Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

II SportmagaziN 1997. október 20., hétfő Szarvasi siker a megyei rangadón Csaracsűdön is nyerni tudott a Battonya Békési FC—Gyomaendrődi Barátság SE 2—2 (0—0) Békés, 700 néző. V.: Zábrák. Békés: Hanyecz — Jánosi, Kondacs, Bíró, Nagy Z. — Szenti, Kubik (Litauszki), Nagy I., Bagyinka — Pap, Fehérvári. Edző: Királyvári Károly. Ba­rátság: Halász — Tóth, Kará­csony, Nagy M. (Képíró) — Lipták, Pisont, Brakszatórisz, Janis (Ilyés), Molnár — Bócsik, Czifrák. Edző: Zsíros György. 75. perc: Egy magas labdába Czifrák belefejelt, s a labda Ha­nyecz keze mellett a hálóba hul­lott, 0—1. 83. perc: Nagy I.-t buktatták a büntetőterületen belül, Pap biztosan értékesítette a 11-est, 1—1. 84. perc: Még ünnepeltek a hazai védők, amikor egy leper­dülő labdát az ötösről a kapuba fejelt Janis, 1—2. 90. perc: Ide-oda pattogott a labda a gyomai 16-oson belül, végül Nagy I. laposan a hálóba lőtt, 2—2. A megyei rangadón mezőny­fölényben játszott a vendégcsa­pat, nemegyszer csak Hanyecz bravúrján múlott, hogy nem szerzett több gólt. De a békési kontrák is gyakran jelentettek veszélyt a kapura. Heves küzde­lemben végül is igazságosnak mondható döntetlen született. Jó: Hanyecz, Kondacs, Szenti, ill. Halász, Brakszatórisz, Czif­rák . (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Gyomaendrődi Barátság 2—0 Gyulai FC—Dömsöd 3—0 (0-0) Gyula, 500 néző. V.: Madáchi. Gyula: Such — Komlósi, Burai, Botyánszki — Mákos, Nagy (Resetár), Tamási, Papp — Sze­keres (Kovács), Boruzs, Bíró. Edző: Silviu Iorgulescu. Döm­söd: Lázár — Barati, Jaksa, Fe- hérdi, Czaijiga — Fabók (La- cza), Döbrentei, Ispán, Sallai — Árky, Kiss. Edző: Arky Lajos. 70. perc: Jobb oldali szöglet után a vendégvédőkről kipatta­nó labdátBoruzs 20—22 méter­ről, laposan lőtte a kapu jobb alsó sarkába, 1—0. 75. perc: Tamásit az ötös sar­kánál lerántották a vendégvé­dők. A büntetőt Boruzs értéke­sítette^—0. 85. perc: A mesterhármas lehetősége adódott meg Boruzs előtt, aki ki is használta ezt a lehetőségét, megkerülve a jobb oldali védőt, a jobb alsó sarokba lőtte ismét a labdát, (mester- hármas) 3—0. Az első félidőben a hazai csa­pat jelentős mezőnyfölényben játszott, szinte osztálykülönb­ség mutatkozott a két csapat kö­zött. A Dömsöd hatalmas lelke­sedéssel és sportszerű eszkö­zökkel küzdött. A második fél­időben már nem tudták lelkese­déssel kiegyenlíteni a két csapat közötti játékbeli tudást. Megér­demelt hazai győzelem szüle­tett. Jó: Boruzs, Tamási, Má­kos, Komlósi, ill. Arky, Ispán, Sallai. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Dömsöd 6—0 Szarvasi FC—Mezőberénvi FC 2-1 (2-1) Szarvas, 300 néző. V.: Dajka. Szarvas: Kiss—Velky—Dari- da Zs., Baráth — Klimaj, Dán (Komlós), Tóth (Bogdán), Kéri, Mazula — Nagy K. (Kerekes), Benyó. Edző: Koltai Lajos. Me- zőberény: Steigerwald — Saj- ben, Laurinyecz, Berengyán (Kovács L), Rácz Zs. (Botyán­szki) — Udvari, Rácz A., Igricz, Tollas (Molnár) — Pecze, Szivák. Edző: Borgula János. 26. perc: Udvari jobb oldali beadását Rácz /V. 14 méterről küldte a kapuba, 0— 1. 34. perc: Mazula átadásából Benyó egyenlített, 1—1. 44. perc: Baráth hosszú indí­tásával Tóth lépett ki, és a kiin­duló Steigerwald mellett a kapu közepébe lőtt, 2—1. Az igen kemény, helyenként durva mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Szarvas meg­érdemelten nyert. Jó: Kiss, Ba­ráth, Dán, Tóth, ill. Sajben, Ig­ricz. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Mezőberényi FC 1—2 Tótkomlósi TC— Kerekegyháza 1—1 (1—0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Pécsi. Tótkomlós: Ölei — Garai, Zsigovics, Hulánszki (Bugyin- szki), Zsikó — Pásztor, Mitykó, Papp, Kvasznovszki — Dávid (Diószegi), Juhász. Edző: Ma- tajsz Pál, Kvasznovszki József. Kerekegyháza: Berta — Var­ga, Bende, Ulmann, Nyúl (Pata­ki) — Pécsi, Gazdag, Máté (Duzmant), Virág — Torba- vecz, Juhász Zs. (Halász). Edző: Bende József. 26. perc: Az előretörő Zsikót buktatták a 16-os előterében. A megítélt szabadrúgást Kvasz­novszki lőtte a kapu bal oldalá­ba,!—0. 84. perc: A bal oldali szögle­tet követően, kisebb kavarodás után Duzmant elé került a lab­da, aki egy lépésről fejelt a jobb felső sarokba, 1—1. Igazi labdarúgóidőben, szép­számú közönség előtt lejátszott mérkőzésen a felforgatott, tarta­lékos hazaiak a kiegyenlített já­tékot hozó első félidőben sza­badrúgásból szerezték meg a ve­zetést. Fordulás után mindkét csapat nagyobb sebességre kap­csolt, és egyre többet forogtak veszélyben a kapuk. Többször a bravúrosan védő Ölei mentette meg a góltól a hazaiakat. A 84. percben egy figyelmetlenséget kihasználva egyenlítettek a vendégek. A látottak alapján a második félidő hajrájában a töb­bet támadó vendégek rászolgál­tak az egyik pontra. Jó játékve­zetés. Jó: Ölei, Garai, Kvasz­novszki, Zsigovics, ill. Berta, Gazdag, Virág. (Tóth B. Ist­ván) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Kerekegyháza 2—3 Jamina-Patrick SE— Szegedi VSE 4-0 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Hor­váth Gy. Jamina: Stumpf — Hajdú, Pusztai, Schneider, Ott- lakán — Belicza Z. (Mázán), Deák (Szelei), Tóth A.—Ecker, Gajdács (Szeles), Tolnai. Edző: Türesek Zoltán. Szeged: Köröm — Popovics, Prágai, Illyés — Oleár, Varga (Gyárfás), Takács J., Pikó, Udvari (Kiss B.) — Takács Z., Tóth. Játékos edző: Takács Zoltán. 33. perc: Gajdács átadását Tolnai az ötös tájáról a hosszú sarokba bombázta, 1—0. 52. perc: Mintaszerű táma­dás után Ottlakán jobb oldali be­adását Tolnai az ötösről lőtte a léc alá, 2—0. 58. perc: Ottlakán nagyszerű indításával Tóth A. kiugrott, és a kapust is kicselezve, a hálóba gurított,3—0. 75. perc: Illyés reklamált, majd megkapta második sárga lapját, ezért a kiállítás sorsára jutott. 90. perc: Ecker ugratta ki a felfutó Tóth Attilát, aki néhány lépés után higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba, 4—0. A jaminai együttes Ottlakán vezérletével régen várt jó játék­kal rukkolt ki, és az eseménydús mérkőzésen megérdemelten nyert szegedi ellenfelével szem­ben, amelynek csak fellángolá­sai voltak, és két kapufát lőttek. Jó: Ottlakán, Tolnai, Tóth A., Pusztai, ill. a szegediek közül senki sem érdemel dicséretet. