Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-10 / 186. szám

1998. augusztus 10., hétfő SPORT Sok kihagyott helyzet, törvényszerű vereség Soroksári TE—Előre FC Békéscsaba 2—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Haraszti út, 1000 néző. V.: Ábrahám (Georgiu, Nyekita). Soroksár: Borsos 6 — Szente 5 — Vikukel 5, Szekeres 4 — Bősze 6, Balogh G. 5, Labanics 5, Hoffman 5 — Gyurováth 7, Touati 5, Simon 6. Edző: Szurgent Lajos. Békéscsaba: Kurucsai 5 — Raducu 5 — Kerényi 5, Czipó 4, Dávid 4—2=2 — Fazekas 4, Ulrich 6, Sándor 6, Valentényi 5 — Negrau 0, Harangi 6. Csere: Negrau helyett Szabó (5) a 29., Szekeres h. Lóczi (5) a szünetben, Fazekas h. Dobi (5) az 55., Valentényi h. Brlázs (-) és Szente h. Czigler (-), mindkettő a 74., Simon h. Magosi (-) a 78. percben. Gólszerző: Gyurováth a 44., Gyurováth a 89. percben. Sárga lap: Szabó (szabálytalan cseréért) a 29., Valentényi (Hoffmant buktatta) a 35., Kerényi (feltartotta Bőszét) az 54., Simon (buktatta Sándort) az 57., Dávid (reklamálásért) a 65. percben. Kiállítva: Dávid a 65. percben. Szögletarány: 5:3 (5:1) 34. perc: Harangi nagy labdát adott a védők között keresztbe­futó Sándornak, aki egyből ka­pura fordult és 10 méterről bal­lal a bal kapufát találta telibe. 44. perc: Gyurováth a hatá- rozatlankodó Dávid és az őt kí­sérő Kerényi közül kibújt és el­fejelte a labdát a 11-es ponton. Kurucsai kissé kint állt, ezért hiába vetődött, behullott fölöt­te a labda a bal alsó sarokba (Dávid a gólnál nagyot hibá­zott, Kerényit pedig egy percig ápolni kellett az eset után), 1— 0. 65. perc: Harangi gyanús körülmények között esett el a hazai 16-oson belül. Fél perccel az eset után reklamálásért Dá­vid előbb sárga, majd piros la­pot kapott. A védő vélhetően nehezményezte a bírónál, hogy nem adott 11-est. 88. perc: Ulrich a jobb oldal­vonal mellől elindult befelé, a védők nem nagyon támadták, ezért a nyolcadik lépés megtéte­le után minden dühét beleadva 26—28 méterről kapura lőtt. A bomba nyomán a felső kereszt­léc és a jobb oldali kapufa talál­kozásáról pattant ki a mezőnybe a labda. 89. perc: Az ellentámadás során Bősze a lesre játszó ven­dégvédők közül Gyurováthot kínálta meg egy labdával. A csatár felnézett és észrevette, hogy Kurucsai kinn áll a kapu­jából és 40 méterről az üres ka­puba emelte a labdát, 2—0. Nagyon bágyadtan kezdték a mérkőzést Ulrichék. A hazaiak, annak ellenére, hogy ők jöttek amolyan pótcsapatként, alacso­nyabb osztályból, a kapujukhoz szegezték a Csabát az első perc­től kezdve. A fővárosi fölényt az is jelezte, hogy a nyolcadik percben már a harmadik szögle­tet rúghatták, a vendégvédők „támolygásának” köszönhetően elég veszélyesen. Az első ne­gyedórában jóformán csak a sa­ját térfelén tartózkodott a kap­kodó vendéggárda, akik közül Harangi és Negrau tartózkodott elől, de a labdát egy-két ritka kivételtől eltekintve csak hírből ismerték, ugyanis a társak elfe­lejtettek nekik labdát adni. Húsz perc elteltével aztán a So­roksár is visszavett a tempóból, támadásai alább hagytak. Ala­posan ellaposodott tehát a játék, amit csak részben lehetett a nagy meleg számlájára írni. Pásztor edző teljesen érthetően lecserélte a sokat hibázó Negraut és a gyors Szabót küld­te a pályára. Változott a játék, veszélyesebbé vált a vendégegyüttes (őszintén szól­va nem volt nehéz) és helyzete­kig is eljutott. És ahogy az len­ni szokott, az egyik