Békés Megyei Hírlap, 1995. szeptember (50. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-25 / 225. szám

© 1995. szeptember 25., hétfő Ilea jubileumi gólja döntött Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 1—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 6 ezer néző. V.: Juhos (Cserna, Vida). Debrecen: Horváth B. 6 — Vadicska 6, Gojan 6, Sándor Cs. 5, Pető 6 — Dombi 6, Arany 5, Madar 6, Szathmári 6 — Sándor T. 5, Ilea 7. Edző: Garamvölgyi Lajos. Békéscsaba: Baji 6 — Balogh 6, Usmajev 5, Zahorán 4 — Mracskó 4, Szabados 5, Fodor 4, Csató S. 7, Kasik 6 — Major 4, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. Csere: Kulcsár helyett Szarvas (6) a szünetben, Balogh h. Csatár J. (5) a 60., Szabados h. Stancu (-) a 71., Madar h. B. Szabó (-) a 80., Szathmári h. Medvid (-) a 88. percben. Gólszerző: Ilea a 45. percben Sárga lap: Major (Vadicska felvágásáért) a 36., Csató S. (Sándor T. buktatásáért) az 52., Sándor Cs. (Csató S. lerántásáért) a 62., Zahorán (Dombi felvágásáért) a 63., Pető (Szarvas buktatásá­ért) a 70. percben. Szögletarány: 11:4(6:3). SPOB-T melléé Edzői nyilatkozatok Garamvölgyi Lajos, a Debrecen edzője: — Nagyon örülök annak, hogy örömöt okoztunk szurkolóinknak, és bebizonyítottuk, hogy a múlt heti újpesti vereség csupán egy kisiklás volt. Pedig tartottam a békéscsabai mérkőzéstől is, hiszen egy gyors és korszerű játékot nyújtó ellenfelet ismertem meg eddig a lila-fehérekben. —Mikor volt abban biztos, hogy megnyerik a mérkőzést? — Miután úgy véltem, az a csapat, amelyik gólt lő, elviheti a három pontot, így az első játékrész végére sejtettem sikerünket. De a második félidő mindezt alátámasztotta, hiszen ekkor különösen jól játszott a csapat. —Hogyan sikerült összeszedni a gárdát a múlt heti fiaskó után ? — A héten sokat elbeszélgettem a játékosokkal, és igyekeztem rendet teremteni a fejekben. Időnként szükség is van erre, hiszen sok a fiatal, akik elég szélsőséges teljesítményre képesek. —Miért nem sikerült ön szerint a békéscsabaiaknak? — Nem azt játszották, amit szoktak, nem éltek igazán régi fegyverükkel, a kontrákkal, és nagy helyzetük nem is akadt. Ráadá­sul jól szűrtük meg támadásaikat. Az elején pedig nem rontottunk nekik, miként várhatták, hanem nyugodtan igyekeztünk futballozni az első perctől kezdve. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Az első játékrészben a Debrecen többet támadott, mégis nekünk volt két nagy lehetőségünk Kasik és Szabados révén. De sajnos, pár játékosunk az előre való játékban nem jeleskedett. —A szünetben milyen új megoldást próbáltál kitalálni? — Szarvas beállításával igyekeztem lendületet adni a csapatnak, és mivel hátrányban voltunk, gólratörőbben kellett játszanunk. —Baloghot miért cserélted le, hiszen jól játszott? — Valóban jó teljesítményt nyújtott a fiatal védő, de fájt a hasfala, ezért kellett lecserélnem. Szabados helyére is Stancut küldtem azzal, hátha neki jobb napja lesz. De ez most nem jött be. A sérült Bede játékvezető helyett Juhos bíró ugrott be, akinek ez volt a huszadik első osztályú mérkőzése. Ilea, a debreceniek csatára arról beszélt a mérkő­zés előtt, hogy az Újpest ellen szeretett volna már gólt lőni, ak­kor nem sikerült, de most biztos abban, hogy betalál Baji kapu­jába. Ezt erősítette Garamvöl­gyi edző, aki azt mondta:, ,Mind- össze egy gól esik ezen a mérkőzésen, s aki azt belövi, már nyer is. Remélem mi leszünk azok..."Pásztor edző ugyanak­kor 30 százalék esélyt látott csa­pata győzelmére, s negyvenet a döntetlenre, amiből kiderül: ab­szolút háromesélyesnek vélte a kelet-magyarországi rangadót. Csapatában egyébként némi meglepetésre Major kapott he­lyet kezdőként, míg a gólerős Szarvas csupán a kispadon fog­lalt helyet., ,Ha a második játék­részre a hazaiak figyelme lan­kad, lesz egy ütőképes cserém" —mondta. 