Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő cpOKV Ha nincs Koszta, nyerhettek volna a lilák BVSC-Dreher—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Kurmai (Bede, Arany). BVSC: Koszta 8 — Csábi 6 — Molnár 5, Bondarenko 6, Farkas 5 — Komódi 5, Bognár 6, Aranyos 5 — Bükszegi 5, Orosz 5, Vincze 5. Edző: Egervári Sándor. Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató 6 — Balogh 5, Major 5, Kovács T. 5 — Fodor 6, Filipovics 5, Puskás 6, Kasik 6 — Szabados 5, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Csere: Bognár helyett Csordás (5) és Szabados h. Kulcsár (6) mindkettő az 57., Filipovics h. Nagy L (-) a 76., Szarvas h. Szenti (-) a 87. percben. Gólszerző: Orosz (11-esből) a 9., Csató a 40. percben. Sárga lap: Kovács (Orosz buktatásáért) a 28., Filipovics (Fel­vágta Oroszt) a 40., Aranyos (Leterítette Baloghot) az 53., Fodor (labdaelrúgásért) a 75. percben. Szögletarány: 8:4 (6:2) GUMICENTRUM jr|r, Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: 06 (66) 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, -­akkumulátorok, perforált lemezek. 5­Amikor a két csapat elkezdte a mérkőzést, az időjárás a napo­sabbik oldalát mutatta. A verőfény „elverte” a hó és esőfelhőket, amelyekből a talál­kozó előtt kiadós zápor hullott, feláztatva a Szőnyi úti pálya amúgy is megviselt talaját. 9. perc: Még a nap is előbújt, annyira meglepődött. Molnár, Vincze, Molnár kényszerítőzé­se után a Dreher játékosa óriási lendülettel betört a 16-oson be­lülre, a keresztező Kovács T.- vel találkozott, de úgy, hogy a csabai kipöckölte a labdát az alapvonalon túlra. Kurmai játékvezető — sokak megdöb­benésére — 11-est ítélt. A bün­tetőt Orosz a balra mozduló Udvarácz mellett a kapu jobb oldalába helyezte, 1—0. 12. perc: Vincze középre emelt, a labdát Udvarácz a 16-os vonalán őrizetlenül hagyott Bognár elé tenyerelte, akinek félmagas, középerős lövése után már-már a hálóban landolt a lab­da, ám Fodor kifejelte. 19. perc: Szarvas jobbról végzett el szögletrúgást, a labda az 5-ös bal sarkára érkező Sza­badoshoz szállt, aki Koszta kés­lekedését kihasználnia tisztán fejelhetett — milliméterekkel a jobb kapufa mellé. 24. perc: Bognár szögleté után a védők a vendégtérfél köze­pén tartózkodó Komódiig szaba­dítottak fel, a középpályás nem tétovázott, jobbal kemény lövést küldött a kapura, Udvarácz azon­ban mellre fogta a labdát. 40. perc: Azt azért túlzás len­ne állítani, hogy érett a csabai találat, de a gól „éretlenül” is gól. Puskás a hazai térfél köze­pén remekül ugratta ki a bal ol­dalon futó Kasikot, aki élesen középre lőtt, az előre húzódó Csató pedig 4 méterről felpör­gette a labdát a jobb felső sarok­ba,!—1. 76. perc: Bondarenko tűnt fel immár sokadszor a csabai 16- oson felül, s most tíz méterről estében a bal kapufa mellé lőtt. 85. perc: Vendégkontra után majdnem megszerezte a veze­tést a Békéscsaba. Kulcsár ug­ratta ki Kasikot a bal oldalon, a középre lőtt labdát Fodor csak hajszállal késte le. 86. perc: Még az előbbinél is nagyobb helyzet volt a követ- keóző. A csereként beállt Kul­csár egyedül tört kapura, jó 30 méteres vágta után 13 méterről jobbal lőtt, Koszténak minden tudására szüksége volt ahhoz, hogy a levegőben úszva a mezőnybe tenyerelje a labdát. 