Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-18 / 115. szám

Rangadó Méltán aratott nagy közönségsikert a hét végén a Békéscsaba—Győr NB I-es labdarúgó-mérkőzés, ame­lyen a két csapat mindent elkövetett a győzelem érdekében, ám döntet­len született. (7. oldal) Aitocröss Orosháza adott otthont a hét végén az autocrossozók három nagy versenyének, köztük a Közép­európai Zóna Trófea nyitó fordulójának is. A legjobb hazai Jelinek Zsolt volt (8. oldal) Évente egy alkalommal biztos, hogy rangos versenyt rendez hazai kör­nyezetben a Hungarotel TC Békés­csaba tornaegyesülete. így volt ez a hét végén is, amikor öt nemzet lé­pett küzdőtérre. (8. oldal) Csak a gyulai lányok nyertek KEK-győztes a Ferencváros vizilabdacsapata Gyulai SE—Derecskéi KSC 24—16 (12—9) FTC-Vitalin—Olym piakosz Pireusz (görög) 8—6 (3—2, 2—2,1—1, 2—1) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 250 néző. V.: Kontár, Csatlós. Gyula: Lovas — MAJOR J. 4, Medvegy 5, Hajdú, Dá­vid 4, FELEGYI 8, Valyuch 3. Cs.: Lovászné (kapus), Ancsin, Gyuska, Csepregi, Major Á. Edző: Csulik Pálné. Az ellenfél legjobb dobói: Pabureanu 8. Kiállítások: 2, ill 0 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/7. Az első tíz percig jól tartotta magát a Derecske, majd foko­zatosan elhúzott a gyulai csa­pat, és a félidő végére már há­rom gól előnyt szerzett ellenfelével szemben. A második félidőben fokozatosan növelte előnyét a gyulai csapat, és a végén már jól játszva, biztosan nyerték meg a mérkőzést a foggal-kö­römmel küzdő Derecske el­len. A lányok az egész évi telje­sítményt koronázták meg ez­zel a hazai győzelemmel, a ta­vaszi szezonban veretlen ma­radt hazai pályán a gyulai csapat. Ez mindenképpen biz­tató a jövőre nézve. Szimpati­kus dolog volt, hogy a mérkő­zés végén a gyulai lányok összefogódzkodva, meghajol­va, hangos „köszönjük” szó­val köszönték meg a közön­ségnek az egész évi folyamatos támogatást. Csulik Pálné: — Mindig a kötelező győzelem a legnehe­zebb, de ezt is nagyszerűen tel­jesítették a lányok. Törökszentmiklós— Csaba Előre KC 29—21 (13—9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szolnok, 200 néző. V.: Se­bők, Taizs. Békéscsaba: SZIKORA — Fiiadéin M. 1, Albrecht 2, Felföldi 3, Czegle, Lovász 8, Unyatinszki 2. Cs.: Vidovenyecz (kapus), Lukács 5, Nemes. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Gulyás, Szloska 7—7. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5. Az első félidő elején mintha az öltözőben maradtak volna a csabaiak, így a hazaiak a 10. percben 5—2-re elhúztak. Szikora jó védéseivel, valamint Lovász góljaival felzárkóztak a békéscsabaiak, két gólra feljöt­tek, ám a folytatás ismét a bronzérem várományosáé volt. A játékrész végén négygólos miklósi előnyt mutatott az ered­ményjelző. Szünet után felváltva estek a gólok, a hazaiak tartották négy­gólos előnyüket. A 43. perctől egy hatperces rövidzárlat követ­kezett be a vendégeknél, ezt jól használták ki a törökszentmik- lósiak, zsinórban öt gólt szerez­tek, és 23—14-re elhúztak. A folytatásban felváltva estek a gólok a végig sportszerű össze­csapáson. A tabella harmadik helyén álló törökszentmiklósiak ér­vényesítették a papírfomát, jó játékkal biztosan nyertek a különböző okok miatt .több játékosát nélkülöző csabaiak ellen. Perényi László: — Idegen­ben nem ugyanaz a csapat ját­szik, igaz, tartalékosok vol­tunk. Békési FKC—Kecskeméti Delfin KC 21—21 (11—14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 450 néző. V.: Gyúró, Láda. Békés: Árdeleán P. — Polgár Z. 3, Polgár T. 6, Takács 1, Gávai, Moldován 10, Szilágyi A. Cs.: Kovács (kapus), Greksza, Bogárdi 1, Veress, Mikó, Gyulavári, Árdeleán L. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Molnár 7, Berényi 6. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1. Moldován átlövésgóljával kez­dődött a mérkőzés, ekkor még senki sem gondolta, hogy elő­ször és utoljára vezet a folyta­tásban rendkívül indiszponáltan játszó hazai csapat. A vendégek gyors, sokmozgásos játéka nem ízlett az ezüstvárományosnak. Sok volt az eladott labda, a kecskemétiek pedig sorban ér­tékesítették a helyzeteket (8. perc: 1—4). Aló. percben a bé­késiek egyenlítettek, de a jobb csapatmunkát és kiemelkedő szélső játékot produkáló vendé­gek szinte állva hagyták ellen­felüket, és a félidő végére há­romgólos előnyt szereztek. Fordulás után a Delfin tar­totta háromgólos előnyét (40. p.: 17—20). Ezt követte a kézi­labdában egy teljesen szokatlan helyzet, kilenc perc alatt egyik csapat sem lőtt gólt. Az 52. perctől a békésiek óriási erőfe­szítést tettek a mérkőzés meg­fordítására, és egy gólra feljöt­tek (55. p.: 20—21.). Két perc­cel a lefújás előtt végleg eldől­hetett volna a mérkőzés, de Molnár rosszul lőtt büntetőjét Árdeleán hárította. Az ellentá­madásból Polgár Z. beállította a végeredményt. Kevesen gondolták volna, hogy pontot veszít a középme­zőny alján tanyázó kecskemé­tiek ellen, hazai környezetben a tabella második helyén álló békési csapat. A látottak alap­ján a gyenge teljesítményt nyújtó békési csapat a hajrá­ban megmentette az egyik pontot. Gávai Ferenc: — Szégyel­lem magam, de remélem, má­sok is... Támogatók: Minya Gábor kőfara­gó, Szabóné Veres Ilona vállalkozó, Lisz Kft. Modellezés Budapesti, pécsi, debreceni, nagykőrösi és természetesen orosházi modellezők kémlelték az eget vasárnap reggel aggódva — ők voltak ugyanis az országos rádiótávirányítású repülőmodell verseny nevezői. Első alkalom­mal rendezték meg az Orosháza Kupát, de mint megtudtuk, az Orosházi Modellező Klub szeret­ne ezzel a mostam versennyel hagyományt teremteni. Eredmények: 1. Rusznák Miklós (Budapest, 1998 pont), 2. Major György (Budapest, 1946 pont), 3. Nóbik Gyula (Orosháza, 1945 pont). cs. i. A Totó 20. heti eredményei 1. Vasas—MTKFC .....................................1—0 1 2. Haladás-Milos FC—Gázszer FC..............1—3 2 3. Békéscsabai Előre FC—Győri ETO FC .1—1 x 4. Debreceni VSC—Diósgyőri FC................2—1 1 5. Atalanta—Juventus..................................1—1 x 6. Bologna—Lazio .....................................2—1 1 7 . Fiorentina—AC Milan.............................2—0 1 8 . Vicenza—Udinese......................................1—3 2 9. Napoli—Bari.............................................2—2 x 1 0. AS Roma—Sampdoria.............................2—0 1 1 1. Lecce—Piacenza........................................1—3 2 12. Verona—Reggiana....................................0—1 2 13. Genoa—Treviso........................................0—1 2 + 1. mérkőzés: 14. Ferencváros—Újpesti TE..........................1—1 x Az FTC-Vitalin nyerte a férfi vízilabda KEK-et, miután az egygólos idegenbeli vereséget (6—7) követően vasárnap a Komjádi-uszodában 8—6-ra le­győzte a görög Olympiakosz Pireuszt. Godova Gábor vezető­edző csapata 14—13-as össze­sítéssel hódította el a kupát. A két találkozó alapján az FTC-Vitalin megérdemelten hódította el a serleget, már a gö­rögországi első mérkőzésen is helyt álltak a ferencvárosiak, a visszavágón pedig egyértelmű­en jobbnak bizonyultak a rivá­lisnál. Godova Gábor vezetőedző nyilatkozata: — Úgy érzem, hogy két jól felkészült csapat igazi kupadöntőt vívott, a mini­mális különbséget a szépszámú közönség jelentette. Minden magyar vízilabdacsapatnak kí­vánom, hogy ilyen közönség előtt játszhasson. Köszönöm a sikert a csapatnak, a klub veze­tőinek és külön Szívós István ügyvezető elnöknek, aki mindig bízott bennünk. Elpuskázott lehetőségek Békéscsabai VSC—Neptun VSE 3—4 (1—3,1—0,1—0, 0—1) Szlávik doktor próbálja átemelni a labdát az egyik fővárosi védő fölött OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Bujka, Pelle. Békéscsaba: Máté — Szilvásy, Balázs, Lukácsi 1, Dávid, Puha, Bíró 2, Pásztor, Jámbor, Borsos, dr. Szlávik, Csendes. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Az ellenfél dobói: Szladik M. 2, Hajek 1, Csefkó 1. Kiállítások: 3, ill. 6. Négyméteresek: 1/1, ill. 0/0. Rossz előjellel kezdődött a mér­kőzés, ugyanis jócskán késtek a Budapestről érkező játékveze­tők. Ritka, hogy egy vízilabda­mérkőzésen ilyen kevés gól szülessen. A békéscsabaiak nem tudták kihasználni a hazai FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER pálya előnyét, tulajdonképpen végig kapaszkodtak az ered­mény után. Rengeteg helyzetet hagytak ki, aminek — a várako­zással szemben — vereség lett a végeredménye. Az is kevésbé vigasztaló a hazai pólósok szá­mára, hogy az ellenfél a győztes gólját egy nem egészen jogos és szabálytalan négyméteresből szerezte. Békés megyei koronglövő bajnokság, Békéscsaba Korongvadászat, pályaavatóval Barátságtalan idő fogadta a ko­rongvadászat résztvevőit a Bé­késcsabai Alföld Vadásztársaság repülőtéri pályáján, ahol szom­baton a Békéscsabai Koronglö­vő Baráti Kör szervezésében rendezték meg a Békés megyei koronglövő bajnokság első elő­döntőjét. Ennek ellenére 26 sportvadász fogott fegyvert, hogy összemérje erejét a skeet és trap versenyszámban. A 25—25 lövéses sorozatok végén felavat­ták a compact sporting pályát is, amely a kombinált gyakorlatok­ra ad alkalmat a jövőben. A verseny során több, az or­szágos versenyeken is eredmé­nyesen szereplő puskás igyeke­zett eltalálni a 12 centiméter át­mérőjű agyagkorongot, hogy csak a gyomaendrődi Hajdú József, a füzesgyarmati Lázár Tamás, a békéscsabai Kátai-Pál László vagy a nagyszénás! Hegyi János nevét említsük, akik országos ranglistások. A skeet sorozatban Lázár hibátla­nul teljesítette a rottét, amellyel alaposan feladta a leckét a töb­bieknek, főképpen Hegyinek, ám a trap szám után Lázár bizo­nyult a legjobbnak, aki így vé­lekedett: — Örülök a győze­lemnek, bár ez még csak részsi­ker. Tudom, a második forduló­ig sem ülhetek a babérjaimon, mindenesetre vezetek jóbará­tom, Hegyi János, no és a többi nagyszerű sporttárs előtt. Ritkaság, hogy egy család képviselje eredményesen a sportágat, márpedig az orosházi Koltaiék ilyenek. Az apa, Koltai Zoltán az egyéniben, míg csa­patban két fiával érdemelt ki bronzérmes helyezést. De jó lö­vésznek bizonyultak a többiek is, akiknek teljesítményéről, versengéséről Borzán László, a rendezők nevében így véleke­dett: — Az esős idő és a balla­gás egybeesése megtette a hatá­sát a részvételt illetően, de az igazán jó lövők szerencsére összemérhették tudásukat. A nehéz körülmények között jó eredmények születtek, s hi­szem, hogy az országos verse­nyeken is előkelő helyezésekre számíthatnak a legjobbak. Összesített eredmények, zárójelben a skeet és trap számban elért találat. Egyéni: 1. Lázár Tamás (Füzesgyarmati Vadásztársaság) 45 (25+20), 2. Hegyi (Nagyszénási Petőfi Va­dásztársaság) 42 (19+23), 3. id. Koltai Z. (Orosházi Koronglö­vő Klub) 41 (21+20) találattal. Csapat: 1. Füzesgyarmat (Láz­ár Tamás, Csenkei Sándor, Kiss Sándor) 115, 2. Nagyszénás (Hegyi, Párkány, Törőcsik) 114, 3. Orosháza (id. Koltai Z., ifj. Koltai Z„ Koltai G.) 111 ta­lálattal. Az egyéniben elért eredmények 20 százaléka be­számítódik a június 20-ai máso­dik fordulóba. A bajnokság döntőjére az országos Vadász­napon, augusztus 28-án kerül sor, ugyancsak Békéscsabán. (gyurkó)