Békés Megyei Hírlap, 1994. április (49. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-05 / 79. szám

A vendégé a húsvéti piros tojás Pécsi MSC-Fordan—Békéscsabai Előre FC 0—2 (0—2) kihasználatlanul maradt. Két perccel később a túloldalon Szenti beadását Vancea küldte a kapu felé, ám nyolc méterről fölélőtt. A 33. percben megszerez­ték a vezetést a vendégek, amikor egy bal oldali szögle­tet követően Tököli a 16-oson kívül hatalmas lyukat rú­gott, Mracskó csapott le a labdára és igyekezett kihasz­nálni a lehetőséget, ugyanis 25 méterről kapásból a ka­pura bombázott. Az erős lab­dát a vetődő Csaban nem ér­te el, így az a jobb alsó sarok­ba vágódott,!)—1. Tizenegy perccel később ismét a pécsi kapuban tán­colt a labda. A védelem ezút­tal sem jeleskedett, az ide- oda pattogó labda a pécsi vé­dőkről a szemfüles Szarvas elé került, aki megiramo­dott. Mivel egyik hazai játé­kos sem ocsúdott fel, még csak utána sem eredtek. Az apró termetű békéscsabai csatár, amikor az ötös köze­lébe ért, a kimozduló Csa- bant megelőzve belerúgott a labdába, az pedig a bal kapu­fa tövéről a hálóba pattant, 0—2. Szünet után mezőnyjátékkal folytatódott a küzdelem, mígnem a 76. perc­ben egy óriási gólhelyzetet ha­gyott ki Csató. Már a pécsi kapust is kicselezte éppen csak be kellett volna gurítania lab­dát a kapuba, ehelyett tovább passzolta a labdát, de a közé­pen érkező csabai játékosok elől a védők hárítottak. A túl­oldalon viszont Braun 20 mé­terről nagy erővel megcélozta a kaput, a labda a felső lécről az alapvonalon túlra vágódott. A 79. percben Usmajev mint az utolsó békéscsabai játékos buktatta az őt túljátszó Dárda­it. Vad játékvezető azonnal 1. Békéscsabai Előre FC-Haladás VSE 2. Elek SK—Gyulavári-Cabrio Név: _________________________________ C ím:_________________I_______________ A múlt héten a főmérkőzést, a Pécsi MSC— Békéscsabai Előre FC találkozót (0—2) ti­zennyolcán találták el, közülük a következő három olvasónknak kedvezett a szerencse: Ko- néta Krisztián, Mezőkovácsháza, Ifjúsági-ltp. 2/B., Paluska Katalin, Kondoros, Október 6. u. 19., Zahorán Béla. Mezőberény, Achim u. 58. Valamennyieij egy-egy 1000 forintos vásárlási ajándékcsekket nyertek, amelyet a Hetes Kft. — mint a játék szponzora — biztosított, s amelyet a kft. két békéscsabai üzletében — Munkácsy u. 11. (Sportáruház) és az Andrássy út 24. alatt válthatnak be. A szerencsés nyerte­sek az utalványokat postán kapják meg. A héten hazai labdarúgó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is 100C forin­tos vásárlási csekket nyerhetnek a helyesen tippelők közül a legszerencséseboek. Az e heti tippeknek április 8-áig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljuttathat címünkre: Békés Megyei Hírlap. 