Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-29 / 100. szám

<& 1996. április 29., hétfő SPOV-I MEU.tKV-l: Hová pattant Major labdája? MTK FC—Békéscsabai Előre FC (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Hungária körút, 1500 néző. V.: Varga S. (Vavika, Gergely). MTK: Babos G. 5 — Lőrincz 5—Kuttor 4, Tamási 4—Babos Á. 5, Csillag 4, Illés 5, Horváth Cs. 4, Zsivótzky 4 — Kenesei 5, Csertői 5. Edző: Garaba Imre. Békéscsaba: Baji 4 — Csató S. 5 — Mracskó 4, Kovács 4 — Fodor 4, Major 4, Vlaicu 5, Balogh 4, Kasik 4 — Kulcsár 4, Puskás 4. Edző: Pásztor József. Csere: Tamási helyett Hamar (4) a szünetben, Csillag h. Farkasházy (4) az 57., Kulcsár h. Szabados (-) a 70., Fodor h. Szarvas (-) a 77., Balogh h. Zahorán (-) a 91. percben. Gólszerző: Csertői a 73. percben. Sárga lap: Mracskó (Kenesei buktatásáért) a 33., Tamási (Vlaicu fel vágásáért) a 43., Puskás (elütötte a labdát) a 48., Lőrincz (lerántotta Kulcsárt) a 69., Csertői (Kovácsot buktatta) a 79., Illés (lerántotta Szarvast) a 81., Vlaicu (megrúgta Horváth Cs.-t) a 84. percben. Szögletarány: 7:8 (3:6). /MOMS. GUMICENTRUM jrpr, Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (óó) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, akkumulátorok, perforált lemezek. A Vasas, majd a Győr egykori remek kapusa. Mészáros Bubu a 29-szeres válogatott, aki leg­utóbb a portugál Sporting Lissza­bonban volt kapusedző, ezúttal a Hungária körúton tűnt föl. Oka nagyon egyszerű: fia, Dani mérkőzésére látogatott ki az MTK-pályára. 22. perc: jobb oldali szöglet után Baji a mezőnybe öklözte a labdát, amely Illés elé került. Ő a bal oldalon végig cselezett az alapvonalig, onnan keresztbe ívelt, s a túloldalon Zsivótzky bal­lal estében, kapásból, 14 méterről kapura küldte a labdát. A mozdu­lat mesteri volt, ám a labda kevés­sel elsuhant a bal kapufa mellett. 34. perc: Balogh jobb oldali tért ölelő partdobása Babos kapus melléről kipatant Kulcsár elé, aki 3 méterről éppen hogy fölé fejelt. 50. perc: Kenesei a bal olda­lon futott az alapvonalig, remekül visszatálalt Hamar elé, akinek lö­vését Baji lábbal elsőre hárította, az ismétlésnél Hamar a jobb alsó sarkot célozta meg, ám ekkor a gólvonal előtt álló Csató S. szaba­dított fel. 61. perc: Kasik bal oldali be­adását Fodor öt méterről fejelte mellé. 66. perc: Vlaicu futtából 17 méterről, nagy erővel mellédur- rantott. 73. perc: Lőrincz indította a lesről startoló Keneseit, aki aztán a jobb oldalról középre emelt, és Csertői Mracskó kíséretében közelről a hálóba sodorta a lab­dát, 1—0. 74. perc: Major 24 méterről küldött váratlan és bődületes ere­jű lövése után a labda a felső lécről a gólvonal mögé vágódott legalább tíz centivel és onnan pat­tant kifelé a labda, majd a védők szögletre mentettek. Varga S. játékvezető és segítője nem látta gólnak az esetet. 