89. perc: Nagy L. 25 méte­res, bal alsó sarokra tartó bom­báját a fővárosi kapus bravúros mozdulattal kotorta szögletre. „Nekünk nem feltétlenül itt, a listavezető otthonában kell nyerni, de azért kikap­nunk sem kötelező” —jegyez­te meg Pásztor József, a csaba­iak edzője a mérkőzés előtt. A vendégek edzőjének monda­tában ott lapult az a bizonyos döntetlenért jöttünk kifejezés is. A másik oldalon, ahol a zug­lóiak készülődtek, szinte mon­dania sem kellett semmit Egervári Sándornak, a B VSC- sek arcára volt írva a három pont sorsa. És milyen a sors? Már az ismerkedés időszaká­ban előnyt szerzett a BVSC, akkor, amikor a párok még egymást kóstolgatták, akkor amikor még talán a Dreher- szurkolók sem hangolták rá magukat az ünneplésre. Igaz, a Kurmai játékvezető által megadott 11-es erősen vitat­ható körülmények között szü­letett. A gól után a mostaná­ban egyébként sem masszív Békéscsaba kissé „megszé­dült” és főként Udvarácz né­hány lámpalázas megoldása teremtett meleg pillanatokat a vendégek kapuja előtt. A lilák védelmének kapkodását a kö­zéppályások pontatlan, leve­gős játékát kihasználva Vin- czéék többször zavartalanul Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 21. fordulójában következik. Április 20., szombat: Békéscsabai Elő­re FC—Pécsi MFC, 15.00. Vasas—Ferencváros, 17.00. (tv-mérkőzés). Kis­pest—BVSC, 19.00. Új­pest—MTK, 19.00. Hala­dás—ZTE, 19.00. Vác— Stadler FC, 19.00. Győr— Csepel, 19.00. Fehérvár— DVSC, 19.00. „fickándozhattak” a vendég térfélen, sőt a 16-oson belül. Az előny növelése azonban el­maradt. A félidő közepetáján né­hányszor levegőhöz jutott a csabai együttes, ekkor kont­rákkal próbálkozott. Az ellen- támadásokat elsősorban a nagy területet bejátszó Puskás irányította, Csábiéknak azon­ban nem okozott túl nagy gon­dot lefülelni Szarvasékat. A BVSC egyik emberfogójának, Bondarenkonak például több­ször adódott lehetősége arra is, hogy a védőfeladata mellett a támadásokban is részt vál­laljon. A vasutasok — előnyük növelése érdekében — mintha túlzottan is erőltették volna a támadásokat, egy-két hazai játékos mintha megfeledke­zett volna a posztjáról. Ezt használták ki a lilák a 40. perc­ben, amikor tetszetős, villám­akció révén egyenlítettek. A második félidőt termé­szetesen a hazaiak kezdték agilisabban, a döntetlen tuda­tában a lila-fehérek inkább a védekezésre összpontosítot­tak. A Csató által vezérelt hát­só alakzat szinte hibátlanul ol­dotta meg feladatát, s bizony a zuglói csatártrió tagjai nem sok sót ettek meg őrzőik ár­nyékában. Sőt... Ahogy telt az idő, úgy fogyott el a BVSC hite(?), ereje (?), tudása (?). Ezzel egyenes arányban nőtt a Pásztor-legénység vállalkozó- és kontrázókedve. Kasikék a második félidő hajrájában olyannyira lábra kaptak, hogy akár a vezetést is megszerez­hették volna, ha nincs Koszta. A hazaiak kapusa azonban kétszer is bravúrral mentette meg csapatát a kudarctól. A BVSC ezen a mérkőzésen igen halvány teljesítményt nyúj­tott, s bizony közel állt ahhoz, hogy elszenvedje második ve­reségét a bajnokságban. Göbölyös János 43. perc: Puskás most végre­hajtó lehetett volna, ha — miu­tán elszáguldott a jobb összekö­tő helyén —> 5 méterről, igaz eléggé éles szögből, nem az ol­dalhálóba emeli a labdát. 53. perc: Bognár jobbról emelt a kapu elé érkező Orosz fejére, a center azonban 5 méter­ről a jobb kapufa mellé csúszta­tott. 61. perc: Vincze ívelt ballal a kapu előterébe, ahol Bükszegi feje felett elszállt ugyan a labda, ám az 5-ös jobb oldalára érkező Csordás hatalmas gólt lőhetett volna, ha jobb belsővel nem „durrant” a léc fölé. 71. perc: Kasik futott el a bal oldalon, már bentjárt a 16-oson, amikor az alapvonaltól 2 méter­re megcélozta a felső sarkot... Koszta azonban remekül zárta a szöget, és kitűnő reflexmozdu­lattal lehúzta a labdát. Az NB I-es labdarúgó bajnokság állása 