oldalon ki­maradtak a helyzetek, a másik oldalon pedig ártalmatlannak tűnő helyzet után is gólt tudott szerezni az ellenfél, méghozzá lélektanilag a lehető legjobb pillanatban. A második félidőre látszott, hogy a csabaiak más felfogás­ban lépnek pályára és sokkal többet birtokolták a labdát, mint az első félidőben. Játékosainál jóval többet tanyázott a labda, de a 16-osnál elfogyott a tudo­mány, hiszen a soroksári védők rendre jól zártak. A 65. perc hozta Dávid buta kiállítását, mert teljesen fölöslegesen rek­lamált a hátvéd, a bíró úgysem vonta volna vissza az ítéletet (más kérdés, hogy könnyen le­het, igaza volt). Érdekes módon a kiállítás után az addig helyze­tekig nem nagyon jutó viharsar­kiak sokkal veszélyesebbé vál­tak. A mérkőzés ezen periódu­sában nagyot javult az iram, ér­dekesebb lett a találkozó, hi­szen a vendégeknek 10 ember­rel is támadni kellett az idő mú­lása miatt. Mindkét kapu előtt nagyon sok helyzet adódott, mégis a 88. percben rúgott Ulrich-kapufa kívánkozik az él­re, hiszen ha az bemegy, való­színű döntetlen marad az ered­mény. Annak ellenére, hogy csaknem fél óráig emberhát­rányban játszott az Előre, hely­zetei alapján nem érdemelt ve­reséget és a szerencse is elpár­tolt tőlük, hiszen a két kapufa akár befelé is pattanhatott vol­na. A Soroksár győzelme tehát nem megérdemeltnek, hanem inkább törvényszerűnek tekint­hető. Szegedi Zsolt Edzői nyilatkozatok Szurgent Lajos: — A mér­kőzés nagy részében fürgén játszottunk. A kiállítás a mi csapatunkat zavarta meg jobban. A 2—0-ás ered­mény a látottak alapján jó­nak mondható. Pásztor József: — Bor­zasztó fegyelmezetlenül ját­szottunk. Pár játékos többet képzel magáról, mint kelle­ne. De ez nem is lenne baj, ha a zöld gyepen bizonyíta­nának. Az ellenfél kettőt rú­gott igazából kapura és eb­ből két gólt szerzett. A so­roksáriak lelkesedése végül győzelmet hozott. Az NB-I. további eredményei: Érd—Pécs 6—1, Salgótarján— Komárom 2—1, Tatabánya— Kaposvár 0—0, Soproni Dreher—Tiszavasvári 2—2, Komló—Tiszaújváros 1—0, Szolnok—Tiszakécske 0—0, Nagykanizsa—Hajdúszoboszló 5—0, Kecskemét—Szeged 0— 1, Demecser—Matáv Sopron 3—2. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Salgótarján 3­­7— 3 9 2. Soroksár 3­­6— 2 9 3. Szeged 2 1­6— 2 7 4. Tatabánya 2 1­5— 3 7 5. Komló 2 1­3— 1 7 6. Demecser 2­1 6— 8 6 7. Szolnok 1 2 •­2— 1 5 8. Érd 1 1 1 6— 2 4 9. Nagykanizsa 1 1 1 8— 5 4 10. M.Sopron 1 1 1 7— 7 4 11. Tiszakécske 1 1 1 1— 1 4 12. Tiszavasvári­3­2— 2 3 13. Rákóczi FC­3­1— 1 3 14. Tiszaújváros 1­2 4— S 3 Békéscsaba 1­2 4— 5 3 16. Soproni Dreher ­1 2 5— 7 1 17. Komárom­1 2 4— 6 1 18. Kecskeméti FC­1 2 1— 4 1 19. H.szoboszló­­3 2— 9­20. Pécsi MFC­­3 4—12­Idő előtt hazaérkeztek a csabai kézilabdázók Mint arról beszámoltunk, a békéscsabai NKC NB I-es női kézilabdacsapata Romániában járt egyhetes edzőtáborban, amelyet két felkészülé­si mérkőzés fűszerezett volna. Ebből egyet le is játszottak, mint írtuk korábban és a csabai lá­nyok 28—18-ra nyertek a román liga újonca, a Tirgu Jul ellen. Ám az ezt követő napokban né­hány lány hányingerre panaszkodott, amit has­menés kísért. Három kézilabdázó hölgyet kór­házba szállítottak és az intenzív osztályon ke­zeltek. Ez időszak alatt Rácz Sándor edző el­döntötte, hogy a nagyobb bajok megelőzése végett inkább idő előtt hazautazik a csapat. Ahogy egy kicsit rendbejött a három ápolt, pénteken már el is