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Jamina-Patrick SE—Szegedi VSE 0—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Makó—Örkény 3—0 (2—0), Mélykút—Kunszent­márton 1—0 (1—0), Kisújszál­lás—Hódmezővásárhely 1—2 (1—1). Az Alföld csoport állása 1.Gyula S 3­23— 4 27 2. Makó 8 1 2 25—14 25 3. Barátság 6 5­22— 9 23 4. Hmv.hely 5 5 1 18—11 20 5. Békés 4 3 4 23—22 15 6. Mélykút 4 3 4 17—16 15 7. Örkény 4 2 5 20—15 14 8. Tótkomlós 3 5 3 14—17 14 9. M.berény 3 4 4 11—11 13 10. Ksz.márton 2 6 3 11—13 12 11. Jamina 2 6 3 9—12 12 12. Dömsöd 3 2 6 16—17 11 13. K.egyháza 2 4 5 14—19 10 14. Szarvas 2 4 5 13—23 10 15.SZVSE 2 3 6 10—26 9 16. Kisújszállás 1 2 8 11—26 5 Békésszentandrás— Békéscsabai MÁV 1—0 (0-0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Hegedűs. Békésszentand­rás: Kondacs — Bencsik T., Boros, Farkas, Medveczki, Csi­pái, Székely, Pjevara, Mrena, Bordács (Szabó), Bencsik I. (Szopka). Edző: Varga László. MÁV: Medovarszki — Nyári, Nagy, Horvát, Hürkecz, Lipták V. (Lonovics), Lipták A. (Uhrin), Prekop, Kovács, Gaj­dács, Pozsár. Játékos edző: Nyá­ri Attial. Létfontosságú mér­kőzés a hazaiak számára, hogy ne szakadjanak le a tabellán. Ha nehezen is, de sikerült egy re­mek akcióból góllá váltani fölé­nyüket. Jó játékvezetés. G.: Székely a 66. percben. Jó: Bencsik T., Csipái, Székely, Pjevara, ill. Medovarszki, Nyá­ri, Gajdács. (Varga László) Csorvás—Elek SE 2—2 (1-1) Csorvás, 200 néző. V.: Tóth P. Csorvás: Baráth — Barkász, TámyikZ.,Ránkli (Dénes), Tár- nyik T., Kiss, Popol, Benyov- szki J., Benyovszki Z., Kun (Eke), Seres. Megbízott edző: Gyimesi András. Elek: Botás — Sarkadi, Kohut, Pigler, Fe- renczi, Séllei, Bálint, Uhrin, Gál, Donnert, Ottlakán (Elekes). Edző: Fodor Sándor. Az első félidőben a főszereplő nem a labda volt, hanem á reklamálá­sok és durva belemenések soka­sága mindkét csapat részéről. A második játékrészben mindkét oldalon adódott több gólszerzé­si lehetőség, így alakult ki a dön­tetlen. Kiállítva:T árnyik Z. (két sárga lap miatt) a 43. percben. G.: Benyovszki Z. a 25., a 70., ill. Ottlakán a 33., Gál a 90. percben. Jó: Benyovszki Z., Kiss, Popol, ill. Gál, Séllei, Ott­lakán. (Lestyán Mihály) Mezőhegyesi SK— Füzesgyarmat 1—1 (1—0) Mezőhegyes, 100 néző. V.: György. Mezőhegyes: Gulyás — Csordás Cs., Dénes, Lovász, Csordás S., Csordás L, Páncsics, Nagy K., Medve, Kolozsi, Ko- pócs (Sarus). Edző: Kovács Sándor. Füzesgyarmat: Komá­romi — Ajtai, Novák, Kovács Zs. (Jónás), Földesi, Latyák, Pardi, Farkas (Nagy), Tóth Cs., Vad, Kovács S. Edző: Lázár Ist­ván. A sérülések miatt megtize­delt hazai csapat és a középpá­lyán a labdát többet birtokló vendégek igazságosan elosztot­ták egymás közt a pontokat. Ki­állítva: Medve (a partjelző meg­sértéséért) a 75. percben. G.: Páncsics all., Vad a 70. perc­ben. Jó: a hazai csapat vala­mennyi játékosa akarásáért és lelkesedéséért, ill. Latyák, Föl­desi, Pardi, Kovács, Tóth, Vad. (Perlaki János) Szeghalom SC—Nagyszénás! SK 3-0 (1-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Paróczai. Szeghalom: Ivicevic — Szabó L., Huszár, Bihari, Barna (Szabó S.), Patai (Macsá- ri), Ombódi, Kovács, Tőkés (Kónya), Vámos, Zsombok. Ed­ző: Zolnai Pál. Nagyszénás: Horváth Z. — Frák, Zábrák, Gengeliczki (Baki), Brachna, A jaminaiak sok veszélyes támadást vezettek a vasárnapi találkozón. Felvételünkön Gajdács (balról) Illyés mellett húz kapura. A labdarúgó NB Ill-ban: Jamina-Patrick SE—Szegedi VSE 4—0 FOTÓ: FAZEKAS LÁSZLÓ Következik Az NB III. Alföld csoportjában következik. Október 25., szombat: Gyomaendrődi Barátság—Makó, 14.30. Kun- szentmárton—Tótkomlósi TC, 14.30. Szegedi VSE—Mély­kút, 14.30. Október 26., vasárnap: Békési FC—Szarvasi FC, 13.30. Dömsöd—Jamina-Patrick SE, 13.30. Hódmezővásár­hely—Mezőberényi FC, 13.30. Kerekegyháza—Kisújszál­lás, 13.30. Örkény—Gyula FC, 13.