Békés Megyei Hírlap, 1995. április (50. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-05 / 80. szám

1995. április 5., szerda SPORT-Ül A visszavágóra maradt a döntés Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 1—1 (1—1) Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb négy yR közé jutásért, első találkozó, Vác, 1000 néző. V.: Bay \o (Hanacsek, Horváth O.). Vác: Hámori — Nagy — Lévai, Kasza — Nyilas, Kriska, Víg, Romanek, Ara­nyos — Burzi, Füle. Edző: Csank János. Békéscsaba: Udvarácz — Usmajev — Dávid, Zahorán — Balog, Csató S., Csató J., Horváth, Kasik — Major, Kulcsár. Edző: Pásztor József. Csere: Kriska h. Farkas a 46., Víg h. Hetesi a 63., Major h. Szarvas a 75., Zahorán h. Szenti a 85. percben. Gólszerző: Víg a 3., Csató J. a 37. percben. Sárga lap: Csató S. (Farkas visszahúzásáért) a 71., Füle (Zaho- ránt buktatta) a 73., Aranyos (Szarvas lábát találta el) a 79. percben. Szögletarány: 8:4 (1:1) A harmadik percben Víg vég­zett el szabadrúgást 20 méter­ről, a jobbösszekötő helyéről. A beívelésre Lévai, Usmajev és Kasza érkezett. A labda el­suhant mindhármójuk feje fe­lett, Udvarácz pedig megdöb­benve konstatálta, hogy meg­rezzen a háló a jobb oldalon, 1—0. A hetedik percben Nyilas tört be a csabai 16-osra, Füle fejét célozta meg a labdával, a csatár azonban hat méterről a léc fölé fejelt. A 20. percben Kriska 25 méterről óriási erejű lövést zűr dított kapura, a labda alig kerül­te el a bal felső sarkot. A 37. percben elült az addig tomboló vihar, egyenlített a Békéscsaba. Csató J. 30 méte­res jobbal elvégzett nagy ere­jű szabadrúgása után Hámori először jobbra lépett, majd visszanyúlva csak beleütni tu­dott a labdába, amely kezéről a bal kapufára, onnan pedig a hálóba pattant, 1—1. A 42. percben Víg megismé­telte a váci gól előtti szabadrú­gását, most viszont az öt méter­ről berobbanó Kasza fejese alig kerülte el a jobb kapufát. Szünet után mezőnyjáték folyt, majd a 63. percben Nagy szabadrúgása után az ötösről Kasza csúnyán a léc fölé fejelt. Öt perccel később Kasik húzott el a bal szélen, lefutotta a védő­jét, a 16-oson belül becsapta a keresztező Lévait, ám nagy igyekezetében az alapvonalon túlra vezette a labdát. A 71. percben Romanek jobb oldali beadása után Nyilas a 11-es pontról felugorva kapura fejelt, Udvarácz biztos kézzel hárított. A 84. percben Burzi 19 méterről ballal, elemi erővel kapura vág­ta a labdát, a csabai portás azon­ban hatástalanította a bombát. Három perccel később Nyilas 25 méteres szabadrúgása után Udvarácz csak kiütni tudta a labdát, ami Lévai elé pattant, ő azonban ahelyett, hogy lőtt vol­na, addig totyogott, míg a védők szögletre mentettek. Pásztor József abban bí­zott a találkozó előtt, hogy együttese szoros eredményt ér majd el. A csabai szakem­ber nem volt túl vidám, mert sérülés miatt Mracskó, Szarvas, Szenti, Kiss, Ko­vács, míg eltiltás miatt Fodor hiányzott csapatából. így az­tán bizonyítási lehetőséget kapott a 18 éves, saját nevelé­sű, ifjúsági válogatott Balog Zoltán, aki tétmérkőzésen először játszott a Békéscsa­bában. A váciak egy percig sem teketóriáztak, a pályán keresztbesüvöltő szél ellené­re néhány húzásból álló, gyors akciókkal a