Békés Megyei Hírlap, 1993. június (48. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-14 / 136. szám

iRÉKÉS MEGYEI HÍRLAp­l SPOKV 1993. június 14., hétfő © Szépen búcsúzott a Nagyszénás Utolsó fordulóban dói el a kiesés kérdése Az NB III Alföld csoportjában hazai pályán kiütéses győzel­met aratott a tavasszal jól szereplő Nagyszénás a Dabas ellen. Ám ez sem segített a szépen búcsúzó szénásiakon, miután a Cegléd 1—0-ra legyőzte a sok helyzetet hibázó Gyomaendrődöt. A Gyulai FC hazai pályán nem bírt a szegedi vasutasokkal és a játékvezetővel. Súlyos vereséget szenvedett az OMTK a listavezető Tiszakécske otthonában. A mezőkovácsháziak a kiesett Kiskundorozsma ellen csak 2—2-es döntetlent értek el, így gyakorlatilag elbúcsúzhattak dobogós álmaiktól. en kerültek fölénybe a vendégek, de a legjobb helyzeteket is elhibázták a ki­esés ellen küzdő ceglédi katonacsapat kapuja előtt. Jó: Karkusz, Korpácsi, Báder, ill. Kéki, Tóth, Durucskó. (V. I.) Ifjúságiak: Cegléd—Gyomaend­rődi FC 3—1. Gyulai FC—Szegedi VSE 1-1 (1-0) Oyulaj 400 néző. V.: Kiss I. Gyula: Leel-Osy — Mező, Pápa, Resetár, Bo- tyánszki — Oláh F., Steigerwald (Papp), Kiss L., Géczi — Boruzs, Bíró (Bagyinka). Edző: Cserháti István. SZVSE: Tóth — Kiss, Kun, Hurguly, Paksi — Nagy (Csányi), Süli, Pikó, dr. Tóth — Simon, Puskás. Edző: dr. Tóth János. 38. perc: Kiss László jó labdával indította Oláhot a jobb szélen, aki a labda átvételével egyidőben becsapta védőjét és jobbal az ellenkező sarokba lőtte a labdát. 1—0. 73. perc: Puskás tört be a hazaiak 16-osára, ellökte az őt támadó Bo- tyánszkit, mire a játékvezető mindenki meglepetésére 11 -est ítélt. A büntetőt Kun értékesítette, 1—1. A végig izgalmas, jó iramú mérkő­zésen a hazai csapatot a játékvezető tévedése fosztotta meg a győzelemtől. Úgy tűnik, hogy a magasabb osztályú minősítésért folytatott ellenőrzés nyo­masztólag hat az adott mérkőzésen te­vékenykedő bírókra. Kiss játékvezető igyekezett pártatlannak tűnni, és a jog­talanul megítélt 11-es után egy ártatlan szabálytalanságért a 84. percben Si­mont kiállította. Ez azonban már a vég­eredményt nem befolyásolta. Jó: Kiss L., Pápa, Mező, ill. Tóth, Kiss. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC-Szegedi VSE 4—1. Cegléd— Gyomaendrodi FC 1—0 (0-0) Cegléd, 150 néző. V.: Tóth. Cegléd: Boda — Orosz, Karkusz, Smidek, Sza­bó — Vágó (Szaniszló), Jankovics, Bató (Kozma), Szilveszter (Kiss) — Korpácsi, Báder. Edző: Rákos János, Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda, Tímár, Mázán (Udvari) — So­mogyi (Lénáit), Janis, Steff, Tóth — Durucskó, Gubucz. Edző: Plástyik Já­nos. 49. perc: Báder egyedül maradt a gyomaendrodi kapu előterében, beve­zette a labdát az ötösre és a bal felső sarokba bombázott, 1—0. A hazaiak léptek fel támadólag, de már a mérkőzés elején