Békés Megyei Hírlap, 1999. április (54. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-26 / 96. szám

_ ^ / ‘.TV***! SPORT 1999. április 26., hétfő / * iVIl^y ILi ilmLAf ti A Jamina nyerte a rangadót Botlottak az éllovasok Gyomaendrődi Barátság- Kerekegyháza 3—0 (0—0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Kondoros, 300 néző. V.: Bá- nóczki. Barátság: Halász — Nagy Z., Karsai, Nagy M., Lipták — Lévai, Molnár, Brak- szatórisz, Varga (Cziglédszky) — Janis, Mester. Edző: Fodor Sándor. Kerekegyháza: Házi — Váczi, Kánisz (Bodor), Vi­rág, Kulman — Pécsi, Máté (Tihanics), Lovass, Torbavecz — Juhász, Hugyecz (Kecske­méti). Edző: Bende József. 48. perc: Karsai 28 méteres szabadrúgása a vetődő kapus felett vágódott a kapu közepé­be, 1^—0. 71. perc: Molnár lövését még Házi kapus ugyan kiütötte, de a kipattanó labdát az érkező Cziglédszky öt méterről a háló­ba lőtte, 2—0. 86. perc: Molnár kicselezte a vendégek bal oldali védelmét, és jó ütemű beadását Mester védhetetlenül, négy méterről a jobb sarokba fejelte, 3—0. A hazai nézők nagy örömére ezúttal egy bátor, támadó szel­lemű, egymásért is küzdő Ba­rátságot láthattunk. A mérkő­zést végig támadták, győzel­mük mindenképpen megérde­melt, a gólkülönbség akár na­gyobb is lehetett volna. Jó: Nagy M., Mester, Lipták, Kar­sai, Lévai, Molnár, ill. Váczi, Kulman, Juhász. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Kerekegyháza 3—0. Makói FC—Battonyai TK 3-0 (1-0) Makó, 800 néző. V.: Pákolitz. Makó: Ménesi — Simon, Ma­gyar, Anda — Ferenczy, Bress (Sümeghy), Papp, Csák (Kin­del), Kondacs — Szabó (Frank) Szűcs. Edző: Kolozsvári János. Battonya: Ölei — Árgyelán (Kovács), Fekete (Mákos A.), Roczkó, Oláh — Szatmári, Turbucz, Varga, Pilán — Má­kos Á., Putnoki. Edző: Juhász Zoltán. Nagyon gyenge teljesítményt nyújtott mindkét csapat. Az 50. percben fordulatot hozott a hi­hetetlen mennyiségű eső, ez fel­ébresztette a hazaiakat, akik há­rom perc alatt két gólt szerez­tek, és magabiztos győzelmet arattak. G.: Ferenczy, Bress, Szűcs. Jó: Papp, Anda, Feren­czy, ill. Ölei. Ifjúságiak: Makói FC—Bat­tonyai TK 6—1. Mezőberényi FC—Jamina SE 1-3 (1-0) Mezőberény, 200 néző. V.: Tóth. Mezőberény: Guth — Pojendán, Udvamoki, Bereczki, Szűcs Zs. (Benyovszki) — Szűcs Z. (Tóth), Várhalmi, Bo­kor, Göblyös — Kreisz, Győri. Edző: Vrbovszki János. Jami- na: Kollár — Hajdú (Horváth Z.), Csulik, Deák (Szarvas), Ba­logh — Pusztai, Sajben, Kuril- la, Hídvégi (Nagy) — Ottlakán, Horváth S. Edző: Turcsek Zol­tán. 15. perc: Göblyös kapott labdát a 16-os előterében, majd egy csel után laposan kilőtte a jobb alsó sarkot, 1—0. 48. perc: Kapu előtti kavaro­dás végén Horváth S. lesgya­nús helyzetben gurította a lab­dát a hálóba, 1—1. 55. perc: A kitámadó hazai csapat elvesztette a labdát a jaminai 16-os előterében. A kontratámadás végén Kurilla megszerezte a vezetést a Jami- nának, 1—2. 77. perc: Ottlakán 18 méte­res lövését Guth a felső kapufá­ra öklözte, a mezőnybe vissza­pattanó labdát a lesen álló Horváth S. laposan rúgta a ka­puba, 1—3. 