonda, Furka, Dobó, So­mogyi, Orovecz, Forgács, Tol­di, Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. A vendé­gek a bajnokság legegysége­sebb csapata ezen a mérkőzésen bebizonyították, hogy ha kis szerencsével is, de megérde­melten nyerték meg a bajnoksá­got. G.: Hunya a 20. percben. Jó: Udvari, Benedek, Varga, ill. az egész vendégcsapat. (T. J.) Elek—Szeghalom 1—3 (0-2) Elek, 300 néző. V.: Majoros. Elek: Pataki — Gyulai, Kohut (Szűcs), Lakatos, Sarkadi, Te­reszán, Gálea (Ottlakán), Kapo- csány (Mladonyiczki), Séllei, Abrudán, Bálint. Edző: Mikulás Mihály. Szeghalom: Vári — Zsigovcsi, Sáfián, Tóth, Bihari, Patai, Nagy, Kata, Szabó (Ko­vács), Vámos, Bemáth (Si­mon). Edző: Lázár István. A minden elképzelés nélkül játszó hazai együttes csúnyán búcsú­zott a lelkesen buzdító, szépszá­mú hazai közönségtől. G.: Ottlakán a 85., ill. Vámos a 40., Nagy a 43., Bemáth a 75. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégegyüttes dicsérhető kitű­nő munkájáért. (Hotya Mihály) Csabacsűd—Gyulavári 3—1 ((2-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Szabari. Csabacsűd: Adamik — Gombár, Tusjak K., Fügedi, Gulyás (Tusjak A.), Csicsely (Jelen), Pillár, Varga T. (Mizik Gy.), Mizik A., Tusjak Cs., Brlázs. Játékos edző: Brlázs Gábor. Gyulavári: Szőke (Sze­keres) — Szabó, Alb, Debre- czeni T. (Makra), Tóth, Bállá (Debreczeni Cs.), Csipke, Sze­keres, Ferenczi, Guti, Oláh. Edző: Dávid Imre. Jó iramú, lendületes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten szerezte meg a bronzérmet bebiztosító győzelmet a mezőnyben kultu­ráltan adogató vendégek ellen. Kiállítva: Szőke (utolsó ember­ként szabálytalankodott) a 82. Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 26 gólos: Tóth (Csorvás). 20 gólos: Tóth Cs. (Füzes­gyarmat). 19 gólos: Urban- csok (Csabacsűd), Hunya (Gyoma FC). 18 gólos: Zsombok (Vésztő), Bencze (Szarvas). 15 gólos: Lénáit (Csabacsűd, Szarvas). 14 gólos: Tapasztó (Méhke­rék). 13 gólos: Krecsmarik (Kamut). 12 gólos: Orovecz (Gyoma FC), Kiszely (Do­boz), Gugolya (Méhkerék), Vámos (Szeghalom), Gu­lyás (Csabacsűd). 11 gólos: Abrudán (Elek), Somogyi (Gyoma FC), Zádori (Tót­komlós). 10 gólos: Vad (Füzesgyarmat), Oláh (Gyu­lavári), Lovász (Mezőhe­gyes, Tótkomlós), Horváth S. (Vésztő), Belicza (Csor­vás). 9 gólos: Nagy (Szar­vas, Szeghalom), Lovas A. (OMTK). 8 gólos: Uhrin (Elek), Géczi (Gyulavári), Papp (Tótkomlós). percben. G.: Gulyás a 12., a 32., Jelen a 71., ill. Debreczeni T. a 28. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. a ven­dégek közül senkit sem lehet ki­emelni. (Szilágyi Mihály) méhkerék—Csorvás 2—1 (1-0) Méhkerék, 300 néző. V.: Gyekiczki. Méhkerék: Patka — Kocsis, Berényi, Burai, Martyin, Cziczeri, Jova, Ma­gyar, Gugolya, Tapasztó, Csotye (Török). Edző: Patka György. Csorvás: Baráth — Koszta, Molnár, Schneider, Se­res (Benyovszki Z.), Támyik, Stef, Tarján (Ivanics), Benyovszki J., Belicza, Tóth. Edző: Moós János. A szezon utolsó hazai mérkőzésén kiváló játékkal teljesen megérdemel­ten nyert a fölényben játszó ha­zai