Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-29 / 227. szám

6 SportmagaziN 1997. szeptember 29., hétfő Gólzáporos komlósi győzelem idegenben Negyven gól a hétvége Szegedi VSE—Békési FC 0-2 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 300 néző. V.: Harsányi. SZYSE: Köröm — Popovics, Takács J., Udvari (Gyárfás), Gyimesi (Orosházi)—Zombori (Kiss B.), Takács Z., Ilyés, Var­ga — Puskás, Tóth L. Játékos edző: Takács Zoltán. Békés: Hanyecz — Szenti, Kondacs, Pálfi, Litauszki — Nagy I. (Czi- nanó), Papp, Bagyinka, Bíró T. — Fehérvári '(Fehér), Kubik. Edző: Királyvári Károly. 6. perc: Egy korszerű békési támadás végén Papp szerezte meg a vezetést a vendégeknek, 0—1. 39. perc: A gyors Fehérvári növelte az előnyt, 0—2. 72. perc: A csereként beállt Kiss B. szabálytalankodott, amiért piros lapot kapott a sze­gedijátékos. A gyors vendéggól után a ru­tinos Szenti vezetésével őrizték az előnyt a békésiek. A szegedi­ek többet támadtak, de a félidő lefújása előtt ismét betaláltak Köröm kapujába és ezzel nyu­godtan várhatták a második félidőt. Szünet után a hazaiak mindent megpróbáltak, de a bé­késiek jól zártak és megérde­melten nyerték a találkozót. Jó: Ilyés, Takács J., ill. Szenti, Papp, Kubik. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Békési FC 0—5. Mezőberényi FC—Mélykút 1-1 (1-0) Mezőberény, 200 néző. V.: Kol- láth. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Beren- gyán (Kovács I.), Rácz Zs. — Udvari, Molnár, Darócz, Igricz — Szivák (Pecze), Raducu. Edző: Borgula János. Mélykút: Kiss G. — Facskó (Vojnics), Szűcs, Palla, Kiss J. — Piegel, Nuszpl, Schuchmann, Kárász — Margit (Szabó), Hangya. Edző: Ónodi Tamás. 17. perc: Igricz bal oldali be­adását Sajben kapásból, mint­egy 16 méterről védhetetlenül a bal felső sarokba talált, 1—0. 63. perc: Piegel átadásából a bal oldalról Hangya a hosszú sarokba továbbított a kimozduló Steigerwald mellett, 1—1. Az első félidő váltakozó játé­kot hozott, a két 16-os között játszadoztak a csapatok. A hazai csapat valamivel többet birto­kolta a labdát, de igazán gól­helyzet nem alakult ki egyik ol­dalon sem. A második játékrész­ben nagy iramot diktált a hazai gárda, a vendégek csak szórvá­nyosan kontráztak, de az mindig veszélyt jelentett a hazai kapura. A herényi együttes közelebb állt a győzelemhez. Jó: Sajben, Rácz Zs., Raducu, ill. Schuch­mann, Nuszpl, Kiss J., Szűcs. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Mélykút 1—0. Hódmezővásárhelyi FC— Jamina-Patrick SE 1—1 (0-0) Hódmezővásárhely, 400 néző. V.: Filus. Hódmezővásárhely: Kovács K. —- Kazán, Marta, Szűcs, Balogh — Tóth Cs. (Szmka), Szűcs R., Fazekas (Luczás), Varga, Sipos — Ko­vács T., Bakó (Dobsa). Edző: Antal Ferenc. Jamina: Kovács A.