85. perc: Horváth Z. durva szabálytalanságért piros lapot kapott. A megfiatalított hazai csapat nem bírt a rutinos ellenféllel, helyenként bírói segítség is kel­lett a győzelemhez. Jó: Berecz­ki, Bokor, Göblyös, Kreisz, ill. Csulik, Sajben, Horváth S. (Tí­már Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi— Jamina SE 2—7. Csongrád—Békési FC 2-0 (1-0) Csongrád, 500 néző. V.: Ignácz. Csongrád: Soós — Márta, Tóth, Pálfi, Babos — Síbei, Keller, Szarvas, Verebélyi (Bo- zó) — Takács, Kulacsik. Edző: Kurucz István. Békés: Hanyecz — Szenti, Kondacs, Laurinyecz (Czinanó), Kubik — Jánosi, Litauszki, Szegedi (Lavkó), Baukó — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Királyvári Károly. 35. perc: A 16-os előtt kény­szerítőztek a hazaiak, Keller elé került a labda, aki a bal alsó sarokba lőtt, 1—0. 8. perc: Kavarodás támadt a békési kapu előtt, Szarvas közelről kotorta a hálóba a lab­dát, 2—0. A végig jól játszó és me­zőnyfölényt kiharcoló, a tabella élmezőnyében tanyázó hazai együttes mindkét félidőben helyzeteiből egyet-egyet ki­használt, így megérdemelten győzött a lelkesen küzdő béké­siek ellen. Jó: Márta, Tóth, Ta­kács, ill. Hanyecz, Szenti. Ifjúságiak: Csongrád—Bé­kési FC 3—1. TOVÁBBI EREDMÉN­YEK: Szajol—Bajai LC 3—0 (1—0), Malév—Mélykút 1—2 (1—1), Kunszentmárton— Hódmezővásárhely 1—0 (0— 0), Kisújszállás—Örkény 1—1 (1-1). Az NB III Alföld csoportjá­nak állása 1. Kunszentm. 14 5 3 39—18 47 2. Hmv.hely 13 6 3 39—16 45 3. Csongrád 13 6 3 40—18 45 4. Örkény 12 5 5 46—24 41 5. Gyomaendrődi 1 8 3 38—22 41 6. Kisújszállás 10 8 4 27—14 38 7. Mélykút 12 5 9 36—31 37 8. Szajol 11 2 9 39—36 35 9. Baja 9 4 9 34—26 31 10. Jamina 8 6 8 22—26 30 11. Makó 8 3 11 28—34 27 12. Békés 7 5 10 24—30 26 13. K.egyháza fi 2 14 25—41 2(1 14. Battonya 5 1 16 17—47 16 15. Malév 3 2 17 21—59 11 16. Mezőberény 2 • 20 15—52 6 Samaranch a NOB-ról Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság spanyol elnöke az El Pais című lapnak úgy nyilatkozott: ered­ményesek azok a lépések, me­lyeket a NOB a megújulása ér­dekében az utóbbi időben tett. A NOB-ot a 2002-ben esedé­kes téli játékok kapcsán kirob­bant korrupciós botrány miatt sokan azzal vádolták, hogy el­avult rendszerben működik, és túlzottan zárt világába nem en­ged betekintést. — Azt hiszem, hogy a gon­dok 60—70 százalékát már megoldottuk,vagy megtettük a szükséges lépéseket a javítás fe­lé — fogalmazott Samaranch, aki saját felelősségét sem tagad­ta. — Kicsit magamat is okolom a kialakult helyzetért, mert lát­nom kellett volna a válság jeleit. Hallottam ugyan ezt-azt, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy senkit sem lehet mende­mondák alapján felelősségre vonni. Azt hiszem, amikor kide­rült, hogy problémák vannak, nagyon gyorsan cselekedtünk — mondta a 78 éves sportvezető. Samaranch arról is beszélt: hibázott, amikor 1997-ben újra pályázott a NOB elnöki posztjá­ra. Mivel azonban így történt, most már mindenképpen végig akarja vinni az elkezdett refor­mokat. — Úgy gondolom, egy sok­kal modernebb NOB-ot hagyok magam mögött 2001-ben — össszegzett Samaranch. Kamut—Tótkomlós! TC 1—2 <fr-2) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Kamut, 100 néző. V.: Kovács Z. Kamut: Kovács A. — Hajdú (Gilik), Lenkefi, Varga, Kovács I., Igricz, Rácz, Gajdács, Balogh (Győri), Krecsmárik, Kiss (Bíró). Edző: Bora Imre. Tótkomlós: Czirbus — Trabak, Bakai, Pásztor L., Lovász (dr. Lehoczki), Pásztor T„ Fazekas, Papp, Kvasznov- szki, Diószegi, Zádori (Kalis- ka). Játékos edző: Kvasznov- szki József. Csúszós talajon a vendégek a félidő vége előtt két fejesgóllal vezetést szereztek. A hazaiak ugyan végigtámadták a második félidőt, de csak szépí­teni tudtak. G.: Varga a 71., ill. Bakai a 40., Lovász a 43. perc­ben. Jó: Varga, Rácz, ill. az egész vendégcsapat. (Szlancsik János) Mezőhegyest SE—Méhkerék 1—G (0-4) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Zábrák. Mezőhegyes: Szántó — Trácsányi, Kovács, Zsóri, Csordás (Zsótész), Göde T., Medve, Zsoldi, Göde L. (Hu- lánszki), Kolozsi, Gróf (Nagy). Edző: Rébék István. Méhke­rék: Patka — Perényi, Burai, Ioncu, Kocsis, Gugolya (Tö­rök), Tapasztó (Coita), Czi- czeri, Bíró T., Bíró R., Magyar. Edző: Patka György. Sajnos, a vendégeknek Mezőhegyesre kellett utazniuk, hogy egy kel­lemes edzőpartnert találjanak. G.: Kolozsi a 83., ill. Magyar az 5., Tapasztó a 10., az 57., a 73., BíróR. a 21., Bíró T. a 45. percben. Jó: Zsóri, Kolozsi, ill. az egész vendégcsapat. (Perla­ki János) Szarvasi FC—Füzesgyarmat 3-1 (2-0) Szarvas, 100 néző. V.: Agócs. Szarvas: Tóth — Kovács I., Takács, Baráth, Boér, Nagy F., Bencze, Kerekes A. (Sechna), Bogdán (Darida P.), Klimaj, Sindel (Kriska). Edző: Paulik János. FUzesgyarmat: Komá­romi — Hajdú (Ajtai), Salya, Földesi, Bere, Novák, Vad, Tő­kés, Kovács Zs. (Kovács S.), Pardi (Petri), Tóth Cs. Szakosz­tályvezető: Jeneses László. A tartalékos szarvasi csapat job­ban alkalmazkodott a csúszós talajhoz, és megérdemelten nyert. G.: Klimaj a 22., a 42., a 85., ill. Kovács S. a 82. perc­ben. Jó: Baráth, Bencze, Klimaj, ill. Vad, Tóth Cs. (Csabai Pál) Vésztő—Csabacsűd 1—0 (0-0) Vésztő, 350 néző. V.: Makay. Vésztő: Nagy Zs. — Démusz, Rábai M„ Szilágyi, Barna, Fe­kete L. (Tóth), Turbucz, Pap, Prekop, Rábai R., Zsombok (Szabó). Edző: Tar Zoltán. Csabacsűd: Adamik — Gomb­ár, Jurák, Füredi, Gulyás, Csi- csely, Pillár, Varga, Urbancsok, Tusják (Jelen), Brlázs. Edző: Kmák Pál. Mély talajú pályán küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen a hazaiak lényegesen több helyzetet dolgoztak ki. Győzel­mük megérdemelt. Kiállítva: Jurák (két sárga lap után) a 76. percben. G.: Rábai R. a 68. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Adamik, Pillár. Szeghalom SC—Csorvás 1-3 (1-2) Szeghalom, 250 néző. V.: Sza­bó S. Szeghalom: Vári — Tóth, Zsigovics, Sáfián, Kata (Bemáth), Nagy, Bihari, Szabó (Pozsgai), Vámos, Patai, Zsig- mond (Simon). Játékos edző: Vári László. Csorvás: Baráth — Koszta, Schneider, Kun, Ménes, Tóth, Popol, Benyov­szki J., Tarján, Stef, Belicza. Edző: Moós János. Korrekt já­tékvezetés mellett sportszerű mérkőzésen a játékot végig irá­nyító vendégegyüttes megérde­melten nyert. G.: Nagy (1 Les­ből) a 45., ill. Tóth a 30., 1 Les­ből a 84., Belicza a 38. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Schneider, Tóth, Belicza, Benyovszki. Orosházi MIK—Doboz 0—1 (0-0) Orosháza, 200 néző. V.: Bogyó. OMTK: Jakab — Kinyó (Sza­bó), Bányik, Erzsiák (Berez- vai), Szlopóczki, Godár, Dobi, Lovas T., Sebők, Lövei, Lovas A. Edző: Petneházi György. Doboz: Gazsó — Varga, Bene­dek, Lukucz, Suba, Barcsai (Kiszely), Nagy, Balogh, Udva­ri, Békési (Szűcs), Skumáth. Já­tékos edző: Szűcs Mihály. Az alacsony színvonalú alsóházi összecsapáson az OMTK rend­kívül mérsékelt teljesítményt nyújtott, csupán a kapufát sike­rült háromszor eltalálni. A ven­dégek a második félidőben va­lamivel lelkesebben játszottak. G.: Balogh a 57. percben. Jó: Lovas A., ill. Benedek, Nagy, Balogh. (Selmeczi László) Elek SE—Gyulavári VFC 1-3 (1-1) Elek, 150 néző. V.: György. Elek: Pataki — Sarkadi, Szűcs, Tereszán, Gyulai, Séllei, Bálint (Balogh), Úhrin, Kapocsány, Donnert (Mladonyiczki), Ottla­kán. Edző: Mikulás Mihály. Gyulavári: Szőke — Zimbrán, Alb (Guti), Erdélyi (Debrecze- ni), Tóth, Balló, Csipke (Papp), Szekeres, Ferenczi, Szabó, Oláh. Edző: Dávid Imre. To­vább tart a hazai csapat mélyre­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 21 gólos: Tóth (Csorvás). 17 gólos: Hunya (Gyoma FC), Urbancsok (Csabacsűd). 16 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyar­mat). 14 gólos: Zsombok (Vésztő). 12 gólos: Bencze (Szarvas), Tapasztó (Méh­kerék). 10 gólos: Kiszely (Doboz), Vad (Füzesgyar­mat), Zádori (Tótkomlós), Somogyi (Gyoma FC). 9 gólos: Abrudán (Elek), Lénárt (Csabacsűd, Szarvas), Belicza (Csorvás). 8 gólos: Uhrin (Elek), Géczi (Gyulavári), Krecsmárik (Kamut), Órovecz (Gyoma FC), Gulyás (Csabacsűd). 7 gólos: Oláh (Gyulavári). pülése, így a sokkal rutinosabb vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot. G.: Uhrin a 39., ill. Erdélyi a 22., Szekeres az 59., Szabó a 80. percben. Jó: Gyulai, Tereszán, Ottlakán, ill. az egész vendég­csapat dicsérhető. (Hotya Mihály) Medgyesegyháza—Gyoma FC 2-0 (2-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Csende. Medgyesegyháza: Ho- mik — Göcző, Kiss, Temesvá­ri, Holecz, Kovács, Zsurzsucz (Gubcsó), Szabó A. (Szabó Zs.), Kanál, Vágási, Tasi (Gyapjas). Edző: Ogrincs Pál. Gyoma: Hajdú — Vatai, Tí­már, Furka, Dobó, Somogyi, Plástyik (Toldi), Bányai (Oro- vecz), Kovács, Hunya, Tóth (Dinya). Játékos edző: Somogyi János. A szép számú nézősereg előtt több góllal nyerhetett vol­na a hazai csapat a nagyon jó erőket felvonultató Gyoma el­len. Kiállítva: Holecz (második sárga lap után) a 88. percben. G.: Holecz az 5., Tasi a 28. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Tímár, Kovács, Furka. (Uhrin Pál) Ifjúságiak: Kamut—Tót­komlósi TC 2—4, Mezőhegyesi SE—Méhkerék 6—2, Szarvasi FC—Füzesgyarmat 3—5, Vésztő—Csabacsűd 2—2, Szeghalom SC—Csorvás 4—0, OMTK—Doboz 7—0, Elek SE—Gyulavári VFC 1—3, Medgyesegyháza—Gyoma FC 1—3. A megyei I. osztály állása 1. Gyoma FC 15 3 4 58—21 48 2. Csorvás 15 1 6 49—23 4fi 3. Csabacsűd 14 4 4 49—27 46 4. Méhkerék 12 4 6 47—30 40 5. F.gyarmat 11 4 7 49—28 37 6. M.egyháza 12 1 9 37—34 37 7. Gyulavári 9 8 