csabai 16- osnál teremtek. Sőt, a har­madik percben már vezetést is szereztek, ami után to­vábbra is lendületben ma­radtak. A csabaiak jó tíz per­cig keresték helyüket a pá­lyán, s csak ezután merész­kedtek előre. Ellenakcióik azonban meglehetősen körül­ményesek, pontatlanok vol­tak. A másik oldalon a házi­gazdák elől az utolsó pillana­tokban mindig volt egy védő, aki tisztázott vagy Udvarácz mentett a gólvonalon. Állan­dósult a váci fölény, szinte ki­zárólag a vendégek térfelén Sportegyesületek 30 százalék kedvezménnyel étkezhetnek a békéscsabai Terminál éttermében ▼ Békéscsaba, Szarvasi út 92. K- N (MOL-kút, lila épület.) /L Jj 'S v Telefon: (66) 446-565. Nagy lehetőség kapujában a BSC Véghajrájához közeledik az első osz- tályú női kosárlabda-bajnokság. A csa- patok már a végső helyosztókat játsszák, s az 5—8. helyért folyó play- off-ban a BSC Szarvas gárdája ezúttal az MTK csapatát fogadja. A szerdán 18 órakor a szarvasi sportcsarnokban sorra kerülő összecsapás tétje a bajnokság végső helyezése szempontjából sem közömbös. Az már ugyan korábban eldőlt, hogy mindkét csapat biztosította helyét a követ­kező bajnokság felsőházában, ám a nemzetközi kupaszereplést jelentő harmadik lehetőségért még nagy versenyben van a két soproni csapat (SVSE, Postás), az MTK és a Szarvas. A két győzelemig tartó páros összecsapáson megle­petésre a BSC került előnybe nagy hírű ellenfe­lével szemben, miután a fővárosban Baloghék 77:71 arányban győztek. így fel van adva a lecke mindkét csapatnak a szarvasi visszavágóra. Az esélyesebb most is az MTK, de a hazai pálya, lelkes szurkolótábor a Szarvas mellett szól. Amennyiben Baloghék győznek, akkor a két soproni csapat győztesével csatázhatnak tovább a Ronchetti-kupát jelentő helyezésért, míg vere­ségük azt jelentheti, hogy vasárnap a fővárosban kerül sor a mindent eldöntő harmadik összecsa­pásra. Vida Béla tanítványai a héten szorgalmasan készültek, egyedül a moldáv irányító, Nedilia bajlódott kisebb sérülésssel, ám minden valószí­nűség szerint ő is pályára lép, s akkor legerősebb kezdőötösével játszhat a Szarvas. Medgyesi siker a rangadón folyt a játék. A lassan mono­tonná váló váci fölény ellenére azonban egy távoli szabadrú­gásból kiegyenlítettek a ven­dégek, s ezután már bátrab­ban futballoztak. Szünet után szorongatott a Vác, ám azon­kívül, hogy a Békéscsaba tér­felén folyt a játék, más ered­ményt nem tudott elérni. A szórványosan meglóduló csa­baiak már több veszélyt jelen­tettek a váci kapura. Ä vendé­gek játéka sokat javult az első félidőhöz képest. A találkozó hajrájában némileg feltámad­tak a hazaiak, gyorsítottak az eléggé lelassult tempón. Azon­kívül, hogy néhány szöglet és szabadrúgás után riogatták Udvarácz kapuját, más ered­ményt nem értek el. A csabai­ak, akik egyetlen megingástól eltekintve nagyon szervezet­ten és jól futballoztak, rászol­gáltak a döntetlenre. Az 1—1 a vendégek számára bizta­tóbb, így a lila-fehérek kedve­zőbb helyzetben várhatják a visszavágót. Jó: Nagy, Víg, Romanek, ill. Usmajev, Zahorán, Balog, Csa­tó J. Gonda László Parmalat EC—Békéscsabai Előre FC1—1(1—0) NB IA korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Székeshehérvár. V.: Nagy. Békéscsaba: Kollár —- Szeles, Valentényi, Lono- vics, Czipó — Lábos, Kvasz, Kurilla, Dani — Balogh Z., Hídvégi. Edző: Ogrincs Pál. Az élmezőnyben tanyázó két együttes első félideji egyenran­gú küzdelméből a hazaiaknak sikerült vezetést szerezniük, míg a vendég békéscsabaiak­nak ekkor csak egy kapufára tellett. Szünet után a vendégek erőnléti fölénye érvényesült, melynek eredményeképpen egyenlítettek is a 60. percben. Ezt követően még adódtak gól­szerzési lehetőségek a hazai ka­pu előtt, de azok kimaradtak a csúszós, vizes talajon. G.: To­pos, ill. Hídvégi. Jó: Czipó, Kvasz, Kurilla, Lábos. Parmalat FC—Békéscsabai Előre FC 1—1(1—0) NB I B csoportos labdarúgó mérkőzés, Székesfehérvár. V.: Horváth. Békéscsaba: Nagy R. — Makai, Futaki, Nagy M., Koszta — Csulik, Zsibrita, Ma- zula (Szelei) — Harmati (Bau- kó), Balog Zs., Borbola. Edző: Marik László. A csabaiak hiába támadták végig a 90 percet a mezőny egyetlen veretlen csa­pata ellen, nagy szerű játékuk— a sok kihagyott helyzet miatt — csak egy pontot eredményezett. G.: Balog Zs. Jó: Futaki, Nagy M., Koszta, Zsibrita, Csulik, Balog Zs. Medgyesegyháza— Csorvás ‘ 18—17 ^ (12—9). NB Il-es női kézilabda-mérkőzés. Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Góg, Horváth. Medgyes­egyháza: VERESS — NAGY R. 3, ZANA 8. Obsuszt, BÓDI 3, Mochnács 3, Mátyás 1. Cs.: Verebes (kapus), Verbai, Szűcs, Héder. Edző: Papp Lajos. Csor­vás: Kovácsné — SIMON 3, LESZKÓ 4, Barakony i 1. Kuly- ka, Békefi, Biliczki. Cs.: GYEBROVSZKI (kapus), FA­RAGÓ 6, Gyemó 2, Albertné 1. Edző: Püski Lászlóné. Izgalmas rangadót vívott a két régi rivális, 20 percig felváltva estek a gó­lok, majd a félidő végén a hazai­ak elhúztak. Szünet után a med- gyesiek zsinórban négy gólt • szereztek, s már 16—9-re is ve­zettek. Ezután sorra kimaradtak lehetőségeik, a kitűnően védő Gyebrovszki három hétméte­rest hárított, ez felhozta a csor- vásiakat. A medgyesiek gól­iszonya 15 percig tartott, majd ismét háromra növelték előnyüket, amiből a lefújásig egyet megőriztek. Szeghalom—Hódmezővá­sárhelyi Narancs 22-:—22 (10—10). NB II. női, Szegha­lom, 100 néző. V.: Balogh, Gi- czelyi. Szeghalom: Takácsné — Veres 4, V ARGÁNÉ 8, Ács- né, Csemáné 2, HAJDÚ 6, Sza­bó A. 2. Cs.: Szabó G. (kapus), Nagy. Edző: Mikola Mariann. Közepes színvonalú mérkőzé­sen, idényeleji formában ját­szott mindkét csapat. A játék összképe alapján az eredmény reális. Orosházi MTK—Hódme­zővásárhelyi Narancs 36—18 (14—8). NB II. férfi, Orosháza, 200 néző. V.: Nyári, Veszter. Orosháza: Bondár—Fekete 3, NAGY 3, VARSANDÁN 2, Ju­hos 2, GILAN 11. LOVÁSZ 8. igos mezes Bódi megcélozza a csorvási kaput, Albertné (1 5) nem tud közbeavatkozni. A megyei női kézilabda­rangadón Medgyesegyháza—Csorvás 18—17 Fotó: Lehoczky Péter Cs.: Bordás, Szász5, Jambrik2, Jova. Edző: Marton László. Fel­váltva estek a gólok 3—3-ig, de a 10. percben a hazaiak már 5— 3-ra alakították az eredményt. Lendületbe jött az orosházi gé­pezet és Gilan remek góljaival tetemes előnnyel zárták az első játékrészt. A folytatásban is lendületes játékot produkáltak a házigazdák a mindjobban elfá­radó vendégek ellen. Tetszés szerint érték el góljaikat, jó já­tékvezetés mellett a