Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

Salakmotor PlNYÓS GYŐZELEM Gyulán rendezték meg az egyéni salakmotoros országos bajnokság 5. fordulóját, amelyen Tihanyi bizonyult a legjobbnak (111. oldal) Az asztalitenisz NB IA csoportjában 18:0 arányban nyert a Cojocaru vezette Orosházi MTK a Postáv-Matáv II. csapata ellen (III. oldal) Meglepetésnek számító eredmény született a békéscsa­bai Csányi utcai pályán, ahol a MÁV legyőzte a Mezőkovácshá- za gárdáját (II. oldal) A Békés Megyei Hírlap Melléklete Egy lépés Finnországban Franciaország felé Finnország—Magyarország 1—1 (O-O) Világbajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, Helsinki, 32 ezer néző. V.: Heynemann (né­met). Finnország: Moilanen — Ylönen - Hyy- pia:, Tuomela — Koskinen (Rissanen), Reini, Litmanen, Mahlio — Paatelainen, Sumiala (Johansson), Valakari. Magyarország: Sáfár —Lőrincz—Sebők V., Lipcsei, Keresztúri — Mracskó, Nyilas (Horváth F.), Halmai, Egres- sy (Dombi)—Kovács Z. (ülés), Orosz F. Áz első percben jobb oldali akció végén Egressy csaknem eredményes volt, közeli perdítése után Moilanen hárított. Az első negyedórában nem látszott elfogódottság a magyar együttesen, kö­vetkezésképpen Finnország nem élvezett fö­lényt. A szakadó esőben a finnek azt mutatták be, amit előzetesen vártak tőlük: ívelgettek, nem sokat törődtek azzal, hogy látványra milyen a teljesítményük. A 19. percben baloldali vendég­akció végén Egressyről pattant egy labda Kovács elé, az újpesti támadó azonban hat méterről a jobb kapufa mellé gurított. Az első és mindjárt igen­csak lényeges helyzet volt, dehát kimaradt. Ylö­nen távoli lövése volt a válasz, ami jó két méterrel ment el a bal kapufa mellett. A 29. percben Sumiala elöl ügyesen szedte fel a labdát Sáfár. Kovács vállalkozott a bal oldalon, szögletre sze­relték (35. perc). A 49. percben bal oldali beadás után Paatelai­nen négy méterről a jobb kapufa mellé továbbí­tott. Sebők lőtt mellkasra, az erős bombát Moila­nen először kiejtette, de utánakapott a labdának. Az 54. percben Kovács mutatós csel után mellé- durrantott. Csank elővigyázatosat húzott, a biz­tonság jegyében levitte Kovácsot, behozta Illést (57. perc). A finnek rámenősebbek voltak annál, amit az első félidőben mutattak. Ennek legjobb jele: a gól. A 62. percben jobb oldali szöglet után Sumiala egy megcsúsztatott labdát egy méterről fejelt a magyar kapu jobb oldalába, 1—0. A feladat innen adott volt: egyenlíteni. A 77. perc­ben Litmanen a baloldalon ugrott ki, éles lövését Sáfár remekül védte. Orosz előtt volt ismét esély, de Moilanen pompásan vetődött ki a kapu elé tolt labdára. A 84. percben Dombi a baloldalon húzott el, de beadásáraMoilanen remekül vetődött ki, mentett. Mracskó beadását húzta le a finnek kapu­sa, a győri középpályás jobban is irányíthatott volna. Dehát egyenlített a Sors! A 92. percben két finn védő közreműködésével pattogott a labda a finnek „gólvidékén”, a gólvonalról ugyan még kipattant, de Moilanen kapusról bepattant a labda 1—1. .Aranygól”. Lehet tervezni tovább. Jön a rájátszás: a második helyezettek sorsolását hétfőn tartják Zürichben. Szünet után letámadtak Rúgdosódós OSC-Közgáz—BSC Szarvas 75:63 (31:40) NB IA csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, Zágrábi út, 100 néző. V.: Major Gy., Bodnár. OSC: Herczeg (7), SZÉLESY (20/3), Viszota (10), Márton (4), Bujdosó (2). Cs.: BÍRÓ (22), SÁRKÁNY (10), Magyar (-). Edző: Újvári Miklósné. Szarvas: Frankó A. (3/3), Huszárik (3/3), PASEK (17), Papp (6), Sándor (10/ 6). Cs.: Kitünszkaja (8), FRANKÓ K. (10/6), Francia (6), Bobvos (- ), Kondacs (-). Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 5:7,12. p.: 23:21,16. p.: 25:30,24. p.: 35:46,27. p.: 47:48,34. p.: 58:54.38. p.: 69:60. Kipontozódott: Frankó K. a 27., Márton a 37., Huszárik a 40. percben. Jól kezdtek a szarvasiak, a ne­gyedik percben 7:5-re vezettek. A folytatásban felváltva estek a kosarak, a félidő közepe után a 16. percben már öt pont volt a vendégek előnye (25:30). Az első játékrész hajrája is a Körös­partiaké volt, így kilencpontos szarvasi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás után tovább növel­te előnyét a Vendégcsapat, a 24. percben már 11 ponttal vezettek Pasekék (35:46), ekkor hullám­völgybe kerültek, majd a jó tel­jesítményt nyújtó rutinos Fran­kó Katalin kipontozódott, s ez megzavarta a vendégeket. A ha­zaiak védekezése feljavult és Bíró, valamint Szélesy kosarai­val és jó játékával megérdemel­ten nyertek. Az ellentétes félidők mér­kőzésén az első játékrészben a távolról jól dobó Körös-parti­ak megnyugtató előnyhöz ju­tottak, fordulás után a hazaiak letámadásos játéka megzavar­ta a vendégeket, így az OSC sikere egyértelművé vált. Újvári Miklósné: — Nem játszottunk jól, de küzdeni tu­dásból jelesre vizsgáztunk és győztünk. Novák Gábor: — Sajnos tökéletesen bejött a haza­iak letámadása a második félidőben. Nem tudtuk megol­dani azokat a játékelemeket, amelyekkel erre a mérkőzésre készültünk. MECCS Cegléd—Békéscsaba 11-10 (2-0, 5—4, 2-2, 2—4) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Cegléd, 100 néző. V.: Erdős, Németh. Békéscsaba: MÁTÉ — SZILVÁSY 7, Balázs, Luk­ácsi 1, DÁVID 1, LATOR- CZAI 1, Borsos, Bíró, Csen­des Cs., Jámbor, Puha, Berki, Perényi. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Az el­lenfél dobói: Pintér 4, Veres, Csendes I., Lakatos 2—2, Oprai. Kiállítások: 6, ill. 9. Négy méte­resek: 0/0, ill. 0/0. Román és dr. Szlávik hiányzó volt ezen a mérkőzésen, az utób­bi Kínában tartózkodik e napok­ban. A vendéglátók új edzővel, új szponzorral és két új játékos­sal álltak ki, ami érthető, hiszen ígéretet kaptak arra, ha csapa­tuk feljut az OB I-be, fedett uszo­dával „jutalmazzák" őket. Érthető, hogy villámrajtot vett az eddig veretlen Cegléd. A békéscsabaiak az első játékrész­ben arra törekedtek, hogy mege­rősítsék védelmüket, és vigyáz­tak arra, hogy ne pontozódjanak ki. A második negyedben azon­ban már a támadásra is nagyobb hangsúlyt fektettek, így gyorsan felzárkóztak. A folytatásban a Cegléd fáradni látszott, ezt igye­kezett kihasználni a csabai együttes, 9—8-ra fel is jöttek, ám ezután foggal-körömmel védte az előnyt a hazai csapat, amely a durva játéktól sem riadt vissza. A játékosok elmondása szerint olyan rúgdosódás zajlott le a víz alatt, amilyenre régen nem volt példa. Végül az egygó- los vereség tisztes helytállásnak számít a bajnokesélyes otthoná­ban. A Totó 41. heti eredményei 1. Finnország—Magyarország .............................1—1 x 2 . Görögország—Dánia........................................0—0 x 3 . Olaszország—Anglia........................................0—0 x 4 . Nyíregyháza—Dunaferr...................................3—I 1 5-Tiszaújváros—Pécs............................................0—2 2 ó.Andria—Ancona................................................1—1 x 7. Cagliari—Monza................................................2—2 x 8. C. di Sangro—Salernitana................................3—5 2 9. Genoa—Foggia...................................................3—2 1 10 . Padova—Reggiana............................................0—0 x 11 . Pescara—Lucchese............................................2—1 1 12. Reggina—Perugia...................................0—1 2 13 . Treviso—Ravenna______________________3—0 1 + 1. mérkőzés: 14. Torino—Venezia................................................0—4 2 Százszázalékos a Békési FKC Greksza (kezében a labda) be vetődve lő a vendégek kapujára. A békésiek jó játékkal negyedik győzelmüket aratták. A férfi kézilabda NBIB-ben: Békési FKC—Gyömrő26—19 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Békési FKC—Eyömrő 26—19 (14—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 500 néző. V.: Antos, Tájok. Békés: ÁRDELEÁN P. — Polgár Z., POLGÁR T. 5, GREKSZA 4, GÁVAI 7, Moldován 5, MIKÓ 3. Cs.: Szöllősi (kapus), Bogárdi 2, Szilágyi A., Szatmári, Kiss, Szilágyi L., Szűcs. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Bődy 7, Varga 6, Gróf 4. Kiállítások: 18, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5. A mérkőzés elején felváltva es­tek a gólok, majd a 14. percben a vendégek kétgólos előnyhöz ju­tottak. A hazaiak erősítettek, szép gólokat értek el és átvették a vezetést. A vendégek a gólerős Moldovánt követő emberfogás­sal igyekeztek kikapcsolni. A második félidőben hamar egyenlítettek a gyömrőiek (33. p.: 14—-14). A békésiek ezután nagyobb sebességre kapcsoltak, és látványos gólokkal állva hagyták a vendégeket (47. p.: 21—14). A hajrában felváltva estek a gólok, Gávai edző a fia­talokat is pályára küldhette. Korrekt játékvezetés mel­lett a rutinos játékosok által irányított békési csapat telje­sen megérdemelten győzött, s ezzel továbbra is százszázalé­kos teljesítménnyel áll a tabel­lán, négy forduló után. Gávai Ferenc: — Csapatom valamennyi játékosának gratu­lálok az újabb sikerhez, a jó tel­jesítményhez. A mérkőzés támogatói: Minya Gá­bor kőfaragó, Darányi Sándor vállal­kozó, Typo Bt. Békés. Kiskőrös-Kalocsa KC—Csira Előre KC 32—19 (16—9) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Kiskőrös, 500 néző. V.: Atkári, Herczeg. Békéscsaba: Szikora — Szenteszki, Benkő, Unyatinszki 2, DVURECSENSZKU 5, LUKÁCS 8, Lovász 2. Cs.: Tóth Gy. (kapus), Kiss, Szabó 1, Czegle, Tóth B. 1, Albrecht, Nemes. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Farkas 9, Sári 8. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. A fárasztó és hosszú utazás után a csabaiak számára szokatlan időpontban, vasárnap délelőtt ját­szották a mérkőzést. A nyáron alaposan megerősödött hazaiak — leigazolták a válogatott Nagy Péter kapust, Sárit, Imrét Dunaúj­városból — lendületesen kezd­tek, s a 15. percben 9—6-ra vezet­tek. A folytatásban tovább nőtt a rutinos kiskőrösiek előnye, így hétgólos vezetést szereztek az első félidőben. Fordulás után sokat hibáztak a csabaiak, gyen­gén védekeztek, támadásban pe­dig rendre kihagyták a ziccereket, így a 48. percben már 24—10-et mutatott az eredményjelző. Ek­kor Perényi edző a fiataloknak szavazott bizalmat, akik nem okoztak csalódást. A listavezető NB I-es álmo­kat szövögető házigazdák minden tekintetben jobbak Békéscsaba, Lázár u. 13. Tel.: (66) 450-860. SERLEG-ÉREM CENTRUM Komputeres gravírozás voltak, győzelmük teljesen megérdemelt az ezúttal a hosszú utazástól fáradtan mozgó lila-fehérek ellen. Perényi László: — Vélemé­nyem szerint a mezőny legjobb csapatától kaptunk ki, a hét vé­gén szeretnénk javítani a Debre­ceni Nyomdász ellen. Gyulai SE-TFSE 23-24 (14—11) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 200 néző. V.: Kliment, Serfőző. Gyula: Lovászné — Major J. 3, Medvegy 5, Gyuska G. 3, Ancsin T. 3, Felegyi 4, Valyuch 1. Cs.: Lovas (kapus), Dávid 4, Hajdú, Csepregi, Novák, Recska, Major Á. Edző: Szilágyi Sán­dor. Az ellenfél legjobb dobói: Takács 8, Balogh 7. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2. A gyulai csapat gyönyörű hófe­hér szerelésben futott ki a játék­térre, amit Faniszló József, a Fani Sport tulajdonosa ajándé­kozott a csapatnak. Az első félidőben jól kezdett a gyulai csapat, a 13. percben 7— 3-ra vezetett. Időnként felzárkó­zott a TF, de a 24. percben 13—7- es vezetést szerzett a hazai csa­pat, ami sajnos három gólra fo­gyott a félidő végéig. A második félidő 15. percére feljött a ven­dégcsapat 19—18-ra. Ezután a fegyelmezetlen játék miatt a mérkőzés vége egygólos győzel­met hozott a vendégeknek. Hiába vezetett hat góllal is a hazai csapat, a második félidő­ben a sok hiba miatt vesztettek. Szilágyi Sándor: —Taktikai fegyelmezetlenségek miatt ve­szítettünk. Sajnos egyéni telje­sítményben a csapattagok több­sége a várttól elmaradt. Kiha­gyott ziccerek és védekezési hi­bák miatt egygólos vereséget szenvedtünk.