1. BVSC-Dreher 20 14 5 1 39—17 47 2. Ferencváros 20 13 2 5 35—17 41 3. Újpesti TE 20 9 7 4 27—16 34 4.DVSC-Epona 20 9 4 7 28—24 31 5.Kispest-HFC 20 7 8 5 28—22 29 6. Vasas C. Vigadó 20 7 8 5 26—23 29 7. Csepel SC 20 7 7 6 32—30 28 8. MTK FC 20 7 6 7 41—35 27 9. Vác FC-Samsung 20 6 8 6 31—28 26 10. Innstadt Stadler FC 20 5 11 4 26—25 26 11. Zalaegerszeg 20 6 7 7 29—33 25 12. Haladás VFC 20 5 6 9 18—31 21 13. Békéscsabai Előre FC 20 3 9 8 21—31 18 14. Fehérvár ’96 FC 20 5 3 12 22—40 18 15.Győri ETO FC 20 3 7 10 19—33 16 16.Pécsi MFC* 20 4 2 14 16—33 11 * = három büntetőpont levonva. Ez történt még... Stadler Ft—Vasas 1-0 (1-0) Akasztó, 3 ezer néző. V.: Mol­nár. G.: Rumán (28. perc). MTK—Debrecen 3—1 (0-1) Hungária krt., 2 ezer néző. V.: Pillér. G.: Madar (4.), ill. Illés (67.), Lőrincz (11-esből, 70.), Csertői (88.). Csepel—Vác 1—0 (1—0) Csepel, 1000 néző. V.: Kincses. G.: Baranyi (16.). Győr—Fehérvár 0—0 Győr, 5 ezer néző. V.: Vágner. ZTE—Kispest 0—0 Zalaegerszeg, 8 ezer néző. V.: Hanacsek. Pécs—Újpest 0—2 (0—1) Pécs, 2 ezer néző. V.: Márton. G.: Füzesi (45.), Bérczy (79.). FTC—Haladás 0-0 Budapest, Üllői út, 7 ezer néző. V.: Lettrich. Edzői nyilatkozatok Egervári Sándor, a BVSC- Dreher edzője: — Nem csupán az időjárás volt szeszélyes ma, hanem a csapat is. Nem játszottunk jól, nem is érdemeltünk győzelmet. Pásztor József, a Békés­csaba edzője: — Igaz, hogy a listavezetőnek 1—0 után voltak lehetőségei, de a második félidei helyzete­ink alapján simán kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést. Kíváncsian vá­rom a videofelvételt, de úgy érzem, hogy egy nevet­séges 11-est adott ellenünk a játékvezető. Ifjúságiak Pécsi MFC—Békéscsabai Előre FC 1—2 (0—1). NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Pécs, 100 néző. V.: Kovács. Békéscsaba: Láza — Koszta, Valentényi, Hajdú — Balogh Zs„ Zsibrita, Kvasz, Kubik (Mazula), Halász (Csulik) — Bórbola (Szeveré- nyi), Vadas. Edző: Marik Lász­ló. A végig nagy fölényben ját­szó békéscsabaiak akár na­gyobb különbséggel is győzhet­tek volna az idén nagyszerűen szereplő pécsiek otthonában. A helyzetek többségét azonban ki­használatlanul hagyták. G.: Balogh Zs., Valentényi. Jó: Va­lentényi, Balogh Zs„ Zsibrita, Kubik, Kvasz. Pécsi MFC—Békéscsabai Előre FC 2—1 (1—1). NB I-es, ifjúsági B korcsoport. Pécs, 100 néző. V.: Balázs. Békéscsaba: Szeles (István) — Godár, Sza­bados, Semjéni, Roczkó (Lo­vas), Szűcs Z. (Lakatos), Simon, Tóth, Pozsár, Forrai, Oláh. Edző: Batke László. Szakadó hóban játszották a mérkőzést, amelyen a vendégek szereztek vezetést, végig irányították a já­tékot, sok helyzetet kihagytak. A lila-fehérek nem érdemeltek vereséget. G.: Pozsár. Jó: Go­dár, Simon, Pozsár. Igazságos pontosztozkodás Keszthely—Csabai Konzerv SE 6:6 NB I B-s sakkcsapatbajnoki-mérkőzés, Keszthely. Csabai győztesek: Sax (1. tábla), Petró (8. t.), Nagy S. (11. t.). Döntet­len: Lukács (2. t.), Emődi (3. t.), Kocsis (4. t.), Fekete (5. t.), Szaszák (7. t.), Kokavecz (12. t.). Végig vezetett a békéscsabai együttes, ám az utolsó négy mérkőzésen csak egy pontot szereztek a vendégek, így igazságos döntetlen született. Örvendetes, hogy a csabai ifjúsági játékosok kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Sakk kisiskolásoknak Békéscsabán a Keresztény- demokrata Néppárt általános iskolások részére sakk-csa­patversenyt rendezett, amelynek végeredménye: 1. Békéscsabai belvárosi isk. 13,5, 2. Bcs. 10. sz. isk 10,5, 3. Vegyes csapat 9,5 ponttal. A táblán elért eredmények. 