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 23., csütörtök: Battonyai TK—Mezőhegyesi SE, 14.30. Füzesgyarmat—Magyarbánhegyes, 14.30. Méh­kerék—Medgyesegyháza, 14.30. Gyoma FC—Doboz, 14.30. Sarkadi Kinizsi—Szeghalom SC, 14.30. Nagyszénási SK— Csorvás, 14.30. Elek SE—Mezőkovácsházi TE, 14.30. Oros­házi MTK—Békésszentandrás, 11.00. Békéscsabai MÁV— Csabacsűd, 14.30. Trabak, Popol, Horváth Zs. (Nagy), Árgyelán, Lakatos, Gál (Pjesovszki). Edző: Berta Jó­zsef. Ezen a mérkőzésen a „kö­telező” győzelem tudata bénító- lag hatott a hazaiak játékára. A görcsös akarás miatt elkövetett számtalan elemi hibákat a lelke­sen küzdő vendégek jó használ­ták ki, és több, mint hetven per­cig nyílttá tették a mérkőzést. Az utolsó negyedórában a fáradni látszó vendégek ellenállását le­küzdve a hazaiak bebiztosítot­ták győzelmüket. Kiállítva: Horváth Z. (kezezés miatt) a 31., Vámos (második sárga lap után) a 74. percben. G.: Tőkés a 44., Ombódi a 75., Zsombok a 85. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Frák, Trabak, Árgyelán. Doboz—Sarkadi Kinizsi 2-1 (1-1) Doboz, 300 néző. V.: Csonka. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek, Kiss, Nagy T., Ki- szely, Barcsai, Kocsis, Lipták (Skumáth), Zsigmond (Balogh), Gergely (Provosinszki). Edző: Szűcs Mihály. Sarkad: Magyar — Gurzó, Ancsin, Molnár, Vass, Szabó M., Tapasztó, Iszá- ka, Józsa (Balogh), Klembucz (Kiss), Kapros. Edző: Csorba János. A végig kiélezett küzde­lemben a fegyelmezetten és jól játszó hazai csapat megérde­melten tartotta otthon a három pontot. G.: Kiszch a 15.. Bar­csai a 60., ill. Józ'-a a 17 perc­ben. Jó: Nagy I Bei edek, Kiss, Zsigmond, ill. N/abo M., Tapasztó, Ancsin Z. (Zs. K.) Mezőkovácsházi IT— Orosházi MTK 1-4 (0-1) Mezőkovcsháza, 150 néző. V.: Stír. Mezőkovácsháza: Szil­va —Széli (Néven), Kovács, Tö­rök, Kovalcsik, Ágoston (Mol­nár), Mészáros, Dumitriu, Varga, Márkus, Zábrák (Bányik T.). Edző: PepóGábor.OMTK:Tóth — Juhász, Pusztai, Sitkéi, Mó- rocz, Pardi, Kasuba (Hevesi), Fü- löp. Dobi (Boér), Bányik J. (Bo­dor), Lovas. Edző: Szendrei Béla. Egy félidő előnyt kapott a ven­dégcsapat, a második félidőben a kovácsházi játékosok mindent egy lapra tettek fel, a fellazult védelmük azonban nem bírt az ellenfél kontráival. G.: Dumitriu az 54., ill. Dobi a 37., Kasuba (11- esből) a 78., Lovas a 82. és a 85. percben. Jó: a hazaiak közül sen­kit sem lehet kiemelni, ill. Tóth, Juhász, Kasuba, Mórocz, Fülöp, Lovas. (Baráth) Csabacsűd—Battonyai TK 0-2 (0-0) Csabacsűd, 400 néző. V.: Rózsa. Csabacsűd: Balatoni —Fügedi, Jurák, Csicsely (Tusjak Cs.), Gu­lyás, Valencsik, Pillár, Varga T., Mizik A. (Mizik Gy.), Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Batto­nya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Putnoki, Árgyelán, Kovács, Mákos, Turbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. A jó erőkből álló vendégcsapat két szeren­csésnek mondható góllal vitte el a három pontot. G.: Putnoki a 48., Árgyelán a 65. percben. Jó: Bala­toni, Valencsik, Varga T., ill. az egész vendégcsapat. (Szilágyi Mihály) Magyarbánhegyes— Méhkerék 1-0 (1-0) Magyarbánhegyes, 200. V.: Kiss. Magyarbánhegyes: Ros­ta — Tóth N., Murányi, Fejes, László Z., Szlanyinka Cs., Józsa, Szlanyinka L. (Süli), Kiss, László