több helyzetet hibáztak a gyomaendrodi csatárok is. Szünet után, különösen a gólt követő­NagyszénásiSK— Dabas 5—1 (3—1) Nagyszénás, 400 néző. V.: Pördi. Nagyszénás: Bordás — Hóbei, Záb- rák, Gyimesi (Bíró), Hegedűs (Sebes­tyén) — Nagy A., Deák, Molnár, Csub- ró — Fekete, Basiu. Edző: Patyi Béla. Dabas: Glonczi ■— Krász, Újvári, Jará- bik, Nagy J. — Tóth, Márton, Bánkúd (Erdős), Varga — Balatoni, Valentiu, (Dabasi). Edző: Tóth Tivadar. 5. perc: Csubró beadását Fekete bombázta a kapu közepébe, 1—0. 17. perc: Molnár beadását Csubró emelte a kapuba, 2—0. 20. perc: Basiu szabadrúgását Mol­nár fejelte a hálóba, 3—0. 21. perc: Jarábik futott el a bal oldalon és Bordás felett lőtt a hálóba, 3—1. 62. perc: Molnár beadását Fekete fejelte a bal sarokba, 4—1. 68. perc: Deák lövését Glonczi Fe­kete elé tolta, aki nem hibázott, 5—1. Nagyon gyenge csapat ellen, de szép játékkal és fölényes győzelem­mel búcsúzott közönségétől utolsó ha­zai mérkőzésen a szénási csapat. A vendégcsapat a gyorsan bekapott gó­lok után szétesett, a második félidőben alig jutott át a felezővonalon és csak kemény belemenésekkel hívták fel magukra a figyelmet. Jó: Hóbei, Feke­te, Basiu, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. ( Benkő László) Ifjúságiak: Nagyszénás—Dabas 1—0. Tiszakécske— Orosházi MTK 5—1 (0-0) Tiszakécske, 700 néző. V.: Kubato- vics. Tiszakécske: Kovács —- Somo­gyi (Balia L.), Málik, Mike. Nagy — Cseke, Safranyik, Ezsiás, Tóth (Már­ton) — Balia M., Török. Mb. edző: Somogyi József. Orosháza: Ölei — Farkas, Sitkéi, Pásztor. Kálmán — La- urentiu, Bulimár, Dézsi, Kulcsár (Ilyés) — Kvasznovszky, Papp. Edző: Papp Imre. 65. perc: Nagy beadását Balia M. továbbfejelte, Török a hálóba lőtt, 1—0. Következik A labdarúgü NB III záró, 30. fordulójában következik. Június 20., vasár­nap, 17.00 óra: Szegedi VSE—Kecskeméti SC, Gyomaendrodi FC— Gyulai FC, Mez.ó'kováesházi TE—Hódmezővásárhely, Orosházi MTK— Kiskundorozsma, Kecskeméti TE—Tiszakécske, Dabas—Cegléd, Mis­ke—Szegedi Dózsa, Makó—Nagyszénási SK. A megyei I. osztályban a 30. fordulóban következik. Június 19., szom­bat, 17.00 óra: Békésszentandrás—Battonya. Június 20., vasárnap, 17.00: Füzesgyarmat—Medgyesegyháza, Békéscsabai Előre-Jamina— Tótkomlós, Gyulavári—Sarkad, Colors SE Békés—Mezőberényi FC, Elek- Dualflex—Szeghalom, Kamut—Békéscsabai MÁV, Mezőhegyes— Kétegyháza. A megyei II. osztályban a 30. fordulóban következik. Június 19., szom­bat, 17.00: Gyulai Magán SE—Vésztő, Csanádapáca—Magyar- bánhegyes, Csorvás—Körösladány. Június 20., vasárnap, 17.00: Dévavá- nva—Kondoros, Békéssámson—Csabacsűd, Gádoros—Doboz, Újkí­gyós—Kaszaper, Kunágota—Gyomaendrodi Barátság. Az Alföld csoport állása 1.Tiszakécske 29 22 5 6 68—21 49 2. Kecskeméti SC 29 16 7 6 48—24 39 3. Hódmezővásárhelyi LC 29 16 5 8 44—28 37 