Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

1998. augusztus 17., hétfő SPORT Itt is botladozik az Előre FC Egy fontos pont idegenből Előre FC Békéscsaba—Salgótarján 3—j (2—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1500 néző. V.: Sápi (Veres, Nyilas). Békéscsaba: Kurucsai 4 — Raducu 4 — Varga 4, Czipó 4 — Fazekas 4, Kerényi 4, Csipkar 4, Ulrich 5, Valentényi 6 — Szabó Cs. 4, Negrau 4. Edző: Pásztor József. Salgótarján: Szabó I. Cs. 6 — Sági 5 — Kecskés 6, Forgács 5 — Gubán 6, Szoboszlai 6, Kádár 6, Ivitz 6, Németh 6 — Szabó II. Cs. 7, Győri 6. Edző: Kis Károly. Csere: Szabó Cs. helyett Harangi (-) a 63., Fazekas h. Pozsár (- ), Ulrich h. Kovács (-), mindkettő a 71., Ivitz h. Csatlós (-) a 88., Szabó II. Cs. h. Tamásy (-), Gubán h. Palaticzky (-) mindkettő a 90. percben. Gólszerző: Csipkar a 24., Kerényi a 25., Győri az 56., Kádár (11-esből) a 61., Ivitz a 64., Szabó II. Cs. a 67., Valentényi a 86. percben. Sárga lap: Csipkar (felrúgta Kádárt) az 5., Raducu (Gubán fel­vágásáért) a 31., Gubán (Valentényi akasztásáért) az 53., Ivitz (kezezésért) az 57., Németh (reklamálásért) a 91. percben. Szögletarány: 7:1 (4:0). Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót Perdi Béla emlékére, aki egykoron elnök­ségi tagja és szakosztályvezető­je volt a csabai labdarúgóknak. 24. perc: A nagy lendülettel érkező Csipkar Szabó Cs. lab­dájából 16 méterről a bal alsó sarokba talált, 1—0. 25. perc: Ezúttal Csipkar adott be jól középre, Kerényi pedig 7 méterről fejelt a kapu­ba, 2—0. 56. perc: Egy szöglet végén Győri a felső sarokba fejelt, 2—1. 61. perc: Kerényi buktatta Szabó II. Csabát a 16-oson be­lül — 11-es. A büntetőt Kádár a jobb sarokba gurította, 2—2. 64. perc: Raducutól elvette a labdát Ivitz, majd a bal alsó sa­rokba bombázott, 2—3. 67. perc: Varga késlekedett, Szabó II. Cs. ezért elviharzott a bal oldalon, majd a kifutó Kurucsait kicselezve a kapu kö­zepébe gurított, 2—4. 69. perc: Pozsár szabadrúgá­sa a felső lécen csattant. 86. perc: Varga legurításá- ból Valentényi szépített, 3—4. 91. perc: Harangit Forgács buktatta a 16-oson belül — ez is 11 -es, A büntetőt Csipkar a ka­pu jobb oldala felé lőtte, ám a Következik Az NB I 5. fordulójában következik. Augusztus 22., szombat: Soproni Dreher—Tiszakécske, Ti- szavasvári—Pécs, Szol­nok—Komárom, Érd— Békéscsaba, Salgótar­ján—Hajdúszoboszló, So­roksár—Kaposvár, Nagy­kanizsa—Tiszaújváros, Tatabánya—Szeged, Komló—Matáv Sopron, Kecskemét—Demecser. tarjáni kapus nagy vetődéssel hárított. Pásztor József: — Ilyen a foci, ha kettő-null után értéke­sítjük helyzeteinket, akkor fesz­tivált rendezhettünk volna. így most temetői a hangulat Békés­csabán. Kis Károly: — Válto­zatos mérkőzésen a padlóról kelt föl a csapat, így minden di­cséretet megérdemelnek a játé­kosok. (jávor) Az NB I állása 1. Salgótarján 4­­Il­6 12 2. Szeged 3 1­le­3 III 3. Tatabánya 3 1­tő— 4 III 4. Demecser 3 1 10— 8 9 5. Soroksár 3 1 6— 8 9 6. Szolnok 2 2­3— 1 8 7. Nagykanizsa 2 1 1 10— 6 7 8. Tiszakécske 2 1 1 3— 1 7 9. Komló 2 1 1 4— 3 7 10. Sopron M. 1 2 1 9— 9 5 11. Komárom 1 1 2 8— 6 4 12. Érd 1 1 2 6— 6 4 13. Tiszaújváros 1 1 2 5— 6 4 14. H.szoboszló 1­3 8— 9 3 15. Békéscsaba 1­3 7— 9 3 16. T.vasvári­3 1 2— 4 3 17. Kecskemét­2 2 3— 6 2 