Békés Megyei Hírlap, 1998. október (53. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-26 / 250. szám

SPORT 1998. október 26., hétfő Győzelem nélkül zárták a fordulót Csak a Mezőhegyes nyert idegenben A csíkos mezes elekiek második félidei jobb teljesítményükkel megérdemelten nyertek a szarvasiak ellen. A megyei I. osztályban: Elek SE—Szarvasi FC 2—0 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Kunszentmárton— Mezőberényi FC 8—1 (1—0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Kunszentmárton, 300 néző. V.: Hadnagy. Kunszentmárton: Berta — Gazdag, Paul (Czapkó), Földvári, Módos — Tóth Tibor, Palla, Hóbei, Bende — Imrei, Csikós (Tóth Tamás). Edző: Sólyom Vilmos. Mezőberény: Gazsó — Mol­nár, Botyánszki, Rácz, Győri — Bokor, Kreisz, Darócz, Szűcs — Pecze (Raducu), Szivák (Laurinyecz). Játékos edző Emil Raducu. 5. perc: Palla nagy bedobá­sát a rövid saroknál üresen álló Gazdag három méterről a jobb alsó sarokba pöckölte, 1—0. 55. perc: Ismét Palla bedo­bása után ért el gólt a hazai csa­pat. A bedobás után Imrei ol­lózta vissza a labdát a kapu elé, és a berobbanó Tóth Tibor négy méterről a bal sarokba fe­jelt, 2—0. 65. perc: Tóth Tibor tíz mé­terről leadott lövését Gazsó védte, de a kipattanó labdát Gazdag bal oldalról kisodród­va, nyolc méterről a kapu köze­pébe gurította, 3—0. 85. perc: Raducu cselezge­tett a bal oldalon, élesen belőtt labdája a védőkről Szűcs elé pattant, aki ügyesen a kapu bal oldalába gurított, 3—1. A gyorsan bekapott gól meg­adta a találkozó alaphangulatát, az egész mérkőzésen a lelkesen és jól játszó hazaiak akarata ér­vényesült, akik megérdemelten nyertek. Jó: Gazdag, Tóth Ti­bor, Imrei, ill. Gazsó, Győri, Darócz, Botyánszki. (Harmati László) Ifjúságiak:Kunszentmárton —Mezőberényi FC 1—1. Baja—Battonyai TK 3—1 (3—1) Baja, 300 néző. V.: Kalmár L. Baja: Kálmán — Csepregi, Go- retich K., Viszmeg B. Orbán — Kiss, Czifra (Hegyi), Goretich G., Barna (Milassin) — Földvá­ri (Viszmeg Z.), Hangya. Edző: Raffai Rudolf. Battonya: Ölei — Oláh, Turbucz, Fekete (Ko­vács Zs.), Simon — Putnoki, Árgyelán, Kovács K. (Szatmá­ri), Varga (Roczkó) — Mákos Á., Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. 11. perc: Goretich K. az egymásra váró vendégvédők között a kimozduló Ölei fölött a kapuba emelt, 1—0. 20. perc: Mákos Á. beívelé­sét Putnoki a kaputól 10 méter­re tisztán vette át, és a kapu jobb oldalába lőtt, 1—1. 35. perc: Kavarodás támadt a vendégkapu előtt, Földvári eszmélt leghamarabb, és a kapu jobb oldalába lőtt, 2—1. 