Békés Megyei Hírlap, 1996. augusztus (51. évfolyam, 179-202. szám)

1996-08-21 / 194. szám

1996. augusztus 21., szerda s?0^ Góleső az ünnepeken Lobdarégt MB III Kunbaja—Tótkomlós 5—1 (4-0) Bácsalmás, 800 néző. V.: Gera. Kunbaja: Tomik — Palla, Ko­vács I., Schuchmann (Tóbiás), Takó — Wettstein, Szénási, Szá­lai — Váczi (Kovács), Tóth, Adám (Snyehola). Edző: Szabó Gábor. Tótkomlós: Öllei — Dá­vid, T ótabonyi, Pásztor L., Tarján — Pásztor T., Bischoff (Fülöp), Papp—Simon, Szabó Zs. (Szabó G.), Bakai: Edző: Matajsz Pál. 13. perc: Váczi jobbról vég­zett el szabadrúgást. Élesen belőtt labdáját a jókor érkező Schuch­mann fejelte kapura. Öllei bra­vúrral mentett, de a kipattanó lab­dát Schuchmann biztosan érté­kesítette,!)—1. • 31. perc: Szalai szlalomozott át a védőkön, majd a kifutó kapus fölött okos gólt lőtt, 2—0. 33. perc: Váczi lekoppintotta első szabadrúgását. Élesen kö­zépre lőtt labdáját Schuchmann ezúttal egyből, védhetetlenül fe­jelte a bal felső sarokba, 3—0. 45. perc: Kovács odavará­zsolta a labdát Tóth elé, aki az egész védelmet faképnél hagyva, a kifutó kapust is kicselezve, a kapu közepébe rúgta a pettyest, 4—0. 68. perc: Tarján került a hazai védelem mögé, beadását Papp 8 máterről a kapuba lőtte,4—1. 73. perc: Szalai kitűnő labdá­val indította Tóthot, aki lefutotta a védőket, s a kifutó kapus mellett kilőtte a bal alsó sarkot, 5—1. Az első tíz percben a vendég­csapat lépett fel támadólag, de a hazai csapat rendezte sorait, ami gólokban is megmutatkozott. A hazai csapat nehéz, de ilyen arányban is megérdemelt győzel­met aratott. Jó: Szalai, Tomik, Schuchmann, Palla, Wettstein, ill. Tótabonyi, Pásztor L., Papp. Ifjúságiak: Kunbaja—Tót­komlós 3—3. Kiskunfélegyháza— Békési FC 1-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. V.: Kovács. KTE: Dávid—Lapsán- szki (Síber), Pisont, Nagy, Fütyü, (Fekete I.)—Újfalusi, Fekete Zs. (Balázs), Csincsák, Truczka — Korom, Karsai. Edző: Kumcz Ist­ván. Békés: Hanyecz — Pálfi, Zahorecz, Fipták, Kondás — Pusztai, Udvardi, Fehér (Kürti), Fehérvári — Méhes (Horváth), Nagy (Somvári). Edző: Zsíros György. 83. perc: Pisont egy hazai tá­madás végén 30 méterről hatal­mas gólt lőtt a meglepett vendég­kapus mellett, 1—0. A rendkívül szívósan védeke­ző Békés ellen a rengeteg gól­helyzetet kidolgozó hazai csapat helyzeteit többnyire kihagyva, de teljesen megérdemelten nyert. Jó: Nagy, Truczka, Pisont, Ko­rom, ill. Kondás, Zahorecz, Nagy I., Fehérvári. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Békés 2—1. Mezőberényi FC— Kiskörös 1—1 (0—1) Mezőberény, 350 néző. V.: Bá- nóczki. Mezőberény: Steiger­wald — Sajben, Laurinyecz, Nagy, Lenkefi — Győri (Hege­dűs), Igricz, Kukely (Botyánkszi) — Krcsmárik, Darócz, Raducu. Edző: Ottlakán Mihály. Kiskő­rös: Mlinkó — Sári, Amuncsuk, Aszódi, Beregszászi — Szauer (Sárközi), Viktor (Máté), Pecz- nyik — Agócs (Tóth), Misko- vicz, Kiss. Edző: Hímer István. 