—Hajdú, Pusztai, Schneider, Szelei — Belicza (Mihály), Ecker (Szarvas), Gajdács, Deák (Mázán) — Tóth A., Tolnai. Ed­ző: Turcsek Zoltán. A hazaiak kényelmes tempóban kezdték a találkozót, a vendégek elsősor­ban a védekezésre koncentrál­tak. A szünet után aktívabbá vál­tak a vásárhelyiek, de a Jamina szerzett vezetést. Az utolsó per­cekben mindent egy lapra felté­ve támadtak a házigazdák, de a számtalan kihagyott helyzetnek köszönhetően csak egy ponttal lettek gazdagabbak a lelkes és helyenként jól játszó csabaiak ellen. G.: Szűcs, ill. Tolnai. Jó: Marta, Szűcs, ill. Pusztai, Schneider, Gajdács, Tolnai. Ifjúságiak: Hódmezővásár­helyi FC—Jamina-Patrick SE 1—1. Dömsöd—Gyomaendrődi Barátság 1—1 (0—1) Dömsöd, 200 néző. V.: Gera. Dömsöd: Lázár—Barati, Jaksa 1., Fehérdi, Brassó, Dudás, Döbrentei (Jaksa Cs.), Ispán, Hegedűs (Lacza), Árky, Kiss V. Játékos edző: Arky Lajos. Ba­rátság: Halász — Sárosi, Kará­csony, Lipták, Pisont (Ilyés), Brakszatórisz, Molnár, Varga J. (Tóth M.), Janis, Gubucz, Czif- rák. Edző: Zsíros György. 33. perc: Pisont jobb oldalról ívelt be szabadrúgást és a berob­banó Czifrák 6 méterről a léc alá bombázta a labdát, 0—1. 60. perei Fehérdi labdájával Kiss V. kilépett a védők között és a kifutó Halász mellett 8 méterről a kapu közepébe helye­zett,!—1. Két ellentétes félidőt láthat­tak a nézők a dömsödi pályán. Az első félidőben a vendég Ba­rátság együttese irányította a já­tékot és bizony akár a mérkőzés is eldőlhetett volna már ekkor, ha csatárai nem hagyják ki a helyzeteket. A sok kihagyott gólhelyzet, ahogy lenni szokott, megbosszulta magát és ki­egyenlítettek a hazaiak, ettől fogva már a küzdelem is ki­egyenlített lett, ugyanis a dömsödiek is több gólhelyzetet kihagytak. A látottak alapján az eredmény igazságosnak mond­ható. Jó: Barati, Brassó, Jaksa 1., Kiss V„ ill. Karácsony, Brak­szatórisz, Gubucz, Czifrák. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Dömsöd—Gyo­maendrődi Barátság 0—1. Kerekegyháza—Gyulai FC 0-1 (0-1) Kerekegyháza, 500 néző. V.: Rischák. Kerekegyháza: Berta — Virág, Pataki (Décsi), Kul- man, Varga (Nyúl) — Juhász J., Duzmath, Gazdag, Torbavecz (Kecskeméti) — Máté, Bende. Edző: Bende József. Gyula: Such — Komlósi, Burai (Kiss), Resetár, Nagy — Papp, Bíró, Szekeres, Botyánszki — Mé­hes, Boruzs (Mákos). Edző: Silviu Iorgulescu. 6. perc: Az üresen maradt Nagy 16 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt, 0—1. 88. perc: Háromperces huza­vona után a játékvezető Gazdag­nak piros lapot mutatott fel. Az első félidőben nyújtott tel­jesítménye alapján a fürdőváro­siak megérdemelten vezettek. Fordulás után nagy lelkesedés­sel játszottak a hazaiak a papri­kás hangulatú mérkőzésen, s megérdemelték volna a döntet­lent. Jó: Virág, Décsi, ill. Nagy, Papp, Resetár. Ifjúságiak: Kerekegyhá­za—Gyulai FC 1—6. Örkény—Szarvasi FC 5—0 (5-0) Örkény, 350 néző. V.: Nagypál. Örkény: Lengyel — Kucsván (Horváth), Kovács, Kucsák, Tusa — Katona (Gödény), Ku- lick, Árva, Boda — Ozsváth, Szöllősy. Edző: Csima Gyula. Szarvas: Kiss — Mazula, Vel- ky, Nagy K., Kugyela — Dán, Klimaj, Nagy F. (Kerekes), Bencze — Benyó, Kéri. Edző: Koltai Lajos. 