18. Rákóczi­2 2 2— 7 2 19. Soproni D­1 3 5—11 1 20. Pécs­­4 4—13 ■ Az NB I további eredményei Pécs—Szolnok 0—1, Matáv Sopron—Kecskeméti FC 2—2, Tiszaújváros—Lombard-Tatabánya 1—1, Tiszakécske— Tisza vas vári 2—0, Szeged—Komló 2—1, Demecser— Soproni Dreher 4—0, Kaposvári Rákóczi—Nagykanizsa 1—2, Hajdúszoboszló—Soroksár 6—0, Komárom—Érd 4—0. Kapkodtak a levegő után Bresciai kívánságok Antoniö Barcellona a bresciai televíziós és rá­diós újságíró jó ismerője Békéscsaba sportjá­nak. A korábbi években is látta már az Előre FC egy-egy találkozóját. Ezúttal a második vo­nalbeli összecsapáson tűnt fel a lelátón, s kom­mentálta a mérkőzést. — Az első félidőben tudatosan és szervezet­ten játszott a Békéscsaba középpályás sora, de az már hamar feltűnt, hogy ez már nem az a csapat, amelyik néhány évvel ezelőtt dobogós helyre ért a legfelső osztályban. Most az elöl lévők ritkán tudták megtartani a labdát, a véde­lem pedig kapkodó volt. De a vendégek még rosszabb benyomást keltettek, hiszen egyálta­lán nem fejtettek ki ellenállást az első 45 perc­ben. — A második félidőt hogyan látta? — A fordulás után azonban számomra külö­nösen az volt meglepő, hogy mennyire nem tud koncentrálni a hazai csapat játékosainak több­sége. Raducun látszik, hogy képzett futballista, de most ő is hibázott. A második félidőben mindkét csapatból sok labdarúgó kapkodott a levegő után, ez pedig azt jelenti, hogy nagyon gyenge az állóképességük. Már pedig ha nem bírják szuflával, akkor egyre többet hibáznak, és azon kevés technikai tudás is elvész, ami a mai magyar labdarúgásra jellemző. — A Brescia is kiesett az első osztályból. Van hasonlóság a két gárda között? — Csak annyi, hogy a nyáron búcsúztak az első ligától. De az olasz bajnokság második vo­nalában sokkal képzettebbek és méginkább ál­lóképesek a labdarúgók. Ott a kilencvenedik percben is ugyanolyan akarással és lendülettel küzdenek, mint az elsőben. Mindezt látva, a Békéscsaba aligha állná meg a helyét az olasz B osztályban. Ettől függetlenül drukkolok a li­la-fehéreknek, hogy mihamarabb visszakerül­jenek a magyar élvonalba. (J. P.) SZILVIA MARKET Nagyker. és Diszkont várja kedves vásárlóit Lakosságot is nagykereskedelmi áron szolgálunk ki! Sörök Kőbányai Világos 58 Ft Soproni Ászok 72 Ft Kanizsai Világos 56 Ft Borsodi Világos 61 Ft ÜDÍTŐK Queen Cola, 21 99 Ft Queen Tonik, 21 99 Ft Top Joy dobozos, 11 őszi: 96 Ft szőlő: 88 Ft alma: 67 Ft Csokonai ásványvíz, 1,5 1 47 Ft Kávé Omnia, 250 g 443 Ft Paloma, 250 g 316 Ft Tchibo Family, 250 g 366 Ft Brasil, 250 g 230 Ft Dohány Symphonia 140 Ft Sopianae 152 Ft Multifilter 185 Ft Helikon 152 Ft Befőtt, savanyúság Sárgabarack, 0,71 198 Ft Meggy, 0,71 163 Ft Uborka 1/11 350 Ft Áraink az áfát is tartalmazzák! Nyitva: hétfőtói péntekig 7—17 óráig, szombaton, vasárnap 7—12-ig. Telefon: (66) 441-264, (66) 453-687. Siófok—Előre FC Békéscsaba 0—3 (0—2) NB I-es Ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Siófok, 50 néző. V.: Nagy B. Békéscsa­ba: Kollár Á. — Czipó, Tóth, Sallai (Németh) — Semjéni, Ma­rik, Szeverényi (Karakas), Fride- rikusz (Andó) — Szabó S., Ló­véi (Bányai). Edző: Marik Lász­ló. Nehezen törték fel a Siófok ellenállását a vendégek, de aztán harminc percnyi játék után öt perc alatt kétszer is