6. perc: Kulcsár labdáját Fo­dor 26 méterről, középről alig lőtte a kapu fölé. 8. perc: Madar gyomron rúg­ta Majort a debreceni kaputól 25 méterre. A szabadrúgást. el- ügyetlenkedték a csabaiak, a labda szögletre pattant. A beíve­lés után Kulcsár 10 méteres lö­vése egy védő testéről vágódott az alapvonalon túlra. 20. perc: Csató S. beívelését Major 7 méterről, a jobb­összekötő helyéről kapura fejel­te, Horváth B. bravúrral mentett. 23. perc: Kasik a bal oldalon betört a 16-oson belülre, 10 mé­teres bombáját Horváth B. nagy bravúrral középre ütötte, ám nem volt ott csabai támadó. 25. perc: Kulcsár elfutott a jobb szélen, beadását a 16-oson belül Szabados kecsegtető hely­zetben elügyetlenkedte. 27. perc: Pető 23 méteres szabadrúgása centiméterekkel ment mellé. 29. perc: Ilea 24 méteres lö­vését a kapufánál védte Baji. 34. perc: Sándor T. hosszú előreívelését Arany a 16-os vo­nalról a kimozduló Baji fölött a kapu fölé emelte. 38. perc: Vadicska bal oldali beemelése után Sándor T. 7 méterről, jó helyzetben melléfe­jelt. 45. perc: Mracskó felszaba­dító rúgása után Ilea szerezte meg a labdát, fejjel a csabai 16- os előtt maga elé tette, majd a felpattanó labdát jobbal, nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte, 1—0. 52. perc: Csató S. a 16-os előtt buktatta Sándor Tamást, amiért sárga lapot kapott. A sér­tett szabadrúgását Baji előreve­tődve védte. 64. perc: Csató J. előreívelé- se után a lőni készülő Kasikot Vadicska kibillentette egyensú­lyából a 16-oson belül, ám a já­tékvezető úgy ítélte meg, nem történt szabálytalanság. 66. perc: Pető szögletét Ilea alig fejelte a bal kapufa mellé. 77. perc: Stancut a 16-osnál Madar lehúzta. Szarvas szabad­rúgása a sorfalról vágódott a mezőnybe. 84. perc:SándorT. a 16-oson belül egy csel után ballal 12 méterről lőtt, Baji kiütötte a pettyest. 85. perc: Szarvast buktatta B. Szabó 25 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgást Csató J. centiméterekkel lőtte fölé. 87. perc: Fodor 15 méteres bombáját Horváth B. bravúrral tolta szögletre a jobb alsó sarok elől. Mindenki azt várta, hogy a hazai pálya előnyét élvező Debrecen nekiront régi mu­musának, az idei bajnokság­ban eddig egy mérkőzéstől el­tekintve nem tündöklő Békés­csabának. Nem így történt, a hajdúságiak némiképp átad­ták a terepet a vendégeknek, akik ki is használták ezt a lehetőséget, ugyanis jó néhány veszélyes támadást mutattak be, miközben kialakultak a párok. Az egyik oldalon Ba­logh Aranyt, Zahorán Dom­bit, Csató Sándor pedig Sán­dor Tamást fogta, míg a túlol­dalon V adicska és Pető igyeke­zett kikapcsolni Kulcsárt és Majort a játékból. De Szaba­dosnak is jutott külön őrző. A jó néhány veszélyes csa­bai kapura lövést követően a vendéglátók is feltámadtak, sőt az első félidő második ré­szében egyre inkább átvették a játék irányítását, és ők is időnként tűz alá vették Baji kapuját. Középpályás soruk