indult a küldöttség, a helyi vezetőkkel mindezt egyeztetve. A csapat irá­nyítói a 40 fokos kánikulában — érthetően — nem vállalták az esetleges további bajokat. A csapat hétfőtől itthon folytatja a felkészü­lést napi két edzéssel és a hét közben a Debre­cen, majd az ukrán Zaporozsjec ellen játszik felkészülési mérkőzést. Vereség az NB Il-es nyitányon Gyulai FC—Palotás 0—3 (0—2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 800 néző. V.: Tóth S. (Koszó, Varga) Gyula: Steigerwald — Resetár, Diczkó, Botyánszki (Simon), Lábos (Bíró) — Papp, Kulcsár, Frank, Kovács — Boruzs, Borbola (Ecker). Edző: Cserháti István. Pa­lotás: Telek — Kiss, Udvari, Háhn, Máté — Tuifel, Mohácsi, Jene (Nádasdi), Tóth (Baranyai) — Lénárt, Rob (Turcsányi). Edző: Bodonyi Béla. 10. perc: Lénárt jobb oldali szögletére Udvardi ment fel és biztosan fejelt a kapuba, 0—1. 12. perc: Borbola kézzel ért Nem sikerült a nyitány a gyulaiaknak, ugyanis a Palotás együttese terhelte meg hálójukat FOTÓ: a labdához, ezért a játékvezető sárga lapot adott neki. 20. perc: Lábos buktatta Ro­bot, amiért szintén ságrga lap járt. 22. perc: Máté buktatta Borbolát, ő is kapott egy sár­gát. 34. perc: Jele is besárgult, Papp akasztása miatt. 40. perc: Rob az elcsúszó hazai védő mel­lett elvitte a lab­dát, majd a ka­pust is kicselez­ve gurított a há­lóba, 0—2. 77. perc: Máté egy jobb oldalról kapu elé érkező lab­dát közelről passzolt a háló­három góllal ^a’ 9 3* KOVÁCS ERZSÉBET A hoSSZÚ Következik Az NB II 2. fordulójában következik: Borsod Vo­lán—Kazincbarcika, Tá- piószecső—Hatvan, Palo­tás—Püspökladány, Cse­pel—Kiskőrös, Eger— REAC, Kalocsa—Kiskun­félegyháza, Hajdúnánás— SZEAC, Nyírbátor—Gyu­la. évek után ismét NB II-ben sze­replő hazai csapat a szezon köz­ben nagy vérfrissítésen ment keresztül. Ugyanez elmondható a tavalyi NB Il-es Keleti cso­portban jelentős szerepet játszó vendégcsapatról is. Botyánszki a 10. percben sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pá­lyát, s ezzel a hazai csapat vé­delme megbomlott. A vendégek kulturált, jó játékkal az első fél­időben kétgólos előnyre tettek szert, amelyet a második félidő­ben még növelni is tudtak. A hazai csapat egy-két nagyremé­nyű új embere nehezen volt ész­revehető a pályán. A Palotás győzelme teljesen megérde­melt. Jó: A hazai csapatból sen­kit nem lehet kiemelni, ill. Háhn, Udvari, Tuifel. Jenei Kálmán A professzionális bajnokság eredményei Vác—Gázszer 1—1 (1—1) Vác, 2500 néző. V.: Kiss G. G.: Vitelki, ül. Földes. Jó: Vitelki, Horváth, Füle, ill. Kövesfalvi, Dvéri, Földes, Tiber. Győr—BVSC 1—1 (0—1) Győr, 8000 néző. V.: Vad. G.: Salagean, ill. Brovscsenko. Jó: Stark, ill. Bondarenko, Usvat. Újpest—DVSC 3—2 (1—0) Megyeri út, 5000 néző. V.: Kurmai. G.: Kovács 2, Korsós, ill. Dombi, Vadicska. Jó: Kovács, Korsós, Pető T., ill. Vadicska. ZTE—Siófok 2—2 (1—1) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Bede. G.: Csóka, Kámán, ill. Szabó Z., Pest R. Kiállítva: Perger és Pest R. (mind­kettő Siófok). Jó: Vlaszák, Csóka, ill. Bimbó, Posza. Diósgyőr—Vasas 4—2 (2—0) Diósgyőr, 14 000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Búzás 2, Egressy 2, ill. Pál, Ara­nyos. Jó: Búzás, Egressy, Kulcsár, Téger, Kiser, ül. Mónos, Szilveszter. Nyírség-Spartacus—Haladás 2—1 (1—0) Nyíregyháza, 10 000 néző. V.: Csema. G.: Kirchmayer (11-esből), Kondora, ill. Bodor. Jó: Celeszki, Nagy, Kondo­ra, Krichmayer, ill. Tóth, Kovács, Bo­dor. Dunaferr—Kispest 2-1 (2-0) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Szarka. G.: Lengyel (11-esből), Tököli, ill. Plókai. Jó: Kovácsevics, Salamon, Tököli, ill. Vezér, Plókai. FTC—MTK 2—2 (0—2) Üllői út, 8000 néző. V.: Vágner. G.: Nyilas, Bükszegi, ill. Kenesei, Halmai. Jó: Udvarácz, Vámosi, Nyi­las, ill. Lőrincz, Halmai, ülés. Videoton—III. kér. 5—0 (1-0) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Makai. G.: Lukács, Waltner 2—2, Tóth A. Jó: Lukács, Waltner, Tóth A., ill. Lendvai, Bukovics. A professzionális bajnokság állása 1. Újpest 3­­8— 3 9 2. Diósgyó'r 2 1­7— 4 7 3. MTK 2 1­6— 3 7 4. FTC 2 1­5— 3 7 5. Vasas 2­1 7— 6 6 6. Kispest 2­1 6— 5 6 7. Gázszer 1 2­3— 1 5 8. Győr 1 2­3— 2 5 9. Vác 1 1 1 3— 4 4 10. Videoton 1­2 5— 3 3 11. Haladás 1­2 3­3 3 12. Dunaferr 1­2 6— 7 3 13. Nyíregyháza 1­2 5— 7 3 14. DVSC­1 1 2— 3 1 15. Siófok­1 2 2— 5 1 16. ZTE­1 2 2— 5 1 17. BVSC­1 1 1— 4 1 18. III. kér.­­3 1— 8 0 A DVSC—Epona—BVSC—Zugló FC mérkó'zést szeptember 7-én játsszák. Forma—1 játék Augusztus 14—16-án rendezik meg a mogyoródi Hungaro- ringen a Forma—1-es autók Magyar Nagy díját. Ennek ap­ropóján játékra invitáljuk olvasóinkat Mégpedig egy egé­szen egyszerű feladatra buzdítjuk a lapot forgatókat: tippel­jék meg, név szerint ki nyeri az idei Magyar Nagydíjat? A lapból kivágott szelvénnyel lehet pályázni, amelyet hat napon át mindennap közlünk. A kivágott szelvényeket — akár többet is — levelező lapra felragasztva küldjék be cí­münkre: Békés Megyei Hírlap Szerkesztősége, 5600 Békés­csaba, Munkácsy utca 4. A lapra írják rá: Forma—1. A szelvények beérkezési határideje: 1998. augusztus 14. Öt igen értékes nyereményt sorsolunk ki, az első díj egy tízezer forintos, a további négy díj pedig egy-egy ötezer fo­rintos vásárlási lehetőség a békéscsabai Adidas áruházban. A nyertesek nevét a verseny utáni héten lapunkban közöl­jük. Az idei Magyar nagydíj győztese: Név: Cím: LABDARÚGÓ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁGOK Videoton FC-Előre FC Békéscsaba 3-5 (1-3) NB 1-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Szé­kesfehérvár, 100 néző. V.: Rózsa. Békéscsaba: Kollár Á. — Czipó — Tóth (Kerekes), Semjéni — Lakatos (Marik), Sallai, Szeverényi, Friderikusz (Bányai) — Szabó, Pozsár, Nouas (Csúz). Edző: Marik László. Végig nagy fölényben játszottak a békéscsabaiak, s 4—1-re is vezettek már, ám ezután könnyel- műsködni, lezserkedni kezdtek, s szorossá tették a mérkőzést. Pedig nagyobb különbségű győzelmet is arathattak volna. Ah­hoz, hogy sokkal eredményesebbek legyenek, végig fegyelme­zettebb játék kell. A győzelem ennek ellenére értékes és dicsé­retes fegyvertény. G.: Győri, Búza, Győré, ill. Semjéni 2, Pozsár, Szeverényi, Szabó. Jó: Semjéni, Szabó, Pozsár, Nouas. Videoton FC-Előre FC Békéscsaba 1-1 (0-1) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Szé­kesfehérvár, 50 néző. V.: Nyusó. Békéscsaba: Nagy G. — Szabó, Báli, Moszheim, Puskás — Csapó, Boér (Bartyik), Hor­váth, Cseke (Walfisch) — Lovas (Varga), Ursz (Hrabovszki). Edző: Jakab Péter. Az első játékrészben a csabaiak futballoz­tak nagy fölényben, a folytatásban a hazaiak irányították a já­tékot. G.: Trampler, ill. Csapó. Jó: Nagy G., Szabó, Moszheim, Báli, Csapó. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198. Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068