Békés Megyei Hírlap, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-21 / 246. szám

1996. október 21., hétfő' © BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­sport; VltY-LEKLt Gyulai bravúr Vásárhelyen Nagy tömörülés az élen Labdarúgó NB III Kiskunfélegyháza— Szarvasi FC 2—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V.: Serfőző. Kiskunfélegyháza: Dá­vid (Cseh) — Lapsánszki, Ber- tus, Fekete I., Fütyü (Fekete II.) — Síber, Kertész (Pisont A.), Truczka, Csincsák—Samu, Kar­sai. Edző: Kurucz István. Szar­vas: Petrás — Bencsik, Nagy, Sindel (Kontár), Velky — Pillár (Kerekes), Bencze, Tóth Zs. (Bogdán), Závoda — Darida, Moldván. Edző: TőzsérGéza. 26. perc: Samu a 16-os vona­lánál kapta a labdát, lövésre szán­ta el magát, s a labda a hosszú sarokba vágódott, 1—0. 68. perc:Závoda második sár­ga lapját kapta a játékvezetőtől, így a kiállítás sorsára jutott. 70. perc: Nagy szintén meg­kapta második sárga lapját Serfő­ző játékvezetőtől, így a második szarvasi játékos is a kiállítás sor­sára jutott. 77. perc: Samu jó helyzetben előbb Petrásba lőtt, majd a kipat­tanót a hálóba emelte, 2—0. A sok gólhelyzetet kidolgozó hazai csapat végig mezőnyfö­lényben játszott, a Körös-partiak csak túlzott keménységgel tudták megakadályozni az újabb hazai gólokat. A listavezető félegyhá­ziak győzelme teljesen megérde­melt. Jó: Fekete I., Csincsák, Sí­ber, Samu, ill. Petrás, Velky. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Szarvasi FC 1—0. Békési FC—Kalocsa 1—1 (1-0) Békés, 800 néző. V.: Tóth G. Bé­kés : Udvarácz—Szenti, Pusztai, Kondacs, Lipták—Fehér, Udva­ri, Nagy, Pálfi (Fehérvári)—Mé­hes. Somvári (Kocsány). Edző: Zsíros György. Kalocsa: Gojtán — Iván, Aradi, Farkas (Káko- nyi), Unyi — Márton (Fekete), Balogh, Bolvári, Kovács — Mácsai (Süveges), Kollár. Edző: Hayerbacher Ferenc. 12. perc: Udvari bal oldali szögletét Nagy István fejelte a hálóba. 1—0. 30. perc: A játékvezető a ka­kaskodó Nagy Istvánt és Unyit kiállította. 46. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Balogh közelről a háló­ba bombázott, 1—1. 89. perc: A szándékosan sza­bálytalankodó Aradit kiállította a játékvezető. Az oroszlánkörmeit mutogató Békés jobban kezdett, negyed órán belül a vezetést is megsze­rezte. A kettős kiállítás a hazaia­kat érintette érzékenyebben, mi­vel meghatározó játékosukat vesztették el. Ennek ellenére ve­szélyesebben játszottak az első félidő hátralevő részében a hazai­ak. A második játékrész gyors vendéggóllal kezdődött, majd be­szorult a Kalocsa. A kitámadó békésiek helyzetek sorát dolgoz­ták ki, viszont néhány gyors kalo­csai kontra után csak Udvarácz kapuson múlott, hogy nem válto­zott az eredmény. Jó: Udvarácz, Szenti, Kondacs, Udvari, ill. Iván, Farkas, Balogh. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—Ka­locsa 4—2. Hódmezővásárhely—Gyula 2-4 (1-2) Hódmezővásárhely, 400 néző. V.: Pákolicz. Hódmezővásár­hely: Sós (Enyedi) ■— Erdei, Tal- mácsi, Kazán — Sipos, Tóth Cs., Kandó (Luczás), Balogh, Mucsi — Varga, Kovács T. Edző: Neményi Béla. Gyula-Kanton FC: Such—Papp, Pápa, Resetár, Szilágyi — Bíró (Gajdács), Kiss, Tamási, Démusz (Burai) — Bo- ruzs, Szegedi (Szekeres). Edző: Fodor Sándor. 