4. Mezőkovácsházi TE 29 13 9 7 48—41 35 5. Szegedi Dózsa 29 11 11 7 47—32 33 6. Szegedi VSE 29 12 8 9 45—34 32 7. Makói FC * 29 13 7 9 52—43 31 8. Orosházi MTK 29 11 7 11 35—36 29 9. Gyulai FC 29 11 7 11 29—31 29 10. Kecskeméti TE 29 9 8 12 36—41 26 11.Miske 29 9 8 12 38—44 26 12.Gyomaendrődi FC 29 7 11 11 31—36 25 13. Ceglédi Honvéd 29 5 12 12 29—44 22 14. Nagyszénási SK 29 6 7 16 30—62 19 15. Kiskundorozsma 29 5 6 18 25—71 16 16. Dabasi Sári FC * = két büntetőpont levonva 29 5 4 20 32—52 14 70. perc: Török szögletét Balia M. fejelte a kapuba. 2—0. 80. perc: Török labdája a kapufáról kipattant, az érkező Balia L. a hálóba továbbított, 3—0. 85. perc: Ezsiás beadását Török ka­pásból vágta Ölei kapujába, 4—0. 88. perc: Török beadását Balia M. lőtte a hálóba, 5—0. 89. perc: a könnyelműsködő védők között Papp a hálóba fejelt, 5—1. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. Szünet után ellenállha­tatlan volt a listavezető és ilyen arány­ban is megérdemelten győzött a gyen­gélkedő orosháziak ellen. Jó: Málik, Safranyik, Török, ill. Ölei, Papp, Dé­zsi. Ifjúságiak: Tiszakécske—Oroshá­zi MTK 2—4. Kiskundorozsma— Mezőkovácsháza 2-2 (1-0) Kiskundorozsma, 300 néző. V.: Ig- nácz. Kiskundorozsma: Márton — Mucsi, Szabó T., Kothencz, Gábor (Virág) — Tímár, Szabó G., Szabó Zs., Nagy — Katona, Tóth G. Edző: Aradi Emil. Mezőkovácsháza: Tóth I. — Mocsári, Bakai, Balázs, Török—Már­ton F., Papp, Schmidt, Kovalcsik — Bányik, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. 14. perc: Gábor beadását Katona lőtte a hálóba, 1—0. 48. perc: hazai szöglet után Tóth G. fejese a felső lécről visszapattant, Katona négy méterről a hálóba lőtt, 2—0. 62. perc: Kolozsi szöglete után nagy kavarodás támadt, Balázs lövése a védőkről Schmidt elé pattant, aki öt méterről pofozta a hálóba a labdát, 2—1. 65. perc: Papp beadását Kolozsi visszafejelte Schmidt elé, aki a kapuba továbbított. 2—2. Jó iramú mérkőzésen reális vég­eredmény született, habár a vendégek ötven perces előnyt adtak a Dorozsmá- nak. Győzelmük elmaradását gyen­gébb teljesítményüknek és a játékve­zető halvány közreműködésének kö­szönhetik, aki két 11-est elvett a ko­vácsháziaktól, s a mezőnyben is több­ször őket sújtotta. Kiállítva: Nagy és Mocsári (dulakodásért a 78. percben. Jó: Szabó T., Szabó Zs., Katona, ill. Bakai, Schmidt. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Kiskundorozsma— Mezőkovácsháza 5—4. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Kecs­keméti SC—Miske 4—1 (1—0), Sze­gedi Dózsa—Kecskeméti TE 6—0 (3—0), Hódmezővásárhely—Makó 2—1 (2—1). A megyei I. osztályban már bajnok Békés biztosan nyert Szeghalmon. A tavaszi idényben remekül hajrázó Moós legénység „pontosan” tért haza Battonyáról. A MÁV-osok nem bírtak a mezőhegyesi Sümegivel, aki ősszel hat gólt lőtt a vasutasoknak. Ezúttal két Sümegi találat is elég volt a mezőhe­gyesi vendégsikerhez. A tótkomlósiak nyertek a vendég Elek ellen, s a tabella 4. helyére léptek elő. A herényiek hiába támadták végig a mérkőzést, a vendég gyulaváriak kibekkelték az egyik pontot. Azt lehet mondani, az utolsó lehető­séggel éltek a füzesgyarmatiak — már ami a bentmaradásukat illeti —, hogy vendégként nyertek Békéscsabán a Sarkad ellen. A második egyenes kieső és az osztályzós 14. hely elkerüléséért még nagy csata várható, melynek kérdése az utolsó fordulóban dől el. Rozsos (Zsingor), Pásztor, Tóth-Abo- nyi, Szatmári (Ugró), Papp (Szokolai), Zádori, Mitykó, Elek. Edző: Matajsz Pál. Elek: Bikádi — Sarkadi, Pakucza, Puskás, Dávid, Séllei, Donnert (Bo­tás), Démusz (Szabó), Gál, Bálint, Debreczeni T. Edző: Csorba János. Egy igen sportszerű találkozón a hazai csapat szépen búcsúzott a bajnokság utolsó hazai mérkőzésén a lelkes szur­kolótáborától. G.: Elek a 64., Zádori a 67. percben. Jó: Imre, Pásztor, Tóth- Abonyi, ill. Dávid, Bálint, Debreczeni. (Hovorka György) Battonya—Békéscsabai Előre-Jamina 1—1 (0—0) Battonya, 300 néző. V.: Pelyva. Batto­nya: Kunos — Fekete (Oláh), Tur- bucz, Talpai, Szabó, Kovács, Argye- lán (Simon A.), Daróczi, Mákos A., Mákos A., Árvái. Edző: Juhász Zoltán. Jamina: Liker — Rédai, Danicska, Vura, Schneider, Tárnok, Tóth M., Pántya (Bánszki), Tóth A., Lőrinczi, Verebélyi. Edző: Moós János. A lelkes vendégcsapat jó védekezéssel és egy kis szerencsével pontot rabolt a na­gyobb tudással rendelkező hazaiak el­len. Kitűnő játékvezetés. G.: Mákos Á. a 75., ill. Tóth A. a 80. percben. Jó: Turbucz, Szabó, Árvái, Mákos Á., ill. Liker, Vura, Schneider, Tárnok. (Lu­kács István) Békéscsabai MÁV— Mezőhegyes 1—2 (0—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Varga F. MÁV: Szobek — Kiss, Fábián, Deák, Litauszki, Braun Á., Gajdács (Braun A.), Prekop (Lelovszki), Lipták, Galo- vicz P., Lonovics. Edző: Braun Attila. Mezőhegyes: Szilva — Sümegi, Trun- gel, Dénes, Pigler, Csordás, Boros, Zsóri, Kindel, Hanga, Pálhidai. Edző: Pepó Gábor. A hazai együttes végig támadta a mérkőzést, de a szórványos mezőhegyesi akciók eredményeseb­bek voltak. Végül is a szerencsésebb csapat nyert. G.: Lipták a 79., ill. Sümegi a 30., a 81. percben. Jó: Lip­ták, Litauszki, Deák, Galovicz P., ill. az egész vendégcsapat. (G<«Gy.) Medgyesegyháza—Kamut ‘ 3-3 (0-1) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Tóth. Medgyesegyháza: Relu — Siflis, Ju­hász J., Zsurzsucz (Bacsa), Holecz, Kovács, Radu, Zámbori, Mocsári, Ju­hász T., Kiss. Edző: Kovács Zoltán. Kamut: Szikora — Balogh, Kukely, Sziráczki, Pittner, Bognár !.. Antmann, Bora, Szász, Bognár II., Komáromi. Edző: Borgula János. Helyenként színvonalas mérkőzésen háromszor volt 180 fokos fordulat a játékban és az eredményben. Mindkét csapat küzde­ni tudásáért dicsérhető. Kiállítva: Ku­kely a játékvezető megsértéséért a 85. percben. G.: Holecz az 50., Zábori az 55., Mocsári a 66., ill. Szász a 6., a 86., Bora a 90. percben. Jó: Zámbori, Mo­csári, Kiss, ill. Pittner, Bora, Szász.