30. perc: Sári átadásából Szauer került helyzetbe, aki 10 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt,0—1. 87. perc: fejről fejre szállt a labda, a védők röviden szabadí­tottak fel, így a pettyes Nagy elé került, aki 8 méterről a védők lába közt laposan a kapu jobb alsó sarkába bombázott, 1—1. Az első félidőben a vendégek játszottak jobban, noha mindkét kapu előtt adódott helyzet, ám a portások remekül hárítottak. A fordulás után feljöttek a hazaiak, többek birtokolták a labdát, a ven­dég védelem pedig meg-megin- gott. Igazságos eredmény. Jó: Igricz, Darócz, Botyánszki, ill. Beregszászi, Pecznyik, Misko- vicz. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kiskőrös 1—7. Szarvasi FC—Szegedi EAC 1-1 (0-0) Szarvas, 200 néző. V.: Pákolicz. Szarvas: Petrás — Velky, Gebri, Rohony, BEncsik — Demjén, Pillár (Nagy P.), Závoda — Sindel, Tóth, Moldván. Edző: Tőzsér Géza. Szeged: Dobó — Simon, Sahin, Lévai, Kiss -— Turján, Várszegi N., Bucholcz (Szabadi) — Rau, Hadár (Ben- cze), Szarvas (Várszegi R.). Edző: Hírés Gábor. 80. perc: Kiss labdájával Túr­ján kapura húzott, kemény lövé­sét Petrás kiütötte, majd a vendég játékos átesett az elécsúszó Gerin. A megítélt büntetőt Vár­szegi R. értékesítette, 0—1. 86. perc: Tóth szögletből belőtt labdájánál Túrján kezezett, ismét 11-es, amelyet Gebri érté­kesített, 1—1. A csúszós, de nem sáros fű 2- ön nagy küzdelem alakult ki. Mindkét csapat a támadásokra is gondolt, így több helyzet alakult ki a kapuk előtt, ám a portások, különösen Petrás a helyén voltak. Szünet után a szegediek valami­vel többet birtokolták a labdát, de akciógólt ők sem tudtak szerezni. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Szege­di EAC 2—1. Gyula-Kanton FC— Mélykút 4—4 (2-1) Gyula, 300 néző. V.: Serfőző. Gyula: Such — Tamási, Pápa, Resetár, Szilágyi — Bíró, Kiss L., Szegedi (Gajdács), Papp (Ko­vács), Szekeres, Boruzs. Edző: Szentlélek! Béla. Mélykút: Kiss G. — Facskó, Szűcs, Viszmeg, Vojnics — László (Piegel), Krá- nicz (Velez), Núszpl — Kárász (Zámbó) — Kis-Máté, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. 2. perc: Szegedi bal oldali éles beadását Szekeres fejelte a kapu­ba, 1—0. 3. perc: Hangya lépett ki a leshatáron, lövését Such még há­rította, de a kipattanó labda Ká­rász elé került, aki talppal a kapu­ba továbbította, 1—1. 44. perc: Szegedi baloldali szögletét Szekeres fejelte a háló­ba, 2—1. 50. perc: Kiss L. a saját térfele közepén elvesztett egy labdát, amellyel Velez tört kapura és a kifutó Such fölött emelt a hálóba, 2—2. 75. perc: Bíró futott el a jobb szélen, beadását ismét Szekeres bólintotta a kapuba, 3—2. 78. perc: Velez duplázott,3— 3. 