A., Málik (Tóth R.). Edző: Kovács György. Méhkerék: Ionut — Jova, Var­ga, Petruzsán, Czirle, Bíró, Rú­zsa, Cziczeri, Szarka, Gugolya, Rosu. Edző: Gatka György. Ke­mény, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat több helyzetet dol­gozott ki, melyekből csak egyet sikerült értékesíteniük. A ven­déglátók büntetőt is hibáztak, de sikerük így is megérdemelt. G.: SzlanyinkaL. a 17. percben. Jó: László Z., Fejes, Szlanyinka Cs., László A., ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza—Gyoma FC 3-2 (1-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Kőkuti. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Juhász, Pintér (Zámbori), Zsurzsucz G., Ko­vács, Petrusán, Zsurzsucz Zs., Mocsári A., Vágási (Göcző), Tasi (Gubcsó). Edző: Sári Fe­renc. Gyoma: Hajdú — Hunya, Gonda, Furka S., Dobó, Somo­gyi, Nagy, Tímár (Kocsis), Hol­ló, Kovács (Forgács), Orovecz (Furka L.). Játékos edző: Somo­gyi János. Két jó képességű csa­pat fordulatokban gazdag, jó mérkőzésén a hazaiak győzelme megérdemeltnek mondhátó, mert az utolsó percig hittek ab­ban. Kiállítva: Hunya (utánrú- gásért) a 89. percben.G.: Juhász a 20., Mocsári a 83., Göcző a 90., ill. Nagy a 23., Somogyi a 71. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Gonda, Furka S., So­mogyi.(Zs. Zs.) IFJÚSÁGIAK: Békésszent­andrás—Békéscsabai MÁV 1—3, Csorvás—Elek SE 5—0- nál félbeszakadt, Mezőhegyesi SE—Füzesgyarmat 0—4, Szeg­halom SC—Nagyszénási SK 12—0, Doboz—Sarkadi Kini­zsi 1—1, Mezőkovácsházi TE—Orosházi MTK 1—1, Csa­bacsűd—Battonyai TK 2—4, Magyarbánhegyes—Méhkerék 1—2, Medgyesegyháza—Gyo­ma FC 1—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 12­38—10 36 2. Szeghalom 7 1 4 35—22 22 3. Csabacsűd 7 1 4 26—13 22 4. Gyoma FC 7­5 27—18 21 5. Elek 6 3 3 26—21 21 6. Méhkerék 7­5 23—20 21 7. F.gyarmat 6 3 3 17—14 21 8.M.egyháza 5 3 4 23—22 18 9. Doboz 6­6 22—21 18 lO.M.bánhegyes 4 5 3 17—18 17 ll.OMTK 5 2 5 16—18 17 12. Csorvás 4 4 4 20—20 16 13.Mk.háza 2 5 5 14—20 11 14.Bcs.MAV 3 2 7 12—21 11 15.B.szentandrás 2 4 6 11—27 10 16. Nagyszénás 2 1 9 9—27 7 17.MezóTiegyes 1 3 8 13—27 6 18. Sarkad 1­11 11—21 3 Az NB I B-ben történt Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Sopro­ni FAC—Matáv Sopron 0—0, Kecskeméti TE—Tiszaújváros 3—1, Dorog—Nyíregyháza 2—2, Pécsi MFC-Komló 0—0, Tiszavasvári—Kábái Cukor FC 0—1, Csepel—Érd 2—2, Szol­nok—Salgótarján 5—0, Paks— Kaposvár 1—0, Nagykanizsa— III. kér. TVE 3—2, Dunaújvá­ros—Szeged-Dorozsma 2—2. OSZTÁLYOZÓN A CSABAIAK Békéscsabai Villámok—SOTE Kutyaütők 13—12. III. ligás baseballmérkőzés az első helyért, harmadik találkozó, Békéscsaba, 100 néző. V.: Varga. Békéscsaba: Papp 1, Bíró 1, Jacomino 1, Bozó 2, Katona 2, Mészáros 2, Surinás 2, Szelcsányi 1, Miklós 1. Játékos edző: Eduardo Jacomino. A békéscsabaiak végig hátrányban játszottak, de végül is megnyerték a két csapat közötti harmadik találkozót, s így összesítésben 2:1 -re győztek. Az együttes a csoportban megszerzett első helyével bejutott az osztályozóra, amelynek összecsapásait Nagy­kanizsán játsszák október 24—26-án. Az osztályozón részt vevő csapatok a békéscsabaiak mellett: BUBE (ül. liga, keleti csoport), Bősárkány (III. liga, nyugati csoport), Vác és Ajka (II. liga, 7—8. helyezett). A békéscsabai együttes támogatói: Hungarötel Rt., Sarokház Söröző.