(Oravecz Tamás) Sarkad—F üzesgvarmat 1-2 (1-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Majoros. Sarkad: Veres — Gurzó, Szabó A., Szabó F., Vas, Szűcs. Papp, Petruzsán, Kocsis Z. (Csatári), Kesztyűs (Kocsis L.), Polcsek. Edző: Szűcs Mihály. Füzesgyarmat: Dávid — Tóth Zs., Csák, Kovács, Huszár, Kiss, Gál, Saja, Vámos (Erdei), Vad. Edző: Kun Gyu­la. Óriási küzdelemben mindkét csa­pat sokat hibázott. így nem alakulha­tott ki a folyamatos játék. A Füzesgyar­mat egy időn túli jogtalan 11-essel nyert a 96. percben. G.: Szűcs a 2., Juhász all., Vad a 96. percben. Jó: a sarkadiak közül senki sem nyújtott az átlagosnál jobbat, ill. a gyarmatiak minden játékosa dicséretet érdemel. (Kiss Gábor) T ótkomlós—Elek-Dualflex 2-0 (0-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Végvári. Tótkomlós: Ádok — Imre, Krecsméri, Megsemmisítették az eredményt A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a Sarkad óvásának — amely a Kétegyháza—Sarkad megyei I. osztályú felnőtt bajnoki- mérkőzés eredményének meg­semmisítésére irányul — az 1993. június 10-ci tárgyalásán helyt adott, s az alábbi határo­zatot hozta: A pályán elért eredményt megsemmisítette, a két bajno­ki pontot 3—0-ás gólkülönb­séggel a Sarkad javára igazol­ta. A Kétegy házától 1993—94. évi bajnokság összeredményé- ből négy büntetőpont levoná­sát rendeli. Tabirka Nikola és Wasniosf Mariu kétegyházi labdarúgók játékjogát azonnali hatállyal visszavonja. A határozat indoklása: ne­vezett játékosoknak a Kétegy­háza csapatához történt átiga­zolását a Kétegyháza tudatos félrevezető magatartása miatt szabálytalannak minősítette a fegyelmi bizottság. A csíkos mezes szeghalmiak nem bírtak a megyebajnok Békéssel az első osztályú bajnokság utolsó előtti fordulójában fotó: fazekas ferenc Szeghalom—Colors SE Békés 0-3 (0-2) Szeghalom, 500 néző. V.: Rózsa. Szeghalom: Vári — Macskin (Patai), Szabó, Bondár, Lakatos, Tar, Baranya (Tóth), Kovács, Macsári, Zsombok Á., Zsombok J. Edző: Zolnai Pál. Békés: Gazsó — Farkas, Lenkefi, Lipták, Bu­rai, Képíró, Ravasz, Cinanó, Horváth, Fehér, Somvári (Boldizsár). Edző: Zsí­ros György. Korrekt játékvezetés mel­lett sportszerű mérkőzésen a vendég­csapat megérdemelten nyert. A hazai­akon a sorozatos kupamérkőzések mi­att a fáradtság jelei mutatkoztak. G.: Képíró a 36., a 4L, Somvári a 67. percben. Jó: Vári, ill. az egész vendég­csapat. Kétegyháza— Békésszentandrás 0—0 Kétegyháza, 150 néző.V.: Pintér. Két­egyháza: Szelezsán — Popa, Zámbó (Vioref), Sipos I., dr. Szurovecz, Ju­hász, Árgyelán (Abrudán), Sipos