megzörgették a hálót. G.: Marik, Semjéni, La­katos. Jó: Sallai, Marik, Lakatos, Semjéni. Siófok—Előre FC 0—3 (0—1) NB I-es Ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés. Sió­fok, 50 néző. V.: Joó. Békéscsa­ba: Váradi — Varga B., Báli, Palotai (Szabó Zs.) — Czipó (Cseke), Boér (Hrabovszki), Nouas, Horváth (Varga S.), Lo­vas — Bartyik, Ursz (Puskás). Edző: Jakab Péter. G.: Bartyik, Boér, Nouas. Jó: Varga B., No­uas, Báli, Bartyik. Nyírbátor—Gyulai FC 0—0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyírbátor, 500 néző. V.: Nyikita D. (Sallai, Nyikita J.). Nyírbátor: Kormos — Szegedi, Balogh, Kosán, Kovács I. — Márton, Csapos, Szabó, Lőrincz — Lengyel, Szarka. Edző: Németh Károly. Gyula: Such — Lábos, Kulcsár, Diczkó, Tamási — Papp, Borbola, Resetár, Frank — Boruzs, Kovács P. Edző: Cserháti István. Csere: Lőrincz helyett Tóth a 80., Papp h. Ecker a 80., Frank h. Simon a 82., Szarka h. Gubányi a 85., Kovács P. h. Bíró a 85. percben. Sárga lap: Kovács I. (visszahúzásért) a 20., Tamási (szabály­talan szerelésért) a 25., Kovács P. (lerántásért) a 30., Kulcsár (reklamálásért) a 43. percben. Kiállítva: Boruzs (szövegelésért) a 90. percben. Az első percekben kóstolgatták egymást a csapatok, gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki. A 10. perc körül felélénkült a já­ték, Boruzs jobboldalról adott be és az érkező Lábos 10 méter­ről kapura lőtt, de Kormos bra­vúrral hárított. A 30. pecben Márton szögletét Lengyel nagy helyzetben fölé fejelte. A 30. percben Balogh beadását Csa­pos nagy helyzetben fölé lőtte. Sorra alakultak ki helyzetek mindkét kapu előtt. A 90. perc­ben Boruzs a kiállítás sorsára jutott — a játékvezető szemé­lyére tett megjegyzéséért. Az első félidőben elsősorban a gyulai csapatnak voltak jobb­nál-jobb helyzetei. Szünet után a nyírbátori gárda vette át a já­ték irányítását, de gólt nekik sem sikerült szerezniük. Összességében alacsony szín­vonalú mérkőzésen, igazságos pontosztozkodás született. Jó: Kormos, Csapos, Kovács ill. Such, Resetár és Boruzs. Következik Az NB II 3. fordulójá­ban következik. Augusz­tus 22., szombat, 17.00 óra: SZEAC—Kalocsa. Augusztus 23., vasárnap, 17.00 óra: Hatvan—Haj­dúnánás, Kiskunfélegyhá­za—Eger, REAC—Cse­pel, Kiskőrös—Borsod Volán, Kazincbarcika— Palotás, Püspökladány— Gyula, Nyírbátor—Tápió- szecső. Német Károly: — Küzdel­mes mérkőzésen, egy jól kont­rázó Gyulára nem sikerült rá­kényszeríteni akaratunkat. Cserháti István: — Az első félidőben nekünk volt több helyzetünk, a másodikban a Nyírbátor állt közelebb a győ­zelemhez. Forma—1 Magyar Nagy díj Schumacher pályafutása 32. gp-sikerét aratta Michael Schumacher, a Magyar Nagydíj győztese FOTÓ: I.EHOCZKY PÉTER A Forma—1-es gyorsasági autós világbajnokság 13. Ma­gyar Nagydíjának vasárnap reggeli, félórás bemelegítő edzésén a finn Mika Häkkinen (McLaren-Merce- des) volt a leggyorsabb, meg­előzve a brit David Coulthar- dot (McLaren-Mercedes) és a német Heinz-Harald Frent- zent (Williams-Mecachrome). A főversenyen a két élen álló versenyző remekül kapta el a rajtot, Häkkinent és Coult- hardot nem tudták megelőzni. Michael Schumacher is jól in­dult, de kerekei kipörögtek, ezért Hill csaknem elébe ke­rült. A brit aztán Irvine-nal vívott rövid csatát, az ír a cél­egyenes