41. perc: Barna jobb oldali beadását Czifra kapásból a ka­pu jobb oldalába bombázta, 3— 1. A támadólag fellépő hazai csapat maximálisan kihasználta helyzeteit. A vendégcsapat má­sodik félidei teljesítményével pontot vagy pontokat érdemelt volna. Baján is sokadszor pár­tolt el a battonyaiaktól a szeren­cse. Jó: Czifra, Goretich K., Földvári, ill. Oláh, Simon, Putnoki. (Lukács István) Ifjúságiak: Baja—Battonyai TK 3—2. Békési FC—Kerekegyház! SE 0-1 (0-0) Békés, 300 néző. V.: Bánóczki. Békés: Hanyecz — Szenti, Fe­hérvári (Hídvégi), Bagyinka, Kubik — Jánosi, Démusz, Litauszki (Rábai), Ferenczi — Baukó, Pálfi. Edző: Királyvári Károly. Kerekegyháza: Malecz — Lovass, Duzmath, Varga, Torbavecz (Kulmann R.) — Váczi, Pécsi, Máté, Ki­rály — Szabó, Juhász. Edző: Bende József. 85. perc: Gyors kontra vé­gén Juhász lőtte el Hanyecz mellett a labdát, s ezzel megszerezte a vezetést a vendégcsapat, 0—1. A szervezetten és lelkesen védekező vendégek a második félidő derekán komolyabban kontrázgatni kezdtek. A mérkő­zésen végig nagy fölényben ját­szó hazaiak „elnéztek” egy el­lentámadást, s a kártyavár lát­ványosan összeomlott. Jó: Szenti, Kubik, Jánosi, ill. Malecz, Máté, Juhász. (N. M. T.) Ifjúságiak: Békési FC— Kerekegyháza 0—0. LRI Malév—Békéscsabai J amin a SE 1-1 (0-1) Budapest, 150 néző. V.: Kálé. Malév: Bakos — Hasenauer, Mester, Bíró (Szalai), Molnár — Takács, Várszegi, Szeberényi (Gálvölgyi), Türk — Zámbori (Ádám), Gáspár. Edző: Bodnár István. Jamina: Kovács — Hajdú, Mázán, Fe­jes, Pusztai — Deák (Hürkecz), Pozsár Zs., Kurilla, Csulik — Boldizsár, Balogh (Iszáka). Edző: Turcsek Zoltán. 14. perc: Pozsár Zs. indította a jobb oldalon Balogh J.-t, majd nagyszerűen tálalt a középen ér­kező Boldizsár elé, aki három méterről a kapu jobb sarkába helyezett, 0—1. 51. perc: Hazai szabadrúgást követően a berobbanó Türk Kovács hasa alatt a hálóba ko­torta a labdát, 1—1. 70. perc: Fejest a játékveze­tő reklamálásért kiállította. Szakadó esőben, a mély tala­jú pályán jó játék nem alakulha­tott ki, de küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztak a csapatok. A hazai csapat gólja után magára talált, és még a csekély szurko­lótáborát is meglepte hatalmas elszántságával. A játékvezetői közreműködés eredményekép­pen lett döntetlen a mérkőzés. Jó: Hasenauer, Bíró, Várszegi, ill. Pusztai, Mázán, Kurilla. (T. Z.) Ifjúságiak: LRI Malév— Békéscsabai Jamina SE 1—1. Csongrád—Gyomaendrődi Barátság 2—2 (0—0) Csongrád, 600 néző. V.: Pákolicz. Csongrád: Sós — Márta, Tóth-Kovács, Pálfi, Verebélyi — Schal, Bosánszki, Koncz (Jemei), Móra — Juhos, Szarvas (Tóth G.). Edző: Kurucz István. Gyomaendrőd: Halász — Sárosi, Karsai, Bócsik, Tóth M. — Molnár, Brakszatórisz (Varga), Nagy Z., Janis — Nagy I., Cziglédszky. Edző: Fodor Sándor. 56. perc: Jobb oldali hazai támadás után Szarvas a kivető­dő Halász kapusba lőtt, aki az esetaél megsérült, és így az ol­dalra vágódott labdát Juhosnak már könnyű dolga volt a hosszú sarokba lőni, 1—0. 61. perc: Bal oldali akció vé­gén Szarvas kapura lőtt, ami Bócsikon megpattanva az ellen­kező irányba mozduló Halász kapus mellett a jobb sarokba vágódott, 2—0. 75. perc: Tóth szögletét Cziglédszky a védőket meg­előzve a bal felső sarokba fejelt, 2—1. 