IL, Vasúi, Kaszap, Számfira. Edző: Lita­uszki Pál. Békésszentandrás: Petras — Bencsik, Medveczki, Szabó, Izsák (Sztancsik), Pusztai, Nagy (Makai), Varga, Bordács, Zahorecz, Kovács (Kondacs). Edző: Koltai Lajos. Igen gyenge színvonalú mérkőzésen a két csapat teljesítménye alapján reális eredmény született. Jó: Sipos IL, Popa, Juhász, ill. Petras, Varga S. (Bencze László) Mezőberény—Gyulavári 0—0 Mezőberény, 400 néző. V.: Török. Mezőberény: Cinanó—RáczZs., Bu­rai, Harmati L., Maléth, Ilyés, Laurent- zi, Szekulity, Atlantik, Rácz A., Hege­dűs. Edző: Harmati József. Gyulavá­ri: Szőke — Szilágyi, Fábián, Tóth, Szénási, Bagi, Földi (Boros, Nagy), Tapasztó, Bíró, Gortka (Csipke), Czi- czeri. Edző: Jónás Ferenc. Óriási fö­lényben játszottak, végig támadták mindkét félidőt a herényiek, de csak két kapufát sikerült elérniük. Jó játék- vezetés. Jó: az egész hazai együttes dicséretet érdemel játékáért, ill. Szőke, Fábián, Bíró. (Kiss István) UÚSÁGIAK: Battonya—Békéscsa­bai Előre-Jamina 0—4, Békéscsabai MÁV—Mezőhegyes 6—1, Szegha­lom—Colors SE Békés 1—2, Kétegy­háza—Békésszentandrás 2—1, Med­gyesegyháza—Kamut 6—0, Tótkom­lós—Elek-Dualflex 5—2, Sarkad— Füzesgyarmat 1—1, Mezőberény— Gyulavári 5—1. A Totó 24. heti eredményei 1. Baja—Kiskőrös............................................. ... 1—0 1 2. Gödöllő—Debreceni VSC.......................... ...2—3 2 3.Szekszárd—Haladás VSE........................... ... 1—0 1 4. Zalaegerszegi TE—Dorogi Bányász ........ ... 1—0 1 5. Cesena—Taranto......................................... . ..0—2 2 6. Cosenza—Piacenza...................................... . ..0—1 2 7-Cremonese—Ternana................................. . ..4—0 1 8. Andria—Reggiana....................................... . .. 1—0 1 9. Lecce—Lucchese......................................... 2 —1 1 10. Modena—Bari.............................................. ... 1—2 2 11. Monza—Bologna......................................... . .. 1—2 2 12. Padova—Ascoli............................................ ...3—2 1 13. Pisa—Venezia.............................................. ...3—2 1 +1. mérkőzés: 14. Verona—Spal............................................... ... 1—2 2 A megyei bajnokság állása 1. Colors SE Békés 29 22 5 2 90—30 49 2. Battonya 29 18 7 4 56—29 43 3. Szeghalom 29 15 8 6 62—50 38 4. Tótkomlós 29 10 12 7 44—29 32 5. Medgyesegyháza 29 11 10 8 50—44 32 6. Elek-Dualflex 29 10 11 8 34—35 31 7. Kamut 29 10 10 9 37—37 30 8. Mezőhegyes 29 11 5 13 43—48 27 9. Békéscsabai MÁV 29 10 7 12 45—55 27 lO.Gyulavári 29 10 5 14 46—52 25 11. Békésszentandrás 29 9 7 13 37—45 25 12. Mezőberény 29 8 7 14 38—54 23 13.B.-csabai Előre-Jamina 29 6 11 12 26—47 23 14. Sarkad 29 5 12 12 39—52 22 15. Füzesgyarmat 29 6 7 16 39—52 21 16. Kétegyháza 29 3 10 16 27—54 16