sportszerű összecsapáson. Makói KC—Csaba Mirelit 34—20 (20—11). NB II, férfi, Makó, 500 néző. V.: Kocsis, Gábor. Mirelit: Murányi — Szikora 2, Bene 4, Komáromi 3, Molnár 1, Barna 8, Szőke 1. Cs.: Kaiszler 1. A hazaik előnyre tettek szert, s ezt a találkozó végéig csak növelték a fáradni látszó csabaiak ellen. További eredmény. Torná­dó SE—Kétsoprony 38—9 (18—3). NB II. női. 8 é 8 A megyei női bajnokság hét­végi fordulójában történt (zá­rójelben az utánpótláskorúak eredményeit közüljük). Ger- la—Békéscsabai NKC II 12— 20, Mezőkovácsháza—Doboz 11—20 (25—12), Eötvös DPSE—Székkutas 22—22 (14—13), Gyula—Békésszent- andrás 34—15 (14—18), Bé­kés—Mezőberény 25—13, Ka­mut—Békéscsabai Jamina 16—14, Kamut—Kétsoprony (5—18), Csorvás—Kondoros (11—10). Fiume Békéscsaba nemzetközi sakkverseny Vávra nyerte a rangadót É Békéscsabán a Fiume Hotelben folytatódott a Dréher-cég által is támogatott Fide HL kategóriájú 11 fordulós, Fiume Békéscsaba nemzetközi sakk­verseny. A hetedik fordulóban a két élen álló, a cseh Vávra és a vietnami Hoang Thanh rang­adót vívott. A vietnami ver­senyzőnő döntetlenre játszott, ám Vávra kihasználta a hibáját és győzött, így egyedül áll az Újra tekegyőzelem GYSE Aranykereszt—Nád­újfalu 6:2. NB Il-es férfi teke­mérkőzés, Gyula. Az élcsoport­ban tanyázó vendégek nehe­zen adták meg magukat. A gyu­laiak eredményei: Oláh 473, Mogyoróssy 476, Bálint 464, Váradi 473, Pigniczki 474, Püs­ki 485 fa. Totótippjeink a 14. heti szelvényekhez: 1. Sopron—Kispest 2. Stadler FC—Békéscsaba 3. Csepel—Debrecen 4. Schalke 04—Dortmund 5. B. München—Kaiserslautern 6. Leverkusen—Mönchengl. 7. Karlsruhe—Frankfurt 8. Bari—Fiorentina 9. Brescia—Padova 10. Juventus—T orino 11. Napoli—AS Roma 12. Parma—AC Milan 13.Sampdoria—Cremonese +1. mérkőzés: 14. Zalaegerszeg—B VSC élen. Dao Thien felzárkózott a második helyre, miután sötéttel nyert Brhlik ellen. Berehora nyert Kakukkal szemben, mi­ként Lengyel B. is esélyeshez méltóan legyőzte Kocsist. Nagy János remizett Ballaival. Ugyancsak döntetlenül végző­dött a Pacal—Borsavölgyi ta­lálkozó. Lejátszották az első fordulóból elmaradt Nagy J.— Kakuk mérkőzést, amelyet Nagy nyert meg. A 7. forduló eredményei. Brhlik—Dao Thien 0:1, Bere- bora—Kakuk 1:0, Lengyel B.—Kocsis 1:0, Ballai— Nagy J. 0,5:0,5, Vávra— Hoang Thanh 1:0, Pacal— Borsavölgyi 0,5:0,5. Korább­ról elhalasztott mérkőzésen: Nagy J—Kakuk 1:(). Az élcso­port állása: 1. Vávra 6,2. Dao Thien 5,5 3. Hoang Thahn 5, 4—5. Berebora, Kocsis 4—4 ponttal. x 2 x2 1 x 2 lx x 2 xl lx 1 ^ 6-á NYERT! az ÉLÉSKER Kft.' ABC-áruházaiban! Ilyen még nem volt! Félpénzzel fizetheti vásárlását, ha pénztárszalagja hátoldalán az ÖN NYERT! felirat olvasható­ahol jó vásárolni... BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielskv Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Andreas Günther és dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66)441-020. Kiadói telefonszámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax(66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethetőa kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyed évre 1254 forint, fél évre 2448 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068