78. perc: Bócsikot rossz be­csúszás miatt a játékvezető kiál­lította. 80. perc: Mórát második sár­ga lap után kiállította a játékve­zető. 92. perc: Janis húszméteres szabadrúgásból, remek mozdu­lattal a bal felső sarokba csavar­ta a Barátság SE egyenlítő gól­ját, 2—2. A végig szitáló eső nem akármilyen próbatétel volt mindkét csapat számára a csoport rangadóján. Az első fél­időben a vendégek ügyesen és jól futballoztak, de a kapuba vi­szont képtelenek voltak betalál­ni. A második félidőbens a Csongrád megyei újonc hazaiak öt perc alatt két gólt is rúgtak ugyan, de a hajrában viszont már a Gyomaendrődi Barátság akarata érvényesült, így a dön­tetlen a két félidő alapján igaz­ságosnak mondható. Jó: Tóth- Kovács, Márta, Szarvas, ill. Sárosi, Halász, Molnár T., Nagy Z., Cziglédszky. (Gyu- ricza János) Ifjúságiak: Csongrád— Gyomaendrődi Barátság 0—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szajol—Örkény 0—1 (0—0), Makó—Kisújszállás 0—0, Mélykút—Hódmező­vásárhely 0—2 (0—0). Az Alföld csoport állása 1. Örkény 7 3 2 25—12 24 2. Hmv.hely 7 3 2 22—11 24 3. Kunszentm. 7 3 2 22—14 24 4. Szajol 7 1 4 21—20 22 5. Baja 6 3 3 25—10 21 6. Csongrád 6 3 3 24—14 21 7. Mélykút 7­5 23—16 21 8. Gyomaendrőd 5 6 1 18—12 21 9. Kisújszállás 5 4 2 16—10 20 10. Jamina 4 3 5 13—18 15 11. Békés 4 2 6 13—16 14 12. Kerekegyh. 4 2 6 17—23 14 13. Makó 3 2 7 10—20 11 14. Battonya 3­9 9—25 9 15. Mezőberény 2­10 9—22 6 16. Malév­2 10 10—34 2 Gyoma FC—Gyulavári VFC 4—0(1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Bogyó. Gyoma: Hajdú — Furka, Gonda, Orovecz (Tóth), Dobó, Somo­gyi, Csikós (Tímár), Bányai (Plástyik), Dinya, Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Gyulavári: Szőke — Csete (Tóth I.), Csipke (Debreczeni T.), Deák, Tóth II., Papp (Debreczeni Cs.), Boros, Pallag, Géczi, Számfira, Oláh. Edző: Dávid Imre. Rendkívül mély talajú pályán, jó játékve­zetés mellett nyert a hazai csa­pat a remek második félidei kontra játékával. G.: Hunya a 32., a 76., a 81., Somogyi a 85. percben. Jó: Hajdú, Dobó, Dinya, Hunya (a mezőny leg­jobbja), ill. Csipke, Tóth. (Vass Ignác) Kamut—Doboz 2—2 (0—2) Kamut, 100 néző. V.: Kurucz. Kamut: Búj — Dömök (Gilik), Lenkefi (Varga A.), Varga I., Szász, Kovács, Szűcs (Rácz), Krecsmárik, Gajdács, Balogh, Kiss. Edző: Bora Imre. Doboz: Barcsai — Bánszki, Benedek, Provosinszki, Lukucz, Kiszely, Nagy, Balogh, Szűcs, Vatrán (Déri), Szatmári. Játékos edző: Szűcs Mihály. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen egy félidő előnyt kaptak a vendégek. A második félidő csak az egyenlí­tésre volt elég a hazaiaknak. G.: Krecsmárik az 51., a 80. (11-es- ből), ill. Szűcs a 14., Kiszely a 41. percben. Jó: Krecsmárik, Kovács, Gajdács, ill. az egész vendégcsapat. (Szlancsik János) Vésztő—Mezőhegyes! SE 2-3 (1-3) Vésztő, 350 néző. V.: Vígh. Vésztó': Jámbor J. — Rábai S., Rábai M., Szilágyi, Prekop, Ba­ranya (Baksa), Turbucz, Papp (Fehér), Fekete (Jámbor I.), Horváth, Zsombok. Edző: Tar Zoltán. Mezőhegyes: Szántó — Lavkó, Zsoldi (Halász), Lo­vász, Zsótész, Kovács, Medve, Boros, Berki (Páncsics), Kolozsi, Zábrák (Hanga). Edző: Zsóri László. Az első húsz percben a hazaiak több százszá­zalékos helyzetet kihagytak. Ezután a játékuk görcsössé vált, amit a vendégek jól használtak ki. A második félidő elején még felcsillant a hazaiak előtt az egyenlítés, illetve a győzelem lehetősége, ám a helyzetek újra kimaradtak. G.: Horváth a 16. és a 47., ill. Kolozsi a 33., Zsol­di a 40., Zsótész a 44. percben. Jó: a hazaiak közül senki nem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt, ill. Kolozsi, Lovász, Bo­ros. Medgyesegyháza— Füzesgyarmat 1—0 (0—0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Sztanojev. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Temesvári (Göcző), Juhász, Holecz, Ko­vács, Petruzsán, Zsurzsucz Zs. (Kerekes), Mocsári A., Vágási, Gyapjas. Edző: Sári Ferenc. Füzesgyarmat: Sárközi — Petri, Novak, Hajdú, Vad, Földesi, Pardi (Ajtai), Salya (Kovács II.), Tóth, Tőkés, Ko­vács I. Edző: Búza Barna. A ha­zai csapat helyzet nélkül nyerte meg a találkozót a sokat hibázó vendégekkel szemben. Kiállítva: Petri (beszédért) a 39., Kuzma (második sárga lap után) a 74. percben. G.: Kerekes a 86. percben. Jó: Homik, Zsurzsucz Zs., Kovács, Mocsári A., ill. Vad, Földesi, Tőkés, Tóth Cs. (Zs. Zs.) Tótkomlós! TC—Csórvás 1_0 (0-0) Tótkomlós, 250 néző. V.: Ró­zsa. Tótkomlós: Szabó — Im­re, Bakai, Pásztor L., Mitykó (Diószegi), Pásztor T., Farkas, Papp, Rozsos (Kvasznovszki), Fazekas, Zádori (Kaliska). Játé­kos edző: Kvasznovszki József. Csorvás: Baráth — Lévai, Ivanics, Támyik (Benyovszki Z.), Seres, Tóth A., Popol, Benyovszki J., Koszta, Tarján (Kiss), Belicza. Edző: Moós Já­nos. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen kiegyenlített első fél­idő után a folytatásban a csú­szós talajon a többet kezdemé­nyező hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Kiállítva: Seres (két sárga lap után) a 65. percben. G.: Zádori a 47. percben. Jó: az egész ha­zai csapat, ill. Ivanics, Koszta. (Tóth B. István) Elek SE—Szarvasi FC 2-0 (0-0) Elek, 300 néző. V.: Varga F. Elek: Pataki — Sarkadi, Séllei, Tereszán, Szűcs (Kapocsány), Galea, Bálint, Uhrin, Dohor (Donnert), Abrudán, Ottlakán. Edző: Gál Attila. Szarvas: Kondacs — Bedővári, Baráth, Kovács, Rohony, Darida, Sechna, Nagy I., Báló, Bencze, Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 11 gólos: Horváth (Vésztő), Urbancsok (Csabacsűd). 10 gólos: Tóth (Csorvás), Kiszely (Doboz). 8 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Zádori (Tótkomlós). 7 gó­los: Abrudán (Elek), Orovecz (Gyoma FC), Bencze (Szarvas). 