5600 Békéscsaba, Munkács) u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivá­gott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” Góltotó Puma teremcipő, 36—46-os 3750 Ft, Puma „gumis”, 36—46-os 2670 Ft, -==- Puma „éles”, 38—45-ös 3320 Ft. Egyesületeknek 10% kedvezmény! Békéscsaba,Munkácsy u. 11. ÁDl IUÁ7 Telefon: (66) 324—256 MnUrlAZ. Autóüléshuzat­szaküzlet, Békéscsaba, Luther u. 11. sz. NB 1-es labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 5000 néző. V.: Vad (Varga L., Ring). Pécs: Csaban 5 — Dienes 5, Zare 5, Csízi 5 — Ulveczki 4, Rózsa 5, Dárdai 6, Tököli 3, Palaczki 5 — Dorobantu 3, Azoitei 3. Edző: Róth Antal. Békéscsaba: Baji 6 — Mracskó 7, Usmajev 6—2=4, Szenti 6 — Fodor 5, Csató 5, Vancea 6, Zahorán 6 — Váczi 7, Kulcsár S. 5, Szarvas 6. Edző: Pásztor József. Csere: Tököli helyett Braun (5) a 46., Szarvas h. Fabulya (-) a 81., Kulcsár S. h. Kasik (-) a 89. percben. Gólszerző: Mracskó a 33., Szarvas a 44. percben. Sárga lap: Váczi (reklamálásért) a 39., Usmajev (Azoitei buktatásáért) az 53., Usmajev (Dárdai felvágásáért) a 79., Braun (elsodorta Szentit) a 85. percben. Kiállítva: Usmajev a 79. percben. Szögletarány: 9:6 (4:4) a Békéscsaba javára. Miután Kasik az elmúlt héten több-kevesebb rendszeresség­gel edzett. Pásztor edző a kis- padra leültette, spt taktikai csereként az utolsó percben is­mét pályára lépett. A lila-fehé­reknél így már csak Argyelán maródi. Az első kapurglövéssel a pé­csiek próbálkoztak, az 5. perc­ben Rózsa 18 méterről célozta meg Baji kapuját, akinek vi­szont könnyű dolga volt, ugyanis éppen ott állt, ahová a labda szállt, íáy öklözéssel mentett. Egy percei később szabadrúgáshoz jutottak a ha­zaiak a 16-os jobb sarkáról és ismét Rózsa vette tűz alá a békéscsabai kaput, de Baji is­mét a helyén volt és újra kiök­lözte a labdát. Az első békés­csabai veszélyeztetést a 16. percben jegyezhettük föl, ami­kor balról Zahorán ívelt be, de Fodor közelről Csaban kezébe fejelte a labdát. A túloldalon Dorobantu kapott Dárdaitól egy átadást a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát, amikor átlépte a 16-os vonalát, de Baji ezúttal is kiütötte a labdát. Dorobantu ismételhe­tett volna, ehelyett viszont most beadta a labdát, Azoitei került helyzetbe, de az utolsó pillanatban a békéscsabai vé­dők szögletre tisztáztak a pécsi csatár elől. A 27. percben Ul­veczki beadására Baji rossz ütemben mozdult ki, nem tud­ta elütni a labdát, az ott tétlen­kedő Rózsa viszont ezt nem érezte meg, így a lehetőség is Csató eló'tt a második félidőben egy nagy lehetőség adódott, Csaban kapus már szinte verve volt, de kimaradt a helyzet. A Békéscsaba így is 2—0-ra verte a pécsieket Edzői nyilatkozatok Róth Antal, a Pécs edzője:—Nem játszottunk rosszul, noha ami hibáinkból születtek a vendégek gólhelyzetei. Ahogy máskor is láttuk tőlük, ezt alaposan kihasználták. —Nem volt túlságosan kockázatos Tököld támadó szerepkör­ben jtászatni? — Az első félidőben több helyzetet is teremtettünk, de az is igaz, hogy végül az ő hibájából kaptuk az első gólt. Hibázott a játékos, s ezzel én is. Persze nem egyedül Tököli tehet arról, hogy vesztesen hagytuk el a pályát. Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A pécsiek ugyanúgy játszottak mint mi, de ezen a napon nekünk volt több szeren­csénk. —Csak ennek a számlájára írható a két góljuk? — Az első félidő iramos volt, két támadó szellemű csapat produkcióját nézhették a szurkolók, de mi jutottunk jelentős előnyhöz, mert talán jobban akartuk a győzelmet. — A második félidőben visszafogottabbá vált a Békéscsaba. Miért? — Rendkívül egyszerű: kétgólos előny birtokában nem akar­tuk „provokálni” az ellenfelet, bár még így is voltak helyzeteink, gondoljon csak Csató vagy Kulcsár Sándor nagy lehetőségére... Következik A labdarúgó NB I 21. fordulójá­ban következik. Április 9., szom­bat: Békéscsabai Előre FC— Haladás VSE, 16.30, Vasas— Debrecen, 16.30, Vác—Újpest, 16.30, Pécs—Rába ETO, 16.30, Sopron—BVSC, 16.30, Siófok— Csepel, 18. Április 10., vasárnap: MTK—Parmalat FC, 11. Április 11., hétfő: Kispest—Ferencvá­ros, 19. előhúzta a sárga lapot, s miu­tán ilyet már Azoitei buktatá­sáért korábban kapott a békés­csabaiak védője, rögtön követ­kezett a piros is. A lendületben lévő Békés­csaba pont, illetve pontok re­ményében utazott Baranya megye székhelyére. A pécsi­eknek volt inkább „félniva­lójuk”, hiszen vereségük ese­tén továbbra is egész közel maradnak az osztályozó helyhez. A békéscsabaiak vi­szont szerették volna meg­őrizni helyüket a hazai baj­nokság élén. Ennek jegyében hamar igyekeztek bevenni egymás kapuját, nem tapasz­talhattunk „fogáskeresést”, mindkét csapat igyekezett támadólag fellépni. Az más kérdés, hogy a pécsiek játéka erőtlennek bizonyult a kapu előtt, körülményesen szövö­gették akcióikat, míg a lila­fehérek az idegenben meg­szokott kontrákkal gyorsabb futásra késztették a hazai vé­dőket. A mecsekaljai együt­tes egy idő után mezőnyfö­lényt harcolt ki, szoronga­tott, ennek ellenére a vihar­sarkiak jutottak előnyhöz félórai játék után. Ez alapo­san megzavarta a házigazdá­kat, kapkodni kezdtek, a Bé­késcsaba viszont egyre ma­gabiztosabbá vált, amely újabb gólt hozott. A szünet után a jelentős előny birtokában a lila-fehé­rek igyekeztek lassítani a já­tékot, de az újra elemében játszó Váczi időnként meg­lódult és igencsak veszélyes produkciót mutatott be, ami Csaban kapust sokszor szin­te megoldhatatlan feladat elé állította. Ebben a játék­részben növelhette volna előnyét a Békéscsaba. A fi­nisben a Pécs elkeseredett hajrába kezdett, igaz a kapu előtt elfogyott a tudomá­nyuk, nem tudtak mit kezde­ni a szorosan záró csabai vé­dővonallal. A látottak alap­ján a Békéscsaba minden­képp rászolgált a győzelem­re, s ezzel továbbra is éllova­sa a hazai NB I-es bajnok­ságnak. Ilyés ötödik | Korábban már beszá- ' moltunk róla, hogy a szlovákiai Dudincében I megrendezett nemzet­közi női 10 km-es gyaloglóviadalt a békéscsabai Rosza Mária nyerte. A hazaérkezés után Tóth Sándor edző elmondta: kellemetlen idő­ben 8 ország 42 indulója közül végig vezetve, egyedül gyalogolva első alkalommal győzött a viada­lon Rosza, 44:29-es idővel. A má­sik békéscsabai induló, Ilyés Ildikó 46:21-es eredménnyel az ötödik helyen végzett. A debreceni Sze- benszky Anikó negyedikként ért célba. A magyar válogatott (kéttagú együtteseket értékeltek — a szerk.) a csapatversenyben is első lett (Rosza, Szebenszky) összeállításban. /" ' .7 > S Ügyességi gépek forgalmazása, <» bérbeadása, c szervizelése S (átalánydíjas is). Pajazzo 4000, Pajazzo 7000, bónuszos Aladdin, Excellent Pusher (pénztologatós). Video játékgépek. Telefon: 06 (66) 442-116, 06 (60) 384-254,06 (60) 388-390. Szlovénia ellen készülnek Szerda este Szombathelyen Szlovénia ellen folytatja tavaszi előkészületi mérkőzéseinek sorát a magyar labdarúgó-válo­gatott. A