1-es tábla győztese: Erdős Viktor (Belvárosi isk.) 4,2-es tábla: Nagy Róbert (Mezőbe- rényi 2-es isk.) 3,5,3-as tábla: Újházi Edvin (Belvárosi isk.) 4,4-es tábla: Marton Imre (10- es isk.) 3,5 ponttal. Kétszer a Temesvár ellen A Békéscsabai NKC NB I-es női kézilabdacsapata két előkészületi mérkőzést játszik a román első ligás T emesvár együttesével. A lila­fehérek április 16-án, kedden 17 órakor játszanak először a vendé­gekkel, majd másnap, szerdán 10 órakor ismét összeméri tudását a két csapat a békéscsabai városi sportcsarnokban. Fazekas Györgyi a kék-fehéreknél Új játékost igazolt az Orosházi MTK Klubcsapatok Szuper Liga negyedik helyezett női asztalitenisz csapata. Mint Pintér Attila technikai igazgatótól megtudtuk a kék-fehérek megegyeztek a korábbi válogatottFazefazs Györgyivel (aki egyébként a jelenleg is Orosházán játszó, az április végi Éurópa-bajnokságra utazó Faze­kas Mária nővére — a szerk.), hogy a Statisztika BEK-győztes csapatának egykori játékosa a május 12-én kezdődő rájátszásban az orosháziakat erősíti. Az OMTK női együttese igy Fazekas Mária, Harsányi Katalin, Pidl Zita, Fazekas Györgyi összeállítás­ban veszi fel a harcot a vetélytársakkal, s céljuk a dobogós helyezés elérése. y. l. A Totó 15. heti eredményei 1. Csepel SC—VácFC-Samsung ............1—0 1 2. Innstadt Stadler FC—Vasas............................1—0 1 3. Zalaegerszeg TE—Kispest-Honvéd FC........0—0 x 4. St. Pauli—Werder Bremen..............................1—2 2 5. Kaiserslautern—Hamburg...........................1—2 2 6. VfB Stuttgart—Bayern München....................0—1 2 7. Atalanta—Cagliari............................................3—0 1 8. Bari—Cremonese...........................................2—1 1 9. Lazio—Parma.....................................................2—1 1 10. Napoli—AC Milan........................................ 0—1 2 1 1. Piacenza—Torino............................................1—0 1 12. Udinese—Fiorentina.......................................1—0 1 13. Vicenza—AS Roma.........................................2—1 1 +1. mérkőzés: 14. MTK FC—Debrecen VSC-Epona................3—1 1 V állalkozók, beruházók figyelmébe! Eladó Békés, Verseny u. 7. sz. alatt (volt Start Szövetkezet területén) önálló ingatlanná alakított, 3055 m2-es telephely, rajta egy 300 m2-es, valamint egy 2200 m2-es üzemcsarnok. A 300 m2-es üzemcsarnokban gázüzemelésű, porszórós technológiájú festőberendezés üzemképes állapotban, kiszerelve is eladó. A telephely bármilyen termelő' vagy raktározási tevékenységre alkal­mas. Köröstarcsa belterületén, a 47-es fó'útról közvetlenül megközelíthető, hozzávetőleg 4000 m2-es Tüzép-telep, a Tüzép-áruhoz, raktározáshoz szükséges könnyűszerkezetes (fa) színekkel. Békés, Piac tér 1—3. szám alatt irodák, üzletek, orvosi rendelők, lakások kialakítására alkalmas, 220 m2-es épületrész, mint önálló társasházi ingatlan eladó, az épületben telefon, egyedi gázfűtés, vil­lany- és vízóra található. Valamennyi ingatlannal kapcsolatosan részletes felvilágosítás kapható a (66) 34I-H45-ÖS telefonszámon. ITT A TAVASZ, RENDELJE MEG A SZÜKSÉGES ÉPÍTŐANYAGAIT A BÉKÉSI KIS TÜZÉPEN. Sóder, cement, oltott mész, nyílászárók, bádogozási cikkekkel várjuk kedves vásárlóinkat. A nálunk vásárolt árukat kérésére 24 órán belül házhoz szállítjuk. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8—16 óráig, szombaton 8—12 óráig. MEGRENDELÉSEIKET TELEFONON IS VÁRJUK: _ (66) 341-739, 341-112, 382-355. 1 Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Élőfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068