6 gólos: Somogyi, Hunya (Gyoma FC), Krecsmárik (Kamut), Géczi (Gyulavári), Zsombok (Vésztő), Tapasz­tó (Méhkerék), Belicza (Csorvás). Boér.'Edző: Paulik János. Jól kezdett a hazai csapat, de az el­ső félidőben csak két kapufára futotta. A második játékrészben szebbnél szebb támadásokat ve­zettek, így a hazai csapat győ­zelme megérdemelt az enervál- tan játszó vendégek ellen. G.: Abrudán az 59., Donnert a 86. percben. Jó: Pataki, Donnert, Sarkadi, Abrudán, ill. Baráth, Nagy I., Bencze. (H. M.) Csabacsűd—Méhkerék 2-0 (0-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Ma- ginyecz. Csabacsűd: Adamik — Gombár, Valencsik, Fügedi, Gulyás, Csicsely (Jelen), Jurák, Varga T., Urbancsok, Tusjak Cs. (Pillár), Lénárt. Edző: Krenák Pál. Méhkerék: Ionut — Berényi, Burai, Martyin (Szűcs), Kocsis, Gugolya (Tö­rök), Tapasztó, Cziczeri, Rúzsa, Bíró, Magyar. Edző: Patka György. Szakadó esőben, küz­delmes mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem született a jól játszó vendégek ellen. G.: Gyulás a 64., Urbancsok a 81. percben. Jó: Gulyás, Jurák, Lénárt, ill. Rúzsa, Berényi, Bí­ró. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyoma FC—Gyulavári VFC 5—0, Ka­mut—Doboz 1—2, Vésztő— Mezőhegyesi SE 2—1, Med­gyesegyháza—Füzesgyarmat 1—8, Tótkomlósi TC— Csorvás 2—0, Elek SE— Szarvasi FC 1—1, Csaba­csűd—Méhkerék 1—2. A megyei bajnokság állása 1. Gyoma FC 9 i 2 34—12 28 2. Csabacsűd 8 3 1 30—14 27 3. Csorvás 8 1 3 28—15 25 4. F.gyarmat 7 2 3 25—13 23 5. Méhkerék 6 3 3 23—14 21 6. M.egyháza 7­5 15—17 21 7. Gyulavári 5 5 2 21—16 20 8. Vésztő 6 1 5 26—29 19 9. Elek 4 2 6 20—20 14 10. Tótkomlós 4 2 6 20—26 14 11. Kamut 4 2 6 10—22 14 12. Mezőhegyes 3 4 5 21—23 13 13. Szeghalom 2 3 7 13—20 9 14. Doboz 2 3 7 18—33 9 15. Szarvas 2 2 8 14—27 8 16. OMTK 1 2 9 12—29 5 Következik Az NB III-as labdarúgóbajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Október 31., szombat: Battonyai TK—Békési FC, 13.00, Gyomaendrődi BSE—Szajol, 13.00. November 1., va­sárnap: Békéscsabai Jamina SE—Mélykút, 13.00, Hódmezővásárhely—Baja, 13.00, Mezőberényi FC—Makó, 13.00, Kisújszállás—Csongrád, 13.00, Örkény—Malév, 13.00, Kerekegyháza—Kunszentmárton, 13.00. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban követke­zik. Október 31., szombat: Gyulavári—Tótkomlósi TC, 13.30, Szarvasi FC—Szeghalom SC, 13.30, Mezőhegyesi SE—Kamut, 13.30, Doboz—Medgyesegyháza, 13.30, Füzesgyarmat—Gyoma FC, 13.30. November 1., vasárnap: Csorvás—Csabacsűd, 13.00, OMTK-Szuperinfó—Vésztő, 13.00, Méhkerék—Elek SE, 13.00. A 'ytATESZ tagja Főszerkesztő: dr. Arpási Zoltán. Felelős szerkesztő: dr. László Erzsébet, Niedzielsky Katalin. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. E-Mail: szerk.bekes@axels.hu Kiadói telefax: (66) 450-198. E-Mail: kiado.bekes@axels.hu Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. E-Mail: hird.bekes@axels.hu Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. E-Mail: terj.bekes@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR" Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068