10. perc: Boruzs 25 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 0—1. 11. perc: Vargától Kovács T. kapta a gólvonal előtt a labdát, s közelről a sarokba fejelt, 1—1. 39. perc:Papp vitte fel a labdát az alapvonalig, az eléje feleslege­sen kifutó Sós kapus nem érte el, a begurítás után Szegedi az üres kapuba továbbított, 1—2. 58. perc: Szegedi kiugrott a bal oldalon, kicselezte a kapust, s biztosan lőtt a hálóba, 1—3. 67. perc: Boruzs futott el, majd Kiss elé tálalta a labdát, aki az üres kapuba lőtte a pettyest, 1—1. 75. perc: Tóth Cs. kapta a 16- os vonalán a labdát, s kapásból a jobb alsó sarokba zúdította.2—4. A gyulaiak már az első félidő­ben is bátrabban játszottak, mint a házigazdák, ugyanakkor a vásár­helyi kapus hibáiból a vendégek­nek sikerült előnyt szerezni. For­dulás után Tóthnak lett volna egyenlítési alkalma, ám az ki­maradt, és a kontratámadásokból a fürdővárosiak újabb gólokat lőttek, a vásárhelyieknek pedig ezen a délutánon semmi sem si­került. A gyulaiak győzelme tel­jesen megérdemelt. Jó: Sipos, ill. Boruzs, Kiss, Szegedi, Pápa. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Gyula-Kanton FC 1—3. Tótkomlós! TC— Kiskőrösi FC 1—2 (0—1) Tótkomlós, 500 néző. V.: Ko­vács. Tótkomlós: Ölei — Pász­tor T., Bakai, Tóthabonyi — Dá­vid (Kispál), Tarján, Papp, Nagy, Szabó Zs. (Mitykó) — Simon, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. Kiskő­rös: Mlinkó — Aszódi (Szabó), Makrickij, Amuncsuk, Bereg­szászi — Miskovicz, Kiss, Agócs (Szauer), Pecznyik—Sári (Tóth G.), Sztojanovics. Edző: Hímer István, Szlovák László. 36. perc: Agócs jobb oldali beadását Pecznyik kapura akarta csúsztatni, de a fejes olyan „rosszul” sikerült, hogy a hosszú oldalon üresen maradt Sztojano- vicshoz pattant a labda, akinek négy méterről nem volt nehéz az üres kapuba gurítani.!)—1. 67. perc: Egy bal oldali át­adást Pecznyik teljesen üresen vett át, majd néhány méter labda- vezetés után 11 méterről helye­zett a bal alsó sarokba,!)—2. 89. perc: Nagy szögletét Papp megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Fülöp pedig három mé­terről a kapuba fejelt, 1—2. Az első félidőben a sokat passzoló kiskőrösiek játékának az ellenszerét nehezen találták a komlósiak. Ez főleg a támadásve- zetésekben mutatkozott meg. A körösiek kevés ziccerükből egyet értékesítettek. A második félidő­ben a hazaiak többet birtokolták a labdát, de támadásaik mindig el­haltak a jól záró orosz belső védőkön. Jó játékvezetés. Jó: Ölei, Tarján, ill. Makrickij, Amuncsuk, Pecznyik, Misko­vicz. (if j. Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Kiskörös 3—3. Makó—Mezőbercnyi FC 1-0 (1-0) Makó, 800 néző. V.: Heibl. Ma­kó: Ménesi — Mező, Bódi, Anda — Bálint, Kondacs. Bress, Kar­sai, Botlik — Frank, Tóth L. (Márki). Edző: Kolozsvári János. Mezőberény: Steigerwald — Győri, Laurinyecz, Botyánszki, Ottlakán — Nagy, Kovács P., Ig- ricz (Várhalmi), Krecsmarik — Darócz, Gurbai (Kovács I.). Játé­kos edző: Ottlakán Mihály. 29. perc: Karsai ívelt balról a vendégkapu elé, a labdát a kapus­sal együtt elnézte a herényi véde­lem, s F rank két méterről a háló­ba kotorta a pettyest, 1—0. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak, de sorra hagyták ki a hely­zetet. Ezt követően kissé ki­egyenlítettebbé vált a küzdelem, a herényiek is próbálkoztak. A Maros-partiak mezőnyfölénye fél óra elteltével góllá érett, és ezt követően végig a makóiak irányí­tották a játékot. Jó: Karsai, Bá­lint, Mező, Kondacs, ill. Botyánszki, Nagy. Ifjúságiak: Makó—Mezőbe- rényi FC 4—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Szegedi EAC 0—2 (0—1), Baja—Mély­kút 3—2 (0—0). A Csont FC szabadnapos volt. Megyei I. osztály Battonyai TK—Sarkad! Kinizsi 3—0 (3—0) Battonya, 200 néző. V.: György. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Pilán (Daróczi), Simon, Molnár, Árgyelán (Ménesi), Ko­vács, Kenyeres, Turbucz, Sztán. Edző: Juhász Zoltán. Sarkad: Szabó — Kocsis, Molnár, Vass, Lovasi (Papp), Csatári, Gajdács (Polcsek), Szűcs, Gurzó, Balogh, Boldogh. Játékos edző: Szűcs Mihály. A mezőnyfölényben ját­szó vendégek a mérkőzés elején kihagyták nagy helyzeteiket, később a kitűnően játszó Kovács Zsolt a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést. Kiállítva: Molnár (Battonya, utánrúgásért).G.:Ko- vács a 25., a 43., Kenyeres a 35. percben. Jó: Kovács (a mezőny legjobbja), Kunos, Magyar, Pi­lán, Simon, ill. Molnár, Vass, Gurzó. (Lukács István) Mezőhegyes! SE—Elek SK 1—2 (0-1) Mezőhegyes, 200 néző. V.: Má­tyás. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Kopócs, Lovász, Berki, Antal (Csordás), Varga, Zsóri, Kindel, Kolozsi, Szatmári. Edző: Kozák István. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Cziczeri, Uhrin. Ferenczi, Bálint, Tapasztó, Gál, Ottlakán, Bíró. Edző: Bakó Já­nos. A gyenge napot kifogó haza­iak csak a gólhelyzetek kihagyá­sában jeleskedtek. A tíz emberrel is bátran kontrázó vendégek sike­re megérdemelt. Kiállítva: Bíró (lerántásért) a 33. percben. G.: Lovász a 47., ill. Gál a 17., Ottlakán a 83. percben. Jó: Gu­lyás, Berki, Kindel, Kolozsi, ill. az egész vendégcsapat. (Perlaki János) Jamina-Patrick SE— Orosházi MTK 1-0 (1-0) Békéscsaba, 100 néző. V.:Brusz- nyiczki. Patrick: Stumpf — Haj­dú, Mázán, Kovács, Schneider, Kubik (Garai), Belicza, Szarvas, Mihály, Tóth (Lábos), Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. OMTK: Tóth I. — Deák (Frankó), Árvái, Sitkéi, Zalai, Szlopóczki (Tóth- Kása), Csontos, Kasuba, Zádori, Bányik, Lovas. Edző: Papp Imre. Lehet, hogy a szokatlan kezdési időpont (10.00 óra) is közreját­szott abban, hogy bár küzdelmes, de alacsony színvonalú, csapko­dó mérkőzést vívott a két csapat. G.: Tóth (11 -esből) a 9. percben. Jóc Stumpf, Kovács, Mihály, Tóth, ill. Tóth I., Árvái, Csontos, Kasuba. (Ravasz Pál) Gyoma—Doboz 0—2 (0—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Né­meth M.Gyoma:Hajdú—Mun­kácsi, Gonda, Hunya, Dobó, So­mogyi (Nagy), Pribojszki, For­gács (Fauerwerker), Holló, Ko­vács, Orovecz. Játékos edző: So­mogyi János. Doboz: Nagy G.— Lukucz, Benedek, NagyT.,Zsig- mond Z. (Zsigmond K.), Kiszely, Békési, Képíró, Provosinszki, Balogh, Skumáth. Játékos edző: Zsigmond Károly. A hazaiak vé­gig támadták a mérkőzést, és a helyzetek sokaságát hagyták ki. Végül is két vendégkontra dön­tött. G.: Kiszely az 58., Képíró a 77. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat. (Gar- di Tamás) Csorvás—Gyomaendrőd! Barátság 0—0 Csorvás, 350 néző. V.: Bócsik. Csorvás: Baráth — Barkász, Fü­redi, Fülöp, Kun, Ránkli (Zipper- rer), Popol, Benyovszki J., Tár- nyik T. (Benyovszki Z.), Stef, Dénes. Edző: Patyi Béla. Barát­ság: Halász — Nagy M., Kará­csony, Sárosi, Gubucz, Hegedűs, Tóth, Balázs (Tímár), Bócsik, Ja­nis (Farkas), llyés. Edző: Paulik János. Végig jó iramú mérkőzé­sen nem látszott meg a két csapat tabellán elfoglalt helyezése kö­zötti különbség. A vendégek a reklamálásokra koncentráltak. A helyzeteket mindkét oldalon el- ügyetlenkedték, végül is reális eredmény született. Kiállítva: Karácsony (felrúgásért) a 85. percben. Jó: Füredi, Kun, Popol, Benyovszki J., Stef, ill. Nagy M., Gubucz, Bócsik, llyés. (Lestyán Mihály) Füzesgyarmat—Kamut SK 2-0 (2-0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Ma- kay. Füzesgyarmat: Komáromi — Budai, Petri, Bihari (Kisari), Novák (Ajtai), Földesi, Pardi, Salya (Erdei), Tóth, Tőkés, Ko­vács. Edző: Lázár István. Ka­mut :Guth —Bondár, Mohovics, Maléth, Varga, Szász, Antmann, Rácz, Knapp, Balogh, Boldizsár. Edző: Bora Imre. Kitűnő játékve­zetés mellett Pardi a 30. és Tóth a 40. percben rúgott góljaival eldőlt a három pont sorsa. Jó: Földesi, Pardi, Salya, Kovács, ill. Guth, Varga. (Szabó László) Mezőkovácsháza—Bcs. MÁV 3-2 (1-1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Gulyás. Mezőkovácsháza: Bíró — Zábrák (Diószegi), Dumitriu, Török (Molnár), Kovalcsik, Schmidt, Marócsik, Radu (Mat- kócsik), Varga, Horváth, Ro- nyecz. Edző: Pepó Gábor.MÁV: Medovarszki—Nyári, Kondacs, Horváth, Lonovics, Hürkecz (Tóth), Kohanyecz, Marik, Pintér (Keresztesi), Petrina, Szilágyi. Edző: Budai Attila. A Mezőko­vácsháza labdarúgócsapata a me­gyei I. osztályú bajnokság meg­határozó csapatává nőtte ki ma­gát. Most egy rendkívül durván játszó MÁV-ot győzött le, meg­érdemelten. G.: Kovalcsik a 20., az 50., a 81., ill. Schmidt (öngól) a 26., Pintér a 65. percben. Jó: Kovalcsik (a mezőny legjobbja), Varga, Ronyecz, Schmidt, ill. Pintér.(Baráth) Medgyesegyházi SE— Nagyszénás 1—1 (0—0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Kiss L. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Juhász, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Pintér, Füri, Te­mesvári, Zsurzsucz Zs., Szűcs (Mocsári A.). Játékos edző: Te­mesvári Csaba. Nagyszénás: Bíró — Godár, Árgyelán, Brach- na, Sztvorecz, Trabak, Hegedűs (Pepó), Varga, Nagy, Lakatos, Sarkadi. Edző: Kókai Kálmán. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a meddő hazai mezőnyfölény csak az utolsó percekben történő egyenlítésre volt elegendő. G.: Brachna a 67., ill. Holecz a 87. percben. Jó: Juhász, Zsurzsucz G., ill. Árgyelán, Brachna, Hor­váth. (Zs. Zs.) Csabacsűd—Szeghalom 3- 2 (0-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Scsitovics. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Mizik A., Csicsely (Fügedi), Mizik Gy., Varga J., Pusztai, Varga T., Urbancsok, Je­len, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Szeghalom: Vári—Szabó, Tóth, Zsombok, Barna, Vad, Baranya, Patai, Vámos, Kozák, Kovács. Edző: Pálinkás Mihály. Jó iramú, közönségszórakoztató mérkőzé­sen a végig támadó hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet Kiállítva: Kozák (szándékos rúgásért) a 85. perc­ben. G.: Varga J. a 65., Pusztai a 78., Urbancsok a 84., ill. Zsom­bok a 48. és a 70. percben. Jó: Valencsik, Jelen, Urbancsok. Csicsely, Mizik Gy., ill. Vámos, Vad, Zsombok, Baranya, Patai. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Sarkadi Kinizsi 0—3, Mezőhegyesi SE—Elek SK 6— 0, Jamina-Patrick SE—Orosházi MTK 7—0, Gyoma FC—Doboz 8—1, Csorvás—Gyomaendrődi Barátság 1—1, Füzesgyarmat— Kamut SK 10—1, Mezőkovács­házi TE—Békéscsabai MÁV 4— 1, Medgyesegyházi SE— Nagyszénási SK 4—0, Csaba­csűd—Szeghalom SC 6—1. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza—Tiszafüred 2—0, Diósgyőr— Kiskundorozsma 1—0, Kecskeméti RSC—Kazincbarcika 1— 1, Szolnok—Kábái Cukor FC 1—1, Tiszavasvári—Hajdúnánás 4—2, Hatvan—Salgótarján 0—0, Eger—Kecskeméti TE 1—2. Szabadnapos: Tiszakécske. Nyugati csoport: MATÁV Sopron—Dunaújváros 0—2, Kaposvár—Soroksár 2—2, Tatabánya—Gázszer FC 1—6, Paks—DD Gáz 0—1, Százhalombatta—Soproni FAC 0—1, BKV Előre—Érd 2—0, Nagykanizsa—Budafok 3—2, Balatonfüred—Veszprém 1—1. A sötét mezes csabai Schneider megcélozza a vendégek kapu­ját. Nagy csatában nyertek a megyei I. osztályú mérkőzésen a hazaiak. Jamina-Patrick SE—Orosházi MTK 1 —0 FOTÓ: SUCH TAMÁS Az Alföld csoport állása 1. Kiskunfélegyháza 10 9­1 22— 8 27 2. Kalocsa 11 7 3 1 20—10 24 3. Kiskőrös 11 7 2 2 17— 9 23 4. Mélykút 11 5 3 3 19—17 18 5. Békési FC 10 5 2 3 19—12 17 6. Szegedi EAC 11 5 2 4 15—12 17 7. Baja 10 5­5 17—13 15 8. Hódmezővásárhely 10 5­5 19—17 15 9. Makó 10 4 2 4 17—14 14 lO.Gyula-Kanton FC 10 3 2 5 16—12 11 11.Szarvasi FC 10 3 2 5 15—19 11 12.Mezőberényi FC 10 2 2 6 8—15 8 13. Tótkomlósi TC 10 2 2 6 12—22 8 14. Szegedi VSE 10 2­8 9—30 6 15. Kisszállás Csont FC * 10 2­8 14—29 3 16. Kunbaja visszalépett * = Három büntetőpont levonva. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban következik. Október 26., szombat: Szarvasi FC—Hódmezővásárhely 14.30. Ok­tóber 27., vasárnap: Kiskőrös—Baja, 13.30. Mélykút—Sze­gedi VSE, 13.30. Kalocsa—Tótkomlósi TC, 13.30. Kisszál­lás—Kiskunfélegyháza, 13.30. Gyula-Kanton FC—Mező- berényi FC, 13.30. Békési FC—Makó, 13.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 23., szerda: Gyomaendrődi Barátság—Batto­nyai TK, 14.30. Sarkadi Kinizsi—Medgyesegyházi SE, 14.30. Nagyszénási SK—Füzesgyarmat, 14.30. Kamut SK— Csabacsűd, 14.30. Szeghalom SC—Jamina-Patrick SE, 14.30. Orosházi MTK—Gyoma FC, 13.00. Doboz—Mezőhe­gyesi SE, 14.30. Elek SK—Mezőkovácsházi TE, 14.30. Bé­késcsabai MÁV—Csorvás, 14.30. A megyei bajnokság állása 1.Gyomaendrődi Barátsá Sl2 7 4 1 25— 5 25 2. Mezőkovácsházi TE 12 7 4 1 23— 8 25 3. Battonyai TK 12 7 4 1 20— 9 25 4. Jamina-Patrick SE 12 7 3 2 16— 7 24 5. Csabacsűd 12 7 3 2 28—21 24 6. Elek SK 12 6 2 4 21—16 20 7. Gyoma FC 12 5 4 3 23—12 19 8. Szeghalom SC 12 5 4 3 23—16 19 9. Csorvás 12 5 3 4 19—10 18 10. Mezőhegyesi SE 12 5 3 4 22—19 18 11.Füzesgyarmat 12 4 4 4 17—14 16 12. Sarkadi Kinizsi 12 5­7 16—22 15 13. Orosházi MTK 12 3 4 5 13—21 13 14. Medgyesegyházi SE 12 3 3 6 16—30 12 15. Doboz 12 3 1 8 16—21 10 16. Nagyszénási SK 12 1 4 7 11—37 7 17. Békéscsabai MÁV 12 2­10 14—33 6 18. Kamut SK 12­2 10 11—33 2