Verebes József szövetségi kapitány által meghívott labdarúgók vasárnap délután a fővárosban találkoztak. Gyúrást követően a BVSC Szőnyi úti pályáján tekintették meg a kerettagok az egyetlen NB I-es mérkőzést. Ezt követő­en a szövetségi kapitány elmondta az MTI munkatársának, hogy Budapestről Győrbe buszozik a társaság, ott csatlakoz­nak az ETO FC válogatottjai társaikhoz. Győrből Sárvárra tartanak, ahol hétfőn két edzés is lesz, majd kedden egy újabb gyakorlás jelent jó felkészülési alkalmat. Verebes azt mond­ta: szerda este nagy mérkőzésre számít, hiszen Szlovénia javában alakítgatja válogatottját, amely minden bizonnyal lebjobb tudását igyekszik bemutatni a vasi fővárosban. A szakvezető tudomása szerint valamennyi légiós erősíti majd a szerdai vendégeket, így bizonyosan jobb teljesítményre lesz majd képes Szlovénia, mint legutóbb, Macedónia ellen, amikor 2—0-ra kikapott. Verebes megemlítette, abban a kezdő összeállításban küldi pályára legénységét, amely március 23-án Linzben Ausztria ellen szerepelt. Persze, két helyen kényszerű módon változ­tatni kénytelen, hiszen Telek sérülés miatt kiesett, Mészölyt pedig nem adta ki francia klubja. Telek helyén várhatóan Márton lesz a liberó, míg Mészöly pótlásán még gondolkodik a szakember. Hangsúlyozta, a középpályán Albertet minden­képpen szerepeltetni óhajtja, legalább 45 percen keresztül, ugyanúgy Jagodics és Szekeres is szóhoz juthat. Verebes emlékeztetett arra, hogy a szlovén megfigyelők ott voltak Linzben, és jó véleményt formáltak a magyar csapatjátéká­ról. / Kurucz Adám: Gyulavári-Cabrio Érdekes átigazolási hírt kaptunk Gyulaváriból. Eszerint az egykori Békés­csabai Előre FC labdarúgó, a 33 éves Kurucz Ádám — aki már csak a kispályás bajnokságokban játszott az utóbbi időben — a megyei I. osztályú Gyulavári-Cabrio együttesébe igazolt. ABC ÁRUMÁZAK, ahol jó vásárolni... — mert áruházaink felkészülten, udvarias kiszolgálással várják kedves vásárlóinkat, — mert áruforgalmi szakembereink az ország egész területéről biztosítják a hagyományosan jó áruellátást, — mert modern áruházi technikával biztosítjuk áruink célirányos elhelyezését, bemutatását és értékesítését,-mert 1000 •• 7t készpénzes vásárlás esetén 7t-os ajándékutalványt adunk Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seieszt ÍV. cue. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: Martin Feldenkirchen és dr. Tóth Miklós / , , ügyvezető igazgatók. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telcfonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; H Ú Tr Ú P Vf FCVri TIT DT íj) sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonsz.ámok: (66)441-545; hirdetés: 441-311; telefax: 450-198; terjesztés: telefon/fax (66) 453-7J0, telex: 83-312. Az előfizetők KlIVlj .MLíI I LI ill KLAf részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a, .DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66)443-106és egyéb 'iSstrU“' r - ----- ---------—* 1 terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.). valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. E lőfizetési díj egy hónapra 375 forint, egy évre 4140 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068