80. perc: Boruzs jobbról re­mek labdát adott Kiss László­nak, aki közelről nagy gólt lőtt, 4—3. 88. perc: Kis-Máté távoli lö­vése egy menteni akaró védő lá­bán megpattanva kötött ki a háló­ban, 4—4. Bár a hazaiak lépéselőnyben voltak a mérkőzés nagy részében, a lelkes vendégek a védelmi hibá­kat alaposan kihasználva soroza­tosan egyenlítettek. így az ered­mény igazságos. Jó: Papp, Sze­keres, ill. Kis-Máté, Hangya. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula—Mélykút 1—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Baja 0—2, Hódmezővásárhely—Ka­locsa 3—1. A Makó—Kisszállás mérkőzés elmaradt, mert a Kis­szállás együttese nem jelent meg. Megyei I. osztály A hosszúranyúlt ünnepek alatt a megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokságban dupla fordulót rendeztek, a 2. fordu­lót szombaton, a harmadikat kedden játszották a csapatok. 2. forduló Gyoma FC—Mezőkovácsháza 3-1 (1-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Zábrák. Gyoma: Hajdú—Mun­kácsi (Pribojszki), Gonda, Nagy (Hunya), Dobó, Somogyi, Plástyik, Forgács, Holló, Ko­vács, Orovecz (Gardi). Játékos edző: Somogyi János. Mezőko- vácsháza: Bíró— Kakuszi, Ko­vács, Diószegi (Zábrák), Koval- csik, Zsóri, Mészáros, Dimitriu, Varga, Horváth, Halász (Maró- csik). Edző: Pepó Gábor. Az első félidő kiegyenlített játékot ho­zott. Szünet után két gyors góllal hamar eldöntötték a három pont sorsát a hazaiak. G.: Orovecz a 10. és a 48., Kovács az 50., ill. Kovalcsik a 40. percben. Jó: Hol­ló, Orovecz, ill. Kovács, Dimit­riu, Horváth. (Gardi T amás) Kamut FC—Mezőhgyesi SE 3-4 (2-2) Kamut, 100 néző. V.: Fejes. Kamut: Kohut — Hajdú, Hankó, Pataki, Knapp, Minya (Bálint), Antmann, Rácz, Mé­száros (Maléth), Balogh, Boldi­zsár (Guth). Edző: Bora Imre. Mezőhegyes: Gulyás (Fülöp) — Sümegi, Dénes, Lovász, Roszkos, Farkas (Berki), Varga, Engelhardt, Kolozsi, Antal, Kopócs (Szatmári). Edző: Ko­zák István. Fordulatokban és gó­lokban gazdag sportszerű mér­kőzésen a 30. percben már 2—0- ra vezettek a hazaiak. A 35.perc­ben újabb gólt értek el a vendéglá­tók, de ezt a játékvezető nem adta meg. A vendégek nem adták föl, sikerült fordítaniuk. A 73. perc­ben két hazai labdarúgó a kiállítás sorsára jutott, a vendégek győzel­me törvényszerű volt. Kiállítva: Kohut (beszédért), Hankó (két sárga lap után). G.: Rácz (mind­kettő 11-esből) az 15. és a 90., Minya a 29., ill. Antal a 45. és az 55., Varga (11 -esből) a 39, Engel­hardt (11-esből) a 74. percben. Jó: Minya, Rácz, Balogh, ill. Varga, Kolozsi, Antal. (Szlan- csik János) Orosházi MTK— Füzesgyarmat 2—1 (1—1) Orosháza, 100 néző. V.: Gulyás. OMTK: — Tóth I. — Deák. Árvái, Kálmán, Zalai, Sitkéi, CSontos (Kasuba), Frankó (Szlopóczki), zádori, Farkas Cs. (Mórocz), Lovas. Edző: Papp