Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-08 / 209. szám

6 SportmagaziN 1997. szeptember 8., hétfő Döntetlen a megyei rangadón A Battonya még nem hibázott Jamina-Patrick SE— Tótkomlósi TC 0—0 NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Samu. Békéscsaba: Stumpf — Hajdú, Deák (Mázán), Ottlakán, Schnei­der — Pusztai, Ecker, Gajdács, Tóth (Szeles) — Belicza J. (Beli- cza Z.), Tolnai. Edző: Turcsek Zoltánt Tótkomlós: Czirbus — Garai, Bakai, Pásztor L., Tatján — Pásztor T., Mitykó, Papp, Kvasznovszki — Dávid (Zsikó), Juhász (Hulánszki). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki Jó­zsef. A jaminaiak a mérkőzés nagy részét végig rohamozták, ám a sorsdöntő helyzetekben gyámoltalankodtak a kapu előtt. Szünet után még élénkebb lett a küzdelem, ám a békéscsabaiak elfáradtak a saját maguk által dik­tált iramba. Több gólszerzési lehetőséghez jutottak a komló- siak ekkor, de ők sem tudtak a kapuba találni. Kiállítva: Pásztor T. (két sárga lap után) a 82. perc­ben. Jó: Hajdú, Schneider, Ecker, ill. Garai, Pásztor L., Papp. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Jamina-Patrick SE—Tótkomlósi TC 10—1. Gyomaendrődi Barátság- Kerekegyháza 2—1 (2—0) Gyomaendrőd, 550 néző. V.: Deme. Barátság: Halász — Sá- rosi, Karácsony, Lipták (Képíró), Pisont—Tóth, Molnár, Braksza- tórisz (Ilyés), Gubucz — Janis (Hegedűs), Varga J. Edző: Zsíros György. Kerekegyháza: Berta — Juhász, Bende Cs., Kulman, Pataki — Duzmatch, Gazdag (Lovas), Máté, Virág — Torba- vecz (Halász), Varga Z. Edző: Bende József. 24. perc: Brakszatórisz a 16- oson belülre verekedte magát, majd középre lőtt, Varga János az egymásra váró védőket és a rosszul kimozduló kapust mege­lőzve hat méterről a hálóba po­fozta a labdát, 1—0. 42. perc: Gubucz bal oldali szögletét a vendégek röviden sza­badították fel, és az előrehúzódó Karácsony a védők között 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2—0. 47. perc: Egy bal oldali ven­dégtámadás után Bende össze­csapott Sárosival, majd elesett. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Máté értékesítet­te, 2—1. A hazai együttes a várakozás­nak megfelelően, azonnal magá­hoz ragadta a kezdeményezést, és nyomasztó mezőnyfölénybe ke­rült, amit mi sem bizonyít jobban, mint az a tény, hogy az első fél­időben gyakorlatilag egyetlen lö­vés sem ment Halász kapus kapu­jára. A második félidő elején rú­gott vendég 11-es gól felcsillan­totta a kerekegyházi reményeket, akik ekkor már néhány formás támadást is vezettek, így ez a já­tékrész a kiegyenlített erők küz­delmét hozta. A hazaiak kissé enervált támadójátéka elsősor­ban a kulcsemberek hiányával magyarázható, így a nézők nagy bánatára a szép játék elmaradt, hiszen a mérkőzésre a görcsös, mindenáron váló győzni akarás volt a jellemző. Jó: Karácsony, Pisont, Varga J., ill. Pataki, Varga Z„ Juhász. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Kerekegyháza 4—1. Békési H — Hódmezővásárhelyi FC 2-3 (1-1) Békés, 600 néző. V.: Gyenge. Békés: Hanyecz — Pálfi — Já­nosi, Nagy Z. — Kubik, Szenti, Nagy I., Bagyinka, Fehér— Fe­hérvári, Papp (Czinanó). Edző: Királyvári Károly. Hódmezővá- sárhely: Kovács K. — Kazán, Márta, Szűcs, Balogh (Rárósi) — Sipos, Varga, Szrenka — Faze­kas, Kovács T., Bakó. Edző: An­tal Ferenc. 23. perc: Jánosi beadását Papp a kapunak háttal állva maga elé pattintotta, majd bravúros mozdulattal, hanyatt vetődve küldte a jobb sarokba, 1—0. 37. perc: Varga közeli sza­badrúgása két védőn is megpat­tant, végül a bal felső sarokba vágódott, 1—1. 47. perc: Nagy István beadá­sát Bagyinka szép mozdulattal bólintotta a hálóba, 2—1. 60. perc: Varga a hazai véde­lem megingását használta ki, mi­kor a kapuba lőtt, 2—2. 70. perc: Rárósi beadása után Varga ismét eredményes volt, öt méterről fejelt a léc alá,2—3. Idegesen, kapkodva kezdett mindkét csapat, miután a hazaiak higgadtak le hamarabb, és bravú­ros megoldással a vezetést is megszerezték. Egy elkerülhető közeli szabadrúgás (hazaadást követett) véget vetett a közönség örömének. Fordulás után Ba­gyinka hiába tette fel a pontot az „i”-re, egy újabb „leventegól” is­mét a vásárhelyiek malmára haj­totta a vizet. Varga harmadik talá­latát számtalan helyzetük ellené­re nem tudták kiegyenlíteni a bé­késiek. Jó: Fehér, Fehérvári, ill. Kovács K., Varga, Szrenka. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Hódmezővásárhely 5—1. Gyula-West Group FC— Kisújszállás 3—1' (2—1) Gyula, 500 néző. V.: Kalmár. Gyula: Such — Komlósi (Bo- rúzs), Resetár, Botyánszki, Pápa (Burai) — Tamási, Nagy, Papp, Bíró — Szekeres (Bányai), Mé­hes. Edző: Silviu Iorgulescu. Kis­újszállás: Varga — Gulyás, S. Nagy, Pádár, Molnár (Bakos) — Csiki (Szerencsi), Hídvégi, Lu- govszki, Kádár — Mircea, Maj- láth. Edző: Kádár József. 8. perc: Szekeres lövése az egyik védőről kipattant, és az érkező Méhes a kapuba továbbí­totta a labdát,1—0. 14. perc: Nagy Krisztián kö­zépen indította Tamásit, aki le­futva védőjét, biztosan értékesí­tette helyzetét, 2—0. 43. perc: Egy előrevágott lab- dátMircea magasra felugorva fél fordulattal lőtt a kapu jobb felső sarkába, 2—1. 87. perc: Kapu előtti kavaro­dásból Méhes fejessel állította be a végeredményt, 3—1. A mérkőzés kezdetén úgy tűnt, hogy a rendkívül szerény képességű vendégcsapat nagy gólarányú vereséggel távozik Gyuláról. Ez azonban a hazai csatárok tehetetlensége miatt nem valósult meg. Jó: Resetár, Botyánszki, Tamási, ill. Mircea, S. Nagy.(Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-West Group FC—Kisújszállás 2—0. Szarvasi FC—Mélykút 1-1 (0-1) Szarvas, 400 néző. V.: Marcsok. Szarvas: Kiss S. — Kéri — Vel- ky, Darida Zs. (Kerekes B.), Ma- zula (Baráth) — Klimaj, Dán, Tóth Zs. (Nagy K.), Nagy F. — Benyó, Bencze. Edző: Koltai La­jos. Mélykút: Vasúth — Facskó, Palla, Schuchmann — Kárász, Kiss J., Velez (Piegel), Nuszpl— László, Margit (Szabó T.), Han­gya (Doszpod). Edző: Ónodi Ta­más. 28. perc: Egy vendégtámadás végén Margit kapta a labdát, Kéri próbálta szereim, amelyet a játékvezető 1 l-essel büntetett. A labdának Palla futott neki, és a jobb alsó sarokba lőtt,0—1. 89. perc: Klimaj—Bencze— Benyó volt a labda útja. Az utóbbi tisztára játszotta magát, s mint­egy 22 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 1—1. Az első negyedóra a szarvasi­aké volt, ekkor akár a vezetést is megszerezhették volna, de két nagy helyzetben „sikerült” hi­bázni. A rutinos vendégek ezután egyre többet rohamoztak, helyze­teik is voltak, de végül csak büntetőből tudtak vezetést sze­rezni. Szünet után dicséri a hazai­akat, hogy végig felállt védelem ellenakcióból szerezték egyenlí­tő góljukat. Az egész mérkőzés végeredményben a rutinos ven­dégek és a szarvasi fiatalok kö­zött igazságos döntetlennel zá­rult. Jó: Kiss S., Bencze, ill. Schuchmann, Palla, Nuszpl. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Mélykút 2—3. Makó—Mezőberényi FC 1-1 (0-0) Makó, 1000 néző. V.: Harsányi. Makó: Ménesi — Kindel, Papp, Szebehelyi — Martonosi, Kon- dacs, Csák (Sümeghy), Karsai, Botlik — Bálint (Bress), Frank (Márki). Edző: Kolozsvári János. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Berengyán, Rácz Zs. — Udvari, Molnár, Győri, Igricz (Kovács I.) — Szivák (Rácz A.), Darócz (Pecze). Edző: Borgula János. 64. perc: Tetszetős hazai tá­madás után Karsai 20 méterről bombagólt lőtt, 1—0. 84. perc: Berényi akció végén GyóTi talált a hazaiak kapujába, 1—1. A herényiek alaposan meg­szervezték védekezésüket, reme­kül tördelték a játékot, így az első félidőben nem sikerült a több helyzetet kidolgozó hazaiaknak előnyt szerezni. Fordulás után Karsai bombagólja vezetéshez juttatta a makóiakat, ám a heré­nyiek nem adták fel, és a hajrában megérdemelten egyenlítettek. Jó: Karsai, Kindel, ill. Steiger­wald, Laurinyecz, Udvari, Mol­nár. Ifjúságiak: Makó—Mezőbe- rényi FC 1—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Dömsöd—Szegedi VSE 4—0 (2—0), Örkény—Kun- szentmárton 1—2 (1—1). Az Alföld csoport állása 1. Barátság 3 2­10—3 11 2. Gyula 3 2­8—2 11 3. Makó 3 X 1 11—6 10 4.Hmv.heIy 2 3­9—4 9 5. Ksz.márton 2 2 1 5—5 8 6. SZVSE 2 2 1 6—7 8 7. Békés 2 1 2 14—9 7 8. Dömsöd 2 1 2 11—6 7 9. Mélykút 2 1 2 9—8 7 10. Szarvas 1 3 1 6—6 6 1 l.M.berény 1 3 1 4—4 6 12. Tótkomlós 1 2 2 3—10 5 13. Örkény 1 1 3 6—7 4 14.K.egyháza 1 1 3 5—12 4 15..lamina­2 3 2—10 2 16. Kisújszállás­1 4 4—14 1 Szeghalom SC—Méhkerék 6-1 (2-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Szeghalom, 400 néző. V.: Klembucz. Szegha­lom: Vári— Szabó L. (Huszár), Zsombok,Tóth, Bihari, Macsári (Patai), Tőkés, Kovács, Barna, Vámos, Ombódi. Edző: Zolnai Pál. Méhkerék: Ionut — Szűcs, Varga, Petruzsán, Czirle (Jova), Bíró, Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Gugolya, Rosu. Edző: Patka György. Korrekt játékvezetés mellett sportszerű, színvonalas mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. A vendégek kezdtek jobban, a hazaiaknak azonban a félidő végéig sikerült fordítani­uk. A második félidőben a ven­dégcsapatjátékosain a fáradtság jelei mutatkoztak, nem tudtak igazán ellenállni a meg-megúju- ló hazai rohamoknak, s így to­vábbi látványos gólokkal örven­deztették meg a hazaiak lelkes szurkolóikat. G.: Vámos a 29., a 40., Barna az 56., Ombódi a 70., Tőkés (11-esből) a 85., Zsombok a 89., ill. Gugolya a 12. percben. Jó: Zsombok, Tóth, Ombódi, Vámos, ill. Ionut, Cziczeri, Szarka. Békésszentandrás— Mezőhegyes! SE 2—2 (0-1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Bogyó. Békésszentandrás: Pet­ras — Bencsik, Szabó, Farkas (Boros), Pjevara, Csipái (Szop- ka), Székely, Medveczki, Ko­vács, Bordács, Bedővári. Edző: Varga László. Mezőhegyes: Gu­lyás — Farkas, Nagy, Lovász, Csordás S., Csordás I., Varga P„ Engelhardt, Medve, Kolozsi, Berki (Antal, Kapocs). Edző: Ko­vács Sándor. Mindkét csapat a győzelemre játszott, ezt bizonyít­ja, hogy a hazaiak 0—1 -ről fordí­tottak a második félidőben, de a végén egy kihagyás, és ez a ven­dégeknek egy pontot hozott. Át­lagon felüli játékvezetés. G.: Székely a 60., Bedővári az 51., ill. Lovász a 37., Csordás S. a 75. percben. Jó: Bordács, Bencsik, Bedővári, Székely, ill. Gulyás, Lovász, Csordás S. (Varga László) Nagyszénás—Békéscsabai MÁV 3-1 (3-1) Nagyszénás, 100 néző. V.: Tóth P. Nagyszénás: Pajkó — Godár, Zábrák, Bagi, Brachna, Frák, Popol (Nagy Szabolcs), Horváth (Baki), Árgyelán, La­katos, Gál (Nagy Szilárd). Edző: Berta József. MÁV: Medovar- szki — Nyári, Nagy M. (Hür- kecz), Gál, Lonovics (Horváth T.), Áncsin, Lipták, Prekop, Ul­rich, Gajdács, Pozsár (Kovács). Edző: Budai Attila. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai­ak már az első félidőben eldön­tötték a mérkőzés sorsát, és kiiz­zadták az idei első győzelmüket. G.: Brachna a 24., Gál a 26., Lakatos a 45., ill. Gajdács a 32. percben. Jó: Zábrák, Horváth, Lakatos, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Benkó' László) Doboz—Füzesgyarmat 3-0 (1-0) Doboz, 200 néző. V.: Stír. Do­boz: Nagy G. — Bánszki, Bene­dek, Nagy T., Kiss G., Kiszely, Békési (Szűcs), Kocsis, Provo- sinszki, Tóth (Skumáth), Zsig- mond (Lukucz). Játékos edző: Szűcs Mihály. Füzesgyarmat: Komáromi—Ajtai, Novák, Ko­vács Zs. (Erdei), Bere (Farkas), Földesi, Pardi, Jónás (Latyák), Tóth, Vad, Kovács S. Edző: Lázár István. A jobban játszó hazaiak sikere megérdemelt. Jó játékvezetés. G.: Kocsis a 20., Provosinszki az 50. és a 75. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Zsigmond Károly) Elek SE—Orosházi MIK 0-0 Elek, 400 néző. V.: Korim. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Tereszán (Veder), Elekes (Bo­tás), Séllei, Bálint, Uhrin, Gál, Kapocsán, Ottlakán. Edző: Fo­dor Sándor. OMTK: Tóth — Juhász, Sitkéi, Erzsiák, Mórocz, Szlopóczki, Kasuba, Dobi (Lo­vas T.), Farkas (Szűrszabó), Bányik, Lovas A. Edző: Papp Imre. Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben többnyire a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A második félidőben többet kezdeményezett a hazai együttes, de a vendégek kontrái életveszélyesebbek voltak. Végeredményben a látottak alapján igazságos döntetlen szü­letett. Jó: Bálint, ill. az egész vendégcsapat. (Hotya Mihály) Sarkadi Kinizsi— Battonyai TK 1-5 (0-2) Sarkad, 200 néző. V.: Csonka. Sarkad: Szabó S. — Gajdács (Papp), Szabó A. (Kapros), Vass, Ancsin, Boldog, Szabó M. (Józsa), Tapasztó, Iszáka, Balogh, Kiss. Edző: Csorba Já­nos. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Ko­vács K., Putnoki (Árgyelán), Kovács Zs., Mákos, Turbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Kor­rekt játékvezetés mellett ilyen arányban is megérdemelten nyert a lelkesen játszó vendég­csapat. G; Józsa az 56., ill. Zsóri a 24., a42., Mákos a49., az 53., Kovács K. az 58. percben. Jó: Ancsin, Papp, ill. az egész vendégcsapat dicséretet érde­mel lelkes játékáért. (Kiss Gá­bor) Csorvás—Medgyesegy házi SE 2-2 (1—1) Csorvás, 300 néző. V.: Koka- veez. Csorvás: Baráth — Tár- nyik T., Támyik Z., Ránkli (Se­res), Barkász, Kiss, Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Dénes (Kun). Edző: Patyi Béla. Medgyesegyháza: Nika — Mocsári, Juhász, Zsurzsucz G. (Füri), Holecz, Kovács, Petruzsán, Pintér (Gera), Zsur­zsucz Zs., Vágási, Tasi. Edző: Sári Ferenc. Változatos iramú mérkőzésen a jól védekező ven­dégek kibekkelték a helyzeteit kihagyó hazai csapatot, így az eredmény igazságosnak mond­ható. G.: Kiss a 35., a 70., ill. Holecz a 40., Kovács a 72. perc­ben. Jó: Támyik Z., Barkász, Kiss, Popol, ill. Juhász, Zsur­zsucz G., Kovács, Petruzsán. (Lestyán Mihály) Mezőkovácsházi TE— Magyarbánhegyes 1—1 (1-1) Mezőkovácsháza, 700 néző. V.: Rózsa. Mezőkovácsháza: Szil­va — Széli, Kovács, Török, Ko- valcsik (Zábrák), Ágoston, Mé­száros, Dumitriu, Bányik (Mol­nár), Schmidt (Bíró), Szivák. Edző: Pepó Gábor. Magyar­bánhegyes: Jambrik — Murá­nyi, Bozsár, Fejes, Szlanyinka Cs. (Csete), Evanics, Józsa, Szlanyinka L., Kiss, László, Málik (Nagy). Edző: Kovács György. A mezőkovácsházi csapat Schmidt Lászlót búcsúz­tatta aktív pályafutásától. A nézők közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzést láttak. A mérkőzés végig nyitott volt, bár­melyik csapat megszerezhette volna a győzelmet. A döntetlen igazságos. G.: Szivák a 35., ill. Kiss a 42. percben. Jó: Ágoston, Szivák, ill. Murányi, Fejes, J ambrik. (Baráth) Csabacsűd—Gyoma FC 2-1 (1-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Agócs. Csabacsűd: Balatoni— Fügedi, Jurák, Csicsely, Gulyás, Tusjak (Gombár), Pillár, Varga T., Urbancsok, Jelen (Valen- csik), Lénáit. Edző: Rétes Pál. Gyoma: Szakács — Vatai, Gonda, Furka, Dobó, Somogyi, Plástyik, Forgács, Holló, Ko­vács, Orovecz. Játékos edző: Somogyi János. Küzdelmes mérkőzésen szép győzelem szü­letett a szervezetten védekező vendégek ellen. G.: Gulyás a 15., Urbancsok a 70., ill. Holló a 17. percben. Joc Csicsely (a mezőny legjobbja), Balatoni, Varga T., ill. Szakács, Plástyik, Furka, Holló. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Méhkerék 3—0, Békés­szentandrás—Mezőhegyes 1— 2, Nagyszénás—Békéscsabai MÁV 3—5, Doboz—Füzes­gyarmat 0—8, Elek SE—Oros­házi MTK 0—1, Sarkadi Kini­zsi—Battonyai TK 4—4, Csor­vás—Medgyesegyházi SE 9— 1, Mezőkovácsházi TE—Ma­gyarbánhegyes 1—2, Csaba­csűd—Gyoma FC 0—4. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 6­­19—5 18 2. Mezőhegyes 4 2­12—8 14 3. Csabacsűd 4 1 1 14—5 13 4. Szeghalom 4­2 18—11 12 5. Elek 3 1 2 14—10 10 ó.M.egyháza 3 1 2 12—11 10 7.F.gyarmat 3 1 2 8—7 10 8. Méhkerék 3­3 13—16 9 9.Mk.háza 1 5­8—7 8 lO.Mb.hegyes 1 4 1 9—11 7 11. Csorvás 1 3 2 11—11 6 12. Doboz 2­4 10—10 6 Gyoma FC 2­4 10—10 6 14. OMTK 1 2 3 3—9 5 15.B.szentandrásl 2 3 6—14 5 16. Sarkad 1 1 4 9—15 4 17. Nagyszénás 1 1 4 6—14 4 18.Bcs.MÁV­2 4 4—12 2 NB I-ES LABDARÚGÓ-EREDMÉNYEK A labdarúgó NB I-ben, a 10. fordulóból előrehozott mérkő­zésen: Gázszer FC—Vác FC 4—0 (0—0). Az NB I B-s labdarúgó-bajnokság hét végi eredményei: Kecskeméti TE—Érd 0—5, Pécsi MFC—Salgótarján 3—1, Soproni FAC—Szolnok 0—0, Nagykanizsa—Tiszavasvári 3—2, Nyíregyháza—Matáv Sopron 1—0, Szeged-Dorozs- ma—III. kér. TVE 1—2, Komló—Tiszaújváros 3—0, Do­rog—Kábái Cukor FC 1—1, Dunaújváros—Kaposvár 0—1. Nem bírt egymással Békéscsabán, a sötét mezes Jamina- Patrick SE és a Tótkomlósi TC a megyei NB III-as rangadón, igya szombati találkozó gól nélküli döntetlennel zárult FOTÓ: FAZEKAS LÁSZLÓ Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Szeptember 13., szombat: Kunszentmárton— Gyomaendrődi Barátság, 16.30. SZVSE—Örkény 16.30. Szeptember 14., vasárnap: Dömsöd—Szarvas, 16.30. Hódmezővásárhely—Makó, 16.30. Kerekegyháza—Békés, 16.30. Mezőberény—Gyula, 16.30. Kisújszállás—Jamina- Patrick SE, 16.30. Tótkomlós—Mélykút, 16.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Szeptember 13., szombat: Battonyai TK—Doboz, 16.30. Füzesgyarmat—Szeghalom SC, 16.30. Mezőhegyesi SE— Csabacsűd, 16.30. Gyoma FC—Elek SE, 16.30. OMTK— Nagyszénási SK, 16.30. Szeptember 14., vasárnap: Békés­csabai MÁV—Sarkadi Kinizsi, 16.30. Magyarbánhegyes— Békésszentandrás, 16.30. Medgyesegyháza—Mezőkovács­házi TE, 16.30. Méhkerék—Csorvás, 16.30.