mindinkább a csabaiak fölé nőtt. Akadt is dolga a vendég­védelemnek, és a portásnak is, de hosszú időn át jól állták a sarat. A békéscsabai szoros emberőrizet bejött, nem na­gyon éltek meg a Löki táma­dói, ha mégis megkísérelték a kapura lövést, Baji jól állta a labda útját vagy a kapu mellé durrantottak Sándor Tamá­sék. Eközben egyre inkább a kontrákra állt át a békéscsa­bai csapat. Már mindenki az első játékrész 0—0-s lefújását várta, amikor Ilea egy remek egyéni alakítás végén fantasz­tikusan jól eltalálta a labdát, amely szinte védhetetlenül vá­gódott a jobb alsó sarokba. A debreceniek csatárától ezúttal nem pártolt el a szerencse sem, de talán Usmajev is közbelép­hetett volna, annál is inkább, mert Baji nem sokat láthatott az eseményből. A gól és a szünet a debrece­nieket nyugtatta meg. A máso­dik játékrészben keveset hi­báztak a mezőnyben, és egyre gyakrabban eljutottak Baji kapujához. Sőt, egyre veszé­lyesebb helyzeteket dolgoztak ki, ám miként ők a befejezé­sekkel hadilábon álltak, a foly­tatásban annyira a csabai ka­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 9. fordulójának pá­rosítása: Békéscsabai Elő­re FC—Újpesti TE (a mérkőzést október 1-jén, vasárnap játsszák 14 órai kezdettel), Haladás VSE— MTK, Vasas—Pécsi MFC, Kispest-Honvéd FC— Debreceni VSC-Epona, Csepel—Ferencváros, Győri ETO FC—Zala­egerszegi TE, Parmalat FC—Stadler FC, Vác FC- Samsung—BVSC-Dreher. pus és védelem mellé pártolt Fortuna. Pásztor edző cserék­kel próbált frissíteni. Szarvas beállása színt is vitt a vendé­gek játékába, de ez is kevés volt az üdvösséghez. Annál is inkább, mert alig akadt támo­gatóra, ugyanis néhány lila-fe­hér kulcsjátékos halvány volt ezen a napon, így Mracskó és Fodor egyszerűen eltűnt a pá­lyáról. Okosan futballozott a Debrecen, egyre idegesebb lett a Békéscsaba. De legalább tá­madott időnként. Ezt látva Garamvölgyi edző, cserékkel a védelmet erősítette. Stabil volt addig is a debreceni hát­védsor, ezután is magabiztor san állt a lábán, hiába voltak helyenként gyorsak Szarva­sék. Sokat jelentett, hogy a debreceni középpályás sor a mérkőzés nagy részén fölül­múlta a békéscsabaiak hason­ló sorát. A védelem segítségé­vel jól szűrték meg a békéscsa­bai támadásokat, és jól is szer­veztek középen. Mindezt figyelembe véve, a Debrecen rászolgált a győze­lemre, vagyis négy év után nyertek újra hazai környezet­ben a hajdúságiak a mumus­nak tartott viharsarkiakkal szemben. Egyébként Ilea jubi­leumi gólja döntött, ugyanis a hajdúságiak eddig 39 gólt rúg­tak a csabaiaknak, ez volt a negyvenedik, ami el is döntötte a három pont sorsát. Debreceni VSC—Békéscsa­bai Előre FC3—1 (1—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Debrecen, 200 néző. V.: Bukovics. Debrecen: Téglási (Matkó) — Nagy I., Nagy A., Halmi (Galgóczi), Pénzes — Magyari, Balogh (Kuti), Kovács N., Dobos — Makra (Péntek), Nagykaposi. Edző: Tomes Já­nos. Békéscsaba: Nagy Zs. — Nagy L., Laurinyecz, Szenti, Kovács T. — Ónodi, Kurilla (Petmzsán), Csepregi, Némethy (Kvasz) — Balázs, Dani. Edző: Moós János. G.: Dobos, Péntek, Nagykaposi. ill. Némethy. Jó: Nagy A„ Magyari, Kovács N., Dobos, ill. Kovács T., Ónodi, Csepregi. Békéscsabai Előre FC—Deb­receni VSC 1—1 (0—1) NB I-es ifjúsági A korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Tóth P. Békéscsaba: Láza — Futaki, Valentányi, Koszta, Csulik — Balog