Imre. Füzesgyarmat: Komáro­mi — Budai, Ombódi (Kovács J.), Latyák, Novák, Földesi, Pardi, Saja (Farkas K.), Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Mindkét csapat nagy akarással, de rengeteg hi­bával játszott. Az orosháziak ne­hezen tudták megszerezni a győzelmet. G.: Zádori a 16., Szlopóczki a 84., ill. Kálmán (öngól) a 33. percben. Jó: Deák, Árvái, Farkas Cs., ill. Pardi, Tőkés, Kovács S. (Selmeczi László) Jamina Patrick SE— Csorvás 0—0 Békéscsaba, 150 néző. V.: Makai. Jamina: Stumpf — Szűcs, Nagy, Pogács, Kubik, Mázán, Belicza (Hajdú), Szar­vas, Tóth, Mihály (Garai), Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. Csorvás: Baráth — Gyimesi (Répási), Füredi, Fülöp, Kun, Zipperer(Sütő), Popol, Benyov- szki J., Benyovszki Z., Stef, Barkász (Támyik). Edző: Patyi Béla. Enyhe mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, de mind­két együttes csak a gólhelyzetek kidolgozásáig jutott. A hazaiak győzelmét a vendégek kapusa, Baráth hiúsította meg, aki a me­zőny legjobbja volt. Jó: Szűcs, Kubik, Czifrák, ill. Baráth, Füredi, Fülöp.(Ravasz Pál) FESTÉS MÁZOLÁS -F TAPÉTÁZÁS MAGÁN- ÉS KÖZÉPÜLETEKEN Bcké/zki lőne/ ,,A név a minőségi munka védjegye" Békéscsaba, Báthory u. 57/1. Telefon/fax: (66) 326-448. Rádiótelefon: 06 (30) 451-050. Az Alföld csoport állása 1. Kunbaja 2 2­­6— 1 6 2. Baja 2 2­­4— 1 6 3. Kiskőrös 2 1 1­4— 1 4 Szarvas 2 1 1­4— 1 4 5. Mélykút 2 1 1­6— 4 4 6. Szegedi EAC 2 1 1­2— 1 4 7.Tótkomlósi TC 2 1­1 6— 5 3 8. Kiskunfélegyháza 2 1­1 3— 3 3 9. Kalocsa 2 1­1 4— 5 3 10. Hódmezővásárhely 2 1­1 3— 4 3 11.Gyula FC 2­1 1 4— 5 1 12. Mezőberényi FC 2­1 1 1— 3 1 13.Makó 1­­1 1— 2­14. Békési FC 2 . . 2 0— 2 _ 15. Kisszállás 1­­1 0— 3 _ 16. Szegedi VSC 2­­2 0— 7­Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 3. fordulójában következik. Augusztus 24., szombat: Szegedi EAC—Kisszállás 17.00. Augusztus 25., vasárnap: Békési FC—Hódmezővásárhely, 17.00, Kalocsa—Mezőberényi FC, 17.00, Kiskőrös—Gyula Kanton FC, 17.00, Mélykút— Szarvas FC, 17.00, Tótkomlósi TC—Kiskunfélegyháza, 17.00, Makó—Szegedi VSE, 17.00, Baja—Kunbaja, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 4. fordulójában kezdődik: augusztus 24., szombat: Mezőhgyesi SE— Csorvás, 17.00, Gyoma FC—Battonya, 17.00, Szeghalom SC—Nagyszénási SK, 17.00, Doboz—Gyomaendrődi Ba­rátság, 17.00, Jamina Patrick SE—Medgyesegyháza, 17.00. Augusztus 25., vasárnap: CSabacsűd—Füzesgyarmat, 17.00, Orosházi MTK—Sarkadi Kinizsi, 17.00, Mezőko­vácsházi TE—Kamit SK, 17.00, Elek SK—Békéscsabai MÁV, 17.00. Szeghalom SC— Medgyesegyháza 4—1 (1-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Klem- buez. Szeghalom: Nagy—Földi (Macsári), Tóth, Szabó, Barna, Vad, Baranya, Patai, Vámos, Ko­zák (Zsombok), Kovács. Edző: Búza Barna. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Zsurzsucz, Temesvári, Gubcsó, Petruzsán, Mocsári, Fürj. Edző: Temesvári Csaba. Korrekt játékvezetés mellet, sportszerű mérkőzésen a nagy lendülettel kezdő hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést, de ezután érthetetlen módon ki­engedtek, s ezt a vendégek ki­használták. Szünet után a sárréti­ek nagy mezőnyfölényben ját­szottak s a góleőrs V ad jóvoltából biztosan nyertek az egyre jobban elfáradó vendégek ellen. G.: Vá­mos a 8., Vad a 48., az 59., a 73., ill. Petruzsán a 44. percben. Jó: Szabó, Vad, Baranya, Kovács, ill. Kuzma, Holecz, Mocsári. Békéscsabai MÁV— Gyomaendrődi Barátság 0-7 (0-2) Békéscsaba, 100 _ néző. V.: Brusznyiczki. MÁV: Medo- varszki — Nyári, Pozsár, Gáli (Marik), Lonovics, Pécs (Szil­ágyi), Petrina (Tóth A.), Koha- nyecz, Hürkecz, Deák, Kereszte­si. Edző: Budai Attila. Barátság: Halász — Katona, Karácsony, Sárosi, Gubucz (Tímár), Hege­dűs, Tóth, Lipták, Bócsik (Mes­ter), Janis (Dián), Illyés. Edző: Paulik János. Három kihagyott hazia gólhelyzettel kezdődött a találkozó, de védelmi hibák miatt a vendégek vezetést szereztek. A folytatásban a vendégek tovább növelték előnyüket. Az ered­mény önmagáért beszél. Jó játék- vezetés. G.: Bócsik a 15., Janis a 30. és a 70., Illyés az 55., 75. és a 82., Lipták a 65. percben. Jó: Deák, Hürkecz, ill. az egész ven­dégcsapat. (G. Gy.) Csabacsűd—Battonya 2—2 (1-0) Csabacsűd, 200 néző. V.: Né­meth. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Mizik A., Csicsely, Gulyás (Mizik Gy.), Varga J., Zahorecz, Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénáit. Edző: Rétes Pál. Battonya: Kunos — Simon, Fe­kete, Ménesi, Molnár, Putnoki, Árgyelán, Kovács, Kenyeres (Baló), Daróczi, Sztán. Edző: Ju­hász Zoltán. Jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak mindkét félidőt góllal kezdték, s emellett számtalan gólhelyzetet hagytak kihaszná­latlanul, s mely törvényszerűen megbosszúlta magát. G.: Urban- esok a 4., Lénáit a 48., ill. Daróczi az 59. és a 85. (1 l-esből) percben. Jó: Varga T., Csicsely, Lénáit, Gulyás, ill. Fekete, Molnár, Daróczi, Putnoki. (Szilágyi Mi­hály) Doboz—Nagyszénás! SK 7-1 (3-0) Doboz, 150 néző. V.: Mátyás. Doboz: Bikádi — Bánszki, Be­nedek, Nagy, Bottó, Kiszely, Bé­kési (Vajtó), Képíró, Provosinsz- ki, Balogh (Szász), Lukucz. Edző: Zsigmond Károly távollét­ében Bikádi Pál, Nagyszénás: Bíró — Sarkadi, Zábrák, Brach- na, Boér, Trabak, Friedl (Godár), Hegedűs (Nagy), Árgyelán, La­katos, Varga (Kvasznovszki). Já­tékos Edző: Kvasznovkszi Jó­zsef. A határtalan lelkesedéssel játszó hazaiak ilyen arányú győzelme is megérdemelt. Kiál­lítva: Zábrák. G.: Nagy 2, Kép­író, Balogh, Kiszely, Benedek, Bánszki, ill. Lakatos (11-esből). Jó: az egész hazai csapat dicséretet érdemel