92. perc: Illés lépett ki acsabai védők közül, majd a kifutó Baji fölött pörgette el a labdát, amely végigsúrolta a felső lécet. „Ha mi rúgjuk az első gólt, talán újra megtanulunk, illetve elkezdünk futballozni...” Ebbe az egy mondatba belesűrűsö­dött a békéscsabai edzőnek, Pásztor Józsefnek minden vá­gya, reménye, s ez az egy mon­datjói is jellemezte a mai csabai futballvalóságot. Azt, hogy drámai helyzetben van a csa­pat. S amiatt, hogy a csabai fut­ball legfeljebb csak nyomok­ban idézi a közelmúltat, eget verő nagy játékra senki sem számíthatott. Nos, jellemző módon az első percek aktívabb játéka után csaknem negyed órára saját kapuja elé szorult a -meglehetősen kocogó tempót diktáló Békéscsaba, s ha nagy néha neki is lódultak a lila-fehé­rek, hát éppen az edző által óhajtott, remélt valódi futball és a játék hiányzott a produk­tumból. így viszont az MTK játsz­hatta — illetve kedve és képes­sége szerint próbálhatta — azt a futballstílust, amelyet ezen a meccsen megvalósítani igyeke­zett. Bár valójában sablonokat mutatott be, akkor legalább Il­lés egy-egy mezgmozdulása némi színt vitt a szürke játékba. Némi jóindulattal mondva, a hazaiak focija volt inkább meggyőző, ám az első félidőben tapasztaltak alapján a nézők nem számíthattak fényes foly­tatásra. A második játékrész aztán rövid időszaktól eltekintve, nem is lett jobb. Ekkor a talál­kozó nagy részében szinte mo­mentum nélküli volt a meccs. Elképesztő technikai hibák jel­lemezték a két csapat játékát. Volt viszont gól (igaz, ezt a lelá­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 23. fordulójában kö­vetkezik. Május 4., szom­bat: Vasas—BVSC-Dreher 17.00 óra (a tv közvetíti), Békéscsabai Előre FC— Debreceni VSC-Epona 17.00, Győri ETO FC—Fe­rencváros 18.00, Haladás— Pécsi MFC 19.00, Fehérvár Parmalat ’96 FC—Újpesti TE 19.00, Csepel SC— Innstadt Stadler FC 19.00, Vác FC-Samsung—Zala­egerszegi TE 19.00, Kispest- Honvéd FC—MTK FC 19.00. tó magasságából nézve lesállás előzte meg), de még ez sem mondathatta aztán senkivel azt, jó meccset látott a Hungá­ria körúton. Nem beszélve ar­ról, hogy a videós többszöri visszajátszásból úgy tűnt, Ma­jor gólja is érvényes lehetett volna. A mérkőzést emígy a né­hány kapura lövés és helyzet emelte az értékelhetetlen elbí­rálás fölé. Ez történt még... Pécs—Kispes 2—4 (1—2) Pécs, 3000 néző. V.: Lettrich. Pécsi MFC: Balogh — Szabados (Bumb, 31., Pest, 56.), Aczél, Braun — Dienes, Ulveczki, Győri, Ulrich, Jaki — Kovács Z. (Bujdak, a szünetben), Tököli. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Plókai, Hahn, Gabala — Árgye- lán (Dubecz, 81.), Kovács B., Pintér, Warzycha, Piroska — Jovanovic (Kabát, 62.), Tóth M. (Lóczi, 75.). G.: Tököli (22., 49.), ill. Kovács B. (34.), Jovanovic (41.), Argyelán (48.). Tóth M. (61.). Jó: Szabados, Ulrich, Tököli, ill. Plókai, Argyelán, Kovács B„ Tóth. DVSC—ÚTÉ 2-0 (1-0) Debrecen, 8000 néző. V.: Vágner. DVSC-Epona: Horváth B. — Gojan — Vadicska, Sándor Cs., Pető — Dombi, Kovács N. (Madar T., 63.), Madar Cs„ Ilea (Frida, 89.) — Sán­dor T., Bagoly. Újpesti TE: Szűcs — Bérczy (Szili, 79.), Füzesi, Sebők, Szlezák—Jenei, Vébcr, Szanyó (Bel­von, 46.), Tomka — Tiefenbach (Wukovics, 56.), Egressy. G.: Bea (14.), Sándor T. (65.). Jó: Dombi, Gojan, Sándor Cs., Sán­dor T., ül. Sebők, Jenei, Tomka. Csepel—Fehérvár 2—2 (1—1) Csepel, 2500 néző. V.: Puhl. Csepel SC: Bíró — VácziD. — Ács,Tyukodi — Rósa, Zombori (Tikosi, 72.), Med- gyes, Vancsa, Szekeres — Nagy T. (Bubcsó, 63.), Baranyi (Kálmán, 89.). Fehérvár Parmalat ’96 FC: Kujundzic — Jávorka — Szalai, Be- kő — Donát (Dvéri, 65.), Dulic, Pető, Miriuta, Korsós A. (Nagy L., 73.) — Takács L„ Horváth F. G.: Nagy T. (28.), Szekeres (81.), ill. Donát (5.), Pető (93.). Jó: Szekeres, Rósa, Ul. Dulic, Hor­váth F. FTC—Vác 2-0 (2-0) Üllői út, 10 000 néző. V.: Kiss G. Ferencváros: Hajdú — Telek — Ja- godics, Szűcs — Páling, Arany, Lisz­tes, Albert (Kopunovic, 76.), Nagy N. (Kecskés, 74.)