9. perc: Kovács 10 méterről lőtt Kiss kapujába, 1—0. 26. perc: Ozsváth 8 méterről emelt a kifutó kapus fölött a há­lóba, 2—0. 34. perc: Szöllősy kapu előtti kavarodás után növelte az előnyt, 3—0. 40. perc: Szöllősy a kimoz­duló kapus mellett 16 méterről vette be a szarvasi hálót, 4—-0. 43. perc: Godát felvágták a 16-oson belül, a megítélt bünte­tőt Kovács értékesítette, 5—0. A minden csapatrészében jobb házigazda együttes már az első félidőben jelentős előnyre tett szert. Fordulás után próbál­koztak a szarvasiak is, de a mezőnyfölényben játszó házi­gazdák ellen nem volt esélyük a gólszerzésre. Jó: Kovács, Ku­csák, Árva, Ozsváth, Szöllősy, ill. Dan. Ifjúságiak: Örkény—Szar­vasi FC 3—5. KisújszáUás—Tótkomlósi TC 0—4 (0-1) Kisújszállás, 350 néző. V.: Zsi- ák. Kisújszállás: Varga — Gu­lyás, S. Nagy, Pádár M., Molnár — Hídvégi, Csiki (Lukovszki), Szerencsi, Kádár — Jodi, Maj- láth. Edző: Kádár József. Tót­komlós: Ölei — Garai, Pásztor L., Tóth-Abonyi (Diószegi), Pásztor T. — Hulánszki (Mity- kó), Papp, Kvasznovszki, Dávid —Juhász, Tárj án (Zsikó). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki Jó­zsef. 24. perc: Kényszerítőzés után Tarján kilőtte a bal alsó sarkot. 0—1. 47. perc: Tarján elfutott a jobb oldalon és a bal sarokba bombázott, 0—2. 64. perc: Egy bal oldali be­adás után Tarján szerzett újabb gólt (mesterhármas), 0—3. 89. perc: Zsikó közelről ta­lált a kapuba, 0—4. Végig meddő mezőnyfölény­ben játszottak a hazaiak, ám nem bírtak a remekül kontrázó vendégakkel, akik Tarján vezér­letével teljesen megérdemelten nyertek az alsó házi Kisújszál­lással szemben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Tarján, Dávid, Pásztor T. Ifjúságiak: Kisújszállás— T ótkomlósi TC 2— 1. TOVÁBBI EREDMÉNY: Kunszentmárton—Makó 2—3. Gyoma FC—Nagyszénás! SK 4—0 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Balogh S. Gyoma: Haj­dú — Vatai (Hunya), Gonda, Furka S. (Szántai), Tímár, Somo­gyi, Nagy, Forgács (Furka L.), Holló, Kovács, Orovecz. Játékos edző: Somogyi János. Nagyszé­nás: Horváth F. — Godár, Záb- rák. Gengeliczki, Brachna, Tra- bak, Frák (Baki), Horváth Z., Ár- gyelán, Popon, Gál. Edző: Berta József. Nagyon jó iramú mér­kőzésen a hazaiak erős mezőny­fölényben játszottak, de ezt az első félidőben nem tudták gólok­ra váltani. A szünet után viszont minden úgy alakult, ahogy már ezt a szép számú közönség el is várta a hazaiaktól: gólokban gaz­dag második negyvenöt percet láthattak. G.: Orovecz az 56., Ko­vács az 59. és (11-esből) a 76., Nagy a 67. percben. Jó: Kovács, Orovecz, Tímár, Gonda, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Holló János) Orosházi MTK—Doboz 3-1 (1-0) Orosháza, 100 néző. V.: Bogyó. OMTK: Tóth I. — Juhász, Mó- rocz, Pardi, Erzsiák, Dobi (Pusz­tai), Kasuba, Szlopóczki (Lovas T.), Fülöp, Baranyai (Boér), Bányik. Edző: Papp Imre. Do­boz: Nagy G. (Sajti)—Bánszki, Szűcs, Nagy T., Lukucz, Erdős (Balogh), Kiszely, Békési, Ko­csis, Provosinszki, Zsigmond. Játékos edző: Szűcs Mihály. Közepes színvonalú találkozón, a nagyobb akarással játszó, sok helyzetet kihagyó orosházi „csi­kócsapat” megérdemelten győ­zött. G.: Fülöp a 42., Mórocz az 51., Lovas T. a 88., ill. Kiszely a 89. percben. Jó: Mórocz, Erzsi­ák, Fülöp, Bányik, ill. Sajti, Szűcs, Kiszely. (Selmeczi László) Battonyai TK—Csorvás 5—3 (2-1) Battonya, 400 néző. V.: Gulyás. Battonya: Lakatos — Óláh (Kovács K.), Fekete, Pilán, Si­mon, Putnoki, Árgyelán, Ko­vács Zs., Mákos, Turbucz (Da- róczi), Zsóri. Edző: Juhász Zol­tán. Csorvás: Baráth — Bar- kász (Sajti), Támyik Z„ Seres, Támyik T., Kiss, Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z., Stef (Szalai), Dénes (Kun). Edző: Patyi Béla. Jó iramú, változatos mérkőzésen a hazai csapat jó játékkal, magabiztosan szerezte meg újabb gypzelmét. Kiállít­va: Támyik T. (a játékvezető megsértéséért) a 90. percben. G.: Turbucz a 20., a 30. és a 60., Puttnoki a 70., Pilán a 75., ill. Stef a 44., Szalai a 72., Kiss a 87. percben. Jó: Pilán, Putnoki, Árgyelán, Turbucz, Mákos, ill. Seres, Popol, Stef. (Lukács Ist­ván) Füzesgyarmat— Mezőkovácsházi TE 2—1 (1-1) Füzesgyarmat, 350 néző. V.: Makay. Füzesgyarmat: Komá­romi — Ajtai, Novák, Kovács Zs., Latyák, Földesi, Pardi (Jó­nás), Salya (Farkas), Tóth (Nagy), Vad, Kovács S. Edző: Lázár István. Mezőkovácshá- za: Szilva — Széli, Kovács, Tö­rök, Kovalcsik, Ágoston, Mé­száros, Dumitriu, Varga, Maró- csik, Molnár (Bíró). Edző: Pepó Gábor. Küzdelmes mérkőzésen a füzesgyarmatiak tovább foly­tatták jó hazai teljesítményüket. A végig fölényben játszó ven­déglátók jó játékvezetés mellett megérdemelten gyarapították pontjaik számát. G.: Vad a 40., Tóth az 50., ill. Dumitriu a 35. percben. Jó: Kovács Zs., Tóth, Vad, Kovács S., ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit (Szabó László) Békéscsabai MÁV— Szeghalom §C 3—5 (0—4) Békéscsaba, 100 néző. V.: Brusznyiczki. MÁV: Medovar- szki — Nyári (Nagy M.), Pre- kop, Lipták (Ancsin), Pozsár, Gajdács, Kovács T., Gál, Hürkecz, Pintér, Tóth M. Játé­kos edző: Nyári Attila. Szegha­lom: Vári (Ivicsevics) — Tóth J., Huszár, Ombódi, Barna (Ma- csári), Fürj, Bihari, Patai, Vá­mos (Kónya), Zsombok, Ko­vács Zs. Edző: Zolnai Pál. Ellen­tétes félidőket láthattak a nézők, a hazaiak majdnem reménytelen állásból is megpróbálták a lehe­tetlent. G.: Nagy M. a 68., Hür­kecz a 76., Gajdács a 86., ill. Zsombok a 8., a 17. és a 30., Kovács Zs. a 34., Fürj az 55. percben. Jó: Medovarszki, Pre- kop, ill. Bihari, Zsombok. (Bra­un Attila) Elek SE—Sarkad! Kinizsi 2-1 (1-1) Elek, 300 néző. V.: Rózsa.Elek: Pataki — Kohut, Sarkadi, Ele­kes (Pigler), Ferenczi, Séllei, Bálint, Uhrin, Gál, Ottlakán (Kapocsán), Hotya (Donnert). Edző: Fodor Sándor. Sarkad: Szabó S. — Papp, Ancsin, Kap­ros, Vass (Klembucz), Gajdács, Polcsek, Tapasztó, Józsa (Bol­dogít), Gurzó, Iszáka (Szabó A.). Edző: Csorba János. Küz­delmes, fordulatos mérkőzésen a helyi csapat sokkal taktikusab- ban és jobban játszott, így a győzelme mindenképp megér­demelt a sarkadiak ellen. G.: Gál a 26., Ottlakán a 65., ill. Józsa a 43. percben. Jó: Feren­czi, Bálint, Ottlakán, Donnert, Pigler, ill. Papp, Tapasztó. (Ho­tya Mihály) Magyarbánhegyes— Mezőhegyes! SE 3—1 (2-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Németh. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Murányi, Bo- zsár, Fejes, Szlanyinka Cs., Evanics, Józsa (Tóth L.), Szla­nyinka L. (Süli), Kiss, László A., Málik. Edző: Kovács György. Mezííhegvesi SE: Gu­lyás — Farkas, Dénes, Lovász, Csordás (Páncsics), Nagy, Var­ga, Engelhardt (Kopócs), Med­ve, Kolozsi, Garant (Zsótész). Edző: Kovács Sándor. A ven­dégvédők hibájából a hazaiak hamar vezetést szereztek, s len­dületük a sportszerű mérkőzé­sen végéig megmaradt. Sikerük mindenképpen megérdemelt. G.: Murányi (11-esből) a 6., László A. a 25., Kiss az 56., ill. Varga az 72. percben. Jó: Murá­nyi, Fejes, Evanics, Málik, ill. Dénes. (Fejes Mihály) „termése” Medgyesegyháza— Csabacsűd 2—1 (1—1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Gyekiczki. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Juhász, Pintér (Zsurzsucz G.), Holecz, Ko­vács, Petruzsán, Zsurzsucz Zs. (Gubcsó), Mocsári L., Vágási, Tasi. Edző: Sári Ferec. Csaba­csűd: Balatoni — Fügedi, Ju­rák, Mizik A. (Tusjak), Gulyás, Valencsik, Pillár, Varga, Urban- csok, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen megérde­melt hazai győzelem született, amely annak köszönhető, hogy a medgyesiek lelkesedésben fö­lülmúlták a jó erőkből álló ven­dégeket. Kiállítva: Gulyás (be­szédért) a 83. percben. G.: Ko­vács a 18., Mocsári L. a 82., ill. Urbancsok (11-esből) a 44. percben. Jó: Kovács, Mocsári L., Holecz, Juhász, ill. Urban­csok, Valencsik, Fügedi. (Zs. Zs.) Méhkerék— Békésszentandrás 3—0 (2-0) Méhkerék, 350 néző. V.: Be­nyovszki. Méhkerék: Ionut (Bodor) — Jova, Varga, Petru- sán (Czirle), Török (Farkas S.), Bíró, Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Gugolya, Rosu. Edző: Patka Gjö©t Békésszentandrás: Kondacs — Bencsik I., Boross, Farkas R„ Medveczki, Csipái, Székely, Tóth (Egri), Litvai, Bordács (Bencsik II.), Bedővá- ri. Edző: Varga László. Jó ira­mú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat magabiztosan tar­totta otthon a három bajnoki pontot a lelkes vendégek ellen. G.: Gugolya a 6., a 67., Bíró a 25. percben. Jó: Rúzsa, Bíró, Cziczeri, Gugolya, ill. Boross, Farkas R., Bedővári.