teljesítményé­ért, ill. Varga. Elek SK-Sarkadi Kinizsi 3-2 (2-2) Elek, 300 néző. V.: Pintér. Elek: Bodor (Pataki) — Kohut, Séllei, Cziczeri, Bíró T., Sarkadi, Uhrin (Szűcs), Tapasztó, Papp (Kapo- csány), Bíró R., Bálint. Édző: Fo­dor Sándor. Sarkad: Szabó — Simon, Boldogh, Vass, Gajdács (Papp), Szűcs, Polcsek, Lovassy (Balogh), Gurzó, Kocsis, Csatári. Edző: Szűcs Mihály. A hazaiak kezdtek jobban, a 12. percben 1—0-ra vezettek, az újonc csapat azonban nem adta föl, fordítottak, de az elekiek még a játék végén kiegyenlítettek. A második fél­időben a rutinosabb hazaiak dön­tésre vitték a dolgot, megérde­melten nyertek a szimpatikus sarkadi gárda ellen. Kiállítva: Balogh (utánrúgásért) a 88. perc­ben. G.: Papp a 12., Úhrin a 35., Cziczeri a 66., ill. Gurzí a 21., Vass a 30. percben. Jó: Kohut, Séllei, Cziczeri, Sarkadi, ill. Vass, Gurzó. (Hotya Mihály) IEJ15AG3AK Gyoma FC—Mezőkovácsháza 3—0, Kamut FC—Mezőhegyesi SE 0—4, Orosházi MTK—Füzes­gyarmat 4—1, Jamina Patrick SE—Csorvás 8—0, Szeghalom FC—Medgyesegyháza 4—0, Békéscsabai MÁV—Gyoma­endrődi Barátság 1—2, Csaba­csűd—Battonya 2—1, Elek SK—Sarkadi Kinizsi 0—0, Do­boz—Nagyszénási SK 0—3. Harmadik forduló Gyomaendrődi Barátság- Elek SK 3-2 (2-0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Varga. Barátság: Halász — Ka­tona, Karácsony (Tímár), Sárosi, Lipták, Gubucz, Hegedűs, Tóth, Janis, Pócsik, Mester (Illyés). Edző: Paulik János. Elek: Bodor — Bíró R., Séllei, Kohut, Bálint, Papp (Szűcs), Tapasztó, Bíró T., Sarkadi, Cziczeri, Uhrin (Ele­kes). Edző: Fodor Sándor. A már megnyertnek hitt mérkőzést szo­rossá tette a hazai csapat. Ha az utolsó percben szerzett góllal is, de megérdemelten győztek. G.: Janis az 5., Mester a 38., Bócsik a 91., ill. Kohut a 70. (11-esből), Elekes a 85. percben. Jó: Lipták, Janis, ill. Tapasztó, Papp. Sarkadi Kinizsi—Doboz 3-1 (1-1) Sarkad, 250 néző. V.: Varga F. Sarkad: Szabó — Kocsis (Nagy), Simon, Vass, Papp, Polcsek, Csatári, Szűcs (Klem- buez), Gurzó, Lovassy, Boldogh. Játékos edző: Szűcs Mihály. Do­boz: Bikádi — Bánszki, Bene­dek, Nagy, Bottó (Skumáth), Kiszely, Békési, Képíró, Provo- sinszki, Balogh (Furák), Lukucz. Megbízott edző: Tobai János. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazaiak megérdemelten (folytatás all. oldalon) A megyei bajnokság állása 1. Gyomaendrődi Barátság 2. Sarkad 3. Mezőkovácsházi TE 4. Szeghalom SC 5. Battonyai TK 6. Orosházi MTK 7. Füzesgyarmat ' 8. Gyoma FC 9. Mezőhegyesi SE 10. Nagyszénási SK 11. Doboz SK 12. Csabacsűd 13. Elek SK 14. Békéscsabai MÁV 15. Csorvás ló.Medgyesegyházi TE 3 3­­15— 2 9 3 2­1 7— 5 6 3 2­1 4— 3 6 3 1 2­5— 2 5 3 1 2­6— 4 5 3 1 2­3— 2 5 3 1 1 1 5— 2 4 2 1 1­5— 3 4 3 1 1 1 6— 7 4 3 1 1 1- 2— 7 4 3 1­2 8— 8 3 3­3 7— 7 3 3 1­2 5— 6 3 3 1­2 3— 9 3 2­2­2— 2 2 3­2 1 5— 8 2