Zs. Zsibrita, Kubik (Hídvégi), Hajdú — Borbola, Vadas A. Edző: Marik László. A 35 mérkőzés óta veretlen hajdú­ságiak eredményessége elisme­résre méltó, ám ezt tudva egy cseppet sem illetődtek meg a bé­késcsabaiak, akik egyenrangú küzdelmet vívtak végig a kilenc­ven perc során. Az első játék­részben fél óra elteltével kapus­hibából szereztek vezetést a debreceniek egy szögletrúgás nyomán. A szünet után is nagy erőbedobással küzdöttek a ha­zaiak, s noha úgy tűnt, már nem változik az eredmény, ám a 88. percben góllá érett az elszánt békéscsabai támadások egyike. G.: Láza (öngól), Hídvégi. Jó: Futaki, Valentényi, Csulik, Hídvégi, Vadas A., ill. Bencsik, Frida, Sarkadi. Békéscsabai Előre FC—Deb­receni VSC 1—1 (0—1) NB I-es ifjúsági B korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: NagyvL. Békéscsaba: István (Szeles) — Godár, Sallai, Belicza (Bányai), Tóth Cs. — Szabados, Simon, Szűcs Z. (Vandlik Z.), Bíró (Szűcs I.) — Lakatos (Szeveré- nyi), Oláh A. Edző: Batke Lász­ló. Egyenlő erők küzdelmét hoz­ta az ifjúsági B korcsoportúak találkozója. Kiállítva: Óláh T. (két sárga lap után). G.: Simon, ill. Donka. Jó: Sallai, Tóth Cs., Simon, ill. Varga, Fórián, Náricza, Donka.-#BÍÉS MEGYEI HÍRLAP Ez történt még... MTK—Kispest 0-1 (0-0) Hungária körút, 4000 néző. V.: Pillér.MTK: Babócsy—Jávorka — Kuttor, Tamási — Talapa, Csertó'i, Farkasházy, Illés, Szekeres — Füle, Hamar. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Bánfi — Urbányi, Hahn, Mátyus — Warzycha, Kovács B., Pisont (Bá­rányos, 59.), Cseke (Duró, 90.), Pi­roska—Ghinda. G.: Bárányos (89.). Jó: Farkasházy, ill. Hahn, Piroska, Bárányos. ÚTÉ—Parmalat FC 4-0 (1-0) Megyeri út, 4500 néző", V.: Vágner. Újpesti TE: Szűcs — Füzesi — N’Doumbe, Sebők (Tóth P.G., 74.), Jenei, Bérczy (Tomka, 62.), Szanyó, Szlezák, Egressy — Belvon, Wukovics (Túri, a szünetben). Parmalat FC: Disztl P. — Keresztúri — Toldi, Ló'rincz (Bekó', 66.) — Dubecz (Nagy L., 68.), Zimmermann, Monyé, Dvéri (Tóth N., 59.), Rósa — Pálfí, Horváth F. G.: Belvon (20.), Szanyó (62. — 11- esból), Jenei (71. és 81.). Kiállítva: Zimmermann (72.). Jó: Sebők, Jenei, Egressy, ill. a Parmalat csapatából senkit sem le­het kiemelni. Pécs—Haladás 0—1 (0—0) Pécs, 3000 nézó'. V.: Arany. Pécsi MFC: Kovácsevics — Dienes, Sza­bados, Lajos — Tolocsko, Dárdai, Fehér I. Cs., Bumh (Ulrich, 46.), Schneider T. (Ulveczki, 77.)—Tökö­li, Bujdak (Pest R., 52). Haladás VSE: Kurucsai — Varga, Tóth M., Dávid (Tóth Gy., 80.) — Somfalvi, Szekér, Bognár (Mikóczi, 51.), Ko­vács. Majoros — Schneider G., Fe­hér II. Cs. (Negrau, 68.). G.: Majoros (67. p.). Kiállítva: Tököli (44.), ill. Szekér (86.). Jó: Dienes, Szabados, Dárdai, ill. Tóth M., Somfalvi, Kovács. Stadler—Csepel SC 0—0 Akasztó, 2000 néző. V.: Kurmai. Stadler FC: Nagy G. — Dragoner— Kertész, Makrickij, Nagy N. — Resko (Rumán, 59.), Molnár, Jeremejev, Csehi I., Nicsenko (Ko­vács, 84.), Csehi Z. Csepel SC: Bíró — Bereczki — Nagy T. (Petrók, 88.), Váczi, Szekeres — Tyukodi, Jakab, Vancsa (Burillák, a szünetben), Medgyes — Puskas, Baranyi (Bubcsó,89.). Jó: Nagy N., Dragoner, ill. Váczi, Jakab. FTC—Győr 2-0 (0-0) Üllői út, 12 000 néző. V: Varga S. Ferencváros: Hajdú — Szűcs (Milovanovic, 89.), Telek, Kuznyecov — Nyilas, Vincze O., Lisztes, Simon, Kecskés — Kopunovic (Zavadszky, 78.), Fatusi (Kuntic, 74.). Győri ETO FC: Csaban (Jakab, 83.) — Lantai (Bor­dás, 52.), Jagodics, Radics — Lakos, Korsós, Miriuta, Agics (Pető, 30.), Fűzi — Hámori, Moke. G.: Kopunovic (74.j, Kuntic (90.). Kiállítva: Radics(69.). Jó: Nyilas, Vincze O., Kopunovic, ill. Miriuta. BVSC—Vasas 2-0 (2-0) Szőnyi út, 3 000 néző. V.: Stander. BVSC-Dreher: Koszta — Csábi — Bondarenko — Szalma (Marozsán, 12. p.), Molnár, Zováth, Komódi, Aranyos, Bükszegi (Potemkin, 90.) — Orosz (Kovács Z., 68.), Vincze. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Ju­hár — Mónos, Geress, Jessy — Má- riási, Gricajuk (Váczi Z., 46.), Galaschek, Szilveszter, Simon (Maczó, 46.)—.lován. G.: Komódi (34. p.),Orosz(45.). Kiállítva: Jessy (36.). Jó: Molnár, Komódi, Orosz, ill. G alaschek, Jován. Az NB I-es összeállítást ké­szítette: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Pé­ter, Verasztó Lajos. Fiatalos lendülettel Egy tavalyelőtti hazai kisiklástól eltekintve remek mérleget tudhatott be eddig a Békéscsaba a szomszédos rivális, a Debrecen ellen. Ha a nagyon régmúltba tekintünk vissza, tény, hogy egy nagy gólkülönbségű győzelemmel indított a Löki a viharsarkiak ellen, ám ezt követően már ritkábban termett számukra babér. Az NB I-ben még Debrecenben is kedvezőbb volt a lila-fehérek mérlege, ugyanis négy alka­lommal nyertek, hatszor döntetlenül mérkőzött a két csapat, s mindössze kétszer nyert a hajdúsági csapat saját otthoná­ban. (A Kórház utcai mérleg is hasonlóan kedvező: hatszor nyert a Békéscsaba, öt volt a döntetlenek száma, s mindössze egy alkalommal utazott haza győztesen a DVSC.) Igenám, csakhogy a Debrecen jobbára a kiesés ellen, esetleg a középmezőny alsó házáért küzdött a korábbi évek­ben. Mindaddig, amíg be nem érett egy nagyon céltudatos utánpótlás-nevelő munka. Amely mostanában meghozta a gyümölcsét. De mondhatni azt is, kísértetiesen ugyanazt az utat járta be a Löki, amit három és fél évvel ezelőtt a Békéscsaba: a semmiből jöttek, s egyre feljebb kapaszkod­tak. Tavaly már a dobogóig. S Garamvölgyi mester fiai az idén is esélyesek egy érmes helyezésre. Ugyanis míg a csabai gárda „elöregedett”, a debreceniek egy meglehetősen fiatal csapattal érték el eddigi legnagyobb sikerüket tavaly. Az NB I-es labdarúgó-bajnokság állása 1.BVSC-Dreher 8 6 1 1 14— 4 19 2. Csepel SC 8 5 3­16— 8 18 3. Ferencváros 7 5­2 13— 6 15 4. D VSC-Epona 8 4 2 2 9—10 14 5. Újpesti TE 7 4 1 2 13— 6 13 6. MTK 7 4 1 2 13— 7 13 7. Vác FC-Samsung 8 4 1 3 17—13 13 8. Vasas C. Vigadó 8 3 2 3 11—11 11 9. Stadler FC 7 2 4 1 11— 9 10 10. Győri ETO FC 8 2 3 3 11—11 9 11. Kispest HFC 6 2 2 2 7— 6 8 12. Zalaegerszeg 8 2 1 5 9—15 7 13.Parmalat FC 8 2­6 9—20 6 14. Pécsi MFC* 8 2 1 5 8—12 4 15.Békéscsaba 8 1 1 6 8—17 4 16. Haladás VSE 8 1 1 6 6—20 4 *= Három büntetőpont levonva. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető f , . igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; DFl/TC AfFfVn UTDI i D sPortl'ovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok; (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telcfon/fax (66) 453-710. Az KlIVlj :V1lIt 1 Li H I KLAP Hőfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (661443-106 .................................... 1 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és á tutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 forint, negyed évre 1725 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068