(Netye Mi­hály) IEILSAC3AK Gyoma FC—Nagyszénási SK 9—0, Orosházi MTK—Doboz 1—0, Füzesgyarmat—Mezőkovács­házi TE 5—0, Battonyai TK— Csorvás 2—0, Békéscsabai MÁV—Szeghalom SC 0—2, Elek SE—Sarkadi Kinizsi 3—3, Magyarbánhegyes—Mezőhe- gyesi SE 2—2, Medgyesegyhá­za—Csabacsűd 2—3, Méhke­rék—Békésszentandrás 6—2. Az Alföld csoport állása 1. Gyula 6 2­14—3 20 2. Barátság 4 4­16—6 16 3. Makó 5 1 2 18—12 16 4. Hmv.hely 3 4 1 13—9 13 5. Tótkomlós 3 3 2 12—14 12 6. Örkény 3 2 3 16—10 11 7. Dömsöd 3 2 3 15—11 11 8. Békés 3 2 3 19—16 11 9. Mélykút 3 2 3 14—12 11 lO.Ksz.márton 2 4 2 10—11 10 11.SZVSE 2 3 3 9—15 9 12.M.berény 1 4 3 7—8 7 13.K.egyháza 2 1 5 11—16 7 14. Szarvas 1 4 3 10—16 7 15. Jamina 1 4 3 5—12 7 16. Kisújszállás­2 6 6—22 2 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 9­­31—10 27 2. Csabacsűd 6 1 2 22—9 19 3. Elek 5 1 3 20—16 16 4. F.gyarmat 5 1 3 13—11 16 5. Szeghalom 5­4 26—19 15 6. Gyoma FC 5­4 22—15 15 7. Méhkerék 5­4 18—18 15 8. Mezóliegyes 4 2 3 18—19 14 9. M.egyháza 4 2 3 18—17 14 lO.Mb.hegyes 3 4 2 15—15 13 11. Csorvás 3 3 3 16—16 12 12.Mk.háza 2 5 2 13—13 11 13. Doboz 3­6 14—18 9 14. OMTK 2 2 5 6—14 8 15. Sarkad 2 1 6 14—19 7 16. Nagyszénás 2 1 6 8—20 7 17.B.szentandrásl 3 5 8—22 6 18.Bcs.MÁV 1 2 6 9—20 5 VlLLENEUVE GYŐZÖTT Vasárnap a németországi Nürburgringen folytatódott a Forma- 1-es autós gyorsasági világbajnokság küzdelemsorozata. A vb idei 15. futamán a pilóták a Luxemburgi Nagydíjért vetekedtek. A versenyt Jacques Villeneuve nyerte, s a kanadai versenyző ezzel a vb-pontversenyben is átvette a vezetést. A Luxemburgi Nagydíj végeredménye: 1. Jacques Villeneuve (kanadai, Williams-Renault) 1:31:27,843 óra, 2. Alesi (francia, Benetton-Renault) 11,770 mp hátrány, 3. Frentzen (német, Williams-Renault) 13,480,4. Berger (osztrák, Benetton-Renault) 16,416, 5. Diniz (brazil, Arrows-Yamaha) 43,147,6. Panis (francia, Prost-Mugen-Honda) 43,750. Következik Az NB ni-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Október 4., szombat: Gyomaendrődi Barátság— Örkény, 15.00. Jamina-Patrick SE—Kerekegyháza, 15.00. Október 5., vasárnap: Békési FC—Dömsöd, 15.00. Gyula FC—Kunszentmárton, 15.00. Makó—SZVSE, 15.00. Mély­kút—Hódmezó'vásárhely, 15.00. Szarvasi FC—Kisújszál­lás, 15.00. Tótkomlósi TC—Mezőberényi FC, 15.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 4., szombat: Mezőhegy esi SE—Medgyesegyhá­za, 15.00. Békésszentandrás—Füzesgyarmat, 15.00. Szeghalom SC—Orosházi MTK, 15.00. Doboz—Elek SE, 15.00. Október 5., vasárnap: Sarkadi Kinizsi—Nagyszénási SK, 15.00. Csorvás—Békéscsabai MÁV, 15.00. Mezőko­vácsházi TE—Battonyai TK, 15.00. Csabacsűd—Méhke­rék, 15.00. Magyarbánhegyes—Gyoma FC, 15.0Ó. Az NB I B-ben történt Az NB I B-s labdarúgó-bajnokság hét végi eredményei: Nyíregy­háza—Csepel 1—0, Matáv Sopron—Dorog 1—0, Tiszaújvá- ros—Dunaújváros 0—2, Kaposvár—Kecskeméti TE 2—2, Sal­gótarján—Nagykanizsa 0—3, Érd—Paks 2—1, Komló—Sze- ged-Dorozsma 0—2, III. kér. TVE—Pécsi MFC 1—1, Kábái Cukor FC—Soproni FAC 2—0, Szolnok—Ti szavas vári 0—0.