— Kuntic (Zavadszky, 85. ), Nicsenko. Vác FC-Samsung: Hámori — Nagy T. — Puglits, Lévai — Schwarcz, Kasza, Vojtekovszki, Víg (Sándor T„ 79.), Nyikos — Bor­gulya (Mackaya, 67.), Hanyec. G.: Kuntic (19.), Nicsenko (30.). Jó: Lisztes, Telek, Kuntic, ill. Puglits. ZTE—Vasas 1-2 (1-1) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Pillér. ZTE: Tóth — Csóka, Szabó I. Zs., Kovács Zs. (Kocsárdi, 88.) — Hor­váth A., Lendvai, Szabó II., Ivanics, Németh — Sztipánovics (Szabó Z., 66.), Preisinger (Horváth Gy., 80.). Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Geress (Herczeg, 29.), Juhár, Jessy — Mónos, Máriási, Szilveszter, Ga- laschek, Pál (Simon, 63.) — Fischer, Váczi. G.: Szabó II. (14.), ill. Fischer (21., 91.). Jó: Ivanics, Szabó I., Kovács Zs., ill. Fischer, Mónos, Juhár. Stadler—Győr 1—0 (1—0) Akasztó, 2500 néző. V.: Cserna. Stadler: Nagy G. — Dragoner — Nagy A. — Vacsilja, Kertész (Balog, 86. ) — Csehi I., Molnár, Lázár (Ko­vács, 82.), Csehi Z., — Rumán, Bűi­dére. Győri ETO FC: Brockhauser — Hungler — Lakos, Urbán, Dumit- rescu — Korsós, Lantai (Demollari, 36.), Mikóczi, Cseke, Fűzi (Hajszán, 58.) — Moke (Lajkovics, 62.). G.: Bűidére (26.). Jó: Csehi I., Nagy A., Bűidére, ill. Brockhauser, Mikóczi, Moke. BVSC—Haladás 2-1 (0-0) Szőnyi út, 4000 néző. V.: Tóth V. BVSC: Koszta — Csábi — Bondarenko, Komlósi, Farkas J. — Bükszegi, Komódi, Dárdai, Aranyos — Orosz (Bognár Gy.), Vincze I. Ha­ladás: Király — Tóth M. — Varga K„ Zugor, Tóth Gy. — Mikóczi, Ko­vács S. (Bognár Z.), Szekér, Varsányi S. (Majoros) — Fehér Cs. (Kiss), Negrau. G.: Bükszegi (47.), Aranyos (66.), ill. Szekér (74.). Jó: Bondarenko, Aranyos, Dárdai, Farkas, Vincze, Ul. Király, Szekér. A bajnokság állása l.BVSC 15 6 1 42—19 51 2. FTC 15 2 5 38—17 47 3. Újpest 9 8 5 27—18 35 4. DVSC 10 4 8 31—28 34 5. Kispest 8 9 5 33—25 33 6. Vasas 8 8 6 28—25 32 7.MTKFC 8 7 7 42—35 31 8. Stadler 6 12 4 28—26 30 9. Csepel 7 8 7 36—35 29 10. Vác 6 9 7 32—31 27 11.ZTE 9 7 9 31—37 25 12. Haladás 6 6 10 21—34 24 13.Fehérvár 6 4 12 28—13 22 14. Győr 4 7 11 22—36 19 15. Békéscsaba 3 9 2 22—34 18 16. Pécs* 5 2 15 20—38 14 *= három büntetőpont levonva. Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Garaba Imre, az MTK vezető edzője: — Játékosok, vezetők egyformán érzik, mit jelent a mai mérkőzés, Bízom benne, hogy tesznek is annak érdekében, hogy ne csalatkozzon szurkolótáborunk. Lőrincz Emil: — Úgy érzem, a csapat még mindig nem tudott megszabadulni a ránehezedő lélektani tehertől. Ez az oka, hogy nem tudunk úgy játszani, mint a Debrecen ellen. Most viszont a Csaba ellen simán kell nyerni. Illés Béla: — Mindenképpen győzelemre számítok, bár tu­dom, hogy a Csaba nem adja meg könnyen magát. Müncz György, egykori játékvezető: — Ezúttal a csabaiak­nak szurkolok, ugyanis nagyon szeretném, ha nem esnének ki az NB I-ből. Lasz György, biztonsági főnök:—Két góllal nyer az MTK. A SZÜNETBEN. Bognár György, a BVSC csapatkapitá­nya: — Én még most is azt mondom, nyer az MTK. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Molnár István, a Rucanor me­nedzsere: — Ciprusról jöttem. Kozma Pista esküvőjén voltam, ott is láttam egy meccset, az jobb volt. Csalik János, szövetségi kapitány: — Mezőnyben egyen­rangú volt a Békéscsaba, akár döntetlen is lehetett volna az eredmény. Edzői nyilatkozatok Garaba Imre, az MTK edzője: — Egy nagyon jól játszó Békéscsa­ba ellen kötelező győzelmet arattunk. Igaz, nagyon nehezen. —Mi volt ennek az oka? — Középpályásaink szellősen védekeztek, ezért nem tudtunk folyamatosan játszani. Ez a magyarázata, hogy játékunkban nagy volt a hibaszázalék. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Hiába játszottunk jobban, mint ellenfelünk, az MTK nyert. Büntetlenül olyan helyzete­ket, mint amilyeneket mi kidolgoztunk, nem szabad kihagyni, mert ez megbosszulja magát, miként most is. Nem beszélve arról, hogy az MTK-nak helyzete sem volt, míg nekünk jócskán akadt, csakhogy a kihasználással baj van, ettől függetlenül a Hungária körúton is nyerhettünk volna. —Olyan játékot nyújtott a Békéscsaba, mint két héttel korábban a BVSC ellen... — Tény, ma már szervezettebben játászottunk, s ha eddig is ebben a felállásban küldhettem volna pályára a csapatot, akkor most nem itt tartanánk. Lehet akár a hatodik helyen is állhatnánk. —Major kapufáját milyennek láttad? — Azt a kapufáról levágódó labdát szívesen megnézném videón, hogy hová pattant. Másoknak ugyanis ilyenkor meg szokták adni a gólt. —Mit hozhat a jövő? —B izom benne, ha nem lesznek sérü lések, akkor akár osztályozó árán is, de bennmaradunk. Váratlan békési vereseg Püspökladány—Békési FKC 25—14 (11—6) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Hajdúszoboszló, 500 néző. V.: Szendrei, Szentesi. Békés: Flontás — Szűcs, Nagy J. 1, Csuvarszki 1, Dögé 6, Szenteszki, Lajos 1. Cs.: Szöllősi (kapus), Bogárdi 5, Polgár Z., Polgár T., Ardeleán Z. Edző: Varga László. Az ellenfél legjobb dobói: Takács 9, Kiss 6. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1. Tartalékosán utazott idegenbe a békési együttes, mivel öt stan­dardjátékos különböző okok mi­att nem tartott a csapattal. Va­jon miért? Mindent elsöprő lendülettel kezdtek a létükért küzdő ladányiak. Tíz percig tanúsítot­tak ellenállást a vendégek (3— 3). Ezután több védekezési és támadási hibát vétő békésiek a félidő végére már jelentős hát­rányba kerültek. Szünet után Flontás bravú­rok és két Bogárdi találat még éltette a reményt a felzárkózásra (12—8). Ezután olyan tíz perc következett, amit az ellenségé­nek sem kíván az ember. Zsinórban lőtt nyolc gólra csak eggyel válaszoltak a vendégek (50. p.: 20—9). Az utolsó tíz percben egy szétesett, sorsába beletörődő vendégek és egy fel­szabadult, szellemesen játszó hazaiak játékát láthatta a szur­kolósereg. Összegezve a rendkívül ne­héz anyagi körülmények kö­zött működő békési klub összeroppant a hatalmas teher alatt. Januártól létminimum alatti támogatás mindenféle­képp elgondolkodtató a jövőt illetően. Hatalmas lehetőséget szalasztottak el a békésiek ez­zel a csúfosra sikeredett vere­séggel. Varga László: — Amatőr já­tékosokból álló csapatomból ma öten hiányoztak. Ez a tény döntően befolyásolta eredmé­nyességünket. Akik pályára lép­tek, becsülettel igyekeztek helytállni, akik nem voltak je­len, egy kivétellel, az én engedé­lyemmel tették azt — így a felelősség is engem terhel. Csaba Előre KC—Ózdi KC 23—25 (12—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Kerek, Dobrovits. Békéscsaba: Szikora — BALOGH 11, Tóth B., VÖRÖS 5, GLEMBÓCZKI 2, Benkő 2, Unyatinszki 3. Cs.: Czegle. Megbízott edző: Ferencz Rezső. Az ellenfél legjobb dobói: Krasznij 8, Jakab 5, Csörgő4. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 4/3. A hazaiaknál a korábban sérült Szikora ismét elfoglalta helyét a kapuban, míg Lukácsra esküvő­je miatt nem számíthatott Fe­rencz Rezső edző. A mérkőzés elején felváltva es­tek a gólok, majd a rutinosabb, tavaly még NB I-es ózdiak el­húztak (14. perc: 4—6). A foly­tatásban a fiatalokból álló bé­késcsabaiak keményen véde­keztek, de az orosz légiós Krasznij révén növelte előnyét a vendégcsapat. A félidő hajrájá­ban a kitűnően játszó Balogh ve­zérletével egy gólra csökkentet­te hátrányát az Előre. Fordulás után az ózdiak há­rom góllal elhúztak, (35. perc: 14—17). A vendégek Vöröst emberfogással igyekeztek ki­kapcsolni, ám a lila-fehérek nem adták fel. A legjobb napjaira emlékeztetőén játszó Balogh biztosan értékesítette a jogos büntetőket, így az 54. percben 21—20-ra átvette a vezetést a csabai együttes. Izgalmas volt a hajrá. Másfél perccel a vége előtt, 23—23-nál egy ózdi játé­kost kiállítottak a játékvezetők, ám Vörös tíz másodperccel később eldobta a labdát, s az ellentámadásból Krasznij beta­lált. A következő támadásnál is hibáztak a hazaiak, amit ismét az orosz légiós használt ki. Nagy lehetőséget szalasz­tott el a csabai gárda, hiszen ezen a napon a vártnál gyen­gébb teljesítményt nyújtó óz­diakat, ha a hajrában jobban koncentrálnak legyőzhették volna Baloghék. Már sokadik hazai mérkőzését bukja el a hajrában a lila-fehér együttes, mert megremeg a fiatalok keze a nagy tét alatt. Ferencz Rezső: — Azt kér­tem a fiúktól, hogy tisztességes eredményt érjünk el. Jó mérkőzést játszottunk, s az egyik pont a kezünkben volt, de az utolsó másfél percben nem tudtuk kihasználni az ember­előnyt. V. L. Vállalkozók, beruházók figyelmébe! Eladó Békés, Verseny u. 7. sz. alatt (volt Start Szövetkezet területén) önálló ingatlanná alakított, 3055 m2-es telephely, rajta egy 300 m2-es, valamint egy 2200 m2-es üzemcsarnok. A 300 m2-es üzemcsarnokban gázüzemelésű, porszórós technológiájú festőberendezés üzemképes állapotban, kiszerelve is eladó. A telephely bármilyen termelő' vagy raktározási tevékenységre alkal­mas. Köröstarcsa belterületén, a 47-es fó'útról közvetlenül megközelíthető, hozzávetőleg 4000 m2-es Tüzép-telep, a Tüzép-áruhoz, raktározáshoz szükséges könnyűszerkezetes (fa) színekkel. Békés, Piac tér 1—3. szám alatt irodák, üzletek, orvosi rendelők, lakások kialakítására alkalmas, 220 m2-es épületrész, mint önálló társasházi ingatlan eladó, az épületben telefon, egyedi gázfűtés, vil­lany- és vízóra található. Valamennyi ingatlannal kapcsolatosan részletes felvilágosítás kapható a (66) 341-845-ös telefonszámon. ITT A TAVASZ, RENDELJE MEG A SZÜKSÉGES ÉPÍTŐANYAGAIT A BÉKÉSI KIS TÜZÉPEN. Sóder, cement, oltott mész, nyílászárók, bádogozási cikkekkel várjuk kedves vásárlóinkat. A nálunk vásárolt árukat kérésére 24 órán belül házhoz szállítjuk. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8—16 óráig, szombaton 8—12 óráig. MEGRENDELÉSEIKET TELEFONON IS VÁRJUK: ­(66) 341-739. 341-112, 382-335. 1 BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068