csapat. G.: Kocsis a 31., Magyar a 62., ill. Belicza az 54. percben. Jó: Kocsis, Berényi, Cziczeri, Magyar, ill. Koszta, Molnár, Schneider, Támyik. (Árgyelán Mihály) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Vésztő 2—1, Füzesgyarmat— Tótkomlósi TC 2—0, Orosházi MTK—Kamut 8—1, Mezőhe­gyesi SE—Medgyesegyháza 9—1, Doboz—Gyoma FC 2— 4, Elek SE—Szeghalom SC 5—2, Csabacsűd—Gyulavári A—3, Méhkerék—Csorvás 2— 3. A megyei I. osztály állása 1. Gyoma FC 20 4 5 68—26 64 2. Csorvás 19 1 9 60—32 58 3. Csabacsűd 17 4 8 63—39 55 4. Méhkerék 15 5 9 57—43 50 5. M.egyháza 15 3 11 49—44 48 6. F.gyarmat 14 5 10 61—38 47 7. Gyulavári 12 9 8 53—43 45 8. Vésztő 12 5 12 50—56 41 9. Szarvas 11 6 12 55—56 39 10. Tótkomlós 12 3 14 48—53 39 11. OMTK 10 5 14 43—50 35 12. Kamut 10 3 16 31—50 33 13. Elek 9 4 16 43—56 31 14. Szeghalom 7 6 16 44—70 27 15. Mezőhegyes 7 4 18 46—78 25 16. Doboz 6 5 18 33—70 23 Häkkinen átvette a vezetést A Forma—1-es gyorsasági vb-n a Kanada Nagydíjat rendezték meg vasárnap. A világbajnoki cím védője, a finn Mika Häkki­nen — felvételünkön — (McLa- ren-Mercedes) végig remekül autózott és megszerezte a győ­zelmet. A második helyen Fi- sichella (Benetton) végzett, míg a harmadik Irvine (Ferrari) lett. A német M. Schumacher a 29. körben feladta. Sikerével a finn pilóta átvette a vezetést az össze­tett versenyben is a németek világbajnoka előtt, fotó: traco 16. Mezőberény 2 1 26 19—87 7 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Június 20., vasárnap: Battonyai TK—Hódmező­vásárhelyi LC, 17.00. Csongrád—Kunszentmárton, 17.00. Szajol—Mezőberényi FC, 17.00. Malév SC—Kisújszállás, 17.00. Mélykút—Gyomaendrődi Barátság SE, 17.00. Bajai FC—Örkény, 17.00. Békési FC—Békéscsabai Jamina SE, 17.00. Makó—Kerekegyháza, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Június 20., vasárnap: Csorvás—Gyulavári, 17.00. Ka­mut SK—Szarvasi FC, 17.00. Gyoma FC—Mezőhegyesi SE, 17.00. Tótkomlósi TC—Doboz SK, 17.00. Csabacsűd— Füzesgyarmat, 17.00. Vésztő—Elek SK, 17.00. Medgyes­egyháza—Orosházi MTK, 17.00. Szeghalom SC— Méhke­rék, 17.00. A Totó 23. heti eredményei 1. MTK—Újpest...............................................2—0 1 2. Vasas—Ferencváros ....................................2—1 1 3. Dunaferr—Videoton....................................3—1 1 4 . Diósgyőr—Nyíregyháza..............................1—0 1 5. Siófok—BVSC ...........................................0—1 2 6 . Szombathely—ZTE ..................................0—0 x 7 . Cosenza—Cesena........................................2—1 1 8 . Chievo—Lecce.............................................1—2 2 9. Genoa—Verona..........................................3—3 x 1 0. Pescara—Brescia........................................3—2 1 1 1. Ravenna—Treviso......................................3—2 1 1 2. Ternana—F. Andria....................................2—1 1 1 3. Torino—Reggina .......................................1—2 2 + 1. mérkőzés: 14. Bremen—Bayern München........................1—1 x Kettős vereség Diósgyőrben