5 41—32 35 8. Vésztű 10 3 9 43—46 33 9. Tótkomlós 10 2 10 38—41 32 10. Elek 7 2 13 33—44 23 11. Kamut 7 2 13 21—39 23 12. Szarvas 6 4 12 33—45 22 13. Mezőhegyes 6 4 12 29—50 22 14. OMTK 6 3 13 26—39 21 15. Doboz 5 4 13 26—58 19 16. Szeghalom 4 5 13 27—49 17 Új szakvezető Mezőhegyesen A Mezőhegyesi SE megyei I. osztályú labdarúgócsapatnál is edzőváltás történt. A volt játékos edző, Zsóri László lemondott, helyette a szakmai munkát a jövőben az ifjúsági csapat edzője, Rébék István látja el. Zsóri László döntését a következőkkel in­dokolta: — A legutóbbi, Dobozon lejátszott bajnoki találkozó előtt bejelentettem a játékosoknak, hogy amennyiben vereséget szenvedünk, nem folytatom az edzősködést tovább. Sajnos, az utóbbi években Mezőhegyesről csak viszik a játékosokat, úgy érzem, hogy én már nem tudom a csapatot motiválni, s ezért döntöttem így. Természetes, amennyiben szükség van a játé­komra, a csapat rendelkezésére állok. Zöld-fehér vér Korlátozott számban megvá­sárolható (Békéscsaba, Mun­kácsy u. 4., hirdetésfelvevő iroda), illetve az alábbi szel­vény segítségével megrendel­hető Vallus Tibor: Zöld-fehér vér c. könyve. 1750 Ft helyett most 875 Ft-ért kapható. Az interjúkötet pikantériája, hogy a játékosok jó része már nem az Üllői út gyepét koptat­ja. Némelyiküket távozásuk kapcsán érdekes szembesíte­ni mindazzal, amit a Fradiról, a fradizmusról, a Fradi-szívről elmondtak. MEGRENDELEM Vallus Tibor: Zöld-fehér vér c. könyvét .....példány­b an. A könyv árát (875 Ft) a Békés Megyei Hírlap kéz­besítőjének átvételkor fizetem. Név:..................................................... C ím:..................................................... a láírás Beküldési cím: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A borítékra írják rá: Zöld-fehér vér. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Május 1., szombat: Gyomaendrődi BSE— Kisújszállás, 17.00. Jamina SE—Kunszentmárton, 17.00. Battonyai TK—Csongrád, 17.00. Május 2., vasárnap: Kerekegyháza—Mélykút, 17.00. Baja—Malév, 17.00. Béké­si FC—Szajol, 17.00. Hódmezővásárhely—Makó, 17.00. Örkény—Mezőberényi FC, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 1., szombat: Gyulavári—Szeghalom, 17.00. Doboz—Szarvas, 17.00. Füzesgyarmat—Elek, 17.00. Mező­hegyes—OMTK, 17.00. Május 2., vasárnap: Méhkerék— Gyoma FC, 17.00. Csabacsűd—Kamut, 17.00. Csorvás— Vésztő, 17.00. Tótkomlós—Medgyesegyháza, 17.00. Edzőkérdésben ma döntenek Füzesgyarmaton A hét végén lejátszott Szarvasi FC—Füzesgyarmat megyei I. osztályú bajnoki mérkőzésen a füzesgyarmatiak kispadján Jeneses László szakosztályveztő foglalt helyet. A változásról a szakosztályvezető a következő tájékoztatást adta: — Hét közben, csütörtökön játékosértekezletet tartottunk, is itt volt edzőn, Búza Barna bejelentette, hogy nem vállalja to­vább a szakmai munka irányítását. Elhatározását a következők­kel indokolta: nem akar ütközőpont lenni a csapat és a vezetés között, és nem látja biztosítottnak a jövőt Füzesgyarmaton. Ma délután rendkívüli elnökségi ülést tartanak Füzesgyarmaton, s itt döntenek az edzőkérdésben is.