végén megelőzte az 1996-os világbajnokot. A Häkkinen—Coulthard— Schumacher hármas hamar el­húzott, Irvine pedig az első kö­rökben föltartotta a Hill- vezette üldözőket. Amint kellő távolságba tűntek az éllovasok, Irvine gyorsított, Schumac- herék után eredt. Irvine mögött Hill a 10. körben már csaknem tíz másodperccel volt lemarad­va. A 32. körben Michael Schu­macher futotta a legjobb időt, 1:19.952-t ért el. A 38. körtől kezdve Schumacher és Coulthard hatalmas csatába fo­gott, kettejük között csak fél másodperc volt a különbség. A hajsza a 42. körig tartott, ami­kor Schumacher másodszor is kiállt a boxutcába, ám helyét megőrizve hajtott vissza a pá­lyára. Egy körrel később Coulthard is kereket cserélt és tankolt, de csak a német mögé, harmadiknak állt vissza. Schu­macher hátránya Häkkinennel szemben 23.5 mp volt, amikor a finn kiállt a boxba — ugyan­azzal a taktikával Schumacher megelőzte a vb-pontverseny éllovasát, átvéve ezzel a veze­tést. Amelyet aztán meg is tar­tott. Schumacher pályafutása 32. gp-sikerét aratta. A Ferrari pe­dig 118. nagydíj-győzelmét könyvelhette el. Michael Schu­macher ezzel a gp-győzelmek örökranglistáján — a francia Alain Prost (51) és a brazil Ayrton Senna (41) mögött — immáron egyedül áll a harma­dik helyen, az eddig vele „társbérlő” brit Nigel Mansellt megelőzve. A 13. Magyar Nagydíj vég­eredménye: 1. Michael Schu­macher (német, Ferrari) 1:45:25.552 ó (174.063 km/órás átlagsebesség), 2. David Coulthard (brit, McLaren-Mercedes) 9.400 mp. hátrány, 3. Jacques Villeneuve (kanadai, Williams­Mécachrome) 44.444 mp. h., 4. Damon Hill (brit, Jordan- Mugen-Honda) 55.075 mp. h., 5. Heinz-Harald Frentzen (né­met, Williams-Mécachrome) 56.510 mp. h., 6. Mika Ha:kkinen (finn, McLaren- Mercedes) 1 kör hátrány. A Totó 33. heti eredményei 1. Nürnberg—Hamburg ....................................1—1 x 2 . Wolfsburg—Bayern München....................0—1 2 3 . 1860 München—Kaiserslautern ..............1—2 2 4 . Leverkusen—Rostock ................................3—1 1 5. Bochum—Freiburg ....................................1—2 2 6 . Mönchengladbach—Schalke 04.................3—0 1 7 . Hertha BSC—Werder Bremen..................1—0 1 8. III. ker. TVE—Nyíregyháza .....................2—2 x 9. BVSC-Zugló—Zalaegerszeg ....................1—1 x 10. Siófoki Bányász—Vác ................................2—4 2 11. Haladás—Dunaferr ....................................0—1 2 12. Újpesti TE—Diósgyőri FC...........................1—3 2 13. Gázszer FC—Ferencváros...........................1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Southampton—Liverpool.............................1—2 2 K ézi-válogatott Hétfőtől a tatai edzőtábor lesz a lakhelye a magyar női kézilabda­válogatottnak. A keret. Kapusok: Hoffmann Olga (FTC), Farkas Andrea (Dunaferr), Pálinger Ka­talin (Győr). Mezőnyjátékosok: Deli Rita, Kántor Anikó, Kökény Beatrix, Pádár Ildikó, Pásztor Zsófia (FTC), Balogh Bea, Györgyné Oblisz Anita, Siti Beá­ta, Takács Gabriella (Dunaferr), Kulcsár Anita, Nagy Anikó, Pignitzky Krisztina, Kindl Gabri­ella (Győr), Németh Helga, Gaál Andrea (Cerbona), Borók Rita (DVSC), Szabó Melinda (ASPTT Metz), Szrnka Hortenzia (Békés­csabai NKC), Farkas Ágnes (Podravka Koprivnica).